رفتن به مطلب

مسئله این است ؛ GTX 980 یا GTX 1060

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام لطفا اساتید و دوستان عزیز انجمن نظراتشون رو در مورد اینکه GTX980 قوی تره توی گیمینگ و رندر یا GTX1060 ؟

البته توسط عکسی که ارسال کردم میشه یه سری نظرات رو داد !

001.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته این نکته رو بگم که عکس بالا مدل رفرنس دو کارت رو گفته

همینطور حافظه در نظر گرفته شده برای GTX980 هشت گیگ هست .

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

از اونجایی که 1060 که کارت عملا Gimp - Cripple شده هست 980 میتونه بهتر باشه ولی خب 1060 جدیدتره . یه جورایی میشه اینکه بین 1070 و 980ti کدوم رو انتخاب کنی (980TI هایی هستن که بعضا از 1070 ها سرترهم هستن ولی اکثرا دنبال 1070 هستن این روزها دیگه کسی 980ti نمیخره مگر دست دو) اینم در نظر داشته باش الان سری 900 دیگه Legacy شدن فکر کنم و انویدیا دیگه درایور بهینه انچنانی براشون درنظر نمیگیره و برای سری بعد همین اتفاق برای 10xx میفته بروز تر باش داداش به نفعته .

لینک به دیدگاه

دوست من شما سعی کن دنبال انویدیا نری.اون یه مقدار اختلاف درعمل محسوس نیست و فقط ممکنه یکی دو فریم تفاپت داشاه باشن.

یکی دو فریم یا سه چهارفریم تو این رنج کارتها محسوس نیس .چون هردوکارت میتونن بهتون بالای ۶۰تافریم بدن.پس درحین بازی ۵۷فریم ومثلا۶۵فریم رو نمیشه تشخیص دادویکی بنظرمیرسه.

۱۰۶۰جدیدتر آینده نگرانه و سازگار بادایرکتس ۱۲و فن اوریهای روزه.

شک نکن.بخرش.حالشوببر

لینک به دیدگاه

هیچ کدوم . rx 480 .چون در بازی های جدید و directx 12 بهتر عمل کرده . شما به بازی های قدیمی نگاه نکنین که 1060 فریم بیشتری میده ، آینده نگر باشید...

لینک به دیدگاه

به طور کلی 1060 بهتر از 980 هستش .

اگر 980 دسته 2 بگیرید هم بد نیست .

برای گیم هم 480 از جفتشون بهتره .

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز. همه چیز بستگی به شرکت سازنده و نوع شخصیسازیش روی کارت خام هستش.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز. همه چیز بستگی به شرکت سازنده و نوع شخصیسازیش روی کارت خام هستش.

یعنی ممکنه یه کارت که به لحاظ اسمی ضعیف تر به نظر میاد در نهایت قوی تر از اب در بیاد. شما باید مدلی که میخوای بخری رو نتایج gpuz ش رو ببینی و از اپشن های اونجا تشخیص بدی قدرتش رو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Aryanath گفته است :

از اونجایی که 1060 که کارت عملا Gimp - Cripple شده هست 980 میتونه بهتر باشه ولی خب 1060 جدیدتره . یه جورایی میشه اینکه بین 1070 و 980ti کدوم رو انتخاب کنی (980TI هایی هستن که بعضا از 1070 ها سرترهم هستن ولی اکثرا دنبال 1070 هستن این روزها دیگه کسی 980ti نمیخره مگر دست دو) اینم در نظر داشته باش الان سری 900 دیگه Legacy شدن فکر کنم و انویدیا دیگه درایور بهینه انچنانی براشون درنظر نمیگیره و برای سری بعد همین اتفاق برای 10xx میفته بروز تر باش داداش به نفعته .

درسته.

از لحاظ  تکنولوژی جدید 1060 خیلی بهتره.ولی از لحاظ پشتیبانی حرف شما رو قبول ندارم.الان سری 700 انویدیا هم براش آپدیت میاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، miladtps گفته است :

مسئله اي نداره ديگه خب معلومه كه 1060 قويترو بهتره

نه این طور هم نیست.توی عکس هم ببینید فقط فرکانس هسته 1060 بهتره و تکنولوژی جدیدش.ولی بقیه فاکتور ها مثل رندرینگ ها 980 خیلی سرتره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، mrdariush گفته است :

دوست من شما سعی کن دنبال انویدیا نری.اون یه مقدار اختلاف درعمل محسوس نیست و فقط ممکنه یکی دو فریم تفاپت داشاه باشن.

یکی دو فریم یا سه چهارفریم تو این رنج کارتها محسوس نیس .چون هردوکارت میتونن بهتون بالای ۶۰تافریم بدن.پس درحین بازی ۵۷فریم ومثلا۶۵فریم رو نمیشه تشخیص دادویکی بنظرمیرسه.

۱۰۶۰جدیدتر آینده نگرانه و سازگار بادایرکتس ۱۲و فن اوریهای روزه.

شک نکن.بخرش.حالشوببر

ممنونم دوست عزیز.

پهنای باند کم کارت گرافیک همیشه جزء حساس ترین مسایل برای یه گیمر هست!

گرافیک 1060 هم تو ذوق میزنه خخخ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 36 دقیقه قبل، Foad D گفته است :

هیچ کدوم . rx 480 .چون در بازی های جدید و directx 12 بهتر عمل کرده . شما به بازی های قدیمی نگاه نکنین که 1060 فریم بیشتری میده ، آینده نگر باشید...

آر ایکس 480 واقعا جلو انویدیا کم اورده.الان برید سایت passmark و قسمت رنکینگ گرافیک ها  متوجه می شید.الان هم که 1050 اومده دیگه فکر‌کنم کلا سری rx ها کابوس ببینن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

به طور کلی 1060 بهتر از 980 هستش .

اگر 980 دسته 2 بگیرید هم بد نیست .

برای گیم هم 480 از جفتشون بهتره .

درسته دوست عزیز.منم فکر کنم با حدود قیمت یک‌ملیون و دویست یه 980 بخری خیلی عالی میشه.

ولی 480 اصلا جالب نیست.رتبه اش توی سایت passmark چند لول پایین تر از 1060 قرار داره + دمای بد

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

درسته.

از لحاظ  تکنولوژی جدید 1060 خیلی بهتره.ولی از لحاظ پشتیبانی حرف شما رو قبول ندارم.الان سری 700 انویدیا هم براش آپدیت میاد.

دوست عزیز بحت صرفا فایل اپدیت نیست . دیگه همه میدونن انویدیا نسل جدید میده بیرون نسل قبلش رو ول میکنه تا سریع تر ضعف و کهولت خودشو بده و همه ترغیب بشن برن سمت جدید تر . یعنی کاری با کاربر میکنه تا یه بلک شیپ نسل قبل رو ول کنه و بچسبه به یه کارت نصف شده جدید . 1060 جدید تره به هر حال از Dx12 هم بهتر پشبیبانی میکنه ولی یا همون 980 رو بچسب یا جدید میخری 1060 حداقل نخر یه 1070 بگیر یا RX480 ^_^

لینک به دیدگاه

1060 عجیب غریب قیمت خورده. اگرم میخری مدل Gainward بخر که حداقل قیمتش پایینتره.

980 هم با این پشتیبانی انویدیا  تا یه سال دیگه کلا میره تو افق.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز بحت صرفا فایل اپدیت نیست . دیگه همه میدونن انویدیا نسل جدید میده بیرون نسل قبلش رو ول میکنه تا سریع تر ضعف و کهولت خودشو بده و همه ترغیب بشن برن سمت جدید تر . یعنی کاری با کاربر میکنه تا یه بلک شیپ نسل قبل رو ول کنه و بچسبه به یه کارت نصف شده جدید . 1060 جدید تره به هر حال از Dx12 هم بهتر پشبیبانی میکنه ولی یا همون 980 رو بچسب یا جدید میخری 1060 حداقل نخر یه 1070 بگیر یا RX480 ^_^

ممنونم دوست عزیز.rx 480 توی بنچ مارکا  جالب نیست.به نظرت واقعا rx 480 برای اینده گیمینگ بهتره؟

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

ممنونم دوست عزیز.rx 480 توی بنچ مارکا  جالب نیست.به نظرت واقعا rx 480 برای اینده گیمینگ بهتره؟

مهم تر از نرم افزار های بنچ مارک گیری فریم کارت در بازی ها هستش .

480 در دایرکس 12 تونسته کارت 1060 رو شکست بده .

همه بازی ها شاخص از این به بعد بر اساس DX12 ساخته میشن .

اما در مورد ساپورت نرم افزاری

نه تنها برای سری 700 که هنوز برای سری ها قبل تر از 700 هم داره رایور میاد اما چه سود .

کارت 780ti یه روزی توی اکثر بازی ها ( اگر نگیم همه ) کارت 290x رو شکست میداد الان شده رقیب 280x و 380 !!!

سری 900 انویدیا به هیچ وجه ارزش خرید به صورت آک رو ندارن . اگر دسته 2 اون هم خوش قیمت باشه میشه روشون حساب کرد .

در مورد مشخصات سخت افزاری

باور کنید که اونها بیشتر یه مشت عدد هستندتا واقعیت !!!

این حرف به این معنا نیست که اهمیت ندارن خیر بسیار مهم هستند اما شما نمی تونید به صرف مشاهده این اعداد به قدرت واقعی کارتها برسید .

شما زمانی میتونید cuda بیشتر روی یک کارت رو دلیل بر قدرت بیشترش نسبت به یه کارت دیگه بدونید که هر دو کارت از یک نسل باشن و با فناوری مشابه ساخته شده باشن .

ببینید شما در cpu ها هم اگر نگاه کنید همین موضوع رو میبیند . در زمینه فرکانس cpu های سری FX حرفهای زیادی برای گفتن دارن به گونه ای که فرکانس 9590 تونسته به رقم 5 گیگا هتز برسه اما این فرکانس بالا به معنای قوی تر بودن این cpu نسبت به 4770K نیست . بله شما میتونید با مقایسه فرکانس 9590 با 8350 به این نتیجه برسید که 9590 قوی تره چون فرکانس بالاتری داره اما نمی تونید همین مثال رو در مورد 9590 و 4770K بزنید ( 4770K دارای 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازیه و فرکانس 3.5 و فرکانس بوستش 3.9 هستش ) چون 9590 و 4770K از یک نسل نیستند .

برای گیمینگ 480 پیشنهاد میشه .

لینک به دیدگاه

الان اگه بخوای ی چیزی بین 1060 و 1070 بخری و بهتر از 1070 هم باشه اونم ده درصد فقط 980ti پیشنهاد میشه دست دو که اونم ارزش چندانی نداره ده درصد دیگه چیه الان هم که دوستان انقد قیمت دست دو کارت رو بالا میدن که ادم 1070 بخره خیلی بهتر هست البته اگه 1070 با فرکانس کاری بالاتری از مدل رفرنسش به بازار بیاد 980ti که هیچ تمام سری 900 و خاندانشو با خاک یکسان میکنه فعلا برای خرید کارت عجله نکنید سه چهار ماهی صبر ارزششو داره برای مدل های بهتر و قوی تر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

دوست عزیز من 2 بار 2 تا پست بسیار طولانی تایپ کردم ولی هر 2 بار موقع پست یه اتفاقی افتاد و ارسال نشد فکرنکنم بار سومی در کار باشه . ولی الان کارت های هم رده R9 290 انودیا دیگه از رده خارج هستن و توی بنچمارک ها نیستن . ولی کارت R9 290 هنوزم توی بنچمارک های DX12 داره خودشو نشون میده تفاوت انویدیا و AMD در همین هست انویدیا دنبال پول هست فقط و اینده نگری در کار نیست شما DX 12 و ASYNC و Vulkanمیخوای مشکلی نیست دست کن به جیب و یه 700 دلار اماده کن انویدیا با سری  11xx همه این موارد بهینه شدن . ولی کارت R9 290 در مقابل ... با اون قیمت ناچیزش درمقابل کارت های هم رده انویدیا .

ما هم هرگز فرامونش نمیکنیم که فرق بین 4 گیگ تا  3.5 گیگ  + 512 مگ و RX 480 4 GiG که توی سخت افزارش 8 گیگ رم به کار رفته و با دستکاری بایوس باز میشه خیلی هست :ph34r:

الان RX 470 داره 970 رو توی بنچمارک های DX12 میخوره ولی شما برو بازارچه الان 970 2 سال پیش رو دارن به اسم اک میدن 1050 O.o در صورتی که میشه همین RX470 Saphire رو خرید و حالشو هم برد . من خودم هم انویدیا دارم ولی AMD داره اخیرا دوباره خودشو برمیگردونه به میدون .

c0ou_battlefield-1-2560x1440-ultra-direc

wgm0_battlefield-1-directx-12-1080p-nvid

شما هم نهایتا یه RX 480 8 Gig بگیر روی 2K هم حتی حساب باز کن و خیالت راحت باشه .

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز من 2 بار 2 تا پست بسیار طولانی تایپ کردم ولی هر 2 بار موقع پست یه اتفاقی افتاد و ارسال نشد فکرنکنم بار سومی در کار باشه . ولی الان کارت های هم رده R9 290 انودیا دیگه از رده خارج هستن و توی بنچمارک ها نیستن . ولی کارت R9 290 هنوزم توی بنچمارک های DX12 داره خودشو نشون میده تفاوت انویدیا و AMD در همین هست انویدیا دنبال پول هست فقط و اینده نگری در کار نیست شما DX 12 و ASYNC و Vulkanمیخوای مشکلی نیست دست کن به جیب و یه 700 دلار اماده کن انویدیا با سری  11xx همه این موارد بهینه شدن . ولی کارت R9 290 در مقابل ... با اون قیمت ناچیزش درمقابل کارت های هم رده انویدیا .

ما هم هرگز فرامونش نمیکنیم که فرق بین 4 گیگ تا  3.5 گیگ  + 512 مگ و RX 480 4 GiG که توی سخت افزارش 8 گیگ رم به کار رفته و با دستکاری بایوس باز میشه خیلی هست :ph34r:

الان RX 470 داره 970 رو توی بنچمارک های DX12 میخوره ولی شما برو بازارچه الان 970 2 سال پیش رو دارن به اسم اک میدن 1050 O.o در صورتی که میشه همین RX470 Saphire رو خرید و حالشو هم برد . من خودم هم انویدیا دارم ولی AMD داره اخیرا دوباره خودشو برمیگردونه به میدون .

شما هم نهایتا یه RX 480 8 Gig بگیر روی 2K هم حتی حساب باز کن و خیالت راحت باشه .

کاملا موافق هستم من اینده روشنی برای ای ام دی میبینم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مهم تر از نرم افزار های بنچ مارک گیری فریم کارت در بازی ها هستش .

480 در دایرکس 12 تونسته کارت 1060 رو شکست بده .

همه بازی ها شاخص از این به بعد بر اساس DX12 ساخته میشن .

اما در مورد ساپورت نرم افزاری

نه تنها برای سری 700 که هنوز برای سری ها قبل تر از 700 هم داره رایور میاد اما چه سود .

کارت 780ti یه روزی توی اکثر بازی ها ( اگر نگیم همه ) کارت 290x رو شکست میداد الان شده رقیب 280x و 380 !!!

سری 900 انویدیا به هیچ وجه ارزش خرید به صورت آک رو ندارن . اگر دسته 2 اون هم خوش قیمت باشه میشه روشون حساب کرد .

در مورد مشخصات سخت افزاری

باور کنید که اونها بیشتر یه مشت عدد هستندتا واقعیت !!!

این حرف به این معنا نیست که اهمیت ندارن خیر بسیار مهم هستند اما شما نمی تونید به صرف مشاهده این اعداد به قدرت واقعی کارتها برسید .

شما زمانی میتونید cuda بیشتر روی یک کارت رو دلیل بر قدرت بیشترش نسبت به یه کارت دیگه بدونید که هر دو کارت از یک نسل باشن و با فناوری مشابه ساخته شده باشن .

ببینید شما در cpu ها هم اگر نگاه کنید همین موضوع رو میبیند . در زمینه فرکانس cpu های سری FX حرفهای زیادی برای گفتن دارن به گونه ای که فرکانس 9590 تونسته به رقم 5 گیگا هتز برسه اما این فرکانس بالا به معنای قوی تر بودن این cpu نسبت به 4770K نیست . بله شما میتونید با مقایسه فرکانس 9590 با 8350 به این نتیجه برسید که 9590 قوی تره چون فرکانس بالاتری داره اما نمی تونید همین مثال رو در مورد 9590 و 4770K بزنید ( 4770K دارای 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازیه و فرکانس 3.5 و فرکانس بوستش 3.9 هستش ) چون 9590 و 4770K از یک نسل نیستند .

برای گیمینگ 480 پیشنهاد میشه .

ممنونم از نظر جامع شما
در بحث سی پی یو منم حرف شما رو قبول دارم
یعنی بحث مهم فناوری هست که  اینتل با فناوری ها و تکنولوژی ها جدیدی که توی سی پی یو های خودش اعمال کرده تونستهواقعا AMD رو زمین گیر کنه.جدیدا هم که میزان سطح ترانزیستور ها رو اوردن پایین که فکر کنم اینتل داره 14 نانو میزنه.در بحث گرافیک هم همین هست به نظر من.درسته که سری RX های AMD  دو  نانو سطح ترانزیستورها رو آوره پایین منتهی اون تکنولوژی که NVIDIA در زمینه گیمینگ داره رو نداره.یکی از دوستان هم چند وقت پیش RX 480 خودشو می فروخت می گفتم دمای کارت واقعا جالب نیست و در حالت عادی 70 درجه است !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، mrtash گفته است :

الان اگه بخوای ی چیزی بین 1060 و 1070 بخری و بهتر از 1070 هم باشه اونم ده درصد فقط 980ti پیشنهاد میشه دست دو که اونم ارزش چندانی نداره ده درصد دیگه چیه الان هم که دوستان انقد قیمت دست دو کارت رو بالا میدن که ادم 1070 بخره خیلی بهتر هست البته اگه 1070 با فرکانس کاری بالاتری از مدل رفرنسش به بازار بیاد 980ti که هیچ تمام سری 900 و خاندانشو با خاک یکسان میکنه فعلا برای خرید کارت عجله نکنید سه چهار ماهی صبر ارزششو داره برای مدل های بهتر و قوی تر

دقیقا همینطوره دوست عزیز

970 رو دارن یه تومن میدن.خب طرف میره 200 تومن هم روش میزاره مدل ارزون قیمت 1060 رو می خره.یه چیزی که من به شخصه تجربه کردم اینه که قطعات کامپیوتر هیچ وقت ارزون نمیشن !!! حداقل تو ایران !

حالا چرا ؟!

چون قدیمی میشن فروشندگان بنا به کم یاب بودنشون میذاره و خداتومن می فروشه.من خودم چند وقت پیش دنبال مادربردهای سری Z77 می گشتم که بعضی از دوستان 500 تومن می گفتن ! خب اخه مادربرد مال 4 سال پیشه چه دلیلی داره همچین قیمتی بدن !

980TI واقعا قدرتمنده ولی با مصرف برق و تکنولوژی قدیمی که داره نمی صرفه خریدش.الان فکر کنم دست دومش 1600 میدن که بازم 200 تومن بزاری روش یه خوش قیمت 1070 رو می خری !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، Aryanath گفته است :

ممنونم دوست عزیز

متاسفانه تو ایران rx 480 هشت گیگابایتی نیومده و بعضی ها میگن که مدل هشت گیگش بهتر از مدل چهارگیگش هست.

rx 480 خیلی گرافیک خوبی هست برای گیمینگ های امروزی منتهی با اومدن 1050ti فکر کنم بازم قیمتش بشکنه.

یکی از دوستان هم می خواست rx 480 خودشو بفروشه از دماش ناراضی بود.

توی بنچ مارکا هم که فکر کنم passmark بهترین آمار رو میده سری rx رو برده ته جدول رده بندی و به نظر شخص من تست یه گرافیک توی یه بازی خاص ملاک نباشه و عملکرد کلی رو میشه در بنچمارک کلی دید.

PassMark_GraphicCard_October2016.png

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...