رفتن به مطلب

پاک شدن ناگهانی یکی‌ از درایو ها

Tommy Angelo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

آقا من صبح بلند شدم دیدم ۹۰۰ گیگ اطلاعاتم پاک شده!

یکی از درایو ها کلا محو شده، با برنامه پارتیشن بندی هارد نگاه کردم دیدم کلا فضای اون درایوم شده جزو فضای آزاد!

چطوری میتونم ریکاوری کنم؟مهم عکسا و‌فیلماییه که توش دارم.

با برنامه undelete امتحان کردم هر چی ریکاوری میکنه خرابه،

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

کمی باید صبور باشید 900 گیگ دیتا کم کمش البته با توجه ب سیستم شما نزدیک شاید 3 4 روز نیاز ب دیپ ریکاوری داشته باشه شایدم کمتر و همینطوری ریکاوری کردنش ممکنه هفته ها ب طول بینجامه با توجه ب حجم فایل ها

نرم افزاری  ک میتونم ب شما معرفی کنم easeus data recovery هست ک خیلی خوبه اما با توجه ب جمع زیاد اطلاعاتی ک از بین رفته ممکنه ادرس دهی اونها هم دچار مشکل شده باشه در این صورت امکان ریکاوری کردن اطلاعات نیست

محبت کنید درایوی ک میفرمایین اطلاعاتش پاک شده رو فرمت نکنین چون اگر این کارو انجام بدین ب هیچ عنوان اطلاعات برنمیگرده
اون درایوی هم ک محو شده اگر اطلاعاتی داخلش داشتین باید باهاش خداحافظی کنین چون امکان برگشتت نیست

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

درود

کمی باید صبور باشید 900 گیگ دیتا کم کمش البته با توجه ب سیستم شما نزدیک شاید 3 4 روز نیاز ب دیپ ریکاوری داشته باشه شایدم کمتر و همینطوری ریکاوری کردنش ممکنه هفته ها ب طول بینجامه با توجه ب حجم فایل ها

نرم افزاری  ک میتونم ب شما معرفی کنم easeus data recovery هست ک خیلی خوبه اما با توجه ب جمع زیاد اطلاعاتی ک از بین رفته ممکنه ادرس دهی اونها هم دچار مشکل شده باشه در این صورت امکان ریکاوری کردن اطلاعات نیست

محبت کنید درایوی ک میفرمایین اطلاعاتش پاک شده رو فرمت نکنین چون اگر این کارو انجام بدین ب هیچ عنوان اطلاعات برنمیگرده
اون درایوی هم ک محو شده اگر اطلاعاتی داخلش داشتین باید باهاش خداحافظی کنین چون امکان برگشتت نیست

از این 900 گیگ کلا 100-150 گیگ عکس و فیلم شخصی هست که فقط اونا رو میخوام بقیه رو با سختی هم شده دانلود میکنم.

ویرایش شده توسط Tommy Angelo
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Tommy Angelo گفته است :

از این 900 گیگ کلا 100-150 گیگ عکس و فیلم شخصی هست که فقط اونا رو میخوام بقیه رو با سختی هم شده دانلود میکنم.

خب پس کارتون راحت تره

این نرم افزار  استفاده ازش راحته حتی فولدر بندی میکنه فایل ها پاک شده رو ک کاره شمارو تو ریکاوری راحت تر میکنه

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

خب پس کارتون راحت تره

این نرم افزار  استفاده ازش راحته حتی فولدر بندی میکنه فایل ها پاک شده رو ک کاره شمارو تو ریکاوری راحت تر میکنه

الان زدم شروع کرد به اسکن نوشته سه و نیم ساعت طول میکشه، خدا کنه برگردن

ویرایش شده توسط Tommy Angelo
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Tommy Angelo گفته است :

دیپ اسکن زدین؟

انشالله ک برمیگرده

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

دیپ اسکن زدین؟

انشالله ک برمیگرده

درایو انتخاب کردم و اسکنو زدم.

نمیدونم دیپه یا نه!

راستی اگه برگردن به صورت منظم مثل قبل برمیگردن یا درهم؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Tommy Angelo گفته است :

درایو انتخاب کردم و اسکنو زدم.

مغمولا 2  گزینه داره 
دیپ اسکن  و اسکن معمولی اگردرست خاطرم باشه بعد از اینکه شما پسوند فایل هایی ک نیاز ب برگشت دارین انتخاب میکنین میتونین  مشخص کنین ک چطوری اسکن کنه
خیلی وقته استفاده نکردم اما اگر اشتباه نکنم اره مرتب برمیگردن مگر اینکه شما تکو توکی فایل بخای ریکاوری کنی مثلن 2 تا فیلم داخل ی پوشه

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

مغمولا 2  گزینه داره 
دیپ اسکن  و اسکن معمولی اگردرست خاطرم باشه بعد از اینکه شما پسوند فایل هایی ک نیاز ب برگشت دارین انتخاب میکنین میتونین  مشخص کنین ک چطوری اسکن کنه
خیلی وقته استفاده نکردم اما اگر اشتباه نکنم اره مرتب برمیگردن مگر اینکه شما تکو توکی فایل بخای ریکاوری کنی مثلن 2 تا فیلم داخل ی پوشه

ممنونم ازتون

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Tommy Angelo گفته است :

ممنونم ازتون

خوشحالم ک تونستم بهتون کمک کنم

لینک به دیدگاه

سلام

برنامه Active disk recovery هم برنامه خوبیه استفاده زیاد داشتم(یه مورد هم دقیقا مثل شما ۱ ترابایت اطلاعات رو حین نصب سیستم عامل guix حذف کردم که با این برنامه تونستم قسمت اعظمی از اونها رو برگردونم)

راستی بهترین کار برای شما ۱- اطلاعات جدید روی هارد نریزید ۲- صبر صبر صبر صبر(۴بار تکرار کردم چون واقعا صبور بودن تو این مورد مهم هست)

درضمن ممکنه ریکاوری زیاد طول بکشه برای من چیزی نزدیک به ۳ شبانه روز طول کشید(با توجه به ساختار هارد و فایل سیستم و ....... ممکنه زمان کمتر یا بیشتر بشه برای شما)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

برنامه Active disk recovery هم برنامه خوبیه استفاده زیاد داشتم(یه مورد هم دقیقا مثل شما ۱ ترابایت اطلاعات رو حین نصب سیستم عامل guix حذف کردم که با این برنامه تونستم قسمت اعظمی از اونها رو برگردونم)

راستی بهترین کار برای شما ۱- اطلاعات جدید روی هارد نریزید ۲- صبر صبر صبر صبر(۴بار تکرار کردم چون واقعا صبور بودن تو این مورد مهم هست)

درضمن ممکنه ریکاوری زیاد طول بکشه برای من چیزی نزدیک به ۳ شبانه روز طول کشید(با توجه به ساختار هارد و فایل سیستم و ....... ممکنه زمان کمتر یا بیشتر بشه برای شما)

الان بعد ۶ ساعت دیپ اسکن ease us تموم شد، فعلا زدم که عکسامو ریکاوری کنه، تا الان هر چی‌ریکاوری کرده فایل خرابه! در صورتی که همون فایلا رو موقع اسکن توی‌ preview  میدیدمشون که سالم بودن!

اگه ببینم که تموم شد و‌الکی بود میرم سراغ اکتیو دیسک ریکاوری

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Tommy Angelo گفته است :

اگه ببینم که تموم شد و‌الکی بود میرم سراغ اکتیو دیسک ریکاوری

هر چقدر این پروسه رو تکرار کنید اوضاع خراب تر میشه و درصد بازگشت فایل ها پایین میاد.

اگه فایل ها براتون مهم هست بدید براتون سخت افزاری ریکاوری کنن

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

الکی بود!!! بعد 7 ساعت یدونه عکس رو هم ریکاوری نکرد! درصورتی که موقع اسکن خودم چند تا رودیدم و برگردوندم ولی اخرش هیچ!

در 22 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

هر چقدر این پروسه رو تکرار کنید اوضاع خراب تر میشه و درصد بازگشت فایل ها پایین میاد.

اگه فایل ها براتون مهم هست بدید براتون سخت افزاری ریکاوری کنن

دوستان این اکتیو ریکاوریرو امتحان کنم؟  هزینه ریکاوری بیرون خیلی بالاست نمیتونم اونقدر هزینه کنم                                                                                                                                                                                                                                                     

لینک به دیدگاه

کاش اصلا ریکاوری نمیکردید

شما وقتی میگی یهو خودش محو  شده

به احتمال زیاد پاک نشدن و مشکلی تو بخش اطلاعات مدیریتی هارد بوجود اومده

و با فرایندی ساده هارد در چند ثانیه به حالت عادی برمیگرده

یکبار هارد یک ترابایتی من چنین مشکلی پیدا کرد و یه بنده خدایی یه روشی یاد داد و انجام دادم و همه چیز عین اولش شد

متاسفانه برای چند سال پیشه و یادم رفته

دیگه به هارد دست نزنید و در فروم از دوستانی که وارد هستن بپرسید

به احتمال زیاد بلد باشن و راهنماییتون کنن

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

از دوستانی که وارد هستن بپرسید

بی زحمت اگر کسیو میشناسید منشن کنید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

ممنون داداش،

راستی این ۹۰۰ گیگی که میگم همش توی یه درایو بوده، درایوی‌که کلا ۱۱۶۰ گیگ‌ فضاش بوده

لینک به دیدگاه

در در 20 تیر 1398 در 23:30، Tommy Angelo گفته است :

خواهش میکنم . کمی صبر کنید دوستان عزیز کمک میکنن

@Hamed.Madadi

@EHSANRF

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

الان یه لحظه با‌ اسکن ease us چک کردم،‌معلومه فایلا قابل دسترسی هستن، یعنی اگه یه برنامه ریکاوری قوی پیدا بشه احتمال برگشت هست،

چون انگاری ease us پیدا میکنه و preview میده ولی وقتی مقدار بیشتری اسکن میشه موارد قبلی رو فراموش میکنه!

لینک به دیدگاه

درود

آیا هارد ضربه نخورده؟ اتصالات برق باعث خاموش شدن سیستم نشده؟ اخیراً تغییراتی در پارتیشن‌بندی ندادین؟

بهترین کار این هست که فعلا به هیچ وجه با نرم‌افزارهای ریکاوری و ... کار نکنین و اول متوجه بشین که از چی بوده، بعد از شناسایی مشکل شروع به رفع عیب یا بازیابی کنین...

یک عکس از Disk Management ویندوز درج کنین تا بشه بهتر بررسی کرد (برای اجرای این ابزار عبارت "diskmgmt" رو  توی منوی استارت زده و اجرا کنین)

نکات مهمی که باید بفرمائین: یک هارد بوده یا خیر؟ اگر چندهارد بوده اشتباها عملیات RAID رو انجام ندادین!؟ از ابزارهای قفل‌سازی درایوها استفاده نکردین!؟  این سوالات رو به این خاطر می‌پرسم که بعضی‌ها به "پارتیشن" درایو میگن و بعضی‌ها موارد دیگه ...

همچنین از صحت و سلامت s.m.a.r.t با Hd Tune هم تصویر بذارین

لینک به دیدگاه

اگر پارتیشن مشکل پیدا کرده و از دست رفته برنامه Paragon Partition Manager™ 15 Professional میتونه کمکتون کنه .

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

آیا هارد ضربه نخورده؟ اتصالات برق باعث خاموش شدن سیستم نشده؟ اخیراً تغییراتی در پارتیشن‌بندی ندادین؟

بهترین کار این هست که فعلا به هیچ وجه با نرم‌افزارهای ریکاوری و ... کار نکنین و اول متوجه بشین که از چی بوده، بعد از شناسایی مشکل شروع به رفع عیب یا بازیابی کنین...

یک عکس از Disk Management ویندوز درج کنین تا بشه بهتر بررسی کرد (برای اجرای این ابزار عبارت "diskmgmt" رو  توی منوی استارت زده و اجرا کنین)

نکات مهمی که باید بفرمائین: یک هارد بوده یا خیر؟ اگر چندهارد بوده اشتباها عملیات RAID رو انجام ندادین!؟ از ابزارهای قفل‌سازی درایوها استفاده نکردین!؟  این سوالات رو به این خاطر می‌پرسم که بعضی‌ها به "پارتیشن" درایو میگن و بعضی‌ها موارد دیگه ...

همچنین از صحت و سلامت s.m.a.r.t با Hd Tune هم تصویر بذارین

سلام

هارد ضربه نخورده یعنی کیس اصلا تکون نخورده.

طی 4-5 روز گذشته ،سه بار از یک درایو دیگه 10 گیگ کم کردم و بعد دوباره به خودش دادم(به خاطر نصب ویندوز از روی هارد) توسط برنامه MiniTool Partition Wizard.

اتصالات برق هم نبوده، دیشب ساعت سه شب GTA V  رو اجرا کردم و دیدم اجرا نمیشه و میگه باید دوباره نصب بشه. Uninstall کردم ولی دیدم هیچی نشد، بعدش هم فقط فایل بازی روپاک کردم و سیستم رو گذاشتم برای دانلود شبانه تا ساعت 7 صبح که خودش اتوماتیک خاموش بشه و صبح که روشنش کردم دیدم درایو مد نظرم وجودنداره، برنامه minitool partition رو باز کردم دیدم فضای درایو مورد نظرم شده جزو unallocated. منم اون رو درایوش کردم و دیدم که خالیه!این یکم اطلاعاتی هم که با یه برنامه گرفتم از همین درایویه که ایجاد کردم.

و اینکه،

فقط یک هارد دارم

از ابزار قفل سازی هم استفاده نکردم.

عکس دیسک منیجمنت رو پیوست کردم و منظورتون رو از تست S.M.A.R.T متوجه نشدم، دقیقا کدوم قسمت برنامه مد نظرتونه؟

Untitled.png

لینک به دیدگاه

اینکه زمان بگذره باعث از بین رفتن اطلاعات نمیشه؟

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اگر پارتیشن مشکل پیدا کرده و از دست رفته برنامه Paragon Partition Manager2122.png 15 Professional میتونه کمکتون کنه .

ممنون مشکل خفن تر از این حرفاست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...