رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

46 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است:

آرمین جان قطعات سیستمم اینه

و پاورم هم گرینه

۱-پاور green 750 evo-ocpt platinum کلا بدرد میخوره و آیا جوابگوی سیستمم هست و مشکلی برای سیستمم نداره؟ یا برم سمت یه برند دیگه مثل ایسوس؟

۲-پاور ۷۵۰ کافیه با ۸۵۰؟ 

CPU:5950x

MB:Asus rog crosshair viii hero wifi

Cooling:Asus ryujin 360

Sad:980 pro 500gb

HDD:1 tra

Ram:Gskill tridend z 64gb cl16 3200

VGA:Asus rog strix 3060 ti lhr 8gb

Psu:green 750 evo-ocpt platinum

Case:green panzer z8

Front fan:3 cooler master 120

Top fan:3 deep cool 120

Back:1 fan deep cool

احتمالا تا فرکانس ۴.۴ سی پی یو رو اورکلاکش کنم

الان فقط درگیر پاورم که چیکار کنم

🙏🏼🙏🏼

🙏🏼

آقا رضا، من جای شما بودم، اگر قرار باشه پاور گرین برای این سیستم ببندم، فارق از بحث واتیج، مستقیم سراغ GP 1050B OCDG میرفتم. نمیگم OCPT بده، ولی OCDG یه چیز دیگه است و برازنده سیستم های High End.

اگر بودجه ات کمه، و به OCDG نمیرسه، سراغ ASUS ROG STRIX 850 (حدودا 7.5 میلیونه) و یا ROG STRIX 750G Gold Full Modular برو. دیگه از این پایینتر پیشنهاد نمیکنم.

یکی از این سه مورد رو به نظرم روش سرمایه گذاری کن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

آقا رضا، من جای شما بودم، اگر قرار باشه پاور گرین برای این سیستم ببندم، فارق از بحث واتیج، مستقیم سراغ GP 1050B OCDG میرفتم. نمیگم OCPT بده، ولی OCDG یه چیز دیگه است و برازنده سیستم های High End.

اگر بودجه ات کمه، و به OCDG نمیرسه، سراغ ASUS ROG STRIX 850 (حدودا 7.5 میلیونه) و یا ROG STRIX 750G Gold Full Modular برو. دیگه از این پایینتر پیشنهاد نمیکنم.

یکی از این سه مورد رو به نظرم روش سرمایه گذاری کن.

بله حرفتون کاملا درسته آرمین جان

این ۲ مدل کدومش خوبه؟یا همین ایسوس اکیه؟

https://www.lioncomputer.com/product/65qjr/ASUS-ROG-STRIX-850G-Gold-Full-Modular-Power-Supply

https://www.lioncomputer.com/product/zqkq9/Corsair-TX-M-Series-TX850M-Gold-Semi-Modular-Power-Supply

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

بله حرفتون کاملا درسته آرمین جان

این ۲ مدل کدومش خوبه؟یا همین ایسوس اکیه؟

https://www.lioncomputer.com/product/65qjr/ASUS-ROG-STRIX-850G-Gold-Full-Modular-Power-Supply

https://www.lioncomputer.com/product/zqkq9/Corsair-TX-M-Series-TX850M-Gold-Semi-Modular-Power-Supply

بدون شک اون مدل ایسوس بهتر و جایگاه بالاتری داره.

سری CX و TX کورسیر چندان جالب نیستند. باز اگر HXi بود یه حرفی.

لینک به دیدگاه

سلام - میخواستم یه رم ۴ گیگ ۱۶۰۰ مگاهرتز ddr3 بخرم اما اینجور که پرس و جو کردم این نوع رم ها دیگه تولید نمیشن و گارانتی درست حسابی ندارن - از تو اینترنت چند تا سایت چک کردم رم کینگستون دارن منتها گارانتی یا شرکتی یا ندارن - میترسم بخرم رم دست دوم یا فیک یا خراب برام بفرستن - کسی پیشنهادی داره؟ از کجا باید تهیه کنم؟ با نرم افزار memtest86 میشه تست کرد و از فیک نبودنش اطمینان پیدا کرد؟ یا راهی هست که بشه مدت زمانی که قبلا یه رم کار داده رو پیدا کرد؟ (که یه وقت رم دست دوم نبوده باشه)

ویرایش شده توسط agh621
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، agh۶۲۱ گفته است:

سلام - میخواستم یه رم ۴ گیگ ۱۶۰۰ مگاهرتز ddr3 بخرم اما اینجور که پرس و جو کردم این نوع رم ها دیگه تولید نمیشن و گارانتی درست حسابی ندارن - از تو اینترنت چند تا سایت چک کردم رم کینگستون دارن منتها گارانتی یا شرکتی یا ندارن - میترسم بخرم رم دست دوم یا فیک یا خراب برام بفرستن - کسی پیشنهادی داره؟ از کجا باید تهیه کنم؟ با نرم افزار memtest86 میشه تست کرد و از فیک نبودنش اطمینان پیدا کرد؟ یا راهی هست که بشه مدت زمانی که قبلا یه رم کار داده رو پیدا کرد؟ (که یه وقت رم دست دوم نبوده باشه)

سلام دوست من، در حال حاضر در فروشگاه لیون کامپیوتر این دو رم موجود هستن، هم اصل هستن و هم گارانتی دارن:

https://www.lioncomputer.com/product/b64g1/4GB-1600MHz-DDR3

https://www.lioncomputer.com/product/b1934/Zeppelin-4GB-1600MHz-CL11-DDR3

لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، EHSANRF گفته است:

سلام دوست من، در حال حاضر در فروشگاه لیون کامپیوتر این دو رم موجود هستن، هم اصل هستن و هم گارانتی دارن:

https://www.lioncomputer.com/product/b64g1/4GB-1600MHz-DDR3

https://www.lioncomputer.com/product/b1934/Zeppelin-4GB-1600MHz-CL11-DDR3

چرا انقدر گرونه!؟ - حدود 3 برابر قیمت بقیه رم ها قیمت خورده!

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، agh621 گفته است:

چرا انقدر گرونه!؟ - حدود 3 برابر قیمت بقیه رم ها قیمت خورده!

بنده از قیمت‌شون اطلاع ندارم، صرفا موجودی رو عرض کردم (که البته یکیش ناموجود شد)

برای استعلام قیمت - اگر احساس می‌کنین نسبت به رم‌های DDR3 متفاوت هست - با تلفن فروشگاه لیون کامپیوتر ۸۷۷۰۰۲۶۵ داخلی 719 یا 721 تماس بگیرین و هماهنگ کنین

لینک به دیدگاه

۳۶ دقیقه قبل، EHSANRF گفته است:

بنده از قیمت‌شون اطلاع ندارم، صرفا موجودی رو عرض کردم (که البته یکیش ناموجود شد)

برای استعلام قیمت - اگر احساس می‌کنین نسبت به رم‌های DDR3 متفاوت هست - با تلفن فروشگاه لیون کامپیوتر ۸۷۷۰۰۲۶۵ داخلی 719 یا 721 تماس بگیرین و هماهنگ کنین

میشه بگید رم 4 گیگ تک کاناله با رم 4 گیگ دو کاناله چه فرقی داره؟ - دو کاناله یعنی من دو تا قطعه بعد از خرید دریافت میکنم و داخل دو تا از اسلات های کامپیوترم قرار میدم؟

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، agh621 گفته است:

میشه بگید رم 4 گیگ تک کاناله با رم 4 گیگ دو کاناله چه فرقی داره؟ - دو کاناله یعنی من دو تا قطعه بعد از خرید دریافت میکنم و داخل دو تا از اسلات های کامپیوترم قرار میدم؟

به زبان ساده بخوام عرض کنم

فرض کنین قصد مسافرت دارین، جاده یک‌طرفه هست، جاده دوطرفه هم هست

با خوردو بخواین از جاده یک‌طرفه بگذرین، حتی اگر لوکس‌ترین جاده‌ی دنیا هم باشه می‌تونین اما ممکنه ترافیک باشه، ماشین‌های روبرویی بیان و الی آخر ولی اگر دوطرفه باشه ترافیک کمتره و یک مسیر رفت دارین و یک مسیر برگشت، در جاده یکطرفه ماشین کمتری می‌تونه عبور کنه ولی در جاده دوطرفه...

کانال‌های رم هم تقریبا به همین صورت هست.

البته تمام این‌ها نیاز به پشتیبانی مادربرد و پردازنده‌تون از رم دوال چنل یا دو کاناله داره

لینک به دیدگاه

سلام.

خواستم بپرسم پاور ASUS P4-1500W برای این سیستم خوبه یا باید پاور جدیدی بخرم؟

مادربورد: ASROCK h61m-dps

رم: ۸گیگ (دو تا ۴گیگ)

پردازنده: Core i5 3570

گرافیک: ASUS EAH5450 ( بزودی ارتقاء میدم )

HDD: وسترن دیجیتال 500گیگ

SSD: ندارم ( اینم مثلا یه 240گیگ ببندم بعدا ) 

لینک به دیدگاه

چنین پاوری وجود خارجی نداره لذا شما حتی یه لامپ هم نباید باهاش روشن کنی چه برسه سیستم در سریع ترین زمان ممکن پاور رو عوض کنین

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، کینگ گفته است:

سلام.

همچین پاوری وجود نداره...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، کینگ گفته است:

سلام.

500 وات کولر مستر با قیمت حدودی 1.500 گزینه مناسبیه 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۷ در ۱۳:۰۱، agh۶۲۱ گفته است:

سلام 
یه رم ddr3 چهار گیگ 1600 مگاهرتز میخوام بخرم 
مشخصات سیستم من اینه 

رم 4 گیگ 
مدل فعلی رم Samsung 4GB 1Rx8 PC3-12800U-11-12-A1 M378B5173DB0-CK0 

مدل پردازنده intel core i5-3570 3.40 GHz سوکت 1155 LGA 
مدل مادربورد هم اینه jw-ph61a-usb3 
مدل پاور green 450w eco 
گرافیک nvidia geforce gtx 550 ti 

توی نت هر چی گشتم رم مدل M378B5173DB0-CK0 پیدا نکردم که سفارش بدم و توی دیجیکالا هم رم مدل M378B5273DH0-CK0 هستش 
به نظرتون چه رمی بخرم که گارانتی داشته باشه و سرم کلاه نره؟ اصن کلا برای رم های ddr3 که فعلا توی بازار موجوده جنس نو با گارانتی غیر شرکتی وجود داره؟ 
برای این مشخصات سیستم 1333 بخرم یا 1600 ؟ چون قبلا انگار یه نفر تو انجمن بهم یه چیزایی گفت که این پردازنده این رم رو 1333 بیشتر نمیشناسه! نمیدونم واقعا از حرفاش سر در نیاوردم 
مدل M378B5273DH0-CK0 که توی دیجیکالا هست میترسم بخرم و کالای معیوب یا دست دوم بفرستن - چون تو نظراتش خوندم که رم فرستادن که مثلا یه طرفش بیشتر چیپ نداشته! 
لطفا راهنمایی کنید که چه رمی و از چه جایی برای این سیستم بخرم - کامپیوتر من ddr3 هستش 
این رمی که خودم دارم کنده انگار و چکش کردم یه طرفش بیشتر چیپ نداره و یه طرفش صافه! که احتمالا کندی سیستم به خاطر همینه 

شما به مدل و اینا خیلی کاری نداشته باش

البته از یک مارک و مدل باشه بهتره ها

ولی خیلی نه

همین که فرکانس، نوع سوکت و تاخیر یا همون cl رم ها یکی باشه کافیه

اگه از یه برند باشه هم که دیگه چه بهتر

اون قضیه یه طرف بیشتر چیپ نداشتن هم احتمال زیاد مشکل نیس فقط مدل رم فرق داشته

شما حضوری بخری بهتره و این 3 مشخصه ای هم که گفتم حتما باید یکی باشن با رم قبلی برای دیدنشون هم توی تسک منیجر میتونید فرکانس رو ببینی و توی cpuz هم تاخیر و نوع سوکت هم که خودتون گفتید ddr3 هست

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

چنین پاوری وجود خارجی نداره لذا شما حتی یه لامپ هم نباید باهاش روشن کنی چه برسه سیستم در سریع ترین زمان ممکن پاور رو عوض کنین

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

ممنون. والا این پاوریه که دارم..

https://imgur.com/a/oxUxvgP

چه پاوری پیشنهاد میکنین برای این سیستم؟ زیر یه تومن.

5 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، کینگ گفته است:

https://www.lioncomputer.com/product/6lprx/350-GP350A-ECO-Rev31

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، javadrock گفته است:

سلام

@ARMIN

ایشون تو مبحث ssd واقعا حرفه ای هستن 

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، javadrock گفته است:

سلام،

تو این رنج قیمت خیلی تفاوتی نمی کنند، کروشال BX500 خوبه، اون گیگابایت 256G هم خوبه. من کروشال نداشتم ولی گیگا رو تست کردم خوب بود.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

این سیستم برای ترید و اینکه در روز ۹،۱۰ ساعت روشن باشه خوبه؟؟

intel core i5 10400

asus prime h410m

gigabyte 2*8 2666

green gp 400a

kingston a400 sata  240

green notus 200

اگه تو رنج ۱۴،۱۵ تومن چیز بهتری میتونم بخرم ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی ممنون.

ویرایش شده توسط hamed2223
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من سیستمم مادربرد ASUSTek Computer H61M-E دارم

میخوام بدونم برای ارتقا هر رم و کارت گرافیکی که بگیرم میتونم روش نصب کنم یا اینم مثل CPU باید حتما مشخص باشه

و این که اگه چیز خاصی باشه چه مدل رم و کارت گرافیکی باید بگیرم باید بگیرم

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Sina7711 گفته است:

سلام دوستان من سیستمم مادربرد ASUSTek Computer H61M-E دارم

میخوام بدونم برای ارتقا هر رم و کارت گرافیکی که بگیرم میتونم روش نصب کنم یا اینم مثل CPU باید حتما مشخص باشه

و این که اگه چیز خاصی باشه چه مدل رم و کارت گرافیکی باید بگیرم باید بگیرم

سلام

بودجه رو بگین بهتره 

شما برای cpu فقط مجاز به انتخاب cpu های نسل ۲ و ۳ هستین 

برا رم فقط به ddr3  و فرکانس بالای ۱۶۰۰ هم فرقی نمیکنه   همون ۱۶۰۰ رو بهتون میده

برا کارت میتونید هر کارتی بندازید ولی بحث گلوگاه میاد وسط که از fps که میگیرین کم میکنه و مشکلاتی نظیر دراپ خوردن به وجود میاره

به نظرم این مادربرد رو بفروشید و h410 با i3 10100f و رم ddr4 تهیه کنید     قدرت پردازنده در حد i7 7700 هست و کاملا نیاز های شما رو برطرف میکنه  

برا گرافیک هم بودجه رو بفرمایید 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

سلام

بودجه رو بگین بهتره 

شما برای cpu فقط مجاز به انتخاب cpu های نسل ۲ و ۳ هستین 

برا رم فقط به ddr3  و فرکانس بالای ۱۶۰۰ هم فرقی نمیکنه   همون ۱۶۰۰ رو بهتون میده

برا کارت میتونید هر کارتی بندازید ولی بحث گلوگاه میاد وسط که از fps که میگیرین کم میکنه و مشکلاتی نظیر دراپ خوردن به وجود میاره

به نظرم این مادربرد رو بفروشید و h410 با i3 10100f و رم ddr4 تهیه کنید     قدرت پردازنده در حد i7 7700 هست و کاملا نیاز های شما رو برطرف میکنه  

برا گرافیک هم بودجه رو بفرمایید 

بودجه خاصی ندارم سیستم رو تازه خریدم و میخوام ببینم برای ارتقا و تبدیل به یه سیستم معقول حداقل چقدر باید هزینه کنم

میخوام با کمترین هزینه بتونم یه سیستم خوب ببندم که بتونم حداقل جی تی ای وی یا بازی واتچ داگز رو راحت اجرا کنم

سیستم گیمینگ نمیخوام همین که بتونم برا تفریح چند تا بازی درست حسابی اجرا کنه کافیه

مشخصات دقیق سیستمم اینه

مادربرد ASUS H61M-E

سی پی یو i5 3570

رم 4 ddr3

گرافیک انویدیا GT 710 2GB

هارد HDD 512

ممنون میشم یه راهنمایی کنید که بتونم با کمترین هزینه یه سیستم ببندم که بتونم کارایی که گفتم رو انجام بدم

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Sina7711 گفته است:

بودجه خاصی ندارم سیستم رو تازه خریدم و میخوام ببینم برای ارتقا و تبدیل به یه سیستم معقول حداقل چقدر باید هزینه کنم

میخوام با کمترین هزینه بتونم یه سیستم خوب ببندم که بتونم حداقل جی تی ای وی یا بازی واتچ داگز رو راحت اجرا کنم

سیستم گیمینگ نمیخوام همین که بتونم برا تفریح چند تا بازی درست حسابی اجرا کنه کافیه

مشخصات دقیق سیستمم اینه

مادربرد ASUS H61M-E

سی پی یو i5 3570

رم 4 ddr3

گرافیک انویدیا GT 710 2GB

هارد HDD 512

ممنون میشم یه راهنمایی کنید که بتونم با کمترین هزینه یه سیستم ببندم که بتونم کارایی که گفتم رو انجام بدم

اول از همه باید رم رو ارتقا بدید به حداقل 8 گیگ ddr4 الان دیگه 4 گیگ واقعا برای ویندوز هم کمه چه برسه به گیم

اگه هارد رو هم ssd کنید تاثیر داره توی سرعت سیستم

پردازنده بد نیس ولی گرافیک تقریبا ضعیفه حداقل یه 1650 بنظرم بگیرید

ولی در کل شما بهتره بودجه دقیق خودتون رو بگید تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، hamed۲۲۲۳ گفته است:

سلام دوستان

این سیستم برای ترید و اینکه در روز ۹،۱۰ ساعت روشن باشه خوبه؟؟

intel core i5 10400

asus prime h410m

gigabyte 2*8 2666

green gp 400a

kingston a400 sata  240

green notus 200

اگه تو رنج ۱۴،۱۵ تومن چیز بهتری میتونم بخرم ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی ممنون.

دوستان بی زحمت منم راهنمایی کنین،تا ۱۴،۱۵ تومن چیز بهتری میتونم بخرم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...