رفتن به مطلب

لطفا لیون کامپیوتر پاسخگو باشد!

tonypb
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان در مورد ماینینگ  اتریوم  پروژه کاسپر برنامه نویسیش تموم شده الان در حال تست هست طی دو سه ماه آینده احتمالا لانچ میشه  و اتریوم به صورت هیبرید پروف آف ورک و پروف آف استیک کار خواهد یه چند ماهی این هم طول میکشه بعد به طور کامل پروف آف استیک میشه و دیگه با کارت گرافیک ماین نخواهد شد شش میلیون کارت گرافیکی که رو اتریوم هستند آزاد میشن 

بعلاوه با پروف آف استیک شدن اتریوم قابلیت های اتریوم تازه به نمایش در خواهد آمد  گیمهای بزرگ هم میتونن رو بلاک چین اتریوم ران بشن اون موقع گیمرها میتونن از طریق بازی کردن  درآمد داشته باشن  همین الان هم که هنوز بازیهای بزرگی رو اتریوم ران نشده تو همین بازی کریپتو کیتی  یک گربه دیجیتالی رو صد هزار دلار بابتش پول دادن حالا اگر بازی بزرگ ران بشه آیتمهای که گیمر تو بازی بدست میاره رو میتونه بفروشه و درآمد داشته باشه 

یعنی اتر پوز بشه دو طرفه به نفع گیمرها میشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 20 دقیقه قبل، m-l گفته است :

دوستان در مورد ماینینگ  اتریوم  پروژه کاسپر برنامه نویسیش تموم شده الان در حال تست هست طی دو سه ماه آینده احتمالا لانچ میشه  و اتریوم به صورت هیبرید پروف آف ورک و پروف آف استیک کار خواهد یه چند ماهی این هم طول میکشه بعد به طور کامل پروف آف استیک میشه و دیگه با کارت گرافیک ماین نخواهد شد شش میلیون کارت گرافیکی که رو اتریوم هستند آزاد میشن 

بعلاوه با پروف آف استیک شدن اتریوم قابلیت های اتریوم تازه به نمایش در خواهد آمد  گیمهای بزرگ هم میتونن رو بلاک چین اتریوم ران بشن اون موقع گیمرها میتونن از طریق بازی کردن  درآمد داشته باشن  همین الان هم که هنوز بازیهای بزرگی رو اتریوم ران نشده تو همین بازی کریپتو کیتی  یک گربه دیجیتالی رو صد هزار دلار بابتش پول دادن حالا اگر بازی بزرگ ران بشه آیتمهای که گیمر تو بازی بدست میاره رو میتونه بفروشه و درآمد داشته باشه 

یعنی اتر پوز بشه دو طرفه به نفع گیمرها میشه

بحث پروف آف استیک از پارسال که عطش ماین شروع شد تاحالا بوده(اقلا از پارسال رو من خبر دارم)

خیلی بعید میدونم که این اتفاق به این زودی بیوفته

به علاوه فقط اتریوم نیست که با کارت گرافیک میشه ماینش کرد

روی الگوریتم ethash کلی کوین هست مثل DBIX,Musi,intense coin و... که حتی اسمشم خیلیا نشنیدیم

یا روی الگوریتم های دیگه میشه به Zcash, Zencash,Zclassicو... که باز هم خیلیا نمیشناسیم اشاره کرد

به هر حال فکر نمیکنم ماین تمومی داشته باشه!

لینک به دیدگاه

در مورد پوز شدن  اتر این دفع با هشدارهای که قبلا میدادند فرق می کنه چون برنامه نویسی کسپر تمام شده والان حدود یک ماهی هست که رو تست نت هست و با هارد فورک قسطنطنیه اجرا میشه حتی خود ویتالیک تویت زده بود از برنامه جلو تر هستیم

در مورد بقیه کوین ها حدود شصت درصد کارتهای در حال ماین درگیر اتر هستند با پوز شدن اتر این کارتها آزاد میشه اون کوینهای دیگه ظرفیت پذیرش این همه کارت گرافیک رو ندارن و مشکل کمبود قطعه در بازار بوجود نمیارن

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، m-l گفته است :

در مورد پوز شدن  اتر این دفع با هشدارهای که قبلا میدادند فرق می کنه چون برنامه نویسی کسپر تمام شده والان حدود یک ماهی هست که رو تست نت هست و با هارد فورک قسطنطنیه اجرا میشه حتی خود ویتالیک تویت زده بود از برنامه جلو تر هستیم

در مورد بقیه کوین ها حدود شصت درصد کارتهای در حال ماین درگیر اتر هستند با پوز شدن اتر این کارتها آزاد میشه اون کوینهای دیگه ظرفیت پذیرش این همه کارت گرافیک رو ندارن و مشکل کمبود قطعه در بازار بوجود نمیارن

ماشالله چه معلوماتی داری داداش
این حرفایی که میزنی هیچکدومشو نشنیدم خداوکیلی خخخخ:4_joy:

لینک به دیدگاه

دوستان من برادرای من چرا بی خودی مسئله رو از یاد خودمون بردیم و دلیل افزایش قطعات و نبود قطعات رو لیون یا سایت ها یا فروشندگان یا واردکننده ها میدونید ؟!

دلیل این افزایش قیمت ها حتی ماینر ها هم نیستن چون الان تو اکثر کشور های اروپایی و آسیایی هم ماینرها سیستم های مخصوص ماینگ با چندین صد تا گرافیک دارن و دلیل نمیشه قیمت ها نجومی بشه

دلیل اصلی این افزایش قییمت ها چه قطعات کامپیوتر و چه هرچیز دیگری تو این جا فقط تحریمه اگه اینا راضی میشدن و تحریم برداشته میشد مطمن باشید قیمت هر دلار به 1200 تا 1500 تومان برمیگشت و در اون صورت میدیدیم که تمام وارد کننده ها به جای وارد کردن مثال : 300تا گرافیک 1060 یا 1070 یا 1080 با قیمت خرید (مثال  400میلیون تومان ) 900 تا یکجا وارد میکردن به قیمت (مثال با همون 400 میلیون تومان ) و با سود کمتر اما فروش بیشتر راضی میشدن . دلیل اصلی این افزایش ها چندین ساله تحریم هست و همچنان همان تحریمه .

من هیچ فروشنده ای رو چه لیون چه هر شرکت دیگه مقصر نمیدونم چون یادمه 5 یا 6 سال پیش فروشنده ها قطعات رو با 3 هزار تومان صرف به ما میفروختند مثلا یادمه مغازه داره هارد 500 گیگ رو 46 تومان خرید کرده بود خداشاهده به قیمت 48 هزار تومان به من یا امثال من میفروخت .

یه چیز دیگه اگه به همین منوال پیش بره قطعات سیستم که هیچ قطعات بدن هم فروخته شده و کسی جلودارش نیست .

ویرایش شده توسط Majidi
لینک به دیدگاه

لیون بطرز تهوع اوری  از گرین و msi حمایت میکنه که کلا کیفیت انچنانی ندارن این 2 برند در مقایسه با برندهای معتبر و دلیل ش هم میتونه به ساپرت شدن لیون از این 2 برند باشه... تو ویدیویی که گذاشتن قشنگ پاور کولر مستر 4 سرو گردن از گرین بهتر بود...  متاسفانه بعضی ها تو ایران اول رو خوب کار میکنن ولی بعد فاتحه... تبلیغ هم که معلومه اصلا اسمش روشه که چیه... الان قیمت لیون از بعقیه جاها بالاتره... کلا بهتره قید انلاین خریدن رو بزنید ... حضوری  از جاهای دیگه خرید کنید ارزونتر درمیاد ... حالا بماند که سایتهای اینترنتی دیگه قیمتها و کالاهای بهتر و بیشتری نسبت به لیون دارن

ویرایش شده توسط itpc
تصحیح غلط املایی
لینک به دیدگاه

در مورد سایت هم هی میگفتن کمی صبر کنید عادت میکنید راست هم میگفتن چون من بعد از سایت جدید غیر قابل تحمل لیون لیست قیمتم رو از سایتهای دیگه میگیرم و به اونا عادت کردم ... فروم هنوز خوبه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، itpc گفته است :

در مورد سایت هم هی میگفتن کمی صبر کنید عادت میکنید راست هم میگفتن چون من بعد از سایت جدید غیر قابل تحمل لیون لیست قیمتم رو از سایتهای دیگه میگیرم و به اونا عادت کردم ... فروم هنوز خوبه

بله من هم این اواخر دیگه دارم شاخ درمیارم بعضی قطعات رو حتی تو دیجی کالا ارزونتر از سایتهای تخصصی مثل لیون و مقداد و آریا میبینم و مجبورا از اونجا خرید میکنم. واقعا شرایط بازار ایران نابسامان تر از همیشه شده.

"اونچنان رونق اقتصادی...." :35_thinking:

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام

دوستان چند تا مورد رو عرض میکنم خدمتتون . خودم از بچه های لیون پرسیدم . من هم تو رشت نماینده لیون هستم و خودم هم مشکل خرید قطعه رو دارم . سعی کردم بفهمم جریان چیه .

ببینید ، کالا نیست و اگر هم بیاد خیلی کمتر از نیازه بازاره و سریعا هم تموم میشه . قیمتها خیلی بالا هست . مثلا پاور 850 گرین که 550 تومان بود ، شده 1100 . خب کی میاد بخره این قیمت به جز ماینر ؟ کارت گرافیک 1060 بایواستار که تو ریگ هست ، اگر تک فروشی بذاره ، قیمتش بالای 2 میلیون هست . چرا ؟ چون نیست تو بازار.  لیون هم این کالاها رو داره از مغازه ها و فروشگاههای دیگه میگه ، فقط برای اینکه کالا داشته باشه برای فروش . پاور 750 وات گرین رو که 450 تومان بود ، 900 تومان خریدن خودشون . فقط برای اینکه وقتی کسی از در میاد تو و بگه سیستم میخوام ، بتونن چیزی بهش بدن . موجودی کالاهای مهم خیلی کمه .  وارد نشدن ، یا خیلی کم وارد شدن . برای همین قیمتشون کشیده بالا . اگر لیون بخواد پاور رو تک بفروشه با یه سود جزئی ، قطعات دیگه اش میمونه . چون خیلی ها هم هستن که سیستم کامل میخوان و بدون قطعاتی مثل پاور ، نمیشه سیستم رو کامل کرد . لیون هم باید کار کنه ، سود کنه ، این رو که همه قبول دارید . تا جایی که بتونه ، هوای کاربرهای خودش رو داره . ولی وقتی اوضاع اینطوریه ، اول باید به فکر نگه داشتن خودش باشه تو بازار . همینطور به فکر کسانی که دارن اونجا نون میخورن .

سیستم کامل گیمینگ هم توی سایت هستش و دوستانی که سیستم کامل گیمینگ میخوان ، میتونن بخرن . ولی قیمتها بالاست . شکی درش نیست .

در مورد  سایت هم به من گفتن که قالب جدیدی در جهت تسهیل در خرید سیستم کامل به امید خدا این هفته میاد بالا و مشکلات سیستمها و انتخاب قطعات هم حل میشه و کلی قطعه مورد نیاز به اون بخش اضافه میشه
و در نهایت بعد از بارگزاری این سیستم روی قالب کلی سایت کار خواهیم کرد حتما . این جوابی بود که گرفتم .

مطمئن باشید اگر روال بازار برگرده به حالت پایدار ، لیون هم مثل قبل کارش رو ادامه میده . در حال حاضر مشکلات خیلی زیاده .

به نظر من دوستانی که فعلا نیازی ندارن ، خرید رو نگه دارن برای موقعی که اوضاع بازار مساعد شد . اگر اصرار به خرید دارن ، باید با قیمت های نجومی خرید کنن .

موفق باشید .

به نظر شما این قضیه هست که خود وارد کننده کم وارد میکنه که قطعه کمیاب بشه و قیمت بره بالا یا زیاد وارد میکنه و تظاهر میکنه که کم وارد کرده؟ اگه گذینه دومه چرا کسی جلوی این باند مافیایی رو نمیگیره؟ یا این که کلا در بازار جهانی به خاطر ماین کم شده یا زیاد وارد میشه اما از اون سمت زودی فروش میره؟ یا به خاطر گرونی دلار کم وارد میشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان چند نکته رو توجه بفرمائین:

1.توی اوایل سال نوی میلادی هستیم الان، این یکی از دلایل کمبود قطعه توی کل دنیاست...

2. تقاضای کلی زیاد هست، وقتی تقاضای کلی زیاد هست و حتی قبل از موجود بودن جنس رو سفارش میدن نمیشه کاری کرد چون طرف پیش‌خرید کرده و سفارشی هست (بحث ماین)

3. برج 11 احتمالا موجودی قطعات بیشتر می‌شن و دوباره نزدیک عید خودمون تا 20 فروردین و حتی بیشتر دیگه چیزی وارد نمیشه که بازار آنچنان تنوع محصول داشته باشه

4. لیون‌کامپیوتر به نظر بنده کمبود نیرو داره،‌ خط مشی اون روی کاغذ عالیه ولی در عمل چیزی دیگه نشون داده میشه... (پروسه ثبت سفارش، ارسال کد رهگیری و خیلی موارد دیگه کلی  زمان میبره، اکثرا کد رهگیری رو باید چندین بار تماس بگیری تا تحویل بدن)

5. الان قیمت‌ همکار و قیمت عادی خیلی از قطعات توی لیون از جاهای دیگه بیشتر شده. همین الان یه سفارش داشتم که 5 درصد نسبت به سایت‌های دیگه گرون‌تر بود ولی به دلایلی از لیون خرید کردم ( شروع گارانتی از تاریخ فاکتور که امیدوارم این فقط دیداری نباشه و عملی باشه)

6. طراحی سایت رو به تیم پویا و چابک‌تری می‌دادن خیلی بهتر بود. همین الان هم با فروشگاه و هم با فروم مشکل داریم... وقتی لودینگ سایتی طول میکشه، دسترسی به موارد مختلف و کاستومایز کردن نمایش کالا این‌قدر دردسر داره مشتری میگه حتما جای معتبری نیست که این سیستم رو داره و فرار می‌کنه...

پ.ن: شما مشتری کلی داشته باشین جنس رو تحویل نمیدین!؟ مثلا یک شخص ماینر میاد و میگه N ریگ ماینینگ می‌خوام خب مجبورین براش قطعات رو جمع کنین حتی به قیمتی که اکثر قطعات توی سایت ناموجود بشن، هم سود این کار بی‌دردسرتر هست، هم هزینه ارسالش یک‌باره و هم اینکه با یک شخص سر و کار دارین. کلی فروشی همیشه بهتر از جزئی فروشی هست ولی خب به هر حال سیاست لیون راضی نگه‌داشتن همه کاربرها بوده از قبل که الان یه خورده به قول معروف به دلایلی که شاید تقصیر خودشون هم نباشه شل شده!

پ.ن 2 : تیم پشتیبانی فنی سخت‌افزاری هم به شدت کاهش عملکرد داره و متاسفانه در خیلی موارد عملا رسیدگی نمی‌کنه و به یه تلفن پاسخ دادن بسنده می‌کنه ... لطفا اینو هم رسیدگی بفرمائین...

لینک به دیدگاه

دوستان بد نیست سیاست های تازه گمرک رو هم مد نظر قرار بدید

یه گرافیک 300 دلاری الان اکسچنجش به تومن میشه 1300 حدودا

با حق وارد کننده و اینا میشه 1400

بعد یهو روش 400 گمرک میخوره میشه 1800!

چن تا واسطه هم دست به دست بشه با قیمت بالای 2 تومن به شما فروخته میشه

امارات هم که منبع اصلی واردات از ایرانه هم سیاست های گمرکی خاصی رو برای خروج کالا در نظر گرفته

و خلاصه اینکه وضع بازار شده پشمک خان السلطان ... |:

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، m-l گفته است :

انقدر کوین تو بازار وجود داره هرچی هم نابود بشن بازم تموم نمیشه

www.coinmarketcap.com

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Majidi گفته است :

دوستان من برادرای من چرا بی خودی مسئله رو از یاد خودمون بردیم و دلیل افزایش قطعات و نبود قطعات رو لیون یا سایت ها یا فروشندگان یا واردکننده ها میدونید ؟!

دلیل این افزایش قیمت ها حتی ماینر ها هم نیستن چون الان تو اکثر کشور های اروپایی و آسیایی هم ماینرها سیستم های مخصوص ماینگ با چندین صد تا گرافیک دارن و دلیل نمیشه قیمت ها نجومی بشه

دلیل اصلی این افزایش قییمت ها چه قطعات کامپیوتر و چه هرچیز دیگری تو این جا فقط تحریمه اگه اینا راضی میشدن و تحریم برداشته میشد مطمن باشید قیمت هر دلار به 1200 تا 1500 تومان برمیگشت و در اون صورت میدیدیم که تمام وارد کننده ها به جای وارد کردن مثال : 300تا گرافیک 1060 یا 1070 یا 1080 با قیمت خرید (مثال  400میلیون تومان ) 900 تا یکجا وارد میکردن به قیمت (مثال با همون 400 میلیون تومان ) و با سود کمتر اما فروش بیشتر راضی میشدن . دلیل اصلی این افزایش ها چندین ساله تحریم هست و همچنان همان تحریمه .

من هیچ فروشنده ای رو چه لیون چه هر شرکت دیگه مقصر نمیدونم چون یادمه 5 یا 6 سال پیش فروشنده ها قطعات رو با 3 هزار تومان صرف به ما میفروختند مثلا یادمه مغازه داره هارد 500 گیگ رو 46 تومان خرید کرده بود خداشاهده به قیمت 48 هزار تومان به من یا امثال من میفروخت .

یه چیز دیگه اگه به همین منوال پیش بره قطعات سیستم که هیچ قطعات بدن هم فروخته شده و کسی جلودارش نیست .

درسته مشکل اصلی همینه اما الان بحث سر اینه که چرا لیون نسبت به بقیه فروشگاه های اینترنتی قطعاتش گرون تره یا اصلا قطعه درست و حسابی نداره!!!

من حساب کردم بخوای هر سیستمی ببندی حداقل ۱۰۰ تومن نسبت به بقیه سایتا گرون تر در میاد

همین الان قیمت کارت گرافیک msi1070ti تو لیون با سایت ... حدود 500 تومن تفاوت داره

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

دوستان بد نیست سیاست های تازه گمرک رو هم مد نظر قرار بدید

یه گرافیک 300 دلاری الان اکسچنجش به تومن میشه 1300 حدودا

با حق وارد کننده و اینا میشه 1400

بعد یهو روش 400 گمرک میخوره میشه 1800!

چن تا واسطه هم دست به دست بشه با قیمت بالای 2 تومن به شما فروخته میشه

امارات هم که منبع اصلی واردات از ایرانه هم سیاست های گمرکی خاصی رو برای خروج کالا در نظر گرفته

و خلاصه اینکه وضع بازار شده پشمک خان السلطان ... |:

دقیقا ...

860 هزار تومان هزینه گمرک 1080ti و رسیدن قیمت نهایی به 4 میلیونو 730 هزار

1080ti.png

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

دقیقا ...

860 هزار تومان هزینه گمرک 1080ti و رسیدن قیمت نهایی به 4 میلیونو 730 هزار

1080ti.png

جالبه انگار‌بازم از قیمت اینجا ارزونتر در میاد! ??

لینک به دیدگاه

من سه شنبه هفته پیش ی گرافیک 560rx 2گیگ سفارش دادم، امروز زنگ زدم گفتن تموم کردیم اگه خواستی 460 rx بهت بدیم.
وقتی سفارش دادم موجود بود که.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اون دوستی که گفت صفحه ی محصول دیر میاد بالا

لطف می کنه الان تست کنه نتیجه رو بگه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، سینا میاندشتی گفته است :

سلام دادا من نبودم

ولی الان اینجوری شده لیون

lion.thumb.png.30513353ea726f987af29a96143c52d9.png

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، m-l گفته است :

گذشته از اینکه نمی دونم:
پوز شدن چی هست،
برنامه نویسی کسپر چی هست،
تست نت چی هست،
هاردفورک قسطنطنیه چی هست،
ویتالیک چی هست،
ولی به نظرم این ماین باعث شده لیون وضعیتش خراب بشه

لینک به دیدگاه

دوستان من اولین بارمه که امروز یه وسیله از لیون سفارش دادم تا ببینم اوضاع چجوریه بعد سیستم کامل سفارش بدم

پست تاپیک قیمتش چقد میشه؟؟؟

چند روز طول میکشه به دستم برسه؟؟؟

پشتیبانی که جواب نداد زنگ هم نزدن!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلا اقای حسینی حضور فعالی تو انجمن داشتن اما به مرور زمان حضورشون کم رنگتر شده و الان که کیمیا هستن ، وجودشون مثل یه لیدر تیم به ما روحیه میداد  ، اما الان حتی به یه تاپیک هم سر نمیزنن !!!

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، سینا میاندشتی گفته است :

درود

الان خیلی بهتر شد و دیگه پینگم هم تایم اوت نمیشه وقتی دو تا صفحه لیون همزمان لود میشن

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، itpc گفته است :

لیون بطرز تحوه اوری  از گرین و msi حمایت میکنه که کلا کیفیت انچنانی ندارن این 2 برند در مقایسه با برندهای معتبر و دلیل ش هم میتونه به ساپرت شدن لیون از این 2 برند باشه... تو ویدیویی که گذاشتن قشنگ پاور کولر مستر 4 سرو گردن از گرین بهتر بود...  متاسفانه بعضی ها تو ایران اول رو خوب کار میکنن ولی بعد فاتحه... تبلیغ هم که معلومه اصلا اسمش روشه که چیه... الان قیمت لیون از بعقیه جاها بالاتره... کلا بهتره قید انلاین خریدن رو بزنید ... حضوری  از جاهای دیگه خرید کنید ارزونتر درمیاد ... حالا بماند که سایتهای اینترنتی دیگه قیمتها و کالاهای بهتر و بیشتری نسبت به لیون دارن

بابا حالا بگیم گرین یه چیزی ولی اینکه بگیم msi جزء برند های بی کیفیته ....

مگه داریم اصلا!

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

بابا حالا بگیم گرین یه چیزی ولی اینکه بگیم msi جزء برند های بی کیفیته ....

مگه داریم اصلا!

داداش برعکس گفتی

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Geek گفته است :

جناب حسینی ظلم بزرگی در حق خودشو کاربرای انجمنو میکنه که شما رو هرچه سریع تر اخراج نمیکنه

ااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه دیکتاتوره؟؟؟؟؟؟؟؟

msi برند خوبیه فقط کیفیت ایسوس و گیگارو نداره... فقط همین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...