رفتن به مطلب

مسئله این است ؛ GTX 980 یا GTX 1060

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

ممنونم از نظر جامع شما
در بحث سی پی یو منم حرف شما رو قبول دارم
یعنی بحث مهم فناوری هست که  اینتل با فناوری ها و تکنولوژی ها جدیدی که توی سی پی یو های خودش اعمال کرده تونستهواقعا AMD رو زمین گیر کنه.جدیدا هم که میزان سطح ترانزیستور ها رو اوردن پایین که فکر کنم اینتل داره 14 نانو میزنه.در بحث گرافیک هم همین هست به نظر من.درسته که سری RX های AMD  دو  نانو سطح ترانزیستورها رو آوره پایین منتهی اون تکنولوژی که NVIDIA در زمینه گیمینگ داره رو نداره.یکی از دوستان هم چند وقت پیش RX 480 خودشو می فروخت می گفتم دمای کارت واقعا جالب نیست و در حالت عادی 70 درجه است !

بحث انویدیا و اینتل جداس

اینتل میتونه همزمان 10 تا ای ام دی و انویدیا رو بخره .

فیل و با موش مقایسه نکنید .

انویدیا با وجود برتری کلی در فروش در ساپورت دایرکس 12 به در بسته خورده و گرافیک هاش دارن جون میکنن .

دمای 70 درجه برای کارت گرافیک خیلی هم خوبه . چه انتظاری از کارت گرافیک دارید ؟؟؟ میخواهید فریم بده یا داغ نکنه ؟؟؟

تا دمای 85 درجه برای اکثر کارتها هیچ مشکلی نداره دمای 290X به راحتی تا 95 درجه میرفت و با این حال کارش رو می کرد . حالا شما نگران دمای 70 درجه هستید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

بحث انویدیا و اینتل جداس

اینتل میتونه همزمان 10 تا ای ام دی و انویدیا رو بخره .

فیل و با موش مقایسه نکنید .

انویدیا با وجود برتری کلی در فروش در ساپورت دایرکس 12 به در بسته خورده و گرافیک هاش دارن جون میکنن .

دمای 70 درجه برای کارت گرافیک خیلی هم خوبه . چه انتظاری از کارت گرافیک دارید ؟؟؟ میخواهید فریم بده یا داغ نکنه ؟؟؟

تا دمای 85 درجه برای اکثر کارتها هیچ مشکلی نداره دمای 290X به راحتی تا 95 درجه میرفت و با این حال کارش رو می کرد . حالا شما نگران دمای 70 درجه هستید ؟؟؟

بله دوست عزیز
دما خیلی مهم هست و دمای بیشتر عمر قطعات الکترونیکی رو شدید میاره پایین.

من خودم gtx 970 داشتم که توی سنگین ترین بازی هایی که می کردم دماش به 65 می رسید.

از اون طرف هم hd 7970 هم داشتم که توی گیم دماش به 85 می رسید و من هر لحظه منتظر آتیش سوزی بودم !!!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

ممنونم دوست عزیز

متاسفانه تو ایران rx 480 هشت گیگابایتی نیومده و بعضی ها میگن که مدل هشت گیگش بهتر از مدل چهارگیگش هست.

rx 480 خیلی گرافیک خوبی هست برای گیمینگ های امروزی منتهی با اومدن 1050ti فکر کنم بازم قیمتش بشکنه.

یکی از دوستان هم می خواست rx 480 خودشو بفروشه از دماش ناراضی بود.

توی بنچ مارکا هم که فکر کنم passmark بهترین آمار رو میده سری rx رو برده ته جدول رده بندی و به نظر شخص من تست یه گرافیک توی یه بازی خاص ملاک نباشه و عملکرد کلی رو میشه در بنچمارک کلی دید.

PassMark_GraphicCard_October2016.png

اگر با دقت به این آمار نگاه کنید متوجه میشید که این آمار هیچ ربطی به فریمی که گرافیک ها در بازی می گیرند نداره .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، PowerElectron گفته است :

بله دوست عزیز
دما خیلی مهم هست و دمای بیشتر عمر قطعات الکترونیکی رو شدید میاره پایین.

من خودم gtx 970 داشتم که توی سنگین ترین بازی هایی که می کردم دماش به 65 می رسید.

از اون طرف هم hd 7970 هم داشتم که توی گیم دماش به 85 می رسید و من هر لحظه منتظر آتیش سوزی بودم !!!

برای قطعات دمای امن مشخص می کنند .

دمای که در اون قطعه می تونه بدون مشکل به کارش ادامه بده و عمر طبیعی داشته باشه .

کارت های 7970 هنوز هم در بازار پیدا میشن و با وجود گذشتن چند سال از عمرشون هنوز مثل گذشته فریم میدن و کار می کنن .

دمای 85 درجه برای کارت 7970 یه دمای مناسب هستش .

100 البته هرچی دما کمتر بهتر اما شما نباید فریم و پرفورمنس رو فدای دما کنید .

اگر دما براتون انقدر مهمه گرافیک رو داون کلاک کنید تا دماش پایین بیاد .

برای قطعه ای مثل گرافیک مهمترین مطلب پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلار هستش . اگر 2 کارت در این مورد مساوی بودند اون وقت دما و نویز و ... هم مهم میشه

وقتی در پرفورمنس در برابر دلار کارت 480 میتونه کارت 1060 رو شکست بده دیگه دما چه اهمیتی داره ؟؟؟؟ اون هم وقتی 480 در یک دمای من کار می کنه !!! شما پول برای خنک بودن کارت میدید یا فریم گرفتن توی بازی ؟؟؟ موقع اجرای بازی شما نگاه به فریم و کیفیت اجرا می کنید یا به دمای کارت کار دارید ؟؟؟؟

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

من چند تا تست گذاشتم و مشخص بود کارت 480 حدود 12 درصد از کارت گیگا 1060 بهتر نتیجه گرفته....

3333333333333.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

برای قطعات دمای امن مشخص می کنند .

دمای که در اون قطعه می تونه بدون مشکل به کارش ادامه بده و عمر طبیعی داشته باشه .

کارت های 7970 هنوز هم در بازار پیدا میشن و با وجود گذشتن چند سال از عمرشون هنوز مثل گذشته فریم میدن و کار می کنن .

دمای 85 درجه برای کارت 7970 یه دمای مناسب هستش .

100 البته هرچی دما کمتر بهتر اما شما نباید فریم و پرفورمنس رو فدای دما کنید .

اگر دما براتون انقدر مهمه گرافیک رو داون کلاک کنید تا دماش پایین بیاد .

برای قطعه ای مثل گرافیک مهمترین مطلب پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلار هستش . اگر 2 کارت در این مورد مساوی بودند اون وقت دما و نویز و ... هم مهم میشه

وقتی در پرفورمنس در برابر دلار کارت 480 میتونه کارت 1060 رو شکست بده دیگه دما چه اهمیتی داره ؟؟؟؟ اون هم وقتی 480 در یک دمای من کار می کنه !!! شما پول برای خنک بودن کارت میدید یا فریم گرفتن توی بازی ؟؟؟ موقع اجرای بازی شما نگاه به فریم و کیفیت اجرا می کنید یا به دمای کارت کار دارید ؟؟؟؟

موفق باشید .

ممنونم دوست عزیز از پاسخ و توجه شما

حرف شما هم از طرفی منطقی هستش که شاید انتظار ما از کارت گرافیک فقط پرفورمنسش باشه و دما یه چیز کلیشه ای باشه.

منتهی دما وقتی اهمیت پیدا می کنه که دمای اتاقی که کیس در اون قرار داره زیاد مناسب و نرمال نباشه.معمولا هم دمای بالای 75 درجه برای قطعات الکترونیکی حالت ناپایداری ایجاد می کنه .حالا یه جایی خوندم که مثلا سی پی یو در دمای بالای 80 درجه به ازای هر 5 درجه 5 درصد پرفورمنس خودش رو از دست میده.البته به قول شما شاید این ها کلیشه ای باشه ولی بازم بعضی ها مثل بنده که روی دمای قطعات خودم حساسم اهمیت داشته باشه .

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، mrg66 گفته است :

من چند تا تست گذاشتم و مشخص بود کارت 480 حدود 12 درصد از کارت گیگا 1060 بهتر نتیجه گرفته....

3333333333333.jpg

خب دیگه حرفی نمی مونه !

ولی کلاک هسته 1060 واقعا دیوانه کننده است تا 1930 در حالت boost رفته بالا ! ولی خب پهنای باند خرابش کرده.

یوتیوب رو زیر رو کردم ولی بیشتر اونجا می گفتن 1060 بهتر عمل می کنه ! شاید طرفداری از nvidia و amd اون ها رو به این سمت کشونده !

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mrg66 گفته است :

3333333333333.jpg

با تشکر از به اشتراک گذاری این مطلب مفید دوست عزیز .

دوستان عزیز شما وقتی کارت 1060 و 480 رو میزارید کنار هم تنها جیزی رو که نمیتونید تغییر بدید Performance و قدرت کارت هست شاید با اوورکلاک جزئی بالا و پاییم کنید ولی بازم 480 پیروزهکه توی DX12 به وضوع مشخص هست ولی دوستان از مصرف و دما گله میکنن که باید عرض کنم اون مصرف بیشترش خداییش توی قبض برق سر ماه چقدر تفاوت ایجاد میکنه ؟ و اینکه کارت AMD تا چند سال بعد هم مثل R9 290 الان میتونه توی بنچمارک ها خودشو نشون بده ولی 1060 با ورود سری بعدی محو میشه همین الان هم توی DX12 زورکی خودشو بالا نگه داشته . ولی خب دما رو خودتون میتونید کنترل کنید به راحتی . کارت های AMD هم با پدیت های بعدی بهینه تر و همچنین با بایوس های جدید تا حدودی توی دما هم میتونن بهتر بشن . شما میتونید با تهویه مناسب دمای کارت روی توی حالت Full Load پایین تر هم بیارید . یه مشکلیه م بابت دمای کارت های جدید AMD که ظاهرا درست کار نمیکردن به خاطر برنامه Crimson و قرار بود درست بشن . من که فعلا کارت نمیخرم و منتظر Vega میمونم ببینم میخواد چیکار کنه شاید بعد از عمری رفتیم تیم قرمز . ولی بابت کارت های میان رده و اینده نگری و DX12 ای ام دی حرف اول رو میزنه . اگرم پول زیاد دارید انویدیا بخرید حالشو ببری سالی 1 بار عوض کنید .

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم  تمایل دارم 480 بخرم.ولی از این می ترسم که بازی های نسل آینده برن به سمتی که استفاده از فرکانس هسته براشون مهم باشه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

منم  تمایل دارم 480 بخرم.ولی از این می ترسم که بازی های نسل آینده برن به سمتی که استفاده از فرکانس هسته براشون مهم باشه.

اینو برای اولین بار میشنوم.

لینک به دیدگاه

همچنین من هم تا اینجا 480 رو کارت بهتری نسبت به کارت 1060 انویدیا میدونم ولی با این حال صبر میکنم تا چهار پنج ماه دیگه ببینم چه گلی به سر هم میزنن.

ویرایش شده توسط mrtash
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، mrtash گفته است :

همچنین من هم تا اینجا 480 رو کارت بهتری نسبت به کارت 1060 انویدیا میدونم ولی با این حال صبر میکنم تا چهار پنج ماه دیگه ببینم چه گلی به سر هم میزنن.

صبر کردن توی pc گیمینگ معنا نداره

4 تا 5 ماه دیگه نصف بیشتر عمر این نسل گذشته و چندماه بعدش نسل جدید میاد و این نسل از رده خارج میشه و افت قیمت پیدا میکنه .

اگر  میخواهید خرید کنید به نظر میرسه الان بهترین وقته . البته من از پیش خدا نیومدم و نمی تونم 100 در 100 آینده رو پیش بینی کنم  اما تجربه میگه از یه حدی بیشتر صبر کردن نتیجه عکس میده !!!

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

صبر کردن توی pc گیمینگ معنا نداره

4 تا 5 ماه دیگه نصف بیشتر عمر این نسل گذشته و چندماه بعدش نسل جدید میاد و این نسل از رده خارج میشه و افت قیمت پیدا میکنه .

اگر  میخواهید خرید کنید به نظر میرسه الان بهترین وقته . البته من از پیش خدا نیومدم و نمی تونم 100 در 100 آینده رو پیش بینی کنم  اما تجربه میگه از یه حدی بیشتر صبر کردن نتیجه عکس میده !!!

تو ایران فرق میکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست ما درست میگن

تو ایران برای قطعات گیمینگ صبر کردن درست نیست

خب اول کار قطعات گرونن و شکی نیست

بعدا که قطعات قدیمی میشن میگن کمیاب شده و به همون قیمت قبلی می فروشن !!!

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...