رفتن به مطلب

مشکل خاموش روشن شدن مانیتور هنگام روشن کردن لامپ (حل شد تا حدودی)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان این مشکل خاموش روشن شدن مانیتور هنگام روشن کردن لامپ از چی میتونه باشه ؟ لامپ اتاق بغلی 

این مشکل ساختمون قبلی بود 

الان تو ساختمون دیگه ای هستم اتاقم کنار آشپز خونست

اجاق گاز دقیقا پشت میز کامپیوتر هست با فاصله یک دیوار  هنگام فندک زدن مانیتور خاموش روشن میشه اسپیکر نویز میندازه با ریتم فندک یو اس بی موس یا دسته قطع میشه

یکی از لامپ ها هم اذیت میکنه نمیدونم کجاست ولی خاموش یا قطع نمیشه چیزی فقط نوز رو اسپیکر با ریتم کلید لامپ

لامپ ها فلورسنت    البته ساخمان قبلی اون لامپ مورد نظر حبابی قدیمی پر مصرف بود 

پاور گرین 

چند راهی برق رو با محافظ مخصوص کامپیوتر عوض کردم تاثیری نداشت 

پریز چند راهی رو هم عوض کردم تاثیری نداشت البته به پریز دیگری که  با پریز فعلی روی یک دیوار هستن وصل کردم فکر کنم هر دو از یک جعبه تقسیمن

مشکل چیه؟

مشکلی برای قطعات ایجاد نمیکنه این اتفاق ؟

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

درود

یکی از دوستان این مشکل رو داشت و با کمال تعجب کابل HDMI رو با مدل با کیفیت‌تری تعویض کرد و درست شد

البته بهتره این مورد رو با کارشناسان برق یا مهندسین این رشته در میون بذارین. برق‌کارهای تجربی هم خیلی از این موارد باید دیده باشن...

مواردی رو اطلاع دارم ولی چون صددرصد نسبت بهشون یقین ندارم نمی‌تونم عنوان کنم.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، chaning گفته است :

سلام

دوستان این مشکل خاموش روشن شدن مانیتور هنگام روشن کردن لامپ از چی میتونه باشه ؟ 

با سلام.

دوست عزیز پاور های گرین نویز دارن . به احتمال زیاد مشکل از پاورتونه.:)

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

یکی از دوستان این مشکل رو داشت و با کمال تعجب کابل HDMI رو با مدل با کیفیت‌تری تعویض کرد و درست شد

البته بهتره این مورد رو با کارشناسان برق یا مهندسین این رشته در میون بذارین. برق‌کارهای تجربی هم خیلی از این موارد باید دیده باشن...

مواردی رو اطلاع دارم ولی چون صددرصد نسبت بهشون یقین ندارم نمی‌تونم عنوان کنم.

از dvi استفاده میکنم متاسفانه بدلیل داشتن کیس گرین کابل hdmi تو گرافیک نمیره قسمتی از کیس مقدس گرین مانع هست 

سعیم و میکنم

با گرافیک  مجتمع هم تست میکنم ببینم چی میشه 

دستتون درد نکنه 

در 5 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

با سلام.

دوست عزیز پاور های گرین نویز دارن . به احتمال زیاد مشکل از پاورتونه.:)

سلام

یعنی لامپ یا فندک گاز رو پاور تاثیر میزاره بعد پاور رو بقیه تاثیر میزاره ؟ 

قبلا پاور کورسیر داشتم متاسفانه یادم نیماد اون موقع این مشکل بوده یا نه :|

ممنون 

لینک به دیدگاه

مشکل از برق کشی های غیر اصولی آپارتمان هاست و در تابستان هم به علت مصرف شدید برق بیشتر اتفاق میفتد.

مشکل من اینطور بود که با خاموش شدن برق اتاق روبرو تمام پورت های یو اس بی من ریست میشد! مشکل یکی از مشتریان اینطور بود که با روشن کردن کولر کل سیستمش ریستارت میشد!

من این مشکلات رو با جایگزین کردن پاور کولر مستر بجای گرین حل کردم البته پاورم رو اینبار خیلی قوی تر از پاور قبلی انتخاب کردم، ولی بهتر است شما اول کابل ها و چند راهی برق رو چک کنید و سپس از خدمات کامپیوتری محله یک پاور قویتر (گرین نباشد) قرض بگیرید و تست کنید تا در صورت پابرجا بودن مشکل، با خرید پاور جدید ضرر نکنید.

لینک به دیدگاه

این مشکل ربطی به پاور گرین نداره چراکه مانیتور شما برق خودش رو از یه Adapter میگیره، مشکل شما باید از برق خونه باشه من خودمم این مشکل رو دارم.

شما مولتی متر دارید؟ ببینید NULL خونه شما جریان داره یا نه.

برا اینکار کافیه یه سر مولتی متر به پنجره که به دیوار متصل هست پنجره قسمت رسانایی و فلزیش وصل کنید اگه دیدید که ولتاژ دارید نول خونه مشکل داره و حتی پیش میاد سیستم روی استندبای هست اما لامپ روشن میکنید سیستم روشن میشه!

لینک به دیدگاه

ببین کلا سیستم برق خونه که مشکل داشته باشه، میتونه این موارد رو برای وسایل برقی پیش بیاره

راه قطی درست کردنش اینکه یه استابیلایزر یا ups سر راه کامپیوتر و ادواتش بزاری:

http://lioncomputer.ir/product/10262/یو+پی+اس+FP1500VA+گرین/

چون با زدن فندک ، نویز شدید روی کابل برقتون میفته( کابلا فکر میکنم نازک هستن و کشش آمپر کافی رو ندارن) و سیستم دچار نویز میشه

و پدر پاورم در میاد!

البته عوض کردن پاور، میتونه برای کیس راه مناسبی باشه ولی مانتیور مشکل پابرجا خواهد ماند

لینک به دیدگاه

سلام داداش من هم همين مشكل رو داشتم كه وقتى چراغ  اتاق بقلى رو ميزدم يا خاموش ميكردم صفحه مانيتور ميپريد  و مشكل از اتاق من بود  سعي كن اين سه راهه برقي كه به كامپيوتر وصله رو به پريز توي حال وصل كني من زدم درست شد  و سعي كن يه محافظ لوازم برقي بگيري 

لینک به دیدگاه

:3_grin: اره اینم حرفیه، ببین اگر یه سیم بکشی از یه جای درست حسابی هم کارتو راه میندازه

امان از دست بساز بندازا....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، chaning گفته است :

سلام

دوستان این مشکل خاموش روشن شدن مانیتور هنگام روشن کردن لامپ از چی میتونه باشه ؟ لامپ اتاق بغلی 

این مشکل ساختمون قبلی بود 

الان تو ساختمون دیگه ای هستم اتاقم کنار آشپز خونست

اجاق گاز دقیقا پشت میز کامپیوتر هست با فاصله یک دیوار  هنگام فندک زدن مانیتور خاموش روشن میشه اسپیکر نویز میندازه با ریتم فندک یو اس بی موس یا دسته قطع میشه

یکی از لامپ ها هم اذیت میکنه نمیدونم کجاست ولی خاموش یا قطع نمیشه چیزی فقط نوز رو اسپیکر با ریتم کلید لامپ

لامپ ها فلورسنت    البته ساخمان قبلی اون لامپ مورد نظر حبابی قدیمی پر مصرف بود 

پاور گرین 

چند راهی برق رو با محافظ مخصوص کامپیوتر عوض کردم تاثیری نداشت 

پریز چند راهی رو هم عوض کردم تاثیری نداشت البته به پریز دیگری که  با پریز فعلی روی یک دیوار هستن وصل کردم فکر کنم هر دو از یک جعبه تقسیمن

مشکل چیه؟

مشکلی برای قطعات ایجاد نمیکنه این اتفاق

منم مشکل مشابه رو با تلویزین داشتم که موقع روشن کردن لامپ اتاق ،یه چشمک میزد ... دلیلش هم کابل hdmi بی کیفیتی بود که استفاده میکردم ....

با مانیتور خودم با کابل با کیفیت و درجه 1 بدون روشن کردن لامپ هم دائما چشمک میزد و مجبور بودم از dvi تصویر بگیرم که این مورد هم با اتصال هدر صدای دیجیتال از مادر برد به کارت گرافیک حل شد .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ANTI گفته است :

مشکل از برق کشی های غیر اصولی آپارتمان هاست و در تابستان هم به علت مصرف شدید برق بیشتر اتفاق میفتد.

مشکل من اینطور بود که با خاموش شدن برق اتاق روبرو تمام پورت های یو اس بی من ریست میشد! مشکل یکی از مشتریان اینطور بود که با روشن کردن کولر کل سیستمش ریستارت میشد!

من این مشکلات رو با جایگزین کردن پاور کولر مستر بجای گرین حل کردم البته پاورم رو اینبار خیلی قوی تر از پاور قبلی انتخاب کردم، ولی بهتر است شما اول کابل ها و چند راهی برق رو چک کنید و سپس از خدمات کامپیوتری محله یک پاور قویتر (گرین نباشد) قرض بگیرید و تست کنید تا در صورت پابرجا بودن مشکل، با خرید پاور جدید ضرر نکنید.

شایدم از تداخل مغناطیسی باشه ؟!  تو آشپز خونه یک پیریز داریم که سیمش مستقیم از کنتور اومده خارج از ساختمونه با فیوز اجاق گاز رو به اون وصل کردم بازم تصویر قطع شد 

دستتون درد نکنه 

در 6 ساعت قبل، Done گفته است :

این مشکل ربطی به پاور گرین نداره چراکه مانیتور شما برق خودش رو از یه Adapter میگیره، مشکل شما باید از برق خونه باشه من خودمم این مشکل رو دارم.

شما مولتی متر دارید؟ ببینید NULL خونه شما جریان داره یا نه.

برا اینکار کافیه یه سر مولتی متر به پنجره که به دیوار متصل هست پنجره قسمت رسانایی و فلزیش وصل کنید اگه دیدید که ولتاژ دارید نول خونه مشکل داره و حتی پیش میاد سیستم روی استندبای هست اما لامپ روشن میکنید سیستم روشن میشه!

یک سر به قسمت رسانایی و فلزیه پنجره یک سره دیگه رو کجا بزنم ؟ 

در 5 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

ببین کلا سیستم برق خونه که مشکل داشته باشه، میتونه این موارد رو برای وسایل برقی پیش بیاره

راه قطی درست کردنش اینکه یه استابیلایزر یا ups سر راه کامپیوتر و ادواتش بزاری:

http://lioncomputer.ir/product/10262/یو+پی+اس+FP1500VA+گرین/

چون با زدن فندک ، نویز شدید روی کابل برقتون میفته( کابلا فکر میکنم نازک هستن و کشش آمپر کافی رو ندارن) و سیستم دچار نویز میشه

و پدر پاورم در میاد!

البته عوض کردن پاور، میتونه برای کیس راه مناسبی باشه ولی مانتیور مشکل پابرجا خواهد ماند

بله با این دو روش آشنا هستم متاسفانه قیمتشون خیلی زیاده  

مدل ارزونتر ندارن ؟ تا 100 تومان ؟

فعلا پدر من در اومده تا به اونا برسه 

ممنون

در 5 ساعت قبل، Gamerone گفته است :

سلام داداش من هم همين مشكل رو داشتم كه وقتى چراغ  اتاق بقلى رو ميزدم يا خاموش ميكردم صفحه مانيتور ميپريد  و مشكل از اتاق من بود  سعي كن اين سه راهه برقي كه به كامپيوتر وصله رو به پريز توي حال وصل كني من زدم درست شد  و سعي كن يه محافظ لوازم برقي بگيري 

به پریز حال وصل کردم درست نشد 

به یک پریز دیگه تو اتاق وصل کردم درست بود ولی وقتی سیستم رو روشن کردم یک بوق زد ریست شد بوت شد  اسپیکر مادربرد فقط بوق ارور میده نمیدونم مشکل از برق بوده یا با توجه به دفترچه مربوط به کیبورد بوده

برای اجاق گاز محافظ گذاشتم هنگام  فندک زدن فقط چراغ سبز چشمک میزد 

تو آشپز خونه یک پیریز داریم که سیمش مستقیم از کنتور اومده خارج از ساختمونه با فیوز اجاق گاز رو به اون وصل کردم بازم تصویر قطع شد 

ممنون

در 5 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

:3_grin: اره اینم حرفیه، ببین اگر یه سیم بکشی از یه جای درست حسابی هم کارتو راه میندازه

امان از دست بساز بندازا....

بله به فکر سیم کشیدن هستم ولی نمیدونم از کجا بکشم مشکل دارن همه xD

بساز بنداز نیست قدیمیه :D

بازم ممنون

در 5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

منم مشکل مشابه رو با تلویزین داشتم که موقع روشن کردن لامپ اتاق ،یه چشمک میزد ... دلیلش هم کابل hdmi بی کیفیتی بود که استفاده میکردم ....

با مانیتور خودم با کابل با کیفیت و درجه 1 بدون روشن کردن لامپ هم دائما چشمک میزد و مجبور بودم از dvi تصویر بگیرم که این مورد هم با اتصال هدر صدای دیجیتال از مادر برد به کارت گرافیک حل شد .

متاسفانه نمیدونم چرا  کابل های دیگه کلا تصویر نمیدن

کابل vga یک طرفش تبدیل به dvi زدم تصویر نداد 

گرافیک مجتمع هم تصویر نمیده با dvi تو بایوس هم فعال کردم  

هنگام خرید تصویر داده بود :|

تنها راه کابل dvi رو باید عوض کنم ولی بازم نویز اسپیکر و قطع شدن یو اس بی هست 

اتصال هدر صدای دیجیتال از مادر برد به کارت گرافیک O.o این رو توضیح میدیدن یکم ؟ 

ممنون

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

اول با فازمتر چک کن و فاز و نول رو هم جدا که برق نگیرتت، بعد یه سر سیم  مولتی متر وصل کنش به نول و اون یکی رو بکش به پنجره یا در که به دیوار متصل هست طوری که قشنگ رسانا باشه و حالا چک کن مولتی متر داره جریان نشون میده یا نه که احتمال 90 درصد نشون بده شاید جریانی در حد 3 ولت داره رد میشه که باید صفر باشه و اگه جریان رد بشه برق خونه مشکل داره و مرحله بعدی اینه از سمت کنتور چک کنی و اگه اونجا هم جریان رد بشه باید زنگ بزنین خرابی برق که بیان مشکل رو حل کنن و بگید نول شما جریان داره.

ویرایش شده توسط Done
لینک به دیدگاه

با سلام

ممکنه مشکل از آداپتور مانیتور باشه .

(زیاد سر در نمیارم ولی قصدم خیره) :D

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، chaning گفته است :

شایدم از تداخل مغناطیسی باشه ؟!  تو آشپز خونه یک پیریز داریم که سیمش مستقیم از کنتور اومده خارج از ساختمونه با فیوز اجاق گاز رو به اون وصل کردم بازم تصویر قطع شد 

دستتون درد نکنه 

یک سر به قسمت رسانایی و فلزیه پنجره یک سره دیگه رو کجا بزنم ؟ 

:|

تنها راه کابل dvi رو باید عوض کنم ولی بازم نویز اسپیکر و قطع شدن یو اس بی هست 

اتصال هدر صدای دیجیتال از مادر برد به کارت گرافیک O.o این رو توضیح میدیدن یکم ؟ 

ممنون

داداش من برات پرسیدم از کار بلدش، گفتن احتمال میدن که برق اتاق شما از آشپزخونه کشیده شده باشه یا تو تابلو به یه مینیاتوری وصله

شما یه چک کن ببین نمیتونی سیم اتاقو سرشو پیدا کنی؟کلا از یه جا دیگه بگیری یا مینیاتوریشاونو عوض کنی و جدا کنی؟....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه جالب، بنده هم اومده بودم که بگردم دنبال راه حل این مشکل!!!!!

با اجازه از صاحب مطلب، بنده هم ایراد کنم، که این مشکل رو دارم، یکی از سیستمهای خونه، همین مشکل رو داره که ظاهرا مثل برقش از آشپزخونه میاد، قبلا یک کابل DVI استفاده میکردم که خیلی خیلی کم پیش میومد که این اتفاق بیوفته، ولی از زمانیکه یک کابل HDMI گذاشتم(کابل DVI قطعی پیدا کرده بود)، شدت خاموش و روشن شدن مانیتور خیلی زیاد شده، در حدی که با روشن و خاموش شدن اسپیکرو حتی مودم هم مانیتور خاموش میشه برای لحظه ای...

راه حل؟

تا حالا 3 مدل کابل HDMI عوض کردم، به گفته بعضی ها، خیلی با کیفیتش رو هم گرفتم، ولی اصلا جواب که نداده، هیچ بدتر هم شده، یک کابل با کیفیت سونی گذاشتم، در حین تایپ کردن، مانیتور خاموش و روشن میشه!!!!!

البته همزمان یک فیلم در حال اجرا هستش، مشخصا دلیل اصلی این کابلهای بی کیفیت و قلابی هستش، متاسفانه کابل قابل اطمینان و با کیفیت، هم جایی گیر نمیاد، پیشنهاد میکنم که به فکر همون کابل DVI باشید که کمتر گیر میاد، شاید جنس تقلبیش کمتر باشه...

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/25, 20:32:55، Done گفته است :

اول با فازمتر چک کن و فاز و نول رو هم جدا که برق نگیرتت، بعد یه سر سیم  مولتی متر وصل کنش به نول و اون یکی رو بکش به پنجره یا در که به دیوار متصل هست طوری که قشنگ رسانا باشه و حالا چک کن مولتی متر داره جریان نشون میده یا نه که احتمال 90 درصد نشون بده شاید جریانی در حد 3 ولت داره رد میشه که باید صفر باشه و اگه جریان رد بشه برق خونه مشکل داره و مرحله بعدی اینه از سمت کنتور چک کنی و اگه اونجا هم جریان رد بشه باید زنگ بزنین خرابی برق که بیان مشکل رو حل کنن و بگید نول شما جریان داره.

ممنون انجام میدم اگر زنده موندم نتیجه رو میگم xD

در 13 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

با سلام

ممکنه مشکل از آداپتور مانیتور باشه .

(زیاد سر در نمیارم ولی قصدم خیره) :D

ممنون بله امکانش هست ولی فکر نمیکنم بشه عوضش کرد شایدم بشه !! 

در 12 ساعت قبل، amirff1 گفته است :

داداش من برات پرسیدم از کار بلدش، گفتن احتمال میدن که برق اتاق شما از آشپزخونه کشیده شده باشه یا تو تابلو به یه مینیاتوری وصله

شما یه چک کن ببین نمیتونی سیم اتاقو سرشو پیدا کنی؟کلا از یه جا دیگه بگیری یا مینیاتوریشاونو عوض کنی و جدا کنی؟....

دستتون درد نکنه نمیدوننم چجوری تشکر کنم :x

نتیجه رو میگم 

در 7 ساعت قبل، tabitha گفته است :

چه جالب، بنده هم اومده بودم که بگردم دنبال راه حل این مشکل!!!!!

با اجازه از صاحب مطلب، بنده هم ایراد کنم، که این مشکل رو دارم، یکی از سیستمهای خونه، همین مشکل رو داره که ظاهرا مثل برقش از آشپزخونه میاد، قبلا یک کابل DVI استفاده میکردم که خیلی خیلی کم پیش میومد که این اتفاق بیوفته، ولی از زمانیکه یک کابل HDMI گذاشتم(کابل DVI قطعی پیدا کرده بود)، شدت خاموش و روشن شدن مانیتور خیلی زیاد شده، در حدی که با روشن و خاموش شدن اسپیکرو حتی مودم هم مانیتور خاموش میشه برای لحظه ای...

راه حل؟

تا حالا 3 مدل کابل HDMI عوض کردم، به گفته بعضی ها، خیلی با کیفیتش رو هم گرفتم، ولی اصلا جواب که نداده، هیچ بدتر هم شده، یک کابل با کیفیت سونی گذاشتم، در حین تایپ کردن، مانیتور خاموش و روشن میشه!!!!!

البته همزمان یک فیلم در حال اجرا هستش، مشخصا دلیل اصلی این کابلهای بی کیفیت و قلابی هستش، متاسفانه کابل قابل اطمینان و با کیفیت، هم جایی گیر نمیاد، پیشنهاد میکنم که به فکر همون کابل DVI باشید که کمتر گیر میاد، شاید جنس تقلبیش کمتر باشه...

اجازه چیه جناب راحت باشین  ;)

فکر میکنم کابل میتونه کمک کنه   متاسفانه مانیتورم با کابل vga تصویر نمیده حتی همین dvi رو هم به گرافیک مجتمع وصل میکنم تصویر نمیده گیر آورده مارو مسخره ¬¬

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

دوستان مشکل رو 60 70% حل کردم

میز کامپیوتر رو 50 سانتی از دیوار مشترک بین آشپزخونه و اتاق فاصله دادم 

از یک پریز دیگه سیم کشیدم با یک سه راهیه خوب و محافظ رو وصل کردم به اون 

هنوز یکم نویز دارم  ولی مانیتور خیلی کمتر خاموش میشه (میشه گفت دیگه نمیشه)  کلا سیم کشی مشکل داره لامپ های جاهای دیگه هم مشکل ایجاد میکنن نویز می اندازند و هر وسیله برقی که تو آشپزخونه استفاده میشه مگر اینکه پدر مادر داشته باشه اون وسیله  برقی 

ممنون از همگی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

در در 1396/06/26, 13:27:41، tabitha گفته است :

من هم این مشکل رو دارم شدید .  کابل HDMI از این مدل زیر هم هست .

http://digik.ir/cable-1394-dv-firewire-کابل-فایروایر-cable-hdmi-کابل-اچ-دی-ام-ای/کابل-HDMI-سونی-اصل

حالا قصد دارم یه کابل HDMI دیگه بخرم ولی میترسم مشکل برطرف نشه و بیخودی پول خرج کنم . این سه مدلی که خریدید مارک و مدلش چی بود که سراغش نرم ؟

لینک به دیدگاه

اگه مال سیم کشیه فکرمیکنید 

که احتمالا برق کار از روش سری استفاده کرده خرج متراژ سیمش کم بشه .کل برق کشیو واسه جاهای حساس موازی کنید 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

مدل کیس تون چیه؟

این مشکل فکر نمیکنم به مدل کیس یا مشخصات سخت افزاری ربطی داشته باشه . چون  این  مشکل رو هم با Tinker Board دارم و اینکه قبلاً یه DVD Player داشتم که این مشکل رو هم داشت .

فقط احساس میکنم بعضی کابلها بیشتر مشکلدار هستند و بعضی دیگه مشکل ندارند یا کمتر هست . مثلاً دو نوع کابل HDMI از برند Sony دارم که این مشکل رو  دارند (کلاً طرف کابل سونی نرید) و یه کابل قدیمی دیگه دارم که ورژن 1.3 هست و ندیدم این مشکل رو داشته باشه  .

لینک به دیدگاه

امروز یه کابل HDMI  از برند daiyo  مدل TA 5682 Curve Angle خریدم  .

https://www.daiyo.sg/product/ta-5682-curve-angle-4k-hdmi-cable-ethernet-2m/

روی Tinker Board نصب کردم فعلاْ‌ مشکلی نداشت  . بعداْ روی  سیستم تست میکنم ببینم چطوری هست .

TA5682_FR-RGB-1024x1024.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/08/13, 20:12:48، ata.royalfalcon گفته است :

من هم این مشکل رو دارم شدید .  کابل HDMI از این مدل زیر هم هست .

http://digik.ir/cable-1394-dv-firewire-کابل-فایروایر-cable-hdmi-کابل-اچ-دی-ام-ای/کابل-HDMI-سونی-اصل

حالا قصد دارم یه کابل HDMI دیگه بخرم ولی میترسم مشکل برطرف نشه و بیخودی پول خرج کنم . این سه مدلی که خریدید مارک و مدلش چی بود که سراغش نرم ؟

سلام، شرمنده دیر جواب دادم...

والله جعبه یکی از کابلهارو ندارم که متوجه بشم مارکش چی هست، ولی دوتای دیگه، یکیشون سونی هستش و اون یکی بافو، متاسفانه لینک خاصی ازشون ندارم که بگم دقیقا کدوما هستن، چون از سایتی خریداری نکردم، البته فکر میکنم که سونی همین مدلی باشه که شما لینکش رو گذاشتی، فقط رنگش سفید هستش...

کابل سامسونگ هم هست که به احتمال زیاد اصل سامسونگ باشه، با اون هم مشکلی حل نشد، البته به شکل خنده داری، الان حدودا 1 ماهی هستش که دیگه این مشکل پیش نیومده، با همه کابلها!!...

لینک به دیدگاه

خب روی سیستم هم تست کردم . بعد از چند ساعت استفاده هیچ قطعی یا نویز نداشتم  . منظور من از نویز یعنی بعضی اوقات تصویر دچار اعوجاج میشد .

بازهم تاکید میکنم هیچوقت دنبال کابل HDMI سونی نباشید . یکبار درست خرج کنید تا دوباره مجبور نباشید چندبار خرج کنید برای یه چیز !

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

بیشتر این مشکلات به دلیل رعایت نکردن اصول سیم کشی و همچنین استاندارد نبودن لوازم برقی ایرانی هست. همچنین نداشتن سیستم ارت استاندارد در ساختمان هم باعث این موضوع میشه. بیشتر نویز های تولید شده توسط دستگاه های الکتریکی common noises  به دلیل نداشتن ارت هست. این نویز ها یا به صورت نویز ایمپالس هست که توسط لامپ فلورسنت یا موتور های القایی تولید میشه و روی سیستم انتقال برق میفته یا ماهیت مغناطیسی دارن که به صورت امواج هست. من این مشکل رو دارم .حتی ترانس  AVR 25  سرراه کنتور و یو پی اس هم  نتونست مشکل رو حل کنه !. لوازم برقی استاندارد نباید مولد نویز های شدید مخرب باشه . استفاده از ارت مشترک با این دستگاه ها هم  میتونه منجر به انتقال نویز بشه. نویز های مشترک رو با تصحیح سیم کشی و  قرار دادن ارت استاندارد و همچنین عدم استفاده از پریز مشترک با دستگاه های مولد نویز شاید بشه حل کرد. نویز های مغناطیسی هم که هیچ راه حلی نداره . کلا بهتره  این جور دستگاه ها تو محیط نزدیک سیستم نباشه.

ویرایش شده توسط rezaasayi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...