رفتن به مطلب

هشدار در مورد یک شیوه کلاهبرداری

Recommended Posts

با درود

اول از مدیریت لیون درخواست دارم تا این تاپیک رو نبندن حداقل بزارن تا مدتی باشه بلکه با آگاهی دوستان بتونیم جلوی این افراد رو بگیریم

اگر تاپیک جای درست زده نشده لطفا جابجاش کنید

دوستان عزیز مدتی هست که این شیوه کلاهبرداری اینترنتی راه افتاده به این صورت که فرد کلاهبردار به صورت همزمان با 2 نفر وارد معامله می شود با یک نفر به صورت خریدار و با یک نفر به صورت فروشنده

با هر دو نفر احراز هویت رو انجام می دهد مدارک هویتی فرد اول را برای نفر دیگر و مدارک اون فرد را برای نفر دیگر می فرستد

به این صورت که اینجا به کسایی که دنبال قطعه هستن پیغام می دهد که قطعه موجود هست و قیمت مناسب پیشنهادمی دهد از طرف دیگر در سایتی مثل دیوار یا شیپور دنبال کسی می گردد که آگهی فروش گذاشته است سپس با اون به توافق می رسد مدارک هویتی و شماره کارت یا حساب او را گرفته برای نفر اول می فرستدنفر اول پول را برای این فرد واریز می کند و فرد کلاهبردار هم یک پیک را سر قرار می فرستد و جنس را از فروشنده تحویل می گیرد و دیگر هم جواب خریدار اولیه را نمی دهد

حالا خریدار اولیه باید برای شکایت برود دنبال شخص سوم چون پول را به حساب او واریز کرده

پس به هیچ عنوان چه به عنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده به کاربرهای تازه وارد به صورت غیر حضوری و بدون احراز هویت کامل و شماره تلفن ثابت اطمینان نکنید

چون معلوم نیست پولی که برای شما می زنن رو واقعا خودشون زدن یا یه کسی  که از جایی خبر نداره

حتی همین چند روز پیش این فرد با خام کردن یکی از کاربرهای با سابقه لیون اکانت ایشون رو اینجا ازشون خریده بود و باز کلاهبرداری کرده بود

حتما و حتما مواظب باشید که دچار دردسر نشید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، babakkh گفته است :

با درود

اول از مدیریت لیون درخواست دارم تا این تاپیک رو نبندن حداقل بزارن تا مدتی باشه بلکه با آگاهی دوستان بتونیم جلوی این افراد رو بگیریم

دوستان عزیز مدتی هست که این شیوه کلاهبرداری اینترنتی راه افتاده به این صورت که فرد کلاهبردار به صورت همزمان با 2 نفر وارد معامله می شود با یک نفر به صورت خریدار و با یک نفر به صورت فروشنده

با هر دو نفر احراز هویت رو انجام می دهد مدارک هویتی فرد اول را برای نفر دیگر و مدارک اون فرد را برای نفر دیگر می فرستد

به این صورت که اینجا به کسایی که دنبال قطعه هستن پیغام می دهد که قطعه موجود هست و قیمت مناسب پیشنهادمی دهد از طرف دیگر در سایتی مثل دیوار یا شیپور دنبال کسی می گردد که آگهی فروش گذاشته است سپس با اون به توافق می رسد مدارک هویتی و شماره کارت یا حساب او را گرفته برای نفر اول می فرستدنفر اول پول را برای این فرد واریز می کند و فرد کلاهبردار هم یک پیک را سر قرار می فرستد و جنس را از فروشنده تحویل می گیرد و دیگر هم جواب خریدار اولیه را نمی دهد

حالا خریدار اولیه باید برای شکایت برود دنبال شخص سوم چون پول را به حساب او واریز کرده

پس به هیچ عنوان چه به عنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده به کاربرهای تازه وارد به صورت غیر حضوری و بدون احراز هویت کامل و شماره تلفن ثابت اطمینان نکنید

چون معلوم نیست پولی که برای شما می زنن رو واقعا خودشون زدن یا یه کسی  که از جایی خبر نداره

حتی همین چند روز پیش این فرد با خام کردن یکی از کاربرهای با سابقه لیون اکانت ایشون رو اینجا ازشون خریده بود و باز کلاهبرداری کرده بود

1اینجوری هیچکی با من تازه وارد معامله نمیکنه 2   به قول شما  طرف اکانت یکی از بچههای اینجا رو خریده و کلاه برداری کرده  |         راه حلتون چیه

لینک به دیدگاه

سلام

چون در جریان کلاه برداری های اخیر بودم متاسفانه افرادی هم هستن صرفا مدتی بصورت صوری قطعه خرید و فروش میکنن بعد بالا رفتن فید بک ، اکانت شون رو میفروشن !

افراد کلاه بردار هم میان سر وقت این چنین یوزر هایی و اکانت این افراد رو خریداری و بدون دردسر کارشون رو انجام میدن .

در خرید و فروش نهایت دقت رو کنید نگین برای من اتفاق نمیفته 

از استارتر عزیز هم بابت زدن تاپیک تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

متاسفانه کلاهبردارها خیلی باهوش و زبل تر شدن ...هر چند این مال حروم خوردن آخرش به جای ختم نمیشه

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

خرید و فروش اکانت ! بسم الله ! این دیگه چه کاریه. میشه گفت جعل سند در دنیای مجازیه

کسی که میفروشه خیلی کار زشت و نادرستی انجام میده.

لینک به دیدگاه

سلام ممنون برای راهنمایی ، دوستان تجربیات اینجوری دارنداطلاع بدن

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام 

بله متاسفانه بنده هم همینجوری کلاه رفت سرم اینجا چن روز پیش 

ویرایش شده توسط septemer
لینک به دیدگاه

بنده توی دو فروم دیگه اعتبار 12 و 15 ساله دارم

چطور میتونم با فروش اکانتم اعتباری که این همه براش زحمت کشیدم و عمرمو پاش گذاشتم رو مفت از دست بدم!؟

لینک به دیدگاه

سعی کنید از افراد شناخته شده فروم خرید کنید، اونایی هم ک امتیاز پایینی دارن رو به شرط اول ارسال. از معامله هایی ک با کاربرای لیون کردم الحمدلله راضیم.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

یه روش دیگه هم هست که طرف با یه اکانت میاد و شماره حساب یه کاربر دیگه رو میده به کسی که میخواد بهش جنس بفروشه.

بعد که براش واریز شد میره به همونی که شماره حسابشو داده به خریدار میگه اندازه ی فلان مبلغ بهم جنس بده ( همون مبلغی که واریز شده ) . 

خود اون شخص که براش واریز شده هم بی اطلاعه.

بهترین راهش استفاده از واسطه گری با کاربران قدیمی و خوش سابقه هست.

من خودم وقتی میبینم اسم واسطه که میاد طرف  منصرف میشه اون کاربر رو به چشم کلاه بردار میبینم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، EHSANRF گفته است :

بنده توی دو فروم دیگه اعتبار 12 و 15 ساله دارم

چطور میتونم با فروش اکانتم اعتباری که این همه براش زحمت کشیدم و عمرمو پاش گذاشتم رو مفت از دست بدم!؟

متاسفانه بعضیا اینچیزا واسشون مهم نیست و اکانتشون به مبالغ خیلی پایین میفروشن !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ممنون از اطلاع رسانیتون.

از نظر بنده بهترین کار معامله با باسابقه ها و افراد شناخته شده فروم است.

ترجیح میدم جنسی رو حتی گرون تر بخرم اما از افرادی که شناخته شده و با سابقه هستندچه در اینجا چه در پرشین تولز.

لینک به دیدگاه

یا جد سید جانی!!!! عجب جلبهایی واقعا که خودشون رو آپدیت کردن خفن

خدا به خیر کنه :o

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، babakkh گفته است :

با درود

دوست عزیز نام کاربری اون افراد کلاهبردار که داخل فروم هستن رو اعلام کنید تا بقیه به دامشون نیفتن

لینک به دیدگاه

دوستان یادتون باشه شماره ملی یا عکس از مدارک شناسایی به کسی ندید عزیزان تا سوء استفاده نشه!!!

لینک به دیدگاه

دوستان سلام با اجازه از استارتر من هم الان میخواستم تاپیک بزارم ر مرد این سایت گروه مهندسی پیشرو    ،...
دوستان این سایت که بروزرسانی هم داره دیروز موس پدی که تو لیو 166000 تومان هست رو 100000 گذاشته بود که بخوام خلاصش کنم ما خریدیمو نیومد و زنگ زنگ زنگ کی جوابگو نبود الان نیم ساعت از پلیس فتا واقع در خیابان شریعتی میام که بدو بدو رفتم که حداقل دوستان دیگر مثل من سرشون کلاه نره )البته مبلغ ناچیز بود ولی خب یکی اگه چند ملیونهزینه کنه .... که دیدم به به ....... مرد و زن و گیمر و ماینر همه اونجا بودن ..... خلاصه به هیچ عنوان سایت نا معتبر خرید نکنید و اگه قطعه ای رو ارزونتر دیدید مثل من فکر نکنید و بگید اخ جون ،،، قربونش برم خدا رو که واقعا همه جوره زیر فشاریم هممون وجدان بعضیا چطور ....... ... شرمنده استارتر عزیز . 

لینک به دیدگاه

به هر حال این متد روزی به شمار میاد و بد آموزی داره زودتر این تایپیک رو جمع کنید بهتره xD

مثل یه explode یا payload جدید میمونه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

به هر حال این متد روزی به شمار میاد و بد آموزی داره زودتر این تایپیک رو جمع کنید بهتره xD

مثل یه explode یا payload جدید میمونه

چرا ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه بدبختی گیر کردیم از دست اینا

اینطور حتی فروشنده ها هم در امان نیستن

دوستان کسی اطلاع داره اگر چنین کلاهبرداری صورت گرفت اینجا تکلیف فروشنده چیه

آیا فروشنده مقصر هست یا نه

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

دوستان با عرض شرمندگی.
فضولیه ها
ولی دوست دارم بدونم رو چ کالایی و چقد سرتون کلاه گذاشتن؟

البته درست نیست گفته بشه ولی شخصا کنجکاوم بدونم.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

چه روشایی به کار میبرن  این نامردا عجب!

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

چه بدبختی گیر کردیم از دست اینا

اینطور حتی فروشنده ها هم در امان نیستن

دوستان کسی اطلاع داره اگر چنین کلاهبرداری صورت گرفت اینجا تکلیف فروشنده چیه

آیا فروشنده مقصر هست یا نه

بله فروشنده مقصر هست 

من این اتفاق برام افتاد مثل ایشون و الان پولم رو از طرف مقابل پس میگیرم 

دلیل نمیشه ک شما شماره کارت خودتون به دست کس دیگه ای بدین ک ازش استفاده کنه 

طرف رفته داده شماره کارتش رو ک طلب ایشون بره به حسابش و پول گوشی بشه 

اخه به تو چ مرد نا حسابی حالا ک پول رو از خودت طرف نمیگیری پسش بده 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، narimanjason گفته است :

دوستان سلام با اجازه از استارتر من هم الان میخواستم تاپیک بزارم ر مرد این سایت گروه مهندسی پیشرو    ،...
دوستان این سایت که بروزرسانی هم داره دیروز موس پدی که تو لیو 166000 تومان هست رو 100000 گذاشته بود که بخوام خلاصش کنم ما خریدیمو نیومد و زنگ زنگ زنگ کی جوابگو نبود الان نیم ساعت از پلیس فتا واقع در خیابان شریعتی میام که بدو بدو رفتم که حداقل دوستان دیگر مثل من سرشون کلاه نره )البته مبلغ ناچیز بود ولی خب یکی اگه چند ملیونهزینه کنه .... که دیدم به به ....... مرد و زن و گیمر و ماینر همه اونجا بودن ..... خلاصه به هیچ عنوان سایت نا معتبر خرید نکنید و اگه قطعه ای رو ارزونتر دیدید مثل من فکر نکنید و بگید اخ جون ،،، قربونش برم خدا رو که واقعا همه جوره زیر فشاریم هممون وجدان بعضیا چطور ....... ... شرمنده استارتر عزیز . 

سایتی که نماد اعتماد یک ستاره داره چه گلی به سر خریدار زده چه برسه به سایتی که شما گفتید که 11 ساله داره کار میکنه ولی اصلا نماد اعتماد نداره

لینک به دیدگاه

طرف خواسته گوشی بفروشه شماره کارت رو داده و کلاه بردار بی پدر بخاطر اینکه ردی از خودش نباشه گفته ک من طلب کارم میگم واریز کنن به حساب شما 

کسی همچین غلطی رو میکنه باید در دادگاه جوابگو باشه و طرفی رو ک اینکارو کرده بتونه ادرسی یا مدرک شناسایی ازش رو کنه 

برای همین استفاده از باربری توی معاملات اصلا توصیه نمیشه چون هر کسی میدوته بدون هیچ ردی از ترمینال تحویل بگیره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...