رفتن به مطلب

خریدار SSD در ظرفیت های 32 و 40 گیگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هارد SSD با در این ظرفیت ها خریدارم ، فقط قیمتش زیاد بالا نزنه :-?

لینک به دیدگاه

32 GB adata S596 دارم 101000 تومان

دستتون درد نکنه آقای حسینی :rolleyes:

این مدل تو سایت هست ؟ ندیدم من !!

------------------------

الان دیدم آقای حسینی خیلی ممنون ،واقعا قیمتش مناسبه ولی تفاوت Read و Write زیاده !!

به نظر شما ارزش داره 65 تومن بیشتر هزینه کنم kingSpec 270/280 بگیرم ؟ :D

ظرفیت 30 گیگ برام کافیه و بیشترش مهم نیست :-?

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

اختيارش دست شماست و شما بايد با كمك ساير دوستان تصميم بگيريد كه چي بگيريد عزيز . متاسفانه بنده رو توي اين انتخاب معاف كنيد .

:-?

لینک به دیدگاه

------------------------

الان دیدم آقای حسینی خیلی ممنون ،واقعا قیمتش مناسبه ولی تفاوت Read و Write زیاده !!

بله به نظر بنده ارزش داره اون Kingspec رو بگیرید ، هم ظرفیتش بالاتره هم سرعتش ، معمولا SSD هایی که سرعت 280 دارن از چیپست Sandforce استفاده میکنند ؛ البته اگه فقط برای نصب ویندوز میخوای استفاده کنی ، بیشتر سرعت Read به دردت میخوره تا سرعت Write و هنگام کار با ویندوز اختلاف سرعت این دو رو اصلا متوجه نمیشی. قیمت این مدل از Kingspec خیلی عالیه . هم رده این SSD تو برند های دیگه بالای 200 تومن قیمت داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

به نظر شما ارزش داره 65 تومن بیشتر هزینه کنم kingSpec 270/280 بگیرم ؟ :rolleyes:

با درود:

دوست عزیز ، نکته ای ظریف وجود دارد که باید دقت کنید.

ظرفیتهای نوشته شده در سایتها و حتی بر روی SSD ، ظرفیت اسمی می باشد و ظرفیت واقعی کمتر از ظرفیت اسمی است.

برای مثال : 128 گیگ اسمی برابر است با 112 گیگ واقعی و تمام SSD ها به همین گونه می باشند.

دلیلش همان جریانی است که کارخانه های ساخت هارد و SSD ، یک گیگ را 1,000,000,000 بایت می دانند و می سازند ، در حالی که در واقعیت چنین نیست و هر یک گیگ برابر است با 1,073,741,824 بایت است.

در نتیجه ظرفیت واقعی و ظرفیت اسمی تفاوت دارند و نکتۀ دیگر آن زمان آشکار می شود که هارد یا SSD را به صورت NTFS فرمت می کنید و تعدادی فایل به صورت ( واقعا مخفی ) ساخته می شود که فقط با برنامه های مخصوصی می توانید آن فایلها را مشاهده کنید و مقداری از ظرفیت هارد را به اشغال خود در می آورند و البته آن فایلهای واقعا مخفی باید باشند.

اگر می خواهید SSD سرعت بالایی داشته باشد ، باید از کنترلر SandForce 1222 برای SATA II استفاده کنید و کنترلر جدید که به بازار آمده است و سرعت وحشتناکی دارد ، از کنترلر SandForce 2281 برای SATA III استفاده می کند.

KingSpec و ADATA از کنترلر 1222 استفاده می کند. ( SSD هایی که سرعت خواندن 280 و نوشتن 270 دارند )

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

با سلام و تشـــــکر از راهنمایی صمیمانه دوستان :-?

بله به نظر بنده ارزش داره اون Kingspec رو بگیرید ، هم ظرفیتش بالاتره هم سرعتش ، معمولا SSD هایی که سرعت 280 دارن از چیپست Sandforce استفاده میکنند ؛ البته اگه فقط برای نصب ویندوز میخوای استفاده کنی ، بیشتر سرعت Read به دردت میخوره تا سرعت Write و هنگام کار با ویندوز اختلاف سرعت این دو رو اصلا متوجه نمیشی. قیمت این مدل از Kingspec خیلی عالیه . هم رده این SSD تو برند های دیگه بالای 200 تومن قیمت داره .

بله دوست عزیز من فقط میخوام روش ویندوز نصب کنم و به همین دلیل ظرفیت بیشتر از 30 گیگ برام مهم نیست چون با نصب کلی نرم افزارهای سنگین هم که باشه 30 گیگ برای ویندوز فکر کنم کافی باشه

با درود:

دوست عزیز ، نکته ای ظریف وجود دارد که باید دقت کنید.

ظرفیتهای نوشته شده در سایتها و حتی بر روی SSD ، ظرفیت اسمی می باشد و ظرفیت واقعی کمتر از ظرفیت اسمی است.

برای مثال : 128 گیگ اسمی برابر است با 112 گیگ واقعی و تمام SSD ها به همین گونه می باشند.

دلیلش همان جریانی است که کارخانه های ساخت هارد و SSD ، یک گیگ را 1,000,000,000 بایت می دانند و می سازند ، در حالی که در واقعیت چنین نیست و هر یک گیگ برابر است با 1,073,741,824 بایت است.

در نتیجه ظرفیت واقعی و ظرفیت اسمی تفاوت دارند و نکتۀ دیگر آن زمان آشکار می شود که هارد یا SSD را به صورت NTFS فرمت می کنید و تعدادی فایل به صورت ( واقعا مخفی ) ساخته می شود که فقط با برنامه های مخصوصی می توانید آن فایلها را مشاهده کنید و مقداری از ظرفیت هارد را به اشغال خود در می آورند و البته آن فایلهای واقعا مخفی باید باشند.

اگر می خواهید SSD سرعت بالایی داشته باشد ، باید از کنترلر SandForce 1222 برای SATA II استفاده کنید و کنترلر جدید که به بازار آمده است و سرعت وحشتناکی دارد ، از کنترلر SandForce 2281 برای SATA III استفاده می کند.

KingSpec و ADATA از کنترلر 1222 استفاده می کند. ( SSD هایی که سرعت خواندن 280 و نوشتن 270 دارند )

با تشکر...

بله همین طور هست ولی این مسئله در هارهای معمولی هم هست دیگه ولی این نکته رو هم خدمتتون عرض کنم که اگر هارد (معمولی) را برای سیستم عامل داس با فرمت (FAT / FAT16 ) استفاده کنید انوقت ظرفیتش دقیق برابر با ظرفیت اسمیش برابر میشه

من خودم این مسئله رو با هارد 80 گیگ که تو ویندوز 74 گیگ قابل استفاده بود تست کردم

الان مشکل اصلی من اینه که واقعا سرعت 280/60 خیلی ضعیف تر از 270/280 هست !! اما استفاده من برای نصب ویندوز خواهد بود که اکثرا Read خواهد بود ولی از طرفی هم نمیخوام به خاطر 65 تومن ظرفیت 60 گیگ با همچین سرعتی رو از دست بدم !!!

در ضمن دوستان اینم در نظر بگیرید که اکثرا رو سیستم من برنامه های سنگینی مثل اتوکد2010 و فتوشاپ و2008 3D maxs و Visual Stdio 2010 و . . . . (همشون با هم) نصب هست

پیشنهاد دوستان چیه ؟ :rolleyes:

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

------------------------

با درود:

دوست عزیز ، اگر مهم برای شما ظرفیت و قیمت است ، 32 گیگ را بخرید.

اما اگر سرعت و ظرفیت مهم است ، 64 گیگ SpecKing را بخرید.

بنده به جای شما ، SpecKing 64GB که سرعتش همان 280/270 است را انتخاب می کردم.

ADATA

3jfwkbm1kvcko3fg5hpn.jpg

SpecKing

oee2lnn7znwfdr25xef.jpg

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، اگر مهم برای شما ظرفیت و قیمت است ، 32 گیگ را بخرید.

اما اگر سرعت و ظرفیت مهم است ، 64 گیگ SpecKing را بخرید.

با سلام ؛

والا برای من مهم ظرفیت در کنار سرعت و در بغل کیفیت و در روبروی قیمت از همه مهمتره @};-

شما درست میفرمایید و طبق نظر اکثریت دوستان منم یه چند وقتی صبر میکنم تا 65 بیشتر جور کنم(حالا شایدم دوستان جنس دست دو داشتن)

ولی این kingspec واقعا خیلی مناسب قیمت میده !! الان نگاه میکردم دقیقا A-dada به همین مشخصات 40 گیگش رو به این قیمت میده ;)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...