رفتن به مطلب

Recommended Posts

با عرض سلام خدمت همه دوستان

من یک کارت sapphire r9 290  دارم که هنوز روی سیستم نصب هست و دارم ازش استفاده میکنم ؛ با وجود عرضه کارت هایی مانند RX480 و GTX1060 هنوز در کیفیت 1080p با این کارتها به راحتی رقابت میکند و نیازهای من برای گیمینگ رو واقعا برطرف کرده و میکنه .. همین الان بتلفیلد1 رو بدون هیچ مشکلی در بالاترین کیفیت در 1080p به راحتی اجرا میکنه ..
ولی مشکل اصلی r9 290 رفرنس دمای بالای اش هست که برای جلوگیری از خطرات احتمالی دما باید پروفایل فن رو بصورت دستی تنظیم کنید و خب این باعث افزایش صدا و نویز زیاد میشود.

الان بر سر یک دوراهی مانده ام
از یک سو به نظرم ارزش ندارد که پول اضافی برای خرید کارتهایی که در بالا نام بردم؛ خرج کنم (مگر انکه در اینده با ارزان تر شدن 1070، یک 1070بگیرم)

و از سوی دیگر صدای بالای فن ناخوشایند است :(

جستجویی که در گذشته داشتم متوجه شدم که بعضی از دوستان فن رفرنس رو عوض کردند و مشکل با عوض کردن فن قابل حل هست ولی متاسفانه فنی که بروی این کارت بشینه در بازار دیگر موجود نیست ..
اگر کسی در این مورد میتونه به من کمک کنه یا فن مورد نظر رو در اختیار داره لطفا پیام بده :12_slight_smile:

IMG_0007 (2) copy.JPG

IMG_0012 copy.JPG

ویرایش شده توسط A7Up
لینک به دیدگاه

ببینید من خودم یه مدل از شما بالاترشو یعنی 290x رو دارم همین مدل رفرنس و از برند سافایر

در کل طراحی این کارت بصورتی هست که میتونه دما تا 94 درجه رو به راحتی تحمل کنه و هیچ مشکلی براش پیش نیاد! تنها لازمه این دما استفاده از یه کیس با تهویه مناسبه که این گرما داخل کیستون نمونه و صدمش به بقیه قطعات نخوره

فن های این کارت رو اصلا موجود ندارن و من یه مدل واتر کولرشو پیدا کردم از سایت آریا کامپیوتر یا مقداد ای تی حدود 600 تومن قیمت دادن که اصلا ارزش نداره برای این کارت 600 تومن خرج کنی!

در ضمن این حرفتون هم کاملا درسته تغییر محسوسی اصلا مشاهده نمیکنید اگه بخواید این رو با 480 و یا 580 تعویض کنید نسبت به هزینه ای که داره

البته شنیدم تعویض خمیر این کارت خیلی به دماش کمک میکنه و دوستان گفتن از 80 بالاتر نمیره اگه از یه خمیر بسیار مرغوب استفاده کنین

دوستان اگه راه حل مناسبی کسی داره برای این کارتها من هم نیاز دارم ;)

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

ببینید من خودم یه مدل از شما بالاترشو یعنی 290x رو دارم همین مدل رفرنس و از برند سافایر

در کل طراحی این کارت بصورتی هست که میتونه دما تا 94 درجه رو به راحتی تحمل کنه و هیچ مشکلی براش پیش نیاد! تنها لازمه این دما استفاده از یه کیس با تهویه مناسبه که این گرما داخل کیستون نمونه و صدمش به بقیه قطعات نخوره

فن های این کارت رو اصلا موجود ندارن و من یه مدل واتر کولرشو پیدا کردم از سایت آریا کامپیوتر یا مقداد ای تی حدود 600 تومن قیمت دادن که اصلا ارزش نداره برای این کارت 600 تومن خرج کنی!

در ضمن این حرفتون هم کاملا درسته تغییر محسوسی اصلا مشاهده نمیکنید اگه بخواید این رو با 480 و یا 580 تعویض کنید نسبت به هزینه ای که داره

البته شنیدم تعویض خمیر این کارت خیلی به دماش کمک میکنه و دوستان گفتن از 80 بالاتر نمیره اگه از یه خمیر بسیار مرغوب استفاده کنین

دوستان اگه راه حل مناسبی کسی داره برای این کارتها من هم نیاز دارم ;)

اول ممنون از اینکه پاسخ دادید برادر عزیز:12_slight_smile:

در مورد دما ؛ کیس من حرفه ای است و تهویه خوبی هم دارم از قضا، بنابراین از این لحاظ مشکلی نیست . ولی افزایش دما در ذات این کارت گرافیک هست وهرچقدر هم تهویه تان مناسب باشد باز با مشکل افزایش دمای چیپ کارت گرافیک مواجه میشیم.

مورد بعدی اینکه بله تا تای 94-95 هیچ مشکلی نیست و کارت مقاومت میکنه ولی در اجرای بازیهای سنگین هیچ اعتباری بهش نیست و  ممکنه بیشتر بشه که میشه ؛ این موضوع گاهی باعث رستارت سیستم میشه ولی خب یکبار هم ممکن هست باعث سوزش! بشه . بنابراین به ریسکش نمی ارزه..

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، A7Up گفته است :

اول ممنون از اینکه پاسخ دادید برادر عزیز:12_slight_smile:

در مورد دما ؛ کیس من حرفه ای است و تهویه خوبی هم دارم از قضا، بنابراین از این لحاظ مشکلی نیست . ولی افزایش دما در ذات این کارت گرافیک هست وهرچقدر هم تهویه تان مناسب باشد باز با مشکل افزایش دمای چیپ کارت گرافیک مواجه میشیم.

مورد بعدی اینکه بله تا تای 94-95 هیچ مشکلی نیست و کارت مقاومت میکنه ولی در اجرای بازیهای سنگین هیچ اعتباری بهش نیست و  ممکنه بیشتر بشه که میشه ؛ این موضوع گاهی باعث رستارت سیستم میشه ولی خب یکبار هم ممکن هست باعث سوزش! بشه . بنابراین به ریسکش نمی ارزه..

شما کافیه برنامه Sapphire Trix رو نصب کنید به هیچ عنوان نمیذاره دما از 94 بزنه بالا

اصولا اگه فنش روی 30-35 درصد باشه دما به بالای 93-94 نمیرسه حتی در سنگین ترین بازی ها (من خودم روی ویچر 3 امتحانش کردم)

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

شما به راحتی میتونید این کارت رو هیبرید-کول کنید نیازی به هیچ کیتی هم نداره به این عکس که توسط یکی از دوستان بنده گرفته شده و تمامی مادینگ ها توسط خودشون انجام شده توجه داشته باشید، کارت ایشون همین کارت شما هستش

image.jpeg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

درود دوست گرامی

شما به راحتی میتونید این کارت رو هیبرید-کول کنید نیازی به هیچ کیتی هم نداره به این عکس که توسط یکی از دوستان بنده گرفته شده و تمامی مادینگ ها توسط خودشون انجام شده توجه داشته باشید، کارت ایشون همین کارت شما هستش

image.jpeg

خب دوست عزیز دقیقا میشه توضیح بدید چی باید بخریم؟ و چقدر هزینش میشه؟

نصبش به چجه صورت هست و آیا روی هر کیسی جواب میده یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

شما کافیه برنامه Sapphire Trix رو نصب کنید به هیچ عنوان نمیذاره دما از 94 بزنه بالا

اصولا اگه فنش روی 30-35 درصد باشه دما به بالای 93-94 نمیرسه حتی در سنگین ترین بازی ها (من خودم روی ویچر 3 امتحانش کردم)

بله درست میفرمایید

برنامه تریکس رو از سه سال پیش که این کارت رو خریدم روی سیستم نصب کردم و دما رو همیشه در پرفشارترین حالت کاری تا 76درجه ثابت نگه داشتم و نذاشتم به 90برسه حتی! . البت با دور فن پله ای با گام 10تا که معمولا برای نگه داشتن دما در 70درجه فن هم حدود 70درصد میچرخه که خیلی پر سرصداست.
انطور که متوجه شدم منظور شما این هست که بذارم دما تا 93-94 بالا بره ولی فن رو 30درصد تنظیم باشه تا صدای معقولی داشته باشه.

دقیقا نکته همینجاس،نمیخام به 94برسه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MSF_SE7EN گفته است :

خب دوست عزیز دقیقا میشه توضیح بدید چی باید بخریم؟ و چقدر هزینش میشه؟

نصبش به چجه صورت هست و آیا روی هر کیسی جواب میده یا نه؟

یه واترکولر AIO پیشنهاد من Deepcool meal storm هستش که زیاد شکل محل تماسش عجیب غریب نباشه!

نصبش هم اول فکر میکنم نیاز باشه هیت سینکه کارت رو خارج کنید، اون محفظه پلاستیکی کارت رو یکم ببرید که واترکولر بتونید در اون قرار بدید و لوله هاش رو ازش بتونید خارج کنید درست به همین صورتی که دوستمون یکم بصورت جزیی بریده، واترکولر رو با بسط روی گرافیک چفت کنید و حواستون باشه که فن خود کارت هم روشن باشه ه برای مموری هم مشکلی ایجاد نشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، A7Up گفته است :

بله درست میفرمایید

برنامه تریکس رو از سه سال پیش که این کارت رو خریدم روی سیستم نصب کردم و دما رو همیشه در پرفشارترین حالت کاری تا 76درجه ثابت نگه داشتم و نذاشتم به 90برسه حتی! . البت با دور فن پله ای با گام 10تا که معمولا برای نگه داشتن دما در 70درجه فن هم حدود 70درصد میچرخه که خیلی پر سرصداست.
انطور که متوجه شدم منظور شما این هست که بذارم دما تا 93-94 بالا بره ولی فن رو 30درصد تنظیم باشه تا صدای معقولی داشته باشه.

دقیقا نکته همینجاس،نمیخام به 94برسه

خب پس باید به راه حل دوستمون که بالا گفتن توجه کنی!

درضمن این کارتا از همون اول که اومدن این مشکلات رو داشتن و من که ندیدم کسی بیاد پست بذاره کارت آتیش گرفت یا سوخت و ازین حرفا چون در ساختش مواد خوبی حتااما به کار رفته و طراحیش مناسبه برای این دما مثل اون کارتای شرکت Evga مشکل ساز نشدن

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

یه واترکولر AIO پیشنهاد من Deepcool meal storm هستش که زیاد شکل محل تماسش عجیب غریب نباشه!

نصبش هم اول فکر میکنم نیاز باشه هیت سینکه کارت رو خارج کنید، اون محفظه پلاستیکی کارت رو یکم ببرید که واترکولر بتونید در اون قرار بدید و لوله هاش رو ازش بتونید خارج کنید درست به همین صورتی که دوستمون یکم بصورت جزیی بریده، واترکولر رو با بسط روی گرافیک چفت کنید و حواستون باشه که فن خود کارت هم روشن باشه ه برای مموری هم مشکلی ایجاد نشه

سلام برادر

قیمت این کولر چقدر درمیاد ؟ 200میشه اگر اشتباه نکنم
به نظر شما واقعا می ارزه ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

خب پس باید به راه حل دوستمون که بالا گفتن توجه کنی!

درضمن این کارتا از همون اول که اومدن این مشکلات رو داشتن و من که ندیدم کسی بیاد پست بذاره کارت آتیش گرفت یا سوخت و ازین حرفا چون در ساختش مواد خوبی حتااما به کار رفته و طراحیش مناسبه برای این دما مثل اون کارتای شرکت Evga مشکل ساز نشدن

شما الان فن رو در تمام حالات روی 35% تنظیم کردید ؟ و دما همیشه در 94 ثابت هست ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، A7Up گفته است :

شما الان فن رو در تمام حالات روی 35% تنظیم کردید ؟ و دما همیشه در 94 ثابت هست ؟

اصلا شما خود Sapphire Trix رو نسخه جدیدشو بگیری روی اتوماتیک بذاری حله و اگه بذاری روی Fixed فن رو میبره روی 55 که وقتی بازی سنگین داری اجرا میکنی مناسبه تا دما موجب پایین اومدن کارایی کارت نشه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، A7Up گفته است :

سلام برادر

قیمت این کولر چقدر درمیاد ؟ 200میشه اگر اشتباه نکنم
به نظر شما واقعا می ارزه ؟

ولا نوش که نیست دسته دوش رو بگردید بچه ها داخل فروم دارن میتونی خریداری کنی

اگر صدای فن میخواید کم بشه بهترین راهش همینه دیگه! من که کارت خودم MSI R9 290 Gaming بود با اینکه رفرنس نبوپ هم هی میرسید به ۹۴ بازش کردم خمیرشو عوض کردم حل شد الان حدود ۸۰-۸۳ میچرخه شما اول خمیر رو تست کن ببین به کجا میرسی (خمیرم جنس خوب بردار)

اگر بازم رو اعصاب بود صداش باید بزنید تو کار هیبرید کردن کارت!!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

ولا نوش که نیست دسته دوش رو بگردید بچه ها داخل فروم دارن میتونی خریداری کنی

اگر صدای فن میخواید کم بشه بهترین راهش همینه دیگه! من که کارت خودم MSI R9 290 Gaming بود با اینکه رفرنس نبوپ هم هی میرسید به ۹۴ بازش کردم خمیرشو عوض کردم حل شد الان حدود ۸۰-۸۳ میچرخه شما اول خمیر رو تست کن ببین به کجا میرسی (خمیرم جنس خوب بردار)

اگر بازم رو اعصاب بود صداش باید بزنید تو کار هیبرید کردن کارت!!

کولر ابی اخرین راهکار هست ؛ ببینم کسی داره و اگر داره چند میده و ارزش هزینه دارد یا خیر

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، A7Up گفته است :

کولر ابی اخرین راهکار هست ؛ ببینم کسی داره و اگر داره چند میده و ارزش هزینه دارد یا خیر

خمیرش رو هم تست کنید قبلش حتما در خیلی از موارد با خمیر مشکل حل شده!

در ضمن بر طبق بایوس تنظیم شده روی تمامی ۲۹۰ ها دما اصلا نباید از ۹۴ بالاتره بره و فرکانس تا ۶۰۰ میاد پایین! احتمالا شما کارت رو در شرایطی قرار دادید که اصلا امکان دفع حرارت ندار که ریست میشه!

اون مثبت اون گوشه رو هم بی زحمت بزنید

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

تصویری از تهویه کیس‌تون (کامل) بذارین تا بیشتر بشه راهنمایی کرد

کیس رو در فضای محبوس قرار ندین و بذارین روی میز باشه

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، A7Up گفته است :

برادرها کس دیگری نبود ؟؟
راهنمایی
فن ؛
واتر کولر دست دوم

سلام یکی از کارکنان لیون کامپیوتر هستن که کلا کارشون مادینگ هستش و فن هر گرافیکی رو عوض میکنن-گرافیکتون رو به ایشون بدید مطمئن باشید ضرر نمیکنید -ایشون میتونه به راحتی یا فن رو براتون تعویض کنه هم میتونه واتر کولر ببنده روی گرافیکتون-نام کاربریشو یادم نمیاد به اقای حسینی پیام بدید بهتون میگه ایشون کی هستن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، nasabam گفته است :

سلام یکی از کارکنان لیون کامپیوتر هستن که کلا کارشون مادینگ هستش و فن هر گرافیکی رو عوض میکنن-گرافیکتون رو به ایشون بدید مطمئن باشید ضرر نمیکنید -ایشون میتونه به راحتی یا فن رو براتون تعویض کنه هم میتونه واتر کولر ببنده روی گرافیکتون-نام کاربریشو یادم نمیاد به اقای حسینی پیام بدید بهتون میگه ایشون کی هستن

ممنون به اقای حسینی پیام دادم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، A7Up گفته است :

ممنون به اقای حسینی پیام دادم

اگه براتون میشه لطفا نام کاربری این شخص محترم و همینطور هزینش رو به بنده هم اعلام کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

این صرفا یک براکت هست که برای نصب روی کارت R9 290 استارتر نیاز به یک پایه اضافی داره که همراه ش نیست اما بسیار مناسب کارت های nVidia هست.

این ممکنه که به درد شون بخوره که موجود نیست و از قیمت هم اطلاعی ندارم

http://meghdadit.com/product/9826/xspc-razor-r9-290x290-vga-block-cooler/خنک-کننده-مایع-کارت-گرافیک-ایکس-اس-پی-سی-مدل-آر-ناین-290-ایکس/

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

این صرفا یک براکت هست که برای نصب روی کارت R9 290 استارتر نیاز به یک پایه اضافی داره که همراه ش نیست اما بسیار مناسب کارت های nVidia هست.

این ممکنه که به درد شون بخوره که موجود نیست و از قیمت هم اطلاعی ندارم

http://meghdadit.com/product/9826/xspc-razor-r9-290x290-vga-block-cooler/خنک-کننده-مایع-کارت-گرافیک-ایکس-اس-پی-سی-مدل-آر-ناین-290-ایکس/

تاکیدی نداشتم که این واتر کولر به گرافیکشون بخوره

به هر حال ممنون که گوشزد کردید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

تاکیدی نداشتم که این واتر کولر به گرافیکشون بخوره

به هر حال ممنون که گوشزد کردید

خیلی ممنون برادر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

اگه براتون میشه لطفا نام کاربری این شخص محترم و همینطور هزینش رو به بنده هم اعلام کنید

با تشکر

حتما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...