رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد سفر به شمال

HEGMATANE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

می خواهم انشاالله شنبه یک مسافرت به سمت شمال کشورداشته باشم  از دوستان می خواهم یک راهنمایی کنند در این زمان بهترین شهری که برای سفر انتخاب کرد کدام است و آیا شهری که مقصد سفر می شودمسافرخانه دارد ؟

من تا به الان  مسافرتی به شمال نداشتم هرنوع راهنمایی که دارید و ارزشمند ممنون می شوم کمک کنید با تشکر از همه کسانی که راهنمایی می کنند 

ویرایش شده توسط dotsis
لینک به دیدگاه

درود بر شما

امیدوارم مسافرت بهت خوش بگذره و اگه مثل من خلوتی رو به شلوغی ترجیه میدی  باید بگم بهترین زمان رو انتخاب کردی .

منتهی قبل از هر چیز بفرمایید که مبدا حرکت کجاست و با اتومبیل شخصی سفر میکنید یا خیر

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ashkan_83 گفته است :

درود بر شما

امیدوارم مسافرت بهت خوش بگذره و اگه مثل من خلوتی رو به شلوغی ترجیه میدی  باید بگم بهترین زمان رو انتخاب کردی .

منتهی قبل از هر چیز بفرمایید که مبدا حرکت کجاست و با اتومبیل شخصی سفر میکنید یا خیر

بله با اتومبیل  شخصی است از همدان حرکت می کنم>

لینک به دیدگاه

درود

توصیه میشه برین سمت خلخال و جاده خلخال به اسالم رو از دست ندین و از اون سمت "شمال‌گردی" رو شروع کنین

چون زیباترین جاده ایرانه و هنوز تا حدی بکر مونده

فقط مهارت رانندگی + حوصله خوبی می‌خواد اگه توی تابستون برین

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

توصیه میشه برین سمت خلخال و جاده خلخال به اسالم رو از دست ندین و از اون سمت "شمال‌گردی" رو شروع کنین

چون زیباترین جاده ایرانه و هنوز تا حدی بکر مونده

فقط مهارت رانندگی + حوصله خوبی می‌خواد اگه توی تابستون برین

از همدان بخواهم برم آیا از مسیر من شروع میشه؟

قصد ندارم تابستان برم انشالله همین شنبه الان با این اوضاع خلخال رو انتخاب کنم؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، dotsis گفته است :

زمانتون که عالیه

ولی مسافت تقریبا زیاده

فاصله بین همدان تا خلخال : 463 کیلومتر - زمان : 6 ساعت و 22 دقیقه

از همدان باید سمت اردبیل برین

اگه براتون میصرفه یکی از بهترین تفریحاتتون خواهد شد

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، dotsis گفته است :

سلام . خوبی عزیز ؟

اول شما بگو میخوای یک شهر ساکن بشی و همونجا رو بگردی یا اینکه میخوای مدام در حرکت باشی؟  چون با هم فرق دارن این دو نوع مسافرت . جاده اسالم به خلخال برای کسی که میخواد ساکن بشه خیلی مناسب نیست . با توجه به شرایطی هم که جاده داره ، توصیه میکنم قبل از حرکت حتما شرایط آب و هوایی رو کنترل کنی . چون جاده زیبا و در عین حال خطرناکیه . در هنگام بارندگی شدید یا مه ، واقعا خطرناکه . اگر میخواهید ساکن بشید ، میتونید از اون سمت تشریف بیارید گیلان ؛ منتها کمی راهتون دورمیشه . میتونید از سمت قزوین وارد گیلان بشید ، در محدوده انزلی ساکن بشید و بعد اطراف رو بگردید . چون انزلی به جاده اسالم خلخال نزدیکه ، یک روز رو میتونید برای اونجا هم بذارید . یک روز میتونید تالش و جنگلهای اونجا رو بگردید . یک روز میتونید سمت ماسال و ارتفاعات اونجا برید ، میتونید سمت فومن ، ماسوله و قلعه رودخان برید ، میتونید از لاهیجان دیدن کنید . در رشت هم میتونید ساکن بشید . مرکز استان هست و دسترسی شما به کل استا به جز آستارا تقریبا یکسان میشه از نظر زمانی . انزلی ، رشت ، لاهیجان دارای هتلها ، مسافرخانه ها و ویلاهای خوبی هستن برای اجاره . شهرستانهای دیگه هم محل سکونت گیر میاد . حتی تو روستاها . ولی خب محدود تر میشه انتخابها . بیشتر هتل ها و مسافرخانه ها در رشت هستن . در انزلی و لاهیجان بیشتر ویلا پیدا میشه . شما هر شهری بری تو استان گیلان ، بدون جا نمیمونی . یه جایی گیر میاد خلاصه .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام . خوبی عزیز ؟

اول شما بگو میخوای یک شهر ساکن بشی و همونجا رو بگردی یا اینکه میخوای مدام در حرکت باشی؟  چون با هم فرق دارن این دو نوع مسافرت . جاده اسالم به خلخال برای کسی که میخواد ساکن بشه خیلی مناسب نیست . با توجه به شرایطی هم که جاده داره ، توصیه میکنم قبل از حرکت حتما شرایط آب و هوایی رو کنترل کنی . چون جاده زیبا و در عین حال خطرناکیه . در هنگام بارندگی شدید یا مه ، واقعا خطرناکه . اگر میخواهید ساکن بشید ، میتونید از اون سمت تشریف بیارید گیلان ؛ منتها کمی راهتون دورمیشه . میتونید از سمت قزوین وارد گیلان بشید ، در محدوده انزلی ساکن بشید و بعد اطراف رو بگردید . چون انزلی به جاده اسالم خلخال نزدیکه ، یک روز رو میتونید برای اونجا هم بذارید . یک روز میتونید تالش و جنگلهای اونجا رو بگردید . یک روز میتونید سمت ماسال و ارتفاعات اونجا برید ، میتونید سمت فومن ، ماسوله و قلعه رودخان برید ، میتونید از لاهیجان دیدن کنید . در رشت هم میتونید ساکن بشید . مرکز استان هست و دسترسی شما به کل استا به جز آستارا تقریبا یکسان میشه از نظر زمانی . انزلی ، رشت ، لاهیجان دارای هتلها ، مسافرخانه ها و ویلاهای خوبی هستن برای اجاره . شهرستانهای دیگه هم محل سکونت گیر میاد . حتی تو روستاها . ولی خب محدود تر میشه انتخابها . بیشتر هتل ها و مسافرخانه ها در رشت هستن . در انزلی و لاهیجان بیشتر ویلا پیدا میشه . شما هر شهری بری تو استان گیلان ، بدون جا نمیمونی . یه جایی گیر میاد خلاصه .

تا به الان به این فکر نکرده بودم که قصد ساکن شدن رو دارم آیا به شهرهای دیگر هم مسافرت کنم.

برای حرکت به سمت شمال کشور از همدان بایدحتما وارد قزوین شوم بعد وارد گیلان.... آیا مسیر دیگر وجود دارد.

از جاده چالوس بخواهم حرکت کنم اول وارد کدام شهر می شویم آیا سفر از جااده چالوس نزدیک تر است 

یک سوال دارم از انزلی به تالش حتما باید از جاده خلخال رفت آیا این که مسیر دیگه برای حرکت می شود انتخاب کرد

ویرایش شده توسط dotsis
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

زمانتون که عالیه

ولی مسافت تقریبا زیاده

فاصله بین همدان تا خلخال : 463 کیلومتر - زمان : 6 ساعت و 122 دقیقه

از همدان باید سمت اردبیل برین

اگه براتون میصرفه یکی از بهترین تفریحاتتون خواهد شد

سلام.

6 ساعت و 122 دقیقه؟ :D

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، dotsis گفته است :

تا به الان به این فکر نکرده بودم که قصد ساکن شدن رو دارم آیا به شهرهای دیگر هم مسافرت کنم.

برای حرکت به سمت شمال کشور از همدان بایدحتما وارد قزوین شوم بعد وارد گیلان.... آیا مسیر دیگر وجود دارد.

از جاده چالوس بخواهم حرکت کنم اول وارد کدام شهر می شویم آیا سفر از جااده چالوس نزدیک تر است 

یک سوال دارم از انزلی به تالش حتما باید از جاده خلخال رفت آیا این که مسیر دیگه برای حرکت می شود انتخاب کرد

اگر میخوای گیلان بری بهترین مسیر از قزوین هست. از زنجان مسیر جاده طارم هم میتونی بیای، منتها جاده مثل مسیر قزوین اتوبان نیست.

برای رفتن به مازندران و چالوس میتونی از جاده چالوس استفاده کنی. برای رفتن به گیلان این مسیر طولانی میشه. مگر اینکه بخوای مسیر بیشتری رو بری و گردش بکنی تو مسیر. برای رفتن از این مسیر باید از کرج بری.

برای رفتن از انزلی به تالش اصلا از جاده اسالم به خلخال نمیری، این جاده یک جاده منشعب شده از مسیر انزلی به تالش هست.

لینک به دیدگاه

آقا بهترین توصیه همینه که دوستان می گن، برید گیلان و رشت و از اونجا مناطق اطراف رو بگردید. مثلا صومعه سرا 30 کیلومتری رشت هست و الان یعنی اردیبهشت ماه بهترین ماه سفر به اونجا در کل سال هست. پیشنهاد می کنم حتما صومعه سرا و ماسال و ... برید.

سفر خوش انشالله. رفتید سفر عکساشو هم بفرستید تو تاپیک :D

ویرایش شده توسط jetalpha
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

سلام.

6 ساعت و 122 دقیقه؟ :D

1 اضافه کپی شده!

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

آقا بهترین توصیه همینه که دوستان می گن، برید گیلان و رشت و از اونجا مناطق اطراف رو بگردید. مثلا صومعه سرا 30 کیلومتری رشت هست و الان یعنی اردیبهشت ماه بهترین ماه سفر به اونجا در کل سال هست. پیشنهاد می کنم حتما صومعه سرا و ماسال و ... برید.

سفر خوش انشالله. رفتید سفر عکساشو هم بفرستید تو تاپیک :D

حتما عکس ها انشاالله در تاپیک قرار می دهم 

در 58 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

اگر میخوای گیلان بری بهترین مسیر از قزوین هست. از زنجان مسیر جاده طارم هم میتونی بیای، منتها جاده مثل مسیر قزوین اتوبان نیست.

برای رفتن به مازندران و چالوس میتونی از جاده چالوس استفاده کنی. برای رفتن به گیلان این مسیر طولانی میشه. مگر اینکه بخوای مسیر بیشتری رو بری و گردش بکنی تو مسیر. برای رفتن از این مسیر باید از کرج بری.

برای رفتن از انزلی به تالش اصلا از جاده اسالم به خلخال نمیری، این جاده یک جاده منشعب شده از مسیر انزلی به تالش هست.

با تشکر از این شهرهای که نام بردید کدام به ساحل نزدیک تر و ساحل بهتری دارد 

از بین مسیر چالوس و به مازندارن و قزوین به گیلان برای شروع سفر کدام رو انتخاب کنم و دیگری رو برای پایان سفر ؟ پیشنهاد شما چی هست ؟ برای بار اول سفر

شما که اهل شمال هستیدبه نظرشما بهترین جاهای دیدنی رو که حتما باید دید رو   نام ببرید؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hamed گفته است :

رانندگی مسیر زنجان به طارم که بسیار پر پیچ و پر ارتفاع و ... نمای زیبای موقع رانندگی بهت میده این مسیر رو رانندگی کردم فقط شرایط اب و هوا مهمه براش و خودتی خودت شرایط ماشین رو هم باید چک کنی 

حرفای اقا حامد کاملا تایید میشه 

در 3 ساعت قبل، dotsis گفته است :

از بین مسیر چالوس و به مازندارن و قزوین به گیلان برای شروع سفر کدام رو انتخاب کنم و دیگری رو برای پایان سفر ؟ پیشنهاد شما چی هست ؟ برای بار اول سفر

شما که اهل شمال هستیدبه نظرشما بهترین جاهای دیدنی رو که حتما باید دید رو   نام ببرید؟

خدایش وقت کم میاری

چالوس طولانی تر میشه برات 

ویرایش شده توسط کیهان
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

خدایش وقت کم میاری

چالوس طولانی تر میشه برات

نظر شما این است این است از مسیر قزوین به گیلان رو انتخاب کنم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، dotsis گفته است :

نظر شما این است این است از مسیر قزوین به گیلان رو انتخاب کنم

اگه وقت برای گردش و حوصله رانندگی بیشتری داری خب انتخاب خودته هر کدوم هر دو مسیر مناسبن

ولی اگه تایم کم داری قزوین به رشت برای شما کوتاه تر میشه نسبت به چالوس

در هر صورت ضرورت یه نقشه احساس میشه  

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

اگه وقت برای گردش و حوصله رانندگی بیشتری داری خب انتخاب خودته هر کدوم هر دو مسیر مناسبن

ولی اگه تایم کم داری قزوین به رشت برای شما کوتاه تر میشه نسبت به چالوس

در هر صورت ضرورت یه نقشه احساس میشه  

می تونید جاهای دیدنی رو معرفی کنید ؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، dotsis گفته است :

شهرهای زیادی هستن که ساحل دارن . هم تو گیلان و هم تو مازندران . سواحل مازندران اکثرا به صورت سنگی هست و سواحل گیلان ماسه ای . البته در مازندران ماسه ای هم هست ولی به نسبت گیلان کمتره .

شما اگر تایم زیاد داری ، به نظر من برو از سمت چالوس بیا به سمت گیلان ، از تنکابن و رامسر تو مازندران میگذری ، چابکسر ، رودسر ، لنگرود ، لاهیجان و رشت . میتونی یکی دو روز تو یکی از شهرهای مازندران بمونی ، بعد بیای تو رشت هم بمونی و شهر های گیلان رو بگردی . بعد برای برگشت از مسیر رشت قزوین بری سمت همدان .

جاهای دیدنی زیاده . بستگی داره شما چه طور جایی دوست داشته باشی . طبیعت گیلان از مازندارن بهتره ، امکانات گردشگری مازندارن از گیلان بهتره . تو گیلان شما میتونی تالش ، اسالم ، ماسال ، ماسوله ، قلعه رودخان ، منطقه آزاد انزلی ، شهر انزلی ، شهر رشت ، لاهیجان ، چمخاله لنگرود ، املش و ارتفاعاتش و خیلی جاهای دیگه رو ببینی.  تو مازندارن هم جاهای دیدنی هست . مثل نمک آبرود ، رامسر ، سیسنگان ، تو سایتهای گردشگری بگردی توضیحات بیشتری دارن .

لینک به دیدگاه

من ترجیح میدم هزینه ای که میخوای تو شمال داشته باشی رو تو کیش بکنی 

با قیمت های چارتری که دیگه عالیه

حتی 3 روز

ولی دمت گرم و خوش بگذرون

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

چه سوال سختی . سفر به شمال همیشه جذابه مخصوصا تو فصل بهار اوخر فروردین و اردیبهشت واقعا بهشته. من که نمیتونم انتخاب کنم. ولی در کل خیلی شهرها هستن که میتونی بری حتی اگه گردشی بری هم خیلی  خوبه. رامسر خیلی قشنگه نوشهر همین طور  چالوس خیلی خوبه یا اونطرف تو گیلان لاهیجان و ماسال فوق العاده هستن. یکی از خوبیای شمال اینه همه جا به راحتی میتونی  شمال ویلا اجاره کنی . من حتما بهت پیشنهاد میکنم سمت متل قو و رامسر و کلاردشت بری همین طور نمک آبرود. جاذبه های گردشگری و طبیعت نمک آبرود برای همه گردشگران جذابه و قطعا میتونه چند روزی هر مسافری و سر گرم کنه ضمن این که نمک آبرود هم یه شهر توریستی ساحلی. البته به این هم بستگی داره که بیشتر از مقاصد روستایی خوشت میاد یا مدرن و توریستی.

لینک به دیدگاه

در ادامه هم بنده اضافه میکنم :

با توجه به ترافیک بسیار زیادی الان در تابستان در این جاده های شمال ایجاد شده،پیشنهاد میدم مانند چند هموطن غیور که کلیپشون چند وقت پیش منتشر شد،باند مخالف رو دنده عقب برید شمال،علی برکت الله

تاپیکم بدجور خاک خورده،یه حمام میخاد سرحال بشه

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در در 22 خرداد 1398 در 11:51، Silvermanhhh گفته است :

پیشنهاد میدم مانند چند هموطن غیور که کلیپشون چند وقت پیش منتشر شد،باند مخالف رو دنده عقب برید شمال،علی برکت الله

واقعا بعضی وقتا به ایرانی بودنم افتخار میکنم 😁 چند سال پیش یه روز ساعت 7 صبح دیدم یکی از رفیقام پلو میدون جلو دانشگاه شیراز خشکش زده، پرسیدم چی شده؟ گفت الان دیدم که یه خانمی میدون رو برعکس دور زده. دارم فکر میکنم چطور میشه این کارو کرد😂 ما همیشه ملت اولین ها هستیم و خاهیم بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...