رفتن به مطلب

پست، مشکلات ایجاد شده به وسیله پست، راه حل ها، تجارب و ...

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

واقعا لعنت به اداره پست، این اولین و اخرین باری بود که با پست جمهوری اسلامی ارسال کردم و بمیرم دیگه با این پست ارسال نمیکنم😐

این پست امروز طوری من رو نمود که باید در تاریخ ایران زمین نوشتش!

امروز یک رم رو برای یک دوست عزیزی ارسال کردم، که در درجه اول من فاصله ام تا پست 38 کیلومتر هست، بعد از یک ساعت مرخصی گرفتن و رفتن این همه راه، یک اس ام اس برام ارسال شد از طرف پست که هیچ گونه مطابقتی به مشخصاتی که من دادم نداشت و کد پیگیری و مشخصات یکی دیگه رو داده بودند😑 در اون لحظه من این طوری بودم😨😨😨 من که دیگه رفتم سر کار دیگه مرخصی بهم ندادند برم درستش کنم، پدر گرامی رو با 65 سال سن فرستادم اداره پست درستش کنه، تا 4 ساعت با پدرم درگیر بودند و خان دوم شروع شده بود که ما فقط یک مهاجران همدان هست  و مهاجران مرکزی اصلا وجود نداره، تا جلو خود کارمندای پست زنگ میزنند به خریدار گرامی من و جلو چشم ایشون میگه من واقعا مرکزی هستم تا اینا باور میکنند و بعدش ادرس رو درست میکنند.... خدای بزرگ طرف اون 3 دختری تو باجه بودند سانتافه زیر پاشون بود ولی اصلا سواد اینو ندارن که مهاجران همدان رو از مهاجران مرکزی تشخیص بدهند، خدای بزرگ اینا دیگه اینقدر رو صندلی نشستن دیگه نمیتونن حتی یک ادرس رو صحیح و درست ارسال کنند :/ خدای بزرگ اینا دیگه کی بودند -___-

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسته پیشتاز منم امروز بعد از 7 روز معطلی بلاخره تحویل نامه رسون شده! (مرکز استان به مرکز استان هم بوده!!!)

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

بسته پیشتاز منم امروز بعد از 7 روز معطلی بلاخره تحویل نامه رسون شده! (مرکز استان به مرکز استان هم بوده!!!)

اطلاعیه شركت ملی پست در خصوص احتمال بروز اختلال موقت در خدمات پستی

شرکت ملی پست در پی انجام تغییراتی فنی در زیرساخت‌های عملیاتی و احتمال بروز اختلال موقت در فرآیندهای پستی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

اطلاعیه شرکت ملی پست در خصوص احتمال بروز اختلال موقت در خدمات پستی

شرکت ملی پست در پی انجام تغییراتی فنی در زیرساخت‌های عملیاتی و احتمال بروز اختلال موقت در فرآیندهای پستی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط‌ عمومی شرکت ملی پست، در متن این اطلاعیه آمده است: با عنایت به انجام تغییرات فنی در حوزه زیرساخت‌های عملیاتی اداره کل تجزیه و مبادلات استان تهران، به‌صورت موقت احتمال بروز اختلال‌هایی در فرآیند آماده‌سازی و رهسپاری مرسولات پستی قابل تصور است. پیشاپیش از شکیبایی مشتریان و هموطنان عزیز به‌خاطر بروز مشکلات احتمالی قدردانی می‌شود. بدیهی است که تلاش می‌شود، تغییرات موردنظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام برسد و روال انجام فرآیندها و خدمات پستی به حالت معمول برگردد.

منبع: https://post.ir/fa-IR/PostPortal/1/news/view/16665/164719/Staging

پ.ن: اینا در حالت عادی کارشون رو نمیتونن درست بدن، حالا الان؟

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

بسته ی منم بعد از هفت روز ارسال شد،می خواستم اولین بار اکشن فیگور بخرم،قرار بود دو تا بگیرم که اولی رو پست همچین بلایی سرش آورد بعدی رو گرونتر از دیجیکالا گرفتم چون حداقل تحویل میده

ویرایش شده توسط 🍫Caffeine Addicted
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

اختلال موقت

یا امام زمان 😂

بسته دو بار تا حالا برگشته به باجه مبدا و همینجوری داره باجه به باجه میشه تو یه استان و میچرخه برای خودش، حالا اختلال موقت؟ |:

در 2 ساعت قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

دیجیکالا

تا حالا شیشه جوهر خالی بهتون فروختن؟ 0_0

جوهر خودنویس پلیکان خریدم، رسید دستم دیدم خالیه :) شیشه خالی واسم فرستاده بودن

البته مرجوع کردم و وجه مسترد شد ... ولی نفس عمل خیلی جالب بود برام

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

یا امام زمان 😂

بسته دو بار تا حالا برگشته به باجه مبدا و همینجوری داره باجه به باجه میشه تو یه استان و میچرخه برای خودش، حالا اختلال موقت؟ |:

تا حالا شیشه جوهر خالی بهتون فروختن؟ 0_0

جوهر خودنویس پلیکان خریدم، رسید دستم دیدم خالیه :) شیشه خالی واسم فرستاده بودن

البته مرجوع کردم و وجه مسترد شد ... ولی نفس عمل خیلی جالب بود برام

هزینه این موارد چون کمه میگن طرف پیگیری نمیکنه میندازن بهش،خیلی عوضین

لینک به دیدگاه

کلا به دلیل وجود ضعف های قانونی و همچنین بی سوادی و بی توجهی خودمون این بلا سرمون میاد.

آیا شما هم مثه من هستین که زمانی میخواین یه برنامه رو نصب کنین، یا از یک نرم افزاری استفاده کنین

تند تند تیک قوانین و... میزنین و رد میشین؟ دوست اینترنتی پسر داییم مال روسیه هستش، واتس اپ رو 

نمیشناخت بعد پسرداییم گفته بود یه نگاهی بهش بنداز بعد اومده گفته بود نصبش نکردم، پرسیده بود چرا

گفته بود من قوانینشو کامل خوندم توش نوشته بود که اطلاعات در صورت نیاز به دولت ها میدن نصب نکرده بود!

الان شما زمانی که میری یه مرسوله رو ارسال کنی حتما به این دقت داشته باش که ارزش واقعی کالا رو بدی که زمانی

که پست یه مشکلی ایجاد کرد بتونی پیگیر باشی، اگر بیمه اولیه رو بزنن ارزش کالا هرچقدر باشه 0 ریال تا چند میلیارد

پست همون 500 هزارتومن رو طبق قوانین موظفه بده. اما اگر ارزش کالا رو درست زده باشین راحت میتونین با کمی پیگیری

از تو حلقومشون بکشین بیرون، دوستم بارها اینکار و کرده کنسول گم کرده پست پول کاملش + 2 میلیون بیشتر رو گرفته.

لینک به دیدگاه

نکته ی جالبی که هست اینه که چرا همه از پست استفاده میکنین :|
من هیچ وقت از پست خوشم نیومد هیچ وقتم سمتش نرفتم تا الان هر چی گرفتم و فرستادم با تیپاکس بوده و یه روزه میرسه و راضیم 
(بماند که الان سه روزه از رشت یه بسته دارم و هنوز نرسیده دستم :D ولی خب تیپاکس خیلی سریع ترن)

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، SEC_SHOT گفته است :

نکته ی جالبی که هست اینه که چرا همه از پست استفاده میکنین :|
من هیچ وقت از پست خوشم نیومد هیچ وقتم سمتش نرفتم تا الان هر چی گرفتم و فرستادم با تیپاکس بوده و یه روزه میرسه و راضیم 
(بماند که الان سه روزه از رشت یه بسته دارم و هنوز نرسیده دستم :D ولی خب تیپاکس خیلی سریع ترن)

تیپاکس اینجا بندرعباس شرکت به شدت به هم ریخته و الکی هست!

بسته رسیده زنگ میزنن بیا خودت تحویل بگیر ما ارسال به منطقه شما نداریم!

بهترین سرویسی که دارم باهاش کار میکنم چاپار بوده، قیمتاش از تیپاکس بهتره

و در ضمن میاره دم در خونه هم تحویل میگیره هم تحویل میده.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

حالا این بازم خوبه محله ما زنگم نمیزنن باید خودت بری پیدا کنی 😂

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Behrouz Molaei گفته است :

حالا این بازم خوبه محله ما زنگم نمیزنن باید خودت بری پیدا کنی 😂

یکبار ماه رمضون پارسال گذرم خورد بهشون پشت دستمو داغ کردم!

یک محیط کاملا به هم ریخته احمقانه که حتی نمیدونستن با بارنامه مرسوله رو پیدا کنن.

یعنی خاک دو عالم تو سرشون مشتی احمق.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

کاملا موافقم

تیپاکس در اهواز هم چنین وضعیتی داره .هم خدمات دهی ضعیف ، هم دریافت هزینه بیشتر از فاکتور

مثلاً کرایه پست شده 25 تومن ، مامور تیپاکس 30 تومن کارت می‌کشه !

توی نصف موارد کالای شکستنی هم خورده شیشه تحویل میده 😅

ولی چاپار دمش گرمه . هم از نظر قیمت هم کیفیت خدمات

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

یکبار ماه رمضون پارسال گذرم خورد بهشون پشت دستمو داغ کردم!

یک محیط کاملا به هم ریخته احمقانه که حتی نمیدونستن با بارنامه مرسوله رو پیدا کنن.

یعنی خاک دو عالم تو سرشون مشتی احمق.

مثل طویله بار مردم کف زمینه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

کاملا موافقم

تیپاکس در اهواز هم چنین وضعیتی داره .هم خدمات دهی ضعیف ، هم دریافت هزینه بیشتر از فاکتور

مثلاً کرایه پست شده 25 تومن ، مامور تیپاکس 30 تومن کارت می‌کشه !

توی نصف موارد کالای شکستنی هم خورده شیشه تحویل میده 😅

ولی چاپار دمش گرمه . هم از نظر قیمت هم کیفیت خدمات

البته قطعا هیچ شرکتی نمیتونه همه رو راضی نگه داره.
خیلی ها هستن تیپاکس براشون بهترین بوده خیلی ها پست.
اما من تا اینجای کار واقعا من راضی بودم از چاپار، اگر ببینم مشکلی پیش بیاد
قطعا همینجا در میون میزارم، هر شرکتی که درست کار نکنه من سراغش نمیرم
تا حساب کار بیاد دستش، تیپاکس واسم عجیبه این همه مدت دووم آورده و اونم
از بی عرضگی پسته، پست شده دزد بالا سر گردنه و به کسی هم جواب پس نمیده
برای من پیش اومده که میگم، یک مشت آدم بی وجود هستن که با کارهاشون
یک محموعه رو به سادگی میبرن زیر سوال شاید 10 کارمند خوب کار میکنه یکیشون
گوهه، اما ... 

در 8 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

مثل طویله بار مردم کف زمینه

واقعا چیز عجیبیه خیلی خیلی خیلی عجیب!
یه قانونی، یه نظارتی چیزی واقعا نیست؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

البته قطعا هیچ شرکتی نمیتونه همه رو راضی نگه داره.
خیلی ها هستن تیپاکس براشون بهترین بوده خیلی ها پست.
اما من تا اینجای کار واقعا من راضی بودم از چاپار، اگر ببینم مشکلی پیش بیاد
قطعا همینجا در میون میزارم، هر شرکتی که درست کار نکنه من سراغش نمیرم
تا حساب کار بیاد دستش، تیپاکس واسم عجیبه این همه مدت دووم آورده و اونم
از بی عرضگی پسته، پست شده دزد بالا سر گردنه و به کسی هم جواب پس نمیده
برای من پیش اومده که میگم، یک مشت آدم بی وجود هستن که با کارهاشون
یک محموعه رو به سادگی میبرن زیر سوال شاید 10 کارمند خوب کار میکنه یکیشون
گوهه، اما ... 

واقعا چیز عجیبیه خیلی خیلی خیلی عجیب!
یه قانونی، یه نظارتی چیزی واقعا نیست؟

مثل اینکه قانون هست ، ولی نظارت نیست !

چون یکی دو مورد با دفتر تهران تماس گرفتم بخاطر خدمات ضعیفشون ، سریع مسئله رو پیگیری کردن و خسارت رو دادن . اختلاف هزینه ای هم که بابت شیرینی اون ماموره برا خودش برداشته بود (😄) هم همون موقع واریز کردن . ( بدون بررسی و خواستن سند و مدرک ) انگار که سابقه زیادی داشته مامور اهواز تو این مورد .

در مجموع عملکرد شرکتشون بهتر از پست ه ، ولی وقتی شهر به شهر خدمات دهیشون زمین تا آسمون فرق داره ، نمیشه خیلی روشون حساب باز کرد .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m.reza گفته است :

مثل اینکه قانون هست ، ولی نظارت نیست !

چون یکی دو مورد با دفتر تهران تماس گرفتم بخاطر خدمات ضعیفشون ، سریع مسئله رو پیگیری کردن و خسارت رو دادن . اختلاف هزینه ای هم که بابت شیرینی اون ماموره برا خودش برداشته بود (😄) هم همون موقع واریز کردن . ( بدون بررسی و خواستن سند و مدرک ) انگار که سابقه زیادی داشته مامور اهواز تو این مورد .

در مجموع عملکرد شرکتشون بهتر از پست ه ، ولی وقتی شهر به شهر خدمات دهیشون زمین تا آسمون فرق داره ، نمیشه خیلی روشون حساب باز کرد .

به سرپرستی شعب اصفهان تماس گرفتم گفتم فلان شعبه بسته رو نمیاره تحویل بده گفت پیگیری میکنن هنوز ۷ روزه دارن پیگیری میکنن فکر کنم گم شدن از شدت پیگیری 😂

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تیپاکس اهواز به قدری منو اذیت کرده که حاضرم قید معامله رو بزنم اما از طریق تیپاکس نه چیزی بفرستم نه بگیرم

زنگ میزنی مثلا بیان بسته تحویل بدی طرف می اومد میگفت عههه رسیدم ندارم الان میبرم دفتر رسید می زنم فردا سر راه میارم واست! منم لابد گوشام مخملیه جنس بدم بهت رسیدم ندی تازه

بهش میگم توکه میای جنس تحویل بگیری نمی دونی که باید رسیدم بدی؟ گفت مشکلی نداره توی دفتر رسید میزنم :))) گفتم تو مشکلی نداری ولی هم منی که فرستنده ام و هم اونی که خریداره منتظره رسید جنسه!

دفعه بعد زنگ زدم گفت پیک نداریم خودت بیار دفتر (دفتر اصلیشونم که بچه های اهواز می دونن کجاس یکی از شلوغ ترین نقاط ممکن مرکز شهره که جای پارک هم عمرا پیدا کنی)

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

تیپاکس اهواز به قدری منو اذیت کرده که حاضرم قید معامله رو بزنم اما از طریق تیپاکس نه چیزی بفرستم نه بگیرم

زنگ میزنی مثلا بیان بسته تحویل بدی طرف می اومد میگفت عههه رسیدم ندارم الان میبرم دفتر رسید می زنم فردا سر راه میارم واست! منم لابد گوشام مخملیه جنس بدم بهت رسیدم ندی تازه

بهش میگم توکه میای جنس تحویل بگیری نمی دونی که باید رسیدم بدی؟ گفت مشکلی نداره توی دفتر رسید میزنم :))) گفتم تو مشکلی نداری ولی هم منی که فرستنده ام و هم اونی که خریداره منتظره رسید جنسه!

دفعه بعد زنگ زدم گفت پیک نداریم خودت بیار دفتر (دفتر اصلیشونم که بچه های اهواز می دونن کجاس یکی از شلوغ ترین نقاط ممکن مرکز شهره که جای پارک هم عمرا پیدا کنی)

یونس جان فقط چاپار کار کن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

یونس جان فقط چاپار کار کن.

الان سرچ زدم دیدم شهر ما چاپار داره ولی آدرسش خیلی پرت و مسیرش طولانی

از ساعت9.30فرستادن ولی باز خبری نیست همیشه چهار ساعت بعد از تهران میرسید ساری خیلی سریع، احتمال بسیار زیاد برسه پست مرکزی ساری اونجا هم تاخیر داشته باشه،در حال حاضر هیچی با پست نفرستید

پیشخوان 3 روز بسته رو نگه داشت بعد فرستاد پست مرکزی تهران اونجا 4 روز خوابید بعد ارسال کردند ساری...........................

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

الان سرچ زدم دیدم شهر ما چاپار داره ولی آدرسش خیلی پرت و مسیرش طولانی

چاپار هم میاد تحویل میگیره هم میاد میاره، الان من یه کالا داشتم از گرگان به فروشنده گفتم با چاپار بفرست
کار نکرده بود بعد زنگ زده بود اومده بودن خودشون برده بودن هزینه یه هدفون هم شده بود 22 هزار تومن پیامکش اومد.

لینک به دیدگاه

والا ما ام یه بسته از ۹ مرداد از استان هرمزگان ارسال شده

رسیده یزد ، اونجا ۵ روزه هیچ تغییری نکرده هنوز در حال ارسال به تهرانن!

A4B6E1D6-A190-4644-BC74-42064F19B674.png

ویرایش شده توسط armin2apr
لینک به دیدگاه

من از بندرعباس فرستادم تهران رفت یزد سه روز موند دوباره برگشت بندردوباره ارسال کردم مستقیم رفت تهران 7 روز با پست پیشتاز🤣

لینک به دیدگاه

واقعا لعنت بهشون

بسته 8 میلیونی داشتم از مالتینا روز 12 مرداد دادن پست هنوز تو سیستم پست ثبت نشده از کرج به اصفهان شکایت هم کردم ولی جواب سربالا میدن از شانس ماهم که خوردیم به تعطیلی تا یکشنبه دوباره زنگ بزنم مالتینا پیگیری کنن

2 ماه صبر کردیم برسه ایران حالا اینجا برا پست داخلی 10 روز الکی عقب انداختن خدامیدونه کی ارسال میشه

مردشوره دولت بی کفایت رو ببرن که هرچی میکشیم از بی لیاقتی ایناست

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

واقعا لعنت بهشون

بسته 8 میلیونی داشتم از مالتینا روز 12 مرداد دادن پست هنوز تو سیستم پست ثبت نشده از کرج به اصفهان شکایت هم کردم ولی جواب سربالا میدن از شانس ماهم که خوردیم به تعطیلی تا یکشنبه دوباره زنگ بزنم مالتینا پیگیری کنن

2 ماه صبر کردیم برسه ایران حالا اینجا برا پست داخلی 10 روز الکی عقب انداختن خدامیدونه کی ارسال میشه

مردشوره دولت بی کفایت رو ببرن که هرچی میکشیم از بی لیاقتی ایناست

داداش خودشون اعلام کردن که چند روز بخاطر بروز رسانی زیر ساخت ارسالا درست انجام نمیشه. 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

داداش خودشون اعلام کردن که چند روز بخاطر بروز رسانی زیر ساخت ارسالا درست انجام نمیشه. 

من نگرانم گم و گورش نکن تا اونموقع نه بیمه نه خودشون هیچی رو قبول ندارن

اگه مملکت صاحب داشت رو قانون همه چی پیگیر میشد مشکلی نبود

پست هرغلطی داره میکنه حق همچین کاری نداره که بسته رو با هزینه بالا بگیرن و خدماتشون داغون باشه

میتونستن قبل از ارسال به فرستنده ها این مطلب رو بگن که طرف بتونه تصمیم بگیره و با شرکت دیگه ای برای ارسال هماهنگ کنه

تیپاکس هست  باربری هست و اتوبوس هم هست و خیلی شرکت های دیگه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...