رفتن به مطلب

کلاهبرداري پيامکي با محتواي "بزن به اين کارت"!

ahmadsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سودجویان در جدیدترین شیوه کلاهبرداری که در هفته‌های اخیر گسترش یافته با رصد افرادی که در حال خرید هستند پیامکی با محتوی "بزن به این کارت" را ارسال و از این طریق مردم را فریب می دهند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا سودجویان در جدیدترین شیوه کلاهبرداری با رصد افرادی که در حال خرید هستند پیامکی با محتوی "بزن به این کارت" را برای افراد ارسال می‌کنند و این پیامک در هنگامی که اشخاص قصد ارسال وجوه مبالغ در ازای خرید و یا انتقال وجوه به دوستان و آشنایان یا اشخاص دیگر را دارند منجر به اشتباه و ارسال مبلغ به شماره کارت ارسالی در پیامک می‌شود.

فریب خوردگان  اگر در همان لحظه قصد واریز مبلغی را به حساب کسی داشته باشند به اشتباه پول را به حساب فرد کلاهبردار واریز می‌کنند.

این پیامک و نظیر آن مکرر برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود.فریب خوردگان در این مدت  مبالغ هنگفتی را به اشتباه برای این افراد واریز کردند.

در لا به لای صفحات حوادث به کرات اخباری مبنی بر اینکه برخی از افراد فریب این قبیل پیام‌ها را خورده و حتی متحمل ضرر و زیان شده‌اند، مشاهده می‌شود.

البته در برخی موارد محتوای این پیامک بسیار صمیمی است و با عنوان "عزیزم بزن به این کارت" است که منجر به اشتباه افراد در هنگام انتقال وجوه شده است. از این رو اطلاع رسانی این شیوه جدید کلاهبرداری برای جلوگیری از وقوع جرائم ضروری است.

از این رو توصیه می شود که مردم هرگز به پیامک‌های غیر واقعی و پیشنهاد‌های واهی و عوام فریبانه توجه نکرده و رمز‌های بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهند تا مورد برخی از سودجویی‌ها قرار نگیرند و با آگاهی از ارسال پیامک هایی از این دست که شیوه جدید کلاهبرداری است باید در هنگام انتقال وجوه هوشیار باشند تا از انتقال وجه به حساب کلاهبرداران جلوگیری شود.

photo_2018-12-29_09-18-52.jpg.2983facd3d6ffaf29c327dbd1b52d272.jpg

borna

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این حجم کلاه برداری

باید برگریدم به زمان دفترچه حساب

و برای هر واریزی بریم بانک و با فیش مبلغ رو واریز کنیم

خدایی دیگه گندش داره در میاد

لینک به دیدگاه

کلاهبردارترین ودزدترین کشور دنیا هم  دولت و مسولاش هم مردمش با اختلاف کشور ایران است.

لینک به دیدگاه

درود

تقریباً دو سال پیش از یکی از رفقا 3 میلیون قرض کرده بودم، رفتم پای دستگاه براش واریز کنم و قبلش بهش زنگ زدم گفتم میخوام پولو برگردونم که چند دقیقه بعد یک پیامکی برام اومد "سلام. مهدی ام. بریز به این شماره." (یه چیزی تو همین مایه ها بود) حالا بر حسب اتفاق اسم اون رفیق ما هم مهدی بود. خوشبختانه همونجا شک کردم که ممکنه این پیامک سرکاری باشه، چون هم استایل و متن پیام دادنش اینجوری نبود و هم اینکه می دونست شماره کارتشو از حفظ هستم و هیچ وقت همچین پیامی بهم نمی داد. حالا شما حساب کنید وقتی این حجم پیام با اسم های پرطرفدار مثل محمد، مهدی، علی و... ارسال میشه چقدر احتمالش هست همون لحظه بگیره.

حالا اینو تعریف کردم که فقط بگم، ظاهراً بعد از دو سال هنوز بساط اینجور پیامک ها برچیده نشده و طبق معمول این مردم هستن که باید مواظب باشند و هیچ "مسئولی" هم پیگیری نمی کنه ببینه این پیامک ها از چه طُرُقی ارسال میشه.

این جناب وزیر محترم ارتباطات! از روزی که اومد دقیقاً هر جور که می خواست ر...د به مملکت رفت. اینترنت رو که گرون کرد، دستش روی دکمه فیلتر که رفت، پول دستگاه های خودپرداز رو 24 ساعت تو حساب نگه میداره، خرید اینترنتی از هر کارت رو در 24 ساعت محدود کرد، مبلغ حداکثر تراکنش رو محدود به 100 میلیون کرد، با اون طرح رجیستریش موجب افزایش قیمت موبایل شد و... (یعنی تمام کارهایی که به ضرر ملت و به نفع افراد خاص بودن رو سریعاً انجام داد) فقط خیر سرش یک قول خوبی داد که جلوی ارسال پیامک های انبوه اسپم رو بگیره، هنوز که هنوزه بعد از یک سال از قولش روزی 50تا پیامک اسپم فقط از همراه اول و ایرانسل برام میاد، اینجور پیامک های کلاه برداری هم که بماند...

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

همیشه قبل از واریز پول نام و نام خانوادگی طرف رو چک کنید

لینک به دیدگاه

هردم ازین باغ بری میرسد..

بزن کف قشنگه رو دیگه مملکت داره از حیث وجود دزد و کلاهبرداری تکمیل میشه _ باید که ثبت گینس شده و در تاریخ نوشته شود؛

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

از کجا فهمیدن تو میخوای پول واریز کنی بعد از کجا فهمیدن اسم دوستت مهدیه. چطور ممکنه همچین چیزی. یعنی تلفنت شنود میشه من متوجه نمیشم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، alo400 گفته است :

از کجا فهمیدن تو میخوای پول واریز کنی بعد از کجا فهمیدن اسم دوستت مهدیه. چطور ممکنه همچین چیزی. یعنی تلفنت شنود میشه من متوجه نمیشم

منم نفهمیدم :42_confused:

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، alo400 گفته است :

نه عزیز. اصلاً بحث این حرف ها نبود. یک اتفاق رندوم بود که پیش اومد. در بحث تاپیک و جریانی که برای من پیش اومد، داریم میگیم شما ببین روزانه چند میلیون نفر عمل کارت به کارت رو انجام میدن.

اون شارلاتانی که می خواد کلاهبرداری کنه، میاد حجم انبوهی از پیامک هایی با این متنی که برای من ارسال کردن (یا همونی که در پست اول نمونه شو گذاشتن) رو با اسامی پرطرفدار مثل محمد، مهدی، علی، حسن، حسین و... می فرسته. مثلاً می نویسه "سلام. مهدی ام. پول رو بزن به کارت احمد شبانلویی." یا "سلام. علی ام. پول رو بزن به کارت احمد شبانلویی." و... و دیگه فامیل رو نمی نویسه. حالا اگر شما همون لحظه (مثل مورد من) یا همون روز خواسته باشی برای مهدی نامی یا علی نامی پول کارت به کارت کنی، به خیال اینکه طرفت ازت درخواست کرده، پول رو به کارت احمد شبانلویی کلاهبردار واریز می کنی.

شاید در نگاه اول احتمالش کم باشه این حُقه بگیره، ولی وقتی پیامک تعداد بالا می فرستی، در واقع خیلی معمول میشه که یکی از این پیامک ها، با اسم کسی که قصد کارت به کارت براش داری برات بیاد و شما بدون تحقیق فکر کنی طرفت ازت خواسته به جای کارت خودش، پول رو به کارت یک نفر دیگه بزنی. مثلاً فکر کنی این مهدی یا علی که می خوای پولشو پس بدی به احمد شبانلویی بدهکاره، حالا از شما خواسته پول رو مستقیم به کارت احمد شبانلویی بزنی.

الان متوجه شدی؟ :D

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Trickster گفته است :

نه عزیز. اصلاً بحث این حرف ها نبود. یک اتفاق رندوم بود که پیش اومد. در بحث تاپیک و جریانی که برای من پیش اومد، داریم میگیم شما ببین روزانه چند میلیون نفر عمل کارت به کارت رو انجام میدن.

اون شارلاتانی که می خواد کلاهبرداری کنه، میاد حجم انبوهی از پیامک هایی با این متنی که برای من ارسال کردن (یا همونی که در پست اول نمونه شو گذاشتن) رو با اسامی پرطرفدار مثل محمد، مهدی، علی، حسن، حسین و... می فرسته. مثلاً می نویسه "سلام. مهدی ام. پول رو بزن به کارت احمد شبانلویی." یا "سلام. علی ام. پول رو بزن به کارت احمد شبانلویی." و... و دیگه فامیل رو نمی نویسه. حالا اگر شما همون لحظه (مثل مورد من) یا همون روز خواسته باشی برای مهدی نامی یا علی نامی پول کارت به کارت کنی، به خیال اینکه طرفت ازت درخواست کرده، پول رو به کارت احمد شبانلویی کلاهبردار واریز می کنی.

شاید در نگاه اول احتمالش کم باشه این حُقه بگیره، ولی وقتی پیامک تعداد بالا می فرستی، در واقع خیلی معمول میشه که یکی از این پیامک ها، با اسم کسی که قصد کارت به کارت براش داری برات بیاد و شما بدون تحقیق فکر کنی طرفت ازت خواسته به جای کارت خودش، پول رو به کارت یک نفر دیگه بزنی. مثلاً فکر کنی این مهدی یا علی که می خوای پولشو پس بدی به احمد شبانلویی بدهکاره، حالا از شما خواسته پول رو مستقیم به کارت احمد شبانلویی بزنی.

سلام.

با توجه به فرمایشات شما بازهم  با این حجم بنظر نمیاد همچین موردی  رندوم و "تصادفی" باشه و بیشتر بنظر میاد افراد خاصی درواقع با keyword های معیّن به قربانی دسترسی پیدا میکنن و هدف دار اقدام میکنن  و یا همونطور که استارتر محترم فرمودن "با رصد افرادی که درحال خرید هستند " قربانی خودشون رو پیدا میکنن، و اخبار و اتفاقات سال های اخیر متاسفانه ثابت کرده که این دسترسی های عجیب و غریب کم نیستن (چه از طریق ضعف امنیتی و چه از طریق ضعف نظارتی و مدیریتی )در موارد مختلف. به عنوان مثال کلاه برداری هایی که روی قبوض و کنتورها انجام میشه یا نامه هایی که از ادارات با مهر معتبر ارسال میشن بصورت" تیری در تاریکی " که در همین فروم هم  چند  مورد داشتیم  و بدون تاییدیه ی یه سری افراد امکانش نیست. یا مثلا اتفاقی که درمورد دیتابیس و آدرس و مشخصات مشترکین ایرانسل افتاد و بسیاری موارد مشابه که متاسفانه فقط میشنویم چنین اتفاقاتی افتاده و هیچگاه اسمی از شخص خاصی جایی نمیبینیم .

ویرایش و توضیح بیشتر:

(جمعیت ایران رو 80 میلیون درنظر میگیریم حساب کنید ببینین تقریبی چه تعداد پیامک ممکنه در روز ارسال بشه بی ارتباط یا مرتبط به موارد انتقال وجه(بنظرتون میانگین هر شخص در روز چه تعداد پیامک ارسال میکنه؟ . فرض بر اینکه این میزان پیامک" تصادفی" کلاهبردار کاملا رایگان باشه و هزینه ای برای فرستنده (کلاهبردار)نداشته باشه بنظرتون چه تعداد پیامک تصادفی باید ارسال بشه تا یکیش بین حجم انبوه پیامک های مرتبط و نامرتبط با انتقال وجه به هدف بخوره و آیا ردیابی ارسال کننده ی شخصی با این میزان پیامک ارسالی کار دشواری بنظر میاد ؟ 

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

مرسی الان فهمیدم قضیه چیه:96_ok_hand:  انشالله که هیچ کس تو  دام کلاه بردار ها نیفته

لینک به دیدگاه

دوستان دو نکته در متن خبر هست :

1.سودجویان در جدیدترین شیوه کلاهبرداری با رصد افرادی که در حال خرید هستند ( امکان دسترسی به اطلاعا ت قربانی ).که کاربرmohsen.dehvari اشاره کرد.

2. این پیامک و نظیر آن مکرر برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود (امکان اتفاقی بودن این موضوع) که کاربرTricksterاشاره کرد.

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...