رفتن به مطلب

تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت اعلام شد

Vikings
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 1396/08/25, 02:36:22، HK888 گفته است :

ولی واقعا فکر می کنید میذاشتن روزی 66 گیگ دانلود کنید؟ به قول خود شما آمریکاشم اینطوری نیست بعد شما فکر می کنید که توی ایران بعد از رد کردن محدودیتتون، حداقل و دست کمش می تونید 66 گیگ روزانه دانلود داشته باشید؟

تو آمریکاشم اینطوری نیست؟؟؟؟؟ مردم از خنده....:4_joy::8_laughing:
.
.
جهت اطلاع:
ca.thumb.PNG.56cd692e72f87fde560f5d8d5e75b0cb.PNG
سقف مصرف منصفانه شرکت های آمریکایی و اروپایی ^
.

https://www.zoomit.ir/2017/11/16/244743/broadband-internet-fair-usage-policy/
.
.
.
.
..........................................

3 سال پیش یه گزارشی درباره فروش اینترنت و شرکت های سرویس دهنده خوندم از مرکز پژوهش های مجلس..... ازش می شد نتیجه گرفت که اینترنت تو ایران 11 برابر قیمت واقعی اش فروخته میشه!!!!!!!
الله اعلم

.

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/08/23, 22:36:29، Coffee Addicted گفته است :

اینو من یجا دیگه ارسال کردم الان بیایید توضیح بدین

این چیزی بود که قبلا نشون دادن که سرعت پایه متفاوت و بیشتر بود و ملت حمله کردن پیج جهرمی
حالا با وضعیت فعلی مقایسه کنید
Untitled.png 

با طرح قبلی اگر ماهیانه 50 هزار تومان هزینه میکردید سرعت20مگ بهتون میدادن که در نهایت به 6 مگ میرسید
در وضعیت فعلی با 50هزارتومان سرویس 8مگ بهتون میدن که پس از مصرف حجم تعیین شده به 128 کیلوبایت میرسه

عزیز من انگار شما اون طرح قبلی رو بد متوجه شدین اینکه زده مثلا از 512 تا 2 مگ به این معنی نیست تا زمانی که قراره حجم اصلی رو مصرف کنیم سرعت دو مگ باشه و بعدش سرعت بیاد روی 512 

اگه اینجور بود که خیلی خوب هم میشد  

نه در واقع اگه یه تماس با شرکتهای اینترنتی بگیرین براتون کامل هم توضیح میدن اون سرعت 2 مگ یعنی زمانی که پهنای باند کاملا بازه و شما میتونید با حداکثر سرعت 2 مگ دانلود کنید . اون 512 هم برای زمان های اوج شلوغی بود که سرعت اینترنت کم میشد اصلا مربوط به مصرف اینترنت نبود 

چون یادمه اون موقع دو روش اعلام شد یکی بعد از مصرف حجم اصلی قرار بود یا اینترنت کاملا قطع بشه یا سرعت بیاد زیر 128 کیلوبایت به طوری که شما مجبور باشید  برای دوباره مصرف کردن  اینترنت اقدام به خرید حجم اینترنتی  کنید که قرار بود حجم ها هم جدا بشن ترافیک داخلی  و ترافیک خارجی  

این نکته رو هم بگم تمام اینترنت هایی که در اختیار ما قرار میدن ضرایب سنگینی داره مثلا اون سرعت 2 مگ قرار بود 250 کیلوبات باشه سرعت واقعیش

ویرایش شده توسط ابوالفضل.گنجی
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Mamall گفته است :

تو آمریکاشم اینطوری نیست؟؟؟؟؟ مردم از خنده....:4_joy::8_laughing:
.
.
جهت اطلاع:
ca.thumb.PNG.56cd692e72f87fde560f5d8d5e75b0cb.PNG
سقف مصرف منصفانه شرکت های آمریکایی و اروپایی ^
.

https://www.zoomit.ir/2017/11/16/244743/broadband-internet-fair-usage-policy/
.
.
.
.
..........................................

3 سال پیش یه گزارشی درباره فروش اینترنت و شرکت های سرویس دهنده خوندم از مرکز پژوهش های مجلس..... ازش می شد نتیجه گرفت که اینترنت تو ایران 11 برابر قیمت واقعی اش فروخته میشه!!!!!!!
الله اعلم

.

اینو به باید به بقیه بگید نه بنده... بنده اطلاع دارم که وضعیت اینترنت های اونطرف به چه صورته فقط حرف های بعضی رو اینجا نقل قول کردم.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

درود دوستان

مگه قرار نیست این طرح ها 10 آذر ماه اجرایی بشه؟ من تماس گرفتیم با جایی که اینترنت ازشون می گیرم، گفت هنوز به ما ابلاغ نشده!

لینک به دیدگاه

تا الان 2تا شرکت تعرفه هاشون رو معرفی کردن و خداروشکر از اون چیزی ک فکر میکردم خیلی بهتره

فقط امیدوارم در طولانی مدت عوض نشه تعرفه ها و فقط برای جذب مشتری نباشه همینطور کیفیت کاهش پیدا نکنه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ahmad.sa گفته است :

جدول  سرویس‌های جدید +ADSL2 اعلام شده (های وب)

akhbar-(28).thumb.jpg.8e230791cc5e50942c47f72f5c937db7.jpg

منبع

سلام بد نیست، الان من جایی که سرویس می گیرم شرکت خیلی بزرگی نیست و فقط نمایندگی در سطح استان داره، تعرفه هاش به این شکله: 

512 نامحدود ماهی 53 تومن (محدودیت دانلود اصلا ندارد)

1 مگابیت 70 تومن بدون محدودیت دانلود

2 مگ 110 تومن بدون محدودیت

من معمولا 1 مگ می گیرم، خونه ما زیاد شلوغ میشه معمولا و به هیچ وجه اینترنت محدود به کارم نمیاد.

لینک به دیدگاه

بابا ابنا عذر بدعر ازگناهه دی. ...وسها بجای شفاف سازی دارن  ادا و اطفال درمیارن اونقد هم پیچیده کردن دیگه کسی نمیدونه اینا چیکار میکنن. بیا مثل بچه آدم بگو اینرنت با سرعت ۲ مگ با این قیمت 

الکی هم اسمهای عجیب غریب نزارین

دوستان. اینترنت ۲ مگ تو بعضی از کشورها منجمله کره جنوبی کاملا رایگانه اونهم نامحدود

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/23, 14:09:27، HeX گفته است :

مشتی 20-30 گیگ چیه.

من تو یه ماه شاید نیاز داشته باشم نزدیک 500 گیگ دانلود کنم. مثل همین الان که فصل بازیهاس...

گرچه راههای رسیدن به اینترنت زیاده...

بدان اگر اینجا آمریکا یا اروپا بود پدرت در می آوردند چون داری غیر قانونی دانلود می کنی.فیلم ، موسیقی ، بازی ها همه اینها کپی رایت هستن.نهایتا یک شخص بخواد دانلود قانونی کنه حداکثر 100 گیگ نیاز داره.یک ماهی ممکنه به 200 گیگ برسه.

چه خبره 500 گیگ ! حتی چند روز دعوای بین شرکت های خدمات دهنده با کاربران بر سر اینترنت موبایل بود که می شد تا 1 ترا بایت دانلود کرد.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

بدان اگر اینجا آمریکا یا اروپا بود پدرت در می آوردند چون داری غیر قانونی دانلود می کنی.فیلم ، موسیقی ، بازی ها همه اینها کپی رایت هستن.نهایتا یک شخص بخواد دانلود قانونی کنه حداکثر 100 گیگ نیاز داره.یک ماهی ممکنه به 200 گیگ برسه.

درود

قربان یک چیز رو فراموش کردین تو اون کشورا طرف میانگین درآمدش کم کم 3000 هزار دلار حالا بیاد ماهی هم 300 دلار کنار بزاره برای خرید بازی و نرم افزار های اورجینال فشاری روش نیست، اکثر سرویس هاشون روی اینترنته، فیلم، سریال و... یه اشتراک میخرن به تمام فیلم و سریال های روز دسترسی دارن... دانلود اونجا زیاد معنایی نداره .

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

صحبت از آنجا و بلاد کفر می کنی بدان که من هم در اینجا اگر ماهیانه 6-7 هزار یورو مثل لوگزامبورگ داشتم از همه چیز قانونی لذت می بردم!
930 هزار تومان پایه حقوق 96 یا 2017 اینجا حدود 225 دلار و نیمی از کمترین حقوق پرداختی دنیا متعلق به کشور کنگو در قلب آفریقا رو داره!

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

درود

قربان یک چیز رو فراموش کردین تو اون کشورا طرف میانگین درآمدش کم کم 3000 هزار دلار حالا بیاد ماهی هم 300 دلار کنار بزاره برای خرید بازی و نرم افزار های اورجینال فشاری روش نیست، اکثر سرویس هاشون روی اینترنته، فیلم، سریال و... یه اشتراک میخرن به تمام فیلم و سریال های روز دسترسی دارن... دانلود اونجا زیاد معنایی نداره .

میدونی که شما نمیتونید دانلود کنید ؟ یعنی انتقال فیلم سرویس خرید به دکستاپ غیر قانونی هست.اینجا مثلا ما با برنامه ADM میاییم همه چیز دانلود می کنیم.این کار تو بعضی از کشورها محدودیت داره.شما میری حق خرید میخری ولی به معنای داشتن فایل فیلم نیست.مثلا با موبایل میشه خرید کرد و باهاش فیلم و سریال هر چیزی نگاه کرد ولی این به معنای برداشتن فایل هست ؟ درضمن برخی کشور ها یک سرویسی ( یک دستگاه DVB ) در اختیارتون میدن که باهاشون تو Tv نگاه می کنی ولی این سرویس اینترنت از اون اینترنتی که استفاده می کنید فرق داره.

ما داریم درباره دانلود از طریق کامپیوتر صحبت می کنیم.این چیزها تو این کشورها  محدودیت داره.ولی دیگه خیلی عادی شده.

در 22 دقیقه قبل، HeX گفته است :

صحبت از آنجا و بلاد کفر می کنی بدان که من هم در اینجا اگر ماهیانه 6-7 هزار یورو مثل لوگزامبورگ داشتم از همه چیز قانونی لذت می بردم!
930 هزار تومان پایه حقوق 96 یا 2017 اینجا حدود 225 دلار و نیمی از کمترین حقوق پرداختی متعلق به کشور کنگو در قلب آفریقا رو داره!

اینجا ایرانه! پس چرا انتظار دارین تا 500 گیگ انلود کنید تا مثلا 20 تومن بدهید ؟ اصلا میشه ؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

میدونی که شما نمیتونید دانلود کنید ؟ یعنی انتقال فیلم سرویس خرید به دکستاپ غیر قانونی هست.اینجا مثلا ما با برنامه ADM میاییم همه چیز دانلود می کنیم.این کار تو بعضی از کشورها محدودیت داره.شما میری حق خرید میخری ولی به معنای داشتن فایل فیلم نیست.مثلا با موبایل میشه خرید کرد و باهاش فیلم و سریال هر چیزی نگاه کرد ولی این به معنای برداشتن فایل هست ؟ درضمن برخی کشور ها یک سرویسی ( یک دستگاه DVB ) در اختیارتون میدن که باهاشون تو Tv نگاه می کنی ولی این سرویس اینترنت از اون اینترنتی که استفاده می کنید فرق داره.

ما داریم درباره دانلود از طریق کامپیوتر صحبت می کنیم.این چیزها تو این کشورها  محدودیت داره.ولی دیگه خیلی عادی شده.

اینجا ایرانه! پس چرا انتظار دارین تا 500 گیگ انلود کنید تا مثلا 20 تومن بدهید ؟ اصلا میشه ؟

ببینین دانلود هم که نکنه بخواد آنلاین ببینه بازم حجم زیادی میخواد درسته؟ پس این حجم مثلا 100 گیگ واقعا کمه!

آری اینجا ایران است، همان کشوری که از لحاظ دخایر نفتی جز چند کشور اول است از نظر منابع معدنی با ذخایز بیش از چند میلیارد تن مواد معدنی باز هم جزو چند کشور برتر دنیاست، آه گاز را یادم رفت که بیشترین منابع گازی در این خاک است آه خدایا...

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، NaeemSameti گفته است :

ببینین دانلود هم که نکنه بخواد آنلاین ببینه بازم حجم زیادی میخواد درسته؟ پس این حجم مثلا 100 گیگ واقعا کمه!

:35_thinking: میانگین دانلود چقدره؟ من نهایتا تا مثلا 50 گیگ.یعنی میانگین دانلود مثلا باید 500 گیگ باشه ؟ اون طرحی که وزیر مخابرات داده به ضرر اون کسانی هست که حداقل 50 گیگ دانلود می کنن یا مثلا تا یان بنده میگه 500 گیگ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

:35_thinking: میانگین دانلود چقدره؟ من نهایتا تا مثلا 50 گیگ.یعنی میانگین دانلود مثلا باید 500 گیگ باشه ؟ اون طرحی که وزیر مخابرات داده به ضرر اون کسانی هست که حداقل 50 گیگ دانلود می کنن یا مثلا تا یان بنده میگه 500 گیگ

شما میگین که اینجا ایرانه انتظار فلان چیز رو نداشته باش، والا 50 گیگ برای شما کافیه اما خونه ما به طور مثال معمولا مهمون داریم، به شخصه زیاد اهل دانلود نیستم، من هیچوقت سرویس های حجمی نمیخرم کلا و الان 3 ساله راضیم بدون هیچ مشکلی تو خونه هم هرچی میخوان دانلود می کنن.

لینک به دیدگاه

خب مشکل اینجاست شبکه کل کشوری جوابگو نیست وقتی یکی میاد این همه چیز بر میداره تکلیف اون یک نفر دیگه کاربر کم مصرف چی میشه ؟ مثلا من بخوام بازی انلاین انجام بدهم شب ها یک دفعه با افت شدید در Latency مواجه میشم.همین مشکل تو شاتل هست.شبها همیشه اینترنت خراب میشه.باید یک مکانیزم وجود داشته باشه که بیاد رفتار پر مصرف ها را کنترل کند به شرطی که به حریم کاربران کم مصرف تعرض نشود.یعنی کاربر کم مصرف ممکنه در یک روز خاص میخواد یک اینترنت تصویری مثلا برای 5 دقیقه داشته باشه.اگر یک دفعه شبکه کشوری با هجوم تقاضا از کاربران پر مصرف مواجه بشه اون وقت حق کاربر کم مصرف ضایع میشه.

اون کسی که داره دانلود حجیم انجام میده باید پول زیاد بده چون کل شبکه مثلا LTE در یک منطقه ای اشغال کرده ( نمیدونم یک آنتن LTE تا چه حد میتونه جوابگو باشه من خبر ندارم ).مکانیزمی هست که بیاد این درست کنه ؟ الان ما دشمن قسم خورده اینترنت تو کشورمون داریم.ادعا میشه اینترنت عامل بدبختی کشور است.پس  راهی برای افزایش پهنای باند وجود نداره.

اگر این طرح یک توزیع یکنواخت بهتر از گذشته  ایجاد کنه طرح خوبی هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

پس اگر ایرانه شما دم از کپی رایت نزن! هیچ جای دنیا حق و حقوق ما رو به رسمیت نمیشناسن. دولتمون هم همینطور. هزینه های زندگی سرسام آور و سرانه درآمد کمترین میزان ممکن! پس من تا جایی که بتونم از همین حداقل ها استفاده می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان شد نت نامحدود وطنی !!! حجم میدن بعد میگن نامحدود ، خونه ما 5 نفر الان مصرف کننده نت هستیم جمعه ها هم مهمون میاد میشه 8 نفر ، به کسی هم نمیشه گفت کمتر مصرف کن ، نت حجمی اصلا به درد  ما نمیخوره ، همون اوایل ماه با ید با سرعت 15 کیلوبایت چند نفری سر کنیم یعنی بخوای با الاغ بری سفر اروپا !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نرم افزاری هستش که مثلاً واسه هر مک آدرس تعیین کنیم که ماهانه چقدر میتونه مصرف نت داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

چه خبره 500 گیگ ! حتی چند روز دعوای بین شرکت های خدمات دهنده با کاربران بر سر اینترنت موبایل بود که می شد تا 1 ترا بایت دانلود کرد.

دقیقا همینطور هست 

شمایی که دلت میخواد 500گیگ با قیمت مفت دانلود کنی باید انتظارتو بیاری پایین اگر قرار باشه هرکس مثل شما فکر کنه 500گیگ 100% شرط میبندم خود شما بعد 2روز شروع میکنید به اعتراض که چرا نت سرعتش اینطور شد اونطور شد! 

قرار نیست که هرچی تو سایت ها گیر میاد دانلود کنین که 500گیگ میخواین

اول باید یک چیزی فرهنگ سازی شه بعد

وقتی ملت اینقدر بی جنبه هستن که نت ارزون با سرعت بالا گیرشون بیاد کل سایت های دانلود رو میخورن حتی چیزی که اصلا لازم ندارن دانلود میکنن واسه نگه داشتن! یا حتی فروش !! (کجای دنیا فیلم و بازی دانلود میکنن و میفروشن؟!) بعد نت نامحدود هم میخواین؟!

اول یاد بگیرین اشتهای نامحدود برای دانلود نداشته باشید بعد دم از اینترنت ارزون و نامحدود بزنید

تو خارج طرف بازی و فیلم و .... داره با قیمت اصلی و اورجینال میخره نبایدم پول زیادی بابت دانلود محتواش بده! 

اگر تو ایران اینترنت واقعا نامحدود بیاد اولین کسایی که انتقاد میکنن بعد یک مدت خود شماهایین!

تا چیزی فرهنگ سازی نشده باعث بدبختی و پس رفت میشه مثل خیلی چیزای دیگه

اینقدرم خارج خارج نکنین مطمئن هستم راحتی زندگیی که تو ایران دارین اونجا نخواهید داشت

لینک به دیدگاه

سلام

جالبه اکثرا در مورد حجم این سرویس ها بحث می کنن و کسی حواسش به محدودیت شدید سرعت در این طرح نیست

اینها قراره در قبال افزایش اندکی حجم نسبت به شرایط فعلی، سرعت سرویس ها رو به شدت محدود کنن به طوریکه ISP ها عملا دیگه رغبتی نسبت به باز کردن سرعت و امکان دانلود شبانه رایگان نداشته باشن

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

بنده گیمر هستم 6نفر هم ازنت استفاده میکنن 

تمام فیلم های روز و سریال هارو هم پیگیر هستم

خیلی بازی هارو دانلود میکنم چون خریدش خیلی گرون تر در میاد

ولی والا اینطور که بعضی ها میگن 500گیگ 300گیگ واقعا نمیفهمم مگه میخواین چیکار کنین 

پس لطفا اینقدر جو ندین و ناشکری هم نکنین همه میدونیم این تعرفه ها بهترین تا به حال بوده ! 

اینکه کسی 500گیگ هم براش کمه مشکل از اونه و ماشالا اشتهاش! 

کسی که میخواد 100قسمت یک سریال رو با کیفیت 4k دانلود کنه مثل اون عربایی میمونه که یک گاو پخته با کسی غذا میذارن جلشون !

پس بجای اینکه اینقدر غر بزنین کمی شرایط رو ببنین و نکات +++ زندگی و ... انتظارتون هم کمی ! فقط کمی بیارین پایین مطمئن باشین بیشتر کیف میکنین!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

دقیقا همینطور هست 

شمایی که دلت میخواد 500گیگ با قیمت مفت دانلود کنی باید انتظارتو بیاری پایین اگر قرار باشه هرکس مثل شما فکر کنه 500گیگ 100% شرط میبندم خود شما بعد 2روز شروع میکنید به اعتراض که چرا نت سرعتش اینطور شد اونطور شد! 

قرار نیست که هرچی تو سایت ها گیر میاد دانلود کنین که 500گیگ میخواین

اول باید یک چیزی فرهنگ سازی شه بعد

وقتی ملت اینقدر بی جنبه هستن که نت ارزون با سرعت بالا گیرشون بیاد کل سایت های دانلود رو میخورن حتی چیزی که اصلا لازم ندارن دانلود میکنن واسه نگه داشتن! یا حتی فروش !! (کجای دنیا فیلم و بازی دانلود میکنن و میفروشن؟!) بعد نت نامحدود هم میخواین؟!

اول یاد بگیرین اشتهای نامحدود برای دانلود نداشته باشید بعد دم از اینترنت ارزون و نامحدود بزنید

تو خارج طرف بازی و فیلم و .... داره با قیمت اصلی و اورجینال میخره نبایدم پول زیادی بابت دانلود محتواش بده! 

اگر تو ایران اینترنت واقعا نامحدود بیاد اولین کسایی که انتقاد میکنن بعد یک مدت خود شماهایین!

تا چیزی فرهنگ سازی نشده باعث بدبختی و پس رفت میشه مثل خیلی چیزای دیگه

اینقدرم خارج خارج نکنین مطمئن هستم راحتی زندگیی که تو ایران دارین اونجا نخواهید داشت

دوست عزیز مسئله اینجاست که تو ایران طرف چند برابر قیمت یه بازیو میده و ارجینال میخره (یعنی نسبت سطح درامد به قدرت خرید ، کارگر اینجا حدود 1 تومن مزد میگیره اما تو خارج حداقل بالای 12 میلیون تومن ، یعنی قدرت خرید 12 برابری ، حالا ساپورت و ... بماند) هم پول زیادی واسه ارجینال بدیم و هم پول زیادی واسه دانلود دیتای بازی !؟ کدوم یکی از شبکه های ایرانی فیلم و سریال درست حسابی دارن که مردم نرن فیلم و سریال آمریکایی دانلود نکنن ؟ 4 تا سریالو مدام پشت سرهم پخش میکنن (جومونگ و سریالهای کره ای ، یوسف ، مختار و چندتای دیگه ) ، کجای دنیا این همه محدودیت هستش اول باید اونی تو راسه اصلاح بشه بعد از مردم انتظار اصلاح و فرهنگ داشته باشن

شما حتما تجربه زندگی تو خارج دارین که میگین اینجا راحتتره ، از کسانی که اونور زندگی کردن میشنوم هزینه زندگی اونجا از ایران پایینتر و درامدشون مثال زدم حداقل 12 برابر بیشتره حالا رفاه و ... بماند ، تو فیلمها میبینم طرف اصلا پس اندازی تو بانک نداره و هر چی در میاره خرج میکنه هر چیزی که فکرشو بکنی چون قصه فردا رو نداره ، اما اینجا به غیر از احتیاجات ضروری زندگی از بقیه چیزها باید زد تا بتونی چندر غاز پس انداز کنی واسه روز مبادا ، الان برادرم واسه 5 تا دندون 15 میلیون پیاده شد رفته زیر کلی چک و قرض اما اونجا دغدغه اینجور چیزا رو ندارن ، اگه 4 تا از سریالهای آمریکایی دیده باشین متوجه منظورم میشین حالا اونی که واقعا اونجا زندگی کرده بماند ، آمار مهاجرات الان ایران جزو 3 کشور اول دنیاست اما سال 45 و 55 ایران جزو 5 کشور آخر رده بندی مهاجرات بود و آمار تقریبا صفر و رتبه اول خروج نخبگان ، هیچ کدوم از دانشجوهای مدال آور و رتبه برتر و بورس شدگان خارج به ایران برنمیگردن چراش واضحه ،

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

دوست عزیز مسئله اینجاست که تو ایران طرف چند برابر قیمت یه بازیو میده و ارجینال میخره (یعنی نسبت سطح درامد به قدرت خرید ، کارگر اینجا حدود 1 تومن مزد میگیره اما تو خارج حداقل بالای 12 میلیون تومن ، یعنی قدرت خرید 12 برابری ، حالا ساپورت و ... بماند) هم پول زیادی واسه ارجینال بدیم و هم پول زیادی واسه دانلود دیتای بازی !؟ کدوم یکی از شبکه های ایرانی فیلم و سریال درست حسابی دارن که مردم نرن فیلم و سریال آمریکایی دانلود نکنن ؟ 4 تا سریالو مدام پشت سرهم پخش میکنن (جومونگ و سریالهای کره ای ، یوسف ، مختار و چندتای دیگه ) ، کجای دنیا این همه محدودیت هستش اول باید اونی تو راسه اصلاح بشه بعد از مردم انتظار اصلاح و فرهنگ داشته باشن

شما حتما تجربه زندگی تو خارج دارین که میگین اینجا راحتتره ، از کسانی که اونور زندگی کردن میشنوم هزینه زندگی اونجا از ایران پایینتر و درامدشون مثال زدم حداقل 12 برابر بیشتره حالا رفاه و ... بماند ، تو فیلمها میبینم طرف اصلا پس اندازی تو بانک نداره و هر چی در میاره خرج میکنه هر چیزی که فکرشو بکنی چون قصه فردا رو نداره ، اما اینجا به غیر از احتیاجات ضروری زندگی از بقیه چیزها باید زد تا بتونی چندر غاز پس انداز کنی واسه روز مبادا ، الان برادرم واسه 5 تا دندون 15 میلیون پیاده شد رفته زیر کلی چک و قرض اما اونجا دغدغه اینجور چیزا رو ندارن ، اگه 4 تا از سریالهای آمریکایی دیده باشین متوجه منظورم میشین حالا اونی که واقعا اونجا زندگی کرده بماند ، آمار مهاجرات الان ایران جزو 3 کشور اول دنیاست اما سال 45 و 55 ایران جزو 5 کشور آخر رده بندی مهاجرات بود و آمار تقریبا صفر و رتبه اول خروج نخبگان ، هیچ کدوم از دانشجوهای مدال آور و رتبه برتر و بورس شدگان خارج به ایران برنمیگردن چراش واضحه ،

بله من تمام صحبت های شما رو 100% قبول دارم و منکرش نیستم

در مورد درامد تو خارج لبه درست ولی آیا اونجا هم مثل ایران کار میکنن؟ بازدهی اصلا قابل مقایسه با ایران نیست اینجا طرف میره سر کار از 8ساعت 5ساعتشو کار میکنه! 

حالا نمیخوام بحث خیلی جدی بشه ولی اونجا پوست طرف کنده میشه که همچین درامدی هم میگیره ! هرچند بازم میبینیم که 90% اونا اصلا از شغل و درامدشون راضی نیستن و واقعیتش اینه که اونا هم مثل ما از خرج زندگیشون میرنجن! 

در مورد شبکه ایران بله من خودم چند سال هست که اصلا پای tv نشستم بخاطر برنامه های ... شبکه ایران ولی خوب خارج هم شبکه هاش مجانی نیست مثل ایران و برای تماشا هزینه میکنن همون سریال هایی که ما دانلود میکنیم اونها دارن هزینه شبکشو میدم تازه بیشتر از هزینه ای که برای نت ما در میاد!

ایران خیلی مشکلات داره و من منکرش نیستم ولی خب با غر قر! کردن چیزی درست نمیشه و فقط خودمون رو آزار میدیم 

اگر بتونیم از همین چیزایی که هست بهینه استفاده کنیم هم میشه هزینه هارو کم کرد هم به حداکثر چیزی که میخوایم برسیم (نمونش همین اینترنت)

لینک به دیدگاه

اگه اینجا ایرانه قانون کپی رایت معنی نداره،در نتیجه کسی هم مجبور نیست رعایتش بکنه.شما نمی خواد سنگ شرکت های میلیارد دلاری رو به سینه بزنید...خوباشون که Steam و Blizzard باشن اصلا تیکت های ایرانی ها رو جواب نمی دن بقیشون که هیچی( جدای از اینکه اونا اصلا براشون مهم نیست که کسی تو ایران Pirate می کنه یا نه چون اصلا ایران رو جزو Market هاشون حساب نمیارن). به جز اینا توی آمریکا Pirate کردن ویندوز و برنامه های شرکت Adobe خیلی رایجه حتی بیشتر از اینجا ( اونا بهتر از منو شما می دونن که شبکه شخصی انتقال داده چیه و چطوری می تونن آپیشون رو مخفی کنن واسه Pirate کردن)

دوم اینکه اونی که اونطرف زندگی می کنه توی رستوران طی بکشه زمین رو، روزی 8 ساعت پایه حقوق( 8.75$ )بهش بدن هفته ای 490 دلار در آمد داره اونم توی یکی از پکیده ترین ایالت های آمریکا یعنی ویرجینیا شرقی ! رو تلویزیونش Netflix 4K نگاه می کنه و 100 گیگ مصرف آخر هفتشه! همین یه ماه پیش 2 تا بازی اومد یه Evil Within 2 و یه Wolfenstain 2 رو بخوای باهم دانلود کنی حجمش 100 گیگ می شه.

یه همچین آدمی ماهی 50 دلار که کنار بزاره برای اینترنتش می تونه Comcast Performance Pro بگیره که سرعتش برای دانلود 100 مگابیته و آپلودش 5 مگابیت و محدودیت ماهیانش 300 گیگه! ولی می تونه 50 دلار دیگه بده و محدودیتش رو تا 1TB در ماه افزایش بده. هروقت توی ایران بنده تونستم هفته ای 490 دلار واسه کار غیر تخصصی بدون مدرک بگیرم و سرعت 100 مگابیت و آپلود 5 مگابیت دادن اون وقت منم ماهی 50 دلار پول اینترنت می دم.مطمئن هم باشید خیلی هم خوشحال خواهم بود! با اون سرعت نه احیاجی دارم که فیلم رو دانلود کنم نه موسیقی رو چون اینقدر سرعت بافر اینترنت بالاست که همون موقع نگاه می کنم یا گوش می دم بهش دیگه لازم نیست روی هاردم یا مموری گوشیم ذخیرش کنم.(ضمن اینکه این نکته رو بگم بهتون که دانلود فایل موسیقی و فیلم هیچ موردی نداره شما تمام آهنگایی که از bandcamp میخرید رو می تونید دانلود کنید حتی شما اگه Bluray خریده باشید می تونید فایلشو بردارید تبدیل کنید به MP4 برای گوشی یا تبلت هیچ قانونی رو هم زیر پا نذاشتید فقط توی بعضی کشور های سختگیر مثل UK هستش که اینکارا مورد دارن اونم درصورتی که بفهمن! ولی بعدشم  ثابت کنید برای استفاده شخصیتون هستش کاری ندارن بهتون!)

این لینک هارو میذارم اینجا برای اطلاع:
پایه حقوق توی آمریکا بر اساس ایالت: https://paywizard.org/main/salary/minimum-wage

لیستی از درآمد های هر خانواده در سال توی هر ایالت که ویرجینا شرقی 48 ام هستش از 50 : https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_by_income

لیست تعرفه های شرکت Comcast آمریکا و توضیحاتشون:

https://www.cabletv.com/xfinity/internet?kbid=101255

https://en.wikipedia.org/wiki/Xfinity

این طرحی که های وب گذاشته 16 مگابیت برای هر ماه 120 گیگ چندان بد نیست به شرطی که به جای 120 گیگ 150 گیگش بکنن.حداقل توی تقسیم بندیش روزی 5 گیگ بشه. ولی من هم چنان هم می گم طرح های قبلی رو باید نگه دارن تا اینا رو تست کنیم.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...