رفتن به مطلب

مشکل کارت های ماین شده چیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 21 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

علی جان بهترین کار نخریدنه.

کارت های ماین شده چیپ های مشخصی هستند هم از AMD و هم از NVIDIA . که تقریبا همه میدونم چه مدل هایی هستند. خب ادم نخره این کارت هارو جسارتا میمیره؟

مثلا من اگر دنبال کارت گرافیکم حتما باید GTX 1060-1070 بخرم یا مثلا RX 580 ؟

تنها یک راه داره که توی این شرایط این چیپ هارو بخرم اون هم اینکه از کسی بخرم که مطمئن باشم ماینر نبوده. چون قبلا کارت ماین شده داشتم و میدونم چی به چیه ، اون هم فروشندش میگفت اصولی ماین شده اتفاقا !

آقا چیزی نموند که?

ملت اینجوری باید یا با  560 و 1050Ti گیم بزنن یا 1080

کلا" بهترین راه صداقت فروشنده هست و شانس و ریسک پذیری خریدار

لینک به دیدگاه

• ارسال 102
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان تحت هیچ شرایطی از ماینر ها کارت نخرید حتی اگه ماینر اش حضرت عیسی بود بازهم ازش  خرید نکنید.

---

در 1 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

شاید کارتی که شش ماه حتی اصولی ماین شده برابر باشه با کارتی که ده سال دست یک گیمر بوده

جسارتا صددرصد اشتباه میفرمایید.

جنابعالی خودتون زمان کارکرد گیمر رو ۸ ساعت در نظر میگیرید ماینر رو ۲۴ ساعت. یعنی ۳برابر استهلاک "که قبلتر گفتم مقایسه صددرصد اشتباه"

چطور از عدد ۳ به ۲۰برابر رسیدید ؟

---

من به اندازه سن بعضی کاربر ها گیمر هستم و همیشه موقع گیم fsp و دما را در سمت چپ تصویر دارم هر لحظه دمای کارت رو نگاه میکنم و مثلا میبینم دمای کارت در بازی نید فور اسپید ۵۵ و در تامب رایدر ۷۲ هست.

گمیر ها و برادران محترم ایا شما هم به دمای کارت توجه میکنید . در تایم های کوتاه که پشت سیستم نیستید گیم را میبندید (دیدم طرف میره نهار میخوره و گیم هنوز بازه) 

کارت گرافیک من گیمیر روزی چند بار ری استارت میشود روزی ۱۰ ساعت دارای جریان هست روزی ۸ ساعت فول لود هست دما از ۳۰ تا ۷۵ متغیر هست ولی گرافیک من ماینر ری استارت ندارد دما متغیر نیست و روی مثلا ۵۶ ثابت هست.

من دقیقا برعکس دوستان فکر میکنم. ۳عدد ۱۰۶۰ داشتم و خواستم ۱ عدد را برای خودم نگه دارم دقیقا همون که ماین شده  رو نگه داشتم نه اونی که توی کیس ام بود و باهاش گیم میزدم.

همه اینهایی که گفتم نظر شخصی بنده است.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

تنها یک راه داره که توی این شرایط این چیپ هارو بخرم اون هم اینکه از کسی بخرم که مطمئن باشم ماینر نبوده

یا هم ک آکبند بخریم :D موافقم باهات مهدی جان

لینک به دیدگاه

تمام این حرف ها که کارت ماین شده خوب نیست برا اینه که بتونن ارزون بخرن ، تمام

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali.king گفته است :

واقعا از حرف های شما قانع شدم.متاسفانه دوستان ماینر کارت رو به فرض مثال 1.500 خریدن 1.500 ازش سود دراوردن  اونوقت برا فروش میذارن 2 تومن!!! با حرف هایی مث اینکه اصولی ماین شده و این داستانا یه جوری به شعور خواننده توهین میشه! بعدشم میگن تاپیک خودمه و کسی نباید اظهار نظر کنه1f644.png

دقیقا نکته همینه علی جان.

ما میایم یه استفاده نرمال از یه قطعه میکنیم و موقع فروش طبق عرف میفروشیم.  حالا جالبه دیده شده به خاطر اینکه گرافیک خط روش نبوده 10 درصد بیشتر از قیمت بقیه کارکرده ها فروختن انگار مثلا ما گرافیکمونو بستیم زیر پامون به عنوان زیرپایی استفاده میکنیم ازش.xD

شما وقتی از قطعه بیش از حد کار کشیدی که در اثر اون کار زیاد پول هم دراوردی نباید به قیمت بقیه بفروشی اون قطعه رو.

کل دنیا هم همینه گرافیک هایی که ماین شده باهاشون قیمتشون کمتر از گرافیک های ماین نشدس بایه سرچ ساده تو سایت های خرید و فروش میتونید متوجه بشید این رو.

به نظر من علی جان  بهترین رفتاری ک میشه با این افراد کرد نخریدنه لااقل مایی که حساسیم رو 1 2 درجه اختلاف دمای قطعامون بهترین کار اینه که نخریم.

البته مملکتی ک پراید 40 تومنی رو نیومده میخرن خیلی بهشون امید نیس عزیز.

در 6 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

دوستان تحت هیچ شرایطی از ماینر ها کارت نخرید حتی اگه ماینر اش حضرت عیسی بود بازهم ازش  خرید نکنید.

---

جنابعالی خودتون زمان کارکرد گیمر رو ۸ ساعت در نظر میگیرید ماینر رو ۲۴ ساعت. یعنی ۳برابر استهلاک "که قبلتر گفتم مقایسه صددرصد اشتباه"

---

من به اندازه سن بعضی کاربر ها گیمر هستم و همیشه موقع گیم fsp و دما را در سمت چپ تصویر دارم هر لحظه دمای کارت رو نگاه میکنم و مثلا میبینم دمای کارت در بازی نید فور اسپید ۵۵ و در تامب رایدر ۷۲ هست.

گمیر ها و برادران محترم ایا شما هم به دمای کارت توجه میکنید . در تایم های کوتاه که پشت سیستم نیستید گیم را میبندید (دیدم طرف میره نهار میخوره و گیم هنوز بازه) 

کارت گرافیک من گیمیر روزی چند بار ری استارت میشود روزی ۱۰ ساعت دارای جریان هست روزی ۸ ساعت فول لود هست دما از ۳۰ تا ۷۵ متغیر هست ولی گرافیک من ماینر ری استارت ندارد دما متغیر نیست و روی مثلا ۵۶ ثابت هست.

من دقیقا برعکس دوستان فکر میکنم. ۳عدد ۱۰۶۰ داشتم و خواستم ۱ عدد را برای خودم نگه دارم دقیقا همون که ماین شده  رو نگه داشتم نه اونی که توی کیس ام بود و باهاش گیم میزدم.

عیسی برای پول دراوردن نمیاد ماین کنه که! بشینه خونه شراب مشتی درس کنه یه ماهه بارشو بسته اون لا لو ها 2 تا دست و پا هم شفا بده که نور علی نوره.

---

صرفا برای اینکه بدونید فقط شما کولپسند نیستید گفتم بهتون بگم که بدونید.

گرافیک من واتر فورس هست و همه دور ها رو کمترین تنظیم شدن ولی باز هم تنظیم کردم که اگر دمای گرافیک به 50 درجه رسید دور فن تا 50 درصد بره بالا از 30 درصد معمولی. ک تا حالا نرفته.

گرافیک من تا حالا جز مواقعی که خودم پای سیستم در حال بازی بودم هیچ وقت زیر بار نبوده چون عقل انسان حکم میکنه وقتی بازی نمیکنی الکی کار نکشی از قطعاتت، چون فقط یه گرافیک زیر بار نمیره پاور هم به صورت اتومات وقتی مصرف زیاد میشه فنش شرو ب کار میکنه و دور فن های کیس هم با بالا رفتن دمای چیپ های مین بالا میرن و همه اینا ینی استهلاک چند برابر.

سیستم من تو یه 12 ساعت روز که پای سیستم هستم 1 بار هم ریست نمیشه چون دلیلی نداره سیستم رو ریست کنم یه بار بالا میاد وقتی کارش ندارم اسنتدبای میشه که دیگه همه سیستم ها اسلیپ میشن و مصرف به حداقل چیزی که میشه میرسه و همه قطعات شرو میکنن به استراحت.

جالب ترین جمله ای که میشه درباره ماین گفت رو گفتید شما!!

شما میگید اینکه یه گرافیک در روز 8 ساعت با ولتاژ متفاوت و اکثرا کمترین کار کنه و دو سه بار هم ریست بشه و بازی بشه خوب نیس،  ولی اینکه 7 روز هفته 24 ساعت زیر فشار 100% باشه چون ولتاژ ثابت داره توش میره و دماش ثابت بالاس خوبه؟!!

56 درجه؟! اگر شما تونستی تو یه فارم دمای همه گرافیک ها رو 56 فیکس کنی سریعا بعدش برو با تیم هایی که مسابقات جهانی اورکلاکینگ برگزار میکنن وارد مذاکره شو این پتانسیل حیفه هدر بره.

والا گرافیک 970 تو بازی معمولی مثل pes زرتی 60 درجه رو رد میکنه اونوق شما تو یه فارم دمای ماکس و فیکس رو 56 در نظر میگیری؟!!!!! همین 970 تو بازی سنگین مثل تیکن یا تامب رایدر دمای ممتدش زیر 70 نمیاد.

نظر شخصی وقتی شخصیه ک برای خودتون باشه وقتی به افراد دیگه این نظر رو میگید دیگه شخصی نیس.

منم دوستی داشتم که بین پراید و سمند پراید رو انتخاب کرد دلایلش هم شخصی بود مثل اینکه تو شهر راحت تره و مصرفش کمتره و بخوره هزینش کمتره ولی از افراد حاضر در اینجا میپرسم شما بین سمند و پراید کدوم رو انتخاب میکنید؟

اینکه شما دوس داری یه قطعه ای رو بخری ب خودت مربوطه ولی اینکه بیای دلیل بچینی که ی کار اشتباه درسته و بخای این رو ثابت هم بکنی به همه کار قابل قبولی نیس.

اها تا یادم نرفته هم بگم که این ها نظر شخصی منه هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بی مشکله.

موفق باشید دوستان.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

---

---

من گفتم از نظر مدت زمان کارکرد سه تا شش برابر ولی گفتم که چون 24 ساعته زیر بار هست و این خودش یکی از عوامل مهم کاهش عمر قطعس گفتم شاید حتی شش ماه ماین مساوی با 10 سال بازی باشه

در ضمن معمولا کسی که کارت گرافیک رده بالا میخره معمولا هم دور فن ها رو چک میکنه و هم دما و فشاری که رو کارت هست و معمولا هم فریم ازاد بازی نمیکنه

ببینید شما دارید میگید اتفاقا چون کارت من دمای متغییری رو تجربه میکنه و خاموش و روشن میشه فشار بیشتری بهش میاد

در صورتی که این یه موضوع ثابت شدس که قطعات نبایدبطور مداوم و 24 ساعته زیر بار باشن

همین موتور کولری که گفتم معمولا پیشنهاد میشه در هر هفت یا هشت ساعت روشن بودن حداقل یک ساعت استراحت داده بشه

حتی خود این دما بسیار مهم هست چه برسه به تداومش 

به طور مثال یه خازنcd11در دمای 130 درجه فارنهایت دو هزار ساعت عمر مفیدشه و در دمای 105 درجه فارنهایت هشت هزار ساعت

در ضمن کمتر کسی هشت ساعت بازی میکنه در روز

البته خودتونم میگید نظر شخصیتونه ولی به هر حال اونچه مدارک و شواهد نشون میده چیز دیگریست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

شما میگید اینکه یه گرافیک در روز 8 ساعت با ولتاژ متفاوت و اکثرا کمترین کار کنه و دو سه بار هم ریست بشه و بازی بشه خوب نیس،  ولی اینکه 7 روز هفته 24 ساعت زیر فشار 100% باشه چون ولتاژ ثابت داره توش میره و دماش ثابت بالاس خوبه؟!!

میگن یه بزرگی تو چاه خونش سگ افتاد!اومدن بهش گفتن شیخ چه فتوایی میدی؟طرف یکم فکر کرد و گفت اول چاهو خراب و پر کنید تا بعد نظر بدم

اونها هم گوش کردن و بعد پر کردن چاه اومدن پیش شیخ گفتن خب دلیل این کار چی بود؟

طرف گفت ایت چاه در خانه منه و من ازش منفعت میبرم و همین سود و منفعت من ممکن بود تو فتوایی که میدم نقش داشته باشه و به خاطر همین اول گفتم چاه رو پر کنید تا با خیال راحت و فکر باز بتونم نظر بدم!

حکایت این دوستمونم همینه

چون خودشون ماین میکنن و بلاخره یه روزی یا باید قطعه رو بفروشن یا تعویض کنن به نفعشون نیست که حرف مارو قبول کنن و دلایلی میارن که حتی شاید واقعا خودشون هم باورشون شده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

تمام این حرف هایی هم که میگن کارت ماین شده خوبه و اصولی ماین شده و بهتر از کارت های گیمرهاست هم برای اینکه گرونتر بفروشند. تمام.

لینک به دیدگاه

سلام

از این تاپیک ها چندین بار زده شده برای همین خیلی از دوستان دیگه حوصله ی جواب دادن ندارن و اصلا به تاپیک ورود نمیکنن ، من داخل ی تاپیک دیگه توضیح داده بودم اینجا ی قسمتشو کپی می کنم و چند نکته

کی گفته زمانی که کارت گرافیک 100 درصد کار میکنه و باهاش ماین میکنه آسیب بهش بیشتر از حتی گیمی هست که 70 درصد فقط از گرافیک استفاده میکنه؟؟ (جدا از بحث میزان ساعت کارکرد) شمایی که میفرمایی ی لطف کن ی تست بگیر ، به طور مثال پردازنده ای که روی 3 گیگاهرتز کار میکنه رو 50 درصد تحت لود قرار بده مصرفش رو چک کن که هم روی عمر مدار تغذیه تاثیر داره و هم دمای پردازنده و... حالا ی لطف دیگه هم بکن این پردازنده رو بزار روی 1.5 گیگاهرتز و حالا 100 درصد ازش کاربکش ، مصرف ، دما ، یا هرچیز دیگه رو با هم مقایسه کن ، اون زمان میبینید که این دو اختلاف فاحشی دارن ، اصلا 100 درصد کار کردن معیار درستی نیست که اینجا همه اومدن در موردش صحبت میکنن ، کارتی که داره ماین میکنه خصوصا روی امثال اتر ، کاهش ولتاژ و فرکانس داشته ، و عمرش تصاعدی رفته بالا نسبت به کارتی که حتی داره اورکلاک میشه (قرا نیست حتما خودتون اورکلاک کنید ، بوست هم خودش اورکلاکه)- در حالتی که قطعه کاهش فرکانس داره یعنی از چیزی که کارخونه براش تعیین کرده کمتر کار می کنه خیلی عمرش رو افزایش میده ، مثلا پاوری که 105 درصد ازش استفاده باشه یا 100 یا 80 تفاوت ساعت عمرشون خیلی زیاده حالا همین مورد در گرافیک رو ببینید ، مدار تغذیه ، گرما و...

عموم ماینرا سخت افزار رو میشناسن (مطمعن باشید عمومشون بهتر از گیمیر ها میشناسن اگر اینطور نبود ماین هم نمیدونستن چی هست و سمتش برن) مگه اینکه ی مبتدی با چهارتا اموزش و چهارتا کلیک خواسته ماین کرده باشه ، ماینرا همیشه سعی میکنن ریگشون در بهترین حالت دمایی باشه ، این حساسیت های بی جا و حرفایی که بدون دلیل علمی و طبق شنیده ها دست به دست میشه فقط باعث میشه وقتی ی ماینر میخواد کارتشو بفروشه نگه باهاش ماین شده ، اون زمان کاربدتر میشه ، اگه قرار ی گرافیک ماین شده فروش بره میتونه ی تخفیف بیشتری رو لحاظ کنه تا خریدار بیشتری باشه

در مورد فیکس بودن دما بله همینطوره ، من کارتم الان دماش 46 هست و ماکسش رو زده 52 ، این دمای 52 یعنی زمانی که کولر خاموش بوده و کم کم به این مقدار رسیده ، در ماین همیشه دما فیکسه مگر با تغییر دمای هوای محیط که اون هم به آرومی اتفاق میافته و یک لحظه گرم یا سرد نمیشه ، فقط یک الگوریتم ماین رو دیدم تا حالا که فشارش همیشه یکسان نباشه که اون هم خیلی افراد کمی ازش استفاده می کنن-این مورد من هم برای 2 ریگ هست، کسی که فارم داشته باشه حتما کولر میزاره و محیط رو ایزوله می کنه اگه نکنه قطعه خیلی زود خراب خواهد شد حتما اینطور نیست که  وقتی میخواد برسه به دست شما خراب شه 

بعضی دوستان نوشتن کارت باید بعد از 3 ماه خمیرش تعویض شه ، من اول تابستون سال قبل 3 کارت کارکرده خریدم که در حال ماین هستن به جز دو موردش که همون اوایل خمیرشو عوض کردم اون یکی رو هنوز تغییر خاصی درش ندیدم که بخوام خمیرشو تعویض کنم- این مورد کاملا بستگی به مارکی که میخرید داره مثلا سافایر از خمیر های خوبی استفاده می کنه

در مورد خراب شدن کارت هایی یکی دوسال کار کرده این مورد همیشه بوده نمیشه گفت 8800 اصلا چنین موردی براش پیش نیومده بله شاید کمتر بوده باشه نسبت به الان کارت های اون زمان گرماشون کمتر از الان بوده، اما کارتی که میخرید بستگی به شانستون هم داره که چقد براتون کار کنه حتی اگه نو بخرید...، من دو هارد خریدم و رید کرد از اول با هم کار کردن یکیش 33000 ساعت کارکرد (اسپیندل موتورش سوخت)و دومی اگه اشتباه نکنم 45000 اخرین ساعتی بود که ازش دیدم و بعد از اون دیگه دست من نبود که ببینم چقد کار می کنه...

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.ببخشید که اظهار نظر میکنم

در محل کار من برای تمامی سیستم های الکترونیک و ابزار دقیق و میکروپروسسور بازدید های دوره ای و قوانین نظارت بر قطعات وجود داره که به سختی قابل اجرا هستند.

تمامی مراحل periodic visits & over haul بر اساس curve(منحنی) انجام میشه.تمام این منحنی ها براساس زمان کارکرد و دمای محیط به ما اعلام میکنند که زمان بازدید دوره ای و یا تعمیرات اساسی(تعویض قطعات) هستش.هر چند زمان کارکرد نقش پر رنگ تری از دمای محیط داره.هدف من از عنوان این مطلب این هست که عمر و کارکرد مفید تمامی  قطعات الکرونیک و میکرو پروسسور به  میزان زمان کارکرد اونها و دمای عملکرد وابسته است.

حالا من دقیقا متوجه نمیشم چرا بعضی از دوستان اعلام میکنن کارت ماین شده تفاوتی با کارت یک گیمر نداره!

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

بابا اینکه دوشواری نداره که

از ماینر جماعت جنس نخرین

اکثرشون دروغ گو و بی وجدان هستن

جنسی که تا تهش رسش رو کشیدن و کلی ازش پول درآوردن باز میخوان با انداختنش به یکی دیگه ازش سودآوری داشته باشن

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز. یکی دوتا مطلب هست که لازم دیدم توی این بحث وارد بشم. بنده از سال 78 با کامپیوتر آشنا شدم و حرفه ای دنبال کردم و البته هرگز ماین نکردم چون اصولا این کار رو دوست ندارم.اینجا در مورد طول عمر قطعات و میزان و دمای استفاده توضیحات زیادی داده شد و اما چند نکته جا موند که خدمتتون میگم...کارتهای گرافیک به غیر از مدلهای مرجع دارای طراحی مدار اختصاصی  هستن  که برای فشارهای بالای کاری و اورکلاک طراحی شدن و همچنین سیستم خنک سازی برای بالاترین حد طراحی شده. هرچقدر گرافیک حرفه ای تر قیمتش بالاتر، کارخانه های طراح و تولید کنندگان تمام جوانب استفاده از یک کارت رو تا جایی که ما به ذهنمون نمیرسه رو بررسی میکنن و سپس  یک محصول رو تجاری سازی میکنن، در مورد اورکلاک خیلی از دوستان نگران میشن و میپرسن کارت اور نشده میخوام این توضیح رو بدم تا حالا بنده هیچ کارتی رو بدون اورکلاک استفاده نکردم ونکته اینجاست که من برای یک کارت اینقدر دلار پرداخت کرده ام  و میخواهم از تمام توان کارتم استفاده کنم و فریم بگیرم واین را شرکت سازنده میداند و قبل از ما فکرش را کرده و تا این حد از کیفیت را به ما داده و اگر هم مشکلی ناخواسته پیش بیاد با گارانتی جبران میکند. تولید کننده کارت را حداقل 3 سال گارانتی کرده و این معنی را میرساند برای سه سال شما هر چه بر سر این کارت بیاورید تحمل دارد و اگر نتوانست یکی دیگه بهتون میدن، و تا سه سال هم کارت تقریبا از مدل افتاده و برای گیمر زیاد فرقی نمیکند که میخواهد یک روز یا ده سال دیگه کار کند و ان را فروخته و مدل جدید را خریداری میکند . واما در مورد ماین چون تجربه کاری با ماین را ندارم ولی کارتهای ماینرها رو خریدم و میتوانم به جرات بگم که سالمتر از کارتهای گیمرها بودن و (بنظر شخصی و نحوه استفاده شخصی خودم) واقعا سالم ترند، نکته جالب دیگری هم باید بگویم و اینکه کارتهایی که برای ماین طراحی شدن و در بازار هستن کیفیت بسیار کمتری از کارتهای گیمینگ دارن و این نشان دهنده فشار کاری کمتر ماین هست ، در کل من اینگونه نتیجه گیری کرده ام  که کارتهای گیمینگی که برای ماین استفاده شدن و گارانتی دارن گزینه های خوبی برای گیمرهای با بودجه پایینتر هستن البته بشرطی که ماینرهای محترم که پول با کارت در اوردن از نظر اخلاقی تخفیف خوبی به خریدارهای کم بودجه بدن. 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

دقیقا دقیقا دقیقا من یکی منظورم همین حرف شما بود.کارتی ک اندازه پولش ازش کار کشیدی رو نصف قیمتم بدی زیاده.البته90 درصد ملت همه خودشون جزئی از دولتیا هستن ک دولتیا اینجورین!اونوقت میان مینالن از دزدی.اکثرا شناگرای ماهرین فقط آب گیرشون نیومده

لینک به دیدگاه

اگه کارت ماین شده رو یک سوم قیمت یا کمتر بفروشند بنده که راضی هستم و حتما خواهم خرید ولی بشتر اصلا ارزش ریسکش رو نداره...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام

از این تاپیک ها چندین بار زده شده برای همین خیلی از دوستان دیگه حوصله ی جواب دادن ندارن و اصلا به تاپیک ورود نمیکنن ، من داخل ی تاپیک دیگه توضیح داده بودم اینجا ی قسمتشو کپی می کنم و چند نکته

کی گفته زمانی که کارت گرافیک 100 درصد کار میکنه و باهاش ماین میکنه آسیب بهش بیشتر از حتی گیمی هست که 70 درصد فقط از گرافیک استفاده میکنه؟؟ (جدا از بحث میزان ساعت کارکرد) شمایی که میفرمایی ی لطف کن ی تست بگیر ، به طور مثال پردازنده ای که روی 3 گیگاهرتز کار میکنه رو 50 درصد تحت لود قرار بده مصرفش رو چک کن که هم روی عمر مدار تغذیه تاثیر داره و هم دمای پردازنده و... حالا ی لطف دیگه هم بکن این پردازنده رو بزار روی 1.5 گیگاهرتز و حالا 100 درصد ازش کاربکش ، مصرف ، دما ، یا هرچیز دیگه رو با هم مقایسه کن ، اون زمان میبینید که این دو اختلاف فاحشی دارن ، اصلا 100 درصد کار کردن معیار درستی نیست که اینجا همه اومدن در موردش صحبت میکنن ، کارتی که داره ماین میکنه خصوصا روی امثال اتر ، کاهش ولتاژ و فرکانس داشته ، و عمرش تصاعدی رفته بالا نسبت به کارتی که حتی داره اورکلاک میشه (قرا نیست حتما خودتون اورکلاک کنید ، بوست هم خودش اورکلاکه)- در حالتی که قطعه کاهش فرکانس داره یعنی از چیزی که کارخونه براش تعیین کرده کمتر کار می کنه خیلی عمرش رو افزایش میده ، مثلا پاوری که 105 درصد ازش استفاده باشه یا 100 یا 80 تفاوت ساعت عمرشون خیلی زیاده حالا همین مورد در گرافیک رو ببینید ، مدار تغذیه ، گرما و...

عموم ماینرا سخت افزار رو میشناسن (مطمعن باشید عمومشون بهتر از گیمیر ها میشناسن اگر اینطور نبود ماین هم نمیدونستن چی هست و سمتش برن) مگه اینکه ی مبتدی با چهارتا اموزش و چهارتا کلیک خواسته ماین کرده باشه ، ماینرا همیشه سعی میکنن ریگشون در بهترین حالت دمایی باشه ، این حساسیت های بی جا و حرفایی که بدون دلیل علمی و طبق شنیده ها دست به دست میشه فقط باعث میشه وقتی ی ماینر میخواد کارتشو بفروشه نگه باهاش ماین شده ، اون زمان کاربدتر میشه ، اگه قرار ی گرافیک ماین شده فروش بره میتونه ی تخفیف بیشتری رو لحاظ کنه تا خریدار بیشتری باشه

در مورد فیکس بودن دما بله همینطوره ، من کارتم الان دماش 46 هست و ماکسش رو زده 52 ، این دمای 52 یعنی زمانی که کولر خاموش بوده و کم کم به این مقدار رسیده ، در ماین همیشه دما فیکسه مگر با تغییر دمای هوای محیط که اون هم به آرومی اتفاق میافته و یک لحظه گرم یا سرد نمیشه ، فقط یک الگوریتم ماین رو دیدم تا حالا که فشارش همیشه یکسان نباشه که اون هم خیلی افراد کمی ازش استفاده می کنن-این مورد من هم برای 2 ریگ هست، کسی که فارم داشته باشه حتما کولر میزاره و محیط رو ایزوله می کنه اگه نکنه قطعه خیلی زود خراب خواهد شد حتما اینطور نیست که  وقتی میخواد برسه به دست شما خراب شه 

بعضی دوستان نوشتن کارت باید بعد از 3 ماه خمیرش تعویض شه ، من اول تابستون سال قبل 3 کارت کارکرده خریدم که در حال ماین هستن به جز دو موردش که همون اوایل خمیرشو عوض کردم اون یکی رو هنوز تغییر خاصی درش ندیدم که بخوام خمیرشو تعویض کنم- این مورد کاملا بستگی به مارکی که میخرید داره مثلا سافایر از خمیر های خوبی استفاده می کنه

در مورد خراب شدن کارت هایی یکی دوسال کار کرده این مورد همیشه بوده نمیشه گفت 8800 اصلا چنین موردی براش پیش نیومده بله شاید کمتر بوده باشه نسبت به الان کارت های اون زمان گرماشون کمتر از الان بوده، اما کارتی که میخرید بستگی به شانستون هم داره که چقد براتون کار کنه حتی اگه نو بخرید...، من دو هارد خریدم و رید کرد از اول با هم کار کردن یکیش 33000 ساعت کارکرد (اسپیندل موتورش سوخت)و دومی اگه اشتباه نکنم 45000 اخرین ساعتی بود که ازش دیدم و بعد از اون دیگه دست من نبود که ببینم چقد کار می کنه...

ببین چطور میخواید توجیه کنید

تو کامنت های بالا هم توضیح دادم و این دو مورد ثابت شدس و عین اینه که من بگم ماست سفیده و شما بگی نه صد در صد اشتباه میکنی

اول دما و دوم مدت زمان زیر بار بودن در یک دور

حالا شما هی بگو نه

اقا وحیدم یه توضیح مختصری دادن

در ضمن تو گیم معمولا کسی فریم ازاد بازی نمیکنه که بخواد بره تو لود کامل

از این مبحث که بگذریم ماین بلای جون سخت افزار شده

مدیر ماینینگ اینجارم دیدیم که میگفت درسته الان باعث گرونی شده ولی یه سال دیگه چون تولید میره بالا قیمتا به شدت کاهش پیدا میکنه ولی الان یکسال هم بیشتر گذشته و میبینیم سر همین ماین تهیه یک سری مواد اولیه سخت شده و یک سری شرکت ها برای عرضه برخی قطعات و دستگاه ها به مشکل جدی بر خوردن

لینک هاشم در کامنت های قبلیم در تاپیکای دیگه هست و حوصله ندارم دوباره منبع بفرستم

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

ببین چطور میخواید توجیه کنید

تو کامنت های بالا هم توضیح دادم و این دو مورد ثابت شدس و عین اینه که من بگم ماست سفیده و شما بگی نه صد در صد اشتباه میکنی

اول دما و دوم مدت زمان زیر بار بودن در یک دور

حالا شما هی بگو نه

اقا وحیدم یه توضیح مختصری دادن

در ضمن تو گیم معمولا کسی فریم ازاد بازی نمیکنه که بخواد بره تو لود کامل

از این مبحث که بگذریم ماین بلای جون سخت افزار شده

مدیر ماینینگ اینجارم دیدیم که میگفت درسته الان باعث گرونی شده ولی یه سال دیگه چون تولید میره بالا قیمتا به شدت کاهش پیدا میکنه ولی الان یکسال هم بیشتر گذشته و میبینیم سر همین ماین تهیه یک سری مواد اولیه سخت شده و یک سری شرکت ها برای عرضه برخی قطعات و دستگاه ها به مشکل جدی بر خوردن

لینک هاشم در کامنت های قبلیم در تاپیکای دیگه هست و حوصله ندارم دوباره منبع بفرستم

توجیه نیست شما دقیقا با کدوم قسمت از گفته ی من قانع نشدید؟ بفرمایید تا مبحث رو باز کنم هرچند که کامل توضیح دادم

در مورد دما کامل توضیح دادم اینکه صد در صد کار کنه اما در فرکانس پایینتر باشه بهتر از اینه که صد در صد کار نکنه اما فرکانس بالا باشه ، به سادگی می تونید این مورد رو تست کنید..... 

حالا فرض رو بر این بگیریم که صد در صد هم در گیم کار کنه... اینجا عمر بیشتر (تصاعدی) بهتر در ماین مشخص میشه - قرار هم نیست حتما فریم ازاد باشه که لود صد در صد باشه عموما گرافیک بازی رو تا جایی میارن بالا که فقط بالای 40-50 فریم بده و همیشه زیر 100 درصد لود هست مگر بازی قدیمی باشه یا اونقد کارت گرافیک قدرتمند باشه که فریمش همیشه از فرکانس مانیتور بیشتر باشه و فریم ازاد نباشه

و همونطور گفتم همه چیز به شانس بر میگرده که چه کارتی گیرتون بیاد و چطور قبلا ازش استفاده شده باشه فقط چون ماین 24.7 هست اما گیم معلوم نیست چقد طرف بازی کرده و به کارت فشار اورده فقط از نظر آماری میشه گفت کارت گیم احتمالا کمتر بهش فشار اومده باشه به غیر آمار هیچ تضمینی نیست که کارتی که باهاش ماین نشده بهتر از ماین شده هست (این فشار به کارت نسبت داره مثلا اگر کسی با کارت ماین کرده 20 ساعت مساوی با 10 ساعت گیم ، این نسبت بستگی به الگوریتم و اندازه ی داوون کلاک توسط ماینر داره + دما و  ریپل پاور و....)

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به فرض گفته های بعضی ها درست که تو ماین فشار کمتری نسبت به گیم به کارت وارد میشه اون خودش یه مبحث جداست

یه مثال ساده بزنم  : شما یه کارگر و فرض کن 8 ساعت تو روز با تمام توان کار میکنه به وقتش میره صبحانه ناهار دستشویی  و ....( لودهای وسط بازی که لود گرافیک کمتر از 30% میرسه) استراحتی جزیی مابینش داره

بعد میاد خونه شام میخوره تفریح و استراحتشو داره و بعد 8 ساعت خواب دوباره روز بعد ، حالا گیمری که بیکار باشه و 8 ساعت بازی کنه ، مثلا خودم پارسال 90% اوقات یا کلش زدم یا فیلم نگاه کردم امسال 2 الی 3 ساعت بازی میکنم با اینکه بیکارم

حالا یه کارگر دیگه در نظر بگیر که با توان مثلا 70% ، روزهای هفته و ماه و سال به صورت پشت سرهم بدون استراحت کار میکنه

بعد یکسال به نظرتون وضعیت جسمانی کدوم کارگر بهتره ؟

دیگه از این ساده تر نمیشد توضیح داد دیگه اینو قبول نداشته باشید  به قول بعضی دوستانن هم شیره کارتو تو ماین کشیدن و سود کردن هم میخوان با گرون فروشی بازم سود کنن 

یه مورد دیگه میگن ماینر مواظب ریگ و قطعاتش هست مگه گیمرها نیستن ؟ من خودم حداقل ماهی یکباریا دوبار گردگیری کامل کیس دارم مگه گیمر پولشو از سر جوب اورده که کیسشو ول کنه با امون خدا من حتی واسه سی پی یوم کولر جدا گرفتم که خنکتر باشه در صورت که فن استوک براحتی جوابگوی سی پی یوم بود که در زمستان دماش در حین بازی 50 الی 55 بود که به گفته خود اینتل تا دمای 72 مشکلی نداره ولی من خواستم سی پی یو سرحالتر باشه بعد عید یه کولر براش گرفتم که کیف کنه !

لینک به دیدگاه

تمام این حرف ها که کارت ماین شده خوب نیست برا اینه که بتونن ارزون بخرن ، بازم تمام

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

به فرض گفته های بعضی ها درست که تو ماین فشار کمتری نسبت به گیم به کارت وارد میشه اون خودش یه مبحث جداست

یه مثال ساده بزنم  : شما یه کارگر و فرض کن 8 ساعت تو روز با تمام توان کار میکنه به وقتش میره صبحانه ناهار دستشویی  و ....( لودهای وسط بازی که لود گرافیک کمتر از 30% میرسه) استراحتی جزیی مابینش داره

بعد میاد خونه شام میخوره تفریح و استراحتشو داره و بعد 8 ساعت خواب دوباره روز بعد ، حالا گیمری که بیکار باشه و 8 ساعت بازی کنه ، مثلا خودم پارسال 90% اوقات یا کلش زدم یا فیلم نگاه کردم امسال 2 الی 3 ساعت بازی میکنم با اینکه بیکارم

حالا یه کارگر دیگه در نظر بگیر که با توان مثلا 70% ، روزهای هفته و ماه و سال به صورت پشت سرهم بدون استراحت کار میکنه

این ماینرارو ولشون کنی کم کم به جایی میرسن که میگن نه اصلا کارت نوش اگه پنج تومن باشه ماین شدش رو باید بفروشیم هفت تومن چون در شرایط استاندارد اب بندی شده و شما خیالت از همه چی راحته???

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

تمام این حرف ها که کارت ماین شده خوب نیست برا اینه که بتونن ارزون بخرن ، بازم تمام

فقط با کسانی بحث کنید که می دانید عقل و عزت نفس دارند و حرف های بی معنی نمی زنند. کسانی که به دلیل توسل می جویند، حقیقت را گرامی می دارند و آنقدر منصف هستند که اگر حق با طرف مقابل باشد اشتباه شان را قبول کنند. پس نتیجه می گیریم که به ندرت در هر صد نفر، یک نفر ارزش آن را دارد که با او بحث کنید !    آرتور شوپنهاور

ازین متنی که پایین کامنتات ثبت میشه مشخصه با چجور ادمی طرفیم?

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بعد یکسال به نظرتون وضعیت جسمانی کدوم کارگر بهتره ؟

اگه قطعات زنده بودن حرف شما درست بود اما یک تفاوت کامپیوتر یا ربات با انسان همینه که خسته نمیشه و میتونه پشت سر هم کار کنه ، من سیستم عادی برای سرور بستم 6 سال کارکرده بعد از اون ازش خبر ندارم (فقط یک هارد ازش سوخت که بالا نوشتم) اگه مثل انسال بخواییم حسابش کنیم باید هفته ی اول میسوخت - مواردی که من نوشتم رو به دقت بخونید و تست کنید سخت نیست

در 7 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

دیگه از این ساده تر نمیشد توضیح داد دیگه اینو قبول نداشته باشید  به قول بعضی دوستانن هم شیره کارتو تو ماین کشیدن و سود کردن هم میخوان با گرون فروشی بازم سود کنن 

لطفا بسادگی قضاوت نکنید...

در 8 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

یه مورد دیگه میگن ماینر مواظب ریگ و قطعاتش هست مگه گیمرها نیستن ؟

حرفتون درسته اما از نظر آماری باز بخوایید حساب کنید چقد از گیمر ها از کامپیوتر و سخت افزار چیز خاصی میدونن؟ حالا چقد از ماینر ها از سخت افزار میدونن؟ شما خودتون رو دیدید اما افراد دیگه رو ببینید خیلی ها دیدم میرن فروشگاه کامپیوتر میگن ی سیستم میخواییم که فلان بازی ها رو هم اجرا کنه ، حالا چنین فردی چند درصد احتمال داره ماینر شده باشه؟

در 1 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

این ماینرارو ولشون کنی کم کم به جایی میرسن که میگن نه اصلا کارت نوش اگه پنج تومن باشه ماین شدش رو باید بفروشیم هفت تومن چون در شرایط استاندارد اب بندی شده و شما خیالت از همه چی راحته???

بهتر نیست کمی لحن صحبتتون رو درست کنید و به تمسخر نگیرید؟ من کارتی برای فروش نذاشتم که بخوام ازش دفاع کنم داریم بحث فنی می کنیم قرار نیست یکدیگر رو مسخره کنیم 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

در مورد دما کامل توضیح دادم اینکه صد در صد کار کنه اما در فرکانس پایینتر باشه بهتر از اینه که صد در صد کار نکنه اما فرکانس بالا باشه ، به سادگی می تونید این مورد رو تست کنید..... 

شما بگو اصلا فرکانس تو ماین صد و تو بازی یک میلیون!باز فرقی نداره

عمر مفید ترانزیستور ها،خازنها،دیودها و بیشتر قطعاتی که رو برد هست بستگی به دو عامل داره 

یکیش مدت زمان زیر بار بودن در یک دور کاری و دیگری دمایی که تجربه میکنن

این هم ثابت شدس و توضیح هم دادم در کامنت های قبلی

حالا شما تا صبح بگو...

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

شما بگو اصلا فرکانس تو ماین صد و تو بازی یک میلیون!باز فرقی نداره

عمر مفید ترانزیستور ها،خازنها،دیودها و بیشتر قطعاتی که رو برد هست بستگی به دو عامل داره 

یکیش مدت زمان زیر بار بودن در یک دور کاری و دیگری دمایی که تجربه میکنن

این هم ثابت شدس و توضیح هم دادم در کامنت های قبلی

حالا شما تا صبح بگو...

فرکانس رابطه ی مستقیم با مصرف و دما داره بالا نوشتم لطفا تست کنید بعد کامنت بزارید

مدت زیر بار بودن و عمر هم کاملا با دما و... رابطه داره گرافیک شما در 120 درجه شاید 5 دقیقه کار کنه (میدونم که پروتکشن داره در این دما نمیزاره کار کنه) اما در 60 درجه سالها کار می کنه و این کاملا تصاعدی هست- و البته قرار هم نیست در دمای منفی هیچ وقت نسوزه

اگه قراره با همین لحن صحبت کنید لطفا پیام های بنده رو نقل قول نکنید

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

ازین متنی که پایین کامنتات ثبت میشه مشخصه با چجور ادمی طرفیم1f602.png

منم کاملا متوجه ام شما چطور آدمی هستین

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، abc.abc گفته است :

فرکانس رابطه ی مستقیم با مصرف و دما داره بالا نوشتم لطفا تست کنید بعد کامنت بزارید

مدت زیر بار بودن و عمر هم کاملا با دما و... رابطه داره گرافیک شما در 120 درجه شاید 5 دقیقه کار کنه (میدونم که پروتکشن داره در این دما نمیزاره کار کنه) اما در 60 درجه سالها کار می کنه و این کاملا تصاعدی هست

اگه قراره با همین لحن صحبت کنید لطفا پیام های بنده رو نقل قول نکنید

من میگم نره شما میگی بدوش

باشه لحنمو عوض میکنم

جناب من کامنت اول دو ساعت توضیح دادم

یعنی نمیدونم فرکانس بیشتر تولید حرارت بیشتری میکنه؟!نمیدونم تو ماین حتی فرکانسو میارن پایین تا دمای کاری کمتر باشه؟!

من خیلی ساده توضیح دادم نمیدونم دیگه چی بگم

عمر قطعه یکی به مدت زمان کارکرد بستگی داره

یعنی چی؟یعنی مثلا فلان خازنی که مثال زدم عمر مفیدش فلان قدره

حالا شما24 ساعته ماین میکنی و کارتت شیش ماه کارت کنه مثل اینه که یه گیمر حرفه ای روزی هشت ساعت به مدت یک سال و نیم بازی کنه و یا یه گیمر معمولی سه سال...

حالا عامل دوم حرات مستمر هست که این باعث میشه ضریب بخوره

شما چون کارتت شیش ماه یه بند تو دمای بالای پنجاه کار کرده معادل اینه که مثلا شاید یه گیمر حرفه ای پنج سال از کارت استفاده کرده و یا یه گیمر معمولی 10 سال...

کارت گرافیک در بازی ها دمای بسیار متغییری رو تجربه میکنن!از زیر چهل درجه گرفته تا بالای هفتاد درجه و این چرخه سینوسی حتی ممکنه در یک ساعت چندین بار تکرار بشه

یه مثال در مورد اون موتور هم زدم که گفتم معمولا میگن هر شش هفت ساعت حداقل یک ساعت استراحت بدید

بله قطعات موجود زنده نیستن ولی این قانون در مورد مواد تشکیل دهندشون صدق میکنه

ساختار مولکولی اکثر مواد در تداوم گرما زودتر دچار فروپاشی و یا تجزیه میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...