رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در 7 ساعت قبل، manhatan گفته است :

من احساست را تأیید می‌کنم اما حرفت را مطلقا نه!

?

لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با درود

راستش من از لیون انتظار خاصی ندارم. شما هم یه بنگاه اقتصادی هستید و الویت سود خودتونه. ازتون راضیم در هر حال

لینک به دیدگاه

لیون همینکه قیمتاشو مثل سایتای دیگه بکنه واسه خریدار بسه کار دیگه ای از دستتون برنمیاد فقط همینو رعایت کنین

لینک به دیدگاه

وقتی خودمون به خودمون رحم نمیکنیم چه فایده؟؟؟

جنسی که قبلا با دلار ۳۰۰۰ تومن یا ۴۰۰۰ تومن خریده شده بوده و مونده تو انبار یا استفاده شده الان میان با دلار ۸۰۰۰ و مقایسه با آک میفروشن ،ته نامردی و حروم خوریه، ماشین و خونه دست دو نمیفروشیم ک به نرخ روز بره بالا...

جنسایی که قبلا با دلار ارزون تر خریده شدن رو به هم با همون قیمت ارزون بفروشیم تا بتونم ارزون هم از هم بخریم، از هر دست بدیم از همون دستم میگیریم، دلال بازی توی این صنف گندشو دراورده. مصرف کننده و فروشنده ی منصف باید دست دلال نون به‌نرخ روز خور رو کوتاه کنه...

چکیده مطلب اینکه دوستان عزیزم، مصرف کننده عزیز، یوزر عزیز، جنسای دست دو و قبل عید خریداری شده ات رو با نرخ قدیم منهای درصد  افت قیمت جنس دست دو بفروش، فکر نکن نرخ روز میفروشی سود میکنی چون از هردست بدی از همون دستم میگیری، هممون توی یه کشتی داریم زندگی میکنیم.

و البته یه نکته دیگه اینکه برای مقابله با دلالایی ک میان جنسارو جارو میکنن بهتره وقتی جنس قدیمی گرون میبینیم اصلا خرید نکنیم ازشون، عدم خرید جنس گرون همه جای دنیا جواب میده ولی متاسفانه در کشور ما هنوز جا نیفتاده...یاد بگیریم  نخریدن رو...

ویرایش شده توسط Feri_seven
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/17, 15:18:55، سعید حسینی گفته است :

میلاد جان امکان داره دیجی کالا قیمت جدید خریده باشه . متاسفانه شرایط برای همه سخت شده و اونهایی که بیشتر زحمت کشیدن کار برای اونها سختتره .

اصلا وضعیت بازار مشخص نیست

توی یک روز یک کالا رو به چند قیمت مختلف خرید میکنیم و تیم چند برابر قبل داره فعالیت میکنه و انرزی میگذاره .

یه سری ها که اصلا کالا نمیفروشن و باعث شده به بازار مراجعه کنیم و از هر کسی که کالا رو داره بخریم تا کار مشتری رو راه بندازیم

اقای حسینی مگر شما کالای دست دوم از دوستان خرید نمیکنید 

خب شما یه بخش بزارید توسایت فروش برای خرید کالای دست دوم (با یهسود کم برای خودتونیه ضرره هم روش کار کنین منظورم اینه که تمیزش کنین حالا مشکلی داشته باشه که قابل تعمیر شدن باشه یا عوض شدن خلاصه از این جورکارا که یه ضرره هم چشم نواز باشه (شبیه به نو باشه))

بنظرم عمده دوستان تو همین فروم خرید نمیکنندکالای دست دوم چون ترس از این دارن که فروشنده دزد باشه مخصوصا خرید کارت گرافیک های رده بالا (گیمینگ) چون فروشنده شایدم انسان درست کاری باشه ولی خب خریدارم نمیشناسه فرده مقابل رو بلاخره یکی یه استان دیگه باشه دستتم که بهش نمیرسه اگر سرت کلاه بزاره (بلاخره 3-5تومن پول یه دفعه به حساب یکی بریزی  یا =وپولو به حسابت نریزن یه ضرره ریسکه)

یعنی خودتون بخرید وخودتون هم بفروشید دست دوم یه ضرره هم این مابین خودتون سود میکنید ولی خب فروشتون بالا میره تو این اوضاع بازار

الان کسی تو این بازار امروز دنبال نو نیست دست دوم بهتر فروش داره 

به قول معروف بروش بهتره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من به عنوان کسی که هم مشتری شما بوده و هم از نزدیک با شما همکاری داشته، در حسن نیت شما شکی ندارم. از طرفی روحیه جسور شمارو هم میشناسم که از تجربه کارهای سخت فرار نمیکنید. به همین دلیل پیشنهاد من اینه که شما به عنوان بزرگترین فروشگاه های اینترنتی ایران در حوزه سخت افزار به صورت رسمی و از مراجع قانونی از این شرکت های گرون فروش شکایت کنید. با توجه به انتشار اسامی ارزبگیران دولتی و تاکید مسئولین به پیگیری گران فروشی، اگر کسی بتونه این مشکلات رو از مجاری قانونی پیگیری کنه، قطعا تیم های باسابقه ای مثل شما خواهند بود. و گرنه از ما خریدارها به تنهایی کاری ساخته نیست. به نظرم بهترین کار اینه. اگر 2 تا شرکت جریمه بشن و خبرش درز کنه، مابقی از ترس گرون فروشی رو تعطیل میکنن.

ویرایش شده توسط ali_arkani
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ali_arkani گفته است :

من به عنوان کسی که هم مشتری شما بوده و هم از نزدیک با شما همکاری داشته، در حسن نیت شما شکی ندارم. از طرفی روحیه جسور شمارو هم میشناسم که از تجربه کارهای سخت فرار نمیکنید. به همین دلیل پیشنهاد من اینه که شما به عنوان بزرگترین فروشگاه های اینترنتی ایران در حوزه سخت افزار به صورت رسمی و از مراجع قانونی از این شرکت های گرون فروش شکایت کنید. با توجه به انتشار اسامی ارزبگیران دولتی و تاکید مسئولین به پیگیری گران فروشی، اگر کسی بتونه این مشکلات رو از مجاری قانونی پیگیری کنه، قطعا تیم های باسابقه ای مثل شما خواهند بود. و گرنه از ما خریدارها به تنهایی کاری ساخته نیست. به نظرم بهترین کار اینه. اگر 2 تا شرکت جریمه بشن و خبرش درز کنه، مابقی از ترس گرون فروشی رو تعطیل میکنن.

علی جان سلام

مشکل پیچیده تر از این حرفها هستش . با وارد کننده حرف بزنی بهش حق میدی ، با فروشنده صحبت کنی بهش حق میدی ، با خرید و مصرف کننده حرف بزنی بهش حق میدی . موضوع به همین سادگی پیچیدست ?

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

علی جان سلام

مشکل پیچیده تر از این حرفها هستش . با وارد کننده حرف بزنی بهش حق میدی ، با فروشنده صحبت کنی بهش حق میدی ، با خرید و مصرف کننده حرف بزنی بهش حق میدی . موضوع به همین سادگی پیچیدست ?

میشه بگید کسی که دلار 4200 میگیره و اجناس رو به قیمت دلار 10 هزار تومنی یا حتی بیشتر روانه بازار میکنه چه حقی داره؟!!!!!!

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، manhatan گفته است :

عزیزم شما یادت رفته اینجا ایرانه! اینجا نه جسور و با عرضه بودن جواب نمیده باید ظالم و بی وجدان باشی تا کارت راه بیفته.عامیانش دزد باش تا پولدار شی

در مورد شکایت از شرکتهای دیگه هم کار اشتباهیه و ریختن بنزین روی آتش است.شما از فلان عاغازاده که قطعات وارد میکند جنس میخرید و من از شما شکایت میکنم وارد کننده با یک تلفن زحمت چند ساله شما را خاک میکند

قبل رسیدن شکایت به دادگاه لیون رو محو میکنن خود جناب حسینی بهتر میتونن جواب بدن

همه طرز فکرشون مثل شما باشه که پس هر اتفاقی افتاد و حتی اومدن چاقو زیر گلومونم گذاشتن باید ساکت باشیم و حرفی نزنیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

میشه بگید کسی که دلار 4200 میگیره و اجناس رو به قیمت دلار 10 هزار تومنی یا حتی بیشتر روانه بازار میکنه چه حقی داره؟!!!!!!

باهاشون صحبت کردم چندین بار

فکر کن شمای احمد اقای گل وارد کننده ای

و 100 میلیون تومان پول داری

میری دلار 4200 تومانی میگیری و سی پی یو وارد میکنی با هزینه ی گمرکی و مالیات و هر چیز دیگری برات حدودا بین 4500 تا 5000 دلار تموم میشه و با دلار 5200 میفروشی ( من نهایت هزینه ها رو در نظر گرفتم ) و در مقابل تومان میگیری ، مشکل از اینجا شروع میشه اگر یکبار دولت بهت مجددا دلار 4200 نده چه اتفاقی برای سرمایت می افته ؟

---------------------------------------------

100 میلیون تومان داری و میری سکه و طلا و ماشین و دلار و ... میخری و میشینی یک گوشه اینطوری حداقل سرمایت حفظ میشه ولی در روش بالا اگر یکبار و فقط یکبار دولت بهت ارز نده سرمایت در همون روز نصف میشه

------------------------

مشکل به همین سادگی پیچیدست

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید حسینی گفته است :

یکبار دولت بهت مجددا دلار 4200 نده چه اتفاقی برای سرمایت می افته ؟

ببخشید اقای حسینی عزیز موضوع اینه همه این فکرو میکنن و این یعنی فقط خود را دیدن شما وقتی با این قیمت بالا میفروشی به امید اینکه اگه مثلا دولت ارز نداد حداقل ضرر نکردم خوب مملکت هیچوقت درست بشو نیست

وقتی همه ی فروشنده ها قیمت واقعی بدن و به فرض ارز دولتی هم بعدا نرسه اولین کسی که ضرر میکنه دولته چون دیگه کسی پولی نداره بره دلار 8تومنی بخره که بخواد وارد کنه 

در نتیجه مجبور به تهیه ارز میشن ولی وقتی شما با دلار نامعلوم اقدام به فروش میکنی خوب وضعیت بهتر نمیشه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

خب شما یه بخش بزارید توسایت فروش برای خرید کالای دست دوم

بله منم همین پیشنهاد رو دادم و ایشون جوابی ندادن

لینک به دیدگاه

میری دلار 4200 تومانی میگیری و سی پی یو وارد میکنی با هزینه ی گمرکی و مالیات و هر چیز دیگری برات حدودا بین 4500 تا 5000 دلار تموم میشه و با دلار 5200 میفروشی ( من نهایت هزینه ها رو در نظر گرفتم ) و در مقابل تومان میگیری ، مشکل از اینجا شروع میشه اگر یکبار دولت بهت مجددا دلار 4200 نده چه اتفاقی برای سرمایت می افته ؟

100 میلیون تومان داری و میری سکه و طلا و ماشین و دلار و ... میخری و میشینی یک گوشه اینطوری حداقل سرمایت حفظ میشه ولی در روش بالا اگر یکبار و فقط یکبار دولت بهت ارز نده سرمایت در همون روز نصف میشه

------------------------

جناب حسینی خوب این  وارد کننده ها  می تونن تا قبل از دریافت دلار جدید جنس جدید رو در بازار عرضه نکنن یا حداقل بخشی رو تدریجی عرضه کنن !..تازه همان سی پی یویی هم که وارد می کنن عملا خودش چیزی با ارزش تر از سکه و طلا هست و با کوچکترین نوسان دلار قیمتش میره بالا همانطوری که با دو برابر شدن دلار قیمت فروش رو بلافاصله بروز می کنن!...

لینک به دیدگاه

من نمیتونم این استدلال رو قبول کنم میدونید چرا؟

چون همین امروز که( مثلا) دلار هشت هزار تومن هست وقتی شخصی برای واردات کالایی دلار 4200 تومنی میگیره در حقیقت نصف مبلغ اون کالا در بازار ازاد رو پرداخت کرده و خب به نصف قیمت هم میفروشه

بزارید ساده تر بگم

من هزار تومن دارم و هر کارت گرافیک در بازار ازاد دویست تومن هست ولی با دلار دولتی میشه صد تومن خرید و با سود قانونی فروخت

خب من الان که کارت گرافیک صد تومنی میخرم میتونم 10 عدد وارد کنم ولی در حالت عادی میتونستم پنج کارت وارد کنم و اگه دفعه بعد دولت به من ارز دولتی نده من همون سرمایه قبلی رو به اضافه سود فروشم دارم و نه تنها ضرر نکردم بلکه سود فروش هم کسب کردم چون از اول هم سرمایه خرید 10 کارت رو نداشتم و فقط میتونستم پنج کارت بخرم

نمیدونم تونستم خوب توضیح بدم یا نه

غیر این هست؟

الان مثلا من مغازه پروتئینی دارم و مثلا قیمت خرید مرغ هفت تومن هست و فروشش هشت تومن

یکی میاد به من میگه من صد کیلو مرغ بهت میدم کیلو سه تومن و شما چهار تومن بفروش

خب ایا من ضرری کردم؟اگه فقط همین یک دفعه این شخص برای من مرغ کیلویی 3 هزار تومنی بیاره و از دفعه بعد همون 7 هزار تومن بخرم و هشت تومن بفروشم ضرری کردم؟!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

یعنی دلیل گرونفروشی واردکننده ها و شرکت هایی کع ارز دولتی میگیرن و به قیمت ارز آزاد می فروشن اینه که احتمال داره که دولت دیگه بهشون ارز دولتی نده؟؟ ?

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

3 هزار تومنی بیاره و از دفعه بعد همون 7 هزار تومن بخرم و هشت تومن بفروشم ضرری کردم

موضوع اینه فروشنده ها میخوان سود حاصل از فروش رو صرف خرید قطعات بیشتر با دلار 4200بکنن که این مثل کنتور هی زیاد و زیادتر میشه و اگه روزیم دلار دولتی ندن خوب اینا بیشترین سود ممکنو کردن... 

این مملکت درست بشو نیست اولین مشکل هم خود مردمن 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، adreno420 گفته است :

یعنی دلیل گرونفروشی واردکننده ها و شرکت هایی کع ارز دولتی میگیرن و به قیمت ارز آزاد می فروشن اینه که احتمال داره که دولت دیگه بهشون ارز دولتی نده؟؟ ?

دقیقا بهانشون همینه مثل اینکه شما همیشه پتو بندازی روت که مبادا یهو هوا سرد  شه ?

موضوع اینه اینا میخوان چه ارز برسه چه ارز نرسه سود خالصو بکنن خوب اقا ارز نرسه دیگه قطعه نخرید دلیلی برای خریدش نیست

وقتی همه دیگه با ارز ازاد قطعه وارد نکنن مملکت فلج شه کسی میتونه ارز دولتی اختصاص نده؟؟؟ 

ویرایش شده توسط memex
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

با سلام و احترام

دوستان ایا ارز دولتی به قطعات ای تی تعلق میگیره یا نه من اخر سر متوجه این موضوع نشدم .

لینک به دیدگاه

خلاصه که اگه با اختصاص ارز دولتی قراره با دلار ازاد فروش بره خوب اختصاص ندن که حداقل بدونیم این همه پولی که بعداً میدیم تو شکم حروم خورها نمیره 

این جدا از حروم بودنش از انسانیت بدوره 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

خیلی سعی کردم دیگه نظر ندم ولی ...

موضوع خیلی ساده تر از این حرفاست

توی این کشور تعریف احتکار و گران فروشی به نفع سرمایه دار عوض شده همونجور که تعریف ربا عوض شده

به همین راحتی

حالا شما تا سال دیگه بیاید بگید چرا من خریدار باید تاوان بدم

پ.ن

تا چند روز پیش که متعجب بودید از تخصیص یافتن ارز دولتی به واردکنندگان گوشی حالا که مشخص شده عزیزان عرصه pc هم ارز دولتی گرفتند میگید به این فکر کنید که بار دوم ارز 4200 ندن چه اتفاقی برای سرمایه واردکننده میوفته؟

این اخرین ارسال من در تاپیک های اینچنینی خواهد بود چون وقتی دستگاهی نباشه که از حقوق مصرف کننده دفاع کنه پس عملا این بحث ها بی فایدست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من هر بار وارد این سایت میشم ترش و شیرین میکنم چند سال به سایت دست نزدن یه روز گفتم به هر نحو که شده از این سایت خرید میکنم شاید این ها آدمهای با انصافی باشن با قیمت قبلی فروش میکنن آخه قسمت سفارش آنلاین هم روشن نگو که چند سال به قیمت سایت رسیدگی نکردن یه لحظه سوپرایز شدم

http://www.ghateat.com/قیمت-قطعات-کامپیوتر/vga-کارت-گرافیک

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/19, 00:06:18، yasin1380 گفته است :

اقای حسینی مگر شما کالای دست دوم از دوستان خرید نمیکنید 

خب شما یه بخش بزارید توسایت فروش برای خرید کالای دست دوم (با یهسود کم برای خودتونیه ضرره هم روش کار کنین منظورم اینه که تمیزش کنین حالا مشکلی داشته باشه که قابل تعمیر شدن باشه یا عوض شدن خلاصه از این جورکارا که یه ضرره هم چشم نواز باشه (شبیه به نو باشه))

بنظرم عمده دوستان تو همین فروم خرید نمیکنندکالای دست دوم چون ترس از این دارن که فروشنده دزد باشه مخصوصا خرید کارت گرافیک های رده بالا (گیمینگ) چون فروشنده شایدم انسان درست کاری باشه ولی خب خریدارم نمیشناسه فرده مقابل رو بلاخره یکی یه استان دیگه باشه دستتم که بهش نمیرسه اگر سرت کلاه بزاره (بلاخره 3-5تومن پول یه دفعه به حساب یکی بریزی  یا =وپولو به حسابت نریزن یه ضرره ریسکه)

یعنی خودتون بخرید وخودتون هم بفروشید دست دوم یه ضرره هم این مابین خودتون سود میکنید ولی خب فروشتون بالا میره تو این اوضاع بازار

الان کسی تو این بازار امروز دنبال نو نیست دست دوم بهتر فروش داره 

به قول معروف بروش بهتره

من موافق هستم خداییش این هم یه نو خدمت رسانی است راستش تو شیپور دیوار نمیشه باز ایسام یکم خوب اما اگه لیون کامپیوتر  قسمت خرید و فروش قطعات دست دوم را راه بندازه خیلی خوب میشه من مثلا رفتم نبود سایت آل دیجیتال هم تو قسمت فروش قطعات دست دوم کارش درست آقای حسینی عزیز تو هر کار یا مشکلی یه فرصتی است من راستش با این خود فروم لیون هم قطعه دست دوم نمیخرم من دوست داشتم طرف مقابل ام لیون باشه اگه یا دتون باشه قبلا یه قسمت دست دوم داشتین یه لپ تاپ قدیمی برای فروش گذاشته بودین خداییش خیلی خوب میشه تو این موضوع کمی توجه کنید البته این ها مشکل نیست یه مسله هست ما مشکل اش میکنیم و نمیخواهیم حل کنیم و ازش رد بشیم یکم اگه دیدگاهمون را عوض کنیم این حرفها که الان 14 صفحه شده من مطمئنم که راه حلی نبود من اولش گفتم تو این دوره برید سراغ قطعات ارزان قیمت  اما انصافا جایی که قطعات دست دوم فروش بره خیلی خوب فرض کنید یه مشتری که به شما لیون رایانه قطعه فروش میکنه طرز برخوردش فرق داره با مشتری که بخواد از یه استان دیگه خرید کنه شما میخرید تست میکنید ما هم میایم خرید میکنیم این وسط هم لیون یه سودی ببره چه اشکالی داره عوض اش با اطمینان میشه خرید کرد 

لینک به دیدگاه

چیزی که بنده از این تاپیک برداشت کردم:

1. عدم توجه یا عدم خوانش همه‌ی نظرات (همچنان ایده‌ها و نظرات بنده در صفحات اولیه مورد توجه قرار نگرفته با اینکه بسیار ریزبینانه عرض شدن، هرچند میتونه تائید نشه)

2. تضمین دریافت سود آینده از جیب مشتری فعلی به خاطر عدم ثبات بازار

سود آینده‌ی بازار رو و همچنین تامین منابع و ... رو  باید از کانال‌های دیگر تامین کرد نه از جیب مشتری فعلی

فکر کنین شما خودتون میرین از سورس همیشگی خرید انبوه کنین، مثلا 500 گرافیک یا پردازنده، ایشون بگه که چون وضعیت دلار و ارز و اقتصاد نوسان داره، خریدهای قدیمم رو به قیمت خرید جدید تقدیم‌تون می‌کنم... چون نمی‌دونم فردا چی میشه!

البته راه‌حل‌های موقتی مثل آتش‌بازی بسیار خوب هست، خصوصا اگر مثل آتش‌بازی یکی دو سال اخیر باشه که با هماهنگی نمایندگان فروش برگزار می‌شد و تخفیف واقعا خوبی روی محصولات می‌بود (که البته از اون‌ها هم بنده بی‌نصیب موندم ?)

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/19, 19:49:06، سعید حسینی گفته است :

------------------------

درود جناب حسینی , پس به نظرم با این وصف که شما فرمودیدبه طور کلی دولت ارز به هیچ واردکننده ای نده بهتره چون اگه نده گرون میفروشه , اگر بده که بازم فروشنده از ترس اینکه ممکنه دفعه بعدی دولت ارز نده بازم گرون میفروشه , پس دیگه چه فرقی برای مصرف کننده میکنه ؟? شایدم من فرمایش شما رو درست متوجه نشده باشم , اگر اینطوره لطفا روشنگری بفرمایید ? سپاس ?

ویرایش شده توسط Gintama
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...