رفتن به مطلب

خبر رسمی: AMD کارت گرافیک های مبتنی بر معماری Vega را در نیمه اول 2017 ارائه خواهد کرد

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

این اطلاعات جدید مستقیماً از طرف AMD در مورد معماری Vega منتشر شده است. ظاهراً شایعه های مبنی بر اینکه عرضه معماری Vega به جلو انداخته شده است چندان صحت نداشته اند.

اسلایدهای زیر که می توانید آن ها را در بخش جدیدترین مراسم توجیهی سرمایه گذاران AMD بیابید، تأیید می کنند همانطور که در اولین نقشه راه AMD به آن اشاره شده بود عرضه معماری Vega زودتر از نیمه اول سال 2017 نخواهد بود. البته نکته قابل توجه آن است که طبق پانویس های این اسلایدها ممکن است این تاریخ عرضه ابتدایی نیز در آینده دستخوش تغییراتی جزئی شود: "اطلاعات نمایش داده شده در این قسمت بنابر چندین دلیل ممکن است در آینده تغییر کند که شامل تغییر در محصولات و نقشه راه نیز می باشد که البته تنها محدود به همین موارد نخواهد بود."

2u28_1.jpg

AMD قصد دارد نسل بعدی کارت گرافیک هایش را در سال های آتی معرفی کند که می تواند به معنای عرضه معماری های Vega و همچنین احتمالاً Navi در سال 2018 باشد.

b9uq_2.jpg

همین دو هفته قبل آقای "کریس هوک" معاون مدیر عامل بازاریابی و فروش محصولات AMD عکس زیر را با عنوان "محل برگزاری مراسم خبری عرضه Vega" در صفحه توئیتر خود ارسال کرد:

0dl_3.jpg

دو ماه قبل تر از آن نیز آقای "راجا کدوری" رئیس بخش RTG همراه با گروهی از مهندسان رسیدن معماری Vega 10 به مرحله توسعه و تکامل را جشن گرفته بودند. این می تواند بیانگر تأیید مراحل نهایی طراحی Vega 10 باشد و اینکه تنها چند ماه دیگر تا رسیدن کارت گرافیک های مبتنی بر این معماری به بازار زمان نیاز است.

6mjf_4.jpg

در ماه مارس AMD دو نقشه راه جدید را به نمایش گذاشت و اینطور از آن ها استنباط می شد که معماری Vega از نسل دوم حافظه های با پهنای باند بالا یا HBM استفاده خواهد کرد و در خوشبینانه حالت ممکن حدود 3 برابر از GPUهای 28 نانومتری در زمینه مصرف بهینه تر خواهد بود. خوشبینانه به دلیل اینکه در همان اسلایدها گفته شده بود بهینگی مصرف در برابر کارایی در معماری Polaris حدود 2.5 برابر خواهد بود که از آن زمان تاکنون در اسلایدهای جدیدتر شامل اسلایدهای سرمایه گذاران در همین پست، این مقدار به 2 برابر کاهش داشته است.

guxf_6.png   48ai_5.jpg

Source: VideoCardz

TRICKSTER.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین بخوانید:

GTX 1050 احتمالاً در ماه اکتبر عرضه خواهد شد

فراتر از مرزها: بررسی لپ تاپ Asus RoG G752

تحولی بزرگ در راه است: اولین جزئیات از حافظه های HBM3 و GDDR6 منتشر شد

کمپانی SK Hynix حافظه های HBM2 را به کاتالوگ هایش اضافه کرد: پشته های 4 گیگابایتی از ربع سوم امسال در دسترس خواهند بود

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

حالا حالا ها 1080 سلطان هست

تایتان ایکس هم هر کی میخواد 1200 دلار بده نوش جونش

1080ti هم تا حریف قدر از وگا نیاد خبری نیست :) :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما که پول خرید نداریم خوشا به حال خریداران

amd نباشه ، سبزی ها باید دلشون به 1080 خوش کنن ! چون وگا نباشه از 1080ti خبری نیست !

لینک به دیدگاه

الان زمانه سلطان بودن نیست..

زمانه بهینه گی و ساپورت dx12 و ارزان بودن هست. همون چیزی که amd کبیر مورد هدف قرار داده   :x

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

amd هدفش بازار بزرگ و اصلی میانرده ها بود وگا عید فکر نکنم تو بازار پیداش بشه، فکر کنم بیشتر بخاطر کنسول ها هست که اینهمه کاراشون عقب افتاده...  *dry#

اینا بازار تشنه میانرده هار و هم نتونستن سیراب کنند بدبختی گیر کردیم، تو همین ایران هنوز غیر رفرنس نیومده...  *dry#

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون بابت خبر... @};-

درود

amd هدفش بازار بزرگ و اصلی میانرده ها بود وگا عید فکر نکنم تو بازار پیداش بشه، فکر کنم بیشتر بخاطر کنسول ها هست که اینهمه کاراشون عقب افتاده...  *dry#

اینا بازار تشنه میانرده هار و هم نتونستن سیراب کنند بدبختی گیر کردیم، تو همین ایران هنوز غیر رفرنس نیومده...  *dry#

گفتم که، AMD ظاهرا همون چیزی که فکر میکردم رو میخواد انجام بده، زمان ارائه کارتهای گرافیکش رو عوض میخواد بکنه و از کریسمس به زمانی بره که خریدار داشته باشه...

اونوقت هستش که فروش گرافیکهاش رو بیشتر میکنه...

انویدیا هم که رسما تمام نسلش رو ارائه داده، ولی فروشش خیلی پایینتر از سالهای گذشته بوده، با توجه به آمارهای درآمدی که هر دو شرکت اعلام کردن...

لینک به دیدگاه

ممنون بابت خبر... @};-

گفتم که، AMD ظاهرا همون چیزی که فکر میکردم رو میخواد انجام بده، زمان ارائه کارتهای گرافیکش رو عوض میخواد بکنه و از کریسمس به زمانی بره که خریدار داشته باشه...

اونوقت هستش که فروش گرافیکهاش رو بیشتر میکنه...

انویدیا هم که رسما تمام نسلش رو ارائه داده، ولی فروشش خیلی پایینتر از سالهای گذشته بوده، با توجه به آمارهای درآمدی که هر دو شرکت اعلام کردن...

عجب، مگر نه این که گفتند انویدیا بالاترین نرخ سود خالصش رو در نسل دهم یعنی پاسکال داشته؟

البته قیمت های بالای انویدیا در اون سود خالص بی تاثیر نبوده.

لینک به دیدگاه

بعد اون همه جو دادن سره 480 اخر با یه قیمت امد که نا امید شدم . فک نکنم دیگه بخام دلم رو به خبری دیگه خوش کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد اون همه جو دادن سره 480 اخر با یه قیمت امد که نا امید شدم . فک نکنم دیگه بخام دلم رو به خبری دیگه خوش کنم

قیمت 250 دلار کاستوم 8 گیگ خوبه که ؟ :-?

لینک به دیدگاه

قیمت 250 دلار کاستوم 8 گیگ خوبه که ؟ :-?

منظور ایشون قیمت داخل ایران بوده. الان کارت RX 480 8GB رفرنس قیمتی حدود 1,200 میلیون تومن داره. قیمت دلاری رفرنس هم فکر کنم 230 دلار باشه.

لینک به دیدگاه

حالا حالا ها 1080 سلطان هست

تایتان ایکس هم هر کی میخواد 1200 دلار بده نوش جونش

1080ti هم تا حریف قدر از وگا نیاد خبری نیست :) :D

يعنى من در وجود اين بشر وقتى نگاه كردم جهش كامل از AMDفنى به Nvidiaفنى رو ديدم

:D

لینک به دیدگاه

9 دیگه تازه معرفی میشه 3 ماه هم طول میکشه پر شه تو بازار
کلا سال دیگه این موقع میتونید وگا رو ببینید :laughing:

لینک به دیدگاه

منظور ایشون قیمت داخل ایران بوده. الان کارت RX 480 8GB رفرنس قیمتی حدود 1,200 میلیون تومن داره. قیمت دلاری رفرنس هم فکر کنم 230 دلار باشه.

البته این قیمت بالا عزیزان همچنان نگه داشتند چرا که نسخه های غیر رفرنس انچان در بازار نیست که رقابت کنه از نظر قیمت و در عین حال هم عزیزان حاضر به کم کردن قیمت نیستند چرا که تا جایی ممکن سودشون در هر شرایطی باید تامین بشه-_-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته این قیمت بالا عزیزان همچنان نگه داشتند چرا که نسخه های غیر رفرنس انچان در بازار نیست که رقابت کنه از نظر قیمت و در عین حال هم عزیزان حاضر به کم کردن قیمت نیستند چرا که تا جایی ممکن سودشون در هر شرایطی باید تامین بشه -_-

در سایت همسایه مدل غیر رفرنس رد دویل رو اوردن با همین قیمت 1200 به گفته خودشون تو نیم ساعت تموم شد  :D

کم کم بازار اونور اشباء داره میشه قیمت هاشون میاد پایین، تا هفته پیش موجودی نداشتن، دیروز 409 دلار بود تو یه سایت کانادایی دنبال کارت ها بودم الان همون رو زده 399 دلار ... یکی دو ماه دیگه صبر کنین قیمت ها میاد پایینتر... تولید amd کمتر از نیاز بازاره هستو با تمام ظرفیت کار نمیکنه  و درگیر ساخت قطعه برای کنسول هاست بنظر من و باید صبر کرد چاره ی دیگه ای نیست... بقول یکی از دوستان شاید این هفته بیاید شاید  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...