رفتن به مطلب

پرش تصویر مانیتور و برفکی شدن و سبز شدن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بنده به تازگی مادربرد 
https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B350-F-GAMING

به همراه Ryzen 2200g

به همراه رم

https://www.hyperxgaming.com/us/memory/fury-ddr4?partnum=HX424C15FB2/8

خریداری کردم

اما از روز اول که این سیستم را روی ویندوز 10 دارم روی رزولشن FHD که رزولوشین مانیتور من است تصویر پرش داره با خاموش یا روش شدن یخچال و هواکش دستشویی تصویر خاموش و سیاه میشه و برمیگرده

یه وقتا هم یهو تصویر برفکی و سپس کامل سبز میشه در حالی که اگر رزولوشن پایین باشه این اتفاقات نمی افته. کابل HDMI هم استفاده میکنم.

آخرین درایور amd هم نصب کردم اخرین ورژن بایوس مادربرد هم نصب کردم

حالا به نظر شما مشکل از عدم کابل اتصال به زمین کیس است؟ یا لازم است مادربرد به گارانتی بره ؟ یا مشکل از کابل HDMI است؟

ممنون

ویرایش شده توسط سعید از تهران
لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به حساس بودن سیستم به نوسان برق مشکل میتونه از ، پاور ، برق کشی ساختمون ، یا سه راهی برق باشه . این وارد رو تست کردید ؟

مدل پاور چیه و چقدر از عمرش گذشته ؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

با توجه به حساس بودن سیستم به نوسان برق مشکل میتونه از ، پاور ، برق کشی ساختمون ، یا سه راهی برق باشه . این وارد رو تست کردید ؟

مدل پاور چیه و چقدر از عمرش گذشته ؟

سلام و شب بخیر

پاور من گرین 580 هست که از سال 89 دارم اما کلا 3-4 سال ازش استفاده میکنم خونه قبلیمون هم همین طور بود. البته با سیستم سوکت 775 که داشتم البته اون اینقد دیگه حاد نبود نهایت با خاموش و روشن شدن برق و هواکش تصویر خاموش روشن میشد. 

من اونجا رو گذاشته بودم به خاطر برق کشی ساختمون چون لعنتی برقکارا فاز و نول رو تو ساختمون درست رعایت نمیکنن مشکلات این چنین داریم اما می دونم تو این ساختمون جدید برق کشی اصولی شده!

ضمن سه راهی معمولی بدون محافط استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

سلام و شب بخیر

پاور من گرین 580 هست که از سال 89 دارم اما کلا 3-4 سال ازش استفاده میکنم خونه قبلیمون هم همین طور بود. البته با سیستم سوکت 775 که داشتم البته اون اینقد دیگه حاد نبود نهایت با خاموش و روشن شدن برق و هواکش تصویر خاموش روشن میشد. 

من اونجا رو گذاشته بودم به خاطر برق کشی ساختمون چون لعنتی برقکارا فاز و نول رو تو ساختمون درست رعایت نمیکنن مشکلات این چنین داریم اما می دونم تو این ساختمون جدید برق کشی اصولی شده!

ضمن سه راهی معمولی بدون محافط استفاده میکنم

توی اون سیستم 775 هم از همین پاور استفاده می کردید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 10:11:27، big VULTURE گفته است :

توی اون سیستم 775 هم از همین پاور استفاده می کردید ؟؟؟

بله از همین پاور استفاده میکردم 

جالب اینجاست که وقتی اومدیم این خونه دیگه اون سیستم 775 که خونه قبلی مشکل داشت اینجا مشکل نداره !

ولی تازگی که سیستم رو به روز کردم این مشکلو دارم !

هنوزم به هیچ نتیجه ای نرسیدم 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، سعید از تهران گفته است :

بله از همین پاور استفاده میکردم 

جالب اینجاست که وقتی اومدیم این خونه دیگه اون سیستم 775 که خونه قبلی مشکل داشت اینجا مشکل نداره !

ولی تازگی که سیستم رو به روز کردم این مشکلو دارم !

هنوزم به هیچ نتیجه ای نرسیدم 

احتمال زیادی داره مشکل به نوعی به پاور مربوط باشه .

بهتره پاور رو تعویض کنید ( با پاور یه آشنا ) و یه تست از سیستم بگیرید .

یا پاور رو برای تست پیش یه مرکز بدردبخور ببرید .

لینک به دیدگاه

این به خاطر تقسیم برق نامناسب است و فاز بندی بد .

اینها رو که  روشن میکنی آمپر میاد پایین و تصویر اینطوری میشه

لینک به دیدگاه

درود. ممکنه به خاطر نوسانات ولتاژ از پایه برق (معمولا بالا بودن ولتاژ) باشه

اگر محافظ برق دیجیتال دارین چک کنین ببینین چه ولتاژی رو نشون میده، اگر نهایتا تا 230 بود خوبه ولی اگر 240 یا بالاتر نشون داد مشکل میتونه از همین باشه...

همچنین اگر امکان‌پذیر هست چندروزی پاوری از کسی قرض بگیرین و تست کنین شاید راندمان پاور پس از چندسال کاهش یافته

و یا در نهایت ممکن هست از کابل HDMI بی‌کیفیت استفاده کرده باشین، از کابل DVI یا مواردی دیگه یا HDMI با کیفیت‌تر هم تست بگیرین ببینین چطور هست.

در در 1397/03/14, 23:43:58، سعید از تهران گفته است :

یه وقتا هم یهو تصویر برفکی و سپس کامل سبز میشه

این بحث خیلی خطرناکه، بهتره کیس‌تون رو ببرین و به تلویزیون وصل کنین ببینین همچین موردی با وجود روشن و خاموش کردن مواردی که فرمودین همچنان برقرار هست یا خیر

لینک به دیدگاه

سلام.من هم  حدود 2-3 ساله دقیقا گرفتار همین مشکل هستم و با کلی تست و آزمایش سخت افزاری و نرم افزاری هنوز نتونستم این مشکل لا علاجو حل کنم و وقتی دیدم کسی دقیقا مشکل منو داره خوشحال شدم که درمانی براش پیدا کنیم.

عرضم به خدمتتون کانفیگ من به صورت زیره:

cpu: intel core i5 2500k

m.b:asus z77v

ram:corsair 16gb

power:green 685

vga:asus rx570 4gb

monitor:samsung s23a560h

قبلا رم 4 گیگ و گرافیک 5770 داشتم و فکر میکردم مشکل از گرافیکه.در گرافیک قبلی فقط پرش و خاموش روشن شدن صفحه چند بار پشت سر هم رویت میشد و عموما در بازی و پخش فیلم دیده میشد.( نکته:از اولین روزی که سیستم رو گرفتم اینجوری نبود و بعد چند سال به مشکل خوردم)

حالا حدود یک ساله سیستمو ارتقا دادم به سخت افزار موجود و مشکلم بیشتر شده ینی برفکی و سبز شدن صفحه بهش اضافه شده.اینم در بازی با تنظیمات سنگین.مشاهده فیلم و گاهی در حالت بی کاری سیستم رخ میده و زمان مشخصی اتفاق نمیوفته شاید یه ماه چیزی نشه شاید تو یه روز 10 بار اتفاق بیوفته.تنظیمات رم داخل بایوس رو کم و زیاد کردم.کابل hdmi رو عوض کردم.رم و گرافیک هم که عوض شده حتی گرافیک نویی که خریدم و کاملا به روز هست رو بردم گارانتی تست کردن گفتن سالمه.از نظر نرم افزاری پلیر های مختلف نصب کردم و هر چیزی شامل دایرک ایکس و نرم افزار هایی که به تصویر مربوطه پاک و نصب کردم.درایور گرافیک و همه چی آپدیته.در ویندوز های مختلف تست کردم و هنوز درست نشده.پاور هم که خیلی قوی هست فکر نکنم از اون باشه.

شک من الان روی مانیتور.الکتریسیته ساکن بدنه کیس و با صحبت های شما دوستان نوسان برق هست .در حال حاظر یک محافظ برق نوسان گیر روی کامپیوتر گذاشتم ببینم چی میشه.نشد میرم سر وقت مانیتور.

ویرایش شده توسط MAGIDIYUM
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود. ممکنه به خاطر نوسانات ولتاژ از پایه برق (معمولا بالا بودن ولتاژ) باشه

اگر محافظ برق دیجیتال دارین چک کنین ببینین چه ولتاژی رو نشون میده، اگر نهایتا تا 230 بود خوبه ولی اگر 240 یا بالاتر نشون داد مشکل میتونه از همین باشه...

همچنین اگر امکان‌پذیر هست چندروزی پاوری از کسی قرض بگیرین و تست کنین شاید راندمان پاور پس از چندسال کاهش یافته

و یا در نهایت ممکن هست از کابل HDMI بی‌کیفیت استفاده کرده باشین، از کابل DVI یا مواردی دیگه یا HDMI با کیفیت‌تر هم تست بگیرین ببینین چطور هست.

این بحث خیلی خطرناکه، بهتره کیس‌تون رو ببرین و به تلویزیون وصل کنین ببینین همچین موردی با وجود روشن و خاموش کردن مواردی که فرمودین همچنان برقرار هست یا خیر

از چه نظر خطرناکه؟!

لینک به دیدگاه

درود

منم این مشکلو داشتم با تعویض کابل اچ دی ام ای برطرف شد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

منم این مشکلو داشتم با تعویض کابل اچ دی ام ای برطرف شد.

چه مدل کابلی گرفتی دوست عزیز؟

من یه بار تست کردم با کابل دیگه جواب نداد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای بنده هم پیش آمده با تعویض کابل حل شد

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، MAGIDIYUM گفته است :

از چه نظر خطرناکه؟!

از نظر از دست رفتن سیستم ( به‌خصوص گرافیک و در موارد حاد مانیتور)

بهتره استارتر مواردی که عرض شد رو تست کنن و نتیجه رو اعلام بفرمایند

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MAGIDIYUM گفته است :

چه مدل کابلی گرفتی دوست عزیز؟

من یه بار تست کردم با کابل دیگه جواب نداد.

والا مدلشو نمیدونم

ولی از این با پدر مادراس

روش پوشش ابریشمی داره

قشنگ کیف داره دفترچه داره

لینک به دیدگاه

تشکر از همه دوستانی که جوابگو بودن و نمی تونم تک تک از همشون تشکر کنم?

امروز که کابل را عوض کردم پرش تصویر و  برفکی شدن تصویر کاملا برطرف شد . چون نیاز به سوییچر 3 به 1 برای HDMI داشتم امروز خریدم کار نکرد کابل HDMI را که عوض کردم مشکل سوییچر و پرش همزمان برطرف شد.

اما به وجود قرار گیری سویچر بین مانیتور و کیس همچنان با روشن شدن هواکش دستشویی صفحه میادو میره طبق نظر دوستان باید با یک پاور دیگه تست بگیرم  و به قول دوستمون https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/23671-ehsanrf/ با محافظ برق هم تست بگیرم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

اما به وجود قرار گیری سویچر بین مانیتور و کیس همچنان با روشن شدن هواکش دستشویی صفحه میادو میره طبق نظر دوستان باید با یک پاور دیگه تست بگیرم  و به قول دوستمون https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/23671-ehsanrf/ با محافظ برق هم تست بگیرم

درود بر شما دوست گرامی...

علت قطع و وصل شدن ناگهانی تصویر مانیتور در اثر روشن شدن هواکش و یخچال نویز لحظه ای هست که روی خطوط برق منزل به وجود میاد... بهترین راه برای برطرف شدن این مشکل استفاده از استابلایزر(Stabilizers) هست که با داشتن فیلتر های مناسب ، نویز برق و از بین میبره و برق رگوله شده برای دستگاه های شما فراهم میکنه.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

درود بر شما دوست گرامی...

علت قطع و وصل شدن ناگهانی تصویر مانیتور در اثر روشن شدن هواکش و یخچال نویز لحظه ای هست که روی خطوط برق منزل به وجود میاد... بهترین راه برای برطرف شدن این مشکل استفاده از استابلایزر(Stabilizers) هست که با داشتن فیلتر های مناسب ، نویز برق و از بین میبره و برق رگوله شده برای دستگاه های شما فراهم میکنه.

کدوم ادمی با این قیمت ها ( 200 هزار تومان به بالا ) پول استابلایزر میده

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

تشکر از همه دوستانی که جوابگو بودن و نمی تونم تک تک از همشون تشکر کنم1f60d.png

امروز که کابل را عوض کردم پرش تصویر و  برفکی شدن تصویر کاملا برطرف شد . چون نیاز به سوییچر 3 به 1 برای HDMI داشتم امروز خریدم کار نکرد کابل HDMI را که عوض کردم مشکل سوییچر و پرش همزمان برطرف شد.

در حال حاظر منم محافظ برق کامپیوترو عوض کردم و ازمدل دیجیتالی شرکت  میکرو که ولتاژو کنترل میکنن گذاشتم روش.فعلا مشکل برطرف شده البته الان نمیشه نظر قطعی داد باید یه مدت طولانی کار کنه نظر بدم.امیدوارم از همین محافظ باشه.در وهله بعد میرم سراغ کابل پاور و hdmi و مانیتور و ایجاد سیم ارت برای کیس.

در در 1397/03/20, 06:49:05، MOHSEN-CH گفته است :

والا مدلشو نمیدونم

ولی از این با پدر مادراس

روش پوشش ابریشمی داره

قشنگ کیف داره دفترچه داره

بیزحمت مارکشو یا اگه عکسی ازش دارین عنوان کنید که اگه مشکلم برطرف نشد تهیه کنم.

ویرایش شده توسط MAGIDIYUM
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAGIDIYUM گفته است :

در حال حاظر منم محافظ برق کامپیوترو عوض کردم و ازمدل دیجیتالی شرکت  میکرو که ولتاژو کنترل میکنن گذاشتم روش.فعلا مشکل برطرف شده البته الان نمیشه نظر قطعی داد باید یه مدت طولانی کار کنه نظر بدم.امیدوارم از همین محافظ باشه.در وهله بعد میرم سراغ کابل پاور و hdmi و مانیتور و ایجاد سیم ارت برای کیس.

بیزحمت مارکشو یا اگه عکسی ازش دارین عنوان کنید که اگه مشکلم برطرف نشد تهیه کنم.

خب پس با یک محافظ خوب میشه این مشکل را برطرف کرد 

تشکر از بقیه که در این تایپک مشارکت کردن و تجربیاتشون را در اختیار قرار دادن

در ضمن کابل 8-9 تومنی هم بگیری اما سالم باشه مشکلت برطرف میشه

مشکل حل شد 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید از تهران گفته است :

کدوم ادمی با این قیمت ها ( 200 هزار تومان به بالا ) پول استابلایزر میده

وقتی بالای ۵ میلیون پول سیستم بدی و مانیتور ۱ میلیون به بالا داشته باشی و نوسان برق روی اعصابت باشه و انواع و اقسام مشکلات برای سیستمت درست کنه. B| 

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
در در 14 خرداد 1397 در 23:43، سعید از تهران گفته است :

بنده به تازگی مادربرد 
https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B350-F-GAMING

به همراه Ryzen 2200g

به همراه رم

https://www.hyperxgaming.com/us/memory/fury-ddr4?partnum=HX424C15FB2/8

خریداری کردم

اما از روز اول که این سیستم را روی ویندوز 10 دارم روی رزولشن FHD که رزولوشین مانیتور من است تصویر پرش داره با خاموش یا روش شدن یخچال و هواکش دستشویی تصویر خاموش و سیاه میشه و برمیگرده

یه وقتا هم یهو تصویر برفکی و سپس کامل سبز میشه در حالی که اگر رزولوشن پایین باشه این اتفاقات نمی افته. کابل HDMI هم استفاده میکنم.

آخرین درایور amd هم نصب کردم اخرین ورژن بایوس مادربرد هم نصب کردم

حالا به نظر شما مشکل از عدم کابل اتصال به زمین کیس است؟ یا لازم است مادربرد به گارانتی بره ؟ یا مشکل از کابل HDMI است؟

سلام عزیز. ما هم این مشکل رو داریم مثلا وقتی یک آرمیچر نزدیک تلویزیون روشن میشه تصویر برفکی میشه. این به سیم‌کشی ساختمون مربوط نمیشه و شما هم مشکل سخت افزاری ندارید. مشکل اینه که مانیتور شما جدیده و از تکنولوژی Quantum Duct  استفاده میکنه. فقط میتونم بگم که شما با آن از دستگاه ثابت کننده ولتاژ استفاده کنید یا همچین چیزی. چون اسمش دقیقا یادم نیست. فقط ۱۰۰ هزار تومنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...