رفتن به مطلب

بیت کوین   

116 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا بیت کوین به روند نزولی خود ادامه خواهد داد؟؟؟

Recommended Posts

قیمت بیت کوین طی چهار روز بیش از ۲۵ درصد کاهش یافته است یا شاید بعد از انتشار این مقاله هم کاهش بیشتری داشته باشد. اما قدیمی ها خیلی با کاهش قیمت ها غریبه نیستند. تقریبا تمام سرمایه گذاران تازه وارد امروز واقعا نگران بودند. بیایید تاریخ بیت کوین را بررسی کنیم. آیا این کاهش قیمت بی سابقه است؟

بعد از رسیدن به رکورد جدید ۲۰,۰۰۰ دلار ، این ارز دیجیتال به یک سراشیبی سقوط کاملا محسوس افتاد و اکنون که در حال نوشتن این مقاله هستیم به ۱۲,۸۰۰ دلار رسیده است و اگر این سقوط ادامه دار باشد حتی ممکن است به زیر ۱۰ هزار دلار برسد. انبوه تراکنش ها، پراکندگی در ارزهای دیگر، سیاست های داخلی کشورها، افزایش کارمزد، ورشکستگی یک صرافی دیگر و شاید دلایل روانشناختی می تواند از دلایلی این کاهش قیمت باشد.

اولین سقوط بزرگ ; ۲۰۱۱

در سال های اولیه آشنایی مردم با بیت کوین، انتظارات بیت کوینرها با هدفگذاری آن ها مطابقت داشت. سال ۲۰۱۱ . حالا قیمت بیت کوین به ۱ دلار آمریکا رسیده بود و پس از آن یک انفجار قیمت آغاز شد. رشد بیت کوین تا ۱۹ دلار در تابستان همان سال یک اتفاق ویژه بود.

ناگهان یک اتفاق بزرگ تر رخ داد. در بزرگترین صرافی آن زمان بیت کوین، Mt. Gox، اختلاس بسیار بزرگی صورت گرفت . چند دقیقه پس از اعلام این خبر قیمت بیت کوین شروع به یکی از بزرگترین افت های تاریخش کرد و فقط طی یک روز از ۱۹ دلار به ۳ دلار کاهش یافت. این پایان کار نبود. قیمت بیت کوین که در یک هفته به بالاترین قیمت آن زمان یعنی ۳۲ دلار رسیده بود، بازهم به ۲ دلار کاهش یافت . حدود یک سال طول کشید تا قیمت بیت کوین دوباره به محدوده ۳۰ دلار برسد.

۲۰۱۲ ; نا امید کننده و پر نوسان

۲۰۱۲ با افت شدید ۳۶ درصدی آغاز شد. سالی پر نوسان که قیمت در محدوده ۱۰ دلار مدام بالا و پایین می شد.

۲۰۱۳ ; شروع خوب پایان تلخ

در سال ۲۰۱۳ بیت کوین یکه تازی می کرد. قیمت به سرعت درحال افزایش بود و تا ۱۲۰۰ دلار پیش رفت. نابودی یک صرافی دیگر به علاوه فشار چین، آب سردی بر جریان شدید افزایش قیمت بود. این ارز پس از یک کاهش قیمت بسیار بزرگ از ۱۲۰۰ دلار به کمتر از ۶۰۰ دلار رسید. یعنی بیش از ۱۰۰ درصد افت قیمت.

۲۰۱۴ ; سال سیاه بیت کوین

۲۰۱۴ سال تقریبا سیاهی برای بیت کوین بود. بازداشت ها، جاده ابریشم، بحث مقیاس پذیری، حملات دیداس، بحث مشکلات مالیاتی، و البته صرافی Mt. Gox از بین می رود. بیت کوین سال ۲۰۱۴ را با قیمت ۸۰۰ دلار شروع کرد و با حدود ۳۰۰ دلار به پایان برد. کسانی که در اوایل ۲۰۱۴ بیت کوین خریده باشند، بزرگترین ضرر سالانه تاریخ سرمایه گذاری بیت کوین را تجربه کرده اند.

۲۰۱۵ ; امیدوار کننده

۲۰۱۵ همه چیز تقریبا عوض شد. سال با ثباتی بود و بیت کوین کاهش قیمت چندانی نداشت. در اواخر ۲۰۱۵ قیمت به خوبی تا ۴۵۰ دلار رشد کرد.

۲۰۱۶ ; سال خوب

در ۲۰۱۶ رشد قیمت به خوبی حس می شد. فقط در مقطعی هک صرافی Bitstamp قیمت را به شدت کاهش داد. در کل ۲۰۱۶ سال بسیار خوبی بود.

۲۰۱۷ ; آغاز مسیر سخت

از اینجا به بعد را بهتر به خاطر میاورید. این سال را برای بیت کوین در پنج دوره می توان بیان کرد : ۱- کاهش ۳۰ درصدی ۲- رشد قیمت شدید تا ۵۰۰۰ دلار ۳- فشار چین و کاهش قیمت نسبتا زیاد ۴- افزایش قیمت خیره کننده تا ۲۰ هزار دلار ۵- و حالا دوباره مانند سال ۲۰۱۴ بحث های زیادی درباره مقیاس پذیری ، کارمزد، سرعت تراکنش ها و البته رشد قیمتی که داشت باعث یک اصلاح قیمت شده است.

۸ ۲۰۱  : شروع با کاهش شدید قیمت

در اواخر  سال 2017  بیت کوین به قله ی  19303 هزار دلار رسید ولی  این خوشی  ماندگار نبود  و در اواخر  ماه December  به  14041 دلار رسید  و بعداز یک  جامپ 200 دلاری  به 16340  دلاری رسید  و سرمایه داران را امیدوار کرد ولی باز این خوشی چندان پایدار نبود  و بیت کوین از پله ی  16030 دلاری با7897 دلار به  8620 دلار نزول داشت  . به نمودار های زیر که روند نزولی را نمایش میدهد، توجه کنید!!

* نمودار خطی (بیت کوین ) :

image.thumb.png.41bb161dd9b2f3c477a5374b02036d37.png

فراز و نشیب بیت کوین در سال 2018:

image.thumb.png.4d67ff209a76171907f32510e5c19200.png

اندیکاتور line break 3 :

image.thumb.png.a4ee9879b7c08f06ed8cc07bee1c57f9.png

با سقوط لیدر بازار ارز های دیجیتالی ،  تمام ارز ها  از جمله  ( Ethereum ، Ripple ،Bitcoin Cash،Dogecoin،Litecoin و...) از این شوک مستثنی نبودند  به  نظر شما دلیل  افت قیمت بیت کوین چیست؟؟

*نمودار ها از سایت arzdigital  طراحی و کپی شده اند

لینک به دیدگاه

• ارسال 131
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

قانون طلایی حوزه‌ی فناوری پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ از ۱۰۰۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد

لینک به دیدگاه

بیت کوین قطعا به سقوط ادامه خواهد داد

بیت کوین به نظر من یه ابزار اقتصادی ای هست برای کنترل و تحت فشار قرار دادن  اقتصاد های نوظهور 

ابزاری که اهرم فشار آن در دست ، دست های پنهان و مافیای قدرت اقتصادی بر مبنای هژمونی اقتصادی  ایالات متحده آمریکا ،  بر دنیاست

روندی که ابر قدرت اقتصادی شدن  چین را به  تاخیر می اندازه

و اصلا برای همین طراحی شده

بیت کوین با توجه به پتانسیل اقتصادی  و جمعیت برای  اقتصاد هند هم در دراز مدت قطعا  مضر خواهد بود 

ببینید  ایالات متحده با یه کاغذ پاره ای که روش یه عکس حک شده  ((دلار))چه جوری اقتصاد دنیا را در  چنگ خود گرفته

طمع سیری ناپذیر سردمداران قدرت و ثروت در دنیا ، برنامه و طرح جدیدی برای چپاول  و استعمار بشر در نظر گرفته

و بیت کوین نقطه شروع  است

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

بیت کوین با توجه به پتانسیل اقتصادی  و جمعیت برای  اقتصاد هند هم در دراز مدت قطعا  مضر خواهد بود 

انگار هند بیت کوین را تحریم کرده !!!!!

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، gafarbit گفته است :

انگار هند بیت کوین را تحریم کرده !!!!!

پس جنگ شروع شده

منتظر باشید

به عقیده من

به زودی ایالات متحده  اتریوم را تحریم خواهد کرد

منتظر باشید

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farhadii گفته است :

بیت کوین قطعا به سقوط ادامه خواهد دادبیت کوین به نظر من یه ابزار اقتصادی ای هست برای کنترل و تحت فشار قرار دادن  اقتصاد های نوظهور ابزاری که اهرم فشار آن در دست ، دست های پنهان و مافیای قدرت اقتصادی بر مبنای هژمونی اقتصادی  ایالات متحده آمریکا ،  بر دنیاستروندی که ابر قدرت اقتصادی شدن  چین را به  تاخیر می اندازهو اصلا برای همین طراحی شدهبیت کوین با توجه به پتانسیل اقتصادی  و جمعیت برای  اقتصاد هند هم در دراز مدت قطعا  مضر خواهد بود ببینید  ایالات متحده با یه کاغذ پاره ای که روش یه عکس حک شده  ((دلار))چه جوری اقتصاد دنیا را در  چنگ خود گرفتهطمع سیری ناپذیر سردمداران قدرت و ثروت در دنیا ، برنامه و طرح جدیدی برای چپاول  و استعمار بشر در نظر گرفتهو بیت کوین نقطه شروع  است

فکر میکنید مابقیه سکه ها چطور؟ اونها هم توسط یک دولتی به اسم فلان بوجود اومدن برای چپاول دنیا؟
اگر بله همشون ساخته دست یک عده هستند، مثلا چرا یکی از بزرگترین الگوریتم های سکه ها توسط چند نفر روسی نوشته شدند؟
اگر خیر و اتریوم ضدشون هست، چطور میتونن سکه ای که بسیار پیشرفته تر هست و هر روز داره بزرگتر میشه و قسمت بیشتری از بیت کوین رو می بلعه، میخوان جلوشو بگیرن؟

برای هر اظهار نظری سعی کنین فرضیات متصل بهش رو هم پاسخ بدین.
مرسی.

لینک به دیدگاه

میخوام از تمام ماینر های  جوگیر و احساسی گرامی که کارت گرافیک های 1 میلیونی  رو به قیمت 3 میلیون با چنگ و دندون خریدند تشکر کنم

آه گیمیر ها دامنتو گرفت :4_joy::4_joy::4_joy:

لینک به دیدگاه

مطمئنا کسی ک ماینر حرفه ای باشه به این چیزا اهمیت نمیده!(چون شغلشه و بازار همینه.بالا پایین داره)و اینکه با قیمت خیلی پایین تر شروع کرده!

یکی از دوستام تعریف میکرد میگفت رفیقش ک چند سال پیش ک من نمیدونستم ماین چیه از این طریق کسب درآمد میکرد حالا ک قیمت بیت کوین بازم نسبت به چندسال پیش افزایش داره هم داره کار خودشو میکنه!

دوستان هم ماشالله خیلی از ماین دلخورن تا یکم پایین میاد سریع تاپیک میکنن:Dبیخیال بابا سفره ک پهنه بذارین بقیه هم به فکر درامد باشن با این اوضاع بیکاری

خود من اگه چند سال پیش میفهمیدم ماین اینقد خوبه حتما میزدم تو کار ماین ولی خب الان زیاد جالب نیس با این کم لطفی خیلی از دوستان

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

فکر میکنید مابقیه سکه ها چطور؟ اونها هم توسط یک دولتی به اسم فلان بوجود اومدن برای چپاول دنیا؟
اگر بله همشون ساخته دست یک عده هستند، مثلا چرا یکی از بزرگترین الگوریتم های سکه ها توسط چند نفر روسی نوشته شدند؟
اگر خیر و اتریوم ضدشون هست، چطور میتونن سکه ای که بسیار پیشرفته تر هست و هر روز داره بزرگتر میشه و قسمت بیشتری از بیت کوین رو می بلعه، میخوان جلوشو بگیرن؟

مرسی.

ااا شمام که اومدی اینور:4_joy:

اونچه مسلم هست حداقل در حال حاضر، بازار به شدت ناپایدار و غیر قابل پیش بینی این ارزهاست و اصلا نمیشه روش هیچ حسابی باز کرد!

البته برا شما ماینرها که فعلا بد نیست

فعلا که جز بهم ریختن بازار قطعات کامپیوتری و یک سری مشکلات دیگه چیز دیگه ای نداشته

در حال حاضر همه بدو بدو دارن میرن طرف ماین و یا سرمایه گذاری بر روی این ارزها

بعید میدونم دولت ها بنا به دلایل مشخص در نهایت اجازه عرض اندام به این ارزها بدن

لینک به دیدگاه

امیدوارم به طور کلی نابود بشن این ارزهای دیجیتال  مسخره و آشغال

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

مطمئنا کسی ک ماینر حرفه ای باشه به این چیزا اهمیت نمیده!(چون شغلشه و بازار همینه.بالا پایین داره)و اینکه با قیمت خیلی پایین تر شروع کرده!

یکی از دوستام تعریف میکرد میگفت رفیقش ک چند سال پیش ک من نمیدونستم ماین چیه از این طریق کسب درآمد میکرد حالا ک قیمت بیت کوین بازم نسبت به چندسال پیش افزایش داره هم داره کار خودشو میکنه!

دوستان هم ماشالله خیلی از ماین دلخورن تا یکم پایین میاد سریع تاپیک میکنن:Dبیخیال بابا سفره ک پهنه بذارین بقیه هم به فکر درامد باشن با این اوضاع بیکاری

خود من اگه چند سال پیش میفهمیدم ماین اینقد خوبه حتما میزدم تو کار ماین ولی خب الان زیاد جالب نیس با این کم لطفی خیلی از دوستان

والا با این کاری که ماینرا کردن و کارتی که 800 تومن بود رو دو میلیون میخریدن  من مصرف کننده حق دارم از ماین و ماینر متنفر بشم. 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Arya2000c گفته است :

امیدوارم به طور کلی نابود بشن این ارزهای دیجیتال  مسخره و آشغال

به به چه نظریاتی رو شاهد هستیم!!

شما بهتره برای دریافت خدمات از مردم کشور های دیگه به بانک مراجعه کنید و با نرخ حواله ای n تومنی و n تومن کارمزد و کلی دردسر کار هاتون رو انجام بدین!

دوستان دیگر هم لطف کنید قبل از اینکه امید به نابودی بیتکوین داشته باشید؛ به نابودی اتریوم امیدوار باشین که با کارت گرافیک ماین میشه وگرنه بیتکوین و اینا که اصلا ربطی به کارت گرافیک نداره!!

لینک به دیدگاه

بیت کوین خوراک ایران و کره شمالی و .. هست  راحت میتونن تحریمارو دور بزنن:8_laughing:

بیت کوین بازم برمیگرده به اوج تازه خیلی بالاترم میره

و من شرط میبندم چند وقت دیگه دولت ایران خوش مخفیانه شروع به خرید بیتکوین از داخل خواهد کرد :4_joy:

ویرایش شده توسط 7alireza7
لینک به دیدگاه

..

ویرایش شده توسط gafarbit
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

مرسی.

محسن جان برادر گلم  سلام

جایی خوندم که بیت کوین توسط کارمندان  سازمان سیا طراحی شده

آیا شما کتمان میکنید که  بیشترین دارندگان سکه بیت کوین آمریکایی ها هستند ؟

خوب روس ها هم اتریوم را ساختند

آیا شما از  تاریخ  استعمار و چپاول و غارت  ملتها توسط دو کشور روسیه و آمریکا اطلاع دارید- اینها  کل دنیا را برای خوشون به  دو قسمت تقسیم نکرده بودند ؟

من  از شما بسیار ممنونم  که ماینینگ را پابلیک کردید ، و به شمایی که نیو یوزر بودین شاید بیش از :$ لایک دادم  و حمایت کردم و شما رابسیار دوست میدارم ، ویدئو های بسیار قشنگ  و ارزشمندی دارید و صدای پخته و مناسب:x

اما از شما میخواهم اجازه دهید پیش بینی ها و عقاید خودم را درباره مسائل اقتصادی آزادانه بیان کنم  ،   چنانچه بیشتر در پرشین تولز بیان کرده ام  ، برسی  کنید آیا درست گفته ام!!!!xD

محسن جان  با توجه به اقتصاد نوظهور کشور های چین و هند ، حجم تراکنش عظیمی بر اساس یوآن و روپیه صورت میپذیرد ، و این خار در چشم دلار  آمریکاست

آیا میدانید این حجم تراکنش عظیم چه قدرتی به روپیه و یوآن و نظام اقتصادی و بانکداری دو کشور چین و هند می دهد؟

آیا میدانید در آینده چین ابر قدرت اقتصادی شماره یک در دنیا خواهد بود و دومین اقتصاد بزرگ متعلق به هند خواهد بود

آیا میدانید در صورت تحریم اتریوم  توسط  ایالات متحده آمریکا ، ارزش اتریوم ...:$

و این امر ممکنه یک شبه و با یه خبر ناگهانی ، به وقوع بپوندد

و  در آخر اینکه  آیا    اگه  آمریکا پشت بیت کوین نباشه و حمایت نکنه

بیت کوین ریالی ارزش خوهدداشت؟

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

الان که به گذشته نگاه میکنم به چیز های جالبی برخورد کردم..

جالبه من  اولایلش که هنوز قیمت کارتا نرفته بود بالا و تغییری  در قیمتا  ایجاد نکرده بود  تو همین فروم کامنت  میگذاشتم که همش تقصیر شماهاست  که دارید ماینینگ رو اموزش میدید و همین کارتون باعث میشه  یه عده بره 100 تا 100 تا کارت بخرن و موجودی رو کم کنن و همین میشه که قیمت قطعات گرون بشه و   و دلال ها به فکر خودشون باشن و یه مرتبه منفی بارونم میکردن و بعدش جرات نمیکردم چیزی بگم.الان  دیگه ماینرا  کم کامنت میزان و از ماین و ماینیگ تعریف کنن:4_joy:

حالا قدرت تو دست  گیمر هاست .هر کی بگه ماین و ماینینگ ....:4_joy::4_joy:

به همین زودی بیت کوین سقوط خواهد  کرد و باز به اوضاع خوشمون برمیگردیم.:1_grinning:این بیت کوین  و ارز های دیجیتالی هم سقط کنه و بره..

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

محسن جان برادر گلم  سلام

جایی خوندم که بیت کوین توسط کارمندان  سازمان سیا طراحی شده

آیا شما کتمان میکنید که  بیشترین دارندگان سکه بیت کوین آمریکایی ها هستند ؟

خوب روس ها هم اتریوم را ساختند

آیا شما از  تاریخ  استعمار و چپاول و غارت  ملتها توسط دو کشور روسیه و آمریکا اطلاع دارید- اینها  کل دنیا را برای خوشون به  دو قسمت تقسیم نکرده بودند ؟

من  از شما بسیار ممنونم  که ماینینگ را پابلیک کردید ، و به شمایی که نیو یوزر بودین شاید بیش از :$ لایک دادم  و حمایت کردم و شما رابسیار دوست میدارم ، ویدئو های بسیار قشنگ  و ارزشمندی دارید و صدای پخته و مناسب:x

اما از شما میخواهم اجازه دهید پیش بینی ها و عقاید خودم را درباره مسائل اقتصادی آزادانه بیان کنم  ،   چنانچه بیشتر در پرشین تولز بیان کرده ام  ، برسی  کنید آیا درست گفته ام!!!!xD

محسن جان  با توجه به اقتصاد نوظهور کشور های چین و هند ، حجم تراکنش عظیمی بر اساس یوآن و روپیه صورت میپذیرد ، و این خار در چشم دلار  آمریکاست

آیا میدانید این حجم تراکنش عظیم چه قدرتی به روپیه و یوآن و نظام اقتصادی و بانکداری دو کشور چین و هند می دهد؟

آیا میدانید در آینده چین ابر قدرت اقتصادی شماره یک در دنیا خواهد بود و دومین اقتصاد بزرگ متعلق به هند خواهد بود

آیا میدانید در صورت تحریم اتریوم  توسط  ایالات متحده آمریکا ، ارزش اتریوم ...:$

و این امر ممکنه یک شبه و با یه خبر ناگهانی ، به وقوع بپوندد

و  در آخر اینکه  آیا    اگه  آمریکا پشت بیت کوین نباشه و حمایت نکنه

بیت کوین ریالی ارزش  داشت؟

سلام علیک لایک

تو کشورهای در حال توسعه  اعضای گروه بریکس مثل ، چین هند ، برزیل ،آفریقایی جنوبی و روسیه

بازار های جدید هستن کلن یه صندوق پول جدا تشکیل دادن و دلار رو دارن از معاملاتشون خارج می کنن ، تز این رو هم ایران داده بود ، خودش توش نیست ، مبنالی پولی کشور دلار در حال حاضر 

لینک به دیدگاه

دوستان بیت کوین رفت زیر ۸ هزار خدا کنه همینجوری بره پایین تا برسه به ۱۰۰۰دلار:1_grinning:

ما که خیری جز گرونی از این ماین لعنتی ندیدیم

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

دوستان بیت کوین رفت زیر ۸ هزار خدا کنه همینجوری بره پایین تا برسه به ۱۰۰۰دلار:1_grinning:

ما که خیری جز گرونی از این ماین لعنتی ندیدیم

خدا از دهنت بشنوه رفیق!!!

البته یه عده هم هستن بنده خدا ها خیلی مقاومت میکنن و خودشونو دلداری میدن 

لینک به دیدگاه

بین کوین واقعا قیمتش فضایی شده بود بعیده دیگه اونقدر بالا بره بنظرم میاد رو 5000 این حدود قیمت واقعیش هست

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/13, 07:05:52، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک لایک

تو کشورهای در حال توسعه  اعضای گروه بریکس مثل ، چین هند ، برزیل ،آفریقایی جنوبی و روسیه

بازار های جدید هستن کلن یه صندوق پول جدا تشکیل دادن و دلار رو دارن از معاملاتشون خارج می کنن ، تز این رو هم ایران داده بود ، خودش توش نیست ، مبنالی پولی کشور دلار در حال حاضر 

سلام برادر گلم -

حباب بیت کوین و تب ماینینگ بزودی فروکش خواهد کرد

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...