رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

وقتی به یه مادربرد مثلاً 6 تا کارت وصل می کنیم با رایزر ، تکلیف اون تغذیه های 8 پین که مستقیم به کارت وصل میشه چیه ، اونها هم تبدیل دارن؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 13 ساعت قبل، Taghi گفته است :

سلام

وقتی به یه مادربرد مثلاً 6 تا کارت وصل می کنیم با رایزر ، تکلیف اون تغذیه های 8 پین که مستقیم به کارت وصل میشه چیه ، اونها هم تبدیل دارن؟

سلام ، باید پاور به تعداد مناسب تهیه بشه ، تبدیل و اظافه کردن سوکت برق درست نیست و ممکنه به کارت و پاور اسیب بزنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

سلام ، باید پاور به تعداد مناسب تهیه بشه ، تبدیل و اظافه کردن سوکت برق درست نیست و ممکنه به کارت و پاور اسیب بزنه 

تبدیل اگر جنسش خوب باشه و لق نزنه +پاور توانش مناسب باشه استفاده از تبدیل هیچ عیبی نداره و به هیچ چیزی آسیب نمیزنه.اگر تبدیل غیر استاندارد بود شرکتهای تولید کنند کارت گرافیک بعضا داخل پک کارت تبدیل نمیگذاشتند

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

تبدیل اگر جنسش خوب باشه و لق نزنه +پاور توانش مناسب باشه استفاده از تبدیل هیچ عیبی نداره و به هیچ چیزی آسیب نمیزنه.اگر تبدیل غیر استاندارد بود شرکتهای تولید کنند کارت گرافیک بعضا داخل پک کارت تبدیل نمیگذاشتند

حرفت صحیح ولی بجای سخت کردن کار و داشتن خطر ، عقلانی تره با توجه به قیمت کمتر دو پاور بجای یک پاور به توان مساوی ،هم مشکل سوکت برق کارتها حل میشه و یا به حداقل کاهش پیدا میکنه ،و به پاورها فشار کمتری میاد و همچنین تو هزینه هم صرفه جوییی میشه.درضمن در طراحی سوکت هشت پین سیمهای بخصوصی داره ،ولی برای تبدیل ما سوکتهای ساتا یا معمولی رو به هشت تبدیل میکنیم ک اونها برای کار تخصصی مثل هارد ساتا طراحی شدن،از کارت گرافیک نو سیمهای ورودیش رو اطلاع ندارم ولی در مورد هارد ساتا فقط باید از برق ساتا استفاده کرد و تبدیل سوکت معمولی چهار پینه به ساتا کاملا اشتباه و به هارد تو دراز مدت صدمه جدی میزنه،

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/25, 01:24:36، TechBaMohsen گفته است :

موفق باشی دوست عزیز.:100_pray:

حالا اینجا جاش نیست 

ولی فکر کنم شما بودی که چند ماه پیش میگفتی اگه ماین ادامه داشته باشه به نفع گیمر ها هم هست چون به مرور زمان تولید هم بیشتر میشه و قیمت قطعات میاد پایین!!!

حالا به جایی رسیدیم که داد انویدیا هم در اومده و داره پیشنهاد میده به ماینر ها کارت نفروشن!!!

ظاهرا داره قحطی تراشه میشه و اینطوری پیش بره تا چند ماه دیگه قیمت های بسیاااررر وحشتناکی رو تجربه خواهیم کرد

به نظر میاد حتی توان افزایش تولید هم ندارن به دلایل مشخص

و این یعنی یه فاجعه بزرگ

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

حالا اینجا جاش نیست 

برهه ی زمانی ای که صحبت شد، چند سال آینده بود،نه همین دو سه ماه بعد از صحبتمون.
الآن به اندازه ای کارت گرافیک بیش از حد تولید شده که سال بعد که استخراج اتریوم متوقف میشه و تراشه های gddr6 میاد، مجموعه ی عظیمی از کارت های ماینینگ gddr5 وارد بازار میشه، و اگر هش ریتشون خوب باشه،سال 2019 بهترین سال برای خرید گرافیک بایستی باشه.

بروید توی همون تاپیک "هیس ساکت" بخونید ببینید فاصله ی تاریخ انفجار قیمتی، و سقوط قیمت ها، چه فاصله ی زمانی ای بوده.

هرچند کسی از آینده خبر نداره و همه ی صحبت های ما با کلمه "احتمالا، شاید، فکر میکنم" و ... همراه هست.
موفق باشین.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان این ارور رو چه طوری فیکس کنم؟

Untitled.png

ویرایش شده توسط HamidGameCenter
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

الآن به اندازه ای کارت گرافیک بیش از حد تولید شده که سال بعد که استخراج اتریوم متوقف میشه و تراشه های gddr6 میاد، مجموعه ی عظیمی از کارت های ماینینگ gddr5 وارد بازار میشه، و اگر هش ریتشون خوب باشه،سال 2019 بهترین سال برای خرید گرافیک بایستی باشه.

ببینیم و تعریف کنیم

بنا بر گفته بزرگان این صنعت که این مشکل حلا حالاها حل شدنی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/11/02, 22:30:13، Keykhosro.Goorani گفته است :

ببینیم و تعریف کنیم

بنا بر گفته بزرگان این صنعت که این مشکل حلا حالاها حل شدنی نیست

شک نکنید یا با افت شدید قیمت اتر و ارزهای مشابه یا بالا رفتن سختی و نداشتن صرفه استخراج یا تولید گرافیکهای جدید با توانایی استخراج خیلی بالاتر .کارتهای فعلی در حال ماین میاد داخل بازار  . و بازار اشباع میشه از کارت و گیمرها با قیمت رویایی کارت میخرند و این زمان نهایت اوایل 2019خواهد بود

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/02, 17:59:18، HamidGameCenter گفته است :

سلام

دوستان این ارور رو چه طوری فیکس کنم؟

Untitled.png

با کارت گرافیک 2گیگابایت نمی توان اتریوم یا اتریوم کلاسیک استخراج کرد.

میتونید روی سکه UBIQ تست کنید.آموزش ساخت اکانت و استخراج سکه یوبیک در www.aparat.com/techbamohsen قرار داره.

لینک به دیدگاه

سلام کارت من rx560 هستش

ولی برنامه کلی مور رو تا باز میکنم بسته میشه و قبل از بستن ارور data.bin میده

Untitled.thumb.jpg.73b36cdffcfcb31324047a285d8db8a8.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/07, 21:10:36، sun666 گفته است :

سلام کارت من rx560 هستش

ولی برنامه کلی مور رو تا باز میکنم بسته میشه و قبل از بستن ارور data.bin میده

Untitled.thumb.jpg.73b36cdffcfcb31324047a285d8db8a8.jpg

سلام.
این نسخه رو تست کنین»
https://github.com/nanopool/Claymore-Dual-Miner/releases/download/v9.8/Claymore.s.Dual.Ethereum.Decred_Siacoin_Lbry_Pascal.AMD.NVIDIA.GPU.Miner.v9.8.zip

اگر نشد نسخه ورژن 10 رو تست کنین»
https://github.com/nanopool/Claymore-Dual-Miner/releases/download/v10.0/Claymore.s.Dual.Ethereum.Decred_Siacoin_Lbry_Pascal.AMD.NVIDIA.GPU.Miner.v10.0.zip

سعی کنین آنتی ویروس رو خاموش نگه دارین.
یا حداقل یکبار فایل BAT رو بصورت Run as admin اجرا کنین.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.
این نسخه رو تست کنین»
https://github.com/nanopool/Claymore-Dual-Miner/releases/download/v9.8/Claymore.s.Dual.Ethereum.Decred_Siacoin_Lbry_Pascal.AMD.NVIDIA.GPU.Miner.v9.8.zip

اگر نشد نسخه ورژن 10 رو تست کنین»
https://github.com/nanopool/Claymore-Dual-Miner/releases/download/v10.0/Claymore.s.Dual.Ethereum.Decred_Siacoin_Lbry_Pascal.AMD.NVIDIA.GPU.Miner.v10.0.zip

سعی کنین آنتی ویروس رو خاموش نگه دارین.
یا حداقل یکبار فایل BAT رو بصورت Run as admin اجرا کنین.

همچنان همون ارور رو میده ورژن های شما رو هم امتحان کردم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sun666 گفته است :

متاسفانه با ریختن ویندوز 10 هم مشکلم همچنان پاورجاست

Untitled.thumb.jpg.9cc1d60cc0f152978c02b3b196f3a09e.jpg

درایور بلاکچین نصب کنین»
http://techbamohsen.com

و اگر نشد، یا مشکل از پورت PCIe و تنظیمات بایوس مادربورد بایستی باشه، یا مشکل از پاور، چیز دیگری به ذهن بنده نمیرسه امیدوارم مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان در کلیمور برای همه گرافیک هام این خطا رو می بینم:

GPU #1 got incorrect share. If you see this warning often, make sure you did not overclock it too much!

داخل فایل log چک کنید ببینید برای شما هم ثبت می کنه یا خیر ، ساعت مشخصی هم نداره مثلا شاید بعد ی ساعت برای یکی از گرافیک ها این خطا رو ثبت کنه

به نظرتون مشکل از اندرولت زیاد هست یا افزایش فرکانس مموری؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام

دوستان در کلیمور برای همه گرافیک هام این خطا رو می بینم:

GPU #1 got incorrect share. If you see this warning often, make sure you did not overclock it too much!

داخل فایل log چک کنید ببینید برای شما هم ثبت می کنه یا خیر ، ساعت مشخصی هم نداره مثلا شاید بعد ی ساعت برای یکی از گرافیک ها این خطا رو ثبت کنه

به نظرتون مشکل از اندرولت زیاد هست یا افزایش فرکانس مموری؟

هر دو،وقتی آندرولتت از یه حدی بیشتر بشه، سیستم شروع میکنه به هنگ کردن، که میتونه Incorrect Share بوجود بیاره.
ولی وقتی فرکانس مموری میره بالا، از یه حدی بیشتر شد احتمال زیاد Memory Error بوجود میاره و اینکارکت شیر ها بیشتر میشن و هنگ هم ممکنه رخ بده.

هر دو عامل میتونن تاثیر بگذارن و نتیجه اش میشه درآمد مثلا یک کارتی که اینکارت شیر میده و هش ریتش 30مگاهش هست، کمتر از کارتی هست که هش ریتش حدود 28 هست ولی هیچ اینکارکت  شیری نداشته باشه.(مثال حدودی زدم)

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

هر دو،وقتی آندرولتت از یه حدی بیشتر بشه، سیستم شروع میکنه به هنگ کردن، که میتونه Incorrect Share بوجود بیاره.
ولی وقتی فرکانس مموری میره بالا، از یه حدی بیشتر شد احتمال زیاد Memory Error بوجود میاره و اینکارکت شیر ها بیشتر میشن و هنگ هم ممکنه رخ بده.

هر دو عامل میتونن تاثیر بگذارن و نتیجه اش میشه درآمد مثلا یک کارتی که اینکارت شیر میده و هش ریتش 30مگاهش هست، کمتر از کارتی هست که هش ریتش حدود 28 هست ولی هیچ اینکارکت  شیری نداشته باشه.(مثال حدودی زدم)

سلام

ممنون

ی جایی نوشته بود اگه بیش از 15 دقیقه یکبار بزنه مشکلی نیست

برای مموری یکی از کارتها هنگ داشتم 20 تا از جفتشون کم کردم ، دیگه فک نکنم مموری ها مشکلی داشته باشن

اما مسئله ولتاژ رو نمیدونم چیکار کنم

با نرم افزار computbench تست کردم به طور مثال یکی از کارتها باید -138 باشه که کامل پایدار شه ، اما من تا -156 بدون مشکل دوال ماین می کنم و zcash رو هم که به هسته بیشتر فشار میاره تست کردم بدون مشکل بود

حالا نمیدونم ولتاژ رو چی بزارم

نکته: اینکه میگم zcash بیشتر به هسته فشار میاره چون 480 هم دارم اگه -60 بزارم روی zcash به مشکل میخورم ، اما -60 دوال ماین بدون مشکل هست...

به همین دلیل حالا که 570 اضافه کردم همه رو روی zcash تست کردم ببینم تا چه حدی میتونم اندرولتاژ کنم ، اما بعد که با computbench تست کردم دیدم باید کمتراندرولت کنم

به نظرتون چقد ولتاژ بدم؟ همونی که روی  zcash و دوال ماین پایدار بوده خوبه ؟

ویرایش: فکری کردم تا جایی فقط اندرولت کنم که هیچ اینکارکتی نده ، فک کنم مثلا همین -156 رو بزارم 150 یا 144 (هر پله=6) دیگه هیچ اینکارکتی نده و بیش از این هم نیاز به حساسیت و تست های دیگه نباشه ، نظر شما هم همین هست؟

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

به نظرتون چقد ولتاژ بدم؟ همونی که روی  zcash و دوال ماین پایدار بوده خوبه ؟

ویرایش: فکری کردم تا جایی فقط اندرولت کنم که هیچ اینکارکتی نده ، فک کنم مثلا همین -156 رو بزارم 150 یا 144 (هر پله=6) دیگه هیچ اینکارکتی نده و بیش از این هم نیاز به حساسیت و تست های دیگه نباشه ، نظر شما هم همین هست؟

بنظرم همینطوره.
شما هرچقدر ولتاژ رو کمتر کنی دما میاد پایینتر (البته تا یه حدی) ولی احتمال استیبل نبودن هم بیشتر میشه.که بده.
یه بالانسی رو رعایت کن چراکه تمام کارت ها اسیکشون باهم فرق میکنه و قابلیت آورکلاک پذیری کاملا متفاوتی دارن (با این دقت) برای همین هر جور خودت صلاح میدونی عمل کن.
اصولا دمای کارتها رو زیر 55درجه نگه داری با سرعت چرخش فن زیر 50% ، حالت ایده آل هستش.
دیگه بیش از حد کاهش ولتاژ بخاطر 1-2درجه سانتی گراد، واقعا فرقی در عمر گرافیک نمیگذاره.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

بنظرم همینطوره.
شما هرچقدر ولتاژ رو کمتر کنی دما میاد پایینتر (البته تا یه حدی) ولی احتمال استیبل نبودن هم بیشتر میشه.که بده.
یه بالانسی رو رعایت کن چراکه تمام کارت ها اسیکشون باهم فرق میکنه و قابلیت آورکلاک پذیری کاملا متفاوتی دارن (با این دقت) برای همین هر جور خودت صلاح میدونی عمل کن.
اصولا دمای کارتها رو زیر 55درجه نگه داری با سرعت چرخش فن زیر 50% ، حالت ایده آل هستش.
دیگه بیش از حد کاهش ولتاژ بخاطر 1-2درجه سانتی گراد، واقعا فرقی در عمر گرافیک نمیگذاره.

سلام

ممنون

درسته اما مصرف برق هم هست و همزمان میدیدم که چقد مصرف برق واقعی دارن (مثلا کارتی که میزد 97 وات مصرف داره از برق شهر 167 وات بود) اما میترسم در این کاهش ولتاژ کاهش هش هم داشته باشه طوری که من متوجهش نشم ، همین -156 ولتاژی که گفتم در داخل تست computbench فقط تا -138 پایداری 100 درصد داشت ، به همین دلیل فک کردم ی چیزی بین این رو انجام بدم ، مثلا بیام ببینم تا کجا اینکارت نمیده بعد همون رو بزنم که برای کارت هم مشکلی پیش نیاد

10 ساعت کارت در حال ماین کردن بود با -156 ، در این ده ساعت فقط ی دفعه اینکارکت داد ، حالا با -150 دوباره 10 ساعت گذاشتم ماین کنه ببینم همین ی دفعه هم برطرف میشه یا خیر 

فک می کنم این حالت خوبی داشته باشه تا حد اورکلاک مموری و اندرولت رو بفهمیم و برای کارت مشکلی پیش نیاد - البته چون مموری اسیب پذیره سعی کردم از حدی که پایدار بوده برای چند دقیقه ، 20 تایی کم کنم که مشکلی براشون پیش نیاد و به همین دلیل ی جورایی خیالم از مموری راحته و حدسم همین اندرولت هست

در مورد اسیک هم درسته من کارت ها رو جدا جدا تست کردم و اندرولت کردم ، این کارتی که در موردش صحبت می کنم کارت اول بود ، مثلا کارت پنجم در 10 ساعتی که ماین میکرد 4 تا اینکارت داده که اون هم ی پله اندرولتش رو کمتر کردم ببینم در 10 ساعت تست جدید اینکارت میزنه یا خیر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خب بحث جالبیه و منم کارت  r9 290 tri-x  محکی زدم با کمی اورکلاک

حدود دو هفته پیش دوستم کارت  مدل r9 290 ref فروخته بود 590.000 تومان و خبر داشتم ازش میخریدم و الان با این وضع بازار نزدیک 1.000.000 فکر کنم فروش بره 

31.884 mh/s  بدون اورکاک 27.800 هش میده در اتریوم

کیس توی  اتاق  بود با دمای 88 و جابجاش کردم و گذاشتم بیرون از اتاق به 80 هم رسید و فکر کنم تا دمای 94 درجه مشکلی نداره ( طبق گفته سازنده کارت ) + کولر دستی ( دو تا فن 14 سانتی متری کیس روش نصب شده )

1234.JPG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، milad.gamer گفته است :

خب بحث جالبیه و منم کارت  r9 290 tri-x  محکی زدم با کمی اورکلاک

حدود دو هفته پیش دوستم کارت  مدل r9 290 ref فروخته بود 590.000 تومان و خبر داشتم ازش میخریدم و الان با این وضع بازار نزدیک 1.000.000 فکر کنم فروش بره 

31.884 mh/s  بدون اورکاک 27.800 هش میده در اتریوم

کیس توی  اتاق  بود با دمای 88 و جابجاش کردم و گذاشتم بیرون از اتاق به 80 هم رسید و فکر کنم تا دمای 94 درجه مشکلی نداره ( طبق گفته سازنده کارت ) + کولر دستی ( دو تا فن 14 سانتی متری کیس روش نصب شده )

1234.JPG

دوست عزیز دمای کارتتون خیلی بالاست به هیچ عنوان در این دما ماین نکنید.

دمای 70 درجه کمی تا قسمتی مناسب هست برای این کارت. دور فن رو دستی بزارید  روی 100%

کارتتون آسیب میبینه.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

دوست عزیز دمای کارتتون خیلی بالاست به هیچ عنوان در این دما ماین نکنید.

دمای 70 درجه کمی تا قسمتی مناسب هست برای این کارت. دور فن رو دستی بزارید  روی 100%

کارتتون آسیب میبینه.

توی گیم تا94 هم میرفت با فن خودش ولی فن های دستی انداختم روش تا 84 درجه میره 

همیشه باهاش ماین نمیکنم ولی جالب بود برام دما و مقدار هش بسنجم

گیر بیارم چند تا از همین کارت بزنم برای ماین کردن xD

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، milad.gamer گفته است :

توی گیم تا94 هم میرفت با فن خودش ولی فن های دستی انداختم روش تا 84 درجه میره 

همیشه باهاش ماین نمیکنم ولی جالب بود برام دما و مقدار هش بسنجم

گیر بیارم چند تا از همین کارت بزنم برای ماین کردن xD

بشین تا گیرت بیاد (شوخی)xD

رو هوا میزنن. یکیش خودم :ph34r:

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

بشین تا گیرت بیاد (شوخی)xD

رو هوا میزنن. یکیش خودم :ph34r:

باور میکنی تا الان اگر مونرو هام نگه داشته بودم 0.8 داشتم ؟!  عجله کردم زود فروختم ولی الان 0.1 دارم و نگهش داشتم تا گرونی بعدی 

گرافیک میتوانم گیر بیارم ولی همه زدن توی کار ماین و کارت هم مشخص نیست ماین شده یا حتی بگن چند ساعت و روز ماین شده .....

اگر گیر بیاد کارت دسته دوم همین سری 200 یا 300 مصرف برقش بالاس ولی چون دسته دوم هست و ارزانه به نظر من بصرفه تره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...