رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

طبق گفته ی دوستان خیلی گرونه محصولاتش

اما ارزش خرید بالایی داره

موفق باشید☺

لینک به دیدگاه

درود....

من میخوام چند ویژگی دیگر را به گفته های شما در مورد تفاوت های خنک کننده مایع کولرمستر نسبت به دیگر رقبا اضافه  کنم...

1. تزریق کولانت (مایع خنک کننده دا خل سیکل) به درون بلاک با توجه به سبک طراحی جدید به صورت مستقیم روی سطح بلاک اسپری میشود .به این صورت 40درصد عمکرد بهتری ایجاد میشود..

2. فن های ارائه شده کولر مستر در این نوع خنک کننده ها طول عمری حدود490هزار ساعت دارند یعنی حدود 55سال که این رقم در کولرهای رقیب حدود 150هزارساعت می باشد. این یعنی طول عمر بیش از 3برابر!!!!!!

البته به نظر من علاوه بر کیفیت یک قطعه باید خدمات اون قطعه هم در نظر گرفت که در ایران شرکت آواژنگ این کار را به خوبی انجام داده است..

لینک به دیدگاه

سلام و درود...

محصولات کولر مستر عالی و بینظر هستن

ارزش هزینه ای که میکنید رو دارن چون کیفیت بسیار بالایی دارن

لینک به دیدگاه

والا تو چند سالی که دارم کیس می بندم یا دیپ کول بستم یا کورسیر یکی دو بار کولر مستر بستم و همون یکی دوبار کافی بوده که بگم با اینکه قیمت بالایی داره تو کار های سنگین از بقیه استیبل تر بوده و کیفیتش هم در چندین مورد از کورسیر بهتر بوده یکی هیت سینکش یکی بلاکش ولی خوب فنش به نسبت صدای زیادی داره (نه به اندازه گلیسر ) ?

در کل پیشنهادیم به بقیه اینه هرچی پول بیشتر بدی بیشتر آب می خوری 

لینک به دیدگاه

سلام
طبق گفته ی دوستان قیمتاش یکم فضائیه
ولی کسی تاحالا از خریدش پشیمون نمیشع!
در موردشم حرف میزنم سردم میشع

لینک به دیدگاه

سلام

والا کولر مستر برند خوبیه خودش تو ساخت کیس خیلی خوب جا انداخته ولی خوب همینطوری که دوستان میگن قیمت بالایی داره ولی خوب در عوضش کیفیت ساخت خوبی داره مخصوصا کیس های که میسازه

و بخوام از Master Liquid بگم وجود فن های 9 پره و سرعت 2000 دور در دقیقه به ادعای خود کولر مستر و روشم میشه 4 عدد فن 120 تو رادیاتور 240 میلی متری  رو دارد و عملکرد بهتر نسبت به نسل گذشته خودش که این که مزیته کولر مستر برنده خوبیه ولی خوب بازم میگم قیمت هاش یکم زیاد:D

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

فناوری انحصاری Flow Up  که سبب انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شود

کاهش نویز به میزان 10 دسی بل، طبق اعلام کولرمستر، میزان نویز واترکولر های Master Liquid در محدوده 6 تا 30 دسی بل قرار دارند که از این حیث نویز کمتری نسبت به محیط کتابخانه، توربین بادی، محیط اداری و اتاق نشیمن احساس خواهد شد.

افزایش عملکرد به میزان 40 درصد و 2 برابر شدن طول عمر نسبت به نسل گذشته

تزریق کولانت به درون بلاک با توجه به سبک طراحی جدید به صورت مستقیم انجام می شود و مایع به صورت مستقیم روی سطح بلاک اسپری می شود. به این صورت 40 درصد عملکرد بهتر را نسبت به نسل گذشته تجربه خواهید کرد

دو عدد فن ارائه شده به همراه واترکولر از نوع MasterFan Pro Balance هستند که مهم ترین ویژگی آنها طول عمر 490 هزار ساعتی است. به این صورت در مقایسه با حداکثر طول عمر 150 هزار ساعتی فن های تولید شده توسط سایر برندها، طول عمری بیش از 3 برابر حاصل شده است

لینک به دیدگاه

یکی این که این برند از مشهورترین برند های دنیاست و این شهرت رو الکی بدست نیاورده

اما نسبت به خنک کننده ها:

مهندسی ساخت خوبی دارند {منظورم این هست که همه چیز رو دقیقا محاسبه کردند و از چیز های بیخودی زده اند}

ظاهراشونم که حرف نداره

با مثالی منظورم رو درباره مهندسی ساختشون تکمیل میکنم :

مثلا در مدل 240 یکی از مزایا سرعت دفع حرارت هست به طوریکه تیوبی که کوالانت خنک درونش هست از طرفی وارد و کوالانت خروجی از طرف دیگر خارج شده . این نوع قرارگیری تیوب ها باعث سرعت بخشیدن به این امر شده .

لینک به دیدگاه

مزایای کولر مستر لیکوئید:

- طول عمر بالا تا 2.5 برابر نسل قبلی.

- ا فزایش عملکرد به میزان 40 درصد بعلت بهینه سازی فناوری FlowOp ؛ ( فلوآپ سبب انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شود تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد که در اثر نزدیک شدن پره های رادیاتور به مسیر حرکت کولانت و پمپاژ کولانت به سطح پردازنده بوجود می آید. )

- کاهش نویز به میزان 10 دسی بل  با متوسط نویز 12 دسی بل.

- کاهش مصرف انرژی به  6 وات.

لینک به دیدگاه

سلام. راستش هنوز از این برند محصولی نخریدم و نمیتونم نظری درموردش بدم .ولی با یکم جستجو و پرسش در مورد محصولاتش توی سایتها و نمایندگیها بنظر محصولاتش خیلی خوبن و یکم از نظر قیمتی گرونن.

لینک به دیدگاه

سلام ...

1. کیفیت ساختش عالی هست  

2.برنده شناخته شده هست ...سال ها هست که از کیس گرفته تا فن داره تولید می کنه

3.,قیمت به کارایی که داره تقریبا مناسب هست

لینک به دیدگاه

در یک جمله:

به دلیل کارایی وصف نشدنی در مقابل قیمتی که حامی مصرف کننده است.

لینک به دیدگاه

به دلیل تکلونوژی انحصاری که این کولر ها دارن باعث شده هم قیمت بالا باشه هم یه کولری خاص باشه.

لینک به دیدگاه

کیفیت، قابلیت همچی عالی توپ  واقعا هیولاس 

ولی به قیمت میرسیم پشیمون میشیم :)

پس نمیخریم :D

لینک به دیدگاه

درود

Master Liquid  ها نسبت به نسل پیشین بهینه تر هستند و نویزی پایینتری از هم رده هاشون دارند ولی با توجه به قیمت محصولات کولرمستر در ایران  نباید انتخابشون کرد اشتباه محضه ! ( عذر میخوام ولی واقعیته! )?

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

کولر مستر یکی از قدیمی ترین و بهترین برند های تولید کننده تجهیزات خنک کننده ی مجموعه یا خانواده جدیدی از خنک کننده های مایع رو تولید کرد که مستر لیکوئید نامگذاری شد...
جدیدترین نسخه از فناوری های فلو اٌپ(flow op) که سبب افزایش روند و کارایی و کیفیت تو کولینگ پردازنده میشه که برای سری جدید خنک کننده های مایع کولر مستر بکار گرفته شده...
پردازنده های سوکت 2011 اینتل بخواطر توان مصرفی بالا و .... دمای بالاتری نسبت به پردازنده های سایر سوکت ها دارن و به همین دلیل از لحظه آغاز به کار سیستم باید حرارتشونو کنترل کرد.

لینک به دیدگاه

خنک کننده های جدید کولرمستر به صورت اختصاصی برای چنین کاربردی طراحی شدند و از لحظه روشن شدن کامپیوتر شخصی به کنترل حرارت با بالاترین سطح عملکرد می پردازن.

رادیاتور 240 میلی متری قابلیت نصب چهار تا فن 120 میلی متری را در دو سمت خود داره که همانند سایر واترکولر ها در جعبه این محصول، دو عدد فن وجود داره و امکان افزودن 2 فن دیگر جهت افزایش کارایی نیز هستش.

فن های 9 پره موجود در جعبه واترکولر، طراحی دایره ای شکل دارن و کولرمستر ادعا می کند که سرعت این فن حداکثر 2000 دور در دقیقه است:)

افزایش طول عمر یکی از مهم ترین اهداف کولرمستر در ساخت واترکولر های سری Master Liquid بوده و با به کارگیری فناوری های جدید در ساخت آنها، طول عمر به 2.5 برابر افزایش یافته است و الان میتونید به مدت 175 هزار ساعت از محصولات خانواده Master Liquid استفاده کنید. این در حالیه که که طول عمر واترکولر های تولید شده توسط شرکت های رقیب به طور معمول در محدوده 50 تا 70 هزار ساعت هستش...

لینک به دیدگاه

بطور کلی بخوام بگم:

1-رادیاتور 240 میلی متری با قابلیت نصب 4 فن در 2 سمت رادیاتور
2-به تکامل رسیدن فناوری انحصاری flow op 
3- بکارگیری فناوری های جدید مثل:کاهش نویز به میزان 10 دسی بل،افزایش عملکرد به میزان 40%،و 2 برابر شدن طول عمر نسبت به نسل گذشته 
4-افزایش طول عمر که 175 هزار ساعته و تقریبا 2/5 برابر بیشتر از سایر رقیبای شرکته
کولر مستر حضرت عباسی ترکونده

لینک به دیدگاه

این شرکت کارش درسته و همیشه مدل های قوی و باکیفیتی رو روانه بازار کرده ، از نظر طراحی هم خیلی طراحی های شیکی داره .
رنگ بندی کولرهاش هم طوریه که انواع و اقسام سلیقه هارو در بر میگیره
فقط بحث قیمتش هست که دوستان هم اشاره کردن
من خودم خیلی دوست دارم یه واتر کولر مستر داشته باشم ولی بودجه ام نمیرسه

لینک به دیدگاه

منم مثل خیلی از دوستان تا حالا وسعم نرسیده کولر بخرم , چه برسه کولر مستر 
پیشاپیش از دوستان عذر میخوام بابت این پستم چون این پست تخصصی نشد و  صرفا جهت شرکت در قرعه کشی گذاشته شد 
در نا امیدی بسی امید است , پایان شب سیه سپید است 

لینک به دیدگاه

کولر مستر=کیفیت عالی

چه قد خوبه این برند

هم زمان دوتا پاور گرفتم یکی کولر مستر یکی گرین .گرین رو یک بار به اجبار بردم تعمیر کردم ولی کولر مستر حتی نیاز به گردگیری هم پیدا نکرده.

نه در پاور بلکه در همه محصولاتش کیفیت خوبی داره.

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب و احترام ،بنده چون به بخش نظرات مشتریان در سایت معروف و معتبر آمازون خیلی اطمینان دارم.هر موقعه قصد تحقیق درباره یک محصولِ خارجی را داشته باشم. اول به میزان رضایت خریدارن در آمازون نگاه می کنم.و تا الان هر موقعه محصولی از کولر مستر توجه بنده را جلب کرده و به بخش نظرات امازون سر زدم، با کمال تعجب دیدم که با تعداد زیادی نظر اکثرا امتیاز 4.5 ستاره گرفته ! و مطمئن شدم که بدون دلیل نیست که،کولرمستر در کشور عزیز ما ایران هم تا این حد خوشنام است.البته به خاطر قیمت های بالای محصولاتش تا الان قسمت بنده نشده که یکی از محصولاتش را امتحان کنم.در ضمن بنده در بین محصولات این برند اول به کیس های ان علاقه شدید دارم و بعد کولرهای ان.

لینک به دیدگاه

کولر مستر یکی از قدیمی ترین و بهترین های بازار های جهانی هستش

قیمتش یخورده نسبت به بقیه رقبا بالاس که ارزششو داره

از همه مهم تر طول عمر و کیفیتشه که از سایر رقبا اونو برتر میکنه

لینک به دیدگاه

مزیتهای انحصاری  خنک کننده های کولرمستر Master Liquid :

1- سیستم جدید محفظه دوگانه ( dual-chamber ) بودنش هست و همچنین اسپری کردن آب روی 

2-شکی رادیاتورهای این سری هم خاص هست و بجای شکل های بیس مثلث از چند ضلعی استفاده میکنه

squarefins.jpg

کیفیت ف خنک کنندگی دو گانه مایع و هوا و بی صدا بودن هم مزیتهای دیگر این سری هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...