رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

به صرفه ترین گزینه همون موردی بود که کافی جان گفتند و اگه میخواید بیشتر هزینه کنید، بهتره روی همون ssd و رم بیشتر اضافه کنید

این مورد رو هم من تو پرشین تولز دیدم ولی اپن باکس هست و قیمتش خیلی خوبه

https://forum.persiantools.com/threads/لپتاپ-گیمینگ-hp-ryzen-7-3750h-آکبند.979746/

ویرایش:

این مورد رو هم ببینید:

https://itskala.com/product/lenovo-ideapad-s340-ryzen7-3700u-12g-512g-ssd-2gb-15-laptop/

لینک به دیدگاه

• ارسال 905
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود دوست عزیز با 20 تومن کمی انتخاباتون ضعیف می تونه باشه با 21800 می تونید این مورد رو بخرید که پردازنده نسل 11 اینتل رو داره و گرافیک mx450 رو داره از نسل تورینگ با 2 گیگ رم که کاملا جوابگوی بازی سبک هست پنل لپ تاپ هم ips هست و 300 نیت پس کیفیت مناسبی تصویرش میده

https://www.digikala.com/product/dkp-5753637/لپ-تاپ-156-اینچی-لنوو-مدل-ideapad-5-az-nb

لینک به دیدگاه

والا برا یکی از دوستان میخام گفتم بیشترش کنه روی 23 اینا رو برداره فکر کنم بهتره

https://emalls.ir/مشخصات_Asus-TUF-Gaming-FX506LI-i5-10300H-16GB-1TB-256SSD-4GB-GTX1650Ti-Full-HD-Laptop~id~4345230

https://emalls.ir/مشخصات_ASUS-TUF-Gaming-A15-FX506LI-i5-10300H-8GB-512SSD-4GB-GTX1650TI~id~4289992

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، koorosh kabir گفته است :

والا برا یکی از دوستان میخام گفتم بیشترش کنه روی 23 اینو برداره فکر کنم بهتره

https://emalls.ir/مشخصات_ASUS-TUF-Gaming-A15-FX506LI-i5-10300H-8GB-512SSD-4GB-GTX1650TI~id~4289992

این مدلی که شما پیشنهاد دادین پردازندش برای این قیمت توی ذوق میزنه اگر بتونه این مدل رو بخره فوق العادست پردازنده 8 هسته و 16 ترد کم پیدا میشه توی این رنج قیمت

https://www.digikala.com/product/dkp-5332884/لپ-تاپ-156-لنوو-مدل-gaming-3-15arh05

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است :

بعید میدونم انقدر بتونه هزینه کنه

این مورد بالانس تر هست با پردازنده 6 هسته و 12 ترد قیمتم همون 23 هست

https://fafait.net/product/laptop/lenovo-ideapad-l340-gaming-15irh-i7-9750h-ram-8gb?id=27768

اینم مدل رایزن 6 هسته ای و 12 ترد که ارزش خرید بیشتری داره و رم 16 داره

https://fafait.net/product/laptop/acer-nirto-5-an515-44-r1u8?id=28570

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این مدلی که شما پیشنهاد دادین پردازندش برای این قیمت توی ذوق میزنه اگر بتونه این مدل رو بخره فوق العادست پردازنده 8 هسته و 16 ترد کم پیدا میشه توی این رنج قیمت

https://www.digikala.com/product/dkp-5332884/لپ-تاپ-156-لنوو-مدل-gaming-3-15arh05

لنوو بی کیفیتِ ، ببین لپ تاپ کامپیوتر نیست هر لپ تاپ باید جداگانه بررسی بشه فقط سری لجیون 5 لنوو به نظر خوب میاد بقیش داغونن !!! لنوو کلا عمرش کوتاه بخاطر کیفیت افتضاح بدنه و حرارات

در 11 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است :

بله دومی بهتره

دومی عالیه من یازده روز داشتم Nitro 5 امتحانشو پس بده فقط جای تاچ پدش خوب نیست موقع بازی باید موقتا disable ش کنی ، مدلی که دست من بود سی پی یو نسل 9 داشت به راحتی آندرولتش کردم و گرافیکش 2060 RTX بود همه چیم باهاش بازی کردم warzone و cyberpunk، لپ تاپ قدرتمندی بود ضمن اینکه این سری یه جای خالی برای اضافه کردن SSD یا HDD داره هر کدوم دوست داشته باشی میتونی اضافه کنی ما یه SSD هم براش خریدیم

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نوو بی کیفیتِ ، ببین لپ تاپ کامپیوتر نیست هر لپ تاپ باید جداگانه بررسی بشه فقط سری لجیون 5 لنوو به نظر خوب میاد بقیش داغونن !!! لنوو کلا عمرش کوتاه بخاطر کیفیت افتضاح بدنه و حرارات

سری گیمینگ مقایسش با سری مولتی مدیا از هر شرکتی باشه عادلانه نیست بله قطعا نیترو کیفیت ساخت بهتری داره چون سری گیمینک هست منتها فک نمی کردم با این قیمت نیترو بدن دست ملت تو ایران انشالا که دوستمون میخره و لذتشو میبره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۲ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

ین مورد بالانس تر هست با پردازنده 6 هسته و 12 ترد قیمتم همون 23 هست

https://fafait.net/product/laptop/lenovo-ideapad-l340-gaming-15irh-i7-9750h-ram-8gb?id=27768

9750 به شدت سیپیو داغی هست و من روی لپتاپ omen تستش کردم، با اینکه 2 فن هست و کولینگ قوی ای داره دما توی کار عادی تا 96 هم میرفت

9750 دقیقا نمونه مشابه 9900k توی لپتاپ هست، جفتشون یه بخاری از یه نسل هستن :)

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

9750 به شدت سیپیو داغی هست و من روی لپتاپ omen تستش کردم، با اینکه 2 فن هست و کولینگ قوی ای داره دما توی کار عادی تا 96 هم میرفت

9750 دقیقا نمونه مشابه 9900k توی لپتاپ هست، جفتشون یه بخاری از یه نسل هستن :)

نسل 9 به بعد اینتل کلا داغ دیگه......مخصوصا رو لپ تاپ کاملا طبیعی فضای کمتری برای تهویه داره با آندرولت درست میشه بدون آندرولت هم مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سلام. من یه لپ تاپ خیلی فرسوده دارم که کل قاب و بدنش کلا خلاصه

برای همین تصمیم گرفتم قطعات مهمشو جدا بفروشم

داخل یک لپ تاپ به طور کلی چه چیزایی ارزش دارن و با توجه به عمر 7 ساله چیارو صرف نظر کنم؟ 😁

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

درود اگر سالم هست و کار می کنه که همینطور با قاب و کیس خلاص بگذارید برای فروش قطعه فروشی لپ تاپ فقط زمانی توجیه داره که برد لپ تاپ معیوب یاشه

لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود اگر سالم هست و کار می کنه که همینطور با قاب و کیس خلاص بگذارید برای فروش قطعه فروشی لپ تاپ فقط زمانی توجیه داره که برد لپ تاپ معیوب یاشه

مانیتور سالمه و کار روزمرم می کنه با گرمای زیاد

اسپیکر ولی خرابه که فکر کنم از قطعی سیم لولاست

این مشتری داره؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

مانیتور سالمه و کار روزمرم می کنه با گرمای زیاد

اسپیکر ولی خرابه که فکر کنم از قطعی سیم لولاست

این مشتری داره؟

بله دوست عزیز داخل این بازار هر چیزی مشتری داره اگر قیمتش عادلانه باشه اگهیش کنید و شرایطش رو بگید حتما متقاضی خرید هم پیدا میشه

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

برخی از قطعات لپتاپ که یونیورسال هستن و با اکثر لپتاپ ها سازگارن، معمولا مشتری داره

مثل مانیتور، رم، برد شبکه بیسیم، هارد، درایو نوری و سیپیو در مواردی که سوکت bga باشه

بقیه قطعات مخصوص همون لپتاپ هستن، مثل لولا، برد، کیبرد و... که فقط به درد فردی که اون فردی لپتاپ رو داره میخوره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

برخی از قطعات لپتاپ که یونیورسال هستن و با اکثر لپتاپ ها سازگارن، معمولا مشتری داره

مثل مانیتور، رم، برد شبکه بیسیم، هارد، درایو نوری و سیپیو در مواردی که سوکت bga باشه

بقیه قطعات مخصوص همون لپتاپ هستن، مثل لولا، برد، کیبرد و... که فقط به درد فردی که اون فردی لپتاپ رو داره میخوره.

من بخوام یه قیمت کلی براش در نظر بگیرم، برد، صفحه نمایش و رم مناسبه؟

برای مثال برد و CPU به تنهایی 7600 قیمت دارن داخل سایت افق

رم هم 760 و صفحه نمایش 1600 که مجموعا حدود 9500 می شن این سه تا

با توجه به اینکه بدنه کاملا غیر قابل استفادست و یدکیش هم (حداقل در این لحظه) داخل بازار نیست، قیمت 6 مناسبه برای کلش بذارم؟

لینک به دیدگاه

مدل لب تاب و مشخصات کاملش رو بگین

اگه بتونین چندتاعکس هم بذارین عالیه

لینک به دیدگاه

در ۱۶ دقیقه قبل، hamid۵۵۶۶ گفته است :

مدل لب تاب و مشخصات کاملش رو بگین

اگه بتونین چندتاعکس هم بذارین عالیه

N56jn asus Corei7 gen 4 - 8 gb ddr3 - 128 gb ssd - 1 tr hard - 2 gb hraphic 840m

صفحه سالم، بلوتوث سالم، وای‌فای سالم، کیبورد شکستگی داره، خمیر باید تعویض شه چون خیلی داغ می شه، قاب کلا خلاصه جوری که با دست می‌یاد بیرون و سیمای توش قطع شده که بخاطر همین اسپیکرش هم قطع شده

در کل اینو من چکار کنم خوبه؟ 😁

در نهایت اینم اضافه کنم خودم چند ماهه با همین وضعیت باهاش کار کردم و برای کار روزمره با توجه به اینکه جای دی وی دی رایترش یه ssd انداختم کاملا جوابگو هست. 

1.thumb.jpeg.06f213251c3424ab8fa20930eaffa3fb.jpeg

2.jpeg

4.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۲ ساعت قبل، MasoudK۹۶ گفته است :

N56jn asus Corei7 gen 4 - 8 gb ddr3 - 128 gb ssd - 1 tr hard - 2 gb hraphic 840m

صفحه سالم، بلوتوث سالم، وای‌فای سالم، کیبورد شکستگی داره، خمیر باید تعویض شه چون خیلی داغ می شه، قاب کلا خلاصه جوری که با دست می‌یاد بیرون و سیمای توش قطع شده که بخاطر همین اسپیکرش هم قطع شده

در کل اینو من چکار کنم خوبه؟ 😁

در نهایت اینم اضافه کنم خودم چند ماهه با همین وضعیت باهاش کار کردم و برای کار روزمره با توجه به اینکه جای دی وی دی رایترش یه ssd انداختم کاملا جوابگو هست. 

1.thumb.jpeg.06f213251c3424ab8fa20930eaffa3fb.jpeg

2.jpeg

4.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

به نظرم هزینه کنید و قابش رو تعویض کنید، جای لپتاپ سالم بفروشید.

لپتاپ استوک با این مشخصات حدود 11-12 هست.

ولی با این وضعیت فک نکنم بیشتر از 6 بشه فروخت

ولی اگه قصد فروش قطعه ای داشتید، بنده السیدی رو طالب هستم :)

لینک به دیدگاه

با سلام با همین وضعیت قیمت آخرتون چنده؟

(واقعا چیکار کردی این شکلی شده 🤣)

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان.نمیدونم موضوع تاپیک رو درست انتخاب کردم یا نه.اگه اشتباه شده ببخشید.

من میخوام یک لپتاپ بخرم. رشته مهندسی مکانیک هستم و نرم افزار هایی که کار میکنم ،نرم افزار های حوزه CAD-CAE-CAM مثل کتیا و سالیدورک و اباکوس و انسیس و ... است که اکثرا به پردازنده قوی نیاز داره ولی گرافیک بالایی لازم نداره.

بودجه ام ۱۶ تومنه.با این بودجه بنظرتون چی بگیرم؟

سه مدل پیدا کردم که بنظرم بد نبودن.ولی دو مدل استوک هستن.

۱-acer aspires ryzen 7 3700 u-

۲-hp zbook g3-i7 6820 hq-quadro  m1000m-ram ddr4 8g

3-dell precision m4800-i7 4800 my-Quadro k2100-ram 8g ddr3

مدل ایسر‌که حدودا ۱۷ تومن در میاد.

مدل اچ پی ۱۶ تومن

مدل دل ۹ تومن

بنظر شما استوک ها قابل اطمینان هستن یا نه؟با این قیمت بالا صرفه اقتصادی دارن؟

طبق بنچرمارک ها I7 4800. و i7 6820 هر دو از‌ رایزن قوی‌تر هستن.و ۶۸۲۰ حدودا ۵ تا ۱۰ درصد از ۴۸۰۰ قوی تره.

خوب بنظرتون صرفه داره ۷ تومن بیشتر بدم برای اچ پی؟؟؟ تفارت رم ddr3 و ddr 4 و فرکانسشون چقدر تو  پرفورمنسشون تاثیر‌ داره؟

در کل لپتاپ رو برای ۲-۳ سال بیشتر‌نمیخوام و بعدش عوضش‌میکنم.

با این وضعیت شما چی پیشنهاد میکنید؟ نو یا استوک؟ و اگه مدل های بهتری سراغ‌دارید لطفا معرفی کنید.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام
من امسال پایه دهم هستم و میخوام برا کلاس های آنلاینم لپ تاپ بگیرم  پارسال با گوشی چشم هام نابود شدن   بودجه از طرف پدر هست و نهایت 20 ملیون هست        
چه مدلی پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

سلام
به نظرم توی این رنج قیمت خرید سیستم بهتر هست

ولی خوب برا دانش آموز و دانشجو لپ تاپ گزینه بهتری هست  

توی محدوده بودجتون لپ تاپ لنوو  i5 ip5 بهترین گزینه هست   یکی از آشنایان ما که دانشجو هستن همین چند روز پیش تهیه کردن و واقعا راضی هستن

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...