رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

X6 يعني شش هسته اي ؟

كلا تو خريد CPU مبنا رو روي هسته ها بزارم يا قدرت هرتز CPU ؟ ممنون ميشم يه توضيح كاملي بدي از سردرگمي بيام بيرون

مادر برد هاي MSI رو چطور ميبينيد ؟ انتخاب مادربرد از هر چيزي برايم مهم تره

يه سيستم پيشنهادي خوب كه از 600 هزار تومن تجاوز نكنه با AMD معرفي كنيد . ممنــون

سلام دوست عزیز، به نظر من هم AMD شش هسته ای از اینتل چهار هسته ای سرتره، من سیستم زیر رو به شما پیشنهاد میدم. از هر لحاظ از اینتل تو این رنج قیمت سرتره

PHENOM II X6 1055T (Six Core, 2.8GHz) 202

M.B BIOSTAR TA870 Plus (SATA III, CrossFire, IDE, USB2, 140W Max) 118

Green GP430A-EU 48

RAM 2x2GB Geil DDR3-1333 CL7 90

CASE Magnum II 44

MSI R4670-2D1G/D3 98

==============================

600

مین برد با توجه به قیمتش بسیار عالی هست و کراس فایر رو ساپورت می کنه. باضافه اینکه علاوه بر IDE (که شما خواستین) از SATA III هم پشتیبانی می کنه و برای ارتقا هارد در آینده مشکلی ندارین.

بهترین کارت گرافیک روی تمام مادر بردهای AMD در درجه اول ATI هست. چون تکنولوژیش ماله خود شرکت AMD هست. به همین دلیله که ماردبرهاش هم عموما کراس فایر رو ساپورت می کنن نه sli

رم رو حتما CL7 بندازین. ممکنه قیمت بالا به نظر بیاد ولی خیلی از CL9 سرتره بخصوص واسه AMD که راندمانش بیشتر از CL تاثیر می گیره تا فرکانس.

در خصوص سوالتون هم باید بگم راندمان CPU هم به تعداد هسته ها، هم به فرکانس، و بخصوص به کش و Hyper Transport Bus ربط داره. البته فرکانس در پردازنده های نسل جدید (چندهسته ای ها) نقش بسیار کمتری داره. چون به راحتی میتونین مثلا همین CPU بالا رو که گفتم با اورکلاک رو همین مین برد تا 3.4GHz هم بالا ببرین.

X6 و X4 و ... در پردازنده های AMD تعداد هسته می باشد. ولی در اینتل i3 و i5 و ... نشانه نسل پردازنده هست و نه تعداد هسته. مثلا تعداد هسته در i5 ذکر شده در پست قبلی چهار هست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

bigbang عزیز سیستم خوبی پیشنهاد دادن.. فقط من یک تغییر کوچیک توش میدم. وقتی بودجه کمه نباید هزینه اضافی نزدیک به 2 برابر خرج رم کرد بلکه باید گرافیک رو تا جایی که میشه بالا گرفت و تاثیرش به مراتب بیشتره از رم CL7 هست !

مادربرد هم مادربرد خوبیه و برای کار شما مناسبه.

شما هم باید به تعداد هشته ها توجه کنی همه فرکانس. فرکانس زیر 2.6 نباشه خوبه و تعداد هسته ها هر چی بیشتر بهتر که قابلیت multi-tasking رو بهتر میکنه. در کل 1055 بهتر از 760 عمل میکنه ( تو بازی 760 یک مقدار بهتر عمل میکنه). ولی در عملیات چند منظوره 760 ضعیفتر ظاهر میشه . در کل 1055 بیشتر به کار شما میاد.

'گرافیک انتخابی 450 به مراتب از گرافیک سیستم اینتل قویتر هست و اگر هم قصد بازی داشته باشید به راحتی حتی با جزئیات متوسط تا بالا ( بسته به بازی) تو full HD هم جواب میده .

در کل این سیستم پیشنهادی از سیستم اینتل بهتر عمل خواهد کرد و من هم پیشنهاد میکنم همین سیستم رو بگرید و پشیمون نخواهید شد.

با بودجه کم AMD حق انتخاب بیشتری به خریداران میده در حالیکه با بودجه های بالا اینتل حق انتخاب سیستمهای بسیار قدرتمند رو به خریداران میده.

PHENOM II X6 1055T (Six Core, 2.8GHz) 200

M.B BIOSTAR TA870+ (SATA III, CrossFire, IDE, USB2, 140W Max) 118

Green GP430A-EU 48

RAM 2x2GB DDR3-1333 CL9 48

CASE Magnum II 44

Gainward 450 GTS 150

--------------------

609

----------------------------------------

نکته : هیچ وقت مادربردی که مدار تغذیش به صورت 4+1 هست برای 6 هسته ایها انتخاب نکنید !!! این مادبردها به سختی توان تغذیه 6 هسته ایها رو دارند و احتمال سوختن ولتاژ رگولتورها بسیار زیاد هست کماینکه حتی مادریردهای گرون قیمت مثل MSI 890FX-GD70 هم که از مدار تغذیه 4+1 استفاده از مسئله مستثنی نیستند و گزارشهای مربوط به سوختن این مادبردها زیاد هست ! اون مادبرد بایوستار 5+2 هست و برای 1055 مناسبه . البته اگر بودجتون بیشتر یک مادبرد asrock 880G Extreme بهتون پیشناد میدادم که از مدار 8+2 استفاده میکنه و برای اون محدوده قیمت بی رقیب هست. قیمتشم حدود 140 هست. حتما موقع خرید مادبرد تو سایت مادبرد گزینه power phase رو بهش توجه کنید.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از نظر سالار عزیز، رم CL7 رو من به این دلیل پیشنهاد داده بودم که IceBoy گفته بود زیاد اهل بازی نیست. به همین دلیل من ترجیح دادم روی رم هزینه بشه. در غیر اینصورت با افزایش بودجه یه کارت ATI 256Bit توصیه می شه.

مجددا تاکید می کنم روی مادربردهای AMD کارت ATI بهتر از GeForce جواب می ده (البته تو رنج متناسب با هم). بخصوص در مورد این مین برد که ATI CrossFire داره اکیدا کارت گرافیک ATI توصیه می شه.

در صورتیکه تمایل داشته باشین از رم CL9 استفاده کنین، پیشنهاد من کارت گرافیک زیر هست و قیمتش حدود 150 تومان هست:

Gigabyte HD 5670 1GB DDR5

هر دو کارت Gainward 450 GTS و Gigabyte HD 5670 دارای حافظه 128Bit هستند. برتری کارت ATI نسبت به این کارت دو چیز است: اولا فرکانس حافظه دوبرابر کارت GeForce است (4000MHz در برابر 2000MHz)، ثانیا شما روی این مین برد می توانید با یک کارت دیگر از همین رده (درآینده) کراس فایر کرده و پرواز کنید. برتری کارت Gainward 450 GTS نیز نسبت به ATI فرکانس GPU می باشد (930MHz در برابر 785MHz) که قابل توجه است. البته قیمت این کارت در لیون 184 تومان خورده. من چون قیمت ندارم نمی تونم اظهار نظری کنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

گرافیک به درخواست دوستمون Nvidia انتخاب شد. اینم بهتون بگم که که پهنای باند و نوع رابط فاکتور اصلی در مشخص کردن قدرت یک گرافیک نیست. عوامل مختلفی از جمله تعداد سایه زنها - ROPS - فرکانس هسته و ... دخیل هستند. 450 با کارت 5770 مقایسه میشه و از 5670 قویتر هستو در ضمن چون دوستمون به نظر میرسه استفادشون برای کارهی عمومی از جمله بازی هست وجود CUDA و physics بیشتر به درد ایشون خواهد خود در اینده. کراس فایر کارت ضعیف فایده زیادی نداره. ایشون اگر قصد ارتقا گرافیگ رو در اینده دشاته باشه بهتره که کارتوش بفروشه و یک گرافیک قویتر بگیره . پاور ایشون برای کراس فایر هم مناسب نیست.

کارت 5670 قیمت کاذبی داره و باید زیر 120 باشه تا بی ارزه !

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز، به نظر من هم AMD شش هسته ای از اینتل چهار هسته ای سرتره، من سیستم زیر رو به شما پیشنهاد میدم. از هر لحاظ از اینتل تو این رنج قیمت سرتره

PHENOM II X6 1055T (Six Core, 2.8GHz) 202

M.B BIOSTAR TA870 Plus (SATA III, CrossFire, IDE, USB2, 140W Max) 118

Green GP430A-EU 48

RAM 2x2GB Geil DDR3-1333 CL7 90

CASE Magnum II 44

MSI R4670-2D1G/D3 98

==============================

600

مین برد با توجه به قیمتش بسیار عالی هست و کراس فایر رو ساپورت می کنه. باضافه اینکه علاوه بر IDE (که شما خواستین) از SATA III هم پشتیبانی می کنه و برای ارتقا هارد در آینده مشکلی ندارین.

بهترین کارت گرافیک روی تمام مادر بردهای AMD در درجه اول ATI هست. چون تکنولوژیش ماله خود شرکت AMD هست. به همین دلیله که ماردبرهاش هم عموما کراس فایر رو ساپورت می کنن نه sli

رم رو حتما CL7 بندازین. ممکنه قیمت بالا به نظر بیاد ولی خیلی از CL9 سرتره بخصوص واسه AMD که راندمانش بیشتر از CL تاثیر می گیره تا فرکانس.

در خصوص سوالتون هم باید بگم راندمان CPU هم به تعداد هسته ها، هم به فرکانس، و بخصوص به کش و Hyper Transport Bus ربط داره. البته فرکانس در پردازنده های نسل جدید (چندهسته ای ها) نقش بسیار کمتری داره. چون به راحتی میتونین مثلا همین CPU بالا رو که گفتم با اورکلاک رو همین مین برد تا 3.4GHz هم بالا ببرین.

X6 و X4 و ... در پردازنده های AMD تعداد هسته می باشد. ولی در اینتل i3 و i5 و ... نشانه نسل پردازنده هست و نه تعداد هسته. مثلا تعداد هسته در i5 ذکر شده در پست قبلی چهار هست.

موفق باشید

ســلام . مادربرد خوبي هه اما اگه USB 3 داشت خوب بود..ضمن اينكه پشتيباني و گارانتي تو ايــران داره ؟

CPU خيلي خوبي معرفي كردين . من موافقم باهاتون . چون 200 تومن بدي يه شش هسته اي بگيري حالا حالا ها فكر نكنم قديمي بشه .. البته من بازي خور نيستم به خدا . ولي بازي كردن رو دوست دارم يعني يه چيزي تو مايه هاي گهگاه هستش .

اگه مادربرد USB 3 داشته باشه و ساپورت كنه .. خب.. اون وقت فلشهايي كه USB معمولي تو بازار و دست دوستان هستند سرعت انتقال فايل بيشتر ميشه . درست ميگم ؟

CL7 چيه ؟ CL9 چيه ؟ اينها معيار سرعت رم هستند ؟ و اعداد بالاتر باشه بهتره ؟ اگه اين فناوري ها رو بشناسم بهتر ميشه سيستم رو شناخت .

رم DDR3 اونم دو گيگ خودش خيلي هه خارج از تصوره.. به نظرت بودجه رو كمتر كنم .. يه رم دو گيگ فعلا ببندم كفايت ميكنه ؟ يا اينكه حتما بايد 4 گيگ باشه . و بودجه كه داشتم يه رم 2گيگ از همون جنس بندازم رو سيستم .

كراس فاير چي هست و چه امكاناتي رو ميده ؟ يعني اگه مادربردي كراس فاير داشت حتما بايد ATI ببنديم ؟

ببخشيد كه اطلاعات من كمه

bigbang عزیز سیستم خوبی پیشنهاد دادن.. فقط من یک تغییر کوچیک توش میدم. وقتی بودجه کمه نباید هزینه اضافی نزدیک به 2 برابر خرج رم کرد بلکه باید گرافیک رو تا جایی که میشه بالا گرفت و تاثیرش به مراتب بیشتره از رم CL7 هست !

مادربرد هم مادربرد خوبیه و برای کار شما مناسبه.

شما هم باید به تعداد هسته ها توجه کنی هم فرکانس. فرکانس زیر 2.6 نباشه خوبه و تعداد هسته ها هر چی بیشتر بهتر که قابلیت multi-tasking رو بهتر میکنه. در کل 1055 بهتر از 760 عمل میکنه ( تو بازی 760 یک مقدار بهتر عمل میکنه). ولی در عملیات چند منظوره 760 ضعیفتر ظاهر میشه . در کل 1055 بیشتر به کار شما میاد.

'گرافیک انتخابی 450 به مراتب از گرافیک سیستم اینتل قویتر هست و اگر هم قصد بازی داشته باشید به راحتی حتی با جزئیات متوسط تا بالا ( بسته به بازی) تو full HD هم جواب میده .

در کل این سیستم پیشنهادی از سیستم اینتل بهتر عمل خواهد کرد و من هم پیشنهاد میکنم همین سیستم رو بگرید و پشیمون نخواهید شد.

با بودجه کم AMD حق انتخاب بیشتری به خریداران میده در حالیکه با بودجه های بالا اینتل حق انتخاب سیستمهای بسیار قدرتمند رو به خریداران میده.

PHENOM II X6 1055T (Six Core, 2.8GHz) 200

M.B BIOSTAR TA870+ (SATA III, CrossFire, IDE, USB2, 140W Max) 118

Green GP430A-EU 48

RAM 2x2GB DDR3-1333 CL9 48

CASE Magnum II 44

Gainward 450 GTS 150

--------------------

609

----------------------------------------

نکته : هیچ وقت مادربردی که مدار تغذیش به صورت 4+1 هست برای 6 هسته ایها انتخاب نکنید !!! این مادبردها به سختی توان تغذیه 6 هسته ایها رو دارند و احتمال سوختن ولتاژ رگولتورها بسیار زیاد هست کماینکه حتی مادریردهای گرون قیمت مثل MSI 890FX-GD70 هم که از مدار تغذیه 4+1 استفاده از مسئله مستثنی نیستند و گزارشهای مربوط به سوختن این مادبردها زیاد هست ! اون مادبرد بایوستار 5+2 هست و برای 1055 مناسبه . البته اگر بودجتون بیشتر یک مادبرد asrock 880G Extreme بهتون پیشناد میدادم که از مدار 8+2 استفاده میکنه و برای اون محدوده قیمت بی رقیب هست. قیمتشم حدود 140 هست. حتما موقع خرید مادبرد تو سایت مادبرد گزینه power phase رو بهش توجه کنید.

سلام سالار جان

به سي پي يو پيشنهادي كه ايمان آوردم و خيلي خوبه . فقط راستشو بخواي نميدونم مادربرد با وجود اينكه IDE ساپورت ميكنه و امكانات خوبي داره و قيمتش هم مناسبه

آيا واقعا از پس پردازنده 6 هسته اي بر مياد . آخه اين نوع برند رو زياد نشنيدم . تو بازار همش گيگا و MSI و Asus هست .. حتي خودم Intel رو پيدا نكردم تو شيراز

در مورد نكته اي هم كه گفتين خيلي بيشتر منو به شك و دقت انداخت .

در رابطه با كارت گرافيك هم ديگه بيش از 150 160 تومن بدم واقعا زورم مياد . اگه يه كارت 150 تومني GAINWARD GeForce GTS 450 - 1 GB GDDR5 Memory Clockspeed : 1950 Mhz

نتونه از پس بازي هاي امروزي بر بياد يا حداقل با كيفيت مطلوب و روون اجرا كنه و وسط صفحه بايسته و آهسته آهسته بازي رو اجرا كنه به درد لاي جرز ميخوره .

تازه DDR5 هم هست احتمالا پرقدرته

امروز يكي از دوستان ميگفتش كه يا بازي نكن يا اگه ميخواي بازي كني يه كارت خوبي بگير كه بتونه تضمين كنه بازي ها متناسب با CPU انتخابي روون انجام بشه .

البته خودم دوست داشتم كارت گرافيك فعلا نگيرم يه جوري يه مين برد گرافيك onboard داشته باشه كه بودجم بهتر شد كارت خوب بگيرم كه از پس همه چي بر بياد . درسته كه اهل بازي نيستم و اصلا بازي به جز فوتبال و Need for speed . Call of duty نميكردم ولي حداقل يه جنس درست درموني باشه .

مجددا تاکید می کنم روی مادربردهای AMD کارت ATI بهتر از GeForce جواب می ده (البته تو رنج متناسب با هم). بخصوص در مورد این مین برد که ATI CrossFire داره اکیدا کارت گرافیک ATI توصیه می شه.

منظور شما CPU هاي AMD هست ؟ يا اينكه مادربردي كه پيشنهاد دادين جزء شركــت AMD هست ؟

ویرایش شده توسط Iceboy
لینک به دیدگاه

منظور دوستمون اینه که مادبردهای با CPU AMD رو با کارتهای AMD مچ کنید. ولی دوست عزیز این حرف جنبه علمی ندارد . تمام قطعات بر اساس یک استاندارد ثابت ساخته میشوند و همه با هم به یک اندازه سازگاری دارند . این بحث سالهاست که به کناری گذاشته شده و اصلا صحیح نیست. من خودم بیشتر از 10 سال است که سیستم میبندم و با خیالت راحت بهتون میگم که همچین چیزی صحت نداره. ممکنه بگید کارهتای خود AMD رو مادربردهای AMD بهتر جواب میده چون جفتش مال خودشه ولی قوانین ساخت و استانداردها برای همه یکسان است. اگر هر کی هر جور خواست بسازه که تمام قراردادها و تعهدنامه های بین المملی به هم میریزه ^^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سالار جان اگه میشه جواب دوستمون ( Iceboy)رو در مورد سوال زیر بدید.....

(CL7 چيه ؟ CL9 چيه ؟ اينها معيار سرعت رم هستند ؟ و اعداد بالاتر باشه بهتره ؟ اگه اين فناوري ها رو بشناسم بهتر ميشه سيستم رو شناخت . )

ویرایش شده توسط morteza.p
لینک به دیدگاه

با اجازه اساتید

cl رم همان زمان تاخیر رم هست که هرچی کمتر باشه بهتره , یعنی 7 بهتر از 9

امیدوارم درست گفته باشم :-w

لینک به دیدگاه

عذر میخوام دوست عزیز.. سوالتون رو ندیدم ^^

CL یا همون latency به توضیح ساده میشه : مدت زمان تاخير بين دستور داده شده از طرف CPU تا هنگام ارسال جواب از سمت رم . ( زمان بين درخواست CPU و ارسال داده از طرف حافظه ) .

مسلما هر چی کمتر باشه بهتر است ولی تاثیرش خیلی محصوص نیست و معمولا کسانیه که میخوان ذره ذره پرفرمنس رو از سیستمشون بگیرن بهش اهمیت میدن. تو بازی ممکنه باعث گرفتن 2-3 فریم اضافی بشه. تو ویندوز هم زمان پاسخگویی برنامه ها یا به عبارتی response time رو سریع تر میکنه. در کل اگر بودجه خرید رم CL پایین رو دارید بگیرید و بشیمون نمیشید. در غیر این صورت بهتر هزینه اضافی رو صرف ارتقا قطعات حیاتیتر مثل گرافیک یا پردازنده بکنید. در ضمن همون رمهای CL9 هم میشه زمان تاخیرشون مقداری کمتر هم کرد که من اموزششو در بخش رم و پردازنده گذاشتم. همچنین لینکش تو امضام هم هست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

(CL7 چيه ؟ CL9 چيه ؟ اينها معيار سرعت رم هستند ؟ و اعداد بالاتر باشه بهتره ؟ اگه اين فناوري ها رو بشناسم بهتر ميشه سيستم رو شناخت . )

با درود:

دوست عزیز ، برای دریافت اطلاعات دقیقتر ( بیشتر ) و همچنین نحوۀ محاسبۀ CL رم و فرمول آن ، می توانید از لینک زیر ، { تاپیک CL رم چیست ؟ } پست شمارۀ 1 استفاده نمایید.

http://lioncomputer....3%D8%AA-%D8%9F/

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

Iceboy

ســلام . مادربرد خوبي هه اما اگه USB 3 داشت خوب بود..ضمن اينكه پشتيباني و گارانتي تو ايــران داره ؟

اگه مادربرد USB 3 داشته باشه و ساپورت كنه .. خب.. اون وقت فلشهايي كه USB معمولي تو بازار و دست دوستان هستند سرعت انتقال فايل بيشتر ميشه . درست ميگم ؟

دوست عزیز، بایواستار جزو مادربردهای شناخته شده بخصوص در مورد پردازنده های AMD هست. گارانتی معتبر انفورماتیک گستر رو داره. با خیال راحت استفاده کن.

آدرس سایت انفورماتیک گستر برای تحقیق بیشتر: http://www.infogostar.com

مادربردی با این مشخصات که هم IDE داشته باشه و هم کراس فایر و هم SATA III و علاوه بر همه اینها USB3 هم داشته باشه من تو این رنج قیمت ندیدم. پیشنهاد من استفاده از یک کارت PCI داخلی برای ادوات USB3 در آینده هست. من یکی دو مورد رو پیدا کردم با قیمت 150 تا 170 ولی هیچکدوم IDE نداشتند. لذا به کار شما نمیومدن.

برای استفاده از اینترفیس USB3 با حداکثر سرعت باید وسیله (فلش یا هارد اکسترنال یا ...) هم حتما USB3 باشه در غیر اینصورت سرعت در حد ورژن USB وسیله خواهد شد و هیچ تاثیری روی سرعت انتقال داده ها نداره. لذا زدن فلشی که USB2 هست به اینترفیس USB3 تاثیری تو افزایش سرعت نداره.

با توجه به اینکه هنوز تجهیزات این استاندارد تو ایران فراگیر نشده، پیشنهاد می کنم از خیرش بگذرین. چون تو بازار ایران جدید محسوب می شه و فعلا قیمت وسایلش کاذبه. کارت USB3 هم الان حدود 50 تومان هست. مطمئن باشید به زودی به 30 تومان خواهد رسید. چون قیمت واقعی این کارتها الان اونور آب حدود 30 دلار هست.

Iceboy

رم DDR3 اونم دو گيگ خودش خيلي هه خارج از تصوره.. به نظرت بودجه رو كمتر كنم .. يه رم دو گيگ فعلا ببندم كفايت ميكنه ؟ يا اينكه حتما بايد 4 گيگ باشه . و بودجه كه داشتم يه رم 2گيگ از همون جنس بندازم رو سيستم .

كراس فاير چي هست و چه امكاناتي رو ميده ؟ يعني اگه مادربردي كراس فاير داشت حتما بايد ATI ببنديم ؟ ببخشيد كه اطلاعات من كمه

اگه خواستین بودجون رو کم کنین، میتونین دو گیگ بگیرین. ولی باید مطمئن باشید که بعدا از همون برند و با همون مشخصات بتونین پیدا کنین. بعلاوه اینکه الان قیمت DDR3 خیلی خوب هست و احتمال اینکه از این قیمت پایین تر بیاد خیلی کمه. لذا با توجه به اینکه رم روی راندمان سیستم تاثیرش محسوسه، پیشنهاد می کنم دوتا دو گیگ بندازی

بطور خیلی ساده، کراس فایر موازی کردن قدرت دو یا چند پردازنده گرافیکی ATI (با توجه به قابلیت مین برد) جهت افزایش راندمان محاسبات گرافیکی هست. این کار برای کارت های گرافیک جی فورس SLI هست.

البته همونطوری که سالار خان گفتن شما می تونین GeForce هم بندازین. استاندارد همون استاندارده (PCI Express v2.0). ولی من به شخصه و با توجه به تجربه ای که دارم ATI رو واسه این مین برد به شما معرفی می کنم. به نظرم بیشتر از 100 تومن هم رو کارت گرافیک هزینه نکن. چون به قول خودت بازی خور نیستی. اگر هم بازی خوری مسلما با این بودجه به نتیجه ای نمی رسی. چون برای کارت گرافیک بالا و موازی سازی اونا مسلما باید پاور رو هم ببری بالا و این یعنی هزینه بیشتر.

اگه واقعا اهل گیم های به روز نیستی زیاد هزینه نکن. چون افت قیمتی اینجور کارت ها در کمتر از دو سه ماه اونقدر زیاده که به همه جای آدم فشار میاد :-w

Iceboy

منظور شما CPU هاي AMD هست ؟ يا اينكه مادربردي كه پيشنهاد دادين جزء شركــت AMD هست ؟

منظور من مادربردهایی هست که برای CPU AMD ساخته می شن. شرکت سازنده مهم نیست. مثله شرکت اینتل که تکنولوژی چیپها رو خودش ایجاد میکنه و به سایر شرکت های تجاری مثل Giga و MSI و ... می ده تا با برند خودشون تو بازار بدن.

باز هم توجه داشته باشین که این تجربه شخصی من هست. شما اگه علاقمند بودین و به نتیجه دیگه ای رسیدین میتونین GeForce بندازین. مطمئن باشین هر کارت گرافیک PCI Ex16 که رو این مادربرد بندازین جواب میده :)

لینک به دیدگاه

مانيتور Acer model 7377xe لامپي CRT دارم . البته رو خودش نوشته V 771

17 اينچ

كارت گرافيك مدل : ATI Radeon 9200 SE 128 MB دارم

عكس مانيتور

ميخواستم ببينم كه مدل جديد مادربردها مثلا مادربرد ( +BIOSTAR TA870) و انواع كارت گرافيك هاي موجود در بازار ( متوسط ها ، زير 160 تومن)

به اين مانتيور ميخوره يا نه ؟ و كلا مشكلي پيش نمياد ؟ يه كابل آبي از مانيتور به كارت گرافيك خورده .

كيفيت تصوير مانيتور خودم خوبه .

الان هم با يك زرولوشن بيشتر از 600*800 تنظيم كردم و دارم باهاش كار ميكنم رزولوشن 768*1024 85هرتز

ویرایش شده توسط Iceboy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

17 اينچ

عكس مانيتور

ميخواستم ببينم كه مدل جديد مادربردها مثلا مادربرد ( +BIOSTAR TA870) و انواع كارت گرافيك هاي موجود در بازار ( متوسط ها ، زير 160 تومن)

به اين مانتيور ميخوره يا نه ؟ و كلا مشكلي پيش نمياد ؟ يه كابل آبي از مانيتور به كارت گرافيك خورده .

الان هم با يك زرولوشن بيشتر از 600*800 تنظيم كردم و دارم باهاش كار ميكنم رزولوشن 768*1024 85هرتز

دوست عزیز اون کابل آبی رنگ کابل D-SUB هست که روی اکثر کارت های گرافیکی رده متوسط پورت D-SUB موجود هست و میتونید بدون مشکل به مانیتور متصل نمایید .

البته انواع تبدیل ها به D-SUB هم هست که در صورتی که کارت پورت D-SUB نداشت میتونید تبدیل کنید .

1447-cables.jpg

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

17 اينچ

عكس مانيتور

مادربرد که ربطی به مانیتور شما نداره و فقط کارت گرافیک اونم خروجیش که احتمالا برای شما پورت قدیمی 15 pin میخوره که اگرم گرافیکای جدید درش وجود نداشته باشه با یک تبدیل حل شدنی هست.توی این قیمت Gts 450 gainward انتخاب خوبی هستش که پورت مورد نظر برای ماینتور شما هم داره و تبدیل نمیخاد

f153f13a93afe470390764a1f843b108p00410_pic_17184c89e8b10e205.jpg

50cc0952ca68ce27d45454504909e4fbp00410_pic_15214c89ea0a53663.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان سلام سال نو همگی مبارک

با استفاده از راهنمایی های دوستان مدل 2261 ال جی گرفتم .اما واسه برادرم هم می خوام یه مانیتور 19 بگیرم .بهترین مدل از سامسونگ یا ال جی چی معرفی می کنید که بهترین کیفیت داشته باشه .بازی هم اصلا نمی کنه قیمت هم تا 200 هزار تومان

با سپاس

لینک به دیدگاه

با استفاده از راهنمایی های دوستان مدل 2261 ال جی گرفتم .اما واسه برادرم هم می خوام یه مانیتور 19 بگیرم .بهترین مدل از سامسونگ یا ال جی چی معرفی می کنید که بهترین کیفیت داشته باشه .بازی هم اصلا نمی کنه قیمت هم تا 200 هزار تومان

با سپاس

دوستان کسی نیست کمک کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگه اجازه بدید من هم سوالم را همینجا بگم

یه مادربورد معرفی کنید که ویندوز xp 32 , 64 و ویندوز7 64 پشتیبانی کنه - usb3 - amd phenom II X2 X3 X4 را هم پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

با سپاس

درود و سال نو شما هم مبارك باشه عزيز .

پيشنهاد ميكنم اگر ميخوايد اينقدر هزينه كنيد مدل 2040 LG LED رو با قيمت حدودي 208 تومان بخريد و اگر حتما ميخوايد 19 باشه مدل 1950 LED samsung هستش حدودا 195 تومان

لینک به دیدگاه

دوستان من میخواستم 2 تا رم 2 گیگ ddr2 800 از برند patriot بگیرم که اقای حسینی گفتن موجود نیست

به جاش رم teamgroup رو پیشنهاد دادن

من اطلاعی از این برند ندارم اما حرف اقای حسینی سنده که گفتن رم خوبی هست

و سرچی هم زدم تو سایت های خارجی که همش تعریف و تمجید بوده به خصوص برای OC

این لینک این رم هست :

http://www.teamgroup...1_id=2&pl2_id=4

تو قسمت Requirements نوشته :

Intel platform

Intel 965 series or later chipset

Intel P35 series or later chipset

Intel P45 series or later chipset

mainboard که قرار این رم ها بره روش asus p5kpl/1600 هست که چیپش G31 هست

میخواستم بدونم این رم روی این مین مشکلی نداره ؟

الان رو این مین 2 تا 1 گیگ DDR2800 از Patriot مدل ابی رنگ heatsink دار هست و مشکلی نداره

ویرایش شده توسط pedram_shirdel
لینک به دیدگاه

سلام

یه مادربورد معرفی کنید که ویندوز xp 32 , 64 و ویندوز7 64 پشتیبانی کنه - usb3 - amd phenom II X2 X3 X4 را هم پشتیبانی کنه

بودجتون چقدره ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

با سلام به شما دوست عزيز، پيشنهاد من ASRock 870 Extreme 3 هست. به شدت مادربرد عالي به لحاظ كارايي و قيمت. تا همين هفته پيش هم تا 150 تومان مي فروختن. الان شركت داده تو بازار، قيمتش حدود 120 تومان شده.

با توجه به تعاريفي كه شنيده بودم من ديروز واسه يكي از دوستان گرفتم.دو تا هسته يه Phenum II X555 رو به كمك Turbo UCC بدون اينكه وارد بايوس بشم (با زدن كليد X هنگام بوت)، بصورت Stable بازش كرد و رسوندش به 3.5GHz . كيفيت برد و كانكتورها و ... واقعا بي نظيره. آدم رو ياده مين بردهاي 200 تومني ميندازه. تا شش هسته اي رو ساپورت مي كنه. USB3 داره و SATA 6Gbps هم هست. همه چي تمومه. اينم لينك مين برد در سايت اصلي:

فقط يادت باشه كه IDE نداره. گرافيك آن برد هم نيست.

اگه مي خواي كمتر هزينه كني و خرج كارت گرافيك هم ندي، ASRock 880GMH/USB3 بگير. اين هم به نسبت قيمت برد خوبي هست و چيزايي كه مي خواي رو داره. قيمت هم حدود 95 هست. اينم لينك مين برد در سايت اصلي:

لینک به دیدگاه

با سپاس

پيشنهاد من SAMSUNG LCD P20500 هست. كارايي عالي در كنار طراحي زيبا و الان هم كه قيمتش افت خوبي كرده. احتمالا بتونين با 195 تومان بگيرين. از مزيتهاي ديگه اين مونيتور: كيفيت رنگ عالي، ريفريش ريت 2ms

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان عزیز، یک سیستم کامل(اصلی و جانبی) با هزینه 600 تا 650 اگر پیشنهاد بدن ممنون میشم. اگر ممکنه هم Intel و هم AMD:

- کاربری عمومی

- بازیهای معمولی را خوب جواب بده

- مانیتور حداقل 20

- رم 2 گیگ کفایت میکنه

- چیپ ست هرچه جدیدتر بهتر

با سپاس

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان عزیز، یک سیستم کامل(اصلی و جانبی) با هزینه 600 تا 650 اگر پیشنهاد بدن ممنون میشم. اگر ممکنه هم Intel و هم AMD:

- کاربری عمومی

- بازیهای معمولی را خوب جواب بده

- مانیتور حداقل 20

- رم 2 گیگ کفایت میکنه

- چیپ ست هرچه جدیدتر بهتر

با سپاس

درود

پيشنهاد من به شرح زير هستش :

m.b Biostar P41 D3 = 74000

CPU E5700 = 74000

HDD 500GB = 49000

RAM 2GB team 1333 = 29000

VGA hd4670 1gb ddr3 = 87000

case green robin = 34000

power 380w = 38000

DVD RW sasmsung = 25000

modem zoltrix = 10000

k.b + mouse a4tech = 14000

lcd 2236 AOC = 186000

s.p eacan 099 = 28000

اين سيستم حدودا 650 تومان در ميادش براي AMD هم پيشنهاد زير رو دارم :

m.b Biostar 770 D3L = 71000

CPU 425 X3 = 83000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام به شما دوست عزيز، پيشنهاد من ASRock 870 Extreme 3 هست. به شدت مادربرد عالي به لحاظ كارايي و قيمت. تا همين هفته پيش هم تا 150 تومان مي فروختن. الان شركت داده تو بازار، قيمتش حدود 120 تومان شده.

با توجه به تعاريفي كه شنيده بودم من ديروز واسه يكي از دوستان گرفتم.دو تا هسته يه Phenum II X555 رو به كمك Turbo UCC بدون اينكه وارد بايوس بشم (با زدن كليد X هنگام بوت)، بصورت Stable بازش كرد و رسوندش به 3.5GHz . كيفيت برد و كانكتورها و ... واقعا بي نظيره. آدم رو ياده مين بردهاي 200 تومني ميندازه. تا شش هسته اي رو ساپورت مي كنه. USB3 داره و SATA 6Gbps هم هست. همه چي تمومه. اينم لينك مين برد در سايت اصلي:

فقط يادت باشه كه IDE نداره. گرافيك آن برد هم نيست.

اگه مي خواي كمتر هزينه كني و خرج كارت گرافيك هم ندي، ASRock 880GMH/USB3 بگير. اين هم به نسبت قيمت برد خوبي هست و چيزايي كه مي خواي رو داره. قيمت هم حدود 95 هست. اينم لينك مين برد در سايت اصلي:

بابت توضیح جامع و کامل ممنون..............

این امکاناتی که برای ASRock 870 Extreme 3 گفتید ایا با همین کیفیت توجه داشته باش با همین کیفیت برای مدل ASRock 770 Extreme 3 و یا ASRock 870 icafe هم هست. از این دو مدل کدوم پیشنهاد می کنید

چون می خوام گهگاهی بازی کنم لذا گرافیک مجزا می خوام.

در ضمن اگه IDE کاربردش چیه؟ اگه برای هارده که من هارد را می خوام جدید بخرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...