رفتن به مطلب

بهترین روش خرید کالا از خارج از کشور چی هست ؟ لطف کنید نظراتتون رو بگید ممنون میشم دوستان

Arsa Vista Shop
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک نگاهی به قیمت های دلاری کالاها بنداز ، ببین دلار به چه قیمتی میتونی تهیه کنی ، در نهایت میبینی صرفه ی زیادی نداره و منطقی اینه که فعلا صبور باشی .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، OmidArash گفته است :

یک نگاهی به قیمت های دلاری کالاها بنداز ، ببین دلار به چه قیمتی میتونی تهیه کنی ، در نهایت میبینی صرفه ی زیادی نداره و منطقی اینه که فعلا صبور باشی .

سلام 

منطق درست اینه ک 100% از خارج از کشور خرید کنند چون میتونن دلار 4200 برای رفتن تهیه کنند و دلیل برای خرید دلار دارند 

در مورد اوردن قطعات هم من پیشنهاد میکنم در راه رفتن از مرز بان بپرسید بالاخره کسی توی فرودگاه پیدا میشه ک جوابتون رو بده 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، The.13east گفته است :

سلام 

منطق درست اینه ک 100% از خارج از کشور خرید کنند چون میتونن دلار 4200 برای رفتن تهیه کنند و دلیل برای خرید دلار دارند 

در مورد اوردن قطعات هم من پیشنهاد میکنم در راه رفتن از مرز بان بپرسید بالاخره کسی توی فرودگاه پیدا میشه ک جوابتون رو بده 

دوست عزیز با 500 یا 1000 دلار 4200 تومنی که تو سفر میدند بهشون میتونن یه 1070 یا یه 1080 بخرند ، احتمالا باید هوا میل کنند و پیاده مسیر رو طی کنن ؟ مابقی قطعات هم میتونن با یک اسلحه پلاستیکی به دست بیارند !

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

دوست عزیز با 500 یا 1000 دلار 4200 تومنی که تو سفر میدند بهشون میتونن یه 1070 یا یه 1080 بخرند ، احتمالا باید هوا میل کنند و پیاده مسیر رو طی کنن ؟ مابقی قطعات هم میتونن با یک اسلحه پلاستیکی به دست بیارند !

تا جایی من میدونم مسخره ترین قیمت رو گرافیک در حال حاظر دارند و مثل اینکه شما اخیا چک نکردید قیمت جهانی کارت گرافیک رو چون با 500 دلار میشه 1070 تی ای گرفت در بعضی مواقع بستگی به جایی داره ک  در حال سفر هستند ک بتونند از فروشگاه ها معتبر جهانی خرید کنند یا نه 

و در ضمن شرکتای مسافر بری اگر آشنا داشته باشید از پاسپورت بقیه براتون اقدام به خرید دلار میکنن و میتونن بهتون کمک کنن در این زمینه  چون بعضی ها هستند که به 1000 دلار کامل برای سفر تفریحی نیازی ندارند 

ویرایش شده توسط The.13east
لینک به دیدگاه

چی بگم والا.میترسم هیچوقت قیمتا تو ایران درست نشه و تا اخر عمر حسرت یه pc تو دلم بمونه.تو بازارچه لیون هم نامردا سیستمای پارسالشون رو بازم گرون میدن وگرنه اگه کسی با قیمتی که پارسال خرید کرده بفروشه ازش میخرم(که اینجور آدمی لااقل توی ایران پیدا نمیشه...) .الان تمامی قطعات pc به غیر از رم(که بازهم نسبت به ایران خیلی ارزونتره)توی دنیا قیمت درست و معقولی دارن.نمیدونم کی ایران میخاد درست شه...لعنت بر باعث و بانی اش

لینک به دیدگاه

قطعاتی مثل RAM یا CPU رو میشه مسافری آورد اما کارت گرافیک و قطعات حجیم دردسرش خیلی زیاده، تو چمدون که نمیشه گذاشت، تو ساک دستی هم توی فرودگاه چک میکنند متوجه میشن حقوق و عوارض ورودیش رو از شما اخذ می کنند و قیمت نهایی شبیه همون چیزی در میاد که در داخل قطعه رو بخرید - تازه بدون گارانتی.

مسافری میتونید از خارج CPU رو تهیه کنید، این منطقی ترین خریده، فوقش تو ایران میفروشین باهاش گرافیک میخرین.

لینک به دیدگاه

هیچ رقمه برات نمیصرفه رفیق ، با 1000 دلاری که اونم یه بار تو سال میخوان بدن بهت و هزینه سفر و خروجی و ... هیچ رقمه برات نمیصرفه. شرکتهای وارد کننده قطعه مثل لک لک و مالتینا و اینام وضعشون بدتر

من یه مدت تو نخ اینجور چیزا بودم ولی دیدم که همین از داخل بخری با هر قیمتی هم باشه صرفش بیشتره

تنها حالتی که برات صرف داره اینه که یه مسافر ترجیحا آشنا (مثل فک و فامیل و دوست )  از خارج قصد عزیمت به  ایران رو داشته باشه و یه مدت بخواد بمونه اینجا ، بهش بگی قطعه با خودش بیاره و تو اینجا باهاش ریالی حساب کنی که در واقع خرج موندنش تو ایرانه

لینک به دیدگاه

میتونید یه لپ تاپ گیمینگ بخرید و بازش کنید   و بگید دانشجو هستم و لپ تاپمه

یا اینکه رم و سی پی یو بخرید بیایید توی همین انجمن با قیمت خوب بفروشید سر هر کدوم  300 - 400 تومن بخدا سود میکنید راحت

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، OmidArash گفته است :

صبور ؟

دوست عزیز از این هم بد تر میشه چی چیو صبور باشن ملت ؟

داریم بد بخت میشیم شما هنوز فکر میکنید میخواد اوضاع اوکی شه :)))

لینک به دیدگاه

ram ssd cpu حتی پاور هم میشه بیاری البته اگه از توی قاب درش بیاری و کارتنش رو تا کنی و کابلاشو جدا بزاری  من 3 تا پاور be quite  اینتوری برام آوردن قبلا

مادربرد و کارت گرافیک رو بی خیال شو .چونکه کارتن بزرگی دارن و کلی پول گمرک ازت میگیرن.

موس فن کیس اینها هم راحتی آوردنش

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

قطعاتی مثل RAM یا CPU رو میشه مسافری آورد اما کارت گرافیک و قطعات حجیم دردسرش خیلی زیاده، تو چمدون که نمیشه گذاشت، تو ساک دستی هم توی فرودگاه چک میکنند متوجه میشن حقوق و عوارض ورودیش رو از شما اخذ می کنند و قیمت نهایی شبیه همون چیزی در میاد که در داخل قطعه رو بخرید - تازه بدون گارانتی.

مسافری میتونید از خارج CPU رو تهیه کنید، این منطقی ترین خریده، فوقش تو ایران میفروشین باهاش گرافیک میخرین.

,واقعا حرف درستی بری قطعه باری با هرینه ها و غیره اش میبینی همتراز قیمت داخلی هست تازه بدون گارانتی

منم یه زمانی افتاد تو سرم چون پسر عم هام یکیش استرلیا هست یکیش انگلیس ..... هر چی حساب و کتاب کردم دیدم خرید داخل بهتره چون قیمتی که تو سایت های اینترنتی میبی مثل آمازون باید + 10-15 درصد تکس یا مالیات کنی   مثلا یه رم 200 دلاری با تکش در میاد 220 اصلا دلار رو همین قیمت آقایون هم حساب کینم 220*4200= 924 هزار تومن تازه فقط خزید اونجا + هزینه های ارسالی 

پس نهایتن همین در میاد .....

لینک به دیدگاه

کسی اطلاعی داره من میتونم با خودم دوربین نیکون D850 بیارم ؟؟اونجا باهاش عکاسی هم کنم و کارتناشم دور بندازم . چون واقعا بدردم نمیخوره

دو ماه دیگه میخوام برم روسیه برا جام جهانی برگشتنی هم اکنجا دوربین بخرم بیارم با خودم . 

شدنی هست؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

کسی اطلاعی داره من میتونم با خودم دوربین نیکون D850 بیارم ؟؟اونجا باهاش عکاسی هم کنم و کارتناشم دور بندازم . چون واقعا بدردم نمیخوره

دو ماه دیگه میخوام برم روسیه برا جام جهانی برگشتنی هم اکنجا دوربین بخرم بیارم با خودم . 

شدنی هست؟؟

بله میشه، یه دونه میشه.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دوست عزیز گرافیک که چیزی نیست  گمرکی نمی خواد قاطی لباس و بقیه لوازم شخصی میزاری عمرا کسی نگاشم کنه

من به اقوام سفارش مانیتور 28 اینچ 4k دادم تو سفرهوایشون همراه خودشون بیارن کلا 80 هزارتومن گمرکی گرفتن !! البته باید دقت کرد پیچیدگی خاص هر کشور ومنطقه دارد من از انگلستان سفارش دادم بعد برگزیت ارزش پوند به شدت ریخته بود اینجا 4600 تومن رسیده بود البته اونجا کالایی میخری آخر سال( tax season)باید مالیاتشم بدی چون اقوام تحت قرار داد یک کمپانی یه showroom دارن به اصطلاح سفارش برای خودشون میگیرن کمپانی مالیاتش بهشون پس میده اون وقت جنس ورمیداریم میاریم ایران ?  مانیتور تقریبا برام 1میلیون 200 افتاد جریان برای عید پارسال هست العان کف قیمت یک مانیتور 4k  نگاه کردم 2.5 میلیونه!!

نکته مهم

خط قرمز گمرک خیلی گیر شدید میدن imac یا کالایی که مستقیم made in usa باشه ممکنه توقیف یا گمرک خیلی سنگین بزنن دوستان به خیلی از روش ها imac وارد میکنن اینجا بفروشن  چون سود خیلی خوبی داره تو کمتر قطعه کامپیوتری دیدم 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

,واقعا حرف درستی بری قطعه باری با هرینه ها و غیره اش میبینی همتراز قیمت داخلی هست تازه بدون گارانتی

منم یه زمانی افتاد تو سرم چون پسر عم هام یکیش استرلیا هست یکیش انگلیس ..... هر چی حساب و کتاب کردم دیدم خرید داخل بهتره چون قیمتی که تو سایت های اینترنتی میبی مثل آمازون باید + 10-15 درصد تکس یا مالیات کنی   مثلا یه رم 200 دلاری با تکش در میاد 220 اصلا دلار رو همین قیمت آقایون هم حساب کینم 220*4200= 924 هزار تومن تازه فقط خزید اونجا + هزینه های ارسالی 

پس نهایتن همین در میاد .....

tax قبول دارم کار هر کسی نیست دور زدنش هر قطعه ای با قطعه دیگه فرق داره  بسته به شرایط من ترجیح میدم cpu و مادربورد از همین داخل تهیه کنم ولی پارسال یه دوره ایی  قحطی  cpu شد تو بازار به خصوص i5 وi7 دلار 3700 بود قیمت حدود همین العان که دلار بالای 6000 تومن بود عملا دوباره به لطف مسئولین قیمت دوباره برگشت

رم قطعه ای هست وارداتش آسان  تقریبا به قیمتش روزش اینجا موجوده 

https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&IsNodeId=1&N=100196107 601190328 601275378

کف قیمت کیت رم 16 براش 150 دلار فی 6000 میشه 900 هزارتومن

ولی کارت گرافیک از نزدیک بررسی میکنم 1ماهه اخیر 30% قیمتش افت کرده 

https://www.newegg.com/global/uk/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&IsNodeId=1&N=100196022 600358543 600494828 601294831

با پوند 8500 کارت 1060 شش گیگ باید 1/900 باشه 

rx 570 هشت گیگ 2 میلیون

rx580 هشت گیگ 2/200

با قیمت دلارش کمتر درمیاد اگر ارز 4200 بگیرن خیلی خیلی کمتر میشه قیمت ها  در کل

فروشنده ها و واردکننده مجبور هستن قطعه به فروش برسانند هر چقدر احتکار کنن تو انبارها چکهاشون باید پاس کنن حتی اگر مایل به واردات هم نباشن !!

اگر واردات به کلی متوقف شود موجودی انبارها صفر میشه همانطور که آقای حسینی و دیگران هشدار میدن بحران تو صنف رایانه ایجاد خواهد شد و فروشندگان کارمندها اخراج میکنن یه سری بیکار به آمار بیکاران اضافه میشه چون اصولا هیچ اعتقادی برای جلوگیری از بحران ها وجود نداره حتما باید یه بحرانی ایجاد شه کاسه چه کنم چه کنم دستشون بگیرم برای رفعش تلاش کنن در صورتی که قبل از این جلوش میتونستن بگیرن !!

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Abolfazl8080 گفته است :

سلام.اگه بخوایم از خارج قطعه وارد کنیم چجوریه؟با این قیمتایی ک الان هست تنها راه چاره همینه.منظورم اینه که اگه من برم یه کشوری به قصد مسافرت و از اونجا برا خودم ی سیستم بخرم،میتونم به راحتی بیارم ایران؟یا نیاز به دنگ و فنگ داره؟دوستان کسایی ک اطلاع دارن پاسخ بدن.شرمنده اگه سوالم کمی بچگانه بود چون در این زمنیه هیچ اطلاعی ندارم

باید کارت بازرگانی بگیری. حقیقتش اگر مغازه داشته باشی یا ملک تجاری کار زیادی نداره. باید عضو اتاق بازرگانی بشی.

بعدش باید وارد کنی(سرمایه داشته باشی)

اگرم منظورت تک و توک هست نه ارزش نداره وارد کنی چون اینا ارز 4200 جور میکنن برا خودشون بعد با ارز 14200 تومنی میفروشن.

صیف هم رفت در لیست تحریم خزانه داری ببینم چطور میخاد فرار کنه بره استرالیا.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود.

قابل توجه دوستان.

دلار تو فرودگاه که قبلش باید پولش به بانک ملت پرداخت کنید، سقف دلار مسافرتی ۳۰۰ دلار هست(اینم تازه زمانی که دلار  آزاد۳۲۰۰ تومان بود).

شما  خرید کردن رو دلار ۷۰۰۰ تومان حساب کن .

اصلا با عقل جور در میاد ج ا   1000$ مسافرتی بده!

در ضمن نکته ای خیلی از دوستان اطلاع ندارن اینجا یاداور میشم: اگر شما در بانکها ایرانی ، ارز خارجی سپرده کرده باشی، وقتی میری ارزتو بگیری ، بهت ازز نمیدن بابت ارز شما ،ریال ملی بابت هردلار هم ۴۲۰۰۰ریال بهت میدن.

لینک به دیدگاه

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

برند کورسیر همونطور که میدونید قطعاتش یا وارد نمیشن یا اگر وارد بشن قیمت هاشون خیلی تخیلی هست

حالا ما به یکی از دوستانمون پیشنهاد دادیم که در طی واردات یه سری قطعات کورسیر هم بیارن

حالا میخواستم از دوستان بپرسم چه چالش هایی در این زمینه ممکن هست براشون پیش بیاد و آیا قطعات کورسیر مثل واترکولر و پاورش اصلا طرفدار آنچنانیی دارن؟

لینک به دیدگاه

کورسیر تقریبا یکی از برند های با کیفیت و البته گرون بازار هست ( حتی خارج از ایران ) تقریبا معادل اپل .

سایر تولید کننده ها ی قطعات هم کورسیر رو مبنای خودشون قرار میدن ولی با قیمت کمتر محصولاتشون رو عرضه میکنن

یجورایی قطعات کورسیر برای افرادی هست که کامپیوتر High End دارند و دوست دارند بقیه قطعاتشون هم بالارده باشه .

در ایران بیشتر سیستم های میانرده و اقتصادی طرفدار داره (حتی زمان دلار ۳۵۰۰ ) و خریدار بیشتر بودجه رو صرف گرافیک و پردازنده میکنه . در مقابل قطعات کم اهمیت تر مثل خنک کننده پردازنده و پاور و فن رو با کمترین قیمت تهیه میکنه .

الان که برند های پر فروش بازار هم توی فروش به مشکل اساسی برخورد کردند . قطعات کورسیر حداقل در وضعیت فعلی پتانسیل وارد شدن رو ندارن .

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

برند کورسیر همونطور که میدونید قطعاتش یا وارد نمیشن یا اگر وارد بشن قیمت هاشون خیلی تخیلی هست

حالا ما به یکی از دوستانمون پیشنهاد دادیم که در طی واردات یه سری قطعات کورسیر هم بیارن

حالا میخواستم از دوستان بپرسم چه چالش هایی در این زمینه ممکن هست براشون پیش بیاد و آیا قطعات کورسیر مثل واترکولر و پاورش اصلا طرفدار آنچنانیی دارن؟

داداش چالش تهیه قطعات توی تعداد هست و گرنه 10 تا پاور وارد کردن هیچ صرفه ای نداره و هزینه اون مثل داخلی ها شده و هنوز هزینه های گارانتی کردنش هم برای فروش میمونه و ینی در کل گرون تر از کالای وارد شده در میاد 

ولی اگر بتونید از چین به صورت واسطه توسط یه شرکت غیر ایرانی از خود شرکت کرسیر خرید کنید و بعد از دبی وارد ایران کنید قیمت به صرفه ای در میاد توی تعداد بالا و وارد کردن کاملا صرفه داره 

لینک به دیدگاه

نظر دوستان راجب قطعات ریفر شرکتی چی هست؟

تو سایت کورسیر دیدم برخی قطعات ریفر ۴۰-۵۰$ زیر قیمت آک هستن که خیلی کم هست!

لینک به دیدگاه

سلام.

کار خیلی خوبیه.قطعا کورسیر یه برند نام آشنا برای اهل فن و دوستداران pcgaming هست.

بنده خودم یه مدت دنبال همینکار بودم .مطمعنا تو زمینه پاور و واتر کولر رقیب نداره توی رم هم با جی اسکیل رقابت میکنه .کیبورداش که معرکن وفنهای خوب اما زیادی گرونی داره.

البته بنظرم یکم صبر کنید.بنده طی تماس تلفنی با تخت جمشید و جویا شدن وضعیت وارداتشون مطلع شدم که تا 1ماه دیگه بار جدیدشون میرسه والبته بیشتر توضیح ندادن.منم نمیتونستم منتظر بمونم وپاور موردنظرمو(یک مدل پایینتر)خریداری کردم به صورت دست دو.

اگر هم قصدتون نهایی شد پاور تو اولویت باشه سری tx-rmi-hxi-axi  و بعدش واترکولر خصوصا سری جدید pro و بعدش هم رمvengeance rgb-dominator.چون با وجود کورسیر خرید سایر برندای موجود در ایران مثل کولر مستر اشتباه بزرگیه ومصرف کننده های ایرانی هم همیشه دنبال بهترین ها هستند.سمت فن وموس وssd هاش نرید با اینکه خوبن اما خواب جنستون بالامیره ودیر فروش میرن.کیس هم اگه قصدشو داشتیید حتما 570xباشه توی لیستتون.خیلی هارو میشناسم از طریق آمازون وواسطه با چه هزینه گزافی این کیس رو خریدن چون واقعا عالیههه(البته اگه کیس میصرفه براتون)

درمورد کالاهای ریفر هم بهتره به شدت دوری کنید اینکارو تخت جمشید کرده بود برا بعضی از اجناس مثل ssd وگندش هم دراومد وآبروشون هم رفته.

خلاصه که بنده به شدت با اینکارتون به شرطی که قیمت ها عادلانه وخوب باشن موافقم وخودم از خریدارا وطرفدارای پرو پا قرص کورسیر هستم(کیس وکیبورد فعلا لازم دارم)

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

درمورد کالاهای ریفر هم بهتره به شدت دوری کنید اینکارو تخت جمشید کرده بود برا بعضی از اجناس مثل ssd وگندش هم دراومد وآبروشون هم رفته.

درود برادر متشکر بابت پاسخگویی و نظراتتون

منطور بنده از وارد کردن ریفر این بود که به عنوان ریفر وارد کنیم و به عنوان ریفر هم بفروشیم که قیمت هاش مناسب تر در بیاد و دوستان که بودجه کمتری دارند هم بتونند تهیه کنند

تخت جمشید از وقتی من یادمه ماه بعد اجناس جدیدش میرسید!!

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

درود برادر متشکر بابت پاسخگویی و نظراتتون

منطور بنده از وارد کردن ریفر این بود که به عنوان ریفر وارد کنیم و به عنوان ریفر هم بفروشیم که قیمت هاش مناسب تر در بیاد و دوستان که بودجه کمتری دارند هم بتونند تهیه کنند

تخت جمشید از وقتی من یادمه ماه بعد اجناس جدیدش میرسید!!

خواهش میکنم

بنظرم درکل کار خوبی نیست چه بگید که ریفره چه نه. چون دید خوبی نسبت به ریفر تو جامعه نیست طبیعی هم هست چون هر کدوم از کالاهای ریفر یه دلیل متفاوت داشتن که ریفر شدن یکی واقعا خرابی سفت وسخت داشته یکی هم فقط تو حمل ونقل جعبش خراب شده مشتری نخاسته پس فرستاده.اینجور چیزا خریدشون ریسک هست خصوصا قطعه ای مثل پاور که قلب سیستمه .بعید میدونم تمایل چندانی به خرید ریفر باشه(حداقل تو من نیست).نگران قیمت هم نباشید با اینکه قیمتاشون نسبتا بالاس اما ارزش هزینه رو داره وکسی که قصد خرید این برند رو  داشته باشه اینو میدونه که پول الکی نمیده.

در مورد تخت جمشید بنده آبان که شروع کردم به جمع کردن سیستم جدیدم تماس گرفتم گفتن که برنامه ای فعلا برای واردات جدید ندارن یه بار هم تو تلگرام با پشتیبانیشون صحبت کردم توی زمستون باز هم همینو گفتن اما حدود 10روز پیش گفتن 30تا35روز دیگه.حالا دیگه راست یا دروغش با خودشون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...