رفتن به مطلب

نظر سنجی بین طراحی کنسول ها + نگاهی به کنسول PS4 Slim

اشتراک گذاری

52 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. طراحی کدام کنسول را بیشتر دوست دارید؟

• XBOX ONE SLIM
      37
    • PLAYSTATION 4 SLIM
      15

Recommended Posts

سلام دوستان لطفا تو این نظر سنجی شرکت کنید تا بدونیم سلیقه و نظر افراد لیون کامپیوتر راجع به مدل های slim از XBOX و PLAYSTATION چیه. ممنون از شما

post-24728-0-23557600-1471935380_thumb.jpg

post-24728-0-71863800-1471935393_thumb.jpg

*هنوز نسخه ی SLIM از PLAYSTATION رسما توسط SONY تایید نشده

آپدیت پست

PS4%20Slim-2.jpg

چندی پیش بود که سونی عرضه کنسول بازی جدیدی با نام PS4 Slim و دسته بازی DualShock 4 را تایید کرد. مدتی پس از انتشار این خبر، گزارش‌های متعددی منتشر شد که هرکدام بخشی از ویژگی‌ها و خصوصیات این کنسول را در کنار تصاویر جدیدی از آن فاش کردند. پیش از معرفی رسمی، مناسب است که با خلاصه تمامی این گزارش‌ها، به ویژگی‌های کلیدی و اصلی این کنسول زیبا و دسته بازی جدید DualShock 4 نگاهی داشته باشیم.

براساس اطلاعاتی که تاکنون در دسترس قرار گرفته است این کنسول قرار است نسبت به نسخه اصلی از کنسول PS4، علاوه بر ظاهری باریک‌تر، با شرایط گرمایی بهتر و تولید صدای کمتری نیز همراه باشد. همچنین به نظر می‌رسد که سونی با حذف چند ویژگی اضافی پلی استیشن 4، قصد دارد این کنسول جدید را با قیمتی کمتر راهی بازار نماید. دسته بازی DualShock 4 جدید نیز قرار است علاوه بر طول عمر بهتر باتری از یک مد کاری جدید نیز بهره ببرد. این مد کاری سبب می‌شود که زمان پاسخگویی دکمه‌های این دسته به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.‌ تمام اطلاعاتی که تاکنون از این دسته و کنسول بازی جدید منتشر شده است را می‌توانید در این قسمت مشاهده کنید.

عرضه در دو نسخه 500 گیگابایتی و 1 ترابایتی: براساس گزارش‌های در دسترس، همچون نسخه اصلی از کنسول PS4، کنسول PS4 Slim نیز در دو نسخه با هارد دیسک 500 گیگابایتی و 1 ترابایتی عرضه خواهد شد.قدرت و توان مشابه با کنسول PS4: کنسول PS4 Slim را می‌توان یک نسخه نیمه به‌روز شده از کنسول PS4 دانست. چرا که سرعت این کنسول نیز مشابه با نسخه اصلی خود 1.84 TFLOPS عنوان شده است و برخلاف کنسول بازی Xbox One S، تغییر عمده‌ای در بخش سخت افزار ایجاد نشده است. به همین دلیل انتظار نداشته باشید که در عملکرد این کنسول بهبود زیادی را مشاهده کنید.
PS4%20Slim-3.jpg
عدم پشتیبانی از UHD 4K Blu-ray: به نظر می‌رسد کنسول بازی PS4 Slim قرار است تنها قطعات سخت افزاری کنسول PS4 را در یک جعبه کوچکتر و با یک سیستم خنک کننده بهتر در دسترس کاربران قرار دهد. چرا که این کنسول قرار نیست از وضوح 4K پشتیبانی کند و سونی قصد دارد این قابلیت عالی را تنها در کنسول بازی PS4 Neo فراهم نماید.

حذف درگاه خروجی Optical Audio: کنسول PS4 Slim، برخلاف PS4 دیگر امکان اتصال سیستم‌های صوتی پیشرفته را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. با توجه به این تغییر تنها راه ارتباطی برای دریافت صوت دیجیتال از این کنسول استفاده از پورت خروجی HDMI خواهد بود. به نظر می‌رسد سونی به دلیل کاهش قیمت این کنسول، رای به حذف این پورت خروجی داده است.
PS4%20Slim-4.jpg
سیستم خنک کننده قدرتمند و کاهش نویز: کنسول PS4 Slim قرار است به دلیل حضور یک سیستم خنک کننده جدید و کارآمد نسبت به کنسول PS4 از شرایط دمایی بهتری برخوردار باشد و همچنین نویز صوتی کمتری را ایجاد نماید.

باریک‌تر و ارزان‌تر در مقایسه با PS4: گفته می‌شود کنسول بازی PS4 Slim قرار است به دلیل تغییرات صورت گرفته توسط سونی از قیمت کمتری برخوردار باشد. پیش بینی می‌شود PS4 Slim با قیمت 280 دلار در بازارهای جهانی عرضه شود.
PS4%20Slim-5.jpg
در میان دیگر ویژگی‌های این کنسول می‌توان به ادامه پشتیبانی از قابلیت تعویض هارد دیسک و همچنین سازگاری کامل با دسته‌های کنترلی پیشین کنسول PS4 اشاره کرد. از سوی دیگر با توجه به اینکه کنسول PS4 Slim از قیمت تمام شده کمتری برخوردار است به نظر می‌رسد پس از عرضه آن، سونی به تولید و عرضه کنسول PS4 پایان دهد.

دسته بازی جدید DualShock 4 که قرار است با شماره مدل CUH-ZCT2 در کنار کنسول PS4 Slim عرضه شود از ویژگی‌های ظاهری و سخت افزاری جدید بهره می‌برد. براساس گزارش‌های منتشر شده این دسته بازی در بالای خود دارای یک شکاف باریک است که یک آرایه خطی از لامپ‌های LED در آن تعبیه شده است. علاوه بر این، دسته جدید DualShock 4 همچنان دارای درگاه جک صوتی 3.5 میلی متری است.
PS4%20Slim-6.jpg
اما دو قابلیت جدید سخت افزاری این دسته، افزایش سرعت پاسخگویی و همچنین افزایش طول عمر باتری است. به لطف استفاده از رابط اتصال جدید در کنسول PS4 Slim، سرعت پاسخگویی و ارسال فرامین توسط این دسته به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. دسته جدید سونی همچنین به لطف تغییرات صورت گرفته توسط این کمپانی از مصرف انرژی بهینه‌تری بهره می‌برد. در حالی که باتری این دسته همچنان دارای ظرفیت 1000 میلی آمپر ساعت است گفته می‌شود کاربران قادر هستند با هر بار شارژ، چیزی در حدود 8 ساعت از این دسته استفاده کنند.

منبع: TweakTown

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به دیدگاه

با این که ps4 دارم ولی حالم از ps4 slim  به هم خورد :puke: چیه اخه این ؟البته باید منتظر باشیم تا از طرف سونی اعلام بشه

لینک به دیدگاه

البته نظر شخصی بنده در خصوص کنسول

فقط و فقط ps1 با Driver 2 :x

البته شورش در شهر هم زیبا بود :clapping: 

4.jpg

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

اصلا افتضاحه طراحی پی اس 4 اسلیم!  چیه این آخه ؟؟؟!!! با اینکه طراحی PS4 خیلی بهتر از XO بود ولی XOS خیلی توی طراحی بهتر عمل کرده.

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
لینک به دیدگاه

البته نظر شخصی بنده در خصوص کنسول

فقط و فقط ps1 با Driver 2 :x

البته شورش در شهر هم زیبا بود :clapping: 

4.jpg

شورش در شهر برا سگا بود

این عکسیم که گذاشبین برا بازی fighting force هست که مال ps1 بود

معلومه خیلی خاطره دارین!  :laughing:  =))  =))  =))  =))  فقط خاطره هاتون کاملا غلطن =))  =))  =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

شورش در شهر برا سگا بود

معلومه خیلی خاطره دارین!  :laughing:  =))  =))  =))  =))  فقط خاطره هاتون کاملا غلطن =))  =))  =))  =))  =))  =))

اتفاقا منم روی PS1 یه بازی یادمه به اسم شورش در شهر!  :-?

ولی ایشون راست میگن ؛ اسم بازی fighting force هست

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
لینک به دیدگاه

شورش در شهر برا سگا بود

خاطره هاشون غلط نیست یکم قاطی پاتی شده پیش میاد دیگه سخت نگیر  =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

شورش در شهر برا سگا بود

معلومه خیلی خاطره دارین!  :laughing:  =))  =))  =))  =))  فقط خاطره هاتون کاملا غلطن =))  =))  =))  =))  =))

:D  تو دوران بچگی که ما انگلیسی حالیمون نبود

مغازه دار میگفت این اسمش ماهم باور میکردیم

اگرچه سگا فقط فقط ماریو من بازی میکردم :x

لینک به دیدگاه

مشخصه تصویر ساختگی

سونی که با ps4 زیباترین کنسول تاریخ عرضه کرده post-22601-0-07496300-1471949067_thumb.jpg

حالا بیاد چنین چیز عرضه کنه

post-22601-0-52242000-1471949473_thumb.jpg

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

نظر سنجی خوبیه فقط دوستان توجه کنند که به عقاید همدیگر احترام بگذاریم و هرگونه توهین و بی احترامی ممنوع هستش

لینک به دیدگاه

بنظر میاد PlayStation 4 Slim واقعی هست!

http://game2download.ir/post/17769

http://game2download.ir/post/17794

توی این مطالب چکیده ای از عکس ها و ویدیوهای منتشر شده از این کنسول قرار داده شده!  :-?

ویرایش شده توسط MortezaKing
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجوری بگم که وقتی یک PS4 در اختیار داشتم بهمراه بازی های آنچارتد، The Last Of Us و GOW و Until dawn و چند عنوان دیگه، فکر میکنم که در 4 روز، فقط 4-3 ساعت خوابیدم!!!!!!!! @-)  @-)  @-)  @-)

اونقدری که آنچارتد و GOW و Untill Dawn جذابیت داشتن و سرگرم کننده بودن، فکر نمیکنم که هیچ عنوانی رو روی هیچ پلتفورمی در 4-3 سال گذشته دیده باشم(شاید ویچر میتونست نزدیک باشه)، باید بگم که همین قضیه باعث شد که اصلا بازی روی هیچ پلتفورم دیگه ای نتونم تحمل کنم چه برسه به اینکه جذابیت داشته باشه...

واسه همین PS رو به بقیه ترجیح میدم...واقعا عنوانهایی که سونی درست میکنه در یک لول دیگه ای هستن نسبت به تمام پلتفورم ها و شرکتهای دیگه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سلام لطفا بحث رو به حاشیه نبرن بعضی از دوستان ...فقط نظر سنجی بین طراحی نسخه slim هستش و نظراتتون رو راجع به طراحی بگید نه کل کل و فن بازی

لینک به دیدگاه

اقا فرشید ناراحت نشی ولی ماریو هم برای میکرو بود نه سگا :D

لینک به دیدگاه

شخصا سونی رو به خاطر طراحی پلیستیشن 4 که تو سال 2012 واقعا یه شاهکار بود تحسین میکنم هم آداپتورش داخل بدنه بود هم خیلی جمع و جورتر و سبک تر بود. اما از اون طراحی به این نسخه SLIM اصلا باورم نمیشد...

لینک به دیدگاه

سگا که ماریو نداشت  ماریو انحصاری نینتندو هست رو هیچ کنسولی جز کنسولای نینتتندو نیست

ظاهرا کنسولاتونم از همون مغازه ای میگرفتین که بازیهارو ازش میگرفتین

میگم نکنه اون مغازه دار از بچگی شما و کم بودن دانش والدینتون در زمینه کنسولهای بازی سو استفاده کرده و میکرو را به جای سگا و یه بازی دیگه را به جای بازی محشر درایور بهتون انداخته

دوتا سوال :

جدیدا از همون مغازه ایکس باکس وان خریداری کردید ؟

ایکس باکس وانی که خریدید بازیهاش اینجوریه ؟ :

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B3%DA%AF%D8

اون موقع که به جای سگا میکرو داده بود به جای درایور هم قارچ خور

گفتم شاید الان اومده به جای ایکس باکس وان یه سگا داده به جای گاد اف وار 4 هم مورتال کامبت 3

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

اقا فرشید ناراحت نشی ولی ماریو هم برای میکرو بود نه سگا :D

سگا که ماریو نداشت  ماریو انحصاری نینتندو هست رو هیچ کنسولی جز کنسولای نینتتندو نیست

ظاهرا کنسولاتونم از همون مغازه ای میگرفتین که بازیهارو ازش میگرفتین

میگم نکنه اون مغازه دار از بچگی شما و کم بودن دانش والدینتون در زمینه کنسولهای بازی سو استفاده کرده و میکرو را به جای سگا و یه بازی دیگه را به جای بازی محشر درایور بهتون انداخته

دوتا سوال :

جدیدا از همون مغازه ایکس باکس وان خریداری کردید ؟

ایکس باکس وانی که خریدید بازیهاش اینجوریه ؟ :

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B3%DA%AF%D8

اون موقع که به جای سگا میکرو داده بود به جای درایور هم قارچ خور

گفتم شاید الان اومده به جای ایکس باکس وان یه سگا داده به جای گاد اف وار 4 هم مورتال کامبت 3

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif

با اجازه استارتر البته @};- :)

=)) =)) =)) =))

والا ما در دوران بچگی میرفتیم ویدئو کلوپ میگفتیم بازی سگا میخایم این بازی هارو میدادن

cw7z_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%Bjpq_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B8

uqe9_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B

بعد از این همه سال هنوز هم مثل روز اولش... تنها تفنگش گم شده :D :x 

از همینجا از استارتر و تمام عزیزان  تشکر میکنم واقعا دیگه تمام خاطراتم زده شد

فقط به امید خدا فردا ببینم میشه وصلش کرد به تلوزیون یا خیر... :-?

لینک به دیدگاه

=)) =)) =)) =))

والا ما در دوران بچگی میرفتیم ویدئو کلوپ میگفتیم بازی سگا میخایم این بازی هارو میدادن

cw7z_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%Bjpq_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B8

راستش من این همه سگا دیده بودم این مدلیش رو ندیده بودم. احتمال میدم فیک باشه چون سگا جنسیسی که ما داشتیم سال 75 اینا این شکلی نبود

لینک به دیدگاه

این سگا نیست که 

=)) =)) =)) =))

این سگا نیست که 

سگا اصلا تفنگ نداشت !

لینک به دیدگاه

این سگا نیست که 

این سگا نیست که 

سگا اصلا تفنگ نداشت !

فکر کنم ملت همیشه در صحنه ایران یه کمودور رو تو قالب سگا کردند و به این بنده خدا فروختن واقعا این نونی که سر سفرشون میبرن حرومه

لینک به دیدگاه

فکر کنم ملت همیشه در صحنه ایران یه کمودور رو تو قالب سگا کردند و به این بنده خدا فروختن واقعا این نونی که سر سفرشون میبرن حرومه

اره این خلاقیتهای اسلحه و فرمون برای نینتندو هستش

این نشون میدن ورود اجناس فیک و تقلبی تحت عنوان اصلی به کشور و فرو کردنش تو پاچه مردم از مدت ها پیش رواج داشته و از کشورهای صاحب سبک هستیم در این زمینه

احتمالا نینتندو خوب نفروخته بوده و سگا فروشش خیلی خوب بوده به واسطه بازیهایی انحصاری مثل سونیک و شورش در شهر

البته ایرانی ها کلا خیلی با نینتندو (بجز میکرو که برای قبل سگا و بعد از آتاری بود) خوب نیستن حتی Wii و فقط مردم ژاپن عاشقش هستن اونم به شکلی که نخست وزیر ژاپن با لباس قارچ خور پا شده رفته پرچمو از برزیل بگیره

لینک خبر

CqbT9ArWYAAWSNd.jpg

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حالا اینکه سگای دوستمون میکرو هست یا نه رو نمیدونم، اما خودم به عینه دیدم که سوغاتی از مکه برامون قرار بود بابا مامانم ps1 بخرن بیارن چندتا سی دیشم خریده بودن، خوشحال اوردن خونه درشو زدم بالا دیدم جا لنز قالب فیلم هست در اون لحظه من مثل موشک از جا پریدم که اااااا چرا اینجوری!!! خلاصه شصتم خبردار شد یه کلاهی سرشون رفته، سریع دویم رفتم از تو اتاق فیلما میکرو و سگا رو اوردم ، سگا رو زدم یادم نیست بهش نخورد یا لود نکرد، اما تا میکرو رو زدم بهش دهنم سرویس شد دیدم بله کنترا (میکرو) رو اورد بالا، کپی برابر اصل بود لامصب ps1 بود دسته هاشم همون طرح و شکل فقط درشو میزدی میومد بالا میدیدی جا لنز شکاف فیلم ها هست   :D

بلا فاصله رو کردم به مامان بابام گفتم این چیه گرفتین هیچی دیگه عرب هارو اون موقع من شناختم چه مارمولک خورهایی هستن...  *dry#

بعدش سفارش دادم یکی از اشناها از تهران خرید برامون اورد... تا 1 ماه حرص خوردم واعصابم خورد بود اما بعدش که ps1 واقعی رو رزیدنت اویل 3 رو روش گذاشتم اومد بالا اصلا بقیش یادم رفت بدبختی زبونش ژاپنی بود و بایوهازارد 3 نوشته بود روش بعدا رفتم یه بازی دیگه خریدم اسمش رزیدنت اویل 3 بود بعدا متوجه شدم این نسخه انگلیسیش هست اون قبلی ژاپنی، کرایسیس 1 هم اینجوری دوباره خریدمش نسخه هایی که عربا داشتن همه نسخه ژاپنی داده بودن به مامان بابام اره خلاصه ماجراهایی داشتیم ما اون زمانا...  :D

.................

با اینحال خارج از بحث نشیم بنظر هر دو شرکت ابعاد رو کوچیک کردن و قیافه همونه ... این نمایی که شما گذاشتی زیاد جالب نیست نمای کلی از ps4 slim رو بزار میبینی که فقط کوچیکر و باریکتر شده و قیافه و طراحی همونه  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

والا من هم مدلی که روی جعبه زده رو سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم

زیر کنسول هم نه شماره مدل خورده نه سریال

:-?  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...