رفتن به مطلب

نظر کاربران لیون کامپیوتر در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی شرکت AMD که با نام NAVI عرضه خواهند شد .  

227 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا ناوی موفق می شود ؟

• بله ، صد در صد موفق می شود .
    • احتمالا موفق می شود .
    • احتمالا موفق نمی شود .
    • نه ، کاملا شکست می خورد .
    • نظری ندارم .

Recommended Posts

دوستان در حالت عادی توی اکثر بازی ها rx 6800xt از rtx 3080 فریم بیشتری میده (توی 2k و 4k) فقط یه چیزی که هست rtx هستش که اندیا برای این که جبران کاهش فریمی که میگیره اومده dlss رو گذاشته amd الان ray tracing رو فعال کرده فقط برای کاهش فریمش هنوز چیزی رونمایی نکرده قطعا چیزی اراعه میده که بتونه با dlss رقابت کنه.....

در کل به این نتیجه میرسیم که خرید rx 6800xt منطقی هست.....!!

فقط باید صبر کنیم بیاد ایران ببینیم اینجا چقد میشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Mehdi_FXX گفته است :

من بررسی کردم dlss با آپسکیل و چیزی که دوستان گفتن فرق داره تصویر دوباره بازسازی میشه و در اکثر مواقع کیفیتش حتی بهتر از اصلیه هست

حذف جزییات ری تریسینگ به نظر مشکلش اینه 6800 نمیتونه مثله 3080 پردازش کنه

اینا همه یوتوب چنلها و وب سایتهای معتبری که از خود ای ام دی برای بررسی کردنشون کارت گرفتن نه اینکه فقط از اول دمو مقایسه میکنن. در کل ای ام دی خیلی خوب رقابت کرده 16 گیگ هم خیلی خوبه😀

درود

من نگفتم که آپ اسکیل انجام میشه ... گفتم این روش انویدیا تقریبا یه پیاده سازی از روش بازی سازی برای کنسول هاست( شبیه آپ اسکیل ) ... برای اینکه افت فریمی در کار نباشه و اینکه کیفیت تصاویر به صورت اصلی باقی بمونه اومده فیلترینگی مثل MSAA یا FXAA یا حتی TXAA رو توی بازی که بازی سازمیزاره رو به صورت اختصاصی الگوریتم های مخصوص خودش با کد میده میگه برای کارتهای من بازسازی کنین!!!! وقتی اینها به صورت اختصاصی صورت بگیره نباید از حریف خودش انتظار داشته باشی مثل اون عمل کنه ... انویدیا هیچ موقع این فناوریها رو متن باز ارائه نمیده حالا نمیدونم از چی میترسه خدا عالمه ....

کارت 6800 هم هنوز نسل اولش هست که با ریتریسینگ داره هماهنگ میشه ... در ضمن همون طور که قبلا خود AMD در زمان معرفی گفته بیشتر رویه نرخ سایه زنی متغیر نورپردازیها متمرکزه ... این دموی هانگر 21 که داده بیرون رو تماشا کنید متوجه میشید... یه خوبی دیگه اینکه AMD هر چی رو که توسعه میده متن بازه برای انویدیا هم قابل استفاده هست ولی برعکسش انویدیا تمایلی نداره متن باز باشه و بیشتر جنبه تخریب حریف داره تا استفاده کاربرای رقیبش...

در ضمن همه این بازیها تایتل انویدیا هستن تنها بازیهای تایتل AMD با قابلیت DXR یه DIRT5 با GODFALL هستن .. این مقایسه ها وقتی منصفانه میشه که یه بازیساز بی طرف واسه هردوتا شون توسعه بده

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

به نظر میرسه Big Navi جهش خیلی خوبی برای رادئون هست و از نظر perf/watt هم از انویدیا جلو افتاده، ولی فکر میکنم مهمترین کارکرد این کارت ها 4K هست که به دلیل کمبود پهنای باند در مقایسه با کارت های هم رده انویدیا افت فریم جدی دارن و از لحاظ عملکرد ray tracing هم خیلی از انویدیا عقب هستن. تفاوت قیمتشون هم با انویدیا به اندازه ای نیست که بشه این کاستی ها رو توجیه کرد. در عوض حجم مموری هم جای بحث داره و کارت های ای ام دی مطمئنا به دلیل 16 گیگ حافظه جلوتر از انویدیا هستن.

لینک به دیدگاه

پرچمدار EVGA آماده است :

EVGA launches GeForce RTX 3090 KINGPIN HYBRID at 2,000 USD

یه کم گرونه ولی خریدار خاص خودش رو هم داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شیطان سرخ با بوست فرکانس وحشت ناک 2650 مگاهرتز!!!!

https://videocardz.com/newz/powercolor-radeon-rx-6800-xt-red-devil-tested

PowerColor-RX6800XT-Red-Devil-GPUZ.thumb.jpg.2ac0a85f3c1af64895c2d78109313a2a.jpg

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

با توجه به این خبر :

شیطان سرخ برای 3090 هم شاخ میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه این فرکانس روی ایر زده شده یعنی پاور کالر به صورت کارخانه ای فرکانس رو در این حالت و به صورت پایدار رسونده!!!! یعنی اگه خنک از نوع بلاک باشه فک کنم راحت 3000 رو میزنه !!! با نیتروژن مایع باید منتظر ثبت فرکانس بالای 3000 باشیم !!!!

این فرکانس رو انویدیا با اون نود ساخت مشکل دار 8 نانوی سامسونگ هم تو خوابم نمیتونه ببینه 😂

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

خودم عشقم amd 

اصلا گرافیگ 6800 تونسته 3090 شکست بده وقتی جماعت ایرانی نمیتونن به این گرافیک حالاها دسترسی پیدا کنن چه فایده 

ماینرهای اونور اب به لطفشون ما فقط باید حسرت گرافیک amd رو بخوریم حال حالاها فقط باید به به چهه چهه بزنیم و نگاه کنیم 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

PowerColor-RX6800XT-Red-Devil-GPUZ.thumb.jpg.2ac0a85f3c1af64895c2d78109313a2a.jpg

🤔من یه چیزی رو سر در نیاوردم چطوری فرکانس مموری کارت من که gt740 عه بالاتر از اینه؟🤔2091428707_Screenshot(156).thumb.png.f2627c530b20f0fda1641d9375077652.png

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

🤔من یه چیزی رو سر در نیاوردم چطوری فرکانس مموری کارت من که gt740 عه بالاتر از اینه؟🤔

دوست عزیز مموری های gddr6 برای اینکه با فرکانس شما در این برنامه که نشون دادین مقایسه بشن باید ضربدر 8 بشن پس کارت های amd در حالت عادی 16 گیگاهرتز هستن و در حالت اورکلاک بالای 17 گیگاهرتز پس کارت شما با فرکانس 2.5 گیگاهرتز خیلی عقب هست نکته بعد فرکانس رم کارت شما در برنامه gpuz این نیست و برنامه gpu z فرکانس رو بدون ضریب نشون میده

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز مموری های gddr6 برای اینکه با فرکانس شما در این برنامه که نشون دادین مقایسه بشن باید ضربدر 8 بشن پس کارت های amd در حالت عادی 16 گیگاهرتز هستن و در حالت اورکلاک بالای 17 گیگاهرتز پس کارت شما با فرکانس 2.5 گیگاهرتز خیلی عقب هست نکته بعد فرکانس رم کارت شما در برنامه gpuz این نیست و برنامه gpu z فرکانس رو بدون ضریب نشون میده

اها ممنون از راهنمایییتون من همیشه برام این سوال بود

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، reza21a گفته است :

خودم عشقم amd 

اصلا گرافیگ 6800 تونسته 3090 شکست بده وقتی جماعت ایرانی نمیتونن به این گرافیک حالاها دسترسی پیدا کنن چه فایده 

ماینرهای اونور اب به لطفشون ما فقط باید حسرت گرافیک amd رو بخوریم حال حالاها فقط باید به به چهه چهه بزنیم و نگاه کنیم 

صبرکن آرام جانم صبر ،کن
غم مخور! سال دگر نان می خوری میوه ی شیرین به شمران
گوسفند ومرغ بریان می خوری درسرسفره فسنجان می خوری .

نسیم شمال .

لینک به دیدگاه

تصاویر جدید از نسخه های سفارشی نسل دوم RDNA :

XFX Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319 pictured up close

XFX-Radeon-RX-6800-XT-Speedster-Merc-319-6-1-768x444.thumb.jpg.f66fd54bbcab6e797762071f619f73bd.jpg

به زودی اطلاعات بیشتری از نسخه های سفارشی RX 6800XT منتشر می شود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا رو نذارین دهنمون آب میوفته نمیتونیم بخریم حسرت میخوریم

ولی amd ترکونده اصلا امیدی به این نسلش نداشتم شاید نسل بعد میگفتم بهتر بشه

تنها چاره توکل برای درامد بیشتر و در دسترس بودن کارتهاست که موجودی بیشتر باشه قیمتها معقول میشه

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

صبرکن آرام جانم صبر ،کن
غم مخور! سال دگر نان می خوری میوه ی شیرین به شمران
گوسفند ومرغ بریان می خوری درسرسفره فسنجان می خوری .

نسیم شمال .

کار به گوسفند خوران مرغ بریان کشید 😂😂

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سرو کله سری 6700 هم پیداشد....

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6700-xt-series-to-feature-navi-22-gpu-and-up-to-12gb-gddr6-memory

40 واحد CU با 12 گیگ حافظه ویدئویی و عرض باس 192 بیتی ...

این کارت احتمالا قدرتی در حد 3060TI خواهد داشت که قراره جایگزین سری 5700 بشه

لینک به دیدگاه

یه کم ببینیم و لذت ببریم .

ASUS Radeon RX 6800 XT ROG STRIX (LC) and GIGABYTE GAMING OC pictured some more

کارت ایسوز با خنک کننده مایع :

ASUS-Radeon-RX-6800-XT-16GB-ROG-STRIX-LC-OC1.thumb.jpg.0eb5a0f497b39d9dc8e048f3382aed55.jpg ASUS-Radeon-RX-6800-XT-16GB-ROG-STRIX-LC-OC5.thumb.jpg.acf7fbee873a44e735456499a75e103e.jpg

اینم ROG STRIX :

ASUS-Radeon-RX-6800-XT-16GB-ROG-STRIX-OC1.thumb.jpg.fabfaaa1f196d3937b71221b029d2503.jpg

و مدل GAMING OC از گیگابایت :

GIGABYTE-Radeon-RX-6800-XT-16GB-GAMING-OC1.thumb.jpg.dbc519741d778b263ecaf5f4ee70ec27.jpg

من همون اولی رو می برم .

لینک به دیدگاه

تصاویر مربوط به 3060Ti نسخه مرجع :

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti Founders Edition pictured

NVIDIA-GeForce-RTX-3060-Founders-Edition-Front-850x483.thumb.jpg.6d3c71099e7e8eb362e3e91e373fae0f.jpg NVIDIA-GeForce-RTX-3060-Founders-Edition-Back-850x483.thumb.jpg.d6005e7a82a282277c475313ac0252aa.jpg

این کارت می تواند رقیبی برای 2080 سوپر باشد .

لینک به دیدگاه

اور کردن کارت 6800XT نسخه مرجع به 2.8 گیگاهتز و ثبت رکورد جدید :

AMD Radeon RX 6800 XT Overclocked To 2.8 GHz on LN2, Shatters 60K GPU Points in 3DMark Fire Strike Achieving New World Record

@HeX

@Nima2007

@hd5870

@Trickster

@Farjam

@matrix.trixx

کارت 6800XT اولین کارتی است که با امتیاز 61,831 ، رکورد 60 هزار امتیاز تحت 3DMark Fire Strike را می شکند .

لینک به دیدگاه

مولی خودمونیما یه روزی فرا میرسه به این نسل ها میخندیم

اون موقع دیگه پیر شدیم😐

اها راستی با این خبر: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/31418-shortage-of-graphics-cards-until-2021 انویدیا رسما ورشکست میشه🙄

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

اها راستی با این خبر: https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/31418-shortage-of-graphics-cards-until-2021 انویدیا رسما ورشکست میشه🙄

کمبود موجودی همه جا هست فقط واسه انویدیا نیست در حالی که ای ام دی اعلام کرده بود هیچ کمبودی نخواهد بود راحت میتونن مشتریارو تامین کنن 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اور کردن کارت 6800XT نسخه مرجع به 2.8 گیگاهتز و ثبت رکورد جدید :

AMD Radeon RX 6800 XT Overclocked To 2.8 GHz on LN2, Shatters 60K GPU Points in 3DMark Fire Strike Achieving New World Record

کارت 6800XT اولین کارتی است که با امتیاز 61,831 ، رکورد 60 هزار امتیاز تحت 3DMark Fire Strike را می شکند .

درود البته دلیل اینکه بیشتر از فرکانس 2800 نتونستن اورکلاک کنن محدودیت درایور amd هست که سقف اورکلاک رو 2800 گذاشته احتمالا شاهد دست به کار شدن افراد modder برای دور زدن این محدودیت در درایور از یک طرف باشیم مورد دیگه با اومدن کارت های غیر رفرنس با TDP های بالاتر فرکانس 3000 هم با LN2 دور از دسترس نیست

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود البته دلیل اینکه بیشتر از فرکانس 2800 نتونستن اورکلاک کنن محدودیت درایور amd هست که سقف اورکلاک رو 2800 گذاشته احتمالا شاهد دست به کار شدن افراد modder برای دور زدن این محدودیت در درایور از یک طرف باشیم مورد دیگه با اومدن کارت های غیر رفرنس با TDP های بالاتر فرکانس 3000 هم با LN2 دور از دسترس نیست

بله .

نسخه مرجع بودنش بسیار مهمه . فراموش نکنیم پرچمدار این سری هنوز لانچ نشده . باید جا برای هنرنمایی 6900XT هم باشه .

لینک به دیدگاه

amd توی dlss و RT خیلی عقبه و فقط فن هاش با هایپی که دادن خودشونو ضایع کردن

در کل در بخش فریم کارت های خوبی هستن اما برای این فناوری ها خیلی کار دارن هنوز  و قافیه به Nvidia کاملا باخته تا به اینجا

قیمتشونم نزدیک به همه  حالا باید منتظر لانچ شدن شیطان قرمز باشیم

ببینیم اون چطور عمل میکنه { حس میکنم دما و مصرفش خیلی بالا باشه }

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

نه عزیز تو این خوب بوده تو dlss اره عقبه واقعا هم عقبه

دما که رکورد اورکلاک 2.6 رو با دمای زیر 60 با فن بادی زدن 

6800 اور کردن 

6900 نیومده و منظور من دمای اون بود

تا به اینجا توپ تو میدونه nvidia  و باید ببینیم 6900 با 500 دلار کمتر چی میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...