رفتن به مطلب

قیمت گذاری مزخرف بعضی از محصولات ، چرا؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، Alireza_Mohebi گفته است :

ما نفهمیدیم منظور شما از مستقیم چیه

پس این دلال بی همه چیز تو دبی نقشش چی بوده ؟

اگه مستقیمه پس این دلاله چرا تو دوبی صاحب دهتا آسمون خراش شده به لطف تحریمای بین المللی علیه ایران و البته هزاران دلال دیگر و خیلی کشورهای دیگر مثل چین . انویدیا نمیزاره ایرانیا وارد سایت اینترنتیش بشن بعد بیاد ... ؟

من تاحالا این نوع مستقیمی که توش دلال نقش اولو آخرو ایفا میکنه رو نشنیده بودم . نکنه شما سراط مستقیم منظورتونه ؟

برا دارو تحویم بودیم تا همین چند وقت پیش مردم داشت جونشون در میرفت

این واسط مامور خود مثلا سازگار یا ماتریکسه، که کارهای بانکی و پست رو انجام می ده، اونم فقط واسه شرکت هایی که همکاری نمی کنن

هزینه اینکه دوبی یه دفتر بزنن و یکی ثابت اونجا زندگی کنه خیلی کمتر از اینه که بخوان به دلال پول بدن تا کارهای خرید رو انجام بده

مثلا ام اس آی یا زوتک مستقیم از کشور سازنده (معمولا چین) به ایران می فرستن

می دونم چون با مسئول این شرکت ها صحبت کردم و خودشون گفتن فلان شرکت نماینده ی ماست،

حتی اسم و شماره مدیر شرکت رو هم داشتن که خب اگه همکاری نداشته باشن دلیلی نداره که این جزئیات یه شرکت ایرانی رو داشته باشن

الان نمی دونم انتقال پول تحریمش به کجا رسیده، ولی دارو قطعا تحریم نبود، هیچ وقت !

مسئول وارد کردن دارو با پولش رفته بود خودروی میلیاردی وارد کرده بود ! دولت پاکدست هزاره سوم !

باقی موارد هم فقط محصولات حرفه ای و های تک شامل تحریم بود، یعنی اصلی ترین مانع، انتقال پول بود

وگرنه قطعات کامپیوتر رو تحریم نمی کنن چون عقیده دارن کامپیوتر و اینترنت به رشد عقلی و فرهنگی ما کمک می کنه و نبودش باعث افراطی تر شدن ما می شه، 

حتی چندین برنامه داشتن که به مردم ایران اینترنت رایگان و بدون فیلتر بدن، از بالون و ماهواره گرفته تا اینترنت چمدونی

ان ویدیا پردازنده و محصولش رو به شرکت های کامپیوتری می فروشه و فکر نمی کنم تو قراردادش قید کرده باشه که حق ندارید به ایران بفروشید !

طرف معامله ی ماهم شرکت های شرق آسیاست و کشور دوزت و برادر چین

لینک به دیدگاه

• ارسال 122
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

این واسط مامور خود مثلا سازگار یا ماتریکسه، که کارهای بانکی و پست رو انجام می ده، اونم فقط واسه شرکت هایی که همکاری نمی کنن

هزینه اینکه دوبی یه دفتر بزنن و یکی ثابت اونجا زندگی کنه خیلی کمتر از اینه که بخوان به دلال پول بدن تا کارهای خرید رو انجام بده

مثلا ام اس آی یا زوتک مستقیم از کشور سازنده (معمولا چین) به ایران می فرستن

می دونم چون با مسئول این شرکت ها صحبت کردم و خودشون گفتن فلان شرکت نماینده ی ماست،

حتی اسم و شماره مدیر شرکت رو هم داشتن که خب اگه همکاری نداشته باشن دلیلی نداره که این جزئیات یه شرکت ایرانی رو داشته باشن

الان نمی دونم انتقال پول تحریمش به کجا رسیده، ولی دارو قطعا تحریم نبود، هیچ وقت !

مسئول وارد کردن دارو با پولش رفته بود خودروی میلیاردی وارد کرده بود ! دولت پاکدست هزاره سوم !

باقی موارد هم فقط محصولات حرفه ای و های تک شامل تحریم بود، یعنی اصلی ترین مانع، انتقال پول بود

وگرنه قطعات کامپیوتر رو تحریم نمی کنن چون عقیده دارن کامپیوتر و اینترنت به رشد عقلی و فرهنگی ما کمک می کنه و نبودش باعث افراطی تر شدن ما می شه، 

حتی چندین برنامه داشتن که به مردم ایران اینترنت رایگان و بدون فیلتر بدن، از بالون و ماهواره گرفته تا اینترنت چمدونی

ان ویدیا پردازنده و محصولش رو به شرکت های کامپیوتری می فروشه و فکر نمی کنم تو قراردادش قید کرده باشه که حق ندارید به ایران بفروشید !

طرف معامله ی ماهم شرکت های شرق آسیاست و کشور دوزت و برادر چین

من کاملا قانع شدم و قبول کرده حرف شمارو ما مستقیم از خودشون میخریم منتها تحت عنوان یک فرد اماراتی و دادن شیتیل تپل مپل به یه سری عرب شیخ نشین و بعدشم با لنج میاد ایرانو یه سری شیتیل هم به یه عده تو کشور باید داده بشه وسیبیلشون چرب بشه . حالا متوجه میشیم که دوستان به نا حق دارن میگن چرا با دلار 6 تومن باهامون حساب میکنن

حالا خداییش با این شرایط به نظر شما ارزششو داره یه قطعه خرابو به این شکل دوباره بفرستن گارانتی اصلی خارج از کشور و دوباره برگردونن ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Alireza_Mohebi گفته است :

من کاملا قانع شدم و قبول کرده حرف شمارو ما مستقیم از خودشون میخریم منتها تحت عنوان یک فرد اماراتی و دادن شیتیل تپل مپل به یه سری عرب شیخ نشین و بعدشم با لنج میاد ایرانو یه سری شیتیل هم به یه عده تو کشور باید داده بشه وسیبیلشون چرب بشه . حالا متوجه میشیم که دوستان به نا حق دارن میگن چرا با دلار 6 تومن باهامون حساب میکنن

حالا خداییش با این شرایط به نظر شما ارزششو داره یه قطعه خرابو به این شکل دوباره بفرستن گارانتی اصلی خارج از کشور و دوباره برگردونن ؟

نه اماراتی نیست و ایرانیه. کسی به شیتیل راضی نمی شه و دلال درصد می خواد، که اون جوری قیمت از اینم بالاتر می ره. ایرانی هم که تمام فکر و ذکرش اینه که محدودیت ها رو دور بزنه و به ارزون ترین شکل محصول رو وارد کنه

بسیاری از قطعات کامپیوتری قاچاق میاد و پول به گمرک هم نمی دن، اما مثلا آواژنگ رو می دونم که از گمرک وارد می کنه چون شرکت های مطرح و شناخته شده بیشتر تحت نظرن و دائم بازرسی می شن

ما همین الانم می تونیم از آمازون خرید کنیم، فقط باید مقصد رو جایی غیر از ایران زد

تحریم اشخاص هم فقط شامل چند نفر شده و بقیه ایرانی ها به صرف ایرانی بودن دچار تحریم نمی شن

بعضی شرکت ها رو می دونم که تعمیرکار حرفه ای دارن با ابزار و تشکیلات کامل، و در صورت نیاز فقط خود قطعه ی معیوب رو وارد می کنن

حدودا 4 5 سالی هست که دیگه قطعات معیوب رو به دوبی نمی فرستن، حداقل کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و تبلت رو مطمئنم

چون با دردسرهای تحریم، هزینه ارسال به خارج خیلی زیاد می شد و گاها هزینه تعمیر و پست حتی از قیمت یه دستگاه نو هم بیشتر می شد

و چون این هزینه ها پای خود شرکت بود و ایرانی هم که دنبال پول ندادنه، دستگاه های مورد نیاز رو تهیه کردن تا خودشون تو ایران تعمیر کنن

قطعات جایگزین هم قاطی بارهای دیگه میاد و عملا پولی بابت پست و گمرک هم نمی دن

که تازه خود گمرک هم شیتیل می گیره و بار کامپیوتر رو به اسم پتو و کنجاله و گندم ثبت می کنه تا وارد کننده گمرکی کمتری بده

بعدم درصد نداده به گمرک رو روی قیمت نهایی اضافه می کنن تا سودشون چند برابر بشه

قسمت جالبش این بود که همه ادعا می کنن قانونی وارد کردن و گمرکی رو تمام و کمال پرداختن، 

اما وقتی طرح مبارزه با قاچاق اجرا می شه، باز قیمت ها رو افزایش می دن !

یعنی در هر صورت باید سود چند برابری رو داشته باشن، حالا چه با دور زدن گمرک چه با اضافه کردن به قیمت نهایی و تیغ زدن مصرف کننده

کلا گل و بلبل و سنبل. همه چی  ! 

لینک به دیدگاه

اقایونی که میگن بحث سیاسی نکنین  این امکان نداره ... یعنی هرحرفی ما بزنیم یکجوری بوی سیاست میده... مثال کالا تو خارج 200 دلاره .. همین دلار سیاسی هست... چرا امازون به ایران نمیفرسته؟؟ اینم یک حرف با منبع سیاسی... قیمتها چرا بالاست؟؟  = حرف سیاسی ... تحریم چرا هستیم؟؟ = حرف سیاسی...  چرا بالای 20 میلیارد تومن دادن برا طلا کاری یک چیز...  چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.... و دولت راه میره میگه پول ندارم... حقوق بازنشستگان چرا داده نمیشه؟؟ اینم یک حرف سیاسی شده... قیمت مایحتاج اصلی مردم چرا گرون شده؟؟ دلار بالا رفته... چرا دلار بالا رفته؟؟ بعلت پرتاب موشک یا زمانبندی معکوس برا نابودی اسراییل... ترامپ انتخاب شده و چندتا نظر یا حرف زده... از این واقعیات بطور تمام نشدنی میشه گفت... همه عالم مشکل دارن فقط سیاستمدارهای ایران از اسمون افتادن و سالمن؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، soos گفته است :

اقایونی که میگن بحث سیاسی نکنین  این امکان نداره ... یعنی هرحرفی ما بزنیم یکجوری بوی سیاست میده... مثال کالا تو خارج 200 دلاره .. همین دلار سیاسی هست... چرا امازون به ایران نمیفرسته؟؟ اینم یک حرف با منبع سیاسی... قیمتها چرا بالاست؟؟  = حرف سیاسی ... تحریم چرا هستیم؟؟ = حرف سیاسی...  چرا بالای 20 میلیارد تومن دادن برا طلا کاری یک چیز...  چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.... و دولت راه میره میگه پول ندارم... حقوق بازنشستگان چرا داده نمیشه؟؟ اینم یک حرف سیاسی شده... قیمت مایحتاج اصلی مردم چرا گرون شده؟؟ دلار بالا رفته... چرا دلار بالا رفته؟؟ بعلت پرتاب موشک یا زمانبندی معکوس برا نابودی اسراییل... ترامپ انتخاب شده و چندتا نظر یا حرف زده... از این واقعیات بطور تمام نشدنی میشه گفت... همه عالم مشکل دارن فقط سیاستمدارهای ایران از اسمون افتادن و سالمن؟؟

میدونم تو ایران سرفه هم بکنی سیاسی میشه ، دوستان واسه این میگن مستقیم قاطی سیاست نشین که هم تاپیک پاک نشه و هم لیون متضرر

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

نه اماراتی نیست و ایرانیه. کسی به شیتیل راضی نمی شه و دلال درصد می خواد، که اون جوری قیمت از اینم بالاتر می ره. ایرانی هم که تمام فکر و ذکرش اینه که محدودیت ها رو دور بزنه و به ارزون ترین شکل محصول رو وارد کنه

بسیاری از قطعات کامپیوتری قاچاق میاد و پول به گمرک هم نمی دن، اما مثلا آواژنگ رو می دونم که از گمرک وارد می کنه چون شرکت های مطرح و شناخته شده بیشتر تحت نظرن و دائم بازرسی می شن

شما تو کدوم بخش گارانتی سازگار یا آواژنگ کار میکنید ؟

خدا وکیلی این تمام فکرو ذکرو خوب اومدی

دلم ریش شد

من میدونستم یه نفر توی این کشور هست که تمام فکرو ذکرش اینه که مردم ایران کمتر سختی بکشن نگو همین دلاله توی دوبی بود که میخواست بدون اینکه ایسوس و گیگابایت بفهمن جنس وارد ایران کنه اونم به صورت مستقیم

به قول این سریال ترکیه ای ها خدا ازش راضی باشه

آقایی که این تاپیکو ایجاد کردی

کجایی برادر

این چه عنوانیه زدی برا تاپیکت . هان ؟

تو میدونی چنتا دلال تو دوبی و خیلی جاهای دیگه مثل چین همه فکرو ذکرشون اینه که شما کمتر پول بدی ؟

چرا توی کشور ما برای دلال حرمت قائل نیست کسی ؟

چرا تا پرسپولیس دوتا گل میخوره میگن فلان دلال فلان بازیکنو نیاورد . چا تا قیمت دلار میره بالا میگن دلال فلان کرد ؟ چرا تا یکی معدش دچار سوزش میشه فوری میندازن گردن دلال ؟

ای بابا بس کنید دیگه

این دلال ها هم که الهی بمیرم براشون جیکشون در نمیاد . این همه مردم بهشون بدو بیراه بگن و لیچار بارشون کنن اونام لام تا کام حرف نمیزنن و فقط میگن خدارو شکر راضی هستیم به همین  چندرغاز*  که در میاریم

_______________________________________________ پاورقی

* چندر غاز : n میلیارد دلار

ویرایش شده توسط Alireza_Mohebi
لینک به دیدگاه

به اعتقاد من زمانی مشکلات این تاپیک حل میشه که سایتهایی مثل آمازون بتونن فروش  به داخل ایران و در رقابتی یکسان کالا پخش کنن

ویرایش شده توسط miladmhti
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، miladmhti گفته است :

به اعتقاد من زمانی مشکلات این تاپیک حل میشه که سایتهایی مثل آمازون بتونن فروش  به داخل ایران و در رقابتی یکسان کالا پخش کنن

همچین اتفاقی هیچ وقت رخ نخواهد داد

چون ایران گمرک داره.

اگر هم همچین اتفاقی صورت بگیره پست ایران میاد واسطه میشه و یه مبلغ خوبی روش میگیره + گمرک هم باهات حساب میکنه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

همچین اتفاقی هیچ وقت رخ نخواهد داد
چون ایران گمرک داره.
اگر هم همچین اتفاقی صورت بگیره پست ایران میاد واسطه میشه و یه مبلغ خوبی روش میگیره + گمرک هم باهات حساب میکنه.

درسته ولی منظوره من این بود توی ایران دفتر بزنه و پخش از داخل ایران
لینک به دیدگاه

در در 1395/09/07, 13:40:15، سعید حسینی گفته است :

درود به دوستان و محمد حسن عزیز

میدونم یه سری اتفاقات زیاد قشنگ نیستن و حال ادمو میگیرن ولی با داد و فریاد کردن گاها حل نمیشه ( البته اولش راه های ساده رو باید پیش گرفت بعد اگر نشد داد هم زد )

اول ازتون دو درخواست دارم :

1 - بحث رو به هیچ عنوان سیاسی نکنید ?

2 - به هیچ شرکت و یا قومیت و یا مجموعه ای توهین نکنید ?

--------------------------------------------------

حالا یه سوال دارم چه کاری میشه کرد ؟

چه پیشنهادهایی دارید برای اینکه روال بهتر بشه ؟ و اتفاقات بهتری بیفته ؟

از لیون کامپیوتر چه کمکی میخواید ؟

-----------------------------------------------

واقعیتش ما داریم برای افزایش حرمت به مصرف کننده در بخشهای گارانتی یه سری کارها میکنیم که امیدواریم با کمک شما دوستان موفق بشیم .

حالا در این زمینه هم اگر پیشنهادی دارید بگید اینجا تا بررسی کنیم و با همفکری هم پیش بریم

به کجا بریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

اینو ...

قیمت برج 6  برابر 382هزار تومان بالفرض بگیریم اونموقع دلار  3600 تومان بوده

16 .10             برابر 510  هزار تومان یعنی تقریبا  35% افزایش چرا خوب؟

الان دلار 4800 تومانه؟ با 435$ کنار اومدم اما...?

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

پست اول دلاری 5 تومن حساب کرده بودید ناراحتم بودید ! میشه قیمتارو اپدیت کنید الا ن ؟>؟؟ دیدنیه قیافه ها

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/22, 00:52:35، amir* گفته است :

اینو ...

قیمت برج 6  برابر 382هزار تومان بالفرض بگیریم اونموقع دلار  3600 تومان بوده

16 .10             برابر 510  هزار تومان یعنی تقریبا  35% افزایش چرا خوب؟

الان دلار 4800 تومانه؟ با 435$ کنار اومدم اما...?

الان دلار نزدیک 7000 تومنه و یه جنس 435 دلاری نزدیک 3 میلیون قیمت میخوره!!!

لینک به دیدگاه

بشتابید ... بشتابید...

هم اکنون کنسول بازی مایکروسافت را با تخفیف 550 هزار تومانی تنها با قیمت 5,999,999 تومان خریداری کنید (فروشنده: نخری فردا باید همینو 10 میلیون بخری اونم بدون دسته و کینکت ..)

کنسول 400 دلاری هم اکنون 6 میلیون تومان در مرز های میهن عزیزمان به فروش می رسد (به لطف فروشنده های متفرقه د.یجی که بازار رو متورم کردند)

image.thumb.png.72bd459b253e700db5074e86592fe6c9.png

لینک به دیدگاه

خدا   باعث بانی شولعنت کنه تا1400با دزدان اختلاسگران و...

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

تا 1400 با دزدان و اختلاسگران؟ مثلا 1400 قراره چه اتفاقی بیفته؟ 

همون اتفاقی که 92 و 96 افتاد.??

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ASTS گفته است :

همون اتفاقی که 92 و 96 افتاد.1f910.png1f611.png

لایک و سالهای قبل ، این دیوار از بنا کجه و تا آخر هم کج میره و آخر سر میریزه روی بدبخت بیچارهایی مثل ما اونایی که دیوار کج کردن بارشونو بستن !

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، aliazizi گفته است :

خدا   باعث بانی شولعنت کنه تا1400با دزدان اختلاسگران و...

بهتره بگی تا حکو.مت پابرجاست با دزدان و اختلاسگران 

رییس جمهور که فقط یه عروسک خیمه شب بازیه این سال و اون سال هم نداره هر سال بدتر از پارسال

لینک به دیدگاه

اخ اخ بعد 2سال صفحه اول رو که دیدم گفتم هیی کاش الان وضع اونجوری بود 

از اینکه با دلار 3600 قطعات حساب میشد ناراضی بودیم 

خدا چی میشه دوباره بشه همون :4_joy:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 27 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

اخ اخ بعد 2سال صفحه اول رو که دیدم گفتم هیی کاش الان وضع اونجوری بود 

از اینکه با دلار 3600 قطعات حساب میشد ناراضی بودیم 

خدا چی میشه دوباره بشه همون :4_joy:

سال بعد به وضعیت امسال حسرت میخوریم و این داستان ادامه دارد .... !

لینک به دیدگاه

اقایون وقتی اب معدنی بزرگ شده 1500 تومن دیگه هیچی

نکنه آبم وارد میکنین بی انصافا |:

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اقایون وقتی اب معدنی بزرگ شده 1500 تومن دیگه هیچی

نکنه آبم وارد میکنین بی انصافا |:

من تهرانم ، منطقه 4

آب انقدر نمکش زیاده که بخوری بیشتر تشنه میشی

فقط و فقط  آب معدنی میتونم بخورم 

دیگه من موندم اونی که توی استان های مرزی زندگی میکنه چطور داره زندگیش رو میگذرونه

لینک به دیدگاه

الان اگه قاچاق نکنن استانهای مرزی هیچی ندارن

شرایط داره به سمتی میره اگه دزدی و اختلاس و کلاهبرداری نکنی از گشنگی میمیری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...