رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 23 مهر 1399 در 20:44، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

اگه دنبال نصب ویندوز 10 هستید، بدون نصب ssd اصلا به این نسخه از ویندوز فکر نکنید.

این دو مدل هر دو چون سری core2 هستن، با ویندوز 10 64 بیتی مشکل دارن و روشون نمیشه نصب کرد، مگه بایوس رو مود بزنید.

اون مدلی که گرافیک دار هست بهتره، کلا لپتاپ های دارای گرافیک مجزا بهترن، لپتاپ های بدون گرافیک تو اجرای خیلی از برنامه ها مشکل دارن...

این مدل بهتره

این آخری که گفتم فروخته شد.حالا 8.1 میشه نصب کرد با درایور ها؟و یدونه هم هست لنوو T61.خوبه؟و روی این لنوو میشه 8.1 با درایور ها ریخت؟(من خودم 100 سال دیگه تا 8.1 پشتیبانی داره سمت 10 نمیرم.خیلی چرته)

در در 23 مهر 1399 در 20:44، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

اگه دنبال نصب ویندوز 10 هستید، بدون نصب ssd اصلا به این نسخه از ویندوز فکر نکنید.

این دو مدل هر دو چون سری core2 هستن، با ویندوز 10 64 بیتی مشکل دارن و روشون نمیشه نصب کرد، مگه بایوس رو مود بزنید.

اون مدلی که گرافیک دار هست بهتره، کلا لپتاپ های دارای گرافیک مجزا بهترن، لپتاپ های بدون گرافیک تو اجرای خیلی از برنامه ها مشکل دارن...

این مدل بهتره

اون 1320 هم صفحش یکم به زردی میزنه.همین e6400 میشه ویندوز 8.1 با درایور ریخت روش؟(گرافیک اینتل تنها)و برا کارایی مثل بورس جواب میده؟چون من e8400 داشتم برا کارم 50 درصد cpu درگیر میشد.حالا روی این چقدر درگیر میشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 905
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، abidi گفته است :

سلام و درود

داداش منظورتون رو درست متوجه نشدم یعنی چون دو هسته ای هستن ؟ یا چون ddr2 هستن؟ ویا چون لبتاب هستش نمیشه روش وین 10 64 ریخت ؟ :35_thinking:

نه بایوس های این نسل ظاهرا با ویندوز 10 64 بیتی مشکل داره

من خودم تا بحال امتحان نکردم، اما خیلی از دوستان گفتن که نسل های قبل از سری core ix برای نصب ویندوز 10 64 نیاز هست که بایوسشون مود بشه.

در 16 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

اون 1320 هم صفحش یکم به زردی میزنه.همین e6400 میشه ویندوز 8.1 با درایور ریخت روش؟(گرافیک اینتل تنها)و برا کارایی مثل بورس جواب میده؟چون من e8400 داشتم برا کارم 50 درصد cpu درگیر میشد.حالا روی این چقدر درگیر میشه؟

بله جواب میده

هیچکس نمیدونه سیپیو شما چقدر درگیر میشه،

شاید یدونه سایت باز کنید که 100 سیپیو رو بکشه، شاید وارد یه سایت بشید که 100 تا تب هم ازش باز کنید، 20 درصد هم نکشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

من خودم تا بحال امتحان نکردم، اما خیلی از دوستان گفتن که نسل های قبل از سری core ix برای نصب ویندوز 10 64 نیاز هست که بایوسشون مود بشه.

بله جواب میده

هیچکس نمیدونه سیپیو شما چقدر درگیر میشه،

شاید یدونه سایت باز کنید که 100 سیپیو رو بکشه، شاید وارد یه سایت بشید که 100 تا تب هم ازش باز کنید، 20 درصد هم نکشه

درایور ندادن چجوری درایور ویندوز 8.1 رو بریزم؟و این مشکلی که گفتید با 8.1 نیست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه، الان خودم روی همین پلتفرم 8.1 نصب کردم و مشکلی نداره

سایت گوگل رو باز کنید، مدل لپتاپ رو سرچ کنید، با انبوهی از درایو مواجه میشید

اگه نتونستید، device manager رو باز کنید، روی تک تک دیوایس هایی که مشکل دارن کلیک راست کنید، بعد گزینه آپدیت، بعد هم آپدیت اتوماتیک. خودش دانلود میکنه و نصب میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

در نتیجه روی هر نوع پردازنده ای از نسل ddr3 حتی دو هسته ای میشه وین 10  64 ریخت دیگه درسته ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، abidi گفته است :

در نتیجه روی هر نوع پردازنده ای از نسل ddr3 حتی دو هسته ای میشه وین 10  64 ریخت دیگه درسته ؟

نه لزوما، چون چیپ g41 با اینکه ddr3 هست ولی باز هم همین مشکلو داره

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1399 در 11:08، MAhmoOD Nazari گفته است :

این e6400 چه مدل cpu هایی داره؟

در در 24 مهر 1399 در 11:08، MAhmoOD Nazari گفته است :

برا خرید لپتاپ استوک چه مواردی مهم هستند؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

برا خرید لپتاپ استوک چه مواردی مهم هستند؟

با برنامه cpu z سیپیو رو تحت فشار بذارید، دما رو چک کنید و اینکه مارک سیپیو یه چیز منطقی باشه

با gpu z گرافیک رو حداقل 5 دقیقه زیر بار بذارید و دما رو چک کنید،

با hd sentinel سلامت هارد رو بررسی کنید

دکمه های کیبرد رو امتحان کنید، 4 گوشه ی دکمه هارو فشار بدید، بعضی از دکمه ها با اعمال فشار وسطشون بدون مشکل کار میکنن ولی بعضیا گوششون رو فشار بدی میپرن بیرون

پورت هارو امتحان کنید، حتما خروجی تصویر همزمان با مانیتور لپتاپ و مانیتور جدا بگیرید، بعضیا لپتاپ ها موقع تصویر خروجی دادن روی مانیتور پرش تصویر میگیرن.

با memtest هم رم رو تست کنید،

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1399 در 20:14، MAhmoOD Nazari گفته است :

با برنامه cpu z سیپیو رو تحت فشار بذارید، دما رو چک کنید و اینکه مارک سیپیو یه چیز منطقی باشه

دکمه های کیبرد رو امتحان کنید، 4 گوشه ی دکمه هارو فشار بدید، بعضی از دکمه ها با اعمال فشار وسطشون بدون مشکل کار میکنن ولی بعضیا گوششون رو فشار بدی میپرن بیرون

پورت هارو امتحان کنید، حتما خروجی تصویر همزمان با مانیتور لپتاپ و مانیتور جدا بگیرید، بعضیا لپتاپ ها موقع تصویر خروجی دادن روی مانیتور پرش تصویر میگیرن.

یه لپتاپی دیدم لنوو t61.این لپتاپ گرافیک کوادرو داره.حالا گرافیک اینتل هم فعاله؟یا اون کوادرو غیر فعال میکنه اینتل رو؟

لپتاپ n4050 با cpu b940 ویندوز 8.1 و 10 میشه نصب کرد؟و از دل e6400 بهتره؟

من شنیدم با گرافیک intel gma 4500m hd حتی فیلم هم نمیشه دید.حقیقت داره؟

سلام.لپتاپ دل n4050 با cpu b940 و گرافیک intel برا کارای معمولی مثل فیلم و وبگردی و آفیس و بورس خوبه؟ویندوز 8.1 یا 10 روش نصب میشه؟و اگه روکش درب dvd رایتر نباشه مشکلی ایجاد میشه؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

اول در مورد مقایسه:

بین دو سی پی یو:

corei5 1035G1

core i5 10210u

کدوم قوی تره؟

چون 10210، وقتی از همه هسته هاش استفاده بشه فرکانسش تا 3.9 می ره اما 1035 تو همین حالت تا 3.6 می ره.

از طرفی 1035 ایس لیک هستش و 10210 کامت لیک و تکنولوژیش قدیمی تره.

لپ تاپ مد نظرم گرافیک جداگانه داره پس مهم نیست که گرافیک مجتمعشون کدوم بهتره. صرفا تو کارایی می خوام بدونم کدوم بر چه اساسی بهتره. چون بنچمارک ها رو دیدم خیلی مختلف بود. هر کدوم تو یه مواردی قوی تر بودن.

ضمنا هر دو این سی پی یو ها رو برای لپ تاپ Acer A315 می خوام که گرافیک با 10210 مدل mx230 هستش و با 1035 مدل mx330.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد خرید، یه لپ تاپ رو رنج 20 تا 25 تومن می خوام. که حتما موارد زیر رو داشته باشه:

1- مانیتور Full HD 1920*1080

2- گرافیک جداگانه

3-سی پی یو حتما اینتل

4- رم حداقل 8

اگه ssd  داشت هم که چه بهتر نداشت هم مهم نیست.

استفادم برنامه نویسی هست در حد ++Notepad، فایرفاکس با تعداد تب بالا و کم کم می خوام برنامه نویسی سمت موبایل رو هم استارت بزنم که ظاهرا سی پی یو قوی نیاز داره و نرم افزارهای گرافیکی در حد فتوشاپ و gimp.

اینکه گفتم گرافیک جدا چون گهگاه گیم هم می زنم در حد همین mx 230 و mx330 کارم رو راه میندازه. (برای گیم از PC استفاده می کنم رو لپ تاپ نهایت یه فوتبال بریزم که اونم خیلی مهم نیست.)

مدلی که پیدا کردم:

Acer Aspire 3 A315 Core i5 10210U 8GB 1TB 2GB Full HD

هستش. با قیمت حدود 21 تومن.

اگه مدل دیگه ای هست که تو این رنج از لپ تاپ فعلی بهتر باشه لطفا معرفی کنین. ضمنا اگه گرونتره ارزشش رو داشته باشه بیشتر هزینه کنم.

ضمنا تو روز حدود 12 تا 15 ساعت باهاش کار می کنم. پس صفحه نمایش ترجیحا طوری باشه که چشم رو اذیت نکنه. نورها و رنگ های اغراق شده نداشته باشه.

ممنون از دوستانی که راهنمایی می کنن.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام وقت بخیر 

یکی از دوستان قراره از اروپا برام یه لب تاب گیمینگ بیاره بنظر شما چه لب تاب گیمینگی بیاره که راحت بشه بازی ها رو اجرا کرد؟ 

بودجه مورد نظر 1500 تا تقریبا 2000 هزار دلار 

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

این مدل،خودم یک هفته است دارم،فقط هرچی میگیری بیشتر از FULL HDنباشه که تو آینده به مشکل بر میخوری،یه مدت میومدن گرافیک 1060 میزدن رو لپ تاپ با صفحه 4k !!

https://www.amazon.com/Zephyrus-Portable-GeForce-GU502GW-AH76-ASUS/dp/B0826XWBST

همین مدل بدون موس و بدون تخفیف زیر دو هزار دلار هست

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میدم اگه قراره با خودتون اینور اونور نبریدش تا اومد بفروشید و سیستم جمع کنید لذتی که در بازی با pc هست رو از دست ندید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

پیشنهاد میدم اگه قراره با خودتون اینور اونور نبریدش تا اومد بفروشید و سیستم جمع کنید لذتی که در بازی با pc هست رو از دست ندید

آره حرف درستیه ولی با شرایطی که دارم میخوام لب تاب بگیرم چرا که جای مشخصی ندارم یعنی باید ببرم مغازه و... 

در 2 ساعت قبل، amir.nl گفته است :

Lenovo Legion Y740

ASUS ROG STRIX G712LW - B

Msi Gp75
Msi Gp65

اینا مدنظر خودم هست 

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان امشب طی یک اتفاق ناگوار لپ تاپم تقریبا خلاص شد. البته ۷ سالی کار کرده بود ولی عمرش به دنیا نبود دیگه

برای جایکزین کردنش نیاز به راهنمایی دارم

کاربردم صرفا استفاده از مرورگر و خوندن PDF و مجموعه آفیس هست و تا جای ممکن می‌خوام سبک باشه

خوشحال می‌شم اگر پیشنهادی دلرید مطرح کنید

در مورد قبمت، کمترین قیمتی که بشه کارای بالا رو بی‌دردسر انجام داد مورد نظرمه

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام وقت بخیر
لطفا برای انتخاب و خرید از بین لپ تاپ های زیر راهنمایی جامع بفرمایید:

https://yun.ir/9n5os

1. لطفا از نظر صفحه نمایش، بدنه، پورت های مختلف، سیستم تهویه، عملکرد هنگام اجرای نرم افزارها و بازی های سنگین و ... بررسی بفرمایید. و بطور کلی در عملکرد کلی لپ تاپ، کدام یک بهتر هستند؟
2. کانفیگ مد نظرم هم از نظر cpu، ram و ... همین ها که در لینک مشخص کردم هستند. اون مدل rog strix چند میلیون بیشتر هست ولی بدون توجه به قیمت با دو مدل دیگر بررسی کنید و اینکه آیا با توجه به قیمت بیشتر آیا ارزش دارد یا خیر؟
3. لطفا در هنگام بررسی، از نظر کارت گرافیک، یک یا دو رده پایین تر و یک یا دو رده بالاتر هم در نظر بگیرید که همون لپ تاپ که در گرافیک 1660ti بهتر است آیا در گرافیک پایین تر یا بالاتر هم بهتر از بقیه است؟ چون بر فرض ممکنه مجبور بشم از نظر قیمتی، از نظر گرافیک یک رده پایین تر یا اگر مثلا پولی اضافه داشته باشم، بالاتر بگیرم.
کاربری مختلف هم یعنی تقریبا همه کارهای روبرو رو بشه انجام داد مثل بازی، سینک و ویرایش ویدیو، اینترنت گردی، مالتی مدیا و ... .

ببخشید توضیحات زیاد شد.
پیشاپیش تشکر بابت راهنمایی

ویرایش شده توسط taha.h
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

بستگی به استفاده شما داره که چی انتخاب کنید

اگر برای گیم و بازی میخوایید که لپتاپ خوب نیست یه کنسول یا کامپیوتر بخرید بهتره 

اگرم برای کاری هایی مثل رندرینگ و کار های گرافیکی سنگین میخوایید 12 گیگ رم و 6 گیگ گرافیک خوبه

با کنسول بازی هم میشه کرد وب گردی هم میشه کرد 

میتونید یه کنسول برای بازی بگیرید و یه لپتاپ کوچک و جمع و جور برای کار های دیگه بازم انتخاب دست خودتونه

https://www.bprshop.com/product/8623-Asus-TUF-FX506LU-i7-10870H-16-1-512SSD-6-1660Ti-FHD این هم لپتاپ خوبیه ولی یکم از 38 میلیون بیشتره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahdi_izanlu گفته است :

سلام دوست عزیز 

بستگی به استفاده شما داره که چی انتخاب کنید

اگر برای گیم و بازی میخوایید که لپتاپ خوب نیست یه کنسول یا کامپیوتر بخرید بهتره 

اگرم برای کاری هایی مثل رندرینگ و کار های گرافیکی سنگین میخوایید 12 گیگ رم و 6 گیگ گرافیک خوبه

با کنسول بازی هم میشه کرد وب گردی هم میشه کرد 

میتونید یه کنسول برای بازی بگیرید و یه لپتاپ کوچک و جمع و جور برای کار های دیگه بازم انتخاب دست خودتونه

https://www.bprshop.com/product/8623-Asus-TUF-FX506LU-i7-10870H-16-1-512SSD-6-1660Ti-FHD این هم لپتاپ خوبیه ولی یکم از 38 میلیون بیشتره

کاربری مختلف هم یعنی تقریبا همه کارهای روبرو رو بشه انجام داد مثل بازی، سینک و ویرایش ویدیو، اینترنت گردی، مالتی مدیا و ...

در واقع بازی هم یکی از کارها هست و کارهای مختلفی انجام می دهم و اینکه خودم هم فکر کردم که می تونم کامپیوتر هم بخرم ولی چون معمولا زیاد از کامپیوتر استفاده می کنم، نمی تونم زیاد و به طور مداوم از کامپیوتر استفاده کنم، چون بدن درد، گردن درد و ... رو به همراه داره ولی لپ تاپ راحت تره و نشسته و حتی به صورت خوابیده هم میشه ازش استفاده کرد و دلایل دیگری که باید لپ تاپ رو انتخاب کنم.

حالا از بین tuf و zephyrus با توجه به در نظر گرفتن عملکرد، صفحه نمایش، تهویه، بدنه و ... بررسی این موارد کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

لینک به دیدگاه

در در 17 بهمن 1399 در 10:37، taha.h گفته است :

کاربری مختلف هم یعنی تقریبا همه کارهای روبرو رو بشه انجام داد مثل بازی، سینک و ویرایش ویدیو، اینترنت گردی، مالتی مدیا و ...

در واقع بازی هم یکی از کارها هست و کارهای مختلفی انجام می دهم و اینکه خودم هم فکر کردم که می تونم کامپیوتر هم بخرم ولی چون معمولا زیاد از کامپیوتر استفاده می کنم، نمی تونم زیاد و به طور مداوم از کامپیوتر استفاده کنم، چون بدن درد، گردن درد و ... رو به همراه داره ولی لپ تاپ راحت تره و نشسته و حتی به صورت خوابیده هم میشه ازش استفاده کرد و دلایل دیگری که باید لپ تاپ رو انتخاب کنم.

حالا از بین tuf و zephyrus با توجه به در نظر گرفتن عملکرد، صفحه نمایش، تهویه، بدنه و ... بررسی این موارد کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

لپتاپ های  zephyrus قطعا لپتاپ های خوبی هستند ولی چون مدل دقیقی نگفتید نمیتونم بگم اما قیمتشون خیلی بالاس مثلا zephyrus S17 قیمتش 89 میلیون تومان هست ولی من این مدلو پیدا کردم که بد نیست ROG Zephyrus Duo 15 GX550LWS

لپتاپ های tuf هم قیمت مناسبی دارن ولی ازقدیم گفتن هر چقدر پول بدی همون قدر هم آش میخوری . TUF FX505DT یه لپتاپ خوب هست اما در مقابل هیچ چیز خواصی نداره 

لپتاپ   : 32 گیگ رم 

گرافیک : RTX 2070 SUPER

پردازنده:CORE I7 

ظاهر زیبا و پیشرفته ای هم داره

لپتاپ TUF FX505DT

رم :8 گیگ

پردازنده: Ryzen 7

گرافیک:GTX1650

و قابل ارتقاع 

لپتاپ Duo 15 GX550LWS وبکم نداره و اسپیکر هم نداره (دقیق نمیدونم)

لپتاپTUF FX505DT وبکم داره و فول پورت (USB0.3 HDMI و INTERNET)

باز هم خودتون یه تحقیق بکنید و در خریدتون عجله نکنید چون خرید لپتاپ جای اشتباه نداره 

راستی به اقلامات همراه هم توجه کنید که هدفون و شارژر و دفترچه راهنما داشته باشه 

ببخشید طولانی شد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

برای کار طراحی گرافیک لپتاپ مناسبه یا پیسی؟ خودم میدونم که پیسی تو همه چیز به جز قابل حمل بودن از لپتاپ بهتره. سوال من اینه که یه نفر که می خواد طراحی گرافیک بخونه بعدا که خواست بره یه شرکتی کار کنه بهش پیسی میدند یا خودش باید لپتاپ داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

اداره ما که باید از خودت سیستم داشته باشی نهایتا یه سیستم شخمی بهت بدن اونم با کلی منت،ولی یکی از ادیوس کار ها که تولید کلیپ انجام میداد و فتوشاپ کار حرفه ای بود، قبل گرونیا استثنائاً یه سیستم 980gtxو16گیگ رم براش خریدن

کامپیوتر فقط بدرد گیمری میخوره که 24ساعته یه جا نشسته می خواد بازی کنه و زیاد نگران داغ شدن قطعات ، طی 12ساعت بازی کردن نباشه،لپ تاپ بگیره بهتره که بعدا برای ارائه دادن و جا به جایی مشکلی نداشته باشه،میتونه از لپ تاپ های گیمی که کارت های MAX Q DESIGN دارن استفاده کنه که هم قویه و هم سبک

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اداره ما که باید از خودت سیستم داشته باشی نهایتا یه سیستم شخمی بهت بدن اونم با کلی منت،ولی یکی از ادیوس کار ها که تولید کلیپ انجام میداد و فتوشاپ کار حرفه ای بود، قبل گرونیا استثنائاً یه سیستم 980gtxو16گیگ رم براش خریدن

کامپیوتر فقط بدرد گیمری میخوره که 24ساعته یه جا نشسته می خواد بازی کنه و زیاد نگران داغ شدن قطعات ، طی 12ساعت بازی کردن نباشه،لپ تاپ بگیره بهتره که بعدا برای ارائه دادن و جا به جایی مشکلی نداشته باشه،میتونه از لپ تاپ های گیمی که کارت های MAX Q DESIGN دارن استفاده کنه که هم قویه و هم سبک

ممنون. لپتاپ برای دانشگاه رشته ی گرافیک هم نیازه یا با فلش میشه کارها رو انجام داد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...