رفتن به مطلب

پست، مشکلات ایجاد شده به وسیله پست، راه حل ها، تجارب و ...

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

حدود چند سال پیش که ایفون 7پلاس  معرفی شده بود،خاله گرامی از خارج برام یه 7پلاس فرستاد.ولی هیچوقت اون گوشی به دستم نرسید

همراه با مرسوله لباس هم بود.لباسا به دستم رسید ولی گوشی نرسید ! هرچی پیگیری کردم هیچکس جوابگو نبود ! استرالیایی ها میگفتن پست ایران برداشتنش پست ایران میگفت استرالیایی ها برداشتن.خلاصه این وسط من به گوشی نرسیدم

کلا سیستم پستی متاسفانه خیلی ضعف داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
یه سوال 
آقا من توی هفته های اخیر 4 تا سفارش داشتم که همشون بیشتر از هفت روز زمان بردن
یکیشون که پیشتاز بود هشت روز
بعد به پست هم که زنگ زدم قبل از متصل شدن به اپراتور گفتش که " مشترک گرامی به دلیل شیوع کرونا بسته ها با تاخیر به مقصد ارسال خواهند شد"
حالا تاخیر رو کار ندارم
اینکه هفت هشت روز پیشتاز طول بکشه الان عادیه یا از شانس من بود؟
الان شما که سفارش میدین(طی چند هفته اخیر تا امروز) معمولا چند روزه به دستتون میرسه؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، sajad564 گفته است :

الان شما که سفارش میدین(طی چند هفته اخیر تا امروز) معمولا چند روزه به دستتون میرسه؟

سلام؛

پیشتاز از مشهد به خوزستان: 10 روز

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Xen گفته است :

سلام؛

پیشتاز از مشهد به خوزستان: 10 روز

پیشتاز قم به تهران : 3 روز /// 10ام ارسال ...13ام دریافت

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
بنده طی هفته های اخیر سه چهار تایی سفارش داشتم که دو تاشون سفارشی یکی پیشتاز و یکی هم تیپاکس بودش
متاسفانه بعد از هشت روز به دستم رسیدن
به پست هم زنگ زدم خودشون این مقدار رو غیر منطقی دونستن ولی قبل از ارتباط با اپراتور اون خانم که صداش به صورت ضبط شده هستش فرمودن "مشترک گرامی ,اگر برای تاخیر بسته های خود تماس گرفته اید به دلیل شیوع کرونا برخی قطار ها و هواپیما ها..." نتیجتا یه جورایی داشت میگفتش که تاخیر در حال حاضر مرسومه
حالا از شما دوستان,کسایی که ارسال و دریافت سفارش طی هفته های اخیر داشتن چقدر زمان ارسال و دریافت به طول انجامیده ؟
و اینکه سفارش های ویژه معمولا چقدر طول میکشن؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sajad564 گفته است :

سلام دوستان
بنده طی هفته های اخیر سه چهار تایی سفارش داشتم که دو تاشون سفارشی یکی پیشتاز و یکی هم تیپاکس بودش
متاسفانه بعد از هشت روز به دستم رسیدن
به پست هم زنگ زدم خودشون این مقدار رو غیر منطقی دونستن ولی قبل از ارتباط با اپراتور اون خانم که صداش به صورت ضبط شده هستش فرمودن "مشترک گرامی ,اگر برای تاخیر بسته های خود تماس گرفته اید به دلیل شیوع کرونا برخی قطار ها و هواپیما ها..." نتیجتا یه جورایی داشت میگفتش که تاخیر در حال حاضر مرسومه
حالا از شما دوستان,کسایی که ارسال و دریافت سفارش طی هفته های اخیر داشتن چقدر زمان ارسال و دریافت به طول انجامیده ؟
و اینکه سفارش های ویژه معمولا چقدر طول میکشن؟؟

سلام داداش از هفته پیش تاحالا خودشون اعلام کردن برای تغییر در زیرساخت ارسال ها تاخیر داره. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام داداش از هفته پیش تاحالا خودشون اعلام کردن برای تغییر در زیرساخت ارسال ها تاخیر داره. 

والا دیگه تاخیر تا این حد؟بشیتر مرسوله ثابت بود تا تاخیر
هفت روز وضعیتش تو سامانه تغییر نکردش
حالا باز پست ویژه امیدوارم وضعیتش بهتر باشه

لینک به دیدگاه

پنج روز پیش یه بسته از اصفهان با پست پیشتاز داشتم.طبق چیزی که سیستم رهگیریشون میگه، فرداش اومد تهران، پسفرداش دوباره برگشت اصفهان و الانم سه روزه که اصفهانه. آخه بسته ای که قرار بوده از اصفهان بیاد تهران، چجوری برگشته اصفهان؟!!!

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام دوستان لطفا خواهشا بار را ندین به اداره پست یا اگه سفارش اینترنتی میدین حتما نو ارسال بزنید تیپاکس یا باربری. 

من دو  تا بسته داشتم.  هردو هم زمان از تهران در روز سه شنبه ساعت 15 حرکت کرده به سمت سمنان. یکی از بسته ها دیروز رسیده دستم یکیش گم شده تهران میگه فرستادیم سمنان و سمنان میگه نبوده تو کامیون. یه بسته هم که دیروز از تهران راه افتاده به سمت سمنان. اونم امروز نرسیده. من نهایت ماهی 2 میلیون در بیارم. الان 12700 بارم را دزدیده اداره پست. 

حدود 40 روز پیش هم دو تا بار دوستم را اداره پست دزدیده بود. و بعد یک ماه گفتن که هر مرسوله را نهایت 800 تومن میدیم اونم حدود 6 تا 8 ماه طول میکشه بدن. در حالی که ارزش مرسوله 3 میلیون بوده. 

مراقب اداره پست دزد بزرگ باشید مرسوله هایی که ببینه ارزش داره را میدزده و جاش 6 تا 8 ماه دیگه نهایت 800 تومن پرداخت میکنه. مملکت بودجه کم اورده. شروع کردن به دزدیدن بسته های مردم. 

372559926200177470035111
372559926200181150035111

• لایک 6
  • ممنونم 2
  • چرا؟! 3
  • قلبم گرفت 13
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام     اخیرا  این موارد   و  بی  تعهدی  و شکایت  در  پست   زیاد شده   متاسفانه!   

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، zen گفته است :

سلام دوستان لطفا خواهشا بار را ندین به اداره پست یا اگه سفارش اینترنتی میدین حتما نو ارسال بزنید تیپاکس یا باربری. 

من دو  تا بسته داشتم.  هردو هم زمان از تهران در روز سه شنبه ساعت 15 حرکت کرده به سمت سمنان. یکی از بسته ها دیروز رسیده دستم یکیش گم شده تهران میگه فرستادیم سمنان و سمنان میگه نبوده تو کامیون. یه بسته هم که دیروز از تهران راه افتاده به سمت سمنان. اونم امروز نرسیده. من نهایت ماهی 2 میلیون در بیارم. الان 12700 بارم را دزدیده اداره پست. 

حدود 40 روز پیش هم دو تا بار دوستم را اداره پست دزدیده بود. و بعد یک ماه گفتن که هر مرسوله را نهایت 800 تومن میدیم اونم حدود 6 تا 8 ماه طول میکشه بدن. در حالی که ارزش مرسوله 3 میلیون بوده. 

مراقب اداره پست دزد بزرگ باشید مرسوله هایی که ببینه ارزش داره را میدزده و جاش 6 تا 8 ماه دیگه نهایت 800 تومن پرداخت میکنه. مملکت بودجه کم اورده. شروع کردن به دزدیدن بسته های مردم. 

372559926200177470035111
372559926200181150035111

سلام دوست من . شماره رهگیری مرسوله دوم شما، رسیده سمنان و بزودی به دستتون میرسه 

ولی شماره رهگیری مرسوله اول، هنوز از تهران به سمنان هست. فک کنم شنبه برسه دستتون

اگه تا شنبه نرسید.  میتونید از سایت رهگیری پست، شکایت کنید

مطمئن باشید به شکایتتون سریع پاسخ میدن

Screenshot_۲۰۲۰۱۲۱۰_۱۵۵۰۱۸.jpg

Screenshot_20201210_155147_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط Faridyt
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Faridyt گفته است :

سلام دوست عزیز. شماره مرسوله دوم شما، رسیده سمنان و بزودی به دستتون میرسه 

ولی شماره مرسوله اول هنوز از تهران به سمنان هست. فک کنم شنبه برسه دستتون

اگه تا شنبه نرسید از همون تو سایت رهگیری پست، شکایت کنید

مطمئن باشید به شکایتتون شریه پاسخ میدن

برای دوستم همین اتفاق افتاده بوده اخرم بعد 30 روز گفتن بار شما اعملا دزدیه شده.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، zen گفته است :

برای دوستم همین اتفاق افتاده بوده اخرم بعد 30 روز گفتن بار شما اعملا دزدیه شده.

بهتره که الان طبق این فیلم،  از پست شکایت کنید.اطلاعات خواسته شده رو وارد کنید و روی ثبت شکایت کلیک کنید

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Faridyt گفته است :

سلام دوست من . شماره رهگیری مرسوله دوم شما، رسیده سمنان و بزودی به دستتون میرسه 

ولی شماره رهگیری مرسوله اول، هنوز از تهران به سمنان هست. فک کنم شنبه برسه دستتون

اگه تا شنبه نرسید.  میتونید از سایت رهگیری پست، شکایت کنید

مطمئن باشید به شکایتتون سریع پاسخ میدن

دقت هم کرده باشی هر دو هم زمان از تهران خارج شده مگه میشه یکی رسیده باشه دستم یکی هنوز تو راه باشه. اونن هر دو بار تو یه کامیون بوده. 

در هم اکنون، Faridyt گفته است :

بهتره که الان طبق این فیلم،  از پست شکایت کنید.اطلاعات خواسته شده رو وارد کنید و روی ثبت شکایت کلیک کنید

شکایت هم کنی فایده نداره. دوستم شکایت کرده بود اخرم به نتیجه نرسید. 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، zen گفته است :

دقت هم کرده باشی هر دو هم زمان از تهران خارج شده مگه میشه یکی رسیده باشه دستم یکی هنوز تو راه باشه. اونن هر دو بار تو یه کامیون بوده. 

از پست کجا به کجا ارسال کردید.

سعی کنید سرویس های امن برای ارسال تو اون منطقه ای که هستید شناسایی کنید و فقط با اون بفرستید.

مثل من خودم از شیراز فقط تیپاکس یا باربری مورد اعتماد خودم ارسال میکنم. غیر از این به هیچ عنوان ارسال نمیکنم.

قابل توجه دوستان: ارسال تیپاکس از شیراز به تهران امن است. چون کارمنداش میشناسم. از تهران به شیراز هم تا حالا مشکلی نداشتم تو این چند سال..

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، zen گفته است :

شکایت هم کنی فایده نداره. دوستم شکایت کرده بود اخرم به نتیجه نرسید. 

خوددانید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

از پست کجا به کجا ارسال کردید.

سعی کنید سرویس های امن برای ارسال تو اون منطقه ای که هستید شناسایی کنید و فقط با اون بفرستید.

مثل من خودم از شیراز فقط تیپاکس و باربری مورد اعتماد خودم ارسال میکنم. غیر از این به هیچ عنوان ارسال نمیکنم.

من پست نکردم برای من باری فرستادن. 

در 3 دقیقه قبل، Faridyt گفته است :

خوددانید

ثبت شکایت هم کردم ولی فکر نکنم فایده داشته باشه. این همه دزدی شد ایا کسی به حقش رسید. 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، zen گفته است :

من پست نکردم برای من باری فرستادن. 

ثبت شکایت هم کردم ولی فکر نکنم فایده داشته باشه. این همه دزدی شد ایا کسی به حقش رسید. 

یه نکته مهم بگم : چیزهای مثل کارت گرافیک مادربرد یا چیزهای وسوسه انگیز سعی کنید با تیپاکس بفرستید و بگید اونجا خودشون بسته بندی مخصوص تیپاکس بکنند و ارزش 50 درصد بیشتر بیمه کنید .

ادارات دولتی حقوق کارمند نمیدن، یا کم میدن . اونها ترتیب مال مردم میدن. این خانه از پای بست ویران است

لینک به دیدگاه

اخرین راحل من اینکه : که اگه مرسوله دوم شما (کد رهگیری) که تا شنبه رسید، که چه بهتر و خیالتون راحت میشه

برای مرسوله اولی هم که هر دو روز با کد پیگیری مرتب سامانه رو چک کنید..ببینید که مرسولتون الان کجائه

و اگه مرسوله دوم تا شنبه نرسید دستتون، به اداره پست  سمنان، زنگ بزنید و موضوع رو پیگیری کنید 

لینک به دیدگاه

عزیز فقط پست اینجوری نیس.

۱۶ ام یکی از دوستان از غرب تهران به کرج با تیپاکس ارسال کرده، هنوز دست من نرسیده!!!

اینو با اسنپ فرستاده بود، نیم ساعته رسیده بود با هزینه کمتر.

---

البته همین سه روز پیش یک بسته ۲۴ ساعته از کرج به زنجان رسید!!! (رکورد زد.)

احساسم اینه که هر بسته ای از تهران سر در بیاره، ی چیزیش ممکنه بشه بالاخره.

لینک به دیدگاه

سلام
خیلی ناراحت شدم. برو دایرکت اینستاگرامشون @irannationalpost پیام بده و مشکل رو بگو امیدوارم حل شه.
من چند مورد بوده دیر بسته رو اوردن و تو سایت رهگیری زده بوده "تحویل داده شده" اما دایرکت پیجشون که پیام دادم پیگیری کرد پستچی همون روز بسته رو اورد عذر خواهی کرد.
امیدوارم سریعتر مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

من یه بسته داشتم قطعات کامپیوتر بود از فافا کامپیوتر خرید شده 12 ملیون بود دیروز به دستم رسید . الانم دوباره یه بسته 5 ملیون سفارش زدم

خدا به دادم برسه ! یادم باشه با پست چیزیی نفرستم قوانین پست خوندم نوشته 650 هزارتومن برا محصول میدن اگه گم بشه یا دزدیده بشه یا خودشون بدزدن

کلا 650 میدن مگه اینکه کالا بیمه کرده باشی این حرفا

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

من یه بسته داشتم قطعات کامپیوتر بود از فافا کامپیوتر خرید شده 12 ملیون بود دیروز به دستم رسید . الانم دوباره یه بسته 5 ملیون سفارش زدم

خدا به دادم برسه ! یادم باشه با پست چیزیی نفرستم قوانین پست خوندم نوشته 650 هزارتومن برا محصول میدن اگه گم بشه یا دزدیده بشه یا خودشون بدزدن

زنگ بزن فافا بگو ارسال برات عوض کنن. الان هست تا 8 شب هستن

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

کاسبی خوبیه دیگه

جنس بیشتر از 2 تومن براشون ارزش داره بزنن تو گوشش

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

زنگ بزن فافا بگو ارسال برات عوض کنن. الان هست تا 8 شب هستن

دیروز ثبت شده نوشته ارسال شده

امیدوارم دزدها اداره پست سرکار نباشن خخخخخخ این چند روز که بسته من میاد

بلاخره همشون دزد نیستن اداره پست شبیه قمار هست یا بسته می رسه

یا غیب میشه 

در 5 دقیقه قبل، ATER گفته است :

کاسبی خوبیه دیگه

جنس بیشتر از 2 تومن براشون ارزش داره بزنن تو گوشش

دیگه خریدم نمیشه کرد باید با ترس خرید کنی

از یک طرف پولش با بدبختی به دست میاد از یه طرف گرونی وحشتناک از یه طرف 

ارسالش که قوم دزدها باید تحویل بدن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...