رفتن به مطلب

قیمت گذاری مزخرف بعضی از محصولات ، چرا؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

آره شیپ رایگان داره ولی فکر می کنم فقط مخصوص ساکنین محلی باشه، یعنی فکر نمی کنم واسه کشورهای دیگه رایگان بفرستن. مگر اینکه قیمت کالا خیلی بالا باشه و وزنش خیلی کم

حرفم اینه که شاید بشه از آمازون بخوایم لاقل تحریم قطعات کامپیوتری رو برداره (البته الانم می شه خرید کرد، مشکل سر عدم ارسال به ایرانه)

قبلا همچین موردی در مورد اپ استور بوده و بعد از فیلتر شدنش از اون طرف، با بچه های سایت مرحوم نارنجی چندتا ایمیل دادیم و خیلی سریع بازش کردن

خلاصه سنگ مفت و گنجشک مفته، افراد زیادی هم هستن که بتونن یه متن انگلیسی بنویسن

اما مسئاله اصلی همین هزینه ارسال و گمرک و ایناست که می خوام بدونم این کار اصلا ارزش داره

یا اینکه هزینه های تموم شده بیشتر می شه و واسه خرید تک قطعه صرف اقتصادی نداره

لینک به دیدگاه

• ارسال 122
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یادش بخیر، یه تاپیک داشتم چند سال پیش: آیا امروز خودت میتونی سیستم خودت رو بخری؟ :)

واقعیت اینه که قیمت گذاری های کیلویی دردش یه طرف، اینکه صبح از خواب بلند میشی میبینی اونی که میخواستی بخری و تا دیروز میتونستی و امروز دیگه نمیتونی بخری یه طرف.

لینک به دیدگاه

درود . وقت همگی بخیر . انصافا  قیمتا خیلی بالاست . حال شرکتا 1 یا 2 عدد نمیارن بلکه باکسی میارن و براشون قیمت پایینتری تموم میشه . با این حال باز به قیمت بالا میدن و دور از انصافه . خدا میدونه کی قرار بیاد پایین . تا اونموقع باید صبر کرد خب چه فایده ای داره ؟؟؟ وقتی بازی بیان و برن  و ورژن جدیدشون بیاد !!!

لینک به دیدگاه

یه سوال. الان مشکل اصلی واسه خرید از امازونو اینا چیه؟ 

گمرک چقدر میگیره؟

اگه ارسال ندارن پس وارد کننده ها از کجا میارن؟

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Milad_Bm گفته است :

یه سوال. الان مشکل اصلی واسه خرید از امازونو اینا چیه؟ 

گمرک چقدر میگیره؟

اگه ارسال ندارن پس تاجر ها از کجا میارن؟

مشکل اینه که میری توی آمازون و هرچی می خوای میزاری توی سبد کالات ، تا میای بری برای پرداخت میگه شما توی یک کشوری هستین که تحریمین و از این چرت و پرتا ، من با شیلترفکن هم نتونستم برم داخل این قسمت.

گمرک برای خودش یک جدول داره که با استفاده از اون قیمت میده ، البته اگر به عنوان هدیه ارسال بشه کمتر میگیرن.

اینو نمی دونم ولی فکر کنم میرن خارج و از اونجا میخرن و پست می کنن ، پسپ هم 15 تا 30 روز طول می کشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

مشکل اینه که میری توی آمازون و هرچی می خوای میزاری توی سبد کالات ، تا میای بری برای پرداخت میگه شما توی یک کشوری هستین که تحریمین و از این چرت و پرتا ، من با شیلترفکن هم نتونستم برم داخل این قسمت.

گمرک برای خودش یک جدول داره که با استفاده از اون قیمت میده ، البته اگر به عنوان هدیه ارسال بشه کمتر میگیرن.

اینو نمی دونم ولی فکر کنم میرن خارج و از اونجا میخرن و پست می کنن ، پسپ هم 15 تا 30 روز طول می کشه

خوب مگه نگفتن تحریم این سایتا رو برداشتنو نمیدونم خرید از اینا میسر شده؟ از دبی هم نمیشه خرید؟ 

لینک به دیدگاه

ارسال به ایران ندارن، به عراق و افغانستان دارن ولی ایران نه !

اینا هم که خرید می کنن معمولا ادرس کشورهای همسایه رو می دن و یک فرد ثالثی از اونجا به ایران می فرسته

از همینجا هم می شه خرید کرد، فقط باید ادرس رو جایی غیر از ایران داد

لینک به دیدگاه

وای انصاف کجا رفتی؟

ویرایش شده توسط mohigh
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

سلام و درود خدمت دوستان عزیز اومدم یه خبر بد بدم واس کسایی که میخوتن سیستم بخرن قیمت دلار رفته رو  3و900 قیمتا تا بالا نرفته بخرین

امر به منکر می کنی؟

محض اطلاع وقتی گرون می شه باید نخری تا فروشنده مجبور شه قیمت رو بیاره پایین

وقتی با گرون شدن هر چیزی بدو بری بخری، فروشنده هفته ای یک بار قیمت رو می بره بالا چون می دونه یه عده هستن که سادگی کنن

همین رفتار دور از عقله که باعث بدبختیمون شده

البته شاید پروفایل فیک باشی و نفعی از این آشفته بازار می بری !

لینک به دیدگاه

امر به منکر می کنی؟
محض اطلاع وقتی گرون می شه باید نخری تا فروشنده مجبور شه قیمت رو بیاره پایین
وقتی با گرون شدن هر چیزی بدو بری بخری، فروشنده هفته ای یک بار قیمت رو می بره بالا چون می دونه یه عده هستن که سادگی کنن

همین رفتار دور از عقله که باعث بدبختیمون شده
البته شاید پروفایل فیک باشی و نفعی از این آشفته بازار می بری !

محض اطلاع میگم ارزش دلار‌رفته بالا ک قیمت دلار رفته بالا پس یعنی احتمال این ک قیمت دلار دایم رفت هباشه بالا هست پس دیگ بحث اززون کردن نیست
تو همچین وضعیتی حتی اگر مردم دست به دست بدن هیچی نخرن ( راجب کالاهایی ک قیمت واقعی دارن) درواقع وارد کننده ورشکست میشه چون قیمت پایین تر نمیتونه بیاره [emoji52][emoji52]

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohigh گفته است :

سلام و درود خدمت دوستان عزیز اومدم یه خبر بد بدم واس کسایی که میخوتن سیستم بخرن قیمت دلار رفته رو  3و900 قیمتا تا بالا نرفته بخرین

یادعکس های  صف مرغ 4-5 سال پیش افتادم

تا وقتی با خریدت از یه جنس گرون حمایت میکنی دلسوزی معنی نداره

لینک به دیدگاه

با عرض پوزش  قصدم فقط اطلاع رسانی بودچون ممکن گرونتر بشه به هر حال عذر میخوام

لینک به دیدگاه

در آخرین هنر نمایی آواژنگ ، قیمت 1050 Ti رو 920.000 زده :|  !

دلار رو 5.5 یعنی حساب باید بکنی . قیمت newgg 170 دلاره ! 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?item=N82E16814125913

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، mousso گفته است :

این کارت از 960 قویتره اما ارزون تر ، باید 960 فروش بره آخه و نسل سری 1000 تموم شد شاید یه کم قیمتها درست بشه !

یادش بخیر دلار زمانی زیر 1000 تومن بود ، یعنی الان با 700 هزار تومن همه میتونستن 1080 بگیرن و با 170 تومن 1050ti

اونم قستی ، واسه چند ماه یا یه سال چک بده ، قیمتها ثابت بود و با ورود نسل جدید نسل قبل افت قیمت خوبی میکرد ، هی خدا ...!!!

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mousso گفته است :

واقعا اینجوری نمیشه دیگه داره خونم به جوش میاد. هی بشینیم اینجوری کنیم هیچی به هیچی. بیاید یه جوری اواژنگو از این تاپیک مطلع کنیم شاید بتونیم سر جاش بنشونیم. :)

با دلار 3900 هم میشه 660. فوقش میگیم مثلا 750 نه دیگه 920

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، StarKilleR گفته است :

این کارت از 960 قویتره اما ارزون تر ، باید 960 فروش بره آخه و نسل سری 1000 تموم شد شاید یه کم قیمتها درست بشه !

یادش بخیر دلار زمانی زیر 1000 تومن بود ، یعنی الان با 700 هزار تومن همه میتونستن 1080 بگیرن و با 170 تومن 1050ti

اونم قستی ، واسه چند ماه یا یه سال چک بده ، قیمتها ثابت بود و با ورود نسل جدید نسل قبل افت قیمت خوبی میکرد ، هی خدا ...!!!

یادش بخیر ، پدرم یک سری مجلات از دوران خیلی خیلی قبل دارن ، توش یک دانستنی نوشته به این صورت :

"جدیدا سوختی برای ماشین های فرمول 1 طراحی و ساخته شده است که قیمت هر لیتر آن 200 دلار معادل 30.000 تومان است"

ینی دلاری 150 تا تک تومنی

لینک به دیدگاه

میگم نمیشه یه طرح شکایتی چیزی بنویسیم به اواژنگ و همه هم شرکت کنیم نه یکی دو تا. حتی اگه اقای حسینی هم شرکت کنه خیلی بهتر جواب میده ( البته اگه بعدا برا لیون بد نشه خخخخ )

حالا این لیونه که قیمت مناسب میده وای به حال سایت یا فروشنده های گرون فروش...

لینک به دیدگاه

اقا من این پیامو واسه اواژنگ فرستادم به نظرتون خوب گفتم؟

درود. 
بنده مدتیه که واقعا داره خونم به جوش میاد. واقعا نه تنها من بلکه خیلی ها حس میکنیم دارید به شعور ما توهین میکنین. اخه بزرگوار این چه وضعه قیمت گذاریه قطعاته؟ درسته شما کارنامه درخشانی در ضمینه خدمات و پشتیبانی و تضمین محصولات و قطعات دارید ولی که چی؟ باید یه کالا که قیمت دلاریش 150 دلاره رو که با دلار 3900 بشه 585 تومن رو 800 تا 850 قیمت بزارین؟ اخه خودتونو بزارین جای این مردم که با این وضع قیمت های شما شب با حسرت میخوابن خونتون به جوش نمیاد؟ جدیدا به فروم ها سر زدید که چقدر لعن و نفرین پشت سر شما و برخی دیگه از وارد کننده ها هست؟
نکن اقا نکن بسه دیگه هرچه ما هیچی نمیگیم شما بیشتر با روح و روان ما بازی میکنید. جز اینه که وقتی یه کالا فروش و طرفدار زیاد داره قیمتو میکشید بالا؟ به عنوان مثلا دو تا قطعه رو بررسی کردم هر دو تو رنج 600 تا 650 هزار تومن بودن. وقتی قیمت دلاریشو چک کردم یکی 160 و یکی 120 تا 130 دلار بود. بعد اون که 120 دلار بود چون محبوب تره قیمتش باید با اون 160 دلاریه یکی باشه؟
لابد میخواید بگید پول گمرک یا هزینه ارسال دادم. خوب همه میدونن که وقتی تعداد میخرید خیلی کمتر باهاتون حساب میکنن و هزینه های ارسال و گمرک جبران میشه تازه من تخفیفات اخر سال و غیره رو حساب نکردم. من نمیگم یه قطعه رو همون قیمتی که خریدید بفروشید. من میگم نهایت مثلا واسه یه کالای 150 دلاری 100 هزار تومن سود کنین نه 250 هزار تومن. نمونش هم 1050ti هست که تازه وارد شده.
من قصد توهین نداشتمو ندارم اینها رو نوشتم جون حرف خیلیا هست و این همه مدت واسمون شده یه عقده که چرا وقتی قیمت دلار خودش بالا هست وارد کننده بخواد جوری قیمت بزاره که انگار دلار 5500 تومنه. امیدوارم حرفام یکم واستوت تاثیر گذار باشه.

من میگم بیاید همه متن این شکلی بفرستیم شاید اگه زیاد بشه جواب بده

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

من SSD زوتاک پرمیوم 240 گیگ می خواستم بخرم منصرف شدم تا پایین نیاد از خرید خبری نیست . پول به بدبختی در بیاری بدیش به باد هوا ./

لینک به دیدگاه

این شرکتا که با قیمتهای امازونو نیو اگ خرید نمیکنن برادر که شما میگی دارن با دلار پنج تومن میفروشن خیلی کمتر از اون میخرن و اگه اونجوری حساب کنی دارن با دلار هشت هزار تومن یا نه هزار تومن میفروشن

نمونه بارزشم پایین اومدن ناگهانی کارت گرافیکهای سری 9 آواژنگ مثل 970 و 980 همین چند وقت پیش که کارت دوملیونو پونصدی رو داشت میداد یک ملیونو پونصد

اینا چون هیچ ارتباطی به تولید کننده اصلی قطعه ندارن مجبورا جوری از منو شما پول بگیرن که اگه قطعه مرجوع شده به گارانتی تعمیر نشد ضرر نکنن و خیلی راحت با یه کارت نو عوض کنن

این دوستان هم بیخود نگن اواژنگ نمایندگی مجاز گیگابایت در ایرانه و سازگار و ماتریکس فلان

ما هنوز نمیتونیم از طریق بانک های بین المللی پول جابجا کنیم و تحریم هستیم بعد چجوری اواژنگو سازگارو ماتریکس نمیندگی اصلی هستن ؟ چجوری پول به حساب ایسوس و گیگابایت و ام اس آی  واریز میکنن ؟ آیا دنبال دردسر میگردن و میخوان برن زندان ؟ اینا یه سری گارانتی های سر خود هستن که بوسیله یه سریع تعمیر کار داخلی چرخشون میچرخه

نمونه دیگه حرفام هم همین چند وقت پیش که کلی از این کارتهای ASUS 280X که اکثرا آرتیفکت داشتن ریخته شد تو بازار و همه توی این فرومها و بازار سه تا سه تا خریدو فروش میکردن

اینا وقتی میبینن ما نمیتونیم از جایی غیر از خودشون خرید کنیم و بلد نیستیم جلوی خودمونو بگیریم  تو خرید محصولشون هر کاری که عشقشون بکشه انجام میدن دمشونم گرم نوش جونشون از شیر مادر بهشون حلال تر

فقط اینا اینجوری نیستن همه ما اینجوری هستیم حتی خود من . وقتی ببینم مثلا بلیط کارتم موقعی که میخوام وارد ایستگاه اتوبوس بی آر تی بشم نمیزنه و مسئول ایستگاه متوجه نمیشه رد میشم میرم و نمیگم نه این حرومه و باید دوباره کارت بزنم

دلیلشم اینه که ایران یک پکیج هستش

سیستمش

مردمش

سیاستش

جامعش

بازارش

همه چی باید با هم بخونه و هیچ آدم عاقلی نمیشینه به این امید که اون دنیا من میرم بهشت اون میره جهنم

ایمان داشتن برای انسان بهتر شدن خوبه اما نه دیگه اینطوری که این نقد نگریو آن نسیه برداری که آواز دهلو از نزدیک گوش کنی

ویرایش شده توسط Alireza_Mohebi
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، StarKilleR گفته است :

خب چیکار کنم که قویتره ! میدونم قویتره . من دارم کلی میگم ...

اصن قد 1080 قدرتم که داشته باشه ، قیمت دلاریش خیلی گرون حساب شده . 5.5 کم نیست . حدود 2تومن تو هر دلار اضافی یعنی (الان البته میشه 1.7-1.8)

منتظر ورود برند های MSI برای سرری 400 و بقیه سری ها باید موند ! 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دیگه از اینا داره O.oO.oO.o (شکلک مناسبش نبود !)

945 تومن .............

ASUS Expedition GTX 1050 2GB

جالبه بعد 1 هفته ناموجود میشن ... !!!

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/18, 15:00:37، Alireza_Mohebi گفته است :

این دوستان هم بیخود نگن اواژنگ نمایندگی مجاز گیگابایت در ایرانه و سازگار و ماتریکس فلان

ما هنوز نمیتونیم از طریق بانک های بین المللی پول جابجا کنیم و تحریم هستیم بعد چجوری اواژنگو سازگارو ماتریکس نمیندگی اصلی هستن ؟ چجوری پول به حساب ایسوس و گیگابایت و ام اس آی  واریز میکنن ؟ آیا دنبال دردسر میگردن و میخوان برن زندان ؟ اینا یه سری گارانتی های سر خود هستن که بوسیله یه سریع تعمیر کار داخلی چرخشون میچرخه

نمایندگی هست و به صورت مستقیم کار می کنه، غیر از این باشه این قیمت های بالا موجه می شه

از طریق یه واسط تو دوبی، واسطی که خودیه و نقش دلال نداره، پول رو می فرسته و بعد از دریافت، به ایران ارسال می کنه

البته شاید همه شرکت ها اینطوری نباشه، مثلا اپل  ای وی جی ای کورسیر و کلا محصولات امریکایی قطعا بی واسطه نمی شه وارد کرد

اما اکثر شرکت های شرق آسیا نمایندگی مستقیم دارن و گاها مسئولینشون به ایران سفر هم می کنن

--------------------------------------------------------------------------------------------

این قیمت های خوشگل فقط مال انتخاب ترامپ بود، الان که اودلار شده 3900 قیمت ها خوشگل تر هم شده !

لینک به دیدگاه

مرگ بر آمریکا !

بریزیم بیرون یکاری بکنیم اینطوری نمیشه واقعا

چالش گارانتی ! کم خود شرکتای خارجی گرون نمیفروشن ! اینام شیش برابر میکنن . ایرانیام که پولدار !!!!!!!!! صفااا

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

نمایندگی هست و به صورت مستقیم کار می کنه، غیر از این باشه این قیمت های بالا موجه می شه

از طریق یه واسط تو دوبی، واسطی که خودیه و نقش دلال نداره، پول رو می فرسته و بعد از دریافت، به ایران ارسال می کنه

البته شاید همه شرکت ها اینطوری نباشه، مثلا اپل  ای وی جی ای کورسیر و کلا محصولات امریکایی قطعا بی واسطه نمی شه وارد کرد

اما اکثر شرکت های شرق آسیا نمایندگی مستقیم دارن و گاها مسئولینشون به ایران سفر هم می کنن

--------------------------------------------------------------------------------------------

این قیمت های خوشگل فقط مال انتخاب ترامپ بود، الان که اودلار شده 3900 قیمت ها خوشگل تر هم شده !

ما نفهمیدیم منظور شما از مستقیم چیه

پس این دلال بی همه چیز تو دبی نقشش چی بوده ؟

اگه مستقیمه پس این دلاله چرا تو دوبی صاحب دهتا آسمون خراش شده به لطف تحریمای بین المللی علیه ایران و البته هزاران دلال دیگر و خیلی کشورهای دیگر مثل چین . انویدیا نمیزاره ایرانیا وارد سایت اینترنتیش بشن بعد بیاد ... ؟

من تاحالا این نوع مستقیمی که توش دلال نقش اولو آخرو ایفا میکنه رو نشنیده بودم . نکنه شما سراط مستقیم منظورتونه ؟

برا دارو تحریم بودیم تا همین چند وقت پیش مردم داشت جونشون در میرفت بعد بیان بزارن قطعات کامپیوتری و لپتاپ وارد بشه ؟

ویرایش شده توسط Alireza_Mohebi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...