رفتن به مطلب

Recommended Posts

گرامی این نرم افزار geth که داخلش ثبت نام میکنیم دقیقا چیه؟ چیکار میکنه و ما باهاش چیکار قراره بکنیم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

گرامی این نرم افزار geth که داخلش ثبت نام میکنیم دقیقا چیه؟ چیکار میکنه و ما باهاش چیکار قراره بکنیم؟

نوشتم که آقا دانیال، یجورایی مثل کانکشن هست به سرور، وظیفه نگهداری اکانت رو داره، وظیفه داره بلاک ها رو برای پردازش دریافت کنه و پس از پردازش به سرور بده و از سرور برای شما اتر دریافت کنه.

یجورایی بیس و مبدا شروع کار هستش تا جاییکه بنده متوجهش شدم.توی پست آموزش اثماینر، بخوبی دستتون میاد که گث چیکارا میکنه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

نوشتم که آقا دانیال، یجورایی مثل کانکشن هست به سرور، وظیفه نگهداری اکانت رو داره، وظیفه داره بلاک ها رو برای پردازش دریافت کنه و پس از پردازش به سرور بده و از سرور برای شما اتر دریافت کنه.

یجورایی بیس و مبدا شروع کار هستش تا جاییکه بنده متوجهش شدم.توی پست آموزش اثماینر، بخوبی دستتون میاد که گث چیکارا میکنه.

همین اول انقدر پیچیده شد که من بیخیالش شدم ?

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

همین اول انقدر پیچیده شد که من بیخیالش شدم

عالی! :3_grin: اراده آهنین:3_grin: به قول بازیهای شوتر soldier down

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

اگر  فقط راهی باشه که این حجم اینترنت کمتر خورده بشه، کلا مشکلات حله

شما حساب کن 5 ساعت 1.2گیگ،24 ساعت میگیریم شیش گیگ

قیمت شیش گیم که حدود پونزده شونزده در میاد 

درآمد کارت 5$ باشه میشه 20 تومن

هزینه برقم میگیریم روزانه هزارتومن(کمتر میشه البته) 

با این حساب حدود 3-4 هزارتومنی به ازای هرکارتی برامون میمونه! که با احتساب سرصدا و اصطحلاک قطعات واقعا این مبلغ ارزشی نداره!! 

درود

اینترنت نا محدود بندرعباس ارائه میشه، 1 مگابیت ماهی 70 تومن، چندین ساله دارم استفاده می کنم.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

سلام واقعا مقاله جالبی بود ممنون از استاترعزیز من یه سوال داشتم شما گفتین که این عملایت کلا وابسته به گرافیکه و CPU  نقشی نداره یعنی میشه از CPU ضعیف تر رو مادربورد استفاده کرد و ربطی که به قدرت ساپورت CPU برای ساپورت گرافیک که نداره منظورم یه چیزی مثل گلوگاه شدن این جور چیزا یا که نتونه اون همه گرافیکو ساپورت کنه راستی این اصطحلاک گرافیک بر میگرده به دما یا نه طول عمر شون کم میشه من نمی تونم بفهمم این موضوع رو یعنی هر گرافیک مثلا طول عمر خاصی داره که محاسبه میشه مثلا مثل لامپ پروژکتور ها که مثلا حدود 10000 ساعت کار میکننن

سلام جناب.

سی پی یو نقش مهمی نداره چون ماینینگ رو بر روی سی پی یو انجام نمیدیم و ارزش نداره.سی پی یو خیلی گرونتر در میاد برای محاسبات مد نظر ماینینگ ها.

بله میشه مثلا سی پی یو کور آی3 فکر میکنم بتونه هندل کنه،ولی برای یک شخصی که میخواد ماین کنه، بهترین حالت داشتن سیستمیه که بیشترین PCIe رو داشته باشه با بیشترین خطوط که معمولا در سیستم های سرور هستش (مثل Xeon و Ryzen ThreadRipper که 44و64لاین هستن) و میشه گرافیک های بیشتری به این سیستم ها متصل کرد و عملکرد به مراتب کم خرج تری رو داشت.

نه به گلوگاه و اینها ارتباطی نداره تا جاییکه بنده مطالعه داشتم.

بله گرافیک ها هم یه مقدار ساعت کارکرد دارند و بعد از اون آروم آروم به پایان عمرشون نزدیک میشه ،همه ی مواد سیلیکنی این شکلی هستن وقتی مقداری جریان واردشون میشه و خارج میشه خواه ناخواه طول عمرشون هم محدود به 7سال، 5 سال ، 3سال میشه.معمولا در شرایط کاری فرکانس معمول، 3سال کارت گرافیک بایستی جواب بده.

و کوچکترین آورکلاکی، به بدترین شکل خودش رو در طولانی مدت نشون میده چون توی ماینینگ همیشه بصورت 100% بدون توقف روی حداکثر شرایط کاری در حال کار هستید و گرافیک لحظه ای استراحت نداره، ولی توی بازی شما خیلی از مواقع مقداری از عملیات در دست سی پی یو میفته،ممکنه یه لحظه استارت بزنی و بازی متوقف بشه،ممکنه شما در حال لود مرحله باشی،ممکنه شما در حال دیدن فیلم های وسط بازی باشی، که همه ی اینها به کارت گرافیک استراحت میده.

برای همین در ماینینگ، بهتره کارت رو داون کلاک کنیم، و دور فن ها هم کاهش بدیم.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سری اول

برای ماینینگ، بایستی اول یک نرم افزاری نصب کنید که یجورایی کار اتصال به سیستم های ماینینگ رو داره.کیف پولی،اکانت، و بقیه ی تنظیمات و اتصالات در همین نرم افزار هستش.

از این نرم افزار انواع و اقسام داریم، ولی من در همین حد کار کردم. برای شروع خوبه، اگر کنجکاو هستید، خوش میگذره:

نرم افزار Geth رو از آدرس زیر دانلود بفرمائید:

https://geth.ethereum.org/downloads/

اونجایی که نوشته ورژن 1.6.5 Windows رو بزنید.

نرم افزار حدود 22مگابایت هست.

بعد از اینکه نرم افزار دانلود شد، نصبش کنید. معمولا در پوشه ی C;//Program Files/Geth نصب خواهد شد.

خب از این به بعد کار با نرم افزار از طریق CMD هستش.(همون Command Prompt)

برید روی دکمه استارت ویندوز بزنید، CMD رو پیداش کنید، اجراش کنید:

1.jpg

نگاه کنید بصورت پیشفرض CMD بر روی C;//Users/Mohsen رفته، درصورتیکه من این مکان بدردم نمیخوره، مکان فایل نصبی Geth بدردم میخوره! برای همین این متن رو مینویسیم که cmd حواسش به این قسمت باشه و تمام دستورات رو در این پوشه انجام بده،بنویسید

cd / program files/geth

حواستون باشه بعد از کلمه cd یک اسپیس بزنید، بعدش پوشه ای که geth رو نصب کردید واسش بنویسید.بعدش cmd این شکلی میشه:

2.jpg

حالا به پوشه متصل هستیم و میتونیم هر دستوری بنویسیم، نرم افزار geth اجرا کنه.خب برای شروع بنویسیم:

geth account new

منظور یعنی geth یک اکانت جدید میخوام درست کنم.اگر فقط بنویسید geth account بهتون میگه کامل بگید چی میخواید،میخواید بسازید،ادیت کنید، اکانت های قبلی رو لیست کنید و...

3.jpg

ازتون میخواد پسورد رو بنویسید. دقت کنید وقتی پسورد مینوسید، اصلا نشون نمیده که داره تایپ میشه! پس اگر تایپ میکنید و نشانگر خط تایپ،تکون نخورد، بدونید داره تایپ میشه ولی نمایشش نمیده.خب بعد از اینکه تایپ کردید اینتر بزنید و یکبار دیگه تایپش کنید تا اکانتتون ساخته و فعال بشه.

4.jpg

همونطور که می بینید اکانتتون ساخته شد و یک Address هم بهتون داده که یجورایی مثل یوزر نیم میمونه (اگر اشتباه نکنم:/)

در اینجا توضیحات کاملی داده شده که اگر انگلیسی بلد باشید میتونید متوجهش بشید.عزیزانی که از قبل مقداری برنامه نویسی،یا ساخت وبسایت، یا کلا با تایپ اینجور کمند ها سر و کار داشتن، قشنگ دستشون میاد :

https://github.com/ethereum/go-ethereum/wiki/Managing-your-accounts

برای اطلاع عمومی خودتون در کمند، وقتی پوشه ی Geth رو هم انتخاب کردید، این رو بنویسید

geth help

تا تمام دستورات و راهنمایی ها بهتون داده بشه.میبینید که برخی گزینه ها با دو تا منفی شروع میشن، اینها یجورایی عملیات اجرایی هستند مثلا منفی منفی ماینینگ، ماینینگ سی پی یو رو شروع میکنه.

ولی خب ماین داریم تا ماین! همینجوری سرخود ماینینگ به هیچ دردی نمیخوره، شما بایستی هدفمند ماین انجام بدید،یعنی به ازای کاری که انجام میدید پورسانتتون رو (که همون اتر) هستش،دریافت بفرمائید.

5.jpg

ببینید در COMMAND ما اومدیم کمند Account رو اجرا کردیم ببینید در توضیحاتش هم نوشته Manage Accounts که یعنی اکانت ها رو مدیریت میکنید.

چرا اکانت میسازیم؟ که کیف پول داشته باشیم، که اگر ماین انجام دادیم، به حساب واریز بشه.

===

در ادامه نرم افزار ethminer رو نصب میکنیم که وظیفه اش ماینینگ از طریق قدرت کارت گرافیک هستش. فقط هماهنگی بین این 2نرم افزار، یکم کار داره، و همینطور متصل کردن Geth به سرور اصلی کمی دردسر داره.کمی که نه،خیلی زیاد:D

===

برای شروع راحت بود نه؟ امشب اگر زنده بودم (میدونید که بخاطر چی:D) قسمت ماینینگ ساده رو شروع میکنیم.

ببخشید هرجایی که ایراد داشت، یا اگر ترجمه ام یا برداشتم درست نبوده، من بصورت حدودی و کلی توضیح میدم چون اطلاعاتم رو از وبسایت خودشون و گیت هاب دریافت کردم.

موفق و سلامت باشید عزیزان.

در ادامه...

سری دوم - شروع ماینینگ

نرم افزار زیر رو دانلود کنید، از فایل زیپ خارج کنید و در پوشه ی Geth قرار بدید.لازم نیست حتما دراین پوشه باشه،فقط برای راحتی کار قرارش میدیم کنار Geth

http://cryptomining-blog.com/wp-content/download/ethminer-0.9.41-genoil-1.1.6-pre.zip

بعد از دانلود و از حالت زیپ خارجش میکنیم و در پوشه Geth قرارش میدیم بدین شکل

Clipboard_20170615.jpg

ببینید در کجا قرارش دادیم، این آدرس رو خوب مشاهده کنید.حالا در مرحله بعد این آدرس بدردتون میخوره

Clipboard_20170615_2_.jpg

باز هم بریم داخل CMD و تایپ کنید cd بعدش یک اسپیس بزنید و خط / رو بزارید.حالا آدرس فایل Ethminer رو کپی کنید و در ادامه اش با دکمه راست کلیک، پیست کنید. که بشه مثل زیر:

cd /program files/geth/ethminer-0.9.41-genoil-1.1.6-pre 

Clipboard_20170615_3_.jpg

اگرم خواستید میتونید تایپش کنید که یکم سخته، میتونید اسم پوشه رو ساده تر کنید که راحت تر تایپش کنید.

حالا نرم افزار Ethminer تحت کنترل شماست و با فرمان ethminer -G ماینینگ شروع خواهد شد

Clipboard_20170615_4_.jpg

نکته اش اینه حتما کلمه G رو بزرگ بنویسید، نه بصورت g

الآن چی شد؟ Ethminer آماده ی ماینینگ هستش،ولی خب اطلاعاتی وجود نداره که بخواد ماین و پردازش کنه!! الآن منتظر اطلاعات یا Block هستش.الآن باید برگردیم توی Geth و به سرور متصل بشیم که اطلاعات سرازیر بشه به کامپیوترتون و Ethminer َشروع کنه به Mining !

پس بیاید یدونه CMD دیگر هم باز کنید و مثل قبل بنویسید cd /program files/geth تا نرم افزار Geth رو تحت فرمان بگیریم.

2.jpg

حالا در این نرم افزار فقط تایپ کنید geth --rpc

با این جمله به Geth میگید که متصل بشو به سرور که ما بلاک میخوایم که بشینیم پردازشش کنیم و پول جمع کنیم!

Clipboard_20170615_5_.jpg

میبینید که دارم شروع میکنم به متصل شدن.بعد از متصل شدن، هر دو پنجره ها به شکل عکس زیر میشن که در دسکتاپ بنده هستش:Clipboard_20170613.png

http://s9.picofile.com/file/8297809892/Clipboard_20170613.png

پس در کل چی شد»

1.  با Geth اکانت ساختیم و به سرور متصل شدیم.
  2.  با Ethminer شروع کردیم به ماینینگ.
  3.  سرور بصورت اتوماتیک به ازای هر مجموعه اطلاعاتی که پردازش کردیم (بهش میگن بلاک) خودش به حسابمون که از قبل ساختیم، Eth واریز میکنه.
  4.  بعدا میشه این ETH ها رو جمع کرد و به پول واقعی تبدیل کرد.

این هم از ماینینگ به روش سخت!

یک روش های ساده هم هست من دارم میگردم پیدا کنم ببینم چه چیزی هست و نیست سعی میکنم باهاتون به اشتراک بزارم.

این روش Geth  بیشتر برای لینوکس،با تعداد گرافیک های بسیار بسیار زیاد، کاربرد بسیار خوبی داره. ولی برای تعداد گرافیک های کم، تخصص پایین، و در حد سرمایه کمتر از 20 میلیون، روش سختیه.

تست کنید نتیجه رو بگید، به مرور باهم مشورت میکنیم اگر دوست داشتید پیشرفت کنید توی این کار.

موفق و سلامت باشید عزیزان.خواستید ویدیو آموزشی هم بزاریم واسش فکر کنم جالب بشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

در ادامه...

سری دوم - شروع ماینینگ

نرم افزار زیر رو دانلود کنید، از فایل زیپ خارج کنید و در پوشه ی Geth قرار بدید.لازم نیست حتما دراین پوشه باشه،فقط برای راحتی کار قرارش میدیم کنار Geth

http://cryptomining-blog.com/wp-content/download/ethminer-0.9.41-genoil-1.1.6-pre.zip

بعد از دانلود و از حالت زیپ خارجش میکنیم و در پوشه Geth قرارش میدیم بدین شکل

Clipboard_20170615.jpg

ببینید در کجا قرارش دادیم، این آدرس رو خوب مشاهده کنید.حالا در مرحله بعد این آدرس بدردتون میخوره

Clipboard_20170615_2_.jpg

باز هم بریم داخل CMD و تایپ کنید cd بعدش یک اسپیس بزنید و خط / رو بزارید.حالا آدرس فایل Ethminer رو کپی کنید و در ادامه اش با دکمه راست کلیک، پیست کنید. که بشه مثل زیر:

cd /program files/geth/ethminer-0.9.41-genoil-1.1.6-pre 

Clipboard_20170615_3_.jpg

اگرم خواستید میتونید تایپش کنید که یکم سخته، میتونید اسم پوشه رو ساده تر کنید که راحت تر تایپش کنید.

حالا نرم افزار Ethminer تحت کنترل شماست و با فرمان ethminer -G ماینینگ شروع خواهد شد

Clipboard_20170615_4_.jpg

نکته اش اینه حتما کلمه G رو بزرگ بنویسید، نه بصورت g

الآن چی شد؟ Ethminer آماده ی ماینینگ هستش،ولی خب اطلاعاتی وجود نداره که بخواد ماین و پردازش کنه!! الآن منتظر اطلاعات یا Block هستش.الآن باید برگردیم توی Geth و به سرور متصل بشیم که اطلاعات سرازیر بشه به کامپیوترتون و Ethminer َشروع کنه به Mining !

پس بیاید یدونه CMD دیگر هم باز کنید و مثل قبل بنویسید cd /program files/geth تا نرم افزار Geth رو تحت فرمان بگیریم.

2.jpg

حالا در این نرم افزار فقط تایپ کنید geth --rpc

با این جمله به Geth میگید که متصل بشو به سرور که ما بلاک میخوایم که بشینیم پردازشش کنیم و پول جمع کنیم!

Clipboard_20170615_5_.jpg

میبینید که دارم شروع میکنم به متصل شدن.بعد از متصل شدن، هر دو پنجره ها به شکل عکس زیر میشن که در دسکتاپ بنده هستش:Clipboard_20170613.png

http://s9.picofile.com/file/8297809892/Clipboard_20170613.png

پس در کل چی شد»

1.  با Geth اکانت ساختیم و به سرور متصل شدیم.
  2.  با Ethminer شروع کردیم به ماینینگ.
  3.  سرور بصورت اتوماتیک به ازای هر مجموعه اطلاعاتی که پردازش کردیم (بهش میگن بلاک) خودش به حسابمون که از قبل ساختیم، Eth واریز میکنه.
  4.  بعدا میشه این ETH ها رو جمع کرد و به پول واقعی تبدیل کرد.

این هم از ماینینگ به روش سخت!

یک روش های ساده هم هست من دارم میگردم پیدا کنم ببینم چه چیزی هست و نیست سعی میکنم باهاتون به اشتراک بزارم.

این روش Geth  بیشتر برای لینوکس،با تعداد گرافیک های بسیار بسیار زیاد، کاربرد بسیار خوبی داره. ولی برای تعداد گرافیک های کم، تخصص پایین، و در حد سرمایه کمتر از 20 میلیون، روش سختیه.

تست کنید نتیجه رو بگید، به مرور باهم مشورت میکنیم اگر دوست داشتید پیشرفت کنید توی این کار.

داداش ایول به پشتکارت ، واقعا دستت درد نکنه ، فکر می کنم بعد از پایان این آموزش ها امتیاز مثبت واقعا حقت باشه،
بعد یک سوال ، اگر میشه دقیقا بخش سوم و اللخصوص بخش چهامر که نوشتین |بعدا میشه این ETH ها رو جمع کرد و به پول واقعی تبدیل کرد | رو توضیح میدین؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

داداش ایول به پشتکارت ، واقعا دستت درد نکنه ، فکر می کنم بعد از پایان این آموزش ها امتیاز مثبت واقعا حقت باشه،
بعد یک سوال ، اگر میشه دقیقا بخش سوم و اللخصوص بخش چهامر که نوشتین |بعدا میشه این ETH ها رو جمع کرد و به پول واقعی تبدیل کرد | رو توضیح میدین؟

خواهش میکنم آقا دانیال.

بخش سوم»

شما به ازای پردازش یک سری اطلاعات پورسانت دریافت میکنید.اسم این اطلاعات Block هست. اسم این پورسانت ETHEREUM هست، هر 1دانه ETHEREUM قیمتش الآن 339 دلار هست.

حالا بر اساس مقدار قدرت پردازشتون (میلیون هَش در هر ثانیه یا MH/s) آروم آروم اترئوم دریافت میکنید.چقدر؟ حدودا با نرخ الآن، با قدرت پردازش 20مگاهَش، میشه بعد از 2ماه پیاپی، حدودا یک عدد ETH کامل دریافت کرد.

چون قیمت اتر بالاست، بصورت ریز ریز هم واریز میشه.یعنی یک صد هزارم اتر واریز میشه بجای اینکه هر دوماه یک اتر کامل واریز شه!

قدرت پردازش هم در وبسایت ها میتونید بدست بیارید، عموما یک کارت گرافیک با قدرت 5ترافلاپس، عموما 20 میلیون هَش در هر ثانیه میتونه انجام بده.

حالا مثلا اگر 5عدد کارت گرافیک با قدرت 10ترافلاپس داشته باشید، میشه 50ترافلاپس، که میشه 200میلیون هَش در هر ثانیه میتونه انجام بده. که بجای اینکه 60روز طول بکشه تا یک اتر کامل دریافت کنید، 6روز طول میکشه تا اتر بدست بیارید.یعنی هر 6روز، 340 دلار سود دهی داره.

بخش چهارم»

این اتر ها واریز به حساب کاربریتون میشن (کدوم حساب کاربری،همونی که اول ساختیمش geth account new) ، و با استفاده از ترنسکش (تغییر واحد پولی) میشه به دلار و سپس تومان تبدیلش کرد که بنده در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم، یعنی خودم مبتدی هستم و نمیدونم چجوریه،فعلا بایستی کار کنم تا دستم بیاد.

لینک به دیدگاه

چنتا مورد:
1. ehtereum یه نرم افزار با محیط گرافیکی هم داره...
2. شما از کسی یا جایی پول نمیگیرید کلا سیستمم این ارز هارو اینطور در نظر بگیرید که  مثلا یه بازی ای انجام می دید.. هرسری به نفر اول یه جایزه میدن (این جایزه میشه کوین ها) حالا ارزش این جایزه رو برنده ها تایین می کنن مثلا یکی میگه من مال خودمو میفروشم 1000 دلار بقیه هم به دنبال اون طرف می گن 1000 دلار در نهایت ارزش اون جنس میشه 1000 دلار حالا اون جایزه شاید ارزش واقعیش 10 دلارم نباشه ولی وقتی تنها کسایی که جنسو دارن میگن 1000 دلار دیگه شما نمیتونی کاریش بکنی....
این موردو گفتم که فکر نکنید از جای خاصی پول می گیرید ارزش این crypto currency هارو یوزرا تایین می کنن با ارزشی که به هر کوین میدن ....و اصلا فلسفه ی وجودیشون اقتصادی که دورشون ایجاد میشه و قابلیت ناشناس خرج کردن این ارز هاست ....
*این که کوین ها بر چه اساسی به یوزرا داده میشه اون خودش یه داستان طولانیه که حالا شاید در موردش یه مطلب گزاشتم....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، crash گفته است :

چنتا مورد:
2. شما از کسی یا جایی پول نمیگیرید کلا سیستمم این ارز هارو اینطور در نظر بگیرید که  مثلا یه بازی ای انجام می دید.. هرسری به نفر اول یه جایزه میدن (این جایزه میشه کوین ها) حالا ارزش این جایزه رو برنده ها تایین می کنن مثلا یکی میگه من مال خودمو میفروشم 1000 دلار بقیه هم به دنبال اون طرف می گن 1000 دلار در نهایت ارزش اون جنس میشه 1000 دلار حالا اون جایزه شاید ارزش واقعیش 10 دلارم نباشه ولی وقتی تنها کسایی که جنسو دارن میگن 1000 دلار دیگه شما نمیتونی کاریش بکنی....
این موردو گفتم که فکر نکنید از جای خاصی پول می گیرید ارزش این crypto currency هارو یوزرا تایین می کنن با ارزشی که به هر کوین میدن ....و اصلا فلسفه ی وجودیشون اقتصادی که دورشون ایجاد میشه و قابلیت ناشناس خرج کردن این ارز هاست ....
*این که کوین ها بر چه اساسی به یوزرا داده میشه اون خودش یه داستان طولانیه که حالا شاید در موردش یه مطلب گزاشتم....

همین الان داشتم به همین فکر میکردم که جواب دادی  مرسی D:

ویرایش شده توسط CleverM
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، crash گفته است :

چنتا مورد:

اتفاقا بنده هم همون اول بیان کردم، یه تاپیک تخصصی نیستش و بصورت مبتدی فقط یه آشنایی کلی هست، هدف فقط اینه هرکسی قصد ورود به این عرصه داره، یه اطلاعات خیلی سطحی و عمومی داشته باشه. از صحبتهاتون استفاده بردیم. ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز.:$

لینک به دیدگاه

در ادامه صحبت ها برای تبدیل بیت کوی به دلار یا تومان باید بگم که راه های مختلفی برای این کار وجود داره... بهترین راه همون خرج کردن بیت کوین در اینترنت برای مصارف یا نیاز خود شماست یا به صورت مستقیم  به افراد بفروشید یا از سایت های متعبر با بیت کوین گیفت کارت های متنوع خریداری کنید و بعد خود این گیفت کارت ها رو به کاربران بفروشید.

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

سلام

مطالب بسایر عالی بود

امید وارم مطالب بیشتری در این نوع زمینه ها قرار بدین

لینک به دیدگاه

اطلاعاتی در مورد ماینینگ »

1. تا زمانیکه 1عدد اتر کامل ماین نکردید، نمیتونید اون رو انتقال بدید و تبدیل به پول کنید.
  2. بستگی به پول الکترونیکی که قرار هست ماین کنید، سختیش متفاوته برای مثال 1اتریوم که قیمتش 1میلیون و 300هزار تومان هست، با 1عدد کارت RX 470 حدود 8ماه طول میکشه تا ماین بشه درسته؟ ولی مثلا Monero که یک پول دیگر هست و قیمتش 160هزار تومان هست با 1عدد کارت RX470 حدود چهل روز طول میکشه تا ماین بشه.بازدهی پول ها متفاوته.
  3. برخی نرم افزار های ساده و گرافیکی هم برای ماین وجود دارن البته بازدهیشون خوب نیست.
  4. خیلی از نرم افزار ها هستند که تقریبا هیچ مصرف اینترنتی ندارن

بعد از جمع آوری اطلاعات، یه آموزش ساده و خوب دیگر میسازم.

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/24, 16:54:39، TechBaMohsen گفته است :

در ادامه...

سری دوم - شروع ماینینگ

مشورت میکنیم اگر دوست داشتید پیشرفت کنید توی این کار.

سلام داداش اول تشکر میکنم به خاطر آموزشت بعد من تونستم ماین کنم  ولی نمیدونم چقد ماین شده و چقدر زمان مونده و خلاصه اگه ممکنه اطلاعاتشو بذار

اینم اطلاعاتی که داده 

count=2
INFO [06-18|19:22:44] Initialising Ethereum protocol           versions="[63 62]" network=1
INFO [06-18|19:22:44] Loaded most recent local header          number=0 hash=d4e567…cb8fa3 td=17179869184
INFO [06-18|19:22:44] Loaded most recent local full block      number=0 hash=d4e567…cb8fa3 td=17179869184
INFO [06-18|19:22:44] Loaded most recent local fast block      number=0 hash=d4e567…cb8fa3 td=17179869184
INFO [06-18|19:22:44] Starting P2P networking
INFO [06-18|19:22:46] UDP listener up                          self=enode://0b0c6c12b4a671a18d33ff5a6f6dcd322efa5de1f9ba1c7b6b67b37f63ec09d8238ae430c220c56b8287f403ad01c9105866c27f1dc2e68a4b4223845e31a0f7@[::]:30303
INFO [06-18|19:22:46] RLPx listener up                         self=enode://0b0c6c12b4a671a18d33ff5a6f6dcd322efa5de1f9ba1c7b6b67b37f63ec09d8238ae430c220c56b8287f403ad01c9105866c27f1dc2e68a4b4223845e31a0f7@[::]:30303
INFO [06-18|19:22:46] IPC endpoint opened: \\.\pipe\geth.ipc
INFO [06-18|19:22:46] HTTP endpoint opened: http://127.0.0.1:8545
INFO [06-18|19:22:46] Starting mining operation
INFO [06-18|19:22:46] Commit new mining work                   number=1 txs=0 uncles=0 elapsed=0s
INFO [06-18|19:26:10] Got interrupt, shutting down...
INFO [06-18|19:26:10] HTTP endpoint closed: http://127.0.0.1:8545
INFO [06-18|19:26:10] IPC endpoint closed: \\.\pipe\geth.ipc
INFO [06-18|19:26:10] Blockchain manager stopped
INFO [06-18|19:26:10] Stopping Ethereum protocol
INFO [06-18|19:26:10] Ethereum protocol stopped
INFO [06-18|19:26:10] Transaction pool stopped

اسکرین شاتم گذاشتم

5946962781eea_Screenshot(264).thumb.png.341a8506b8123c4666e2c992f898a958.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

سلام داداش اول تشکر میکنم به خاطر آموزشت بعد من تونستم ماین کنم  ولی نمیدونم چقد ماین شده و چقدر زمان مونده و خلاصه اگه ممکنه اطلاعاتشو بذار

اینم اطلاعاتی که داده 

count=2
INFO [06-18|19:22:44] Initialising Ethereum protocol           versions="[63 62]" network=1
INFO [06-18|19:22:44] Loaded most recent local header          number=0 hash=d4e567…cb8fa3 td=17179869184
INFO [06-18|19:22:44] Loaded most recent local full block      number=0 hash=d4e567…cb8fa3 td=17179869184
INFO [06-18|19:22:44] Loaded most recent local fast block      number=0 hash=d4e567…cb8fa3 td=17179869184
INFO [06-18|19:22:44] Starting P2P networking
INFO [06-18|19:22:46] UDP listener up                          self=enode://0b0c6c12b4a671a18d33ff5a6f6dcd322efa5de1f9ba1c7b6b67b37f63ec09d8238ae430c220c56b8287f403ad01c9105866c27f1dc2e68a4b4223845e31a0f7@[::]:30303
INFO [06-18|19:22:46] RLPx listener up                         self=enode://0b0c6c12b4a671a18d33ff5a6f6dcd322efa5de1f9ba1c7b6b67b37f63ec09d8238ae430c220c56b8287f403ad01c9105866c27f1dc2e68a4b4223845e31a0f7@[::]:30303
INFO [06-18|19:22:46] IPC endpoint opened: \\.\pipe\geth.ipc
INFO [06-18|19:22:46] HTTP endpoint opened: http://127.0.0.1:8545
INFO [06-18|19:22:46] Starting mining operation
INFO [06-18|19:22:46] Commit new mining work                   number=1 txs=0 uncles=0 elapsed=0s
INFO [06-18|19:26:10] Got interrupt, shutting down...
INFO [06-18|19:26:10] HTTP endpoint closed: http://127.0.0.1:8545
INFO [06-18|19:26:10] IPC endpoint closed: \\.\pipe\geth.ipc
INFO [06-18|19:26:10] Blockchain manager stopped
INFO [06-18|19:26:10] Stopping Ethereum protocol
INFO [06-18|19:26:10] Ethereum protocol stopped
INFO [06-18|19:26:10] Transaction pool stopped

اسکرین شاتم گذاشتم

5946962781eea_Screenshot(264).thumb.png.341a8506b8123c4666e2c992f898a958.png

بسیار عالی.تا همینجا که رفتی عالیه.

الآن قطعش کن، سعی میکنم ویدیو آموزشی بسازم، از این روش صد برابر بهتر.

بدون مصرف اینترنت + کاملا قابل لمس (یعن میبینید چقدر ماین میکنید و به حساب واریز میشه یا نه)

این ویدیو رو برای شروع مشاهده کنید:

Clipboard_20170618.thumb.jpg.d827b8c2f8b58a4de1bdc0bcbd20b361.jpg

http://www.aparat.com/v/n3iFj

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

مثل اینکه ماینینگ خیلی طرفدار داره ارزش هم داره. من مادربردم مال سرور و سیپیومم زئون ( سیستم جدید ) رم هام ماله سروره فقط گرافیکم ضعیفه:( ی گراف بیاد دستم منم میزنم تو کار ماینینگ

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

مثل اینکه ماینینگ خیلی طرفدار داره ارزش هم داره. من مادربردم مال سرور و سیپیومم زئون ( سیستم جدید ) رم هام ماله سروره فقط گرافیکم ضعیفه:( ی گراف بیاد دستم منم میزنم تو کار ماینینگ

پول XMR (مونرو) از سی پی یو هم بخوبی بهره میبره.با رایزنم،یک سوم گرافیک پردازش انجام میداد، که خیلی بهتر از یک بیستم ـی هستش که در اتر بدست آوردم!

آموزش این رو هم در دستور کار میزارم.

لینک به دیدگاه

سیپیو من 12 هسته ای خوبه ؟

در در 1396/03/28, 21:31:47، TechBaMohsen گفته است :

پول XMR (مونرو) از سی پی یو هم بخوبی بهره میبره.با رایزنم،یک سوم گرافیک پردازش انجام میداد، که خیلی بهتر از یک بیستم ـی هستش که در اتر بدست آوردم!

آموزش این رو هم در دستور کار میزارم.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

بسیار عالی.تا همینجا که رفتی عالیه.

الآن قطعش کن، سعی میکنم ویدیو آموزشی بسازم، از این روش صد برابر بهتر.

بدون مصرف اینترنت + کاملا قابل لمس (یعن میبینید چقدر ماین میکنید و به حساب واریز میشه یا نه)

این ویدیو رو برای شروع مشاهده کنید:

Clipboard_20170618.thumb.jpg.d827b8c2f8b58a4de1bdc0bcbd20b361.jpg

آقا فیلم سازی هم کارکردی؟ عالی بود مرسی 

کی ویدیو بعدی میاد ؟  

از کجا بدونیم چقدر دیتا میتونیم محاسبه کنیم  ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سیپیو من 12 هسته ای خوبه ؟

ارزش ماینینگ روی سی پی یو کمه ها... ولی واقعا شدنیه. آره 12 هسته خیلی خوبه. ولی خب مسلما کارت گرافیک بهتر کمکت میکنه. توی ویدیو بعدی یه ماینینگ بسیار راحت رو قرار میدم، تستش کن نتیجه اش رو بهم بگو.

در 34 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آقا فیلم سازی هم کارکردی؟ عالی بود مرسی 

کی ویدیو بعدی میاد ؟  

از کجا بدونیم چقدر دیتا میتونیم محاسبه کنیم  ؟

بله با اجازه.:$

امیدوارم تا فردا کامل بشه.

منظورت همون قدرت هَش هستش دیگه؟ خودِ برنامه واست مینویسه که چقدر قدرت داری و اینها.

==========================================================

در مورد آقایونی که کارت گرافیک NVIDIA دارند»

هیچ نگران نباشید، صد در صد میتونید با کیفیت بسیار عالی، ماین کنید! اصلا لازم نیست دنبال گرافیک های AMD باشید.

منبع این خبر»

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1060-cryptocurrency-mining-65w-detailed/

من کارت انویدیا ندارم وگرنه حتما آموزش ماینینگ روی انویدیا با قدرت خوب و مصرف کم رو هم میزاشتم.

لینک به دیدگاه

درود. ممنون از دوستان عزیز و به خصوص آقا محسن که اطلاعاتشون رو با بقیه به اشتراک میزارن. 

ویدئو هم عالی بود :)

اینم اطلاعات کارت گرافیک من که حدود 10.4 مگاهش هش ریت داره صد البته واسه اثریوم که فرمودین. 

محسن عزیز هش ریت واسه بقیه الگوریتم هارو از کجا گیر بیاریم؟ همین XMR که فرمودی؟ 

یکم جستجو کردم و به gtx-950-hashrate-tdp-table.jpg    رسیدم. ولی خب چیزی در مورد مثلا ایکس ام آر و یا الگوریتمش که کریپتونایت هستش نگفته. 

screenshot-www.cryptocompare.com-2017-06-18-23-39-09.thumb.png.3da0de1da7c61090a9ddd8886319e4aa.png

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، grimlock گفته است :

درود. ممنون از دوستان عزیز و به خصوص آقا محسن که اطلاعاتشون رو با بقیه به اشتراک میزارن. 

ویدئو هم عالی بود :)

اینم اطلاعات کارت گرافیک من که حدود 10.4 مگاهش هش ریت داره صد البته واسه اثریوم که فرمودین. 

محسن عزیز هش ریت واسه بقیه الگوریتم هارو از کجا گیر بیاریم؟ همین XMR که فرمودی؟ 

یکم جستجو کردم و به gtx-950-hashrate-tdp-table.jpg    رسیدم. ولی خب چیزی در مورد مثلا ایکس ام آر و یا الگوریتمش که کریپتونایت هستش نگفته. 

screenshot-www.cryptocompare.com-2017-06-18-23-39-09.thumb.png.3da0de1da7c61090a9ddd8886319e4aa.png

سلام.مرسی متشکرم دوست عزیز.

والا هش ریت رو نمیشه راحت گیر آورد، من فقط کارت های RX رو دیدم که میشه راحت پیداشون کرد (با سرچ در اینترنت) ولی اکثر کارت های معمول رو باید با آزمون و خطا و تست، بدست بیاری.

هش ریت شما در اتریوم حدودا 10.4 مگا هش هست، نصف کارت من، من با کارتم 540 کیلو هش ( 540KH/s) بدست آوردم، پس شما با این کارتتون حدودا بایستی بتونید 200 تا 250 کیلو هش بدست بیارید.

با زدن توی محاسبه گر خواهیم داشت:

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=250&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=100&CostPerkWh=0.05

Clipboard_20170619.thumb.jpg.2a6ecd160f9d869119a96d6567866e7c.jpg

21 دلار در ماه، که از اتریومی که بدست میارید بشدت کمتره!

ولی خب شما تا 1عدد اتریوم بدست نیارید،نمیتونید به پول تبدیلش کنید، همینطور XMR ، ولی شما هر 2ماه میتونی 1مونرئو بدست بیاری،ولی هر 6ماه یدونه اتریوم.

بایستی بگردی بهترین پول رو با توجه به سخت افزارت بدست بیاری.

البته اصلا خوب نیستش که روی سخت افزار کامپیوتر خودت اینکارو انجام بدی، خیلی بهتره که کامپیوتر دیگری رو به این کار بسپاری، چون اگر یوقتی شاید خدایی نکرده مشکلی برای کامپیوترت پیش اومد بخاطر فشار کار و عمری هم از کارت 950 گذشته، واسه همین این جور کارها بیشتر مناسبه مجموعه ای از کامپیوتر ها هستش.

ولی بهترین کار درست کردن یک تیم هستش از تعداد زیادی از دوستانت، که با هم روی یک اکانت کار کنید، اینجوری در جا به پول میرسید!

در این ارتباط بیشتر صحبت میکنیم حتما.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...