رفتن به مطلب

مشاوره درباره خرید یک سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه سیستم میخوام جمع کنم برای کار استودیو  ضبط صدا و نیاز به کارت گرافیک هم ندارم ! بودجه هم والا زیاد نیست برای پایین اوردن هزینه قصد دارم رم و اس اس دی رو به صورت کارکرده از دیوار بخرم که هزینه ام بیاد پایین 

1 case green ooraman 

2 mb asus h310 plus   به خاطر اینکه هم اچ دی ام ای داره هم قیمتش مناسبه هم روش کارت فایر وایر که برای  کارت صدا هست نصب میشه 

3 cpu  بین ۴ مدل تردید دارم  8600k / 8600 /8500/ 8400  ولی انتخوابم یکی از ایناست 

4 ssd : والا توی دیوار دیدم مارک اینتل ۱۸۰ گیگ رو به صورت استوک دارن میفروشن ۳۰۰ تومن گفتم خوب این بهتره تا برم نو ۱۲۰ گیگ بخرم تازه گرونتر از دست دوی ۱۸۰ گیگ  

5 ram  رم که دی دی ار ۴ میخوام با باس ۲۴۰۰ که اگه ۱۶ گیگ نو بخر بالادرمیادو اگه یه ۸ و یه ۴ بخرم میشه ۱۲۵۰  که بازم بالاست که تصمیم دارم یا  یه ۱۶ از دیوار بخرم با ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰  یا یه ۸ بخرم با یه ۴ که اونجوری درمیاد زیر یه تومن یا اینکه فعلا یه هشت بخرم تا بعدا ببینیم میتونیم بهش یه ۴ یا ۸ دیگه اضافه کنیم یا نه 

6 power

برای این سیستم که خودم یه هارد اچ اچ دی و یه دی وی رایتر  به علاوه کارت فایر وایر به علاوه ماوس و کیبرد وعیره و زالک بهش وصل میشه چه پاوری مناسب هست ؟ لطفا اقتصادی ترین پیشنهاد رو بدید 

و سوال دوم  اینکه این سی پی یو هاو یا خوده این کیس نیاز به فن یا مایع خنک کننده و این خرت و پرتا نداره دیگه ؟ چون فعلا نه قصد اور کلاک دارم نه قصد استفاده از کارت گرافیک 

سوال سوم خرید اس اس دی استوک رو باهاش موافقید ؟ 

سوال چهارم پیشنهادتون درباره رم چیه ؟ ۱۲ گیگ نو بخرم؟یا ۱۶ گیگ کارکرده بخرم ؟ یا فعلا یه ۸ گیگ بخرم بعدا ۸ تا دیگه بهش اضافه کنم ؟ 

سوال اخر اگه من یه رم 8 گیگ دی دی ار ۴ با باس ۲۴۰۰ خریدم بعدا خواستم یه رم ۴ دیگه یا یه ۸ دیگه بهش اضافه کنم جفتشون دی دی ار ۴ باشن و جفتشون باس ۲۴۰۰ باشه اختلاف کلاسهای رم مشکل ایجاد میکنه ؟ یعنی باید حتما جفت رم ها هم باسشون یکی باشه هم کلاساشون ؟ 

لینک به دیدگاه

فقط داداش یک چیزیشو میتونم راهنمایی کنم که صدرصد به هرفم کن که به قول یارو گفتنی دعام کنی ، برای مادربرد به صورت آکبند بیشتر از هشتصد هزینه نکن اگه دسته دو بر میداری بیشتر از پانصد هزینه نکن بیشتر هزینه اگه برای گیم میخوای فقط یک گرافیک gtx 1080ti  گارانتی معروف داشته باشه بردار تا دوسال حالشو ببر و یک سیپیو i3 8100  یا 8300 بعد بجاش هزینتو  روی مانیتور 4k بکن مثل ایسوزی چیزی  ،   اینکار بکنی برد کردی همیشه ام برای سیستمت مشتریش هست چون به درد گیم میخوره خودت میدونی چی بستی

لینک به دیدگاه

سلام

با توجه به نوع کاربری که گفتید، دارید هزینه اضافی برای پردازنده صرف می‌کنید که ابدا لزومی نداره. کار شما با یک Core i3 8100 هم راه می‌فته، تازه این خیلی بیشتر از حد نیازت هم هست.

برای رم هم یک پک 8 گیگ کفایت می‌کنه. حتی زیاد هم هست.

اما برای هارد حتما یک مدل 7200rpm با بافر 64 مگ تهیه کنید و اینکه حتما حتما یک هارد اس اس دی داشته باشید.

برای پاور هم یک مدل es530 کافیه.

دو عدد رم فقط در یک فرکانس مشابه کار می‌کنند. شما اگه فرضا یک رم 2400 داری، نمی‌تونی یک 2666 کنارش بذاری. همون رم 4 که دارید کافیه، بعدا اگر خواستی یه 4 دیگه بذار روش.

برای مادربرد، پردازنده و رم، خرید استوک پیشنهاد میشه ولی بقیه قطعات خیر مگه اینکه واقعا بودجتون با محدودیت همراه باشه.

لینک به دیدگاه

سلام اس اس دی رو نو تهیه کن

مارک وای کینگ تو فافا 120 گیگ همین چند وقت پیش حدود 260 تومن بود ، سی پی یو 8400 عالی هست ولی قیمت زیاده ،

رم هم دست دوم ddr4 حدود 600 تومن گیر میاد تو تایپیک رو نگاه بندازپاور هم مارک گرین بگیر

لینک به دیدگاه

یه SSD سامسونگ تهیه کنید

رایزن تهیه کنید با یه برد b450 یا 350 که بعدا بتونید ارتقا بدین بدون مشکل

ولی اگه این باندل اینتل خریداری کنید دیگه نمیتونید ارتقا بدین و مجبورید مین و سی پی یو با هم عوض کنید

یه پیشنهاد برادرانه بهتون بدم

الکی دلتونو به جنس دست دوم خوش نکنید من همیشه یه اصل در نظر دارم که یه خرج خوب بکنید که حداقل چند سال براتون بی مشکل بمونه

نمیدونم تا چه حد حرفه ای کار میکنید اما یکی از دوستان که تو همین کاراس حدود 12 ترابایت هارد داره و بازم براش کمه شمارو نمیدونم

پاور هم 400 وات کافیه گرین گلد 450 وات تهیه کنید که با استفاده 18 - 20 ساعته هم بازم کار کنه

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

SSD و از دیوار نگیر چون به احتمال زیاد سرت کلاه میزارن

سیستم هم رایزن نسل دو بگیر که گرافیک آنبوردش اندازه ی GTX 1030 قدرت داره هم ارزون تره

کولر CPU هم می تونی نوتوس گرین بخری 

کیس هم من همین مدل رو دارم زیاد راضی نیستم  تهویه ی خوبی هم نداره

فکر کنم برای کارت به یک هدفون هم نیاز داری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...