رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خیر من با این مشکل بر نخورده ام چون مشکلی نیست

مین من هم Giga 770-ud3p هست

دوستان انگار شما نوشته و لینکی که من گذاشتم و اصلا نخوندین , من مشکلم حل شده , در سایت ویکیپدیا نوشته که هیچ فرقی بین ورژن 2 و 2.1 وجود نداره .

PCI Express 2.1 supports a large proportion of the management, support, and troubleshooting systems planned to be fully implemented in PCI Express 3.0. However, the speed is the same as PCI Express 2.0. Most motherboards sold currently come with PCI Express 2.0 connectors

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

4 گیگ رم corsair 1600 بهتره یا 8 گیگ رم patriot 1333 ؟

واسه گیم

لینک به دیدگاه

4 گیگ رم corsair 1600 بهتره یا 8 گیگ رم patriot 1333 ؟

واسه گیم

در حال حاضر بازی وجود نداره که از همون 4 گیگ رم هم بتونه استفاده کنه چه برسه به 8 گیگ ولی اگر زمانی چنین بازی بیاد اون 8 گیگ موثرتر هست تا فرکانس بیشتر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم این نوشته ی شما رو قبلا خوندم , دنبال دلیل بودم , این چیزی که شما کپی کردین جواب سوال من نبود .

بنده سوال شمارو جواب دادم;)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بلاخره بعد از مشورت با شما دوستان و کمکی که کردید سیستم مد نظرم انتخاب کردم :

M.B ASROCK 870 EXTREME 3

Cpu PHENOM II X6 1055T

Corsair 4GB 1600 XMS3 C9

vga Sapphire 6870 1gb ddr5

H.D.D SAMSUNG 1TB-F3 HD103SJ

Power Green GP635B-US

O.D.D HP DVDRW 1270i 24X SATA

CASE =?

فن خوب برای CPU چی بگیرم ؟ ( گرون نباشه)(میخام فرکانسش را به 3.4 برسونم)

کلا قطعات انتخابی خوب هستند؟ ( رم هر وقت پول دستم بیاد یک 4GB دیگه بهش اضافه میکنم);)

کسی پیشنهادی نداره ؟

لینک به دیدگاه

پردازنده 1075 گرفتم

دست همه دوستای گلم درد نکنه

توی این مدت خیلی سوال پیچتون کردم

واسه همتون ارزوی موفقیت و آزادی می کنم Rose.gif

لینک به دیدگاه

کسی پیشنهادی نداره ؟

پیشنهاد من x3 یا Dragon گرین هست تغریبا هم قیمت هستند و هر 2 از فضای باز و خنک کننده گی خوبی برخوردار هستند

کولر هم FAN GREEN BUFFALO 100 با قیمت 18-19 هزار تومان یا core_contct_freezer120 یا TOWER 120 EXTREME

Cooler Master CPU Cooler Hyper TX3

با قیمت حدودی 40 هزار تومان

لینک به دیدگاه

با سلام به آقای حسینی

می خواستم بدونم این رم های Corsair 2000 رو دوباره کی میارین . من شدیدا دنبالشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

آقایون با 145 تومن هزینه این سه قطعه رو میخوام خیلی فوری به احتمال زیاد فردا برم خرید بیشتر از 145 نشه دوستان مادربرد حتماً اسوس باشه سی پی یو هم سلرون یا سمپرون نباشه

CPU =??

MIN=???

RAM=??

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

خدمت آقای حسینی و دوستان

خیلی عجله دارم دوستان

لطفاً یه مادربرد سی پی یو و رم 2 گیگ معرفی کنید نکه از 145 تومن بیشتر نشه به احتمال زیاد فردا برم برای خرید خیلی عجله دارم

خودم نظرم روی 775 هست که ارزون هم هستن ولی انگار این قیمت مادربرد های AMD سری 770 هم اومده پایین دوستان فقط یه خورده زود تر جواب بدید ممنون میشم

قیمت این مین ASUS - P5KPL-AM EPU

چنده رم 2 گیگ ارزونترین چنده مارکش رو هم بگید

سی پی یو اینتل E5500 چنده

راستی سلرون و سمپرون پیشنهاد ندید

بیشتر از 145-تانهایتاً 150 تومن نشه نمیتونم هزینه کنم

مادربرد خر کار باشه این سیستم دوستم هست و تا حالا 2 تا مادربرد سوزونده پاورش هم 300 گرین هست نمدونم چرا فقط مادربردش میسوزه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برقشون هم مشکلی نداشته

اولی گیگا بود مدل M55pluse s3g دومیش هم مین مارک سیلیکون فور می بود که اون هم 2 سال کار کردبعدش همین تازگیها سوخت و هیچکدومشون همتعمیر نشدن نه توسط آواژنگ و نه توسط تعمیر کار دوستان

اگه پیشنهاد میدید یا MSI باشه که حداقل 5 سال فکر کنم گارانتی داشته باشه اینتل هم اسوس بگید دیگه حال دردسر ندارم دوستان الان این بنده خدا تو 4 سال 2 تا مادربرد عوض کرده دیگه آبروی من هم داره میره

اگه مشکل از پاور بود آخه چرا بعد از دقیقاً 2 سال باعث سوختن مین میشه دوستان ؟؟؟؟ لطفاً کمک کنید

ASUS - P5KPL-AM EPU

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت جناب حسینی و دیگر دوستان

می خوام ببینم پاورمن برای این سیستم خوبه

MB:biostar 870+

Ram:patriot 2*2gb 1333

HDD:seaget 2*500GB

ODD:samsung DVDrw *2 SATA

CPU:phenom II X2 550

PSU:memonex 420 w low noise EX

این سیستم من بود میخوام بدونم اگه گرافیگ گینوارد 450GTSروش بندازم می کشه

ویرایش شده توسط hooooooman
لینک به دیدگاه

من فکر میکنم که کمه . شما حداقل باید 535w واقعی داشته باشی.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت جناب حسینی و دیگر دوستان

می خوام ببینم پاورمن برای این سیستم خوبه

MB:biostar 870+

Ram:patriot 2*2gb 1333

HDD:seaget 2*500GB

ODD:samsung DVDrw *2 SATA

CPU:phenom II X2 550

PSU:memonex 420 w low noise EX

این سیستم من بود میخوام بدونم اگه گرافیگ گینوارد 450GTSروش بندازم می کشه

پاور Power Green GP480A-EU کافیه برای سیستم شما

اما با توجه به قیمت میتونید Power Green GP530A-EU با اختلاف 5 هزار تومان خریداری کنید

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

حالا کسی نمیدونه کی این 560 لعنتی رو میارن تو بازار یه نفر گفت منتظر نمون بعد از عید میاد یکی نیست به این بازاری های ...بگه شما که میخواید 100 تا 150 تومن روش بکشید حداقل یه خورده زودتر وارد کنید عین عروس ناز میکنن الان 1 ماه از توزیع جهانیش میگزره من هم عین دوستامون میخوام هزینه کنم ولی موندم ببینم 560 میاد و چند میاد (این دوستانی که تو بازار هستن هیچ خبری ندارن که آیا شرکتی سفارش داده یانه و یا تو راه هست و از این حرفها حداقل اگه تا 2 هفته دیگه میاد صبر کنیم کلی پول میخوام بدم برای یه کارت فیزوری )

6950 1 گیگ چی کسی خبری ازش نداره ؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

سلام

من می خواستم یک case + مانیتور با قیمت حدود 700 هزار تومن جمع کنم . کار اصلی که قراره با این کامپیوتر انجام بشه ساخت موزیک هستش به همین حطر CPU و RAM اهمیت بیشتری نسبت به VGA دارن . می خواستم بدونم انتخابام چیه ؟

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز.

من میخام تا قبل از عید سیستمم رو عوض کنم و میخاستم سیستم زیر رو ببندم

حالا میخام یه لطفی بکنید و منو در انتخاب سیستمم راهنمایی کنید.بودجه هم نهایتا تا 560 تومن برای بورد و سی پی یو و رم و گرافیک و هارد و پاور.(فقط همینا،چون بقیه ش خوبه) لطفا راهنمایی ام کنید تا بهترین سیستم از همه لحاظ رو جمع کنم که بتونم آنلاک هم کنم.سیستم رو برای کارهای مهندسی مکانیک و بعضی اوقات گیم میخام. ممنون

سیستمی و قطعاتی که مد نظرمه اینهاست لطفا بهترینها رو که با هم بهتر مچ میشن رو بگید:

M.B: asus M4A78T-E

asus M4A87T-D/USB3

asus M4A88TD-V EVO/USB3

ASUS M4N78SE

CPU: ADM PHENOM X2 555

AMD PHENOM X2 550

RAM: 2*2GB/DDR3 لطفا در مورد مارک و ... اش راهنمایی کنید

VGA: HIS 5570/1GB/DDR3/ATIدر مورد مارکهای دیگه هم راهنماییم کنید

H.D.D: 500GB SATA II 16MB or 32MB مارک و ...؟

POWER: GREEN GP 535A

یک دنیا ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقایون با سلام

میخوام گرافیک بخرم موندم 470 بگیرم یا 6870 ... با ATIکلاحال نمیکنم دوستان ولی انگار چاره ای ندارم اونایی کهATI دارن با بازی ها به مشکل نخوردن لطفاً کمک کنید .... هم برای خودم میخوام بخرم هم برای دوستم یعنی میشه 2 تا کارت فکر کنم قیمتش میشه حدود 600 تا 700 تومن.. کم پولی نیست لطفاً درست جواب بدید در ضمن ارزونترین 470 و 6870 بازار کدوم برند ها هستن

و سافایر گارانتی اصلیش کجا هست و کابل HDMI روی 6870 اش هست یا برداشتنش که ارزون بشه و آیا اگه مثلاً مارک HIS بردارم کابل HDMI روش هست و پاور کلر اوضاعش چجوری دوستان ؟؟؟؟؟

از این 560 هم فکر نکنم آبی گرم بشه وقتی با قیمت 440 تومن اومده دیگه اگه وایسیم تا بعد از عید نهایتاً میخواد بشه 350 تومن و به نظرم ارزش نداره نظر شما چیه ؟؟؟؟؟

با ATI تو بازی ها به مشکل نخوردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

سلام . دوست عزیز به نظر من از فکر این کارتها بیا بیرون . ارزش نداره به خاطر چند فریم بیشتر اینهمه پول بدی . 460 بگیر خودت رو راحت کن . حتی تو فول اچ دی بازیها رو روان اجرا میکنه . مطمئن باش هر کارت دیگه ای بخری بیشتر از این ازش کار نمی کشی . مگر اینکه پول برات مهم نباشه که میگی هست . پس 460 از EVGA بگیر خیال خودت رو راحت کن . فکر کنم حدود 240 باشه . من الان 450 گرفتم و هر نوع بازی که بگی باهاش تست کردم . ولی تو 1600*900 . با 460 1920*1080 هم راحتی . این نظر من بود . خود دانی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به عزیزانم

میخوام 4 قطعه برای سیستمم بخرم تا حدود 600 تومان

m/b و cpu و vga و ram

میخواهم لطف کنید 2 تا سیستم از amd و intel بهم معرفی کنید خودم موندم و گیج که کدوم حالت را انتخاب کنم 6 هسته amd یا سری جدید intel

برای بازی میخوام و آفیس و اینترنت کار خاص دیگه ای ندارم

ماکزیمم تا 700 هم میتونم هزینه کنم

ممنون (پاور رو هم خواهشن داشته باشین اگه کم میاره تعویض کنم):)

----------------------------------------

سیستم فعلی

intel e7300:cpu

GA-ep45ds3r :m/b

2*2 king 800 :ram

green 535ab :power

GA-9500gt:vga

500GB maxtor :h.d.d

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به عزیزانم

میخوام 4 قطعه برای سیستمم بخرم تا حدود 600 تومان

m/b و cpu و vga و ram

میخواهم لطف کنید 2 تا سیستم از amd و intel بهم معرفی کنید خودم موندم و گیج که کدوم حالت را انتخاب کنم 6 هسته amd یا سری جدید intel

برای بازی میخوام و آفیس و اینترنت کار خاص دیگه ای ندارم

ماکزیمم تا 700 هم میتونم هزینه کنم

ممنون (پاور رو هم خواهشن داشته باشین اگه کم میاره تعویض کنم):)

----------------------------------------

سیستم فعلی

intel e7300:cpu

GA-ep45ds3r :m/b

2*2 king 800 :ram

green 535ab :power

GA-9500gt:vga

500GB maxtor :h.d.d

سلام

روی قیمت بحث نمی کنم زیاد چون مونده به بازار و جناب حسینی بیشتر می دونن / قطعات رو هم من می نویسم ولی باز تائید نهایی با جناب حسینی هست/

Cpu : i5 760 2.8Ghz 8MB cache

M.B : GA P55-USB3 - GA P55A-UD4 - GA P55 USB3L

Ram : 4GB DDR3 Dual Channel 1333 KingMax - KingSton - Corsair

VGA : GTX 460 (SE)1GB GDDR5 Gainward - Evga یا برندی در حد 240 هزار تومان

Power : Green GP685B, GP585B

--------------------------------------------------------------

Cpu : i5 650 3.2Ghz 4MB cache

M.B : GA H55M-D2H

-------------------------------------------------------------------

Cpu : Amd Phenom 955 II

M.B : Asus M4A87TD

VGA : 5670 1GB GDDR5 یا برندی در حد 240 هزار تومان

--------------------------------------------------------------------------

سلیقه ها متفاوت هستش/

بازم نظرات دوستان محترم هست:)

لینک به دیدگاه

سلام

روی قیمت بحث نمی کنم زیاد چون مونده به بازار و جناب حسینی بیشتر می دونن / قطعات رو هم من می نویسم ولی باز تائید نهایی با جناب حسینی هست/

Cpu : i5 760 2.8Ghz 8MB cache

M.B : GA P55-USB3 - GA P55A-UD4 - GA P55 USB3L

--------------------------------------------------------------

Cpu : i5 650 3.2Ghz 4MB cache

M.B : GA H55M-D2H

-------------------------------------------------------------------

Cpu : Amd Phenom 955 II

M.B : Asus M4A87TD

VGA : 5670 1GB GDDR5 یا برندی در حد 240 هزار تومان

--------------------------------------------------------------------------

سلیقه ها متفاوت هستش/

بازم نظرات دوستان محترم هست:)

ممنونم اما اگه بخوام amd بگیرم حتما 6 هسته ای میگیرم چون از لحاظ قیمت و مشخصات بهتر از 955

میشه لطفن برای 1090 amd هم راهنمایی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منظورتون از راهنمایی در مورد 1090 چی هست ؟؟ در مورد قدرتش سوال دارید یا مادربرد مورد نیاز یا چیز دیگر ؟؟

در مورد قدرتش که شکی نیست و الان بگیرید تا چند سال اینده نیاز به تعویض پردازنده نخواهید داشت. قابلیت اور خوبی هم داره و با یک کولر خوب تا 4 گیگاهرتز به راحتی اور میشه و افزایش قدرت قابل توجهی رو شاهد خواهید بود.

فقط به این تکته توجه کنید که اگر قصد گرفتن 6 هسته ای دارید حتما مادربردی انتخاب کنید که از سیستم تغذیه 8 فازی برای برق رسانی به CPU استفاده کنه. این طراحیهای 4+1 که رو بیشتر مادربردها هست جوابگوی 6 هسته ای نیست و تعداد موارد سوختگی این جور مادربردها بسیار زیاده !! برای 955 و چهار هسته ایها خوبن ولی برای تعذیه 6 هسته ایها به مدار تقذیه 8+2 فازی نیاز خواهید داشت تا کاملا خیالتون راحت باشه. هر دو برند اسوس و اسراک دو تا مادربرد خوش قیمت با قبلیتهای USB3 و Sata 6gb/s دارن که از مدار تغذیه 8 فزای هم استفاده میکنن.

asrock 880G extreme 3

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3

-------------------------------------------------------------

با این اوصاف اگر بخواهید 6 هسته ای بگیرید سیستم زیر با توجه به بودجتون پیشنهاد میشه. البته اگر میخواهید 6 هسته ای بگیرید حداقل باید 100 تومان دیگر رو بودجه بزارید تا یک گرافیک خوب هم بتونید بردارید .

asrock 880G extreme 3 = 140

این مادربرد قبلیت کراس فایر 8-8 هم داره ولی اون اسوس از کراس 16-4 پشتیبانی میکنه .

AMD phenom II X6 1090 = 255

4GB DDR3 Dual Channel 1333 = 55

Power : Green GP685B = 125

با حساب بودجه 700 تومان بودجه باقیمانده برای گرافیک 125 تومان خواهد بود که کارت خوبی نمیشه با این بودجه گرفت.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام دوستان....

من از کیس قبلیم خود کیس + دی وی دی رام و دی وی دی رایتر + هارد + فلاپی درایو + کارت دی وی بی مونده...

یعنی cpu و ram و mainboard و vga و پاور ندارم....

حالا می خام این قطعات رو با حداقل هزینه تهیه کنم...

من نوت بوک دارم و بیشتر کار هامو با اون میکنم و این pc رو بیشتر به خاطر dvb میخام و کار های روزمره(word,exel,desktop) کار های گرافیکی و بازی هم نمیکنم با pc ...

با این توضیحات چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم...

لینک به دیدگاه

با سلام....

شما یک بودجه پایه برای ما مشخص کنید تا راحت تر بتونیم کمکتون کنیم. این حداقل هزینه منظورتون چقدر هست ؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منظورتون از راهنمایی در مورد 1090 چی هست ؟؟ در مورد قدرتش سوال دارید یا مادربرد مورد نیاز یا چیز دیگر ؟؟

در مورد قدرتش که شکی نیست و الان بگیرید تا چند سال اینده نیاز به تعویض پردازنده نخواهید داشت. قابلیت اور خوبی هم داره و با یک کولر خوب تا 4 گیگاهرتز به راحتی اور میشه و افزایش قدرت قابل توجهی رو شاهد خواهید بود.

فقط به این تکته توجه کنید که اگر قصد گرفتن 6 هسته ای دارید حتما مادربردی انتخاب کنید که از سیستم تغذیه 8 فازی برای برق رسانی به CPU استفاده کنه. این طراحیهای 4+1 که رو بیشتر مادربردها هست جوابگوی 6 هسته ای نیست و تعداد موارد سوختگی این جور مادربردها بسیار زیاده !! برای 955 و چهار هسته ایها خوبن ولی برای تعذیه 6 هسته ایها به مدار تقذیه 8+2 فازی نیاز خواهید داشت تا کاملا خیالتون راحت باشه. هر دو برند اسوس و اسراک دو تا مادربرد خوش قیمت با قبلیتهای USB3 و Sata 6gb/s دارن که از مدار تغذیه 8 فاcزی هم استفاده میکنن.

asrock 880G extreme 3

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3

-------------------------------------------------------------

با این اوصاف اگر بخواهید 6 هسته ای بگیرید سیستم زیر با توجه به بودجتون پیشنهاد میشه. البته اگر میخواهید 6 هسته ای بگیرید حداقل باید 100 تومان دیگر رو بودجه بزارید تا یک گرافیک خوب هم بتونید بردارید .

asrock 880G extreme 3 = 140

این مادربرد قابلیت کراس فایر 8-8 هم داره ولی اون اسوس از کراس 16-4 پشتیبانی میکنه .

AMD phenom II X6 1090 = 255

4GB DDR3 Dual Channel 1333 = 55

Power : Green GP685B = 125

با حساب بودجه 700 تومان بودجه باقیمانده برای گرافیک 125 تومان خواهد بود که کارت خوبی نمیشه با این بودجه گرفت.

سالار جان ممنونم دوست گلم من منظورم مادربرد بود مرسی از راهنمایت مشکلی نداره 100 دیگم اضافه میکنم نکته 8+2 فاز هم قابل توجه بود که من دقتی بهش نداشتم چون مادر برد فعلیم هم از بهترینهای سری 45 گیگا هست مین خوب مثل زمین مرغوب و بدون ایراد برای ساختن ساختمان هست بهر حال حتما سعی میکنم به این نکات توجه کنم

قربانت clapping.gif

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...