رفتن به مطلب

۳۰۶۰ti یا ۶۷۰۰xt

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

قصد خرید کارت های فوق رو دارم 

کارت ۶۷۰۰اکس تی عملکرد بهتری نسبت به ۳۰۶۰ti داره 

ولی خوب من شنیدم تو ی سری بازیا کلا لگ داره 

ممنون میشم نظرتون بگید اگ شما باشین کدوم میخرید یا از تجربه خودتون بگید ک بنده هم استفاده کنم با تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 57
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۲۱ دقیقه قبل، invoker گفته است:

سلام

مشخصات الباقی قطعاتت چیه ؟

پاور ۸۰۰

رم ۱۶

cpu ryzen 5 pro 4650g

500gb ssd

2tb hdd

مادربرد tuf b360m plus

لینک به دیدگاه

3060ti

amd دو برابر انویدیا هم پرفورمنس بده سمتش نمیرم

لینک به دیدگاه

۱۵ دقیقه قبل، Ali۹۸ گفته است:

پاور ۸۰۰

رم ۱۶

cpu ryzen 5 pro 4650g

500gb ssd

2tb hdd

مادربرد tuf b360m plus

800 وات چه برندی ؟ اگه داخلی هستش قبل اینکه مثل دوستان دیکه مشکل ساز شه بفکر یه پاور دیگه باش ...

اگه اولیوتت گیم هست . بی شک RX6700XT از برند سافایر سری نیترو + رو بهت پیشنهاد میدم. محشره !!!

3060Ti نسل سوخته اس مفته اش نمی ارزه ! ( در حد RX6600XT هم نیس ) اکه میخوای انویدیا بگیری باس بفکر 3070Ti به بالا باشی غیر این نمی ارزه !

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، Ali98 گفته است:

پاور ۸۰۰

رم ۱۶

cpu ryzen 5 pro 4650g

500gb ssd

2tb hdd

مادربرد tuf b360m plus

سلام

همون طور که تو تاپیک قبلی گفتم پردازنده شما کمی باعث افت پرفورمنس میشه ولی از طرفی چون پلتفرم رایزن دارید، میتونید از تکنولوژی SAM با ترکیب با کارت های amd استفاده کنید که در بعضی عناوین کارت rx 6700 xt رو میرسونه به rtx 3070 ti، البته در حال حاضر این عناوین خیلی کم هستن. (مدل بورد رو دیدم، متن پایین رو هم اضافه کردم بیشتر متوجه قضیه بشید.)

اما مادربوردتون احتمالا همون b350 tuf باشه و این قابلیت در این بورد وجود نداره و نمیتونید از این امتیاز استفاده کنید.( برای ارتقاع،مادربورد و پردازنده رو با هم بفروشید، اگه علاقه به رایزن دارید حتما کارت rx 6700 xt بگیرید و از این امتیاز استفاده کنید و اگه میرید سمت اینتل، به قیمتا و نوع کولر دقت کنید که میتونه از انتخاب بین این ۲ تا کارت مهم تر باشه)

اون مسائل مربوط به لگ یا باگ هم بهش توجه نکنید، بیشتر حرف fan boy ها هست و هیچ علم و تجربه ای پشتش نیست.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، invoker گفته است:

800 وات چه برندی ؟ اگه داخلی هستش قبل اینکه مثل دوستان دیکه مشکل ساز شه بفکر یه پاور دیگه باش ...

اگه اولیوتت گیم هست . بی شک RX6700XT از برند سافایر سری نیترو + رو بهت پیشنهاد میدم. محشره !!!

3060Ti نسل سوخته اس مفته اش نمی ارزه ! ( در حد RX6600XT هم نیس ) اکه میخوای انویدیا بگیری باس بفکر 3070Ti به بالا باشی غیر این نمی ارزه !

800 گلد گرین

خوب متاسفانه تپ سایت ها موجود نیست یا باید سری rog بردارم یا tuf

والا برا ۳۰۷۰ ی سری مشکلات دارم ک خریدش سخت میکنه

12 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

12 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام

همون طور که تو تاپیک قبلی گفتم پردازنده شما کمی باعث افت پرفورمنس میشه ولی از طرفی چون پلتفرم رایزن دارید، میتونید از تکنولوژی SAM با ترکیب با کارت های amd استفاده کنید که در بعضی عناوین کارت rx 6700 xt رو میرسونه به rtx 3070 ti، البته در حال حاضر این عناوین خیلی کم هستن. (مدل بورد رو دیدم، متن پایین رو هم اضافه کردم بیشتر متوجه قضیه بشید.)

اما مادربوردتون احتمالا همون b350 tuf باشه و این قابلیت در این بورد وجود نداره و نمیتونید از این امتیاز استفاده کنید.( برای ارتقاع،مادربورد و پردازنده رو با هم بفروشید، اگه علاقه به رایزن دارید حتما کارت rx 6700 xt بگیرید و از این امتیاز استفاده کنید و اگه میرید سمت اینتل، به قیمتا و نوع کولر دقت کنید که میتونه از انتخاب بین این ۲ تا کارت مهم تر باشه)

اون مسائل مربوط به لگ یا باگ هم بهش توجه نکنید، بیشتر حرف fan boy ها هست و هیچ علم و تجربه ای پشتش نیست.

والا من تا ی مدتی نمیتونم ب فکر ارتقا باشم برای سی پی یو و مادربرد

ولی الان خیلی خوشم از i5 های نسل ۱۲ اومده و احتمالا در اینده به اون سمت برم چون قبمت هاشونم خیلی به صرفه تره 

با این تفاسیر نظرتون چیه؟

ی تشکر ویژه هم ازتون بکنم ک تاپیک های بنده رو دنبال میکنید خیلی ممنون🙏🙏🙏

ویرایش شده توسط Ali98
لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، Ali۹۸ گفته است:

800 گلد گرین

خوب متاسفانه تپ سایت ها موجود نیست یا باید سری rog بردارم یا tuf

والا برا ۳۰۷۰ ی سری مشکلات دارم ک خریدش سخت میکنه

والا من تا ی مدتی نمیتونم ب فکر ارتقا باشم برای سی پی یو و مادربرد

ولی الان خیلی خوشم از i5 های نسل ۱۲ اومده و احتمالا در اینده به اون سمت برم چون قبمت هاشونم خیلی به صرفه تره 

پاور مورد تایید نیست *

-----------------------------------

سری تف گیمینگ ایسوس همینطور * چیز مالی نیس !

همچنان نظرم رو همون RX6700XT هستش *

با توجه به معرفی نسل جدید AMD به زودی نسل 12 اینتل هم دیکه ارزش خرید چندانی نداره (همین الانش هم مفت نمی ارزه بخاطره مشکلات دما و نبود براکت و ... )

نظر کلی و اخر من اینه که شما RX6700XT رو بخر استفاده کن. نسل جدید AMD که امد اونجا بفکر باش . تمام

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، Ali98 گفته است:

الان خیلی خوشم از i5 های نسل ۱۲ اومده و احتمالا در اینده به اون سمت برم چون قبمت هاشونم خیلی به صرفه تره 

خواهش میکنم 🌹

در آینده هم نسل ۱۳ اینتل و هم ۷۰۰۰ رایزن میان و دیگه خرید نسل ۱۲ منطقی شاید نباشه. در حال حاضر پردازنده هاش خیلی خوش قیمت هستن ولی مادربورد هاش انقد گرونن که ارزش خرید این نسل رو کم میکنه. ولی در هر صورت حتی در صورت داشتن باندل اینتلی، به قیمت و کولر بیشتر توجه کنید. کارت rx 6700 xt چند درصدی قویتره و ۱۲ گیگ هم حافظه داره و در حالت ۲k و تنظیمات ماکس، میتونه برتری بیشتری به این کارت بده. ولی تنوع قیمت هر دو این کارت ها، تو بازار خیلی زیاده و مثلا ممکنه rtx 3060 ti گیر بیاد که تو قیمت مساوی با اون کارت، کولر خیلی خوبی داشته باشه به نسبت مدل rx 6700 xt، تو این حالت من rtx 3060 ti رو پیشنهاد میدم.

اما در شرایط کاملا یکسان از نظر نوع برند و کولر، پیشنهادم rx 6700 xt هست.

در مورد پاور هم با تمام احترامی که برای دوستان قائلم، پاورتون خوبه اگرچه سری و مدل دقیقشو نگفتید.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Ali۹۸ گفته است:

سلام خدمت دوستان عزیز

قصد خرید کارت های فوق رو دارم 

کارت ۶۷۰۰اکس تی عملکرد بهتری نسبت به ۳۰۶۰ti داره 

ولی خوب من شنیدم تو ی سری بازیا کلا لگ داره 

ممنون میشم نظرتون بگید اگ شما باشین کدوم میخرید یا از تجربه خودتون بگید ک بنده هم استفاده کنم با تشکر

مشخصات مانیتور؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقایسه ای ام دی با انویدیا

مثل مقایسه سیستم عامل اپل با اندروید که اندروید سخت افزاری قویتری داره اما اپل بهینه تره و بهتر از سخت افزار کار میکشه و باگ های کمتری داره

انویدیا هم دقیقا همینطوره برنامه نویسی بهتری داره عملکرد روی کاغذ گولتون نزنه تجربه نشون داده برای بازی اینتل و انویدیا بهتره از هر دو مورد داشتم

بخوای بی دردسر بازی کنی انویدیا بهتره زمان فروش هم راحتر فروش میره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

مشخصات مانیتور؟

g plus 32 inch

165hz 2k 

2 ساعت قبل، Blueman6 گفته است:

خواهش میکنم 🌹

در آینده هم نسل ۱۳ اینتل و هم ۷۰۰۰ رایزن میان و دیگه خرید نسل ۱۲ منطقی شاید نباشه. در حال حاضر پردازنده هاش خیلی خوش قیمت هستن ولی مادربورد هاش انقد گرونن که ارزش خرید این نسل رو کم میکنه. ولی در هر صورت حتی در صورت داشتن باندل اینتلی، به قیمت و کولر بیشتر توجه کنید. کارت rx 6700 xt چند درصدی قویتره و ۱۲ گیگ هم حافظه داره و در حالت ۲k و تنظیمات ماکس، میتونه برتری بیشتری به این کارت بده. ولی تنوع قیمت هر دو این کارت ها، تو بازار خیلی زیاده و مثلا ممکنه rtx 3060 ti گیر بیاد که تو قیمت مساوی با اون کارت، کولر خیلی خوبی داشته باشه به نسبت مدل rx 6700 xt، تو این حالت من rtx 3060 ti رو پیشنهاد میدم.

اما در شرایط کاملا یکسان از نظر نوع برند و کولر، پیشنهادم rx 6700 xt هست.

در مورد پاور هم با تمام احترامی که برای دوستان قائلم، پاورتون خوبه اگرچه سری و مدل دقیقشو نگفتید.

والا تا ابان بعیده بتونم دست به cpu  و مادربرد بزنم میسازم باهاش

برند inno3d ichill x4 کولر هاش مورد تایید هست؟برای ۳۰۷۰ تی ای میپرسم 

میتونم این کارت بخرم ولی دیگ هیچ پولی برام نمیمونه واسه همین مردد هستم 

پاور سری evo هست ک ار جی بی هم داره 

48 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

مثل مقایسه سیستم عامل اپل با اندروید که اندروید سخت افزاری قویتری داره اما اپل بهینه تره و بهتر از سخت افزار کار میکشه و باگ های کمتری داره

انویدیا هم دقیقا همینطوره برنامه نویسی بهتری داره عملکرد روی کاغذ گولتون نزنه تجربه نشون داده برای بازی اینتل و انویدیا بهتره از هر دو مورد داشتم

بعله اینم حرف درستیه

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

3060ti

amd دو برابر انویدیا هم پرفورمنس بده سمتش نمیرم

دقییقا چرا؟🤔

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونایی که میگن 3060Ti جیزغاله هستش
توی بازی هاشون  ریترسینگ رو فعال کنند لطفا
با سپاس از اشون 9_9

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

اونایی که میگن 3060Ti جیزغاله هستش
توی بازی هاشون  ریترسینگ رو فعال کنند لطفا
با سپاس از اشون 9_9

اون روشن کنی قطعا کارت های انویدیا برتری دارن 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Ali98 گفته است:

inno3d ichill x4 کولر هاش مورد تایید هست؟برای ۳۰۷۰ تی ای میپرسم 

میتونم این کارت بخرم ولی دیگ هیچ پولی برام نمیمونه واسه همین مردد هستم 

پاور سری evo هست ک ار جی بی هم داره

نمیشه ایرادی از کولرش گرفت، البته چون بررسی از این کارت و این نوع کولر در کنار بقیه نیست. یکم ریسک داره بنظرم ولی ممکنه از مدل های گرونتر هم عملکرد بهتری داشته باشه.

از نظر انویدیا دوست ها، ۳۰۶۰ هم از 6900 xt تجربه بهتری تو گیم داره، چون انویدیاست و تمام!!!

پاورتون هم کاملا اُکیه.

1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام بزرگوار

چه از نظر احساسی و چه از نظر فنی این مقایسه بی ربط بود

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

به دلیل فوق

پیشنهاد منم 3060Ti

علی رغم قدرت بیشتر 6700XT در فریم دهی.

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Nsm۱۰۰۰ گفته است:

دقییقا چرا؟🤔

به یک دلیل فنی و یک دلیل روانی و یک دلیل اقتصادی یک دلیل جامعه شناختی

دلیل فنی : انویدیا همیشه جلوتر از amd بوده ری تریسینگ و dlss تو سری 20 و خیلی تکنولوژی های دیگه رو تو نسل 10 برای اولین بار انویدیا رونمایی کرد مثل جی سینک و بهترین پشتیبانی رو ازشون داشت بله بعدن amd همه رو اضافه کرد ولی با تاخیر و عمدتن هم با کیفیت پایین تر

دلیل روانی : چون amd اینقدر باگ داره رسمن آدم رو روانی میکنه! اینو از رو حرف دیگران نمیگم و تجربه شخصی خودم پارسال رو کارت amd بوده که روزی نبود بلو اسکرین نداشته باشم فروختمش و راحت شدم آرامش روانمو ترجیح میدم به اینکه حتی یک بلو اسکرین یا یک کرش بخوام داشته باشم

دلیل اقتصادی : انویدیا در بلند مدت زنده میمونه و کارت های قدیمیش همیشه قابل فروش هستن که این موضوع اونطوری که برای انویدیا صدق میکنه برای amd صدق نمیکنه

دلیل جامعه شناختی : فروش انویدیا عمومن بیشتره و این یعنی با احتمال بیشتری افراد دیگه ای رو پیدا میکنم که کارت من رو دارن و این یعنی مکالمه و صحبت کردن و مشاوره گرفتن و تبادل نظر درباره ابعاد مختلف کارت مثل پتانسیل اورکلاکینگش راحت تره و در دسترس تره

لینک به دیدگاه

چرا انقدر سخت میگیرید ی کارت میخاستم بگیرمااا 🙃

حالا بزرگواران رها کنید اینا رو 

اگ جیبم خالی خالی کنم میرزه 3070 تی ای بخرم؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

6700xt به جز 3-4 تا بازی که AMD اسپانسرشون هست و پول داده روی کارت های nvidia ضعیف تر باشند، توی تمام بازی ها از 3070 ضعیف تر هست. 

خودم یک ماه پیش قصد خریدش رو داشتم، آخر با کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم پول به گرافیک AMD ندم. (با توجه به تجربه های ناخوشایندی که با درایورهای به درد نخور و پر باگش هم که داشتم) 

لینک به دیدگاه

بنظرم 3070 معمولی بخرید بهتره

3070ti مموری های ddr6x داره و ممکنه از لحاظ دمایی به مشکل بخورید

از لحاظ پرفورمنس هم اختلاف چندانی ندارن

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، a.d oc گفته است:

بنظرم 3070 معمولی بخرید بهتره

3070ti مموری های ddr6x داره و ممکنه از لحاظ دمایی به مشکل بخورید

از لحاظ پرفورمنس هم اختلاف چندانی ندارن

مشکل اینه 3070 یا تو بازار نیست یا هم قیمت 3070 تی ای 

ی جیزی هم ک بهش رسیدم واقعا درایور های amd اشغاله

الان همین cpu خودم 4650g درایورش نصب میکنم اوکیه نرم افزار باز میشه 

به محض روشن شدن مجدد سیستم میگه درایور نصب کن!دیگ کلا بیخیالش شدم 

الانم ی باگ داره اینه که تو هر مرورگری هر پیجی باز کنم بعد چند ثانیه  صفحه ی لحظه سیاه میشه کامل مجدد برمیگرده !فقطم ی بار

لینک به دیدگاه

من قبلنا دوتا گرافیک amd  داشتم تا وقتی گرافیک gtx970  رو خریدم تا الان از گرافیک انویدیا به شدت راضیم هیچوقت اذیتم نکرده ، الانم گرافیک radeon hd 6750  که ده یازده سال از تولیدش گذشته خمیرشو عوض کردم تا برای کامپیوتر برادرم که برا سیستم مغازه میخواد استفادش کنم ، توی مدتی که ازش استفاده میکردم هیچوقت اذیتم نکرد

الان سوالم اینه که واقعا کارتهای جدید و درایور جدید amd  اینقدر باگ داره که اذیت کنه باعث کرش و بلو اسکرین بشه؟ 

تصمیم داشتم گرافیک بعدیمو که از نسل بعد میگیرم از amd  بگیرم با توجه به پرفیومنسش نسبت به قیمتش بنظرم ارزش خرید بهتری داره ولی الان دو دل شدم 

کسایی هستن که تربه استفاده رو داشته باشن و به همچین مشکلایی خورده باشن؟

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است:

من قبلنا دوتا گرافیک amd  داشتم تا وقتی گرافیک gtx970  رو خریدم تا الان از گرافیک انویدیا به شدت راضیم هیچوقت اذیتم نکرده ، الانم گرافیک radeon hd 6750  که ده یازده سال از تولیدش گذشته خمیرشو عوض کردم تا برای کامپیوتر برادرم که برا سیستم مغازه میخواد استفادش کنم ، توی مدتی که ازش استفاده میکردم هیچوقت اذیتم نکرد

الان سوالم اینه که واقعا کارتهای جدید و درایور جدید amd  اینقدر باگ داره که اذیت کنه باعث کرش و بلو اسکرین بشه؟ 

تصمیم داشتم گرافیک بعدیمو که از نسل بعد میگیرم از amd  بگیرم با توجه به پرفیومنسش نسبت به قیمتش بنظرم ارزش خرید بهتری داره ولی الان دو دل شدم 

کسایی هستن که تربه استفاده رو داشته باشن و به همچین مشکلایی خورده باشن؟

من خودم همچنان دارم rx480-8gb استفاده میکنم،این باگ های درایوری رو که دوستان اشاره میکنند رو بهش معترفم،که البته میشه با روش هایی مقدارشو کمتر کرد ولی دیگه اینطوری نیست که همش کرش بده ،گهگاهی amd یه درایور هایی میده که مشکل دار هست و راحت با یه داونگرید مشکل رفع میشه ،این 3-4 ماه هم مشکلات باگ درایور هاش تا حدودی کاهش پیدا کرده،در کل اگر سرت درد نمیکنه سمت گرافیک هاش نیا اما یه موردی که هست اینه که در طول زمان افت کاراییش تو بازی ها کمتر از انودیا هست.

*اگر اهل خرید و فروش نیستید و طولانی مدت یه قطعه رو نگه میدارید ، کارت های amd بهتر هستند.

* amd بازار فروش ضعیف تری داره.

برای انتخاب کارت گرافیک نسل بعدی واقعا زوده باید دید چطور پیش میره قضایا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

به یک دلیل فنی و یک دلیل روانی و یک دلیل اقتصادی یک دلیل جامعه شناختی

دلیل فنی : انویدیا همیشه جلوتر از amd بوده ری تریسینگ و dlss تو سری 20 و خیلی تکنولوژی های دیگه رو تو نسل 10 برای اولین بار انویدیا رونمایی کرد مثل جی سینک و بهترین پشتیبانی رو ازشون داشت بله بعدن amd همه رو اضافه کرد ولی با تاخیر و عمدتن هم با کیفیت پایین تر

دلیل روانی : چون amd اینقدر باگ داره رسمن آدم رو روانی میکنه! اینو از رو حرف دیگران نمیگم و تجربه شخصی خودم پارسال رو کارت amd بوده که روزی نبود بلو اسکرین نداشته باشم فروختمش و راحت شدم آرامش روانمو ترجیح میدم به اینکه حتی یک بلو اسکرین یا یک کرش بخوام داشته باشم

دلیل اقتصادی : انویدیا در بلند مدت زنده میمونه و کارت های قدیمیش همیشه قابل فروش هستن که این موضوع اونطوری که برای انویدیا صدق میکنه برای amd صدق نمیکنه

دلیل جامعه شناختی : فروش انویدیا عمومن بیشتره و این یعنی با احتمال بیشتری افراد دیگه ای رو پیدا میکنم که کارت من رو دارن و این یعنی مکالمه و صحبت کردن و مشاوره گرفتن و تبادل نظر درباره ابعاد مختلف کارت مثل پتانسیل اورکلاکینگش راحت تره و در دسترس تره

همین دلیل روانی کافیه ، بازی تنها دلخوشی ماست و فرار از مشکلات زندگی و مملکت اگه همونم با اعصابت بازی کنه دیونه میشی (یادش بخیر کارت 480 بیچارم کرد)

کلا موافقم

3 ساعت قبل، Ali98 گفته است:

چرا انقدر سخت میگیرید ی کارت میخاستم بگیرمااا 🙃

حالا بزرگواران رها کنید اینا رو 

اگ جیبم خالی خالی کنم میرزه 3070 تی ای بخرم؟؟؟؟

اگه درست یادم باشه 3060 تی آی حدود 7 درصد از 3070 ضعیفتره و 3070 هفت درصد ضعیفتر از مدل تی آی

بستگی داره که چقدر خرج کنی ولی به نظرم همین 3060 تی آی کافیه 

3070 معمولی کمه تو بازار

اگه خواستی 3070 تی آی بگیری  گیگا چند تا تست کردم عالی بودن البته در حد تست 

بودجت چقدره الان و چه برندی در نظر داری ؟ 

گارانتی دار ؟ بدون گارانتی با مهلت تست ؟

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...