رفتن به مطلب

مسابقه اورکلاکینگ بین 3 تیم ایرانی

Recommended Posts

درود دوستان گلم

من بر طبق قولی که چند وقت پیش داده بودم میخوام با مشورت شما عزیزان یک مسابقه بین سه تیم , شهر سخت افزار , هات اورکلاک و لیون کامپیوتر بگذارم .

روش کار و برای صابر جان و نیما جان توضیح دادم و میخوام الان تمام فکرها رو کنار هم بگذاریم تا مسابقه بسیار خوب و مفیدی رو داشته باشیم .

[-O< منتظر نظرات شما عزیزان هستم

لینک به دیدگاه

عالیه جناب حسینی و برگزاری همچین مسابقه هایی بسیار مفید خواهد بود هم از جهت تجربه اندوزی و هم از جهت تقویت دوستی و روابط بین تیمها .

من هم طی مشورتی که با پویا ان داشتم نظرم اینه که برای عادلانه بودن مسابقه فاکتور های دخیل در نتیج رو محدود کنیم . مثلا فرکانس پردازنده روی 5300 مگاهرتز قفل باشه و تمرکز روی گرافیک باشه تا هر گروه بر حسب تجربیات و tweak هایی که بلدن بتونن بدرخشن و پردازنده حکم تعیین کننده نداشته باشه. تست هم دایرکت ایکس 11 باشه مثل تست 3Dmark 11 و heaven benchmark باشه . البته ازheaven خیلی مطمئن نیستم ولی بقیه تستها خیلی زیاد تحت تاثیر پردازنده هستند و عادلانه بودن مسابقه از بین میره اگر پردازنده هم بخواد فرکانسش قفل نباشه. همین زدن2 تست خودش 4 ساعت وقت میگیره تا بشه به بهترین نتیجه رسید از باز کردن کارت تا لحیم کردنش وزیر LN2 بردنش .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

درود .

در رابطه با تست ها به نظر من تست های AquaMark03 , 3DMark06 , Heaven رو که از سه نسل و با arrey های مختلف هستند اگر انتخاب بشن بهتر هستش . سه داور از سه تیم برای نظارت انتخاب می شوند . فرکانس پردازنده روی 5.3 یا 5.2 محدود می شه و می تونیم مولتی پلیر رو هم براش محدودیت 53 بگذاریم .

تیم ها بایستی پردازنده ، برد و رم رو خودشون بیارند (البته می تونیم برد رو هم اسپانسر بشیم) . برای کارت هم انتخاب اول می تونه 560 Ti باشه که با مشورت دوستان می تونیم به یک نظر واحد برسیم .

سعی می شه حداقل 2 لپ تاپ در اختیار تیم ها قرار بگیره که اگر خواستند از اینترنت استفاده کنند .

سه عدد ssd هم در اختیار کاربران قرار می گیره . 1 ساعت یا 1 ساعت و 30 دقیقه به کاربران برای ست آپ وقت داده می شه . برای هر یک از تست های بالا هم 45 دقیقه یا 1 ساعت . بعد از پایان تایم هر یک از تست ها هر سه تیم می بایستی نتایجشون رو تحویل بدهند . هنگام شات گرفتن بایستی یکی از داوران بالای سر سیستم باشه و از بکگراندی که ما قرار می دیم استفاده بشه . امتیاز دهی می تونه به این صورت باشه که تیمی که در یک تست اول می شه مثلاً 5 امتیاز بیاره ، تیم دوم 3 امتیاز و تیم سوم 2 امتیاز بیاره . اگر تیمی بعد از تایم مقرر شات ارائه نده و یا از یک تست انصراف بده 0 امتیاز می گیره .

از نیما جان و صابر جان تقاضا دارم نظراتشون رو درباره نحوه قوانین و اجرای مسابقه بیان کنند .

زمانش هم به نظر من بهتر هستش بعد از ماه رمضان باشه .

لینک به دیدگاه

درود

ایده جالبیه جناب حسینی.با راه کارهای پوریا جان برای اجرای مسابقه بنده موافقم.فقط در مورد سه تا داور گمونم مشکل ساز بشه. اگر یک نفر که معتمد هر سه تیم هست انتخاب بشه به نظرم بهتر باشه.

لینک به دیدگاه

درود

ایده جالبیه جناب حسینی.با راه کارهای پوریا جان برای اجرای مسابقه بنده موافقم.فقط در مورد سه تا داور گمونم مشکل ساز بشه. اگر یک نفر که معتمد هر سه تیم هست انتخاب بشه به نظرم بهتر باشه.

والا آقای خسروی اگر 1 نفر باشه من احساس می کنم دردسر بشه ، پس فردا می گن این داور با این تیم خوب بود با ما بد بود . اگر 3 نفر باشن حداقلش برای رای های مهم بین داوران رای گیری می شه . من نظرم اینه که بنده با نیما جان و صابر جان به عنوان داور باشیم . رابطمون هم با هم خوبه (گوشت هم رو بخوریم ، با استخونهای هم بازی نمی کنیم) و چون هیکل نیما جان گندست و قیافه صابر جان هم کمی خلاف میزنه ، کسی جرات نداره بهمون حرف بزنه . @};-

لینک به دیدگاه

درود .

در رابطه با تست ها به نظر من تست های AquaMark03 , 3DMark06 , Heaven رو که از سه نسل و با arrey های مختلف هستند اگر انتخاب بشن بهتر هستش . سه داور از سه تیم برای نظارت انتخاب می شوند . فرکانس پردازنده روی 5.3 یا 5.2 محدود می شه و می تونیم مولتی پلیر رو هم براش محدودیت 53 بگذاریم .

تیم ها بایستی پردازنده ، برد و رم رو خودشون بیارند (البته می تونیم برد رو هم اسپانسر بشیم) . برای کارت هم انتخاب اول می تونه 560 Ti باشه که با مشورت دوستان می تونیم به یک نظر واحد برسیم .

سعی می شه حداقل 2 لپ تاپ در اختیار تیم ها قرار بگیره که اگر خواستند از اینترنت استفاده کنند .

سه عدد ssd هم در اختیار کاربران قرار می گیره . 1 ساعت یا 1 ساعت و 30 دقیقه به کاربران برای ست آپ وقت داده می شه . برای هر یک از تست های بالا هم 45 دقیقه یا 1 ساعت . بعد از پایان تایم هر یک از تست ها هر سه تیم می بایستی نتایجشون رو تحویل بدهند . هنگام شات گرفتن بایستی یکی از داوران بالای سر سیستم باشه و از بکگراندی که ما قرار می دیم استفاده بشه . امتیاز دهی می تونه به این صورت باشه که تیمی که در یک تست اول می شه مثلاً 5 امتیاز بیاره ، تیم دوم 3 امتیاز و تیم سوم 2 امتیاز بیاره . اگر تیمی بعد از تایم مقرر شات ارائه نده و یا از یک تست انصراف بده 0 امتیاز می گیره .

از نیما جان و صابر جان تقاضا دارم نظراتشون رو درباره نحوه قوانین و اجرای مسابقه بیان کنند .

زمانش هم به نظر من بهتر هستش بعد از ماه رمضان باشه .

با سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز

در مورد تست ها نظر من این هست که چون فرکانس cpu محدود هست Aquamrk نمیتونه تست چندان مناسبی باشه(وابستگی شدید به فرکانس پردازنده) برای اینکه مدت زمان اجرای تست رو کاهش بدیم میتونیم از تست 3dmark 11 و 3dmark06 va 3dmark5 استفاده کنیم که نماینده تست هایdx11,910,9 هستند (اگر بحث توییک مطرح باشه 3dmark03 به جای3dmark05پیشنهاد میشه)

مزیت های این روش: کاهش مدت زمان اجرای تست که بالطبع باعث میشه اورکلاکر با تست گیری مجدد نتیجه خودشو بهتر کنه(Heaven تست بسیارطولانی وهست!)

2-استفاده از تست های که تمرکز بیشتری بروی گرافیک دارندو از رسمیت بیشتری برخوردار هستند

مورد بعدی کارت گرافیک های انتخابی هستنش که پیشنهاد من کارت های رده 5770 یا 5750 یا 5850 هستش به چند دلیل

1- پوینت گیری بهتر این کارت ها

2- قابلیت سافت مد این کارت ها بدون نیاز به هارد مد

3-OCp v a ovp شدید کارت های 560 رفرنس که دست اورکلاکر از همه جهت میبنده!

4-اقتصادی بودن طرح:دی(باید به فکر جیب رییس هم بود:دی)

3- وجود بک گراند الزامی نباشه بهتره چون مسابقه live برگزار میشه احتمال استفاده از تست های قدیمی وجود نداره اما خوب میتونه باعث به نوعی تبلیغ و یا تثبیت جایگاه مسابقه بین اورکلاکر ها بشه

فرکانس پردازنده رو باید با توجه به پتانسیل پردازنده شرکت کننده ها تعیین کنیم گمونم بهترباشه، شاید پردازنده ای که دوستان دارن روی 5ghz وال داشته باشه؟

(به نظر من رنج 5GHz-5.2GHZ انتخاب مناسبیه)

سیستم امتیاز دهی هم میتونه هم به این طورت باشه که پوریا جان گفتن هم میتونه به این صورت باشه که جناب حسینی فرمودند یعنی میانیگن بگیریم از نتایجشون (از نظر من فرقی نداره)

زمان مسابقه هم حداکثر 4ساعت باشه ودر مورد split کردن تایم هم یه مشکلی پیش میادش اینه در هنگام شروع مسابقه زمان زیادی برای آماده سازی قطعات برای تست صرفع میشه بنابراین تایم مفید برای اجرای تست اول مثلا کم میشه؟ یا باید کلا پس از پایان مسابقه امتیاز هارو محاسبه کرد ونتیجه هارو تحویل گرفت یا برای تست اول زمان بیتشری گذاشت یا اینکه از وقت زمان اجرای تست ها کم کنیم و یک زمان معینی رو برای آماده ساز ی قطعات برای اجرای تست اختصاص بدیم تا پس از آن اورکلاکر ها شروع به اجرای تست کنند

زمان اجرای مسابقه هم بستگی به آقای حسینی داره به هرحال ایشون اسپانسر ،صاحبخونه و.. هستند:دی

فعلا همینها به ذهنم میرسه ....

منتظر نظرات سایر عزیران هستیم...

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

من هم در مورد تست aquamark با صابر جان موافقم . چون فرکانس قفل هست aquamark بنچمارک مناسبی نخواهد از اونجایی که بیشتر تست پردازنده هست تا گرافیک.

بهتره قبل مسابق اصلی یک زمان اماده سازی داشته باشیم تا همعه قطعاتشون رو اماده کنن و بعد ببریم زیر تست. خود بستن کانتینر و خمیر زدن خیلی زمان میخواد. اینجوری حداقل3 ساعت زمان مفید برای 3 تست میمونه که به نظرم برا زدن ماکس رکورد کارت تو هر تست کافی هست.

در این مورد هم که کارت از اون گروه باشه که نیاز به هارد مد نداشته باشه موافقم !! اینطوری لازم نیست پدر کارت رو با لحیم در بایریم و همون طور که صابر جان گفت خیلی اقتصادی تر هست. من هم فکر میکنم کاری مثل 5850 یا 5770 خیلی انتخاب ایده عالی باشه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

فقط تو رو خدا هر کاری میکنید به فکر جیب من هم باشید @};-

دستتون رو برای پیشنهادهای کم هزینه شما میبوسم @};-

لینک به دیدگاه

صابر جان فکر کنم اگر کارت سافت مود باشه ، هیجان کم و نتایج خیلی نزدیک هم باشه . با حذف aquamark موافقم .

در رابطه با زمانبندی ، گفتم که اول یک ساعت و نیم برای ست آپ سیستم افراد باشه ، بعد سه تا 1 ساعت برای سه تست .

با جمع آوری نهایی نتایج مخالفم چون توی بیشتر مسابقات جهانی تایم هر تست جداست .(البته فکر کنم اینجوریه ، تاحالا نرفتم ببینم چه جوریه @};- )

فرکانس رو حداقل 5.2 بگذاریم که شات هاش و پوینت هاش بدرد بخور باشه ، بشه بعداً اگر خواستند ثبت کنند .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان !

با تشکر از آقای حسینی به خاطر این حرکت قشنگ

من با صحبت های پوریا و صابر موافقم .

در مورد تایم مسابقه :

1 ساعت نیم برای ستاپ و 1 ساعت برای هر تست تایم مناسبی هست .

در صورتی که هر تیم ستاپ خودش رو زود تر تموم کرد میتونه تست هاش رو شروع کنه و اگر هر استیج رو زود تر از زمان مقرر تموم کرد میتونه تست های بقیه استیج هارو بگیره ولی باید تو زمان تعیین شده حتما یک اسکرین شات از اون استیج تحویل تیم داوری داده بشه . ( راس یک ساعت )

در مورد نحوه امتیاز دهی :

به نظر من نظر من نحوه امتیاز دهی به این صورت باشه - که به تیم اول 6 پوینت - تیم دوم 4 پوینت و تیم سوم 2 پوینت در هر مرحله تعلق بگیره و در آخر با جمع تمام استیج ها برنده اعلام بشه .

در مورد قطعات :

محدود بودن سی پی یو روی فرکانس 5.2 گیگاهرتز .

کارت گرافیک پیشنهادی من ASUS GTX560 Ti 1GB DDR5و یا کارتهای جدید در این رنج مثل GTX470 یا 6870 چون اگر از کارت قدیمی استفاده کنیم شرکت های ایران هیچ ساپورتی روی کارت نمیکنند .

در مورد آزاد بودن هارد مد اگر هارد مود آزاد باشه باید برای هر تیم یک کارت بک آپ حداقل در نظر گرفته بشه چون حتی اورکلاکرهای بزرگی همچون Hipro5 هم تو مسابقات لایو بعد از مد کارت رو از دست میدن پس سافت مد عاقلانه تر به نظر میاد از نظر اقتصادی .

( البته در حالت عادی هم به کارت بک آپ نیاز هست ولی معمولا استفاده نمیشه )

در مورد تست ها :

به نظر من حتما یک تست 2D روی فرکانس 5.2 در نظر گرفته شه و پیشنهاد من SuperPi 32M هست که خیلی احتیاج به تجربه و توییک داره .

تست های گرافیکی هم به نظر من 3DMark06 یکی از مهم ترین تست ها هست که حتما باید باشه و تست های دیگه هم پیشنهاد من Vantage و 3DMark 01 هست .

با تشکر نیما @};-

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم از بنچمارکهایی باید استفاده کنیم که وابستگیشون به توییک خیلی زیاد نباشه !!میدونم این توانایی علمی اورکلاکر رو ثابت میکنه ولی تستی که خیلی به توییک وابسته باشه ارزش اون جنبه عملی کار که همون زیر LN2 بردن و رسیدن به فرکانسس خیلی بالا هست رو کم ارزش میکنه . کماینکه که تست 01 عملا به پردازنده فوق العاده وابسته هست و همه تیمها هر چقدر هم زحمت بکشن و فرکانس کارت رو بالاببرن یک توییک نتیجه رو برمیگردونه !! من میگم باید بین این دو تعادل باشه یعنی تستی نسبتا متعادل که نتیجش خیلی زیاد به توییک کردن وابسته نباشه و فرکانس کارت هم دخیل باشه که رقابت رو جذابتر هم میکنه !! من با تست 06 و vantage موافقم و به جای 01 من 3dmark 11 رو پیشنهاد میکنم. چون میخواهیم در هر دو جنبه عملی و علمی تیمها رقابت کنن بهتره تستها هم طوری انتخاب شن که واقعا در هر زمنیه تیمها رو به چالش بکشن و بحث توییک کردن بیش از حد تعیین کننده نباشه ! شاید تیمی در توییک تستی وارد نباشه ولی با زدن فرکانس بالاتر بتونه به مسابقه برگرده و رقابت لوس نشه ! این رقابت رو بسیار سنگین تر میکنه چون همه چیز عادلانه هست و هیچ فاکتوری بیش از حد در نتیاج دخیل نیست. البته این نظر شخصی من هست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

در صحبتی که با صابر و نیمای عزیز داشتیم ، بر روی تست های 3DMark03 , 3DMark06 , 3DMark11 به توافق رسیدیم (بازهم اگر این عزیزان صلاح می دونن می تونیم روش بحث کنیم)

همه داوران با در نظر گرفتن کارت 560Ti موافقند .

ویندوزها رو داوران روز قبل بر روی سیستم ها خواهند ریخت (البته اگر بردها OK شد)

کاربران حق استفاده از فلش مموری رو ندارند و همه درایور ها در اختیارشون قرار خواهد گرفت .

رم و CPU رو کاربران میارند .

قانون دعوت از کاربران رنکینگ اونها در ایران در سایت HWBOT هستش .

می مونه ماکسیمم فرکانس پردازنده که من نظرم 5.3 هستش .

اینم یک پیشنهاد از جانب من هستش . اولین دوره مسابقات Persian Pro Overclocking Champion = PPOC

که می تونه سالی یک بار برگذار بشه .

منتظر نظرات دوستانم .

لینک به دیدگاه

جناب حسینی در مسابقات لایو تمامی سیستم ها اماده تحویل اورکلاکر ها میشه .

به طور مثال :

ویندوز یکسان بر روی هارد تمام شرکت کنندگان نصب میشه

آخرین ورژن درایور که از طرف شرکت سازنده کارت بیرون اومده روی ویندوز ها نصب میشه .

تعداد خاصی نرم افزار برروی سیستم ها که مورد نیاز اورکلاکر ها هست نصب میشه - مثل : CPU-Z - GPU-Z - MSI Afterburner - 3DMarks - SETFSB - Turbo V Or Other 3rd Party Software For Realtime OC .

سی پی یو و کارت های گرافیک رو خودشون انتخاب میکنند و رم و مادر برد و پاور روی میز اونها هست و فقط لوازم مورد نیاز خنک کردن رو با خودشون میارن .

شرکت کنندگان حق وصل کردن هیچ نوع رسانه خارجی رو ندارند .

فقط از طرف تیم داوری به هر تیم یک فلش داده میشه که وقتی که اسکرین شات رو در حضور داور میگیرن اون رو توی اون کپی کنن که تیم داوری اون رو بررسی کنه و نتیجه بره روی اسکور برد .

و ما هم میخواستیم که برگزاری مسابقات زیاد از مسابقات جهانی فاصله نداشته باشه .

سوال دیگه ای بود در خدمتم .

ویرایش شده توسط Extreme
لینک به دیدگاه

نیما توضیحات کامل رو داد .

اگر فلش آزاد باشه ، ممکن طرف بره خونشون با خیال راحت با 560Ti خودش یک رکورد خفن با مواردی که خلاف قانون هست بزنه ، یکمم فوتوشاپ ، بعد بیاد بشینه پای سیستم ، یک پینت باز کنه شات رو ادیت کنه و بگه این رکورد منه .

البته اورکلاکرهای ایرانی از این کارا نمی کنند ، ولی باز بهتر طبق قوانین جلو بریم .

دوستان بیایید بر مکس فرکانس بحث کنیم . من نظرم 5300 هستش چون اسکورها بزرگتر می شه ، بعدش که می خوایم پابلیک کنیم ، بهتره . شایدم طرف بخواد ثبتش کنه ، اینجوری اسکورش بدرد بخورتره .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

منم از همون ابندا گفتم که 5300 به عنوان فرکانس کاری باشه. 5000-5200 زیادی پایینه و همونطور که پویا جان گفت اسکورها به درد ثبت کردن نمیخوره.

لینک به دیدگاه

اوکی من تابع جمع هستم و لطفا اخرین نتیجه کار رو فقط در یک پست بنویسید تا همه چیز مشخص بشه تا کار سریعا انجام بشه و مقدماتش فراهم بشه

لینک به دیدگاه

داوران عزیز لطفاً نظرتون رو راجب فرکانس بفرمایید .

زمان برگذاری به نظر من 1 هفته بعد از ماه رمضان ، روز جمعه باشه خیلی عالیه . جوری هم باشه که مسابقه گیمینگ ماتریکس تموم شده باشه تا تحت والشعاع قرار نگیره .

:-S

سالار جان تو یکی از شرکت کنندگانی ، بی خودی زور نزن ، نظراتت تاثیرگذار نیست :-S شوخی کردم =D>

لینک به دیدگاه

به نظر من بیایم مالتی رو روی 50 لیمیت کنیم ؟

و با بیس کلاک اور کلاک کنن شرکت کننده ها مثلا 108x50 میشه 5400 مگاهرتز :دی هیجان انگیزه ها ؟ !

لینک به دیدگاه

به نظر من بیایم مالتی رو روی 50 لیمیت کنیم ؟

و با بیس کلاک اور کلاک کنن شرکت کننده ها مثلا 108x50 میشه 5400 مگاهرتز :دی هیجان انگیزه ها ؟ !

نیما جان می خوایم بهونه دست کسی ندیم . پس فردا میان می گن cpu ما فقط مالتی می خوره ، بیس کلاک نمی خوره . به نظر من محدودیت فرکانس بهتر از محدودیت مالتی هستش .

توی نتیجم تاثیر گذار هستش . یکی دوست داره 5.3 خودش رو با 53 مولتی و 100 بیس بگیره ، یکی دیگه دوست داره با 50 و 106 بگیره . اینجوری تجربه هم توی نتیجه تاثیر گذار می شه .

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بهتره یه جنبه داشته باشیم تا اینجای کار تکلیف ایتم های مسابقه مشخص شد

فقط ممیونه فرکانس و زمان برگذاری مسابقه که نظر اواسط ماه اینده هست (یه هفته از ماه مبارک رمضان )

در مورد فرکانس هم چون پردازنده محدودیت فرکانس دارن نه وال بیس کلاک اگر مولتی رو محدود به 50 کنیم در این حالت CPU که فرکانس بالاتری میزنه نقش مهمی تو تست های که برپایه dx9 هستند داره و بهتره بهونه دسته دوستان ندیدم که اگر پردازنده ماه خوب بود فلان میشد اول میشدم و.......! :-S

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

اوسط ماه اینده ؟ ....... بچه ها هر جور برنامه ریزی مکنید قبل 20 شهریور بی افته . من از 20 شهریور تا 29 عازم سفر با اعضای خانواده هستم و اصلا تهران نیستم.

لینک به دیدگاه

بنده نظرم روی 18 شهریور هستش . البته 14 و 17 شهریور خودم امتحان ترم تابستان دارم ولی می رسونم خودم رو .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

اسپانسرینگ گرین رو برای مسابقات گرفتم .

به هر سه تیم یک OC استیشن برای روز مسابقه و پاور 1000 گولد برای مسابقه داده خواهد شد .

به تیم برنده مسابقه یک پاور 885 گرین و یک OC Station . تیم دوم یک OC Station و تیم سوم هم یک OC Station به رسم یادبود اهدا می شه .

لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...