رفتن به مطلب

کمک دوستان: مشکل روشن شدن لب تاپ

mka19
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بع همه دوستان لیونی?

aser  E1-572g

یه لپ تاپی دارم که جدیدا روشن نمیشه  .یعنی روشن میشه چند ثانیه , فن میچرخه چندتانیه بعد خاموش میشه. تو این چند ثانیه تصویرم نمیده

کابل و باطری رو به صورت با هم و مجزا وصل کردم جواب نداد.انتی ویروس نود هم ارور boot sector میداد قبلش

اوایل چندبار روشن نشد ولی بعدچند بار زدن روشن شد .ایندفع دیگه اصن روشن نمیشه

یه چراغش که قبلا روشن میشد الان روشن نمیشه. فک کنم برا هاردش باشه اون چراغ(توعکس مشخصه).

من هارد رو هم یا hd tune تست زدمکاملا سالم بود.

دوستان لطفا راهنمایی کنید

photo_2016-12-29_04-42-45.jpg

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

درود

عیب یابی لبتاپ به سادگی رایانه ی دسکتاپ نیست. بهتره به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنی.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

عیب یابی لبتاپ به سادگی رایانه ی دسکتاپ نیست. بهتره به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنی.

سعید جان یعنی یه حدس هم نمیشه زد چشه؟

دوستان دیگه برخورد نداشتین با این مشکل ایا ؟

لینک به دیدگاه

لپ تاپت بایوس داره؟ می تونی وارد بایوس بشی؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

لپ تاپت بایوس داره؟ می تونی وارد بایوس بشی؟

سلام 

نه وارد بایاس نمیشع .اصن تصویر نمیده .فقط چند لحظه پاور روشن میشه .اون چراغ هم خاموش میشه .

اون چراغ نمیدونم برا چی هست؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه واردی و لپ تاپ گارانتی نداره، زیر لپ تاپ رو باز کن، باتری (ماشین حسابی یا ساعتی) رو دربیار و مجددا دوباره وصل کن

به احتمال زیاد درست بشه

(معمولا بیشتر لپ تاپ های مهندسی، اون قسمت زیر لپ تاپ، برای باتری خیلی کوچیکه و نیاز به باز کردن کل پشت لپ تاپ نیست)

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

اگه واردی و لپ تاپ گارانتی نداره، زیر لپ تاپ رو باز کن، باتری (ماشین حسابی یا ساعتی) رو دربیار و مجددا دوباره وصل کن

به احتمال زیاد درست بشه

(معمولا بیشتر لپ تاپ های مهندسی، اون قسمت زیر لپ تاپ، برای باتری خیلی کوچیکه و نیاز به باز کردن کل پشت لپ تاپ نیست)

واسه این کار باید پیچا بازشن ؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mka19 گفته است :

سعید جان یعنی یه حدس هم نمیشه زد؟

من که از عیب یابی نوتبوک چیزی نمی دونم. توی این انجمن هم تاکنون شاهد بحث فنی در این باره نبوده ام. پرشن تولز یک انجمن برای تعمیر نوتبوک داره شاید برات سودمند باشه:

https://forum.persiantools.com/forums/لپ-تاپ.74/

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

من که از عیب یابی نوتبوک چیزی نمی دونم. توی این انجمن هم تاکنون شاهد بحث فنی در این باره نبوده ام. پرشن تولز یک انجمن برای تعمیر نوتبوک داره شاید برات سودمند باشه:

https://forum.persiantools.com/forums/لپ-تاپ.74/

مرسی

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mka19 گفته است :

واسه این کار باید پیچا بازشن ؟

بله، پشت لپ تاپ کامل باید باز بشه و باتری در بیاد بعد از 5 دقیقه دوباره وصل بشه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mrdariush گفته است :

فک نمیکنید از داغ شدن پردازنده باشه؟؟؟

فوری خاموش میشه  کاری به داغ شدن نداره 

لینک به دیدگاه

پس همونطور که دوستان گفتن کاری که از دستتون برمیاد ریست بایوسه.

ایشالا درست بشه...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام

لطفا پرتهای USB و هر پرت دیگری که داره چک کن

این مشکل نشان میده که اتصالی داره و بعد از روشن شدن چند ثانیه بعد خاموش میشه

حدودن 3 تا 5 ثانیه در سیستمهای دسکتاپ طول میکشه روی لپ تاپ نمیدونم چند ثانیه هست

درضمن دکمه های روشن و خاموش کردن هم جزو احتمالات هستن و سیم اداپتور و یا باطری

باطری را در بیار با اداپتور تست کن

رم ها را هم چک کن که کامل سر جاشون باشن

لینک به دیدگاه

داداش احتمال زیاد یا جی پی یوش داغ میکنه یا سی پی یوش. وقتی سریع خاموش میشه یعنی اوضاع وخیمه بهت پیشنهاد میکنم بدی تعمیرکار مجرب برات خمیر سیلیکون و خمیر جی پی یوشو چک کنه و مطمعن شه خنک کنندش درس کار میکنه.

لینک به دیدگاه

و اینکه مشکل از هارد باشه لپتاپ روشن میشه و تصویر میده فقط تو صفحه بوت میمونه و بالا نمیاد.

راستی مشکل از رماشم میتونه باشی ولی دیگه درون صورت اصلا روشن نمیشه. فک کنم همون مشکل دمای جی پی یو و سی پی یو باشه.

الان که خوندم مطمعن شدم وقتی فنش با سرعت میچرخه بعد خاموش میشه یعنی خنک کنندگیش درس کار نمیکنه نمیتونه خنک کنه مجبور میشه سیستمو خاموش کنه. این مشکل برا من پیش اومده بود خمیرشو عوض کردم و هت سینکش سرجاش نبود اونو محکم کردم اوکی شد. فک میکنم خمیر سی پی یو جی پی یوت خاصیتشو از دست داده و هت سینک باهاش اتصالی نداره(این زمانی میشه که خمیر کم شده باشه طی مرور زمان ) برا همین این مشکل بوجود اومده.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

سلام

لپ تاپ من هم دقیقا همین مشکلو داشت. چند جا بردم تا از اخر فهمیدن تو لایه های برد اصلیش قعطی داشته که گفتن از دمای زیاد بوده. خرجشم زیاد شد.:(  بازم دلایل زیادی می تونه داشته باشه. خدا کنه مثل لپ تاپ من نشه.B|

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز مشکل شما میتونه برگرده به خرابی در max یا مدارpwm  که نیاز داره کاملا چک و تست  و در صورت خرابی تعویض شه که مشکل حل بشه پیشنهاد میکنم به یه تعمیرکار مجرب بدین مشکلتون حل میشه...

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...