رفتن به مطلب

نظر کاربران لیون کامپیوتر در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی شرکت AMD که با نام NAVI عرضه خواهند شد .  

227 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا ناوی موفق می شود ؟

• بله ، صد در صد موفق می شود .
    • احتمالا موفق می شود .
    • احتمالا موفق نمی شود .
    • نه ، کاملا شکست می خورد .
    • نظری ندارم .

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Mehdi_FXX گفته است :

اگه اشتباه نکنم TBP رو ای‌ام‌دی معرفی کرد و TGP رو انویدیا و جفتشون به مصرف کل کارت اشاره می‌کنند. ولی کلا به این اعداد و ارقام نباید توجه کرد چون هم به میزان خنک کنندگی بستگی داره هم اینکه اغلب، کمپانی‌ها این عدد رو درست ذکر نمی‌کنند. و در دنیای واقعی مصرف قطعات این مقادیر نبودند. تو سی‌پی‌یو هم همینه. TDP 10900K برابر با 125 وات اعلام شده. خب این سی پی‌یو تو تست R15 خودش بیش از 230 وات مصرف می‌کنه. اعداد قابل اعتمادی نیستند.

در 4 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

قضیه پردازنده که جداست دوست عزیز اینتل کلا برای خودش دو تا پاور لول گذاشته و صادق نیست با مصرف کننده و میاد صرفا مصرف پردازنده در فرکانس بیس رو در نظر می گیره در محاسبات سنگین و قشنگم روی پردازنده 160 واتی 9900K میزنه 95 وات(این مصارف در cinebench r20 هست)

در گرافیک می بینید از هر 2 شرکت کارت گذاشتم و مصرف یا همونه یا زیر اونه اونم از سایت بی طرف

در 4 ساعت قبل، Mehdi_FXX گفته است :

3900XT هم همینه. میگه TDP 105 وات بعد میبینی 160 وات فقط سی‌پی‌یو مصرف میکنه

چارتی که گذاشتید درسته ولی گیمینگ هست و اونم میانگین نه حداکثر. خودمونیم دیگه، یه عددی رو میگند که ملت نترسن بعد میبینی تحت شرایط خاص میشه به اون عدد رسید

البته درسته تو گرافیک اوضاع بهتره به قول شما. مثلا تو این چارتی که شما گذاشتید، من میبینم برای 580 و 2080 و وگا64 برای مثال، اعداد 198 و 215 و 292 وات ذکر شده. خب این ۳ تا کارت نمونه‌ی strix oc تازه تو تست فورمارک مصرف حداکثریشون 240 و 252 و 340 واته که حدود 30 الی 40 وات فقط دارند. 

دوستان تا جایی که بنده اطلاع دارم TDP لزوما با توان مصرفی قطعه برابر نیست. اگر درست نمیگم لطفا توضیح بدید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

دوست گرامی شما دقیقا چه انتظاری داشتی ؟

طبق بنچمارکهای اولیه 5800 به 3900 نزدیک شده . 3900 از 5800 چهار هسته ( معادل 50 درصد ) بیشتر داره . حدود 25 درصد رشد فقط در مبحث گیمینگ داشته . رایزن 5000 نمره تک هسته تست CB رو برای اولین بار از 600 عبور داده . با مادربردهای موجود هماهنگه و نیازی به چیپست و سوکت جدید نداره . در فرکانس برابر از سری 3000 سریعتره و افزایش فرکانس هم داشته . هرچیزی که تا الان از رایزن 5000 اومده بسیار قابل توجه بوده . اگر قرار به ناامیدی و .... باشه باید زمانی که نتیجه های سایتهای بیطرف منتشر شد از اونچه فعلا هست ضعیفتر باشه وگرنه با اطلاعات فعلی خیلی هم خوبه .

توی پردازنده واقعا amd سنگ تموم گزاشته و شکست اینتل جایی مشخص شده هنوز به سال نکشیده نسل 10 رو دادن بخاطر این سری 5000 رایزن مجبور شدن نسل 11 رو جلوتر راه اندازی کنن که کل بازارو از دست ندن و همشم یه کلمه که ما خدای سی پیو واسه گیمیم و گیم تو dna ماست :) همیشه هم جالبه کسایی که مخالفت میکنن میرن همینارو میخرنو استفاده میکنن اخرش :) اگه همین amd نبود اینتل سالیان سال مطمعنا به فکر تعداد هسته هارو بالا بردن نمیوفتاد و همون 4 و 6 کور ادامه میداد . 

ویرایش شده توسط fatide
لینک به دیدگاه

از TDP به عنوان توان حرارتی یاد می کنن . بیشتر به درد انتخاب کولر و ... میخوره . ارتباط صد در صد با مقدار مصرف نداره اما بی ربط هم نیست .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، HeX گفته است :

دوستان تا جایی که بنده اطلاع دارم TDP لزوما با توان مصرفی قطعه برابر نیست. اگر درست نمیگم لطفا توضیح بدید.

بله درست هست و TDP مصرف خود چیپ هست در گرافیک ولی TGP مصرف  برد و کامپوننت ها و مهم تر خود چیپ گرافیکی هست برای سری ناوی و تورینگ این مقادیر صادق هست و بالاتر برای هر 2 شرکت مثال اوردم

پردازنده هم که کلا خیلی TDP معنایی نداره چون هر 2 شرکت در فرکانس بیس ظاهرا محاسبه می کنن توان مصرفی رو در برنامه های سنگین(مثل CINEBENCH R20) وگرنه در بازی مصرف 50 یا 60 واتی حتی به TDP اسمی پردازنده هم نمیرسه

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

از TDP به عنوان توان حرارتی یاد می کنن . بیشتر به درد انتخاب کولر و ... میخوره . ارتباط صد در صد با مقدار مصرف نداره اما بی ربط هم نیست .

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

بله درست هست و TDP مصرف خود چیپ هست در گرافیک ولی TGP مصرف  برد و کامپوننت ها و مهم تر خود چیپ گرافیکی هست برای سری ناوی و تورینگ این مقادیر صادق هست و بالاتر برای هر 2 شرکت مثال اوردم

پردازنده هم که کلا خیلی TDP معنایی داره چون هر 2 شرکت در فرکانس بیس ظاهرا محاسبه می کنن توان مصرفی رو در برنامه های سنگین(مثل CINEBENCH R20) وگرنه در بازی مصرف 50 یا 60 واتی حتی به TDP اسمی پردازنده هم نمیرسه

درود مجدد خدمت عزیزان

ببینید دوستان گرامی؛ یک TDP داریم که مخفف Thermal Design Power هست و دقیقاً همون چیزی هست که وحید جان هم میگه و برای انتخاب کولر استفاده میشه و به بحث ما ربطی نداره؛ اما در کنار اون هم یک TDP داریم که مخفف Total Draw Power هست. این TDP کل توانی هست که کارت مصرف می کنه و شامل خود GPU، پورت ها، توان مورد نیاز فن ها، یا اگر LED ای باشه و هر چیزی روی خود کارت میشه. اینجا AMD از TGP استفاده کرده که مخفف Total Graphics Power هست و فقط توان مصرفی خود GPU رو شامل میشه. دیگه با این توضیحات مشخص هست که TDP قاعدتاً باید بیشتر از TGP باشه.

این مخفف ها جدا از اینکه شبیه هم هستند و اشتباهاً ممکنه به جای هم به کار برن، در گذر زمان ممکنه جزئیات مهمی از تعریفشون تغییر کنه و در ضمن هر شرکتی هم میتونه با فرمولاسیون خودش اعداد رو به نفع خودش تغییر بده. یک نمونه اش همین اسلایدی که دوست عزیزم در صفحه قبل از انویدیا گذاشته که توسط لابراتوار معتبر Igor's Lab بررسی و مورد انتقاد واقع شده.

فقط یک موردی رو که متوجه نشدم، الان این TGP شامل کل پکیج یعنی GPU+VRAM میشه یا فقط و فقط خود GPU هست. سایت ها نوشتن که فقط GPU هست اما من فکر می کنم شامل VRAM هم میشه.

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

پردازنده هم که کلا خیلی TDP معنایی داره چون هر 2 شرکت در فرکانس بیس ظاهرا محاسبه می کنن توان مصرفی رو در برنامه های سنگین(مثل CINEBENCH R20) وگرنه در بازی مصرف 50 یا 60 واتی حتی به TDP اسمی پردازنده هم نمیرسه

اما در مورد این مطلب: این TDP که شما میگی همون Thermal Design Power هست. اینکه AMD و اینتل چطوری TDP پردازنده هاشونو محاسبه می کنند یک مطلب بسیار طولانی هست که Gamers Nexus مفصلاً راجع بهش توضیح داده. خلاصه اش اینه که این TDPها در بازی یا یک نرم افزار خاص یا یک فرکانس پایه یا... محاسبه نمیشه. این TDPها توان دفع حرارتی مورد نیاز کولر برای اون پردازنده هست که همونطور که عرض کردم نه تنها فرمولاسیون این دو شرکت با هم فرق می کنه، که حتی ممکنه در یک نسل از یک محصول به محصول دیگر هم متفاوت باشه؛ همونطوری که مثلاً Ryzen 7 3700X یک پردازنده 65 واتی هست اما Ryzen 5 3600X یک پردازنده 95 واتی! اتفاقاً بین اینتل و AMD، معمولاً این اعداد اینتل هست که به واقعیت نزدیک تر هست و توان دفع حرارت کولر رو نشون میده.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در هر صورت جدای از بحث مصرف، چیزی که برای خودم خیلی جالب هست اینه که الان AMD از کجا میتونست بدونه انویدیا بعد از بیش از 16 سال یک دفعه یک RTX 3070 معرفی می کنه که نه تنها کلی از RTX 2080TI قویتر خواهد بود که ارزونتر هم خواهد بود و براش یک جواب درخور آماده داشته باشه؟ 🤔

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

فقط یک موردی رو که متوجه نشدم، الان این TGP شامل کل پکیج یعنی GPU+VRAM میشه یا فقط و فقط خود GPU هست. سایت ها نوشتن که فقط GPU هست اما من فکر می کنم شامل VRAM هم میشه.

TGP شامل مصرف همه چیز کارت هست و حتی فن ها هم لحاظ شدن در تست هایی که در سایت TPU درج شده

اینجا AMD از TGP استفاده کرده که مخفف Total Graphics Power هست و فقط توان مصرفی خود GPU رو شامل میشه. دیگه با این توضیحات مشخص هست که TDP قاعدتاً باید بیشتر از TGP باشه.

این مورد رو من متوجه نشدم شما کجا دیدین که AMD از TGP استفاده کنه فقط برای چیپ گرافیکی؟ چون اسمش روشه و باید مصرف کل گرافیک باشه و نه فقط چیپ اگر جایی خوندین ممنون میشم منبع بدین

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

TGP شامل مصرف همه چیز کارت هست و حتی فن ها هم لحاظ شدن در تست هایی که در سایت TPU درج شده

کدوم تست ها داداش گلم؟ اگر منظورتون این خبر هست که همون خبری هست که مثل بقیه سایت ها حول توییت Patrick Schur نوشته شده و ما هم داریم در مورد همین توییت بحث می کنیم و من جایی ندیدم Tech Power Up درج کرده باشه "TGP شامل مصرف همه چیز کارت منجمله فن ها هم میشه".

در ضمن یک نقل قول از Guru3D:

نقل قول

The GPU is also said to feature a TGP (total graphics power) of 255W. This does not mean all the power of the card, but the GPU itself .

امیدوارم دیگه Guru3D رو قبول داشته باشی xD

نقل قول

این مورد رو من متوجه نشدم شما کجا دیدین که AMD از TGP استفاده کنه فقط برای چیپ گرافیکی؟ چون اسمش روشه و باید مصرف کل گرافیک باشه و نه فقط چیپ اگر جایی خوندین ممنون میشم منبع بدین

منبع دادم دیگه عزیزم. از VideoCardz و WCCFTech برات نقل قول کردم، گفتی چرت نوشتن. قبولشون نداری نظرت محترمه، کار دیگه ای از دست من برنمیاد.

لینک به دیدگاه

در در 27 مهر 1399 در 23:50، Trickster گفته است :

کدوم تست ها داداش گلم؟ اگر منظورتون این خبر هست که همون خبری هست که مثل بقیه سایت ها حول توییت Patrick Schur نوشته شده و ما هم داریم در مورد همین توییت بحث می کنیم و من جایی ندیدم Tech Power Up درج کرده باشه "TGP شامل مصرف همه چیز کارت منجمله فن ها هم میشه".

داداش من 1000 تا اسلاید گذاشتم شما تازه می گی کدوما😁عرضم به حضور شما سایت تک پاوراپ تست مصرفش به این صورت هست که همه مصرفی که کارت از رابط PCI و همچنین خروجی های 8 پین یا 6 پین هست رو اندازه می گیره انگلیسیت که ماشاالله خوبه می گذارم خودت بخونی

For this test, we measure power consumption of only the graphics card via the PCI-Express power connector(s) and PCI-Express bus slot. A Keithley Integra 2700 digital multimeter with 6.5-digit resolution is used for all measurements. Again, these values only reflect the card's power consumption as measured at its DC inputs, not that of the whole system

اگر این همه مصرف کارت یا همون TGP نیست پس چیه؟

5700XT FURMARK.png

در در 27 مهر 1399 در 23:50، Trickster گفته است :

منبع دادم دیگه عزیزم. از VideoCardz و WCCFTech برات نقل قول کردم، گفتی چرت نوشتن. قبولشون نداری نظرت محترمه، کار دیگه ای از دست من برنمیاد.

اشتباه کردن اونا منم با مدرک جواب شمارو دادم اینکه شما روی نظر اشتباه اونا پافشاری می کنی تقصیر من چیه دوست عزیز موید باشید

لینک به دیدگاه

این که ناوی بزرگ از 5700XT هم دو برابر سایه زن بیشتر داشته باشه هم فرکانسش بالاتر باشه و فقط 30 وات مصرف بیشتر داشته باشه یه مقدار زیادی رویاییه !!!! ولی خب جهش 50 درصدی مجدد با RDNA2 هم خیلی زیاده .

من فکر می کنم این کارت در حدود 3080 پرفورمنس داره و مصرفش هم احتمالا زیر 300 وات هستش .  حالا شاید در تست استرس بره بالای 300 ولی بعیده که خیلی فاصله بگیره .

لینک به دیدگاه

در در 28 مهر 1399 در 00:40، big VULTURE گفته است :

این که ناوی بزرگ از 5700XT هم دو برابر سایه زن بیشتر داشته باشه هم فرکانسش بالاتر باشه و فقط 30 وات مصرف بیشتر داشته باشه یه مقدار زیادی رویاییه !!!! ولی خب جهش 50 درصدی مجدد با RDNA2 هم خیلی زیاده .

من فکر می کنم این کارت در حدود 3080 پرفورمنس داره و مصرفش هم احتمالا زیر 300 وات هستش .  حالا شاید در تست استرس بره بالای 300 ولی بعیده که خیلی فاصله بگیره .

اتفاقا زیادم رویایی نیست چیزی که ما از معماری ناوی 2 و مصرفش می دونیم

چیپ ایکس باکس با 52CU و فرکانس 1825 مصرفش حدودا 150 وات هست

چیپ پلی استیشن 5 با 36CU و بوست 2233 مصرفش حدودا 170 وات تخمین زده شده

همین 255 وات TGP می تونه راحت 80CU رو روی فرکانس حدودای 2000 برسونه به نظر شخصیم قبلا شایعه 280 وات بود که ظاهرا تونستن کمی پایین تر بیارنش

اما چیزی که من بیشتر براش هیچان زدم قدرت اورکلاک این سری هست که انویدیا این نسل اصلا توان اورکلاک نداره و اگر AMD حتی 10 درصد با اورکلاک به پرفورمنسش اضافه بشه فوق العادست برای مصرف کننده

اما من سورس های خبری اون دوستمون رو الان رفتم نگاه کردم و در کمال تعجب نه تنها اونا حرف من رو زده بودن که مصرف کل کارت در مدل رفرنس نهایتا 255 وات هست بلکه سایت videocardz فکر می کنه 255 وات مصرف مدل AIB هست و مدل رفرنس شاید پایین ترم باشه!!!wccftech.thumb.PNG.8728b2bef5382860fe3f88a3e7d6816b.PNG

1287259271_VIDEOCARDZ.thumb.PNG.fa66f0b81bf05dd7aabd3cb12feb67b3.PNG

اینکه ایشون چی خوندن یا مقالات تغییر کرده من بی خبرم

لینک به دیدگاه

در در 27 مهر 1399 در 14:42، matrix.trixx گفته است :

شما رفتی به گذشته های دور که همین 2 کارتی که مقایسه کردم تست FURMARK میزارم و بازم همونه منتها این دفع به ضرر انویدیاست😂

چرا به ضرر؟ تو چارت اول که 2080 بود. اولیو میذاشتین کافی بود. حالا تو این ۲ تا چارت، گیمینگ میانگین: 

2080: 215 وات

5700XT: 219 وات

فورمارک:

2080: 225 وات

5700XT: 223 وات

خب مصرفشون فرق چندانی نمیکنه، چند وات که مسئله نیست. منتها کارایی خوشگل فرق میکنه

در در 27 مهر 1399 در 18:29، HeX گفته است :

TDP، TGP، TBP، TKooftP و... رو بشنو و باور نکن :دی 

شده قضیه ماشینا که کمپانی قدرت سر چرخ رو نمیگه و قدرت انجین رو میگه که تا برسه به چرخ هدررفت داره. میگه ماشین من 115 اسب بخار داره. نمیگه سر چرخ میشه 115 الاغ بخار. این قضیه هم همونه :دی

ولی چیزی که گفتید کاملا درسته اما کمپانی‌ها این اعداد رو در قالب مصرف قطعاتشون نشون میدن.

ویرایش شده توسط Mehdi_FXX
لینک به دیدگاه

در در 28 مهر 1399 در 00:51، matrix.trixx گفته است :

اتفاقا زیادم رویایی نیست چیزی که ما از معماری ناوی 2 و مصرفش می دونیم

چیپ ایکس باکس با 52CU و فرکانس 1825 مصرفش حدودا 150 وات هست

چیپ پلی استیشن 5 با 36CU و بوست 2233 مصرفش حدودا 170 وات تخمین زده شده

همین 255 وات TGP می تونه راحت 80CU رو روی فرکانس حدودای 2000 برسونه به نظر شخصیم قبلا شایعه 280 وات بود که ظاهرا تونستن کمی پایین تر بیارنش

اما چیزی که من بیشتر براش هیچان زدم قدرت اورکلاک این سری هست که انویدیا این نسل اصلا توان اورکلاک نداره و اگر AMD حتی 10 درصد با اورکلاک به پرفورمنسش اضافه بشه فوق العادست برای مصرف کننده

امکان پذیر که هست . پست اول بنده هم نشون داد این 225 وات میتونه صحیح باشه . ای ام دی در مهاجرت از GCN به RDNA گل کاشته حالا قرار همون رویه رو در مهاجرت از RDNA به RDNA2 ادامه بده . طبیعیه که این بار حتی بهتر از نسل قبل باشه . این که تغییر در فناوری این همه موثر باشه خیلی رویاییه . انگار دارن دروغ تحویل آدم میدن .

کمبود موجودی بلای جان سری RTX 3000 :

Report: NVIDIA Only Meeting 7.4% Of Demand Right Now, RTX 3070 To Have Limited Quantity As Well

سری RTX 3000 با جهش پرفورمنس که ایجاد کرده می تواند فروش بسیار خوبی را تجربه کند اما موجودی فعلا ناکافیست .

توضیحات بیشتر در مورد مصرف سری RX 6000 :

AMD Radeon RX 6000 based on Navi 21 XT to feature 320W TBP, 16 Gbps GDDR6 memory

بررسی مقدار حدودی مصرف برای جلوگیری از برداشت اشتباه حاصل از عبارت هایی مانند TGP و ... .

در در 29 مهر 1399 در 12:00، big VULTURE گفته است :

توضیحات بیشتر در مورد مصرف سری RX 6000 :

AMD Radeon RX 6000 based on Navi 21 XT to feature 320W TBP, 16 Gbps GDDR6 memory

بررسی مقدار حدودی مصرف برای جلوگیری از برداشت اشتباه حاصل از عبارت هایی مانند TGP و ... .

خب الان یه مقدار موضوع شفافتر شد .

تخمین 290 تا 355 وات برای کارتهایی که تحت سری RX 6000 عرضه میشن . تا 8 روز دیگه مراسم رسمی ای ام دی هستش .

@Trickster

@HeX

@matrix.trixx

@Nima2007

@hd5870

یه قسمت از منبع رو بدون هیچ تغییری کپی می کنم :

Igor Wallossek published his first ‘big leak’ on Big Navi. According to his data, AMD Navi 21 XT will feature TGP at around 320W, not 255W as reported earlier. The difference comes from the wrong use of TGP nomenclature (Total Graphics Power) for both AMD and NVIDIA in an earlier report

قسمت آخر رو توجه کنید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

خب الان یه مقدار موضوع شفافتر شد .

تخمین 290 تا 355 وات برای کارتهایی که تحت سری RX 6000 عرضه میشن . تا 8 روز دیگه مراسم رسمی ای ام دی هستش .

@Trickster

@HeX

@matrix.trixx

@Nima2007

@hd5870

یه قسمت از منبع رو بدون هیچ تغییری کپی می کنم :

Igor Wallossek published his first ‘big leak’ on Big Navi. According to his data, AMD Navi 21 XT will feature TGP at around 320W, not 255W as reported earlier. The difference comes from the wrong use of TGP nomenclature (Total Graphics Power) for both AMD and NVIDIA in an earlier report

قسمت آخر رو توجه کنید .

درود بحث من با اون دوستمون این بود که TGP(که اسم دیگش TBP هست) مصرف کل هست که اینجا قشنگ بهش اشاره شده و حتی چارت هم دادن منتها ایشون اصرار داشت TGP یعنی مصرف چیپ GPU برای AMD

اینکه مصرف کارت چه قدر باشه حقیقتش فعلا هر کسی یک حدس و گمانی میزنه و واقعا تا بررسی کارت منتشر نشه نمیشه گفت

TGP.PNG

لینک به دیدگاه

برنامه ای ام دی برای تحویل سری RX 6000 به مصرف کننده واقعی !!!

AMD issues guidelines to retailers to prevent Radeon RX 6000 scalping

پس از مشکلاتی که در فروش سری RTX 3000 بر سر انویدیا آمد ، ای ام دی تلاش می کند از پیش برای مشکلات مشابه آماده باشد .

کارت 3070 نسخه KO از شرکت ایسوز :

ASUS unveils GeForce RTX 3070 KO (Korean Origin) graphics card

ASUS-GeForce-RTX-3070-KO-Korean-Origin-graphics-card-3.thumb.jpg.40211c53157ab17a78313f617582e9cc.jpg

ASUS-GeForce-RTX-3070-KO-Korean-Origin-graphics-card-2.thumb.jpg.8ad037a4a9733349e631e7b24de46542.jpg

این کارت مخصوص بازار کره جنوبی طراحی شده است .

لینک به دیدگاه

نقل قول

The values reported earlier were only representing the GPU socket power (GFX, SOC, and VDDCI). This is totally opposite to NVIDIA’s TGP, which represents the power consumption of the whole graphics card. That said, the value of 255W was only illustrating the socket power for the AIB card, not the power of the whole custom graphics card.

Taking that into the account, Navi 21 XT would have a stock GPU power of 235W. Thus the TBP (total board power) of AMD Radeon RX 6000  graphics card based on Navi 21 XT would be at around 320W. This number will increase to 355W for custom boards.

Untitled.thumb.jpg.2f394b3800182035970ac98bf5f320b1.jpg

واقعاً یک مطلب بسیار ساده هست ها! یک موضوع کاملاً ابتدایی که اگر کسی که درباره چیزی که می نویسه کوچکترین اطلاعاتی میداشت، با دو جمله باید قانع میشد...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نقل قول

جواب این سوالمو هم گرفتم. طبق این چارت همونطور که فکر می کردم 255 وات شامل کل پکیج یعنی GPU+VRAM میشه. ^_^

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

Taking that into the account, Navi 21 XT would have a stock GPU power of 235W. Thus the TBP (total board power) of AMD Radeon RX 6000  graphics card based on Navi 21 XT would be at around 320W.

سلام، طبقه گفته این جمله TGP این کارت 235 اما TBP 320 واته. اما با این چیزی که انویدیا منتشر کرده متفاوته. TGP اصطلاحیه که انویدیا معرفی کرده پس بهتره از سایت خودش چک کنیم:

https://www.nvidia.com/content/dam/en-zz/Solutions/GeForce/technologies/frameview/Power_Primer.pdf

نقل قول

TBP or Total Board Power is essentially the same as TGP. AMD tends to use TBP while NVIDIA uses TGP.

طبقه گفته انویدیا، TBP مشابه TGP هست اما AMD علاقه داره از TBP برای اشاره به این موضوع استفاده کنه.

نقل قول

TGP, or Total Graphics Power, is a more specific term for the power that a power supply should provide to the graphics subsystem, an add-in-card in most cases.

در جای دیگه هم به این موضوع اشاره کرده. 

من از سایت دیگری هم این موضوع رو چک کردم:

https://www.geeks3d.com/20190613/graphics-cards-power-tdp-tgp/

نقل قول

The power consumption of the whole graphics card is defined by the TGP or Total Graphics Power (or TBP for Total Board Power or Typical Board Power in AMD’s GPU specs…)

اون سایت هم از فایل مربوط به انویدیا استفاده کرده:

نقل قول

The definition of the TGP from Quadro-Power-Guidelines.pdf:

The TGP (total graphics power) represents the maximum amount of graphics board power that the system power supply should be able to provide to the graphics card.

پس منظور انویدیا از مطرح کردن TGP، ارائه تعریف جدید برای مصرف کارت گرافیک هست تا به نوعی بتونه اون رو از TDP جدا کنه و بتونه به مصرف خود کارت اشاره کنه. خب الان TGP رو میشه برای استناد به مصرف کارت گرافیک استفاده کرد تا TDP که چندین تعریف داره. ای‌ام‌دی هم که خوراکش کپی کاری تو اسمه. واسش افت داشت بگه TGP :دی

اگه من اشتباه میکنم خواهش میکنم اصلاحش کنید. به نظرم به هر منبعی نمیشه اعتماد کرد من ملاک رو فقط سایت انویدیا قرار دادم نه حتی geek3d با اینکه خیلی معتبره

ویرایش شده توسط Mehdi_FXX
لینک به دیدگاه

مشخصات کارتهای سری RX 6000 :

AMD Radeon RX 6900XT to feature Navi 21 XTX GPU with 80 CUs

پرچمدار این سری با اسم 6900XT :

80 عدد Compute Units ، فرکانس گیمینگ 2040 ، فرکانس نهایی 2330 ، 16 گیگ مموری GDDR6 و باس 256 بیتی .

کارت بعدی با اسم 6800XT :

72 عدد Compute Units ، فرکانس گیمینگ 2015 ، فرکانس نهایی 2250 ، 16 گیگ مموری GDDR6 و باس 256 بیتی .

کارت بعدی با اسم 6800 :

64 عدد Compute Units ، فرکانس گیمینگ 1815 ، فرکانس نهایی 2150 ، 16 گیگ مموری GDDR6 و باس 256 بیتی .

کارت بعدی با اسم 6700XT ( این کارت جانشین 5700XT می باشد ) :

40 عدد Compute Units ، فرکانس گیمینگ .... ، فرکانس نهایی .... ، 12 گیگ مموری GDDR6 و باس 192 بیتی .

کارت بعدی با اسم 6700 :

.... عدد Compute Units ، فرکانس گیمینگ .... ، فرکانس نهایی .... ، .... گیگ مموری ..... و باس 192 بیتی .

.......................

اگر 6700XT که جانشین 5700XT شده حدود 15 تا 20 درصد از 5700XT سریعتر باشه و هر کارت بالاتر از 6700XT هم از کارت قبلی خودش 20 درصد سریعتر باشه قدرت پرچمدار سری RX 6000 ( یعنی 6900XT ) به نسبت پرچمدار سری RX 5000 ( یعنی 5700XT ) میتونه حدود 75 - 80 درصد بیشتر باشه . فقط این وسط جای RX 6900 خالیه . با توجه به نزدیکی مشخصات RX 6900XT و RX 6800XT روی کاغذ وجود RX 6900 در آینده بعیده !

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

هر CU مشخص نشده شامل چند پردازنده جریانیه یا نه مثل قبله؟ 

در در 30 مهر 1399 در 08:56، big VULTURE گفته است :

اگر 6700XT که جانشین 5700XT شده حدود 15 تا 20 درصد از 5700XT سریعتر باشه

جهش 50 درصدی الان شد 15 20 درصد؟ 

اگه amd واقعا به همچین رسیده و تو 6700XT همون 40 تا CU استفاده کرده و اگر تعداد هسته هاش 2560 تا باشه، باید همون 50 درصد افزایش کارایی داشته باشه. فقط فرکانسش راحت 10 درصد افزایش پیدا میکنه حداقل

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mehdi_FXX گفته است :

جهش 50 درصدی الان شد 15 20 درصد؟ 

اگه amd واقعا به همچین رسیده و تو 6700XT همون 40 تا CU استفاده کرده و اگر تعداد هسته هاش 2560 تا باشه، باید همون 50 درصد افزایش کارایی داشته باشه. فقط فرکانسش راحت 10 درصد افزایش پیدا میکنه حداقل

جهش 50 درصدی در پرفورمنس در برابر مصرف هستش . هنوز که معلوم نیست 6700XT چقدر از 5700XT قویتره و مصرفش در چه حده .

اگر پرچمدار به پرچمدار حساب کنیم جهشی ( پرفورمنس نه مصرف و ... ) که فعلا از حدس و گمان در میاد میشه 80 درصد . مقایسه میشه با جهش 2080Ti به 3090 .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mehdi_FXX گفته است :

سلام، طبقه گفته این جمله TGP این کارت 235 اما TBP 320 واته. اما با این چیزی که انویدیا منتشر کرده متفاوته. TGP اصطلاحیه که انویدیا معرفی کرده پس بهتره از سایت خودش چک کنیم:

طبقه گفته انویدیا، TBP مشابه TGP هست اما AMD علاقه داره از TBP برای اشاره به این موضوع استفاده کنه.در جای دیگه هم به این موضوع اشاره کرده. من از سایت دیگری هم این موضوع رو چک کردم: اون سایت هم از فایل مربوط به انویدیا استفاده کرده: پس منظور انویدیا از مطرح کردن TGP، ارائه تعریف جدید برای مصرف کارت گرافیک هست تا به نوعی بتونه اون رو از TDP جدا کنه و بتونه به مصرف خود کارت اشاره کنه. خب الان TGP رو میشه برای استناد به مصرف کارت گرافیک استفاده کرد تا TDP که چندین تعریف داره. ای‌ام‌دی هم که خوراکش کپی کاری تو اسمه. واسش افت داشت بگه TGP :دی اگه من اشتباه میکنم خواهش میکنم اصلاحش کنید. به نظرم به هر منبعی نمیشه اعتماد کرد من ملاک رو فقط سایت انویدیا قرار دادم نه حتی geek3d با اینکه خیلی معتبره

درود عزیز

اولاً که این اصطلاحات یا واژه ها یا استانداردها یا هر چیزی که هست رو یک شرکت ابداع یا تعریف نمیکنه. اینا توسط کنسرسیوم ها تعریف میشه پس اینکه بگیم انویدیا یا فلان شرکت مرجع تعریف یک اصطلاح هست اشتباهه. البته خب قابل ذکره که این تشکل ها هم عموماً شامل همین شرکت ها مثل انویدیا، اینتل، AMD و... میشه.

ثانیاً ما از همون ابتدا اصل مطلبی که بحث رو شروع کرد در مورد یک کارت AMD بود پس باید طبق تعریف AMD هم جلو بریم. دیگه اینکه اگر X اینجوری باشه Y اونجوری میشه و... نیاز نیست. خیلی ساده: طبق تعریف AMD باید TGP این کارت رو 255 وات در نظر بگیریم. همین. در چند پست قبل تر هم عرض کردم همین Igor's Lab اون اسلاید انویدیا رو بررسی کرده و مورد انتقاد قرار داده رو دیدید؟ یک بخشش همین مطلب بود. استاندارد AMD با انویدیا در تعریف TGP متفاوت هست اما انویدیا اومده اینا رو مستقیماً مقایسه کرده. الانم احساس می کنم شما هم داری اشتباه می کنی.

ثالثاً ببین عزیز، همونطور که گفتم این اصطلاحات توسط تشکل های مرجع به صورت دقیق تعریف میشه. البته باز هم طبق چند پست قبل تر که گفتم این تعاریف ممکنه در طول زمان عوض بشن یا وقتی یک تعریف کامل نیست، یک تعریف دیگر بوجود بیاد هم هست. اما در عین حال وقتی یک چیزی تعریف میشه، دیگه معنیش چیز دیگه ای نمیتونه باشه. اینکه بیای بگی TGP اسم دیگه اش TBP هست یا فلان مقدار رو میشه به جای فلان مقدار قرار داد اشتباه هست. شاید روش اندازه گیری شرکت ها با هم متفاوت باشه اما دو چیز رو نمیشه به جای هم قرار داد.

لینک به دیدگاه

آیا 6800XT می تواند فرکانس 2577 را لمس کند ؟

AMD Radeon RX 6800XT board partner card allegedly features a 2577 MHz boost clock

اطلاعات جدید حاکی از نزدیکی موقت فرکانس 6800XT به فرکانس 2577 است .

در در 30 مهر 1399 در 10:33، Mehdi_FXX گفته است :

هر CU مشخص نشده شامل چند پردازنده جریانیه یا نه مثل قبله؟ 

سلام

پردازنده 6900XT با 80 عدد CU و 5120 عدد سایه زن لانچ میشه .

در در 30 مهر 1399 در 12:46، Trickster گفته است :

درود عزیز

اولاً که این اصطلاحات یا واژه ها یا استانداردها یا هر چیزی که هست رو یک شرکت ابداع یا تعریف نمیکنه. اینا توسط کنسرسیوم ها تعریف میشه ...........

سلام

تا الان که 2 تا TDP داریم !

یدونم الان من ساختم Tetra Device Pro ! دقیقا نمی دونم چیه ولی بهش میاد چیز خوبی باشه . هرچی نباشه تهش Pro داره .

ولی خارج از شوخی . تعداد زیادی اصطلاح و ... تا الان ساخته شدن . تعداد زیادیشون هم عملا ارزش خاصی ندارن چون با رشد و پیشرفت فناوری دیگه نمی تونن همه ابعاد یک فناوری رو پوشش بدن . سودجویی شرکت ها که با این تعاریف بازی کردن هم به یک شکل دیگه موجب بروز مشکل شده . تهش این که واقعا نمیشه به راحتی به این اعداد و ارقام اعتماد کرد .

لینک به دیدگاه

در در 30 مهر 1399 در 12:20، big VULTURE گفته است :

جهش 50 درصدی در پرفورمنس در برابر مصرف هستش . هنوز که معلوم نیست 6700XT چقدر از 5700XT قویتره و مصرفش در چه حده .

اگر پرچمدار به پرچمدار حساب کنیم جهشی ( پرفورمنس نه مصرف و ... ) که فعلا از حدس و گمان در میاد میشه 80 درصد . مقایسه میشه با جهش 2080Ti به 3090 .

بهبود 50 درصدی پرفورمنس نسبت به مصرف یعنی میتونه ترانزیستورهارو قشنگ دوبل کنه :) پس خیلی قویه که امیدوارم همینطور باشه و آمپر بی رقیب نمونه

در در 30 مهر 1399 در 13:54، big VULTURE گفته است :

سلام

پردازنده 6900XT با 80 عدد CU و 5120 عدد سایه زن لانچ میشه .

سلام

تا الان که 2 تا TDP داریم !

یدونم الان من ساختم Tetra Device Pro ! دقیقا نمی دونم چیه ولی بهش میاد چیز خوبی باشه . هرچی نباشه تهش Pro داره .

ولی خارج از شوخی . تعداد زیادی اصطلاح و ... تا الان ساخته شدن . تعداد زیادیشون هم عملا ارزش خاصی ندارن چون با رشد و پیشرفت فناوری دیگه نمی تونن همه ابعاد یک فناوری رو پوشش بدن . سودجویی شرکت ها که با این تعاریف بازی کردن هم به یک شکل دیگه موجب بروز مشکل شده . تهش این که واقعا نمیشه به راحتی به این اعداد و ارقام اعتماد کرد .

زیبا بود :)) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرچه  3 تا کارت معرفی میشه ولی من فکر می کنم این نسل بتونه رنج کاملی از کارتها رو برای رقابت داشته باشه.

الان در حال حاضر 6900XT 6800XT , 6800 سه کارت رو با یک سیلیکون navi21 داریم. و رده پایین تر 6700XT. 

این وسط 6900 و  6700 هم باید باشه تا سری تکمیل بشه. فقط من فکر می کنم 6900 باید مشخصاتش مشابه 6800XT باشه با توجه به سیلیکون مشابهی که داره. یا یک کارت 56CU هم پایین تر از 6800 قرار داشته باشه یا اصلا خود 6800 باشه و 6800XT با 64CU باشه.

به هر حال یک هفته دیگه همه چیز مشخص میشه .

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

بنچمارک از کارت 3070 در بازی AotS :

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ashes of the Singularity performance leaks

3070 پرفورمنسی در حدود 2080Ti دارد ( اختلاف کمتر از 10 درصد ) ؟!؟!؟!

شایعه :

NVIDIA allegedly cancels GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3070 16GB

انویدیا عرضه نسخه 20 گیگی 3080 و نسخه 16 گیگی 3070 را لغو کرده است . دلیل لغو نسخه 20 گیگ 3080 را مشکل در GDDR6X می دانند . 3070Ti هم قرار نیست لانچ شود .

آیا تصویر زیر متعلق به 6800XT می باشد ؟

AMD Radeon RX 6800XT (Navi 21) engineering board photo leaked

AMD-Radeon-RX-6800XT-PCB-1200x529.thumb.jpg.a08ff51ffc495b2f9ca2a4913fab12d2.jpg

تصویر بالا متعلق به یک گرافیک سفارشی می باشد . از آنجایی که بر اساس اطلاعات موجود 6900XT فاقد نسخه سفارشی می باشد و تنها توسط ای ام دی تولید می گردد تصویر بالا احتمالا مربوط به 6800XT می باشد . این کارت از 2 عدد 8 پین پاور بهره می برد.

برنامه ای ام دی برای بازار ماینینگ :

AMD is working on a Navi 10 GPU dedicated to cryptocurrencies

.

لینک به دیدگاه

در در 30 مهر 1399 در 12:46، Trickster گفته است :

درود عزیز

اولاً که این اصطلاحات یا واژه ها یا استانداردها یا هر چیزی که هست رو یک شرکت ابداع یا تعریف نمیکنه. اینا توسط کنسرسیوم ها تعریف میشه پس اینکه بگیم انویدیا یا فلان شرکت مرجع تعریف یک اصطلاح هست اشتباهه. البته خب قابل ذکره که این تشکل ها هم عموماً شامل همین شرکت ها مثل انویدیا، اینتل، AMD و... میشه.

ثانیاً ما از همون ابتدا اصل مطلبی که بحث رو شروع کرد در مورد یک کارت AMD بود پس باید طبق تعریف AMD هم جلو بریم. دیگه اینکه اگر X اینجوری باشه Y اونجوری میشه و... نیاز نیست. خیلی ساده: طبق تعریف AMD باید TGP این کارت رو 255 وات در نظر بگیریم. همین. در چند پست قبل تر هم عرض کردم همین Igor's Lab اون اسلاید انویدیا رو بررسی کرده و مورد انتقاد قرار داده رو دیدید؟ یک بخشش همین مطلب بود. استاندارد AMD با انویدیا در تعریف TGP متفاوت هست اما انویدیا اومده اینا رو مستقیماً مقایسه کرده. الانم احساس می کنم شما هم داری اشتباه می کنی.

ثالثاً ببین عزیز، همونطور که گفتم این اصطلاحات توسط تشکل های مرجع به صورت دقیق تعریف میشه. البته باز هم طبق چند پست قبل تر که گفتم این تعاریف ممکنه در طول زمان عوض بشن یا وقتی یک تعریف کامل نیست، یک تعریف دیگر بوجود بیاد هم هست. اما در عین حال وقتی یک چیزی تعریف میشه، دیگه معنیش چیز دیگه ای نمیتونه باشه. اینکه بیای بگی TGP اسم دیگه اش TBP هست یا فلان مقدار رو میشه به جای فلان مقدار قرار داد اشتباه هست. شاید روش اندازه گیری شرکت ها با هم متفاوت باشه اما دو چیز رو نمیشه به جای هم قرار داد.

سلام مجدد

خب اگه استاندارد AMD با انویدیا در تعریف TGP متفاوت هست بحثی نیست. فقط ملت گیج میشن این وسط ..

بابت سایر توضیحات هم ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...