رفتن به مطلب

ssd AMD بخرم یا نخرم؟

Recommended Posts

راجب کیفیت نمیدونم ولی

یکی به خاطر سرعت نوشتن تصادفی هست که پایینه. دو به خاطر پاین بودن سرعت رایت

یعنی اینقدر تفاوت محسوسه که تفاوت قیمت 100 هزار تومانی رو توجیه می کنه ....!!!

لینک به دیدگاه

یعنی اینقدر تفاوت محسوسه که تفاوت قیمت 100 هزار تومانی رو توجیه می کنه ....!!!

طول عمر ، کیفیت ساخت تکنولوژی های به کار رفته و قیمت جهانیش هم مهمه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس 750 شد دیگه؟ راستش از اون موقعی که adata سوخت خیلی میترسم واسه همین 750 میخرم.

دوست گرامی شما اگه SSD منهدم کردین بدونین ایراد یا از خودتون(اوور و ...) بوده یا از پاور نازنین تون

من برای سیستم اصلیم که داخل امضام هست 850 EVO دارم و برای سیستم دانلود دارم از سری R3 120 GB استفاده میکنم تفاوت خاصی مشاهده نکردم برای کارهای معمول

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

دوست گرامی شما اگه SSD منهدم کردین بدونین ایراد یا از خودتون(اوور و ...) بوده یا از پاور نازنین تون

من برای سیستم اصلیم که داخل امضام هست 850 EVO دارم و برای سیستم دانلود دارم از سری R3 120 GB استفاده میکنم تفاوت خاصی مشاهده نکردم برای کارهای معمول

سلام دوست عزیز

من هم قصد خرید R3 120 AMD رو دارم ... پس شما که هر دو رو دارید هم سامسونگ و هم ای ام دی نظرتون اینه که فرق آنچنانی نیست و نیازی نیست 100 هزار تومان بیشتر خرج کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

من هم قصد خرید R3 120 AMD رو دارم ... پس شما که هر دو رو دارید هم سامسونگ و هم ای ام دی نظرتون اینه که فرق آنچنانی نیست و نیازی نیست 100 هزار تومان بیشتر خرج کنم

منظورم این نبود دوست گرامی

من اونموقعی که میخواستم 850EVO رو بخرم 50 تومن اضافه تر همراه هم بود قطعاً مدل 850PRO رو میخریدم

ولی برای کاربرانی که اولین بار میخوان تجربه کنند SSD رو  و هزینه کمی میخوان کنند  با توجه به قیمتی که داره مدل R3  برای خیلی از مصرف کنندگان توجیه پذیر هست خریدش

البته توی صفحه قبل هم گفتم با توجه به گارانتی پلازا این محصول من مدل فیوری رو پیشنهاد میدم برای کسانی که قصد خرید این مدل رو دارن چون گارانتی بهتری داره

لینک به دیدگاه

راستش الان که دارم فکر میکنم پاور قبلیم یکم ضعیف بود و سرعت فن گرافیک تو بازی های سنگین یه خورده کم میشد. احتمالا از اون بوده ولی hdd سالم موند.

ببین 750 سامسونگ 265 و با ارسال 280 در میاد. بیست بزارم روش 300 بدم یه 850 از بازار بخرم بهتر نیست؟ ارسالم دیگه نداره

یه راهی هم هست. یه 750 120 گیگ بگیرم بعد یه hdd sata3 بزارم کنارش واسه ارشیو

لینک به دیدگاه

ببخشید یه سوال دارم بی ربط به بحث تاپیکم نیست.

بهترین دیوایس ذخیره تا 300 تومن چیه؟ صرفا از نظر سرعت منظورمه حجم اصلا مهم نیست.

رابطش هم چه sata چه m2 و... بازم مهم نیست.

قیمتشم تا یه مقداری اینور اونور مهم نیست.

قسمت مهم بحث سرعت هست.

بسیار بسیار ممنون از دوستان عزیز.

لینک به دیدگاه

ببخشید یه سوال دارم بی ربط به بحث تاپیکم نیست.

بهترین دیوایس ذخیره تا 300 تومن چیه؟ صرفا از نظر سرعت منظورمه حجم اصلا مهم نیست.

رابطش هم چه sata چه m2 و... بازم مهم نیست.

قیمتشم تا یه مقداری اینور اونور مهم نیست.

قسمت مهم بحث سرعت هست.

بسیار بسیار ممنون از دوستان عزیز.

فکر کنم m.2 از همه بالا تر باشه.

سرعت رایت تصادفی هم تا حدودی مهمه. مثلا sata 3 کورسیر سری نوترون تا 100k بود سرعت نوشتن تصادفی.

لینک به دیدگاه

فکر کنم m.2 از همه بالا تر باشه.

سرعت رایت تصادفی هم تا حدودی مهمه. مثلا sata 3 کورسیر سری نوترون تا 100k بود سرعت نوشتن تصادفی.

ممنون دوست من.

الان سریعترین سامسونگ 950 هست اگر اشتباه نکنم. ولی بقیه برند ها مثلا پلکستور که با همون رابط m2 زده قیمتش نصف اون هم نیست!! پرفرمنسش رو نمیدونم

من نیاز به مدل دارم برای خرید. تو این بازه قیمت و نمیدونم بیشترین سرعت رو چی داره.

سامسونگ 850 هست مدل 128 قیمتشم خوبه اما طبیعتا m2 باید بهتر باشه. ولی نمیدونم هست یا نه. از دوستان درخاست کمک دارم سر همین قضیه.

چی بخرم با 300 تومن که بهترین پرفرمنس از نظر سرعت رو داشته باشه؟

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

درود

من کورس ایر داشتم سر یکماه سرعت رایتش اومد زیر 100 و هرکاری کردم گارانتی حاضر به تعویض نشد!! اخر مجبور شدم با 50 تومن ردش کنم بره و جاش سامسونگ evo 850 خریدم!

البته پایین امدن سرعت رایت و این مسائل میتونه دلایل مختلفی داشته باشده

از نحوه استفاده گرفته تا مشکلات سخت افزاری و .... در نتیجه نمی شه گفت این مدل و یا کلا این برند مشکل دار هست

چرا که حتی بهترین ها هم امکان خرابی دارند

همانطور که اگر  پاور های Cooler master با این که دارای کیفیتی مناسبی هستند گاها دچار مشکل شدند

در خصوص گارانتی هم که خب.... چیزی نمیشه گفت :)

اما در خصوص سرعت خواندن و نوشتن تصادفی که بیشتر روی پرفرمنس ارائه شده تاثیر میگذاره

همچون سرعت بوت سیستم یا جرا نرم افزار ها و غیره...

سرعت خواند و نوشتن بیشتر خودش رو در کپی/پیست کردن فایل ها نشون میده

البته توضیحات رو دوستان دادند به نظر بنده رد صورت امکان اقدام به تهیه 850 بکنید بهتر هست به نسبت 750

لینک به دیدگاه

البته پایین امدن سرعت رایت و این مسائل میتونه دلایل مختلفی داشته باشدهاز نحوه استفاده گرفته تا مشکلات سخت افزاری و .... در نتیجه نمی شه گفت این مدل و یا کلا این برند مشکل دار هستچرا که حتی بهترین ها هم امکان خرابی دارندهمانطور که اگر  پاور های Cooler master با این که دارای کیفیتی مناسبی هستند گاها دچار مشکل شدند  در خصوص گارانتی هم که خب.... چیزی نمیشه گفت :)  اما در خصوص سرعت خواندن و نوشتن تصادفی که بیشتر روی پرفرمنس ارائه شده تاثیر میگذارههمچون سرعت بوت سیستم یا جرا نرم افزار ها و غیره...سرعت خواند و نوشتن بیشتر خودش رو در کپی/پیست کردن فایل ها نشون میده البته توضیحات رو دوستان دادند به نظر بنده رد صورت امکان اقدام به تهیه 850 بکنید بهتر هست به نسبت 750

بله. 850 mlc v nand و 750 tlc nand هست و طول عمر 850 بیشتره.منم طبق مشورت و بررسی هایی که کردم مدل تازه رسیده ی sandisk x110 128 واسم مناسبه و حجمش هم کافیه. اطلاعات اضافه و به درد نخور رو پاک کردم در حد 40 50 گیگ شدن. ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من کمتر از یک ماهه که از لیون یه samsung 850 evo 250GB گرفتم.

پرفورمنسش واقعا عالیه و به هیچ عنوان پشیمون نیستم. و از این به بعد هم سراغ برند دیگه ای برای خرید ssd  نخواهم رفت.

مخصوصا با استفاده از برنامه مخصوص  samsung magician  که با استفاده از مقداری از رم سیستم به عنوان کش , سرعت این ssd  رو از چیزی که هست فوق العاده تر می کنه.

هروقت هم که  m2  سامسونگ ارزون شد ایشالله میرم سراغش ولی سراغ امثال  kingstone  و غیره نمیرم.

لینک به دیدگاه

دوستان من یک توضیح بدم، هم 850 Evo و هم 750 Evo هر دو از TLC استفاده میکنند، اما، نکته اینجاست که مدل 850 Evo از 3D NAND استفاده میکنه که طول عمر، کیفیت و سرعت بیشتری داره اما مدل 750 Evo از Planar NAND بهره میگیره، همون فن آوری که در سری های قبل مثل سری 840 Evo ازش استفاده میکرد. همچنین کنترلر سری 750 دو هسته ایه، در قیاس با کنترلر سه هسته ای سری 850 Evo.

سامسونگ سر جریان کاهش پرفورمنس 840 Evo کلی روی فیرمور اون درایو کار کرد تا ایراداتش رو برطرف کنه و موفق هم شد، حالا اون همه زحمت با تولد سری 850 داشت نیست میشد که سامسونگ سری 750 را بیرون داد تا بتواند در بخش ارزانتر بازار هم برای خودش جا بازکنه.

متاسفانه قیمت سری 750 در ایران هنوز بالاست و گران است به همین دلیل منطق خرید سری 850 Evo می چربه به سری 750 بخصوص اینکه سری 850 با توجه به قیمت خیلی خوب و منطقی که دارد به نسبت قیمت سری 750 که گران است، خریدنی تره.

تا ایشالا قیمت سری 750 پایینتر بیاد ببینیم چی میشه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

دوستان من یک توضیح بدم، هم 850 Evo و هم 750 Evo هر دو از TLC استفاده میکنند، اما، نکته اینجاست که مدل 850 Evo از 3D NAND استفاده میکنه که طول عمر، کیفیت و سرعت بیشتری داره اما مدل 750 Evo از Planar NAND بهره میگیره، همون فن آوری که در سری های قبل مثل سری 840 Evo ازش استفاده میکرد. همچنین کنترلر سری 750 دو هسته ایه، در قیاس با کنترلر سه هسته ای سری 850 Evo.

سامسونگ سر جریان کاهش پرفورمنس 840 Evo کلی روی فیرمور اون درایو کار کرد تا ایراداتش رو برطرف کنه و موفق هم شد، حالا اون همه زحمت با تولد سری 850 داشت نیست میشد که سامسونگ سری 750 را بیرون داد تا بتواند در بخش ارزانتر بازار هم برای خودش جا بازکنه.

متاسفانه قیمت سری 750 در ایران هنوز بالاست و گران است به همین دلیل منطق خرید سری 850 Evo می چربه به سری 750 بخصوص اینکه سری 850 با توجه به قیمت خیلی خوب و منطقی که دارد به نسبت قیمت سری 750 که گران است، خریدنی تره.

تا ایشالا قیمت سری 750 پایینتر بیاد ببینیم چی میشه.

من هر جور فکر میکنم همون 128 کافیه. نظرم روی همون سندیسک x110 هست. از این که اینقدر تحقیق میکنم میخوام دیگه اون اتفاق قبلی نیوفته.

این مدل هم mlc nand هستش تو سایتشم زده. عمر مفیدشم زده 2000000 و یکم رایتش کمه که اصلا مهم نیست. من حاظرم رایتش 200 باشه ولی حد اقل 2 3 سال کار کنه. احتمالا بعدش یکی دیگه میخرم میزارم کنارش. هر جور هم میپیمونم میبینم 750 نمیتونم بخرم تازه به نظر میاد دوام x110 بیشتره با توجه به عمر مفید و mlc بودنش

لینک به دیدگاه

من هر جور فکر میکنم همون 128 کافیه. نظرم روی همون سندیسک x110 هست. از این که اینقدر تحقیق میکنم میخوام دیگه اون اتفاق قبلی نیوفته.

این مدل هم mlc nand هستش تو سایتشم زده. عمر مفیدشم زده 2000000 و یکم رایتش کمه که اصلا مهم نیست. من حاظرم رایتش 200 باشه ولی حد اقل 2 3 سال کار کنه. احتمالا بعدش یکی دیگه میخرم میزارم کنارش. هر جور هم میپیمونم میبینم 750 نمیتونم بخرم تازه به نظر میاد دوام x110 بیشتره با توجه به عمر مفید و mlc بودنش

درود

من کل کامنتهای دوستان رو نخوندم..

ولی مدل ایکس 110 سندیسک رو من تایید میکنم .. تا به حال حدود 100-120 تاییشون فروختم یکدونه هم برگشت یا مشکل نداشته!

لینک به دیدگاه

درود من کل کامنتهای دوستان رو نخوندم..ولی مدل ایکس 110 سندیسک رو من تایید میکنم .. تا به حال حدود 100-120 تاییشون فروختم یکدونه هم برگشت یا مشکل نداشته!

بازم داری؟ اگه داری یه قیمت خوب بفرست البته کم تر از لیون :Dاگه هم سامسونگ 850 250 گیگ داری پ خ بده قیمتو بینم میتونم بخرم یا نه. ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

بازم داری؟ اگه داری یه قیمت خوب بفرست البته کم تر از لیون :Dاگه هم سامسونگ 850 250 گیگ داری پ خ بده قیمتو بینم میتونم بخرم یا نه.

درود

128 ندارم همرو دادم رفته

128 فقط SK-hynix دارم که توی پی تی بهت لینک دادم ..

من 256 رو میتونم بهت خوش قیمت بدم یا یکسال گارانتی تعویض

لینک به دیدگاه

دوستان میشه بپرسم سامسونگ رو چطوری باید تست کنم که اصله یا تغلبی؟

لینک به دیدگاه

نرم افزار Samsung Magition رو نصب کن دکمه ی Authenticate رو بزن، اگر سبز Genuine شد، اصله.

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/article/95/

وhttp://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=52780

لینک به دیدگاه

نرم افزار Samsung Magition رو نصب کن دکمه ی Authenticate رو بزن، اگر سبز Genuine شد، اصله.

اخر evo 850 250 گیگ خریدم. تست های اقای حسینی رو که دیدم ظاهرا اصله حالا باز هم بررسی میکن. ممنون از همه تاپیک بسته شود.
لینک به دیدگاه

راستی اینم تست سرعت.برنامه تست اصالت هم نصب کردم اصل بود

post-17604-0-33924600-1472057914_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...