رفتن به مطلب

سوال از کسایی که از کیس گرین استرایکر (striker) استفاده میکنن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

لطفآ دوستانی که از کیس گرین استرایکر و کولر های بادی حرفه ای و حجیم برای خنک کردن cpu استفاده میکنن اسم کولر و در صورت امکان ارتفاع اون رو اینجا بزارن. قصد خرید Deepcool Assassin III یا Deepcool AS500 رو داشتم اما ظاهراً کیس از لحاظ ارتفاع با هیچکدوم سازگار نیست.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Tetro گفته است :

سلام

لطفآ دوستانی که از کیس گرین استرایکر و کولر های بادی حرفه ای و حجیم برای خنک کردن cpu استفاده میکنن اسم کولر و در صورت امکان ارتفاع اون رو اینجا بزارن. قصد خرید Deepcool Assassin III یا Deepcool AS500 رو داشتم اما ظاهراً کیس از لحاظ ارتفاع با هیچکدوم سازگار نیست.

ارتفاع یا عمق؟

ابعاد کیس مورد نظر : 200 × 485 × 525 میلی‌متر

20سانت ظاهرا قطر بیرونی داره. 

Deepcool Assassin III

155 × 77 × 129 میلی متر

قطر اینم 15.5 سانت است

بسته میشه ولی لب به لب میشه

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان Be quiet Dark rock 4 رو روش نصب کرده بود تقریبا به پنل چسبیده بود

لینک به دیدگاه

در ۵۲ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است :

ارتفاع یا عمق؟

ابعاد کیس مورد نظر : 200 × 485 × 525 میلی‌متر

20سانت ظاهرا قطر بیرونی داره. 

Deepcool Assassin III

155 × 77 × 129 میلی متر

قطر اینم 15.5 سانت است

بسته میشه ولی لب به لب میشه

ببخشید، منظورم عمق بود.

ابعاد کیس اینجا ملاک نیست، فضای نصب کولر ملاکه که توی سایت گرین یه جا زده ۱۶۰ میلی متر و جای دیگه زده ۱۵۷ میلی متر. ابعاد Deepcool Assassin III رو هم توی سایت خودش زده 165×138×135.

لینک به دیدگاه

در ۱۳ دقیقه قبل، Aminj گفته است :

یکی از دوستان Be quiet Dark rock 4 رو روش نصب کرده بود تقریبا به پنل چسبیده بود

تا چه حد چسبیده بود؟ امکانش هست که پرس و جویی کنین از دوستتون ببینین چقدر فاصله داره با پنل اکریلیک؟

لینک به دیدگاه

وقتی میخوای این همه پول بابت یه کولر بادی بدی بهتر نیست یه واتر کولر بخری؟؟

فشاری که سنگینی این کولر به مادر برد در دراز مدت میاره  باعث میشه که قطعات اطراف سی پی یو یا اصلا سوکت سی پی یو به مرور زمان لحیم سردی پیدا کنه.

این در صورتی خوبه که شما مادر برد افقی نصب کنی نه عمودی

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

وقتی میخوای این همه پول بابت یه کولر بادی بدی بهتر نیست یه واتر کولر بخری؟؟

فشاری که سنگینی این کولر به مادر برد در دراز مدت میاره  باعث میشه که قطعات اطراف سی پی یو یا اصلا سوکت سی پی یو به مرور زمان لحیم سردی پیدا کنه.

این در صورتی خوبه که شما مادر برد افقی نصب کنی نه عمودی

واترکولر گرین Glacier 360 EVO دارم اما یه هفته پیش خود به خود تصمیم گرفت که فقط روشن باشه ولی کاری انجام نده؛ همه چیزش روشنه و پمپ هم rpm اش توی بایوس روی ۳۰۰۰ هستش ولی cpu رو خنک نمیکنه.

ادیت: این کولر انتخاب نهاییم نیست و موارد دیگه ی مثل deepcool AS500 رو هم مد نظر دارم. شما هم پیشنهادی دارین ممنون میشم به اشتراک بزارین.

ویرایش شده توسط Tetro
لینک به دیدگاه

من روی این کیس یه Tuniq Tower 120 Extreme عطیقه دارم. ارتفاع کولر بگفته سازنده 150.7mm هست و در حال حاضر 10.8mm با پنل اکریلیک کیس من فاصله داره.

با این حساب، عمق ما حدود 161.5 در میاد که به عدد 160 گفته شده نزدیکتره. ناگفته نمونه که ارتفاع پیچ های استند مادربرد، سفتی پیچ های فنر کولر و کمی مارجین خطا توی محاسبه عدد نهایی دخیله.

پ.ن: من تجربه خوشایندی با کولر های بادی نداشتم. در کنار فشار لنگری‌ای که به مادربرد وارد میکنه، مزاحم خروج مستقیم هوای گرافیک از بالای کیس میشه؛ مگر اینکه پنل کیس رو باز بذارید یا فن های قدرتمندی برای اگزاست از بالا داشته باشید، که در حالت دوم، سی‌پی‌یو هوای گرم گرافیک رو بازیافت میکنه. اما از مزیت های کولر بادی مثل طول عمر بالا، هزینه نگه داری پایین و ظاهر خشن‌شون هم راحت نمیشه گذشت.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Tetro گفته است :

واترکولر گرین Glacier 360 EVO دارم اما یه هفته پیش خود به خود تصمیم گرفت که فقط روشن باشه ولی کاری انجام نده؛ همه چیزش روشنه و پمپ هم rpm اش توی بایوس روی ۳۰۰۰ هستش ولی cpu رو خنک نمیکنه.

ادیت: این کولر انتخاب نهاییم نیست و موارد دیگه ی مثل deepcool AS500 رو هم مد نظر دارم. شما هم پیشنهادی دارین ممنون میشم به اشتراک بزارین.

چرا واتر کولر رو گارانتی نمیکنید؟

لینک به دیدگاه

در ۱۰ ساعت قبل، Tetro گفته است :

سلام

کولر as500 بازدهی فوق العاده ای داره و تو تست ها از پس ۹۹۰۰k براومده. اندازه هم چون درب بغل کیس از نوع پلکسی نازک هست، به احتمال زیاد میشه نصب کرد با این شرایط که کاملا به درب میچسبه و یا احیانا کمی به پلکسی فشار میاره که چون از نوع نازک هست و یک مقدار انعطاف داره، بازم نباید مشکلی باشه.

البته واترکولر رو هم میتونید بفرستید گرین تا براتون سرویس کنن، حتی اگه گارانتیش تموم شده باشه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، pKasra گفته است :

من روی این کیس یه Tuniq Tower 120 Extreme عطیقه دارم. ارتفاع کولر بگفته سازنده 150.7mm هست و در حال حاضر 10.8mm با پنل اکریلیک کیس من فاصله داره.

با این حساب، عمق ما حدود 161.5 در میاد که به عدد 160 گفته شده نزدیکتره. ناگفته نمونه که ارتفاع پیچ های استند مادربرد، سفتی پیچ های فنر کولر و کمی مارجین خطا توی محاسبه عدد نهایی دخیله.

پ.ن: من تجربه خوشایندی با کولر های بادی نداشتم. در کنار فشار لنگری‌ای که به مادربرد وارد میکنه، مزاحم خروج مستقیم هوای گرافیک از بالای کیس میشه؛ مگر اینکه پنل کیس رو باز بذارید یا فن های قدرتمندی برای اگزاست از بالا داشته باشید، که در حالت دوم، سی‌پی‌یو هوای گرم گرافیک رو بازیافت میکنه. اما از مزیت های کولر بادی مثل طول عمر بالا، هزینه نگه داری پایین و ظاهر خشن‌شون هم راحت نمیشه گذشت.

با این ابعاد که نمیشه از هیچکدوم از کولر های حرفه ای و نیمه حرفه ای استفاده کرد. جالبه کیس G6 که گرین روی فضای زیادش مانور زیادی داده ۱۶۵ میلیمتر عمق داره.

تنها دلیلی که منو به فکر گرفتن کولر بادی انداخته خراب شدن واترکولر فعلیم و صدا و قیمت نسبتا پایین و عمر بالای این کولر ها هست.

در 9 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

چرا واتر کولر رو گارانتی نمیکنید؟

در 35 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

کولر as500 بازدهی فوق العاده ای داره و تو تست ها از پس ۹۹۰۰k براومده. اندازه هم چون درب بغل کیس از نوع پلکسی نازک هست، به احتمال زیاد میشه نصب کرد با این شرایط که کاملا به درب میچسبه و یا احیانا کمی به پلکسی فشار میاره که چون از نوع نازک هست و یک مقدار انعطاف داره، بازم نباید مشکلی باشه.

البته واترکولر رو هم میتونید بفرستید گرین تا براتون سرویس کنن، حتی اگه گارانتیش تموم شده باشه.

گارانتیش تموم شده و هزینه تعمیرش رو هم که میگن ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومنه. به نظر شما بدن تعمیر کنم مثل اولش میشه؟ اصلا پمپ قابل تعمیر هست؟ چند روزه با خدمات پس از فروش گرین تماس میگیرم اما جوابی نگرفتم.

کولر AS500 رو توی سایت خودش زده ۱۶۴ میلیمتره و توی سایت tomshardware زده ۱۷۱ میلیمتر؛ در هر صورت فکر نکنم با کیس من سازگار باشه. به احتمال زیاد کولر رو از دیجی کالا میگیرم و تست میکنم ببینم جا میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

درود دوستان

بنده این کیس رو قبلاً داشتم، کولر Le GRAND MACHO RT هم روش نصب کردم و مشکلی نداشت، چند میل هم فاصله تا درِ پلکسیش داشت

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، Tetro گفته است :

گارانتیش تموم شده و هزینه تعمیرش رو هم که میگن ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومنه. به نظر شما بدن تعمیر کنم مثل اولش میشه؟ اصلا پمپ قابل تعمیر هست؟ چند روزه با خدمات پس از فروش گرین تماس میگیرم اما جوابی نگرفتم.

کولر AS500 رو توی سایت خودش زده ۱۶۴ میلیمتره و توی سایت tomshardware زده ۱۷۱ میلیمتر؛ در هر صورت فکر نکنم با کیس من سازگار باشه. به احتمال زیاد کولر رو از دیجی کالا میگیرم و تست میکنم ببینم جا میشه یا نه.

اول متوجه نشدم جمله تون رو ولی دفعه دوم که خوندم گرفتم منظورتون چیه. بیرون به شما گفتن 500-600 میگیرن برای تعمیرش ولی از طرفی نتونستید با گارانتی گرین تماس بگیرید. یه لطف کنید شنبه تماس بگیرید و با داخلی 7552 یا 7500 مستقیم صحبت کنید و مشکلتون رو بگید. حتما هم خاطر نشان کنید که نتونستید با گارانتی توی این چند روز وصل بشید و صحبت کنید. خیالتون راحت، حل میشه.

اما بر فرض اینکه کولتون درست شد ولی خواستید ردش کنید و بیاید روی ایر کولر. من پیشنهاد میکنم یک دو درجه تا 5 درجه دمارو فدا کنید و به جای ایر کولر های رده بالا، کولر کمی ضعیف تر/کوچک تر/سبک تر تهیه کنید تا مشکلات که خودتون و دوستان عنوان کردن رو نداشته باشید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود دوستان

بنده این کیس رو قبلاً داشتم، کولر Le GRAND MACHO RT هم روش نصب کردم و مشکلی نداشت، چند میل هم فاصله تا درِ پلکسیش داشت

cpu چی بود؟ ازش راضی بودین؟

ویرایش شده توسط Tetro
لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، Tetro گفته است :

cpu چی بود؟ ازش راضی بودین؟

رایزن 2700x و 1800x

بله، بسیار عالی بود و از پس داغ ترین ها هم بر میومد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

اول متوجه نشدم جمله تون رو ولی دفعه دوم که خوندم گرفتم منظورتون چیه. بیرون به شما گفتن 500-600 میگیرن برای تعمیرش ولی از طرفی نتونستید با گارانتی گرین تماس بگیرید. یه لطف کنید شنبه تماس بگیرید و با داخلی 7552 یا 7500 مستقیم صحبت کنید و مشکلتون رو بگید. حتما هم خاطر نشان کنید که نتونستید با گارانتی توی این چند روز وصل بشید و صحبت کنید. خیالتون راحت، حل میشه.

اما بر فرض اینکه کولتون درست شد ولی خواستید ردش کنید و بیاید روی ایر کولر. من پیشنهاد میکنم یک دو درجه تا 5 درجه دمارو فدا کنید و به جای ایر کولر های رده بالا، کولر کمی ضعیف تر/کوچک تر/سبک تر تهیه کنید تا مشکلات که خودتون و دوستان عنوان کردن رو نداشته باشید.

چند روز پیش که تماس گرفتم هزینه تعمیر ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومن رو کارشناس فنی گرین بهم گفت ولی وقتی ازشون نحوه ارسال و آدرس دفتر رو ازشون پرسیدم گفتن وصل میکنم به "خدمات پس از فروش شهرستان" و بعد از چند ثانیه قطع شد؛ بعد از اون چندین بار سعی کردم باهاشون تماس بگیرم اما هر داخلی رو میزدم میگفت مشکلی پیش آمده و قطع میشد.

@GREEN Support
تو انجمن فعالیت دارن؟

در 30 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

رایزن 2700x و 1800x

بله، بسیار عالی بود و از پس داغ ترین ها هم بر میومد

متاسفانه هیچ جایی موجود نیست این کولر.

لینک به دیدگاه

در ۵۲ دقیقه قبل، Tetro گفته است :

چند روز پیش که تماس گرفتم هزینه تعمیر ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومن رو کارشناس فنی گرین بهم گفت ولی وقتی ازشون نحوه ارسال و آدرس دفتر رو ازشون پرسیدم گفتن وصل میکنم به "خدمات پس از فروش شهرستان" و بعد از چند ثانیه قطع شد؛ بعد از اون چندین بار سعی کردم باهاشون تماس بگیرم اما هر داخلی رو میزدم میگفت مشکلی پیش آمده و قطع میشد.

ای کاش داخلی یا فامیلی دوستی که تو دفتر گرین با شما تلفنی صحبت کردن رو در اختیار بنده میزاشتید. مشکلی نیست. شما شنبه تماس بگیرید دو داخلی که خدمتتون گفتم و براشون مشکل و تماسی که قبلا با دفتر گرین داشتید رو بهشون توضیح بدید. اوکی میشه.

لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

ای کاش داخلی یا فامیلی دوستی که تو دفتر گرین با شما تلفنی صحبت کردن رو در اختیار بنده میزاشتید. مشکلی نیست. شما شنبه تماس بگیرید دو داخلی که خدمتتون گفتم و براشون مشکل و تماسی که قبلا با دفتر گرین داشتید رو بهشون توضیح بدید. اوکی میشه.

مشکلی نیست حالا شاید عمدی نبوده و دستشون خورده قطع شده 😁

با شماره 02188170017 تماس بگیرم یا شماره دیگه ای دارن؟

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، Tetro گفته است :

با این ابعاد که نمیشه از هیچکدوم از کولر های حرفه ای و نیمه حرفه ای استفاده کرد. جالبه کیس G6 که گرین روی فضای زیادش مانور زیادی داده ۱۶۵ میلیمتر عمق داره.

تنها دلیلی که منو به فکر گرفتن کولر بادی انداخته خراب شدن واترکولر فعلیم و صدا و قیمت نسبتا پایین و عمر بالای این کولر ها هست.

کولر های آبی بر خلاف ظاهر، سیستم و مهندسی پیچیده ای دارند، بنظر من در انتخاب برند کولر های آبی دقت بیشتری بکنید.

در نهایت، کولر های بادی بصرفه تر هستند اما قیمت گذاری های بی اساس برای کولر های آبی موجود در ایران هم در انتخاب ما بی تاثیر نیست.

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Tetro گفته است :

مشکلی نیست حالا شاید عمدی نبوده و دستشون خورده قطع شده 😁

با شماره 02188170017 تماس بگیرم یا شماره دیگه ای دارن؟

اون شماره مختص گارانتی هست. لطف کنید 88911378 رو شماره گیری کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...