رفتن به مطلب

خطاها و ارور های سیستم(انتخاب رم)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز 

میخوام به زودی یک سیستم ببندم.اما یک سوال برام پیش اومده اونم اینکه به نظر شما مادربرد نسل 9 ببندم یا صب کنم نسل 10 بیاد؟کمک کنید لطفا

لینک به دیدگاه

• ارسال 151
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در شرایط عادی انتظار برای نسل ده منطی هست!

ولی مشکل اینه که بازار متعادل نیست و اطمینانی نیست که در ماه های آینده وضعیت چطوری خواهد بود!

از طرفی احتمال داره دلار و ... خیلی نوسان داشته باشه!

از طرف دیگه تحریم ها و لیست سیاه FATF مانعی بر واردات هست!

ااز ی طرف هم این کرونا و کاهش تولید در کارخانه ها روی قیمت ها تاثیر منفی خواهد داشت.

ولی با توجه به سابقه اینتل، اختلاف خیلی زیادی بین نسل 9 و 10 فکر نکنم باشه و اگه شرایطش رو دارید ، همون نسل 9 رو بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام

نسل 9 رو بگیر و صبر کردن در این شرایط بحرانیِ داخلی و خارجی منطقی نیست

لینک به دیدگاه

پارسال 8700k رو 2500 خریدم..ماه بعد قیمتش دوبرابر شد...

شرایط کشور عادی نیست..روز ب روز تحریم بیشتر میشه..بخاطر کرونا هم اقتصاد کشور شکننده شده...

ایران ب جای خود قیمتای جهانی هم افزایش داشته...

جدا از این قرار نیست بین نسل 9 و 10 تفاوت زیادی باشه..نهایتش اینه یه دونه اوورکلاک میکنی میشه نسل 10!!!

ریسک نکن و خریدتو بزن

پارسال 8700k رو 2500 خریدم..ماه بعد قیمتش دوبرابر شد...

شرایط کشور عادی نیست..روز ب روز تحریم بیشتر میشه..بخاطر کرونا هم اقتصاد کشور شکننده شده...

ایران ب جای خود قیمتای جهانی هم افزایش داشته...

جدا از این قرار نیست بین نسل 9 و 10 تفاوت زیادی باشه..نهایتش اینه یه دونه اوورکلاک میکنی میشه نسل 10!!!

ریسک نکن و خریدتو بزن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در 5 دقیقه قبل، HeX گفته است :

Intel’s 65W Core i9-10900F 10 Core Desktop CPU Consumes 224W Power at Max Load, Over 90C Temperatures With a 240mm Radiator

https://wccftech.com/intel-core-i9-10900f-10-core-comet-lake-desktop-cpu-65w-tdp-224w-power-consumption/

من جای اینتل بودم عرضه این سری رو کنسل میکردم! این وضعیت مصرف و دما در جایی هست که بهبود عملکرد در اکثر نرم افزار ها کمتر از 10 درصد خواهد بود.

Intel-Core-i9-10900K-10th-Gen-Comet-Lake

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
بزار اینجوری خدمتتون عرض کنم

حاجی تاپیک ماپیک رو بیخیال همین الان برو ثبت سفارش هر چی رو میخوای بزار
وضعیت فاجعه تر از اونچیزی هست که فکر میکنی

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Hossein Khezri گفته است :

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز 

میخوام به زودی یک سیستم ببندم.اما یک سوال برام پیش اومده اونم اینکه به نظر شما مادربرد نسل 9 ببندم یا صب کنم نسل 10 بیاد؟کمک کنید لطفا

جفتشون از یه معمارین همچنان ولی اگه نسل 10 قیمت بیشتری داشته باشه که داره ارزش خرید نداره

همون 9 خوبه حتی سیپیو 6هسته ای نسل 8 هم عالیه یعنی 8700 که رو مادربرد نسل9 هم سوار میشه

لینک به دیدگاه

نظر شما روی نسل 9 هستش؟من شنیدم که میگن نسل 10 اونجور که باید و شاید باید از نسل 9 قویتر باشه نیست و ارزش خرید نداره.درسته؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه 

من قبلا تاپیکی در مورد اینکه نسل 10 بگیرم یا نسل 9 زده بودم و خیلی از شما گفتید که داخل ایران قیمتش میره بالا نسل 9 بخر بهتره و شنیدم که نسل 10 اونجور که باید از نسل 9 قویتر باشه نیست و با یک اورکلاک ساده میشه cpu نسل 9 رو به اندازه ی نسل 10 قوی کرد میخواستم بدونم این حرف حقیقت داره؟ممنون میشم پاسخ بدید 

لینک به دیدگاه

نه اینطور نیست اگه طبق روال نامگذاری های سری 6 به بعد مثلا 6100-7100-8100-9100 که اگه بررسی کنید قیمتهای خیلی نزدیکی به هم دارن اگر بر فرض مثال 10100 با همین قیمتای نزدیک به این سری عرضه بشه شما با قدرت بالایی واقعا روبرو هستید. با چهار هسته و هشت رشته! البته که اینتل محصولات غیر صرفه اقتصادی هم داشته. در کل هم به نظرم این سری اصلا ارزش خرید نداره.. دلایلش زیاده چون خیلی تاخیر خورد این سری و اگه اتفاق خاصی نیفته طی ماههای اینده جهشی در دسک تاپ حتما داریم و احتمال بالایی میدن که امسال رم های ddr5 دیده خواهند شد این معنیش اینه که comet lake ها عمر کوتاهی دارند

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Hossein Khezri گفته است :

سلام خدمت همه 

من قبلا تاپیکی در مورد اینکه نسل 10 بگیرم یا نسل 9 زده بودم و خیلی از شما گفتید که داخل ایران قیمتش میره بالا نسل 9 بخر بهتره و شنیدم که نسل 10 اونجور که باید از نسل 9 قویتر باشه نیست و با یک اورکلاک ساده میشه cpu نسل 9 رو به اندازه ی نسل 10 قوی کرد میخواستم بدونم این حرف حقیقت داره؟ممنون میشم پاسخ بدید 

پاشنه آشیل نسل 10 دمای بالاست. شما اگر کولر خوبی نداشته باشید احتمالا همین توصیفی که فرمودین پیش میاد که میشه با اورکلاک نسل 9 در صورت خوش شانسی به نزدیک پرفورمنس نسل 10 رسید و برای کسی که نسل 9 داشته باشه ارزش ارتقا نداره. مگر اینکه کولر خیلی خوبی داشته باشید، اونوقت چرا، ارزش داره نسل 10 بخرید.

ضمن اینکه مقایسه اینطوری که مثلا نسل قبل رو اور کنیم بشه نسل بعد اشتباهه، چون شما نسل 10 رو هم میتونید اورکلاک کنید. پس همچنان فاصله پرفورمنس حفظ خواهد شد.

این وسط بحث رسیدن به ایران مطرحه، نسل 9 تقریبا 8 ماه طول کشید تا در ایران برسه، الان که دیگه اوضاع بسیار وخیم تر از اون زمانه، احتمالا زمانی نسل 10 به ایران برسه که اینتل نسل 11 رو معرفی کنه در سال 2021

لینک به دیدگاه

نسل ده اگه همین الان هم تو بازار یه کشور خارجی بیاد حداقل ده ماه دیگه پاش به ایران وا میشه. نسل نه بهتره.

لینک به دیدگاه

دوست من اینقد استخاره نکن. همه دوستان متفق القول میگن برو بخر پس برو بخر. هرچی بیشتر صبر کنی بیشتر برات اب میخوره.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام خدمت همه ی دوستان

چند تا سوال در مورد کارت گرافیک rx 580 داشتم ممنون میشم جواب بدین

بین این دوتا کارت گرافیک که پایین گذاشتم فرق زیادیه؟

اصلا میصرفه پول بیشتر برای نسخه ی oc جهت استفاده ی گیمینگ داد؟

و بین  rx 580 8g و 1650 super کدوم برای گیم بهتره؟

Screenshot (34).png

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Hossein Khezri گفته است :

Screenshot (34).png

سلام 

بعضی بازیها روی 580 بهتر جواب میده بعضی ها روی 1650 اما در کل به نظر قدرت 580 بیشتر هست با مصرف بالاتر. به خاطر برتری در DX12 من 580 رو انتخاب میکنم

در مورد ورژن اورکلاک هم اون بیست مگاهرتز فکر نکنم بیشتر از ده فریم اختلاف داشته باشه (به نظرم در حد چهار پنج فریم)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein Khezri گفته است :

سلام

در مورد سوال اول نه فرق قابل توجهی ندارن، هر کدوم ارزون تر بهتر. (خودتون میتونید اون چند مگاهرتز جزئی رو اعمال کنید روی مدل معمولی)

سوال دوم هم هر دو تو یک رده قرار دارن و به صورت جزئی 1650 سوپر از مدل های آرمور و معمولی 580 در حد 3 4 درصد قویتر هست که مصرف برق خیلی کمتری هم داره. ولی ایراد مدل 1650 سوپر حجم حافظه 4 گیگش هست.

- احساس میکنم دارید قیمت نو این مدل ها رو مقایسه می کنید - پیشنهاد میکنم با این قیمت فضایی نو نخرید بخصوص rx 580 آرمور که خنک کننده جالبی ندارن.

کلا مدل دقیق کارت های مد نظرتون رو بگید، چون 1 میلیون فرق قیمت دارن یک مدل کارت با خنک کننده متفاوت!!!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Black Boy گفته است :

بیست مگاهرتز

1فریم هم نمیشه اصلا مهم نیستش

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخگوییتون

ولی من rx580 armor رو به امید خدا خریدم رفت امیدوارم خوب باشه ولی باتوجه به تعریف هایی که ازش شنیدم به نظرم عالیه

لینک به دیدگاه

بسیار ممنونم از پاسخگویی همه ی دوستان

من rx 580 armor رو خریدم هنوز به دستم نرسیده.شنیدم دماش توی گیم ها 70 درجه هستش.زیاده به نظر شما 70 درجه برای کارت گرافیک؟برای پایین اوردن دماش مثلا روی همین 70 درجه باشه تقریبا،چیکار میتونم بکنم؟؟و کیسی هم که میخوام براش بگیرم سیستم خنک کنندش عالی نیست،مشکل ایجاد نمیکنه برام؟البته بگم که یدونه فن برای سی پی یوم خریدم فقط نگرانیم روی کارت گرافیکه

خیلی ممنون میشم جواب بدید

لینک به دیدگاه

ای بابا نمیخام ضد حال بزنم

ولی چرا کسی اینجا نگفت که armor نخرید؟

سری آرمور کولینگ مضخرفی داره

لینک به دیدگاه

سلام 

مبارکت باشه عزیز 

سری آرمور رو من هم 1060 6گیگش داشتم 

و هم 580 8گیگش رو 

متاسفانه دوستان فقط به ظاهر سادش نگاه میکنن و نظر میدن وگرنه تکنولوژی خنک کننده trox 2.0(اگه درست نوشته باشم) رو داره که gaming x هم همینه و فقط یه پسوند تبلیغاتی towin forzer (اگه درست نوشته باشم باز😂) بهش اضافه کردن 

بی نهایت کم صدا و خنک خیالت راحت 

من بهت تضمین میدم اگه آکبند سفارش دادی و رسید دستت و باب میلت نبود با کارت خودم تعویض کنم باهات sapphire rx580 8gb special edition 

پس دلچرکین نکن خودت رو و حالش ببر 

در ضمن 580 تا دمای 80 درجه نرمال حساب میشه واسش خیالت راحت 

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

ای بابا نمیخام ضد حال بزنم

ولی چرا کسی اینجا نگفت که armor نخرید؟

سری آرمور کولینگ مضخرفی داره

داداش حالا اینجورم نیست کارت خوبیه تحقیق کردم در موردش.شاید یکم بیشتر داغ کنه ولی کارت خوبیه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hossein Khezri گفته است :

داداش حالا اینجورم نیست کارت خوبیه تحقیق کردم در موردش.شاید یکم بیشتر داغ کنه ولی کارت خوبیه

اونقد بد نیست اما در مقابل پرچم دارا ضعیفه 

البته با undervolt  میتونی دماشو بیاری پایین ,ولی دیگه اورکلاک و باید بیخیال شی

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hossein Khezri گفته است :

بسیار ممنونم از پاسخگویی همه ی دوستان

من rx 580 armor رو خریدم هنوز به دستم نرسیده.شنیدم دماش توی گیم ها 70 درجه هستش.زیاده به نظر شما 70 درجه برای کارت گرافیک؟برای پایین اوردن دماش مثلا روی همین 70 درجه باشه تقریبا،چیکار میتونم بکنم؟؟و کیسی هم که میخوام براش بگیرم سیستم خنک کنندش عالی نیست،مشکل ایجاد نمیکنه برام؟البته بگم که یدونه فن برای سی پی یوم خریدم فقط نگرانیم روی کارت گرافیکه

خیلی ممنون میشم جواب بدید

درود,

مدل کیس چیست؟ و چند فن دارد؟ آیا فن اضافه هم فقط برای خود کیس سفارش دادید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...