رفتن به مطلب

پست، مشکلات ایجاد شده به وسیله پست، راه حل ها، تجارب و ...

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، hosin گفته است :

همون کسی که واسش فرستاده داده به پیشخوان

اونا هم نگهش داشتن و احتمالا فردا بدن به اداره پست و یا امروز

آره،دفاتر پیشخوان خیلی مضخرفه کارشون،مخصوصا اگه دختر باشن

لینک به دیدگاه

توجه نکردم چرا تحویل پیشخوان داده،خاک تو سرش پاش قطع میشد تا اداره پست بره،فروشنده رو از اینستاگرام پیداش کردم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

توجه نکردم چرا تحویل پیشخوان داده،خاک تو سرش پاش قطع میشد تا اداره پست بره،فروشنده رو از اینستاگرام پیداش کردم

منم به پیشخوان میدم

ولی پیشخوان های محله ما بدون استثنا هر روز یک ساعت قبل پایان ساعت اداری تمام مرسوله هارو میفرستن اداره که پردازش بشه

لینک به دیدگاه

به خود فروشنده گفتم بدو برو پیشخوان،یه تومن رو جرینگی خورده اونم دو روزه نگهداشته مگه ولش میکنم من😈

یادش بخیر لیون کامپیوتر سه سال پیش پول کل سیستم و مانیتور یهو دادم بهش از تهران همون روز ساعت یازده رسید شمال، خونه🤗

ویرایش شده توسط 🍫Caffeine Addicted
لینک به دیدگاه

بعضی از دفاتر پیشخوان برای اینکه براشون باصرفه در بیاد این کارو انجام میدن یعنی چند روزی بسته تحویل میگیرن بعد همرو تو یک روز ارسال میکنن . واقعا کار زشتی هست چون طرفی که منتظر دریافت بسته هست شاید بسیار عجله داشته باشه و اینجوری کلی ضرر به وقت و ......... طرف میزنن 

فرستادن بسته با پیشخوان ها کار کاملا اشتباهی هست . حالا تو منطقه ما دردسر خود  پست هست که باید همه چی رو خودت ببری براشون . از روزنامه باطله بگیر تا کارتن و ........ آخرشم میگن ما هیچ تضمینی برای ارسال قطعات کامپیوتر نداریم که سالم برسه . اونوقت پول بیمه هم میگیرن 😁

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 57 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

بعضی از دفاتر پیشخوان برای اینکه براشون باصرفه در بیاد این کارو انجام میدن یعنی چند روزی بسته تحویل میگیرن بعد همرو تو یک روز ارسال میکنن . واقعا کار زشتی هست چون طرفی که منتظر دریافت بسته هست شاید بسیار عجله داشته باشه و اینجوری کلی ضرر به وقت و ......... طرف میزنن 

فرستادن بسته با پیشخوان ها کار کاملا اشتباهی هست . حالا تو منطقه ما دردسر خود  پست هست که باید همه چی رو خودت ببری براشون . از روزنامه باطله بگیر تا کارتن و ........ آخرشم میگن ما هیچ تضمینی برای ارسال قطعات کامپیوتر نداریم که سالم برسه . اونوقت پول بیمه هم میگیرن 😁

اصلا اجازه چنین کاری ندارن، قانون پست هست حتما بسته ایی که تحویل گرفته میشه و بارکد میزنن باید همون روز به مرکز ارسال بشه (مگر اینکه تحویل بعد از ظهر باشه)

جمع آور پست هر روز آخر وقت برای جمع آوری بسته ها و بردنشون به مرکز میاد

بارکد بزنن و تحویل  ندن اگر شکایت کنی توبیخ می شن، چند بار تکرار کنن هم دسترسی هاشون کم میشه و در نهایت کلا قطعشون می کنن اگر همچنان شکایت بشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

بابا، یارو تو اداره پست ازم پرسید چیه؟ گفتم lcd لپ تاپه. عنوان مرسوله رو زد "مانیتور با مسئولیت فرستنده" |:

یعنی آقایون ادامه مسیر، هر - بلانسبت، ببخشید - هر غلطی دلتون خواست میتونید با محتویات این بسته انجام بدید

ماشالا مشکلات یکی دوتا نیستن که ... همین پست، سر حواس پرتی فرستنده (پلاک رو ننوشته بود رو بسته) مرسوله منو فرستاد باجه معطله، ده تومن دادم درخواست ارسال مجدد دادم و هیچ خبری نشد (دفترخونه قرار بود سند ارسال کنه، هیچی روی بسته ننوشته بود)

ده تومن ازم خوردن، کلی هم معطل شدم، کلی صف وایسادم (که وسطش کار پیش اومد و چند ده دقیقه وقتم پرت شد)، تا آخرش موفق شدم از باجه معطله مرسوله رو بعد یه ماه تحویل بگیرم

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

اصلا اجازه چنین کاری ندارن، قانون پست هست حتما بسته ایی که تحویل گرفته میشه و بارکد میزنن باید همون روز به مرکز ارسال بشه (مگر اینکه تحویل بعد از ظهر باشه)

جمع آور پست هر روز آخر وقت برای جمع آوری بسته ها و بردنشون به مرکز میاد

بارکد بزنن و تحویل  ندن اگر شکایت کنی توبیخ می شن، چند بار تکرار کنن هم دسترسی هاشون کم میشه و در نهایت کلا قطعشون می کنن اگر همچنان شکایت بشه

قوانین عوض شده و همچنین کارمزد دفاتر پیشخوان برای مرسوله های پستی کم شده و بزودی آژانس‌های پستی اینکارو رو به عهده میگیرن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

بابا، یارو تو اداره پست ازم پرسید چیه؟ گفتم lcd لپ تاپه. عنوان مرسوله رو زد "مانیتور با مسئولیت فرستنده" |:

یعنی آقایون ادامه مسیر، هر - بلانسبت، ببخشید - هر غلطی دلتون خواست میتونید با محتویات این بسته انجام بدید

ماشالا مشکلات یکی دوتا نیستن که ... همین پست، سر حواس پرتی فرستنده (پلاک رو ننوشته بود رو بسته) مرسوله منو فرستاد باجه معطله، ده تومن دادم درخواست ارسال مجدد دادم و هیچ خبری نشد (دفترخونه قرار بود سند ارسال کنه، هیچی روی بسته ننوشته بود)

ده تومن ازم خوردن، کلی هم معطل شدم، کلی صف وایسادم (که وسطش کار پیش اومد و چند ده دقیقه وقتم پرت شد)، تا آخرش موفق شدم از باجه معطله مرسوله رو بعد یه ماه تحویل بگیرم

شانس آوردی برات ارسال کردن

من یه مانیتور داشتم صد تا  دفتر پیشخوان رفتم

حتی خود اداره پست هم رفتم

هیچ کدوم قبول نکردن ارسال کنن میگفتن مسیولیت داره برامون

میگفتم بابا مسیولیتش با خودم شما فقط ارسال کنین

هیچ کدوم قبول نکردن

آخر مجبور شدم با یه موسسه ارسال گمنام که اصا نمیدونم اسمش چی بود ارسال کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

ایشالله که براشون نصرفه و نونشون در نیاد،پاتو میزاری بیرون تا برگردی خونه دهنت سرویس شده تو این کشور،هیچکس هیچ مسئولیتی قبول نمیکنه یعنی شغل مردم تو ایران اینطوری که سلیقه ای کار میکنن دوست داشته باشه انجام میده دوست نداشته باشه انجام نمیده،نمی خوای گمشو برو

لینک به دیدگاه

اداره پست توی منطقه ما از 96 به اینور یجور رفتار میکنه انگار همه قاچاقچی هستن 

پاور میخواستم بفرستم گیر داده بود که از کجا بفهمیم توش مواد منفجره نیست

بعد روشنش کردم شانس من پاوره فن لس بود و تا ازش بار نمیکشیده فن نمیچرخید سره همین قبول نکردن/اخرش با اتوبوس فرستادم

همیشه به لوازم الکترونیکی گیر میدن و کلافه ام کردن

فتوکپی و اصل کارت ملی باید همرام باشه و هزار دردسر صف طولانی.......

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

حاجی من یه بسته خیلی مهم داشتم،خیلی منتظرش بودم بیاد،یه تومن وسیله ای بود که خریده بودم؛حالا 2 روزه نگهداشتن تو اداره پست منطقه 11به پست مرکزی ارسال نمیکنن نمیدونم چه مرگشونه

شکایت کردم جواب سربالا میدن😑

رفتم سامانه 195هم شکایت کردم اصلا فایده ای داره ؟

1013095983_Screenshot_2020-07-27.thumb.jpg.a4733f735a65648c24d8bc32e448c421.jpg

این چن روزه فک کنم مشکلی چیزی بوده بسته منم الان یک هفتست گیر کرده

لینک به دیدگاه

به شخصه اعتقاد دارم تیپاکس و باربری ترمینال به شدت دردسر هاش کمتر از پست هست

البته من خیلی خیلی کم گیرنده بودم 

یکبار مانیتور از باربری گرفتم که خیلی خوب بود و سریع

یکبار هم از پست گرفتم که کلا پست آبا اجداد بنده رو آورد جلوی چشم بنده تا تحویل بده کالا رو

ولی سر اذیت هایی که پست با ارسال کردن داره همیشه هم قید میکنم ارسال فقط با تیپاکس

راحت و بی دردسر پس کرایه میکنید

حتی یکبار من جنسی رو فرستادم آدرس که داشتم مینوشتم دیدم زده کیلومتر 5 مثلا جاده الف - ب که اون لحظه گفتم عمرا برسه این بسته با این آدرس

جالبیش اینجا بود 48 ساعت بعد رسید

پست این قضیه ساعت کاری و ظرفیت دفتر پستی خیلی اذیت کننده هست

لینک به دیدگاه

درود 

منم همین مشکل ولی بسیار پیچیده تر و بدتر برام پیش اومده 

بعد دوماه الان در حال سپری مراحل اخر هستم تا اداره پست خسارت جنس بنده برام ارسال کنن زمان خرید جنس بنده با جمع هزینه پست 436 تومن شد و بعد دوماه ارزش جنس به 550 بدون احتساب هزینه پستی رسیده

بعد دریافت خسارت از پست حتما یک تایپیک مفصل درمورد اتفاقات و مراحل کار در انجمن پست خواهم کرد

لینک به دیدگاه

این جوابی که فروشنده داده،نیاز به تفسیر داره

AUD-20200728-WA0000.opus

AUD-20200728-WA0001.opus

با کلاسیک مدیا باز میشه فرمت واتس اپ هست

لینک به دیدگاه

اداره پست شاهین شهر آقايی که بسته هارو بسته بندی میکنه نه فوم میذاره نه چیزی میگه برو اونور خیابون بخر بیار 

وقتی ام میخری براش هی نازو ادا در میاره مرده گنده خجالت نمیکشه

اخرم خودشون پیشتاز همیشه ارسال‌ میکنن وقتی بگی سفارشی بزن میگن خیلی طول میکشه هاا خوددانی حالا 🤦‍♂️

تازه پوله فومی که من خریدمم باز جدا حساب میکنن که مثلا از خودشونه برا همین هيچوقت اداره پست دیگه نمیرم 

لینک به دیدگاه

این چن روزه فک کنم مشکلی چیزی بوده بسته منم الان یک هفتست گیر کرده

این چند وقته به خاطر بیماری مرسوله ها رو قرنطینه میکنن.

تقریباً دو هفته ای هست که با تاخیر ۴۸ ساعته بسته ها ارسال میشه.

اهواز اینجوریه بقیه شهر ها رو اطلاع ندارم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Xen گفته است :

این چند وقته به خاطر بیماری مرسوله ها رو قرنطینه میکنن.

تقریباً دو هفته ای هست که با تاخیر ۴۸ ساعته بسته ها ارسال میشه.

اهواز اینجوریه بقیه شهر ها رو اطلاع ندارم.

اهواز مضخرف ترین خدماتو تو کل ایران داره،اینو با جرات میگم

همیشه هم میبینم یه عربی تو همین اداره پستا و دفتر پیشخوانا داد و فریاد میکنه و فش میده بشون ،شرفشون میره ولی بازم فرداش پوزشون در حد پوزه سگ جلو

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، nobody گفته است :

اداره پست شاهین شهر آقايی که بسته هارو بسته بندی میکنه نه فوم میذاره نه چیزی میگه برو اونور خیابون بخر بیار 

وقتی ام میخری براش هی نازو ادا در میاره مرده گنده خجالت نمیکشه

اخرم خودشون پیشتاز همیشه ارسال‌ میکنن وقتی بگی سفارشی بزن میگن خیلی طول میکشه هاا خوددانی حالا 🤦‍♂️

تازه پوله فومی که من خریدمم باز جدا حساب میکنن که مثلا از خودشونه برا همین هيچوقت اداره پست دیگه نمیرم 

اینجا کارتون رو پاره و کوچیک میکنن جوری که بسته توش تکون نخوره

قیمت کارتون هاشون خیلی گرونه و با کارتون های دیگه هم اصن ارسال نمیکنن/حتما باید از خودشون بخری

لینک به دیدگاه

سلام و خاک بر سر پست،هر کس یه چیزی میگه،فروشنده باز میره اداره پست فیلم و صدا میفرسته که کارمند میگه بخاطر شلوغی زیاد در اداره پست مرکزیه

اداره پست میگه بخاطر گند زدایی

این مملکت هیچ کاری از دستش بر نمیاد در حالت عادی که کاری نمی تونن بکنن در زمان بحران که دیگه بدتر وقتی یه ویروس پخش میشه و تردد کمتر میشه مردم خریدشون رو اینترنتی انجام میدن حتی تخم مرغ ! بجای اینکه نیروی بیشتر بگیرن یا فکری به حال قضیه کنن همینطوری نشستن دست رو دست میذارن به هیچ جاشونم نیست

حتی المکان فقط از دیجیکالا سفارش بدید که ارسال خصوصی داره

اولین بار تو عمرم بود یه اکشن فیگور سفارش دادم تازه نصف پولشم قرض کردم خریدم🙄حداقل اگه دیجیکالا بود میتونستم لغوش کنم

لینک به دیدگاه

در در 6 مرداد 1399 در 19:18، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

حاجی من یه بسته خیلی مهم داشتم،خیلی منتظرش بودم بیاد،یه تومن وسیله ای بود که خریده بودم؛حالا 2 روزه نگهداشتن تو اداره پست منطقه 11به پست مرکزی ارسال نمیکنن نمیدونم چه مرگشونه

شکایت کردم جواب سربالا میدن😑

رفتم سامانه 195هم شکایت کردم اصلا فایده ای داره ؟

1013095983_Screenshot_2020-07-27.thumb.jpg.a4733f735a65648c24d8bc32e448c421.jpg

این روزا اصلا به پست اعتماد نکنید چون دزد شدن

من دوستم ی چندتا عطر سفارش داده بود طرف رفته بود پست تحویل داده بود 

بعد که به دست دوستم رسید 2تاشو برداشته بودن..حالا یا همون مبدا برداشته بودن یا تو مقصد

هر چی شکایت و پیگیری کرد جوابی نگرفت و اخر سر هم گفتن عطر شامل بیمه نمیشه...به همین راحتی

چند میلیون دزدیدن رفت...الان مملکت قانونی نداره پس مواظب کالای با ارزشتون باشین

جنگل قانون داره ولی این مملکت نه

لینک به دیدگاه

واقعا لعنت به اداره پست بسته من سمنان رسیده باز فرستادن شاهرود باز از شاهرود برگشت دادن به سمنان. اخه چرا

Screenshot_20200730_154740_com.android.chrome.jpg

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، zen گفته است :

واقعا لعنت به اداره پست بسته من سمنان رسیده باز فرستادن شاهرود باز از شاهرود برگشت دادن به سمنان. اخه چرا

منم همچین تجربه ای دارم

یه بار بسته ای فرستادم یادم نمیاد برای چه استانی فرستادم

من از سقز بسته رو فرستادم ، رسیده بود تا سنندج از اونجا به جای اینکه بفرستن استان دیگه دوباره فرستاده بودن سقز ، نزدیک بود برسوننش دست خودم دوباره

لینک به دیدگاه

از این دست کارها زیاد انجام میدن منم مرسوله پستی داشتم بعد از یک هفته منتظر بودن دیدم فقط نشون میده داخل پست هست ولی از آوردن خبری نبود زنگ زدم گفتن چون مرسوله های خرید اینترنتی برگشت در اولویت نیستن ، مجبور شدم خودم برم پست مرکزی حالا رفتم نزدیک 1 ساعت خودم و دو نفر دیگه داشتیم دنبال مرسوله می گشتیم بلاخره رئیس اون قسمت گفت مرسوله روی میز من هست چون ایشون گفتن خودشون میان می برن برای همین گذاشتم اینجا :) به هر حال اینجا ایرانه اگر کار درست انجام بشه باید تعجب کرد وگرنه  از زیرکار در رفتن و اهمال و تنبلی که عادی هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...