رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

برنده‌ها مشخص شدند!

اسامی برنده‌ها:

از تمامی دوستانی که در این مباحثه شرکت کردند، سپاسگزاریم و برای تمامی شما آرزوی موفقیت می‌کنیم.

برندگان ? مسابقه :

Ali Alborz

Vill

به دوستانی که برنده شدن، تبریک میگیم ?

دوستان عزیزی که برنده شدن، لطفا اطلاعات خودشون رو از طریق پیغام خصوصی برای Mohsen P   ارسال کنند.

============================================================================================

درود به تمام دوستان و همراهان لیون کامپیوتر ?

سیستم خنک کننده پردازنده همواره برای افراد حرفه ای و گیمر ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، چنان که تعداد زیادی از این افراد هزینه های سرسام آوری برای تهیه یک خنک کننده خاص و حرفه ای می پردازند.کمپانی کولرمستر همواره سعی کرده تا خنک کننده هایی با کارایی فوق العاده و جذاب از لحاظ بصری برای هواداران و مصرف کنندگان عرضه کند.نسل جدید خنک کننده این کمپانی ملقب به MasterLiquid می باشد که تماما توسط تیم تحقیق و توسعه کولرمستر در انواع مدل ها و اندازه ها ساخته و طراحی شده است. این نسل از خنک کننده های از FlowOp Technology به طور کامل بهره می برند تا حرارت متساعد شده از پردازنده در سریع ترین زمان ممکن از بلاک خارج شده و به رادیاتور انتقال پیدا کند که همین امر باعث افزایش کارایی آن شده است.از طرفی عمر پردازنده نیز به میزان 175 هزار ساعت کار مداوم افزایش پیدا کرده است و میزان نویز تولید شده هم 10dB کاهش داشته است.استفاده از فن های جدید Air Balance کولرمستر نیز در این امر تاثیر گذار بوده است.
حال سوال اینجاست خنک کننده های کولرمستر Master Liquid چه تفاوت های دیگری با سایر خنک کننده های دارند و چرا ما باید خنک کننده های کولرمستر را انتخاب کنیم؟

بین پستهایی که دوستان میگذارن قرعه کشی میشه و به دو نفر به قید قرعه دو عدد MasterAir Pro 3  تقدیم خواهد شد ?

تاریخ قرعه کشی 25 فروردین ماه 1396

orginal_1488119428_13_9a84dddf46bbd4af70

ویرایش شده توسط Mohsen P
لینک به دیدگاه

اوللللل

خوب من بیشتر محصولات کولر مستر رو با برند بسیار خوش نامش میشناسم.یه برند اصیل که از قدیم تو سیستم هامون بوده.
اما چیزی که اونارو از ریقباش متمایز میکنه :

کیفیت بسیار بالای محصولات

زیبایی بسیار زیاد نسبت به بقیه تولید کنندگان

تنوع در انتخاب محصولات برای مخاطبان

اصلا میبینیش سردیت میشه ?

اما یه انتقاد که بهش وارده قیمت بالاش نسبت به سایر برند ها تو ایران هستش

ویرایش شده توسط AliReza-Lion
لینک به دیدگاه

به نام خدا 

از نظر بنده هر سری از ایر کولر های کولر مستر یک ویژگی منحصر به فرد داره و برای کاربرد خاصی 

مثلا مستر میکر 8 که مخصوص گیمر ها و اورکلاکراست و سری V که به شدت زیباست و سری های Hyper و ........

ویژگی که ایر کولر های کولرمستر رو از بقیه متمایز میکنه نورپردازی جذاب و تنوع زیاداین محصولات و تا حدودی قیمت..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
والا نظری ندارم
چون اینقدر قیمتش تخیلی هست اصلاً به قابلیت هاش نیگاه هم نکردم

:D:D:D

لینک به دیدگاه

اول کیفیت ساخت بسیار بالای محصولات کولر مستر

دوم ظاهر بسیار حرفه ای ک از بقیه ی برند ها یه سر و گردن بالاتره

گزینه ی سوم هم به نظر من محصولات کولر مستر هم ظاهر زیبا دارن  و هم کیفیت(به طور مثال فن های کولر مستر مثل سری jet flo در کنار ظاهر بسیار زیبا خیلی کیفیت دارن 2000 rpm و 95 cfm ,و مث بقیه ی برند ها ک اسم نمیبرم اینجور نیس ک قیمتش 2 برابر jetflo باشه و led داشته باشه و در نهایت 75 cfm داشته باشه)

در مورد master liquid تو اینستاگرام گفته بودین ک نویز فن ها کمتر شده !طول عمرش بیشتر!و موقه دمای پایین اون صدای کور کور قلیونم نمیاد 

من خودم فن های کیسم همشون jetflo هستن و خیلی راضیم یکی از مهم ترین مزیت های محصولات کولر مستر اینه ک وقتی دستت میگیری اون حس خوب محصول حرفه ای رو بهت میده

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

در مورد سری مستر لیکویید

اول کیفیت بالاشون توجه رو جلب میکنه

دوم سازگاری بسیار خوبش با کیس های بسیار با کیفیت کولر مستر و همچنین دیگر کیس ها بر خلاف بعضی برند های دیگه

تغییراتی هم که نسبت به سری های قبل ایجاد شده عالی هستن

فقط همون به قول دوستان قیمت ها مسئله ساز هستن

لینک به دیدگاه

سلام

تفاوتش  در این است که سرعت پمپاژ کولانت در خنک کننده مایع MASTER LIQUID بین 1100 تا 3300 دور در دقیقه است و به طور متوسط نویز 12 دسی بل را ایجاد می کند. توان مصرفی پمپ در حدود 6 وات اعلام شده که این توان را از یک کانکتور 4 پین PWM دریافت می کند. با توجه به بهینه سازی های صورت گرفته، خنک کننده های جدید کولرمستر به میزان 40 درصد عملکرد بهتر نسبت به نسل گذشته ارائه می دهند که بخش قابل توجهی از این عملکرد به دلیل بهینه سازی فناوری FlowOp است. کمپانی کولرمستر از خانواده خنک کننده های جدید MASTER LIQUID دو مدل 120 و 240 را ارائه می دهد که به جز ابعاد رادیاتور و تعداد فن، تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند. نزدیک شدن پره های رادیاتور به مسیر حرکت کولانت سبب خنک سازی سریع تر مایع می شود و به این شکل نیز عملکرد خنک کننده افزایش می یابد.

لینک به دیدگاه

محصولات كولر مستر بخصوص ايركولرهاش از قديم مورد استفاده علاقه مندان اوركلاكينگ بوده و از شركتهايي كه در زمينه كولينگ چه اير چه واتر صاحب سبك و تكنولوژي منم خيلي وقته از محصولاتش استفاده مي منم اتفاقا بهترين اير كولرش رو هم خريدم ولي داخل كيسم جا نشد و همينجا برا فروش گذاشتم آك آك در حد تستم حتي استفاده نشده كسي واقعا بهترين و خوشگلترين ايركولر دنيا رو بخواد فرصت خوبيه ؛)

master air maker 8

لینک به دیدگاه

درود

راستش خانواده master liquid خودشون به 4 بخش تقسیم میشن :

Master Liquid که در سایز های 120 و 240 عرضه شده اند.
Master Liquid Pro که در سایز های 120 و 140 و 240 و 280 عرضه شده اند.
Master Liquid Maker که در سایز 92 عرضه شده و اولین واترکولر کاملا سرخود در جهان است.
Master Liquid Lite که در سایز 120 عرضه شده اند.

طبق گفته خود کمپانی کولرمستر ، هر بخش ویژگی منحصر به فرد خودشون رو دارن. مثلا :

گروه دوم از اولین واترکولر هایی هستن که جریان آب در بخش بلاک سی پی یو دیده می شود.
و گروه سوم اولین واترکولر سرخود جهان می باشد.
و گروه آخر کم صداترین واترکولر جهان شناخته می شود. (این بخش رو خودِ کمپانی می گوید ولی بعضی بر این باور نیستند.)

از نظر من ، بهترین دلیل برای خریدن این خانواده از کمپانی معظم کولرمستر ، کاورهای تیوبینگ این واترکولر ها می باشد که خیال هر فرد را از نشتی آب موجود در سیکل راحت می کند.

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب و احترام

و همچنین  تبریک سال نو به همه دوستان گرامی

طراحـــــی  بسیار هوشمندانه و  استثنایی    یعنی ((هنر کنار هم چیدن المان های بسیار ظریف و زمخت برای به دست آوردن بهترین کارایی و راندمان  و بیشترین دوام))  این چیزی هست  که تخصص کولر مستر است

کارایی استثنایی

کیفیت استثنایی

همچنین :

گارانتی استثنایی

و :

خنک کنندگی  بسیار خوب 

نصب آسان  روی  مادربرد و  پردازنده

نویز کم ظاهر  و  زیبایی  مثال زدنی

قیمت های  بالا به دلیل  داشتن کیفیت حداکثری

استفاده از مواد اولیه با کیفیت  و  قطعات مرغوب  با طول عمر بالا

کلاً  کیفیت ساخت بالای محصولات کولر مستر  که  از بقیه ی برند ها یه سر و گردن بالاتره

زمانی که بنده برای  cpu  خواستم کولر بگیرم -  مشورتی که با دوستان داشتم در نهایت به این نتیجه رسیدم که  خنک کننده های کولر مستر  بالاترین کیفیت و کارایی را در میان گزینه های موجود در بازار برای کاربران   داره

نا گفته نماند که کیس فعلی بنده از برند  کولر مستر هست و اگه  وزن سنگینش را در نظر نگیرم   واقعا تا حالا  ازش راضی بودم و کیفیت  استثنایی  داره

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

درود

کیفیت خوب

گارانتی خوب

قیمیت خوب

مخاطب خاص

لینک به دیدگاه

1-رادیاتور های با کیفیت

2-فن های با کیفیت و نویز بسیار کم

3-طول عمر بالا با قطعات مرغوب

شرکت اسم و رسم داری هست .سابقه خوبی داره. کیفیت بالا و خدمات خوب . سابقه و تخصص در زمینه کولینگ

لینک به دیدگاه

کیفیت بالا. رنگ بندی خوب. ولی چی بگم که قیمت بالاس و تا حالا موفق به خرید از این برند نشدم

لینک به دیدگاه

تا حالا تجربه این برند رو نداشتم ولی قصد خریدش و داشتم با توجه به قیمتش کارایی کولر هاش بالا بود 

حالا این مستر لیکویید هاش 

این فن هارو نمیدونم قبلا استفاده میکرد رو رادیاتور هاش یا نه 

اطلاعاتی که از این فن ها خوندم واقعا تعجب کردم از همه نظر عالییی

چیزه دیگه ایی ندیدم که خاص باشه درباره این کولر !!!

شخصا اول به قیمت توجه میکنم بعد کارایش رو با اون قیمت میسنجم که فکر میکنم قیمت هایکولر مستر کنی بالاست ولی استفاده که نکردم احتمالا کارایی بالایی دارن که قیمتشون بالاست ایا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا حالا قسمت نشده از محصولات کولرمستر استفاده کنم اما همیشه وقتی بحث کیفیت و بازدهی میاد وسط کنارش اسم کولرمستر هستش و تنها دلیلی که تا حالا نتونستم ازش استفاده کنم قیمتهای بالاش بوده ، در کل هر کی میخواد محصول درجه 1 با کیفیت عالی بگیره ، کولرمستر میشه انتخاب اول .

لینک به دیدگاه

منم تجربش رو نداشتم .

اما خیلی وقته قصد داشتم یک ایر کولر از همین برند رو بخرم (hyperx212)

اومدم نظر بدم شاید رایگان گیرم اومد

لینک به دیدگاه

ظاهر زیبا که واقعا به کیس جلوه خاصی میبخشه.

عملکرد عالی در تمام زمینه ها

کیفیت بالا 

و در آخر اسم کولرمستر که خودش همیشه بهترین نشانه برای انتخاب بهترین و با کیفیت ترین کالا بوده.

لینک به دیدگاه

تفاوت Master Liquid با بقیه واتر کولر ها دیزاین بسیار زیبا و پرفورمنس بالا هست . گارانتی هم  گرچه قیمت گذاری نامناسبی میکنه ولی توی تعویض قطعات معیوب اصلا  معطلی نداره و راحت تعویض میکنه .

خنک کننده های کولر مستر  اگه قیمت هاشون کاهش پیدا کنه میتونن گزینه مناسبی باشن

لینک به دیدگاه

من تا الان تجربیات خوبی با کولر مستر داشتم 

اولین محصولی که خریدم کولر v8  بود 

باید بگم فوق العاده بود و واقعا یک سر و گردن از بقیه رقبای هم دوره اش بالاتر بود

در حال حاضر هم کیس و پاورم از همین برند هست

کیفیت رو حس میکنید 

احتمالا در چند روز آینده هم یک کولر از همین برند بیاد تو کیسم

لینک به دیدگاه

تو سایتای خارجی  در مقایسه با سایر کولرهای رقیب طرفدار بیشتری داره و کیفیت ساختش هم قطعا بالاست .

مشکلات خرابی و نشتی کمی در واتر کولرها داره ، ایرکولرهاش در تست ها امتیازهای بالایی رو به دست آوردن که نشون از کاربلد بودن مهندسینش داره 

از ظاهر خوبی بهره میبره 

قیمتش بالاست یه مقداری

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه من فقط از ایرکولر های این برند استفاده کردم

ولی مزیت های این برند رو کیفیت ساخت فوق العاده به همراه گارانتی و زیبایی میدونم

لینک به دیدگاه

دوست داشتم ازش یکی میداشتم اما گرونه

نام اشنا معروف

با کیفیت

دیزاین عالی

خنک

ریویو مثبت

کاملا قابل اتکا

مخصوصا سری Master Liquid Maker

لینک به دیدگاه

کیفیت ساخت بالا و مارک معتبر کولر مستر ک دیگه تعریف نداره و استفاده از تکنولوژی روز و کولانت های بسیار خوب برای خنک نگه داشتن سی پی یو عزیز

فقط یکم قیمتاش نجومیه :| ک توان ما فقیر فقرا رو کم میکنه نمیتونم از این مارک خوب خرید کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...