رفتن به مطلب

گرافیک های گیگابایت سری gaming oc

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

دوستان یه کمک میخواستم در مورد این سری گرافیک 

گرافیک های گیگابایت گیمینگ او سی 

حدود یه سال پیش بود تازه این مدل گرافیک اومده بود rev.2 یکی از بچه ها گرفته بود ماینی فک کنم کم کارکرد به قول خودش ولی مشکل چی بود گرافیک تو ماین مشکلی نداشت ماین میشد کرد قشنگ باهاش ولی تو گیم میرفتی همه ش شکستی داشت یه جور خواستی میشد حالت پرش پرش خلاصه سرتون دردنیارم گرافیک داستان دار بود 

حالا یه 5700xt همین برند هست به قیمت 6200 بدون کارتن احتمال 99 درصد هم ماین شده دیگه حالا اینا به کنار فروشنده میگه به شرط و مهلت تست میخوام بدونم آیا امکان داره این گرافیک هم مثل همون 3060 بشه ؟ این سری گیگا ضعف داره ؟ چشم ترسیده از این مدل 

ممنون میشم کسی میدونه یه راهنمایی کنه 

GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC Specs | TechPowerUp GPU Database

عکسشم که اینه دیگه راحت تر بشناسید

لینک به دیدگاه

سلام. شکستی تصویر مربوط به گرافیک نیست به وی سینک و مانیتور مربوط میشه و پرش هم که میفرمایید باز هم دلایل خیلی مختلفی میتونه باشه مثلا برنامه افتر برنر در بعضی سری های گیگابایت که خودم تست کردم باعث پرش تصویر میشد. گرافیک باید تست بشه نمیشه همینجوری گفت اوکی هستش یا نه

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. شکستی تصویر مربوط به گرافیک نیست به وی سینک و مانیتور مربوط میشه و پرش هم که میفرمایید باز هم دلایل خیلی مختلفی میتونه باشه مثلا برنامه افتر برنر در بعضی سری های گیگابایت که خودم تست کردم باعث پرش تصویر میشد. گرافیک باید تست بشه نمیشه همینجوری گفت اوکی هستش یا نه

ممنون از شما 

گرافیک مشکل داشت عزیز مربوط به وی سینک و مانیتور نبود مشکل از خود گرافیک بود از معموریش 

من میخوام بدونم این سری گرافیک گیگابایت ضعف دارد یا نه ؟ مثلا اگه من فقط این مشکل دیدم بقیه نداشتن خوب از شانس من بوده ولی میخوام بدونم اگه چند نفر این مشکل داشتن سمت این سری از گیگابایت نرم

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

سلام دوستان 

حدود یه سال پیش بود تازه این مدل گرافیک اومده بود rev.2 یکی از بچه ها گرفته بود ماینی فک کنم کم کارکرد به قول خودش ولی مشکل چی بود گرافیک تو ماین مشکلی نداشت ماین میشد کرد قشنگ باهاش ولی تو گیم میرفتی همه ش شکستی داشت یه جور خواستی میشد حالت پرش پرش خلاصه سرتون دردنیارم گرافیک داستان دار بود 

حالا یه 5700xt همین برند هست به قیمت 6200 بدون کارتن احتمال 99 درصد هم ماین شده دیگه حالا اینا به کنار فروشنده میگه به شرط و مهلت تست میخوام بدونم آیا امکان داره این گرافیک هم مثل همون 3060 بشه ؟ این سری گیگا ضعف داره ؟ چشم ترسیده از این مدل 

سلام 

اون موردی که میفرمایید به این دلیل بوده که کارت در قسمت حافظه هاش دچار ایراد شده بود و این مشکل ممکنه برای هر کارتی با هر برندی پیش بیاد و مختص سری gaming oc نیست، دلیلش هم استفاده نادرست در طولانی مدت بوده چون حتی با یکی دو روز هم این موارد پیش نمیاد، به اصطلاح به دلیل استفاده نادرست اون قسمت با سرعت بیشتری عمر مفید خودشو از دست داده و degrade شده.

شما برای این کارت مد نظرتون، باید اطمینان پیدا کنید که اولا بایوس اصلی داشته باشه تا تست ها و پایداری و دما تحت اون انجام بشه و از حداکثر قدرت خودش تو تست استفاده کنه، اگه تو این حالت مشکلی داشته باشه، خودشو نشون میده.

باید به فرکانس کاری کارت خودتون و مقدار tdp اون توجه کنید، مثلا این کارت فرکانس کاریش بین ۱۹۱۰ تا ۲۰۰۰ هست و تو این بازه نوسان داره و tdp این مدل هم ۲۰۰ وات هست، یعنی بدون محدود کردن توان باید انقد مصرف رو تو gpu_z ببینید.

اگه بایوس ماین داشته باشه، فرکانس پایین تری کار میکنه و خیلی از مشکلات نمایان نمیشه.

بطور پیشفرض هم در نظر بگیرید که اون کارت خمیرش رو عوض کنید یا فروشنده اینکارو براتون انجام بده (اون سری کارت جذابی برای ماین بوده)

میتونید بررسی این کارت رو تو سایت techpowerup ملاحظه کنید، از نظر دما و فرمانس و دور فن و ...

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

ممنون از شما 

گرافیک مشکل داشت عزیز مربوط به وی سینک و مانیتور نبود مشکل از خود گرافیک بود از معموریش 

من میخوام بدونم این سری گرافیک گیگابایت ضعف دارد یا نه ؟ مثلا اگه من فقط این مشکل دیدم بقیه نداشتن خوب از شانس من بوده ولی میخوام بدونم اگه چند نفر این مشکل داشتن سمت این سری از گیگابایت نرم

کلا برای ای ام دی سری 5000 توصیه میکنم فقط سافایر.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است:

سلام 

اون موردی که میفرمایید به این دلیل بوده که کارت در قسمت حافظه هاش دچار ایراد شده بود و این مشکل ممکنه برای هر کارتی با هر برندی پیش بیاد و مختص سری gaming oc نیست، دلیلش هم استفاده نادرست در طولانی مدت بوده چون حتی با یکی دو روز هم این موارد پیش نمیاد، به اصطلاح به دلیل استفاده نادرست اون قسمت با سرعت بیشتری عمر مفید خودشو از دست داده و degrade شده.

شما برای این کارت مد نظرتون، باید اطمینان پیدا کنید که اولا بایوس اصلی داشته باشه تا تست ها و پایداری و دما تحت اون انجام بشه و از حداکثر قدرت خودش تو تست استفاده کنه، اگه تو این حالت مشکلی داشته باشه، خودشو نشون میده.

باید به فرکانس کاری کارت خودتون و مقدار tdp اون توجه کنید، مثلا این کارت فرکانس کاریش بین ۱۹۱۰ تا ۲۰۰۰ هست و تو این بازه نوسان داره و tdp این مدل هم ۲۰۰ وات هست، یعنی بدون محدود کردن توان باید انقد مصرف رو تو gpu_z ببینید.

اگه بایوس ماین داشته باشه، فرکانس پایین تری کار میکنه و خیلی از مشکلات نمایان نمیشه.

بطور پیشفرض هم در نظر بگیرید که اون کارت خمیرش رو عوض کنید یا فروشنده اینکارو براتون انجام بده (اون سری کارت جذابی برای ماین بوده)

میتونید بررسی این کارت رو تو سایت techpowerup ملاحظه کنید، از نظر دما و فرمانس و دور فن و ...

الان خیلی رایج شده حتی داخل انجمن که دوستان تست کارت رو میذارن درحالی که حتی نصف tdp کارت مصرف نمیشه که تو این حالت نتایج تست ها هیچ اعتباری نداره.

لینک به دیدگاه

سلام

مادامی که گرافیک دست دوم ماین شده خریداری کنید، ریسک ذاتی خرابی های اینطوری رو باید بپذیرید. خرابی های ناشی از ماین، ربطی به مدل کارت گرافیک نداره.

لینک به دیدگاه

درود به دوستان عزیز.من 2سال پیش اسفندماه از فروشگاههای بانه مدل گیگابایت 1660TI او سی دو فن رو گرفتم 16تومن،فکر کنم تو سایتا 18تا20 تومن بود.خداییش خیلی میترسیدم ماین شده باشه.تا الان که مشکلی نداشته تو بعضی از بازیهای سنگین مثه سری آساسین جدیدا تا 79 هم میره دمای گرافیک البته با تنظیمات HIGHولی مشکلی نداشته.منکه اضی هستم.

لینک به دیدگاه

والا ترسناکه 

خودم بیخیالش شدم

بعد کلا دل زدگی دارم به این مدل دیگه نمیدونم چرا 

طرف هم با اینکه اطمینان خاطر و مهلت تست داده بود غریبه بود بیخیال شد

گفتم از بچه های خود انجمن میگیریم 

دارم از آقا بهرامن msi میگیرم انگار اون مدل بهتره

تشکر از دوستان

فقط این tdp چجوری تست کنم ؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

Gpu z + superposition

لینک به دیدگاه

والا ترسناکه 

خودم بیخیالش شدم

بعد کلا دل زدگی دارم به این مدل دیگه نمیدونم چرا 

طرف هم با اینکه اطمینان خاطر و مهلت تست داده بود غریبه بود بیخیال شد

گفتم از بچه های خود انجمن میگیریم 

دارم از آقا بهرامن msi میگیرم انگار اون مدل بهتره

تشکر از دوستان

برای کارت amd  تو تصویر زیر gpu chip power draw رو در تست های timespy و superposition در نظر بگیرید. خوبی timespy اینه که میتونید با مدل مشابه تو پایگاه داده 3dmark مقایسه کنید و اگه تو یک رنج باشن، حداقل میشه گفت مشکل حادی نداره ولی بازم نیاز به بررسی بیشتر در تایم بیشتر هست (تو سایت 3dmark هم امتیاز و هم tdp مستقل از قطعات دیگه برای هر کارت قرار گرفته) :

image.thumb.png.c2430aba0b35b1929c328fd29732ace4.png

برای کارت انویدیا :

قسمت power consumption به درصد و board power draw به وات نشون میده :

3060TiDual-TimeSpy.thumb.jpg.b1338f2e1977fad49cd5bff34f35d660.jpg

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۳/۱ در 11:37، amirafshar گفته است:

سلام دوستان 

خرابی کارت در هر مدلی امکان داره اما اینکه یک مدل خاصی مشکل داره قطعا تا حالا خبرش اومده بود

این مدل هم بنده 3070 و 3070 تی آی تست کردم مشکلی نبوده

99 درصد کارتهای بازار ماین شده هستن هر کارتی میخرید تستهای سایتهای معتبر مثل techpowerup چک کنید مصرف دما دور فن فریم دهی امتیازهای بنچمارک بعد توی تست با کارت خریداری شده مقایسه کنید دما و دور فن طبیعیه که از کارت سایت مورد نظر بالاتر شده (مقدار قابل قبول نه خیلی بالا) ولی فریم دهی و امتیازش باید نزدیک اون باشه

کارت رو هم در بازی تست کنید بهترین روش همینه

لینک به دیدگاه

سلام

همونطوری که دوستان گفتن، مشکلات سخت‌افزاریِ گرافیک ربطی به نوع و برند نداره، تنها چیزی که به برند و مدل ربط داره، استفاده از نوع هیت سینک و خنک‌کننده هستش.

در مورد کارت‌های GAMING OC گیگابایت، تنها چیزی که یادمه این بود که سری‌های اول، کانکتور برقش به جای اینکه روی برد تعبیه شده باشه، قسمت پشت کارت تعبیه شده بود و با کابل به برد وصل می‌شد! و این مشخصا یک مشکل اساسی بود. سری‌های جدیدشو تا جایی که یادمه این مشکل رو برطرف کرده بودن

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان

دوستان کارت رسید دستم مدلش هم بالاتر گفته بودم 

msi rx 5700 xt mech oc

داخل دو تا بازی تست گرفتم یکیش لست آف آس بود همه چی الترا بعد یه ربع بازی انگار مشکل داشت کرش کرد

بازی بعدی هم جی تی ای وی با مود REDUX همه چی الترا نیم ساعت

ببینید همه چی اوکی هست ؟ 

مشکلی نیست یا ایجاد نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید کنید

photo_2023-05-24_21-12-08 (2).jpg

photo_2023-05-24_21-12-08.jpg

photo_2023-05-24_21-12-09 (2).jpg

photo_2023-05-24_21-12-09.jpg

photo_2023-05-24_21-12-10.jpg

photo_2023-05-24_21-12-11 (2).jpg

photo_2023-05-24_21-12-11.jpg

photo_2023-05-24_21-12-12 (2).jpg

photo_2023-05-24_21-12-12.jpg

photo_2023-05-24_21-12-13 (2).jpg

photo_2023-05-24_21-12-13.jpg

photo_2023-05-24_21-12-14 (2).jpg

photo_2023-05-24_21-12-14.jpg

photo_2023-05-24_21-12-15.jpg

لینک به دیدگاه

سلام مشکل خاصی تو این عکس ها نیست، البته مقادیر رو باید بذارید روی max داخل gpu_z.

تقریبا هم از حداکثر قدرتش داره استفاده میکنه و دماش هم به ۸۲ رسیده با دور فن بالای ۸۰ درصد که واقعا داغ هست که البته طبیعیه چون اون کولر بهتر از این نمیتونه خنک کنه.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Blueman6 گفته است:

سلام مشکل خاصی تو این عکس ها نیست، البته مقادیر رو باید بذارید روی max داخل gpu_z.

تقریبا هم از حداکثر قدرتش داره استفاده میکنه و دماش هم به ۸۲ رسیده با دور فن بالای ۸۰ درصد که واقعا داغ هست که البته طبیعیه چون اون کولر بهتر از این نمیتونه خنک کنه.

بله داخل سایت های خارجی هم دیدم تا 85 میگفتن سیفه فقط یه چیزی مثلا میشه دیگه یه روزایی مثل پنجشنبه جمعه حدود 10 12 ساعت یه کله آدم تو گیم باشه مشکلی ایجاد نمیشه براش ؟

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

بله داخل سایت های خارجی هم دیدم تا 85 میگفتن سیفه فقط یه چیزی مثلا میشه دیگه یه روزایی مثل پنجشنبه جمعه حدود 10 12 ساعت یه کله آدم تو گیم باشه مشکلی ایجاد نمیشه براش ؟

تا همون ۸۵ نباید مشکلی پیش بیاد اگه با صدای فن هاش کنار میاین.

لینک به دیدگاه

داخل دو تا بازی تست گرفتم یکیش لست آف آس بود همه چی الترا بعد یه ربع بازی انگار مشکل داشت کرش کرد

درود بر همه

فک کنم این بازی ملاک مناسبی برای تست نیست

ظاهرا خود بازی دچار مشکلاتی هست که هنوز رفع نشده

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر همه

فک کنم این بازی ملاک مناسبی برای تست نیست

ظاهرا خود بازی دچار مشکلاتی هست که هنوز رفع نشده

بله بازی میگن پر باگه 

تو جی تی ای تست کردم دما بدترین حالت ۸۱ شد خیلی سرچ کردم اکثرا گفته بودن برا این کارت عادیه 

من خیلی کم گیم میرم ولی برم یهو ۱۲ ساعت تو گیمم یعنی با این روند مشکلی برا کارت پیش نمیاد ؟ 

کارت آسیبی نبینه صدای فن مهم نیست 😂

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.ba02b93ca5a7ecb6f305bffa0912045a.png

سلام مجدد خدمت دوستان دیگه نمیخواستم یه تایپک جدا بزنم 

یه سوالی برام پیش اومده گرافیکمو سرعت فن پیش فرض میزارم تا دما 60 سرعت فن 25 درصد 

اومده کاستوم کردم یه مشکل دارم شایدم من اشتباه کنم 

ببینید گفتم دما 51 بود سرعت فن 39 درصد باشه ولی سرعت فن رو 58 درصد 

کسی میدونه داستان چیه ؟

لینک به دیدگاه

بایوس اورجینال روشه؟ تو این فصل تهویه کیس بد  و دمای اتاق بالا باشه باید توقع دمای بالای گرافیک رو داشت

اندرولت کن ببین تو بازی بیشتر روی چه کلاک و ولتاژِ ثابته بیشتر تو تنظیمات اونو بزار ...من3060ti رو 1845 و 900 میلی ولت تنظیم کردم دمای اتاق 35 درجس😥

بیشترین دمایی که داشتم 66 درجه هست افت فریم 5 الی 8 نسبت به نرمال

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خمیرش احتمالا خشکیده

ریووهای تو نت ببین دماش تو فول لود چقدره

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.ba02b93ca5a7ecb6f305bffa0912045a.png

سلام مجدد خدمت دوستان دیگه نمیخواستم یه تایپک جدا بزنم 

یه سوالی برام پیش اومده گرافیکمو سرعت فن پیش فرض میزارم تا دما 60 سرعت فن 25 درصد 

اومده کاستوم کردم یه مشکل دارم شایدم من اشتباه کنم 

ببینید گفتم دما 51 بود سرعت فن 39 درصد باشه ولی سرعت فن رو 58 درصد 

کسی میدونه داستان چیه ؟

چون هم زمان برای تنظیم پروفایل فن هم از درایور AMD و هم افتربرنر استفاده می کنید.

برای تنظیم کارت های AMD فقط از درایور استفاده کنید :

1 - افتربرنر رو به reset کنید تا همه چیز دیفالت بشه

2 - تنظیمات مورد نظر برای فن رو داخل درایور اعمال کنید.

3 - از این به بعد فقط برای مانیتور کردن کارت حین بازی از افتربرنر استفاده کنید.

موارد مربوط به دما هم که قبلا در موردش صحبت شد.

لینک به دیدگاه

تشکر از همه با خود افتربرنر تنظیم کردم اوکی شد 

دما هم اوکی هست با تشکر

احساس میکنم برنامه خود AMD گیج میزنه مالی نیست زیاد 

ویرایش شده توسط amirafshar
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...