رفتن به مطلب

Recommended Posts

photo_2019-02-26_16-06-18.thumb.jpg.e9e688e3f7791ab10ae7fd92fca636ec.jpg

براساس شایعات نسبتا موثق، مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید استدیو خوش نام Relic Entertainment از کمپانی سگا است | این استدیو سازنده سری بازیهای محبوب Warhammer و Company of Heros است و هم اکنون مشغول توسعه Age of Empires 4 میباشد 

منبع : gamers paradise

لینک به دیدگاه

یه شایعه منتشر شده که احتمالا مایکروسافت امکان اجرای بازی های  Xbox  One رو به ویندوز 10 میاره .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mazloumi گفته است :

یعنی باید تست کنم؟

یا کلا برم رو10

کاردش برام نا اشناست

ده رو نصب کنی یمدت کار کنی دیگه سمت هفت نمیری کلا.هرچند ویندوز هفت یکی از سبکترین و بی مشکل ترین ویندوزهاست.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

یه شایعه منتشر شده که احتمالا مایکروسافت امکان اجرای بازی های  Xbox  One رو به ویندوز 10 میاره .

اگه بشه خیای خوبه مخصوصا انحصاری کنسول ها مثل read dead redemption  هر دو شمارش

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

ده رو نصب کنی یمدت کار کنی دیگه سمت هفت نمیری کلا.هرچند ویندوز هفت یکی از سبکترین و بی مشکل ترین ویندوزهاست.

اره ویندوز ده دیگه عادت کنی تمومه  ، هفت هم سبک هست ، اکثرا ویندوز ۱۰ ۳۲ بیت نصب می کنم برا سیستم ضعیف ، جواب نداد دیگه ویندوز هفت

لینک به دیدگاه

اپدیت و پچ Stalker Trials بازی Mutant Year Zero Road to Eden منتشر شد و قفل Denuvo بازی حذف شد!
این اپدیت پس از انتشار توسط گروه CODEX کرک شد.
Mutant.Year.Zero.Road.to.Eden.Stalker.Trials-CODEX

@DLFOX

IMG_20190226_195236_805.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، behnamalizade69 گفته است :

اره ویندوز ده دیگه عادت کنی تمومه  ، هفت هم سبک هست ، اکثرا ویندوز ۱۰ ۳۲ بیت نصب می کنم برا سیستم ضعیف ، جواب نداد دیگه ویندوز هفت

۹۹/۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ درصد جواب میده

کلا ویندوز ۱۰ بهتر هم از منابع استفاده میکنه

تفاوت تو سخت افزار قوی فاحش هست(تست شخصیم نتیجش این بوده)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

۹۹/۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ درصد جواب میده

کلا ویندوز ۱۰ بهتر هم از منابع استفاده میکنه

تفاوت تو سخت افزار قوی فاحش هست(تست شخصیم نتیجش این بوده)

سیستم ضعیف داشتم بازی واچ داگ ویندوز هفت لگ می زد ، ویندوز ده رو هارد دیگم بود اجرا کردم ، کلادیگه لگ نداشت به نظر فریم هم بهتر میومد

، الان یه سیستم قدیمغ ویندوز ۱۰ ۳۲ نصب کردم همه چی اوکی هست ، درایور کارت شبیکه مادربچرد جوابگو نیست ، زمین و زمان رو هم گشتم نبود ، می خواستم بزارم برا فروش ، نهایت دیگه کارت شبکه توسعه اضافه کنم ، یا ویندوز هفت نصب کنم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سیستم ضعیف داشتم بازی واچ داگ ویندوز هفت لگ می زد ، ویندوز ده رو هارد دیگم بود اجرا کردم ، کلادیگه لگ نداشت به نظر فریم هم بهتر میومد

، الان یه سیستم قدیمغ ویندوز ۱۰ ۳۲ نصب کردم همه چی اوکی هست ، درایور کارت شبیکه مادربچرد جوابگو نیست ، زمین و زمان رو هم گشتم نبود ، می خواستم بزارم برا فروش ، نهایت دیگه کارت شبکه توسعه اضافه کنم ، یا ویندوز هفت نصب کنم

بذار خود ویندوز درایورشو بگیره

احتمال بالا درست میشه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

بذار خود ویندوز درایورشو بگیره

احتمال بالا درست میشه

شخم زدم‌۷۷۵ هست ، هر کار کردم جوابگو نبود ، همه جوره

لینک به دیدگاه

این ریزش 48 درصدی درآمد فورت نایت در ماه ژانویه که میشه دی ماه ما فقط یه دلیل میتونه داشته باشه مخاطب هاش در گیر امتحانای مدرسه ها بودن😆
@GamePlayIranChannel

IMG_20190226_202209_977.jpg

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

مخاطب هاش در گیر امتحانای مدرسه ها بودن😆
@GamePlayIranChannel

😂

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

1f602.png

والا

کلا دو سری بازی کردم روی پلستشین ، نچسبید زیاد باز h1z1 خیلی خوب بود نسبت به این  ، بازیش دخترونه نیست ؟!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nightwolf گفته است :

راساس شایعات نسبتا موثق، مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید استدیو خوش نام Relic Entertainment از کمپانی سگا است | این استدیو سازنده سری بازیهای محبوب Warhammer و Company of Heros است و هم اکنون مشغول توسعه Age of Empires 4 میباشد 

منبع : gamers paradise

خوش خبر باشی دوست عزیز بعد سالها امیدوارم این نسخه رو ببینیم و ساخته بشه.

چه خاطراتی با این بازی دارم از نسخه 1 بگیر تا 3 که با دوستان و اشنایان لن میزدیم 3 تا لپ تاپ وصل به هم 😁🤣

یکو دوش که عالی بودن هرچقدر بازی میکردی خسته نمیشدی ایرانو برمیداشتی همرو نابود میکردی!

امیدوارم واقعا این نسخه رو درست روش کار کنن و بازی خوبی از اب در بیاد.

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

والا

کلا دو سری بازی کردم روی پلستشین ، نچسبید زیاد باز h1z1 خیلی خوب بود نسبت به این  ، بازیش دخترونه نیست ؟!

من فقط ویدیوشو دیدم هم دخترانه هم بچگانس خحخخ

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

خوش خبر باشی دوست عزیز بعد سالها امیدوارم این نسخه رو ببینیم و ساخته بشه.

سلام قربونت 

ای منم منتظرم بعد از سالیان سال یک بازی RTS درستو درمون بزنیم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اگه واقعیت داشته باشه که چه شود

حالا منبع این شایعه کی و کجاس؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

اگه واقعیت داشته باشه که چه شود

حالا منبع این شایعه کی و کجاس؟

https://www.techradar.com/news/windows-10-april-2019-update-could-play-native-xbox-one-games

لینک به دیدگاه

در در 5 اسفند 1397 در 23:04، Farjam گفته است :

آره قبلیه یعنی dirt rally اول، صرفا درجات سختیش اسم داشت و چیزی مثل انتخاب درصد یا عدد نداشت اصلا  تا جایی که یادمه، چند تا اسم مثل easy  و pro و از این چیزها داشت ، مثلا هر کدومشون پله های 20 تایی بودن در صورتی که هر بازی رانندگی یا شبیه ساز باید برای میزان سختی عدد داشته باشن تا هر کسی بتونه میزان دقیقش رو پیدا کنه برای خودش

یه سوال

شما دیرت رالی 2 رو اجرا کردی رو سیستمت؟

فریم دهی خیلی داغونه

من با 1070tiمجبورم بزارم رو فول اچ دی تا بتونم رو تنظیمات اولترا بازی کنم تازه اونم باید رو 50 قفل کنم فریمو که بعضی وقتا کمترم میده

سیستم من مشکلی داره یا کلا این بازی انقدر فریم دهیش پایینه؟!

اخه تفاوت گرافیکی قابل ملاحظه ای با نسخه 4 نداره

من اون رو با همین کارت تو 4k بالای 40 فریم میگرفتم 

یه بازی هم خوشمون میاد  گفتیم چند ماه سرگرممون میکنه اونم اینطوری رفته رو اعصاب

ویرایش شده توسط Naughty boy
لینک به دیدگاه

بازی The LEGO Movie 2 Videogame منتشر و بلافاصله توسط گروه RELOADED کرک شد!
The.LEGO.Movie.2.Videogame-RELOADED

@DLFOX

لینک به دیدگاه

photo_2019-02-26_22-41-01.thumb.jpg.87f719ee8f436d1804f820c7f63b95f7.jpg

بسته الحاقی StrangerVille برای بازی The Sims 4 منتشر و توسط CODEX کرک شد.

photo_2019-02-26_22-41-15.thumb.jpg.9a3b3c12ef94744741ad998ca06884ce.jpg

بسته الحاقی Crucible برای بازی Darksiders.III منتشر و توسط CODEX کرک شد.

photo_2019-02-26_22-41-21.thumb.jpg.8a9a21f535c43ddff3123f61f6a9afe5.jpg

سیستم مورد نیاز بازی Dead or Alive 6 اعلام شد.
این بازی 3 روز دیگر منتشر می شود.

photo_2019-02-26_22-41-35.thumb.jpg.a615f65ce89edd6a30be0cc6456da94a.jpg

شایعه : بازی WATCH DOGS 3 امسال منتشر خواهد شد و داستان بازی در شهر لندن روایت می شود.

photo_2019-02-26_22-41-39.thumb.jpg.d93d9468e10089f96130120f7c73bddd.jpg

شرکت CAPCOM اعلام کرد پلتفرم PC برای ما بسیار مهم است و سعی بر این داریم با ارائه بهتر بازیهای خود برای PC، به فروش بیشتری دست یابم.

photo_2019-02-26_22-41-56.thumb.jpg.f1a7c986d83e13a5e170c5d8c4af5990.jpg

سیستم مورد نیاز بازی Left Alive اعلام شد.

لینک به دیدگاه

دومین اپدیت بازی Metro Exodus منتشر شد این بروزرسانی دارای قفل دنوو بوده و کرک نشده است
Metro Exodus February 26th Update Release Notes

General Stability improvements
Improved performance for integrated video cards
General input responsiveness improvements
Fixed various issues with general saving system
Fixed other general issues
@Dlfox

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Naughty boy گفته است :

یه سوال

شما دیرت رالی 2 رو اجرا کردی رو سیستمت؟

فریم دهی خیلی داغونه

من با 1070tiمجبورم بزارم رو فول اچ دی تا بتونم رو تنظیمات اولترا بازی کنم تازه اونم باید رو 50 قفل کنم فریمو که بعضی وقتا کمترم میده

سیستم من مشکلی داره یا کلا این بازی انقدر فریم دهیش پایینه؟!

اخه تفاوت گرافیکی قابل ملاحظه ای با نسخه 4 نداره

من اون رو با همین کارت تو 4k بالای 40 فریم میگرفتم 

یه بازی هم خوشمون میاد  گفتیم چند ماه سرگرممون میکنه اونم اینطوری رفته رو اعصاب

سلام

آره اجرا کردم یه چند ساعتی تا الان

نه مشکل از سیستمت فکر نمیکنم باشه ، من که با 1080TI هم هستم توی فول اچ دی با تنظیمات ultra و آنتی آلیازینگ 8x  و anisotropic هم روی 16x(این آپشن از نظر من برای بازی های ریسنگ خیلی مهمه چون کیفیت خطوط طولی در فاصله های دورتر رو بالا میبره  _مثل خطوط حاشیه جاده یا حتی خط وسط جاده_و بهتر میبینی تغییرات جاده رو در فاصله دورتر ، تو این بازیا از هر آپشن گرافیکی میخوای بگذری از این نگذر) در حالی که میانگین فریم خیلی بالاتر از 60 هست فریمم تا 59  اینا میاد پایین در برخی صحنه ها مثلا جاهایی که سایه و نورهای غیر مستقیم زیادی هست در غروب ها ، یعنی اینکه در بحث مینیمم فریم، من با کارت 1080Ti هم بعضی وقتا از لبه ی 60 فریم ممکنه بیوفتم پایین و عملا برای رسیدن به فریمی که زیر 60 نیوفته باید دست ببرم توی تنظیمات،آدم میانگین فریمش کمتر باشه اما ثابت باشه سگش شرف داره به بالا بودن میانگین فریم اما با لحظات زیر 60 فریم ، پس بنابراین کارایی که داری میگیری با 1070Ti در بخش مینیمم فریم با توجه به این مقایسه تقریبا میتونه درست باشه ، البته شکی نیست که یه مقدار پایین از نرمال به نظر میاد(البته یه تست دیگه بگیر با تنظیماتت ، Vsync هم خاموش کن و ببین میانگین فریمت چقدره تا بتونیم ببینیم فاصله میانگین فریمت تا مینیمم فریمت چقدره ، برای من در حالی که میانگین بالای 80 هست مینیمم راحت میاد زیر 60) ، بعد اینکه مسئله من اینه که وقتی بخوام روی رزولوشن اصلی مانیتورم که 2560x1080 هست(نسبت به 2560x1440 خیلی سبکتره و فقط یه ذره از 1920x1080 سنگین تره) بازی کنم میانگین فریم بازم بالاست اما عملا فریم تا 47-48 شوت میشه پایین در جاهای خاصی برای چند لحظه و عملا کنترل ماشین از دستت در میره ، برای اینکه بتونم کاری کنم زیر 60 نیاد عملا سایه ها رو بلکل خاموش کردم تا اگه vsync روشن کنم فریم ثابت روی همون 60 بمونه و نیاد پایین

آره نسبت به درت 4 و درت رالی بهبود گرافیک بزرگی نداشته ، بیشتر ریزه کاری بوده ، مثل انعکاس های نور روی سطح جاده مخصوصا سطوح خیس و بالا بردن غلظت و رزولوشن سایه ها و یه ذره هم عوض کردن سیستم تاثیر نورها(هم نور محیط هم نور ماشین) روی محیط  ، که به نظرم بیشتر از اینکه خوب باشه کارایی رو آورده پایین و الکی سنگینش کرده ، یعنی مثلا 10 درصد کیفیت ویژوال رفته بالا در حالی که مصرف منابع لازم برای اینکار به نظرم راحت 1.5 برابر بیشتر شده :| مسئله بعدی هم بهینه سازی هست ، در خیلی جاها با اینکه پردازنده هم گلوگاه نشده اما بطور 100 درصد از GPU استفاده نمیکنه و بین 70 تا 90 درگردش هست حتی در حالتی که Vsync خاموش هست(همچین چیزی برای شما پیش نیومده توی این بازی؟) ، حالا فکر کن یه عده منتظرن ساپورت واقعیت مجازی ارایه بشه ، برای کیفیت مناسب و motion sickness نگرفتن توی بازی های ریسینگ باید حداقل بالای 70 فریم بگیری ، عملا باید روی low بازی کنن(مثلا توی مدل قدیمی HTC رزولوشن مخصوص چشم چپ و راستش هر کدوم 1080×1200 هست :|

در کل بازی های کدمسترز یه کم طول میکشه تا کاراییشون درست بشه اما چشمم به این آب نمیخوره در این مورد چون ذاتا" یه جوریه کاراییش...

در در 6 اسفند 1397 در 21:00، MojArch گفته است :

سلام

شما نقد خوب مینویسی!
من هیچ وقت Far Cry چشممو نگرفت برم سراغش یه نقد مینویسی ببینم چی به چیه!:3_grin::22_stuck_out_tongue_winking_eye:

سلام 

والا تا حالا نقد کامل برای یک بازی ننوشتم ، بیشتر بصورت جز به جز پاسخ دوستان رو میدم نه بصورت یک نقد کلی ، بازی فارکرای 5 با اینکه خیلیا دوسش نداشتن یکی از بازی های مورد علاقم بود و هنوزم بعضی وقتا یه دوری توش میزنم :D اگه در مورد چیز خاصیش اطلاعات لازم داشته باشی میتونم براتبنویسم (مثلا اینکه داستانش چطوریه؟ گیم پلی اش چطوریه؟شیوه ماموریت ها به چه شکل هست و چطور باید دنبالشون کنم؟ همین طوری بپرم توی نقشه بازی و هر جا شد سر بزنم_بهترین تجربه ممکن برای این بازی اینه که یک بخش رو تموم کنی ، چون هر کدوم از سه منطقه اصلی بازی داستان جدای خودشون و فعالیت های مخصوص به خودشون رو دارن که در انتها به هم میرسن و بهتره بعدش بری جاهای دیگه اما اصولا 99 درصد پلیرها اول میرن کل نقشه رو زیر و رو میکنن بعد تازه میان مراحل رو انجام بدن و بعد احساس میکنن یه کم همه چیز پیچیده تو همدیگه و حوصلشون نمیشه ادامه بدن_ یا اینکه اول ماموریت های یک بخش نقشه رو انجام بدم و وقتی تکمیل شد برم سراغ مناطق دیگه؟بهترین ترکیب اسلحه چیه؟ چه مهارت ها و اسکیل هایی بیشتر به کار میان که زودتر آنلاکشون کنی)اما شاید یک چیزی که همه جوانب بازی رو در بر بگیره ازم بر نیاد.

در در 6 اسفند 1397 در 21:01، dmcmrk گفته است :

خب من اصلا نمی دونستم قرار بود ببینیمش

واقعاً که 

سلام

:D

همون پنج به اندازه کافی  غم انگیز بود . اون همه بد بختی ( چه تلاش های کاراکتر های بازی و چه خودم چون  رو درجه سختی داستان بازی رو تموم کردم) و در آخر هم.... .

سلام

اگه براتون مهم نیست که اسپویل شه میتونم بگم که کیه که زودتر پیداش کنید:D وقتی اسناد مربوط بهش رو میخونی (یه سری کاغذ هایی توی بازی هستن که نشون میدن اون شخص همون کاراکتر rookie یا rook هست که در فارکرای بوده و حتی اسمش هم چیز دیگه ایه و چه بالاهایی سرش آوردن ،  اما اگه دقت کنی NPC ها همچنان صداش میکنن rook ، مگرنه خود یوبیسافت هم تایید نکرده اما 99.99 درصد خودشه) تازه متوجه میشی که بدبختیایی که توی فارکرای 5 سرش اومد تازه اولش بوده و چه بالاهایی که سرش نیومده بعد از اتفاقات نسخه 5...

یه جورایی از پایان های فارکرای 5 خوشم اومد که طبق کلیشه بقیه بازی ها نیومد پایان خوب یا مثلا بد بذاره بلکه شبیه واقعیت بود، یعنی راضی نکننده!  واقعا" در چند درصد کارها وقتی مثل rook تلاش میکنیم به نتیجه دلخواه و رضایت بخشی که از اول داشتیم میرسیم؟ معمولا به چیز دیگه ای میرسیم اما تصمیم میگیریم که همون رو هم به عنوان یه چیز مثبت قبول کنیم اما عملا همیشه قرار نیست بر اثر انجام یک کار، نتیجه همون کار رو ببینیم. حالا بعضیا دوست دارن که حداقل توی گیم از المان های دنیای واقعی دور باشن و بهشون خوش بگذره و اصلا گیم میزنن که بهشون بیشتر از دنیای واقعی خوش بگذره مثل من، اما خب از اینجور بازی هایی که بتونیم توشون از کارهامون لذت ببریم و از حداقل یکی از پایان هاشون راضی باشیم کم نیست ، مثل تقریبا" همه RPG ها و بازی های داستان محور ، برای همین هر از چند گاهی داستان هایی با پایان بندی های نزدیک به واقعیت هم ممکنه جذاب باشن.

مثلا در یکی از بازی های اخیر، یعنی اسسین کرید اودیسه:

ممکنه براتون اسپویل بشه بازی اسسین کرید اودیسه! اگه اینطوره خط پایین رو نخونید: رنگ سفید نوشتم که تا انتخابش نکنید مشخص نشه بطور اتفاقی

شما میتونید کاری کنید که خواهر یا برادرتون(تازه به احتمال زیاد خواهر و برادر کاملا تنی هم نیستند) زنده بمونه(اگه بازی رو با الکسیوس شروع کرده باشید طرف مقابلتون خواهرتون خواهد بود و بلعکس) یا خودتون در یک مبارزه به خاطر کارهایی که کرده بکشیدش ، بازم 90 درصد ملت داشتن همه جا رو سرچ میکردن و توی یوتیوب میدیدن که چطوری به پایانی که به اسم Good ending هست برسن :| پایانی که همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه و خواهر/برادرتون که فجیع ترین جنایات رو انجام داده و صدها نفر از جمله نزدیکان شما رو کشته و قصد داشته مادرتون رو هم بکشه رو بدون هیچ عواقبی می بخشید(صرفا با این توجیه که مثلا فریب خورده بوده) و با مادرتون میرید 3 تایی  با هم زندگی کنید و تو افق محو می شید، اسم این پایان رو در وبسایت ها گذاشته بودن پایان خوب ،در حالی که از اواسط بازی واقعا حس میکنی خواهر/برادره اصلا لیاقت بخشش نداره و باید نتیجه کارهاش رو ببینه ، حداقل به خاطر کشتن نزدیکانتون و  قصد به کشتن مادرتون ، یعنی ملت سرچ میکردن تا چطوری دقیقا برسن به این پایان خوب! چون مطمئن بودن اگه طبق احساس و انتخاب های منطقی خودشون برن جلو ممکنه منجر به کشتن  برادر/خواهرشون بشن، خب این پایان که همه بهش میگن Good ending برای سلیقه من پایانی بد می بود و به شدت بی منطق ، اما سلایق متفاوت هست و مطمئن هستم برای خیلیا این پایان خوبی بود چون شادتر بود ، سلیقه هست که تعیین میکنه چیزی برای کسی خوب به نظر میاد یا نه ، بعضی وقتا مثل الان کسی مثل من در مورد این پایان به شدت در اقلیت هست و بعضی جاهای دیگه در اکثریت. چون اکثریت اون پایان رو خوب میدونستن اسمش اصلا شد good ending

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

آره اجرا کردم یه چند ساعتی تا الان

نه مشکل از سیستمت فکر نمیکنم باشه ، من که با 1080TI هم هستم توی فول اچ دی با تنظیمات ultra و آنتی آلیازینگ 8x  و anisotropic هم روی 16x(این آپشن از نظر من برای بازی های ریسنگ خیلی مهمه چون کیفیت خطوط طولی در فاصله های دورتر رو بالا میبره  _مثل خطوط حاشیه جاده یا حتی خط وسط جاده_و بهتر میبینی تغییرات جاده رو در فاصله دورتر ، تو این بازیا از هر آپشن گرافیکی میخوای بگذری از این نگذر) در حالی که میانگین فریم خیلی بالاتر از 60 هست فریمم تا 59  اینا میاد پایین در برخی صحنه ها مثلا جاهایی که سایه و نورهای غیر مستقیم زیادی هست در غروب ها ، یعنی اینکه در بحث مینیمم فریم، من با کارت 1080Ti هم بعضی وقتا از لبه ی 60 فریم ممکنه بیوفتم پایین و عملا برای رسیدن به فریمی که زیر 60 نیوفته باید دست ببرم توی تنظیمات،آدم میانگین فریمش کمتر باشه اما ثابت باشه سگش شرف داره به بالا بودن میانگین فریم اما با لحظات زیر 60 فریم ، پس بنابراین کارایی که داری میگیری با 1070Ti در بخش مینیمم فریم با توجه به این مقایسه تقریبا میتونه درست باشه ، البته شکی نیست که یه مقدار پایین از نرمال به نظر میاد(البته یه تست دیگه بگیر با تنظیماتت ، Vsync هم خاموش کن و ببین میانگین فریمت چقدره تا بتونیم ببینیم فاصله میانگین فریمت تا مینیمم فریمت چقدره ، برای من در حالی که میانگین بالای 80 هست مینیمم راحت میاد زیر 60) ، بعد اینکه مسئله من اینه که وقتی بخوام روی رزولوشن اصلی مانیتورم که 2560x1080 هست(نسبت به 2560x1440 خیلی سبکتره و فقط یه ذره از 1920x1080 سنگین تره) بازی کنم میانگین فریم بازم بالاست اما عملا فریم تا 47-48 شوت میشه پایین در جاهای خاصی برای چند لحظه و عملا کنترل ماشین از دستت در میره ، برای اینکه بتونم کاری کنم زیر 60 نیاد عملا سایه ها رو بلکل خاموش کردم تا اگه vsync روشن کنم فریم ثابت روی همون 60 بمونه و نیاد پایین

آره نسبت به درت 4 و درت رالی بهبود گرافیک بزرگی نداشته ، بیشتر ریزه کاری بوده ، مثل انعکاس های نور روی سطح جاده مخصوصا سطوح خیس و بالا بردن غلظت و رزولوشن سایه ها و یه ذره هم عوض کردن سیستم تاثیر نورها(هم نور محیط هم نور ماشین) روی محیط  ، که به نظرم بیشتر از اینکه خوب باشه کارایی رو آورده پایین و الکی سنگینش کرده ، یعنی مثلا 10 درصد کیفیت ویژوال رفته بالا در حالی که مصرف منابع لازم برای اینکار به نظرم راحت 1.5 برابر بیشتر شده :| مسئله بعدی هم بهینه سازی هست ، در خیلی جاها با اینکه پردازنده هم گلوگاه نشده اما بطور 100 درصد از GPU استفاده نمیکنه و بین 70 تا 90 درگردش هست حتی در حالتی که Vsync خاموش هست(همچین چیزی برای شما پیش نیومده توی این بازی؟) ، حالا فکر کن یه عده منتظرن ساپورت واقعیت مجازی ارایه بشه ، برای کیفیت مناسب و motion sickness نگرفتن توی بازی های ریسینگ باید حداقل بالای 70 فریم بگیری ، عملا باید روی low بازی کنن(مثلا توی مدل قدیمی HTC رزولوشن مخصوص چشم چپ و راستش هر کدوم 1080×1200 هست :|

در کل بازی های کدمسترز یه کم طول میکشه تا کاراییشون درست بشه اما چشمم به این آب نمیخوره در این مورد چون ذاتا" یه جوریه کاراییش...

سلام 

والا تا حالا نقد کامل برای یک بازی ننوشتم ، بیشتر بصورت جز به جز پاسخ دوستان رو میدم نه بصورت یک نقد کلی ، بازی فارکرای 5 با اینکه خیلیا دوسش نداشتن یکی از بازی های مورد علاقم بود و هنوزم بعضی وقتا یه دوری توش میزنم :D اگه در مورد چیز خاصیش اطلاعات لازم داشته باشی میتونم براتبنویسم (مثلا اینکه داستانش چطوریه؟ گیم پلی اش چطوریه؟شیوه ماموریت ها به چه شکل هست و چطور باید دنبالشون کنم؟ همین طوری بپرم توی نقشه بازی و هر جا شد سر بزنم_بهترین تجربه ممکن برای این بازی اینه که یک بخش رو تموم کنی ، چون هر کدوم از سه منطقه اصلی بازی داستان جدای خودشون و فعالیت های مخصوص به خودشون رو دارن که در انتها به هم میرسن و بهتره بعدش بری جاهای دیگه اما اصولا 99 درصد پلیرها اول میرن کل نقشه رو زیر و رو میکنن بعد تازه میان مراحل رو انجام بدن و بعد احساس میکنن یه کم همه چیز پیچیده تو همدیگه و حوصلشون نمیشه ادامه بدن_ یا اینکه اول ماموریت های یک بخش نقشه رو انجام بدم و وقتی تکمیل شد برم سراغ مناطق دیگه؟بهترین ترکیب اسلحه چیه؟ چه مهارت ها و اسکیل هایی بیشتر به کار میان که زودتر آنلاکشون کنی)اما شاید یک چیزی که همه جوانب بازی رو در بر بگیره ازم بر نیاد.

سلام

اگه براتون مهم نیست که اسپویل شه میتونم بگم که کیه که زودتر پیداش کنید:D وقتی اسناد مربوط بهش رو میخونی (یه سری کاغذ هایی توی بازی هستن که نشون میدن اون شخص همون کاراکتر rookie یا rook هست که در فارکرای بوده و حتی اسمش هم چیز دیگه ایه و چه بالاهایی سرش آوردن ،  اما اگه دقت کنی NPC ها همچنان صداش میکنن rook ، مگرنه خود یوبیسافت هم تایید نکرده اما 99.99 درصد خودشه) تازه متوجه میشی که بدبختیایی که توی فارکرای 5 سرش اومد تازه اولش بوده و چه بالاهایی که سرش نیومده بعد از اتفاقات نسخه 5...

یه جورایی از پایان های فارکرای 5 خوشم اومد که طبق کلیشه بقیه بازی ها نیومد پایان خوب یا مثلا بد بذاره بلکه شبیه واقعیت بود، یعنی راضی نکننده!  واقعا" در چند درصد کارها وقتی مثل rook تلاش میکنیم به نتیجه دلخواه و رضایت بخشی که از اول داشتیم میرسیم؟ معمولا به چیز دیگه ای میرسیم اما تصمیم میگیریم که همون رو هم به عنوان یه چیز مثبت قبول کنیم اما عملا همیشه قرار نیست بر اثر انجام یک کار، نتیجه همون کار رو ببینیم. حالا بعضیا دوست دارن که حداقل توی گیم از المان های دنیای واقعی دور باشن و بهشون خوش بگذره و اصلا گیم میزنن که بهشون بیشتر از دنیای واقعی خوش بگذره مثل من، اما خب از اینجور بازی هایی که بتونیم توشون از کارهامون لذت ببریم و از حداقل یکی از پایان هاشون راضی باشیم کم نیست ، مثل تقریبا" همه RPG ها و بازی های داستان محور ، برای همین هر از چند گاهی داستان هایی با پایان بندی های نزدیک به واقعیت هم ممکنه جذاب باشن.

مثلا در یکی از بازی های اخیر، یعنی اسسین کرید اودیسه:

ممکنه براتون اسپویل بشه بازی اسسین کرید اودیسه! اگه اینطوره خط پایین رو نخونید: رنگ سفید نوشتم که تا انتخابش نکنید مشخص نشه بطور اتفاقی

شما میتونید کاری کنید که خواهر یا برادرتون(تازه به احتمال زیاد خواهر و برادر کاملا تنی هم نیستند) زنده بمونه(اگه بازی رو با الکسیوس شروع کرده باشید طرف مقابلتون خواهرتون خواهد بود و بلعکس) یا خودتون در یک مبارزه به خاطر کارهایی که کرده بکشیدش ، بازم 90 درصد ملت داشتن همه جا رو سرچ میکردن و توی یوتیوب میدیدن که چطوری به پایانی که به اسم Good ending هست برسن :| پایانی که همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه و خواهر/برادرتون که فجیع ترین جنایات رو انجام داده و صدها نفر از جمله نزدیکان شما رو کشته و قصد داشته مادرتون رو هم بکشه رو بدون هیچ عواقبی می بخشید(صرفا با این توجیه که مثلا فریب خورده بوده) و با مادرتون میرید 3 تایی  با هم زندگی کنید و تو افق محو می شید، اسم این پایان رو در وبسایت ها گذاشته بودن پایان خوب ،در حالی که از اواسط بازی واقعا حس میکنی خواهر/برادره اصلا لیاقت بخشش نداره و باید نتیجه کارهاش رو ببینه ، حداقل به خاطر کشتن نزدیکانتون و  قصد به کشتن مادرتون ، یعنی ملت سرچ میکردن تا چطوری دقیقا برسن به این پایان خوب! چون مطمئن بودن اگه طبق احساس و انتخاب های منطقی خودشون برن جلو ممکنه منجر به کشتن  برادر/خواهرشون بشن، خب این پایان که همه بهش میگن Good ending برای سلیقه من پایانی بد می بود و به شدت بی منطق ، اما سلایق متفاوت هست و مطمئن هستم برای خیلیا این پایان خوبی بود چون شادتر بود ، سلیقه هست که تعیین میکنه چیزی برای کسی خوب به نظر میاد یا نه ، بعضی وقتا مثل الان کسی مثل من در مورد این پایان به شدت در اقلیت هست و بعضی جاهای دیگه در اکثریت. چون اکثریت اون پایان رو خوب میدونستن اسمش اصلا شد good ending

والا من کلا تا به امروز اصلا فارکرای بازی نکردم

یعنی هیچ وقت چمم رو نگرفته

اگه یه توضیح شامل همینها که گفتی بدی(فقط داستانشو زیاد اسپویل نکنیا شاکی میشم :39_angry:) ممنون میشم!

راستی یه چیزی اون شکلکه چی میگه اون وسط؟(من هنوز اودیسه رو هم نگرفتم:61_sob::46_confounded:)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

این ریزش 48 درصدی درآمد فورت نایت در ماه ژانویه که میشه دی ماه ما فقط یه دلیل میتونه داشته باشه مخاطب هاش در گیر امتحانای مدرسه ها بودن😆
@GamePlayIranChannel

IMG_20190226_202209_977.jpg

ایشاالله این بازی به گور بپیونده ، مشتی نوب نسل هشتمی و استریمر های شخمی رو وارد عرصه گیمینگ کرد😓

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...