رفتن به مطلب

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

مینیمم 2گیگ میخواد واسه اتر

ولی شما این کارو انجام بده.

قبل از انجام عملیات ماینینگ در کد های فایل bat،  بنویس منفی h  اسپیس 800

اینجوری:

EthDcrMiner64.exe -h 800 -mode 1 -epool eu2.ethermine.org:4444 -ewal 0x3E1B96EFb6B1440DCAE37C4dA34cBf2D2F5A928B.TBMohsenRig -epsw x

هر یک دانه H ، 2مگابایت حافظه مصرف میکنه.در حالت عادی H=1024 که یعنی 2048مگابایت میخواد.

این شاید کمکت کنه.تست کن، اگر ارور داد، 900 بنویس.تست کن نشد کم و زیادش کن.معمولا یا ارور میده یا اجرا میشه.

اگر مشکل از حافظه نباشه، شاید از چیز دیگریست.

عجیب پایینه. شما هم محتویات پوشه Cuda 7.5 رو کپی کن در مسیر اصلی برنامه کلیمور، ببین باز همین مشکل رو داری؟

RX460 حدود 10مگاهَش ریت داره، بعید میبینم چون یکی از بچه ها با GTX 950 حدود 10مگ هش زد همین صفحات پیش ،شاید هم من اشتباه میکنم...

خیر متاسفانه هم 7 و هم 6 رو ریختم تاثییری نکرد - مثل اینکه طبق گفته دوستمون با ویندوز 10 مشکل داره وگرنه غیرممکنه 2 تایتان دیگه انقدر پایین باشه سرعتش

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 22 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

مینیمم 2گیگ میخواد واسه اتر

ولی شما این کارو انجام بده.

قبل از انجام عملیات ماینینگ در کد های فایل bat،  بنویس منفی h  اسپیس 800

اینجوری:

EthDcrMiner64.exe -h 800 -mode 1 -epool eu2.ethermine.org:4444 -ewal 0x3E1B96EFb6B1440DCAE37C4dA34cBf2D2F5A928B.TBMohsenRig -epsw x

UNKNOWN OPTION -h
UNKNOWN OPTION800

احتمالا مشکل از مقدار رم گرافیک باشه 

در 23 ساعت قبل، 8030 گفته است :

دقيقا اين مشكل بخاطر 2 گيگ بودن گرافيك شما هست.شما ميتوني كوين ديگه ماين كني مثل z cash يا monero يا ubiq ولي اتريوم نه.

زی کش با Claymore's Dual   ؟  کدام یک ارزش بهتری داره ؟ 

بعد دوستان کدام استخر بهتره که کارامونو روش ببریم ؟ 

نرم افزار minergate هم نمیتونه از کل پردازش استفاده کنه 

لینک به دیدگاه

نقل قول

متاسفانه دوستان سختی رو در نظر نمیگیرن سود الان رو حساب میکنن. ماه آینده همین موقع سود نصف میشه واسه یه ریگ

این حرف چقدر صحت داره ؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

UNKNOWN OPTION -h
UNKNOWN OPTION800

z cash کلا هم نرم افزار ماینش فرق میکنه هم کانفیگش هم pool ش

از اون کوینهایی که گفتم ubiq رو با claymore میتونی ماین کنی توضیحاتشم تو پستای قبلی دادم.

در مورد سختی شبکه درسته به مرور زمان اتریوم کمتری بدست میاد ولی اگر قیمت اتریوم بره بالا مشکلی نیست ولی اگر قیمتش ثابت بمونه و یا کم بشه ارزش ماینش میاد پایین.

اون موقع شما میری یه کوین دیگه پیدا میکنی که سود اوری داشته باشه.

امکان داره یه زمانی هم برسه که چنان سختی شبکه اکثر کوینهای ماین پذیر بره بالا که دیگه ماین توجیه اقتصادی نداشته باشه.مثل دش کوین DASH که دیگه ماینش جز ضرر چیزی نیست.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، 8030 گفته است :

z cash کلا هم نرم افزار ماینش فرق میکنه هم کانفیگش هم pool ش

از اون کوینهایی که گفتم ubiq رو با claymore میتونی ماین کنی توضیحاتشم تو پستای قبلی دادم.

در مورد سختی شبکه درسته به مرور زمان اتریوم کمتری بدست میاد ولی اگر قیمت اتریوم بره بالا مشکلی نیست ولی اگر قیمتش ثابت بمونه و یا کم بشه ارزش ماینش میاد پایین.

اون موقع شما میری یه کوین دیگه پیدا میکنی که سود اوری داشته باشه.

امکان داره یه زمانی هم برسه که چنان سختی شبکه اکثر کوینهای ماین پذیر بره بالا که دیگه ماین توجیه اقتصادی نداشته باشه.مثل دش کوین DASH که دیگه ماینش جز ضرر چیزی نیست.

زی کش که ماین میکنم یه مشکلی هست  حدود 100 و خورده ای ماین میشه ولی وقتی چک میکنم میگه 13 تا 15 تا بیشتر ماین نمیکنی  بعد خیلی دیر به دیر هش میده مثلا هر یک دقیقه یک یا دوبار مینویسه 106 هش 

sshot-1.thumb.jpg.84a5f68daf2efcf8a86073d7b414fbea.jpg

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

زی کش که ماین میکنم یه مشکلی هست  حدود 100 و خورده ای ماین میشه ولی وقتی چک میکنم میگه 13 تا 15 تا بیشتر ماین نمیکنی  بعد خیلی دیر به دیر هش میده مثلا هر یک دقیقه یک یا دوبار مینویسه 106 هش 

sshot-1.thumb.jpg.84a5f68daf2efcf8a86073d7b414fbea.jpg

منظورت هش ريت هست؟

اون درست ميشه به مرور زمان.

بنظر همه چيز okمياد.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، 8030 گفته است :

منظورت هش ريت هست؟

اون درست ميشه به مرور زمان.

بنظر همه چيز okمياد.

مرسی دادا

آره مقدار هش منظورمه 

فقط یه اروری زمان شروع هست برا چیه ؟ 

بعد من از کیف پول jaxx  استفاده میکنم با استفاده از افزونه اش خوبه ؟

راستی به مرور زمان هم درست نشدا

sshot-1.thumb.png.31d6097affbf9237648b866fb127c131.png

sshot-2.thumb.png.1fc6120ee11f13a355d0271442bc175d.png

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آره مقدار هش منظورمه 

فقط یه اروری زمان شروع هست برا چیه ؟ 

راستی به مرور زمان هم درست نشدا sshot-1.thumb.png.31d6097affbf9237648b866fb127c131.png

sshot-2.thumb.png.851cd4e700724b4a0673fa07e6426026.png

همه چيز بنظر okهست.

هش ريتت همok هست .چون الگريتم اتريوم با zcashفرق ميكنه كلا اين دو تا موقع ماين هش ريتهاشون فرق ميكنه.117 هش ثانيه درسته براي كارت r9 270x

تو صفحه poolهم status رو هم چك كن  ببين متصلي به پول ؟

كيف پول چي دانلود كردي براي z cash??

لینک به دیدگاه

همه چيز بنظر okهست.

هش ريتت همok هست .چون الگريتم اتريوم با zcashفرق ميكنه كلا اين دو تا موقع ماين هش ريتهاشون فرق ميكنه.117 هش ثانيه درسته براي كارت r9 270x

تو صفحه poolهم status رو هم چك كن  ببين متصلي به پول ؟

كيف پول چي دانلود كردي براي z cash??

آره تو pool میگه یک سیستم فعاله 

کیف پول jaxx  تو چنتا سایت دیدم پیشنهاد دادن دانلود کردم  پس من با همین تنظیمات 2 تا rx 580  ست کنم مشکلی نیست ؟ 

Hashrates

13.3H/s 0.7H/s

Immature Balance

0.00003 ZEC

Unpaid Balance

0 ZEC

Active Workers

1

Shares

کیف پ

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

UNKNOWN OPTION -h
UNKNOWN OPTION800

اوخ، این کد h مال کلیمور ورژن 9.7 هستش:

Claymore.CryptoNote.GPU.Miner.v9.7.Beta.-.POOL

اینو روی اتریوم تست نکردم، برای مونرئو تستش کردم همون سکه ی xmr

استخر های ETHERMINE.ORG خوبن که دوستمون هم گفتن خودشون از این پووول ها استفاده میکنن.

این حرف چقدر صحت داره ؟ 

قطعا صحیح هست. برای همینه ورود به این عرصه ریسکیه، بایستی خوب باهاش آشنا باشید. بیشتر روی پولی سرمایه گذاری کنید که بدست آوردنش راحت، ولی پتانسیل قوی شدنش بالا باشه.

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آره تو pool میگه یک سیستم فعاله 

کیف پول jaxx  تو چنتا سایت دیدم پیشنهاد دادن دانلود کردم  پس من با همین تنظیمات 2 تا rx 580  ست کنم مشکلی نیست ؟ 

Hashrates

13.3H/s 0.7H/s

Immature Balance

0.00003 ZEC

Unpaid Balance

0 ZEC

Active Workers

1

Shares

کیف پ

نه مشكلي نيست.ولي rx 580رو اتريوم بيشتر سود ميده تا zcash

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

اوخ، این کد h مال کلیمور ورژن 9.7 هستش:

Claymore.CryptoNote.GPU.Miner.v9.7.Beta.-.POOL

اینو روی اتریوم تست نکردم، برای مونرئو تستش کردم همون سکه ی xmr

استخر های ETHERMINE.ORG خوبن که دوستمون هم گفتن خودشون از این پووول ها استفاده میکنن.

قطعا صحیح هست. برای همینه ورود به این عرصه ریسکیه، بایستی خوب باهاش آشنا باشید.

استخر ethermine  زی کش نمیتونه استخراج کنه درسته ؟  استخر nanopool  و nicehash رو تست نکردین چطوریه ؟

پس هر ماینی یک زمان خاصی داره درسته ؟ و دیفیکالتی به مرور زمان بیشتر میشه ؟ و یک زمانی هم تمام ؟

اگر تمام بشه امکان آمدن ماین جدید دیگری هست ؟ یعنی ماینینگ چقدر پایداری داره ؟

نه مشكلي نيست.ولي rx 580رو اتريوم بيشتر سود ميده تا zcash

مونرو تست نکردین دوست من ؟ 

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

استخر ethermine  زی کش نمیتونه استخراج کنه درسته ؟  استخر nanopool  و nicehash رو تست نکردین چطوریه ؟

پس هر ماینی یک زمان خاصی داره درسته ؟ و دیفیکالتی به مرور زمان بیشتر میشه ؟ و یک زمانی هم تمام ؟

اگر تمام بشه امکان آمدن ماین جدید دیگری هست ؟ یعنی ماینینگ چقدر پایداری داره ؟

مونرو تست نکردین دوست من ؟ 

چرا میتونه، هر استخری نوشته که چه پولهایی میتونه کار کنه.مثلا eTHERMINE.ORG میتونه اتریوم، اتریوم کلاسیک و زی کش رو استخراج کنه.در توضیحات وبسایت بخوبی نوشته.

نانوپول رو من برای مونرئو تست کردم و جواب می داد.برای سکه های دیگه تست نکردم.

ماینینگ هر روز داره رشد میکنه.هر روز سکه های جدید تری میان. یکجور سرمایه گذاری هست که سطح رشدش جوریه که اگر تمام ایرانی هایی که بلدن کامپیوتر روشن کنن، وارد این عرصه بشن، بازم جا برای رشد هست. به اطلاعات و دانش و تجربه ربط داره که میشه باهاش رشد کرد.خوبیش اینه نیاز به سرمایه میلیاردی نمیخواد برای شروع.هرکسی میتونه با کامپیوتر معمولیش شروع کنه.

تمام نمیشه، بلکه سخت میشه، هر موقع سخت شد سکه های کم ارزش میان روی دور و با ارزش میشن.

مگه قبلا بیت کوین چقدر بود؟ سال 2011 حدود 1دلار بود، شد 38 دلار، بعد سقوط کرد 20دلار شد.همون سال! الآن چقدره؟ 2250دلار :|

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

چرا میتونه، هر استخری نوشته که چه پولهایی میتونه کار کنه.مثلا eTHERMINE.ORG میتونه اتریوم، اتریوم کلاسیک و زی کش رو استخراج کنه.در توضیحات وبسایت بخوبی نوشته.

نانوپول رو من برای مونرئو تست کردم و جواب می داد.برای سکه های دیگه تست نکردم.

ماینینگ هر روز داره رشد میکنه.هر روز سکه های جدید تری میان. یکجور سرمایه گذاری هست که سطح رشدش جوریه که اگر تمام ایرانی هایی که بلدن کامپیوتر روشن کنن، وارد این عرصه بشن، بازم جا برای رشد هست. به اطلاعات و دانش و تجربه ربط داره که میشه باهاش رشد کرد.خوبیش اینه نیاز به سرمایه میلیاردی نمیخواد برای شروع.هرکسی میتونه با کامپیوتر معمولیش شروع کنه.

تمام نمیشه، بلکه سخت میشه، هر موقع سخت شد سکه های کم ارزش میان روی دور و با ارزش میشن.

مگه قبلا بیت کوین چقدر بود؟ سال 2011 حدود 1دلار بود، شد 38 دلار، بعد سقوط کرد 20دلار شد.همون سال! الآن چقدره؟ 2250دلار :|

پس رو چیزای دیگری هم سرمایه گذاری کنیم ؟ پیشنهاد میدین ؟ در نتیجه اکثر اوقات در ماین باید پیشتاز و سخت افزار به روزی داشته باشیم درسته ؟ 

بعد لطفا یک ولت معرفی کنید که با تعویض ویندوز و یا هرچیزی بشه ازش استفاده کرد و مثل خیلی ها نپره ترجیحا رو cloud باشه 

لینک به دیدگاه

سلام به همه

دوستان از طریق اون ربات تلگرام که عرض کردم میشه اطلاعات ماین رو داشته باشیم . اما یه برنامه اندروید هم هست که واسه اتریوم هست .روی گوشی نصب میشه و میتونین از هر جایی که هستین هر لحظه مقدار هش ریت و مقدار اتریوم رو ببینین آنلاین .درست مثل خود سایت همه چیز رو گزارش میکنه .Screenshot_2017-06-22-21-23-42.thumb.jpg.9a0e9b5e1b54bc443b39c9a2182df2f5.jpg

لینک دانلود نرم افزار

ویرایش شده توسط Beni_Lx
لینک به دیدگاه

دوستان بالاخره بنده هم وسوسه شدم یه تستی انجام بدم.  الان کلیمور فعاله ولی من واسه ubiq  با gtx950 بیشتر از 7 مگاهش نمیگیرم. طبیعیه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، grimlock گفته است :

دوستان بالاخره بنده هم وسوسه شدم یه تستی انجام بدم.  الان کلیمور فعاله ولی من واسه ubiq  با gtx950 بیشتر از 7 مگاهش نمیگیرم. طبیعیه ؟ 

درسته.اگه تونستي  مموري كارت رو اور كن شايد بالاتر بره.

950 gtxاصلا بدرد ماين نميخوره .

لینک به دیدگاه

گمون نمیکنم بخوام اورکلاکش کنم. عزیز این یوبیک یه ماشین حساب نداره که سودش رو بشه حساب کرد؟ گشتم ولی چیزی نیافتم.  هش ریت مناسب واسه این الگوریتم چقدره؟

----------------------------

اقا فهمیدم. روزی 1.09 دلار میشه با این هش ریت در امد داشت.

یعنی روزی تقریبا 0.5 یوبیک

و همچنین ماهی 106 هزار تومن یا روزی 3500 :|

-----------------------------------------

عزیز چه کوینی واسه کارت من مناسبه ؟ مونرو هم 100 هش بیشتر نمیگرفتم.

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، grimlock گفته است :

گمون نمیکنم بخوام اورکلاکش کنم. عزیز این یوبیک یه ماشین حساب نداره که سودش رو بشه حساب کرد؟ گشتم ولی چیزی نیافتم.  هش ریت مناسب واسه این الگوریتم چقدره؟

----------------------------

اقا فهمیدم. روزی 1.09 دلار میشه با این هش ریت در امد داشت.

یعنی روزی تقریبا 0.5 یوبیک

و همچنین ماهی 106 هزار تومن یا روزی 3500 :|

-----------------------------------------

عزیز چه کوینی واسه کارت من مناسبه ؟ مونرو هم 100 هش بیشتر نمیگرفتم.

كلا اين كارت بدرد ماين نميخوره.

مونرو هم سودش بسيار پايين فعلا نصف اتريوم  يا كمي بيشتر.

شما اگر بتوني ارتقا بدي كه خوبه ولي اگر نميخواي بنظرم همين يوبيك ماين كن بزارش براي يه مدت طولاني تا قيمتش بكشه بالا.

يه زماني اتريوم  تازه اومده بود و هم قيمت الان يوبيك بود ما به ماينرهاش ميخنديدم و مسخرشون ميكرديم كه اينا چرا دارن اين كوين رو ماين ميكنن  اون زمان {تقريبا 2 سال پيش}ميشد اتريوم روزي چند تا ماين كرد با يه كارت r9 280x.الان همشون ميليونر شدن و دارن به ما ميخندن.

لینک به دیدگاه

يه زماني اتريوم  تازه اومده بود و هم قيمت الان يوبيك بود ما به ماينرهاش ميخنديدم و مسخرشون ميكرديم كه اينا چرا دارن اين كوين رو ماين ميكنن  اون زمان {تقريبا 2 سال پيش}ميشد اتريوم روزي چند تا ماين كرد با يه كارت r9 280x.الان همشون ميليونر شدن و دارن به ما ميخندن.

پس هرچی میتونیم ماین کنیم ؟ آینده نگری چی خوبه ؟

سوال بعدی فرق Unpaid Balance و Immature Balance چیه ؟ 

اول برای من زده 0.00004 ZEC و دومی 0.00012 ZEC  بعد باید برسه به 0.01  تا بشه انتقال داد درسته ؟ بعد از کیف پول هم میشه منتقل کرد به کیف پول دیگه ای ؟ کارمزدش چقدره ؟ 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

پس هرچی میتونیم ماین کنیم ؟ آینده نگری چی خوبه ؟

سوال بعدی فرق Unpaid Balance و Immature Balance چیه ؟ 

اول برای من زده 0.00004 ZEC و دومی 0.00012 ZEC  بعد باید برسه به 0.01  تا بشه انتقال داد درسته ؟ بعد از کیف پول هم میشه منتقل کرد به کیف پول دیگه ای ؟ کارمزدش چقدره ؟ 

ubiq خوبه.خود zcashهم بد نيست.

ولي ubiq  سود روزانش به اتريوم نميرسه.

Unpaid Balance

مقدار پولي كه داريد ولي هنوز پرداخت نشده

Immature Balance

مقداري كه در جريان هست و داره محاسبه ميشه .

بله ميشه انتقال داد .

كارمزدش پايينه .در حد 0.0001 يا كمتر.

كلا ماين دوهدف داره:

يا تبديلش ميكني به پول رايج براي امرار معاش و خريد

يا كوين ماين ميكني نگه ميداري براي روزي كه كوين ارزشش  چند برابر بشه..

لینک به دیدگاه

پس رو چیزای دیگری هم سرمایه گذاری کنیم ؟ پیشنهاد میدین ؟ در نتیجه اکثر اوقات در ماین باید پیشتاز و سخت افزار به روزی داشته باشیم درسته ؟ 

بعد لطفا یک ولت معرفی کنید که با تعویض ویندوز و یا هرچیزی بشه ازش استفاده کرد و مثل خیلی ها نپره ترجیحا رو cloud باشه 

بله بله.

من با همین مطالبی که خوندم، فکر میکنم بهترین کوین الآن اتریوم کلاسیک باشه.

اتریوم کلاسیک دقیقا هش ریتش و الگوریتم محاسبه اش مثل اتریومه، ولی، اتریوم قیمتش کشیده بالا و سختیش از قیمتش هم بیشتر شده.برای همین سود دهیش کمی کاهش پیدا کرده.

احتمال اینکه ماینر های اتریوم، رو بیارن و حجوم ببرن به سمت اتریوم کلاسیک، هست. و برای همین، اگر شما الآن که اتریوم کلاسیک امکان پذیر هست رو ماین کنید، احتمال اینکه بعدا گرون بشه بسیار بالاست.

هرچند دوستمون 8030 کامل تر توضیح دادند در این رابطه و ایشون تجربه کاملی در این رابطه دارن.

بهترین ماینر شخصی هستش که علاوه بر ریسک پذیر بودن، سخت افزار بروز داشتن، مطالب خارجی هم دنبال کنه که بدونه صاحبان اون کوین مورد نظرش، آیا در حال ارتقاء کوین هستند یا خیر.

مثلا زمانیکه اتریوم کلاسیک برای افزایش قدرت اتریوم اومد، باید همون موقع فکرشو میکردن که صاحبان اتریوم دارن تلاش میکنن ارزش اتریوم رو ببرن بالا، اون موقع بایستی به فکر  می افتادن که سویچ کنن روی اتریوم، در یکسال میشد سه هزار چهار هزار کوین بدست آورد!

و اگر الآن میفروختش حدود 3-4میلیارد تومن سود دهی داشت.

کاملا به فکرِ سرمایه گذاری و اطلاعات کاربر مرتبط هست، در کنارش سخت افزار هم اهمیت داره.

این چیزی بودش که من توی این ده پونزده روز از دنیای کریپتو کاررنسی متوجه شدم.:$

لینک به دیدگاه

با سلام

من وقتی ubiq ماین میکنم این ارور رو میده

...ETH: Job timeout, disconnect, retry in 20 sec

لینک به دیدگاه

EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://eu.ubiqpool.io:8008 -ewal آدرس والت -epsw x -eworker rig1 -allcoins 1 -allpools 1 -erate 1 -estale 1 -tstop 80 -li 3

دوستانی که میخوان یوبیک ماین کنن. توی کلیمور  یه فایل Txt بسازین و اینو توش کپی کنن و پسوندشو به bat تغییر بدین. اونجا که نوشتم ادرس والت، ادرس والتتون رو بزارید. پول هم http://ubiqpool.io  سرور اروپاش هست و میتونین عوضش کنین. رو به رویه  li-  عددی از 0 تا 10 بزارید که صفر میشه بیشترین فشار به گرافیک و بالاترین هش ریت و 10 هم کمترین هشریت و کمترین فشار رو گرافیک. -tstop 80  رو هم گذاشتم اگه دما به 80 درجه رسید ماینینگ رو متوقف کنه.  

اگه اروری چیزی گرفتین این چیزایی که تو فایل فشرده پیوست کردم بریزین توی پوشه کلیمور. 

این چیزایی که من میدونم تا الان 

ethminer-0.9.41-genoil-1.1.7.zip

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

دوستان تازه وارد ها رو بی خود هایپ نکنین

اگه افزایش سختی اتریوم رو چند روز رو دنبال کنین به سادگی می فهمین به دلیل هجوم شدید ماینر های تازه کار در حال بالا رفتن شدید هست  و سود دهی تو یکی دو ماه شروع به افت کی کنه

احساسی تصمیم نگرین با منطق و اصول تصمیم بگیرین.

تو سال 2012 هم واسه بیت کوین از این مسایل پیش و امد ماینر ها با  ضرر زیاد فارم ها رو جمع آوری کردن و چند سال پول برق رو هم به زور در می آورد

استارتر عزیز هم مثال های حماسی نزنید و با منطق بحث رو جلو ببرید

همگی موفق باشین .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...