رفتن به مطلب

مشاوره درباره‌ی پیاده کردن یک ایده جذاب (تبدیل عکس به لیتوفان)

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان عزیز لیون کامپیوتر

بنده به همراه یکی از دوستانم قصد داریم یک ایده‌ی جالب رو به یک کسب و کار تبدیل بکنیم. ایده ما تبدیل هر نوع عکسی به نقش‌برجسته‌‎های لیتوفان هستش. برای فهمیدن این موضوع لازم نیست در گوگل سرچ بکنید. به عکسهای زیر دقت بکنید:

IMG_20201230_223743.thumb.jpg.700566a23597b242d07cd869560ba461.jpg

IMG_20201230_223751.thumb.jpg.0db4aac999854912ab0472d0a93ea3c6.jpg

اینها یک سری تخته‌ به نظر میان که روشون نقش‌برجسته کار شده و وقتی از این زاویه بهشون نگاه می‌کنی، چیز خاصی دستگیرت نمی‌شه و می‌گی خب که چی؟ چه چیز جذابی این وسط وجود داره؟ وقتی که شما این نقش‌برجسته‌ها رو روبه‌روی نور بگیری، اون موقع تازه متوجه جذابیت و زییایی‌شون میشی!

IMG_20201230_223353.thumb.jpg.74565d135dc9e07ec691afdbc1929a1d.jpg

IMG_20201230_223425.thumb.jpg.8edc94df025a236de3edbbd4cd7f9425.jpg

به اینها می‌گن لیتوفان. نقش‌برجسته‌هایی که وقتی نورِ مستقیم و یکدستی پشتشون قرار بگیره، تمامِ اون جزییات تصویر رو به صورت نقاط تاریک و روشن و برجسته نشون می‌ده.
این مواردی که می‌بینید رو خودمون به کمک پرینترهای سه‌بعدی تولید کردیم. جنسِ متریال پلاستیک PLA هست و ضخامت اونها بسته به جزییات تصویر اصلی، بین 1 تا 3 میلی‌متر هست. البته اشتباه نکنید! این ضخامت ابدا به این معنا نیست که اینها حالت ورقه‌ای پیدا کنه یا بخواد خم بشه. به دلیل جنس متریال به کار رفته در اونها، اتفاقا خیلی هم سخت و محکم هستند و به سختی شکسته می‌شن.

ما دستگاه‌های پرینتر سه‌بعدی زیادی داریم و می‌تونیم به تعداد خیلی زیاد از اینها تولید کنیم. کارگاه اختصاصی داریم برای این کار. هر عکس با هر میزان جزییاتی رو می‌تونیم به لیتوفان تبدیل کنیم. حتی عکسِ چهره خود شما! جزییات تحت در شرایطی با بالاترین کیفیت حفظ میشن.

دلیل درمیون گذاشتن این موضوع با شما، اینه که می‌خوام بدونم به نظرتون بازار هدف چنین چیزی کجاها و به چه اشکالی می‌تونه باشه؟
مثلا خودمون به بازار آتلیه‌ها و عکاسی‌ها و یا تبدیلشون به تابلوهای استند دار فکر کردیم، حتی می‌تونیم براشون قاب درست کنیم و منبع نور رو با کمکِ قرار دادن ال ای دی در پشتشون قرار بدیم. اما دوست دارم شما هم به عنوان مخاطب نظر و ایده‌هاتون رو بگید. خود شما دوست دارید تصاویر زیر رو برای کجا استفاده کنید؟ مثلا اتاق گیمینگ خودتون؟
چند نمونه زیبایِ دیگه:
IMG_20201230_223532.thumb.jpg.40b88000cbe36f1bf45c5ce898792729.jpg
IMG_20201230_223614.thumb.jpg.e8a19ceb194b499a80a5b9eb8e4b153f.jpg

لینک به دیدگاه

درود عزیز

بنده شخص منفی گرایی نیستم و بدم میاد الکی از ایده و کار دیگران ایراد بگیرم و برعکس خیلی هم خوشحال میشم همچین حرکاتی رو میبینم و همیشه تشویقشون میکنم

اما مهمترین چیزی که خیلیا بهش فکر نمیکنن و یا واسه آخرین مرحله میزارنش مارکتینگ هست

شما چیزی که تولید میکنین چقدر احتمال استقبال بازار رو داره و میتونه فروش خوبی داشته باشه؟ خوب تشخیص چنین چیزی یکم سخته و معمولا تا جنس راهی بازار نشه نمیشه تشخیص داد

ولی راه ساده تری هم هست که بعضی مواقع جواب میده و اینه که ببینین کالایی در بازار از قبل وجود داره که به کالای شما شباهت داشته باشه؟ و چقدر موفق عمل کرده؟

یه نوع چراغ خواب هست حالا به اسم های مختلفی تو بازار هست که عکس دلخواه شما رو چاپ میکنن با نور پس زمینه (اگه تونستم عکسشو پیدا میکنم واستون) که اونطور که من دیدم موفق ظاهر نشده و استقبال چندانی نداره و چون جنس شما هم شباهت زیادی داره بهش فکر نمیکنم اینم خوب عمل کنه.

این نظر شخصی من بود و نمیگم که تولید بکنین یا نکنین,همه چی بستگی به خودتون داره فقط پیشنهاد میکنم قبل از تصمیم به تولید انبوه از وجود درخواست و بازار کافی مطمعن بشین.

اینم لینک نمونه چراغ خواب:

https://www.digikala.com/product/dkp-1654143/چراغ-خواب-طرح-چهره-کد-1213

ویرایش شده توسط Rexpowercolt
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Rexpowercolt گفته است :

شما چیزی که تولید میکنین چقدر احتمال استقبال بازار رو داره و میتونه فروش خوبی داشته باشه؟ خوب تشخیص چنین چیزی یکم سخته و معمولا تا جنس راهی بازار نشه نمیشه تشخیص داد

ممنون
دقیقا علت ایجاد این تاپیک برای همین بود که ببینم دوستان چه ایده‌هایی دارن و خصوصا برای گیمرها در چه جاهایی میشه ازشون استفاده کرد؟
لینکی که شما فرستاید رو هم بررسی می‌کنم البته از ظاهرش پیداست که جزییات کارش کمه، خصوصا اون عکس هری پاتر. در حالی که ما هر عکس با هر میزان جزییاتی رو می‌تونیم چاپ کنیم.

لینک به دیدگاه

سلام.

به نظرم برای استریمر ها و یوتیوبر های معروف طرح های باحال به صورت رایگان بفرستید برای تبلیغات جالب میشه.

لینک به دیدگاه

سلام. من هم مثل یکی از دوستان منفی‌باف نیستم و حتی اگه بدونم گاها یه کاری ریسک داره اگر وقت داشته باشم امتحانش می‌کن

ولی این مورد خاص که عکس گذاشتید به نظرم مشتزی چندانی نداشته باشه

لینک به دیدگاه

به نظر من، جامعه کاربری این طرح ها بیشتر گیمر ها هستن. خصوصا گیمرهایی که به ظاهر اتاقشون اهمیت میدن. همون طور که دوستمون گفتن بهتره این طرح ها رو به صورت رایگان برای استریمر ها و یوتیوبر ها بفرستید. 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ARMAN - H گفته است :

به نظرم برای استریمر ها و یوتیوبر های معروف طرح های باحال به صورت رایگان بفرستید برای تبلیغات جالب میشه.

در 15 ساعت قبل، irajshop گفته است :

به نظر من، جامعه کاربری این طرح ها بیشتر گیمر ها هستن. خصوصا گیمرهایی که به ظاهر اتاقشون اهمیت میدن. همون طور که دوستمون گفتن بهتره این طرح ها رو به صورت رایگان برای استریمر ها و یوتیوبر ها بفرستید. 

ممنونم
این چیزی که می‌فرمایید بیشتر به درد مرحله بازاریابی و بازارگرمی می‌خوره. ولی در این پست بیشتر هدف من این هست که بدونم این لیتوفان رو تبدیل به چه کالایی بکنم که به قول شما به درد استریمرها و گیمرها بخوره؟ مثلا تابلوی شخصیت گیمیِ مورد علاقه؟ یا حتی ساختن چیزی که بشه به جای قاب کیس نصب کرد؟ منظورم چنین ایده‌هایی هست

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sandor گفته است :

ممنونم
این چیزی که می‌فرمایید بیشتر به درد مرحله بازاریابی و بازارگرمی می‌خوره. ولی در این پست بیشتر هدف من این هست که بدونم این لیتوفان رو تبدیل به چه کالایی بکنم که به قول شما به درد استریمرها و گیمرها بخوره؟ مثلا تابلوی شخصیت گیمیِ مورد علاقه؟ یا حتی ساختن چیزی که بشه به جای قاب کیس نصب کرد؟ منظورم چنین ایده‌هایی هست

به شخصه فکر میکنم تابلو دیواری یا یه چیزی مثل این :

large-oak-card-Stand.jpg

جالب میشه.

و اینکه از یه رنگ led فقط استفاده نشه. مثلا یه صورت یه شخصیت گیم اگه در نظر بگیریم خود صورت یه رنگ و چشماش فرضا یه حالت قرمز رنگ. ( که فکر کنم تابلو دیواری رو بشه به این شکل در اوورد )

قاب کیس فکر نکنم زیاد مناسب باشه، چون معمولا خیلی ها دوست دارند داخل کیس رو هم ببیند و این متریال مورد استفادتون مات هستش و به خوبی نمیشه داخلش رو دید.

البته ممکنه جالب هم بشه ولی خیلی بستگی به نور و led های داخل کیس هم داره که فکر میکنم خودتون باید تستش کنید.

برای طرح هم به نظرم اگر میتونید فقط شکل ها به صورت مربع یا مستطیل در نیارید شکل های دیگه هم اگر باشه جالب میشه. فرضا یه هلال ماه باشه که روش بافت ماه باشه با یه رنگ ملایم پشتش.

یا فرضا یه شمشیر سامورایی که یه قسمتش یکم بافت خون مانند داشته باشه.

اگر بتونید به صورت خیلی کوچیک درش بیارید میشه ازش یه جاکلیدی ساخت که البته این یه مورد به دلیل وجود باتری و این چیزا یکم دردسر میشه.

نمیدونم این چیزایی که گفتم اصلا امکان پذیر هست یا نه ولی به نظرم جالب میشه.

برای بازاریابی به نظرم حتما دنبال استریمر ها و یوتیوبر ها برید و هم چنین گیم نت ها.

اگر طرح های دیگه ای مثل همون هلال ماه که گفتم رو بتونید اجرایی کنید، میشه به طراحی داخلی هم فکر کرد فرضا با مغازه ها و پیج های اینستای طراحی داخلی قرارداد ببنید برای فروش.

ویرایش شده توسط ARMAN - H
لینک به دیدگاه

سلام

بد نبود در مورد قیمت هم میگفتین٬ به نظرم قیمت میتونه یکی از عوامل شکست یا استقبال باشه

برای بازار هدف هم به نظرم آتلیه و پرتره و این چیزا میتونه شروع خوبی باشه
به نظرم برید با چنتا آتلیه حرف بزنید٬ چنتا نمونه پخش کنید ببینید بازخوردها چطور هست٬ اینطوری میتونی دید بهتری برای ادامه داشته باشی
مشورت بد نیست ولی فکر نکنم اینجا به نتیجه مطلوب برسی٬ کتاب " تست مامان " رو هم اگه خواستی بخون٬ بهت ذهنیت خوبی میده سوالتو کجا و چطور بپرسی

و نظر شخصی خودم در مورد لیتوفان٬ وقتی چراغ روشن نباشه خیلی زشته 😅

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...