رفتن به مطلب

قابل توجه کاربران فروم لیون کامپیوتر ** خطر کلاهبرداری **

Recommended Posts

در در 19 دی 1397 در 03:11، Hamed گفته است :

سلام به همه دوستان لیونی

مجددا کاربران تازه وارد دارن برای خرید اکانتهای قدیمیتر و با سابقه خوب اقدام میکنن . امروز 2 نام کاربری جدید به نام های good booooy  و Abedin بن شدن . ولی  بن کردن این کاربران هم فایده ای نداره ، چون دوباره ثبت نام میکنن و کارشون رو ادامه میدن تا در نهایت یک نام کاربری که اعتبار داشته باشه بخرن . وقتی هم که این کار رو کردن ، خودتون میدونید چی میشه . خیلی راحت کلاهبرداری میکنن و میرن سراغ یکی دیگه . پس خود کاربران باید حواسشون باشه و به هیچ عنوان نام کاربری و اکانت خودشون رو به کس دیگه ای واگذار نکنن . در صورتی که کلاهبرداری با نام کاربری هر کسی صورت بگیره ، مسئول خودش صاحب اصلی اکانت هست . چند بار تا الان این مشکل پیش اومده . پس خودتون حواستون باشه که مشکلی پیش نیاد براتون . خواهش میکنم حواستون رو جمع کنید .

مدیریت فروم لیون کامپیوتر

ممنون بابت اطلاع رسانی کاملتون چشم حواسمون رو بیشتر جمع میکنیم

لینک به دیدگاه

شرط امتیاز برای معاملات بگذارید بهترین کاره

مثلا" بگید امتیاز بازاچه 15 به بالا

این کاربر ویژه بودن هم وقتی باید مهم باشه که طرف از قدیمی های فروم باشه و امتیازی داشته باشه

نه اونیکه تازه هفته پیش وارد فروم شده رفته خودش رو ویژه کرده

البته که با تبلیغات و انرژی که لیون داره در اینستا میگذاره باید بیش از پیش منتظر نیو یوزرهایی با ادبیات و اخلاقیات ناب پشت گوشی اینستایی باشیم در فروم

لینک به دیدگاه

خیلی ساده میشه توسط مدیریت انجمن کارت شناسایی و ... گرفته بشه و نشان اعتماد داده بشه و البته اختیاری هم باشه.

احراز هویت هم با شماره تلفن و ارسال عکس و ویدئو قابل انجام هست.

این مورد به اکانت ویژه اختصاص نداشته باشه و برای هر کس که بخواد انجام بشه و فقط برای یک بار. (یک هزینه جزئی هم میتونه بگیره در حد ۱۰ ۱۵ تومن و البته برای کابرای با سابقه عضویت طولانی رایگان باشه.)

هر کسی هم مسئولیت اکانت با خودشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

یه مسله مهم که  درامتیاز دهی  باید لحاظ بشه  امتیاز  خرید  یا فروش  هست 

مثلا  شخصی  30 امتیاز داره ولی  از این امتیاز   29 امتیازش  بعنوان  فروشنده بوده  

وشخصی  200 امتیاز داره ولی   198 تا از این امتیاز  بعنوان خریدار  بوده! و  معامله خاصی که بعنوان فروشنده بوده باشه  نداشته  !

ظاهرا  ارزش  امتیاز  شخص  اول  که درجایگاه فروشنده بوده باید  بیشتر  باشه 

لینک به دیدگاه

واقعا معلوم نیست تا کی میخواد این جریانات کلاهبرداری و دزدی ادامه داشته باشه.

فروم ۵۰ تا کاربر کاردرست و خوب داشته باشه بهتر از اینه که ۲هزار تا کاربری داشته باشه که هر روز بیان و کلاه یکیو بردارن و برن.

بعد پشت سرش انواع تاپیکهای هشدار و ....

بهتره زودتر یه فکری به حالش بکنید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

واقعا معلوم نیست تا کی میخواد این جریانات کلاهبرداری و دزدی ادامه داشته باشه.

فروم ۵۰ تا کاربر کاردرست و خوب داشته باشه بهتر از اینه که ۲هزار تا کاربری داشته باشه که هر روز بیان و کلاه یکیو بردارن و برن.

بعد پشت سرش انواع تاپیکهای هشدار و ....

بهتره زودتر یه فکری به حالش بکنید

درود

از این دست اتفاقات اخیرا برای شما پیش اومده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

از جانب من خیالتون راحت باشه، اینقدر اعتبارم پایینه کسی اکانتمو نمیخره، مدل نوشتن و اینامم که تابلوعه :D

میدونم تاپیک قدیمیه اما ولی واقعا این موضوع همچنان خیلی رو مخمه، مخصوصا حرکت اون دوستانی که اکانت رو میدن به کس دیگه، مقصر اصلی این افراد هستن که فرصت رو برای کلاهبرداری فراهم می کنن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، BabakKh گفته است :

درود

از این دست اتفاقات اخیرا برای شما پیش اومده؟

خداروشکر برای من نه

ولی تاپیکهایی زیادی دیدم که کاربرها شاکی بودن بخاطر کلاهبرداری

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

اگر مورد مشکوکی پیش اومده یا مشاهده فرمودین به ناظرین و مدیران فروم اطلاع بدین قطعا رسیدگی خواهد شد، مطمئن باشین توی رسیدگی به تخلفات هم هیچ تبعیضی بین کاربران ویژه و عادی وجود نخواهد داشت...

هرچند ناظرین و مدیران مداوم تاپیک ها رو بررسی می‌کنن اما به هر حال ممکن هست موردی از دید اونها پنهان بمونه یا دیده نشه...

با تشکر

لینک به دیدگاه

ممنون از اطلاع رسانیتون آقاحامد.

دوستان لطفا این هشداررو جدی بگیرید.

ازخود بنده توسال 96 و 97 دوبارکلاهبرداری شد ازهمین طریق یه بار3 تومن و یه بار 4 تومن .

هردوبارهم صاحب اکانت با سابقه بالا اکانتش رو فروخته بود که این مشکل پیش اومد.مراقب باشید که اتفاق تلخی که برای بنده پیش اومد برای شما پیش نیاد بهترین کارهم استفاده از سیستم واسطه هست مگرباکسایی که قبلا باهاشون معامله داشتید و میشناسیدشون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم باید یه برچسبی بالاتر از کاربر ویژه ایجاد بشه. چون با محدودیت های فروم، کاربر های ویژه نسب به بقیه فروم ها، تازه به امکانات کاربرهای عادی دسترسی دارن. به نظرم یه لول بالاتر مثلا با برچسب "معامله گر ویژه" یا همچین چیزی، ایجاد بشه، با محدودیت های احراز هویت و... که در گذشته وجود داشت،

میشه توی این محدودیت ها، لیون یک برگ چک به عنوان ضمانت هم از فرد متقاضی این برچسب دریافت کنه که در صورت کلاهبرداری و مراجعه کلاهبرداشته شده(!) به لیون، دردسری نباشه و لیون با دست پر به استقبال فرد متضرر بره...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

به نظرم باید یه برچسبی بالاتر از کاربر ویژه ایجاد بشه. چون با محدودیت های فروم، کاربر های ویژه نسب به بقیه فروم ها، تازه به امکانات کاربرهای عادی دسترسی دارن. به نظرم یه لول بالاتر مثلا با برچسب "معامله گر ویژه" یا همچین چیزی، ایجاد بشه، با محدودیت های احراز هویت و... که در گذشته وجود داشت،

میشه توی این محدودیت ها، لیون یک برگ چک به عنوان ضمانت هم از فرد متقاضی این برچسب دریافت کنه که در صورت کلاهبرداری و مراجعه کلاهبرداشته شده(!) به لیون، دردسری نباشه و لیون با دست پر به استقبال فرد متضرر بره...

برگ چک؟ متقاضی؟ وات؟

شما به عنوان یک مجموعه مگه میتونی بدون دلیل چک بگیری؟ مجوز شما برای این کار کجا هست؟

چک رو برای چی باید بگیره؟ مدرکی دارید که ارائه بدید کالا یا اعتباری به فرد اختصاص دادید؟

چک فقط و فقط وقتی میتونه دریافت بشه که شما کالا یا اعتباری به فردی اختصاص داده اید و اون هم با ضوابط مشخص و قرارداد مکتوب

در غیر اینصورت بنده میتونم برم شکایت کنم 

دیگه لیون سیستم واسطه رو قرار داده و خود کاربران هم باید دقت کنند در معاملات خودشون

همین حالا هم به راحتی میشه تشخیص داد کدوم کاربر جدید چه هدفی داره از آگهی کردن

فقط کافیه کمی روی تاریخچه فعالیت های شخص دقت کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

آقا چرا میزنی؟

فقط یه پیشنهاد دادم، فرضا عملی هم بشه، اجبار که نیست. یه اپشن برای راحتی طرف هست و اینکه فرد مقابلش راحت بهش اعتماد کنه.

این کار هم من خودم خیلی انجام دادم، با بعضی شرکت ها که اعتباری ازشون خرید می‌کنم(البته در صنف کامپیوتر نه) یک برگ چک به عنوان ضمانت بهشون میدم و اونها تا سقف مبلغ اون چک برام کالا میفرستن تا مدت زمان تعیین شده که مبلغ رو بهشون پرداخت کنم.

در 3 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

شما به عنوان یک مجموعه مگه میتونی بدون دلیل چک بگیری؟ مجوز شما برای این کار کجا هست؟

به عنوان یک مجموعه هم مجوز چنین کاری ندارم، اما میتونم یه قرار داد با شرایط خودم و توافق متقاضی، تعیین کنم که! این چیزا هم میتوته شاملش بشه!

نمیدونم شاید من منظورمو خوب نرسوندم،

لیون یه اعتباری به یه نفر میده که اون فرد بتونه راحت معامله کنه.

از اون طرف لیون در ازای اعطای این اعتبار، یه چیزی به عنوان ضمانت دریافت میکنه که دم دستی ترینش چک هست!

بعد از این، اگر فرد، از اعتبار داده شده، سو استفاده کنه و به کسی ضرر برنه، فرد متضرر به لیون مراجعه میکنه و چون لیون یه ضمانت نامه از فرد کلاهبردار داره، خیلی راحت میتونه اقدام کنه و ضرر وارده رو جبران کنه!

دقیقا مثل بانک که ازش وام میگیری، ضامن میخواد یا سند خونه وثیقه میخواد، اگه فرد مبلغ رو برنگردونه، بانک دستش پره و چیزی خیلی بیشتر از مبلغ بازپرداخت رو میتونه از فرد خاطی بستونه!

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

این کار هم من خودم خیلی انجام دادم، با بعضی شرکت ها که اعتباری ازشون خرید می‌کنم(البته در صنف کامپیوتر نه) یک برگ چک به عنوان ضمانت بهشون میدم و اونها تا سقف مبلغ اون چک برام کالا میفرستن تا مدت زمان تعیین شده که مبلغ رو بهشون پرداخت کنم.

اگر فرد، از اعتبار داده شده، سو استفاده کنه و به کسی ضرر برنه، فرد متضرر به لیون مراجعه میکنه و چون لیون یه ضمانت نامه از فرد کلاهبردار داره، خیلی راحت میتونه اقدام کنه و ضرر وارده رو جبران کنه!

دقیقا مثل بانک که ازش وام میگیری، ضامن میخواد یا سند خونه وثیقه میخواد، اگه فرد مبلغ رو برنگردونه، بانک دستش پره و چیزی خیلی بیشتر از مبلغ بازپرداخت رو میتونه از فرد خاطی بستونه!

نه داداش گاهی اوقات یک کمی قاطع صحبت میکنم شاید یکسری اینجور برداشت کنند که خشک دارم برخورد میکنم

بله شما خودت داری میگی جنس میگیرم یعنی کالایی دارید میگیرید در قبال برگ چک

کاربری که اینجا میفروشه کار خاصی انجام نمیده که داره خرید و فروش میکنه و این مبادلات بین افرادی ثالث در حال جریان هست و لیون نمیخواد ذینفع باشه

در مورد این قضیه پیگیری برادر من خود بانک ها انقدر چک رو محدود کردن که دردسر نداشته باشه

همین الان شما چک بی محل ببر بانک میگه به من چه برو دنبال پولت میخواستی نگیری

هیچ مجموعه ای دنبال درد سر نمیگرده که

و اما ایراد حقوقی صحبت شما چکی که شما دارید در موردش صحبت میکنید بهش میگن چک ضمانت که بر اساس ماده 13 صدور چک فاقد وصف کیفری هست

و شما نمیتونید بابت چکی که بابت تضمین تعهد داده شده شکایت کیفری ثبت کنید

شما باید با در دست داشتن قرارداد و چک تعهد به دادسرا مراجعه کنید و ثبت شکایت کنید که تازه بعد از گذشت زمانی طرف میتونه مبلغ بریزه به صندوق و تازه دادگستری اون رو به شما بده

و این بند رو هم میگم برای شمایی که با خیال راحت چک دادید میگم که بیشتر دقت کنید

بند دیگری میگه چکی که بابت ضمانت داده میشه از بند امانت خارج هست و اگر طرف بره وصول بکنه چک رو مرتکب خیانت در امانت نشده چرا که چک رو بابت تضمین دادید نه امانت

پس هیچ مجموعه ای دنبال دردسر دادسرا و صندوق دولت نمیگرده و شما هم بهتر هست با اشراف کامل بند های قانونی چک رو به بقیه بدید که توی دردسر نیوفتید

لینک به دیدگاه

سلام

چندروز پیش ینفر پیام داد من navid_ati هستم یمدت نبودم پسوردام یادم رفته اکانت لیون و پی تی ت رو بمن میدی؟

نوید از قدیمی ها بود اعتبار بالایی داشت قدیمی ها میدونند.

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/profile/5798-navid_ati/

ویرایش شده توسط hamid5566
اضافه کردن لینک
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...