رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام....

شما یک بودجه پایه برای ما مشخص کنید تا راحت تر بتونیم کمکتون کنیم. این حداقل هزینه منظورتون چقدر هست ؟؟

سالار جان ممنون از پاسختون...

والا مبلغ خاصی مد نظرم نیست....

منظورم از حداقل هزینه این بود چون کار خاصی با PC انجام نمیدم نمیخام زیاد هزینه کنم هر چی کمتر بهتر....

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سالار جان ممنون از پاسختون...

والا مبلغ خاصی مد نظرم نیست....

منظورم از حداقل هزینه این بود چون کار خاصی با PC انجام نمیدم نمیخام زیاد هزینه کنم هر چی کمتر بهتر....

چون برای استفاده از DVB میخواهید مادربردتون باید حتما از خازنهای جامد و با کیفیت استفاده کنه. در ضمن من گرافیک جدا رو هم از سیستمتون حذف میکنم و این مادربردی که معرفی میکنم گرافیک انبرد خوبی داره و تمام نیازهاتون رو براورده میکنه.

پردازنده هم دو هسته ای بر دارید که هم ارزون هست و هم قدرت خوبی داره.

CPU AMD 250 x2 : 64

ASrock 880GMH-LE/USB3 :90

2GB ddr3 1333 : 26

--------------------------

180 تومان

میشه قطعات رو اروزنتر هم براداشت ولی اونوقت سیستم دیگه خیلی کند میشه . پردازنده تک هسته ای دیگه دورش به سر اومده و خیلی محدودتون خواهد کرد. اگر در اینده قصد ارتقا داشتید این مادرربرد جای ارتقا خوبی هم داره. انبردشم قویه و اگر قصد فیلم دیدن هم داشتید و FULL HD میخواهید تماشا کنید مشکلی نخواهید داشت.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید

یه کیس میخوام تا سقف 300 تومن(فقط کیس) . واسه یه پسر بچه 12 ساله که میخواد فقط گیم بازی کنه لطفا پیشنهاد بدید .ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید

یه کیس میخوام تا سقف 300 تومن(فقط کیس) . واسه یه پسر بچه 12 ساله که میخواد فقط گیم بازی کنه لطفا پیشنهاد بدید .ممنون

با 300 تومان ثابت بستن کیس مخصوص بازی سیستم جالبی نمیشه و حق انتخاب بسیار محدود میشه و مجبور میشیم بریم سراغ قطعات قدیمی و از دور خارج شده استفاده کینم یا قطعات دسته دوم . اگر برای کارهای خونه یا اداری بود راحت میشد بست ولی برای بازی یک خرده بیشتر خرج کنید ضرر نمیکنید ............. اگر بتونید 100 تومان اضافه کنید کیس خوبی میشه بست و بازیها رو تا روزولوشن HD با فریم خوبی اجرا میکنه ! بعدها هم اگر 25 تومان بزارید کنار و رم رو بکنید 4 گیگ دیگه به کمبود رم هم نخواهد خورد. مادربرد اضافه شده جای ارتقا خوبی هم در اینده داره !

Asrock 770uCafe = 77

Athlon II X2 250 = 65

2GB ram DDR3 1333 = 26

Green 430-EU =50

5570 sapphire graphic Card = 105

Seagate 320GB = 38

DVD RW = 22

case perfect = 20

--------------------------

403

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون ولی 300 بیشتر نداره . لطفا با 300 تومن سیستم پیشنهاد بدید

دوست گلم سيستمي كه سالار جان پيشنهاد دادن خوبه چون ايشون بر مبناي كاري كه فرموديد ( بازي ) پيشنهاد قطعات دادن . حالا ميشه يه سري كارها كرد كه سيستم ارزون بشه ولي يه جورايي دور گيم با كيفيت بالا رو بايد خطر بكشيد عزيز

لینک به دیدگاه

دوست گلم سيستمي كه سالار جان پيشنهاد دادن خوبه چون ايشون بر مبناي كاري كه فرموديد ( بازي ) پيشنهاد قطعات دادن . حالا ميشه يه سري كارها كرد كه سيستم ارزون بشه ولي يه جورايي دور گيم با كيفيت بالا رو بايد خطر بكشيد عزيز

ممنون . اگه بعضی قطعات مپل رم دست دو باشه مشکلی نداره فقط بیشتر از 300 نشه .

لینک به دیدگاه

I-man عزیز فکر کنم شما یک تماس با خود جناب حسینی بگیرید ایشون بهتر میتونند در زمینه قطعات دست 2 راهنماییون و بستن اون سیستم راهنماییتون کنند.. شرمنده من الان اصلا قیمت قطعات دسته 2 دستم نیست . من هر جوری بخوام کم کنم سیستم کلا دیگه به درد بازی نمیخوره و احتمالا باید علاوه بر چند قطعه دیگر رو هم دسته 2 بردارید که از 300 بیشتر نشه . شرمنده کمکی از دست من بر نیومد . دیگه استاد همه جناب حسینی هستند که بهتر از همه از قیمتها خبر دارند .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام دوستان برای x61090

از کدوم مین استفاده کنم که یه جورایی به صرفه باشه در ضمن یه نیم نگاهی هم به آینده بتونه داشته باشه

asrock 880G Extreme3

asrock 890FX Deluxe4

چندتا انتخاب هم از گیگا دارم و از ایسوس ولی اونها 4+1 phase هستند اینها 8+2

ممنون از لطفتون

لینک به دیدگاه

تنها فرق اون دوتا مین اراک همون کراس فایر 16-16 برای 890FX و 8-8 برای 880G هست. کراس فایر 8-8 عملا هیچ فرقی با 16-÷6 نداره و جز تو resolution های eyefinity یا چند ملنیتوره به چشم نمیاد . از بین او دو تا 880 هم کارتو راه میندازه و مادربرد خوبی هست !

سراغ مادبردهای با مدار تغذیه 4+1 نرو .برای اطمینان خاطر خودت 8+2 بیگیر تا نگران سوختگی و اینها نباشی. تغذیه 1090 خیلی به مدار 4+1 به فشار میاره. تازه اگر VRM های با مقاومت بالا استفاده شده باشه احتمال آتیش گرفتنشم هست مثل برد MSI790FX-GD70

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گرامی

یه مادربرد درست و درمون - پرملات برای 1090 پیدا می شه اصلا ؟

چرا این ماردبردهای AMD ساپورت اینطوری شدن؟؟

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گرامی

یه مادربرد درست و درمون - پرملات برای 1090 پیدا می شه اصلا ؟

چرا این ماردبردهای AMD ساپورت اینطوری شدن؟؟

چجوری شدن ؟ :-?

چقدر میخواهی هزینه کنی؟

لینک به دیدگاه

چجوری شدن ؟ :-?

چقدر میخواهی هزینه کنی؟

به نظر فقیر تر از مادربردهای اینتل میان!

زیر بار زیاد دوام دارن؟

مثلا دنبال یه ماردبرد با دوال لن + دیباگر و درگاه PCI حداقل 3 تا می گشتم تو بازار نبود !

---

برای قطعات زیر مجموعا یک میلیون

پردازنده

مادربرد

رم

پاور

یک هارد با ظرفیت بالا

با سپاس

لینک به دیدگاه

MSI 890FXA-GD70 = 240

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/amd-890fx-roundup.html

PHENOM II X6 1090T = 250

2x2GB Kingmax 1600 = 72

Power Green GP635B-US= 100

HDD 1T =72

پیشنهاد میکنم 1 500 سامسونگ F3 و یک هارد 1 ترا گزین وسترن

SAPPHIRE HD 6870 1GB DDR5= 320

حدودا 1 ملیون

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خوبین بچه ها ؟

برا پل شمالی چه کولینگی بهتره ؟

موقع بازی کردن دماش تا 52 اینا میره بالا ( دمای اتاق 25-26 )

اینم مشخصات سیستم هست / ( همه کولینگ ها ایر استوک هستن ،)

CPU : Core i7 980x @3.46

Ram : 12GB 1066 kingston

VGA : 2xGTX580

MB : GigaByte X58A-UD7 rev.1

کیس هم چلنجر گرین هست

مرسی /

لینک به دیدگاه

سلام

دماش که خیلی خوبه

من x58 دارم در حالت عادی 51-52 هست و از وقتی sli کردم راحت 70 تا میشه در occt 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دماش که خیلی خوبه

من x58 دارم در حالت عادی 51-52 هست و از وقتی sli کردم راحت 70 تا میشه در occt

سلام

خوبین ؟

ولی من از بچه های آواژنگ پرسیده بودم می گفتن که نباید از 60 بیشتر بشه /

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

من خودمم نمی دونستم در یک فروم دیگه قبلا پرسیده بودم اینو بهم گفتند که این دماها برای x58 مشکلی نداره 

شایدم بستگی به مین داره که آواژنگ اینو گفته

لینک به دیدگاه

سلام. ممنون ميشم ي CPU خوب براي مين برد EliteGroup مدل P33T-A معرفي كنيد, قيمتش از 80 بالا تر نشه

لینک به دیدگاه

5300 یا 5400 میتونی بگیری

قیمتشون بین 65 تا 75 تومن هست

ویرایش شده توسط hamedy12
لینک به دیدگاه

با 500 تومن بهترین سیستم با مانیتور و بدون مانیتور رو لطفا پیشنهاد میدید ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سيستم زير با مانيتور مجموعش 500 تا 530 ميشه و به نظر من جزو سيستمهاي با نسبت كارايي به قيمت خوب هست:

MB: Elite A880-AD3

RAM: 2GB DDR3 1333 CL8

HDD: WD Caviar Green 500GB 32M Cache

CPU: Athlon II 255

CASE: Pars Green

LCD: Samsung 1945

Modem

Key + Mouse: Wireless A4Tech G5

ODD: Samsung 24X

Power: GP380

اگه بدون مانيتور بخواين تا 500 تومان، پيشنهاد من سيستم زير هست:

MB: Biostar TA880 HD SATA III

RAM: 2GB DDR3 1333 CL7 Geil

HDD: WD Caviar Black 1TB 64M Cache SATA III

CPU: Phenom II X555

CASE: Magnum II Green

Modem, Key, Mouse

ODD: Samsung 24X

Power: GP430A

البته براي گيم، هزينه كارت گرافيك به موارد فوق اضافه مي‌شه. ولي به نظر من با اين بودجه نمي‌شه يه سيستم خوب واسه گيم بست.

در نتيجه سيستمهاي پيشنهادي بالا در حالتي كه شما خوره گيم نباشيد تقريبا عالي هست (كارت گرافيك هر دو مين برد ATI 4250 هست كه خروجي HDMI دارند و براي مولتي مديا بسيار عالي هستند. بازيهاي معمولي را پاسخگو مي‌باشند. مين دومي Biostar داراي 128مگ سايد مموري هست كه به مراتب راندمان بهتري دارد)

اگه حتما مي خواي كارت گرافيك هم داشته باشه ميتوني تو سيستم دوم اين قطعات رو تغيير بدي:

MB: Biostar TA880

HDD: WD Caviar Green 500GB 32M

VGA: MSI R4670-2D1G/D3 ,, ATI Radeon HD 4670, GDDR3 1024M, 128 bits

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان و اساتيد

يه سيـستم ميخواستم ببندم . بودجه تا 500 هزار تومن نهايتــا 600 هزار تومن

اون قطعه هايي كه خودم انتخاب كردم واسه خريد رو براتون ميگم نظرتون رو در موردش بگين .

بد انتخاب كردم .. خوب انتخاب كردم

مثلا قطعه ها با هم مچ بشه يه چي كم و زياد نباشه

به كمكتون احتيــاج دارم 6.gif

Main Board

از اونجايي كه رو اين قطعه بيش از چيزاي ديگه حساسم مدل زير رو انتخاب كردم

Giga Byte H55M-D2H Intel 1156 - DDR3 -VGA ON - 6Sata

= 140 tooman

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=3572#sp

فكر ميكنم مادر برد بالا دو تا قطعه IDE بتونه ساپورت كنه .. اگه مادربردي در حد اندازه هاي اين ديديد كه IDE براي هارد و دي وي دي رايتر ساپورت كنه عالي ميشه چون ديگه لازم نيست هارد يك سال كار نكرده خودم رو دور بندازم + دي وي دي رايتر 33.gif

CPU

از دوران نوجواني به اينتل علاقه داشتم .. فقــط اينتل

Intel i3 550 3.2G / 4 M = 152 tooman

Fan Cooler اگه لازم هست چي بگيرم ؟

Garphic card

واقعا موندم .. ! اصلا نميدونم با مادربردي كه انتخاب كردم چه نوع كارت گرافيكي بهش ميخوره و مچ ميشه... اينم بگم كه زياد اهل بازي نيستم ولي بدم هم نمياد يعني معتادش نيستم

ترجيحا Nvidia Geforce رو بيشتر دوست دارم . اگه با اين مادربرد كارت گرافيك نخرم و بعدا بگيرم مشكلي پيش مياد ؟ اگه كارت گرافيك مناسب ديدين بگين با ذكر قيمتش

ضمن اينكه كارت گرافيكه به مادربرده بخوره مچ شه

RAM

Elixer 2 GB DDR3 (1600) =27 tooman

Elixer 4G DDR3 (1333)= 49 tooman

براي رم هم نميدونم واقعا چي كار كنم .. يه رم 2 گيگ DDR3 جواب ميده و مچ ميشه با

اين CPU كه انتخاب كردم يا اينكه كمشه ؟ حتما بايد 4 گيگ بندازم ؟

HARD

Western Digital 250Gb IDE دارم ( فقط مادربرد خوب پيدا بشه . هارد بهش بخوره راضيم)

DvD Writer

دارم ( فقط مادربرد خوب پيدا بشه .IDE ساپورت كنه .دي وي دي رايتر كار بده)

Power

يك ماه پيش Palm 230W گرفتم 17 تومن . حالا اگه ميدونيد اينم يك ماه كار نكرده اجباراً عوض كنم ؟ 17.gif و اگه بايد عوض كنم چي جنسي بگيرم ؟

Case

يه كيس 40 تومني كنار ميزارم .. فوقش بيش از اين نميشه ديگه !! نكته خاصي در انتخاب كيس اگه هست بگين

قطعه ديگه فكر نميكنم مونده باشه .. كيبورد . موس و اسپيكر هم دارم

راستي كارت صــدا اگه خيلي احتياجه اونم راهنمايي بفرمائيد . داخلي باشه يا خارجي باشه

خودم كه خيلي دوست داشتم كارت صدا external داشته باشم .

دوستان عزيز توجه داشته باشيد اگه قطعه اي معرفي يا پيشــنهاد ميدين ديگه بيش از 600 تومن نشه.. جيب من همينقدره 109.gif

چون هزينه هاي اسمبل فروشنده و ... هست كه بايد لحاظ كنم

اشانتيون هم چيزي ميدن فروشنده ها ؟4.gif

لینک به دیدگاه

با بودجتون قطعات بهتری میتونید ببندید .

مادربرد انتخاب شده جز بهترین مادریردهای 1156 در رنج ارزون قیمت هست و امکاناتش باعث میشه که اصلا در این رنج رقیب نداشته باشه ! البته شما asrock H55 pro رو هم میتونی انتخاب کنی که ا روزنتره( 115) و گرافیک انبرد هم وداره ولی در کل p55 pro USB3 سرتره!

در مورد کیس تو اون رنج قیمت مگنوم 2 از شرکت گرین بهترین انتخاب هست . هم تهویه عالی داره و همین طرح جدید هست که پاور پایین کیس قرار میگیره. از نظر جاداری هم کیس بسیار ایده الی هست.

پاور هم از سری EU شرکت گرین با خروجی 430 هست که برای کار شما کاملا کیفایت میکنه و خدمات پس ار فروش گرین هم کم کمش میشه گفت عالی هست.

رم حداقل 4 گیگ بر دارید چون هم خیلی رم ارزون شده و هم حداقل بر سیستم های به روز 4 گیگ هست.

پردازنده هم اصلا قابل مقایسه با i3 550 نیست و یک سر و گردن ازش بالاتره ! 760 4هسته فیزیکی داره و از قدرت بسیار بالایی برخورداره.

برای گرافیک با 100 تومان فقط یک انتخاب دارید که اونم geforce 240 DDR5 از برند gainward هست . توجه داشته باشید حتما DDR5 باشه !!!!!!! دونوع DDR2 و DDR3 هم داره که به درد نمیخوره !!!!

asrock p55 pro usb3 140

i5 760 225

ram 1333 2x2G 47

Green GP430A-EU 48

Magnum 2 44

Gaiward 240 DDR5 102

---------------------

706

شرمنده 6 تومان بیشتر شد ولی شما تو بازار اروزنتر هم میتونی پیدا کنی و این قیمتا 100% نیست.

البته با این بودجه از AMD میشه یک 6 هسته ای بست که در کل از سیستم اینتل قویتر خواهد بود و هزینه اضافیش رو میشه رو گرافیک بهتر گذاشت ! به هرحال اگر مایل بودید بگید به شما سیستم AMD هم معرفی میکنم.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

البته با این بودجه از AMD میشه یک 6 هسته ای بست که در کل از سیستم اینتل قویتر خواهد بود و هزینه اضافیش رو میشه رو گرافیک بهتر گذاشت ! به هرحال اگر مایل بودید بگید به شما سیستم AMD هم معرفی میکنم.

دستت درد نكنه از راهنمايي دوست عزيز . يه جورايي با اين حرف وسوسه شدم برم سراغ AMD اما محتاط بايد عمل كنم

اگه پردازنده AMD بخوام بگيرم يه چيزي بايد باشه كه از i3550 سرتر باشه و تو حد اندازه هاي i5 760 باشه كه بعدا پشيمون نشم . آبرمون هم جلو دوستامون نره !!

فرق i3 تا i5 چيه ؟ اين اعداد . i5 يعني پنج هسته اي ؟

مثلا يك پردازنده مثل X6 1055T Box 2.8G/9M با i5 760 Box 2.8G/8M .. كدومش پرقدرت تره .. از نظر قيمت اينا زمين تا آسمون فرق ميكنن

يا مثلا X4 955 Box 3.2G /8M قيمتش 160 تومنه اما 3.2 هست .. آيا اين با يه پردازنده اينتل كه سري i5 760 2.8G/8M سرتره ؟

X6 يعني شش هسته اي ؟

كلا تو خريد CPU مبنا رو روي هسته ها بزارم يا قدرت هرتز CPU ؟ ممنون ميشم يه توضيح كاملي بدي از سردرگمي بيام بيرون

مادر برد هاي MSI رو چطور ميبينيد ؟ انتخاب مادربرد از هر چيزي برايم مهم تره

يه سيستم پيشنهادي خوب كه از 600 هزار تومن تجاوز نكنه با AMD معرفي كنيد . ممنــون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...