رفتن به مطلب

پست، مشکلات ایجاد شده به وسیله پست، راه حل ها، تجارب و ...

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

کلا مردم هر جهت که سرازیر میشن،از اعتمادشون سو استفاده میشه 

حالا نمیدونم چاپار هم هنوز خوبه یا نه 

فکر کنم بهترین سرویس پست،سرویس ارسال دیجی کالا باشه ،مرسوله قشنگ تمیز بدون هیچ ضربه خوردگی 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، zen گفته است :

سلام دوستان لطفا خواهشا بار را ندین به اداره پست یا اگه سفارش اینترنتی میدین حتما نو ارسال بزنید تیپاکس یا باربری. 

من دو  تا بسته داشتم.  هردو هم زمان از تهران در روز سه شنبه ساعت 15 حرکت کرده به سمت سمنان. یکی از بسته ها دیروز رسیده دستم یکیش گم شده تهران میگه فرستادیم سمنان و سمنان میگه نبوده تو کامیون. یه بسته هم که دیروز از تهران راه افتاده به سمت سمنان. اونم امروز نرسیده. من نهایت ماهی 2 میلیون در بیارم. الان 12700 بارم را دزدیده اداره پست. 

حدود 40 روز پیش هم دو تا بار دوستم را اداره پست دزدیده بود. و بعد یک ماه گفتن که هر مرسوله را نهایت 800 تومن میدیم اونم حدود 6 تا 8 ماه طول میکشه بدن. در حالی که ارزش مرسوله 3 میلیون بوده. 

مراقب اداره پست دزد بزرگ باشید مرسوله هایی که ببینه ارزش داره را میدزده و جاش 6 تا 8 ماه دیگه نهایت 800 تومن پرداخت میکنه. مملکت بودجه کم اورده. شروع کردن به دزدیدن بسته های مردم. 

372559926200177470035111
372559926200181150035111

شکایت کن اقا! من سر یه مسئله دیگه دادگستری بودم قبل ما نوبت دادگاه پست بود دیدم چطوری طرف حقشو گرفت از پست و جریمشون کرد! 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، zen گفته است :

دقت هم کرده باشی هر دو هم زمان از تهران خارج شده مگه میشه یکی رسیده باشه دستم یکی هنوز تو راه باشه. اونن هر دو بار تو یه کامیون بوده. 

شکایت هم کنی فایده نداره. دوستم شکایت کرده بود اخرم به نتیجه نرسید. 

داداش واسه منم شده باهم ارسال شده یکیش ۳ روز بعد رسیده یکم صبر کن اگه نیومد ولی شکایت کن

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

فافا ارسال رایگان بیمه نمیکنه حواستون باشه دوستان

اگه قطعات گرون میخرید حتما با پست پیشتاز یا تیپاکس بگین بفرستن که بیمه بشه

بیمه بودن از کجا میشه فهمید؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

بیمه بودن از کجا میشه فهمید؟ 

پست رایگان یا همون سفارشی که فافا بیمه نمیکنه فکر کنم پست سفارشی این امکانو نداره حتی این نوع پست مامور پست بسته میاره پرت میکنه داخل خونه (وقتی با آیفون باز میکنی ) اما پیشتاز ازت امضا میگیرن

وقتی کد پیگیری میزنی تو سامانش مینویسه بیمه داره یا نه که دو بار از فافا خرید زدم هر دوبار بدون بیمه حتی بار دوم نوشتم بیمه کنید پولش هر چی شد میدم که انگار نه انگار !

لینک به دیدگاه

در در 20 آذر 1399 در 20:56، invoker گفته است :

( از اون واسطه هم فعلا" اسمی نمیبرم فقط بخاطره اینکه قصدم این بود این موضوع رو به اعنوان یه تجربه عجیب و غریب از پست بیان کرده باشم و نظره شما دوستان رو بدونم )

واقعا این چیزارو شنیدن دردناکه  . تهش 1 متر خاکه اینکه اینقدر کثیف بازی تو جامعه هست فقط ادمو شرمنده میکنه که تو چه جامعه کثیفی داریم زندگی میکنیم.

ویرایش شده توسط fatide
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، fatide گفته است :

واقعا این چیزارو شنیدن دردناکه ، اگه واقعا طرف به قول خودش زرنگی کرده ایشالا اون پول سرطان میشه به ججون زن و بچه و خونوادش . تهش 1 متر خاکه اینکه اینقدر کثیف بازی تو جامعه هست فقط ادمو شرمنده میکنه که تو چه جامعه کثیفی داریم زندگی میکنیم.

سلام داداش

ممنون ولی جسارتا" هیچ وقت کسی رو چنین قضاوت نکنین !

چراکه قضاوت فقط مخصوص خداس ...

----------------------------------------------------------

متاسفانه اوضاع کشور جوری شده که ادم ناخداگاه / به هر راهی کشیده میشه. بر باعث و بانیش فقط لعنت !!! همین و بس ...

ممنون میشم پستتون رو ویرایش کنین.

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز ، دومین بسته ات هم داره دستت میرسه ، من و باقی دوستان گفتن که فقط تاخیر هست ... در هر صورت کمی صبر بد نیست ، خوبه که داره دستت میرسه 🙂

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، keshishi گفته است :

خوب دوست عزیز ، دومین بسته ات هم داره دستت میرسه ، من و باقی دوستان گفتن که فقط تاخیر هست ... در هر صورت کمی صبر بد نیست ، خوبه که داره دستت میرسه 🙂

بسته نرسید خودم بزور رفتم اونجا پیدا کردم بستم اول گفتن نرسیده بعد به با کلی داد بیداد رفتم بستم را پیدا کردم از اون خراب شده اخر هم گفتن این بسته جا مونده و تو سیستم ثبت نشده. مگه میشه یه بسته با ابعاد بزرگ جا بمونه. بسته کوچیک بود قبول میکردم که اشتباه انسانی بوده. بسته دوستم که کلا خوده اداره پست شیراز بهش گفتن دزدیده شده. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، zen گفته است :

بسته نرسید خودم بزور رفتم اونجا پیدا کردم بستم اول گفتن نرسیده بعد به با کلی داد بیداد رفتم بستم را پیدا کردم از اون خراب شده اخر هم گفتن این بسته جا مونده و تو سیستم ثبت نشده. مگه میشه یه بسته با ابعاد بزرگ جا بمونه. بسته کوچیک بود قبول میکردم که اشتباه انسانی بوده. بسته دوستم که کلا خوده اداره پست شیراز بهش گفتن دزدیده شده. 

من خودم طرفای 2 ماه پیش یک بسته از دیجیکالا سفارش دادم بعد گذشت گذشت نیومد دیجی میگه فرستادم پست میگه نفرستادن خلاصه بعد از 23 روز معلوم شد که دیجیکالا بسته رو نفرستاده بود حالا چی شد دو کارشناس دیجی با من صحبت کردند ، یکیشون رای داد که پول رو برگشت بزنه بهم ، دومی گفت بسته ارسال مجدد میشه ، یک دفعه دیدم هم بسته ارسال شد و هم پول برگشت داده شد

تو سفارش قبلم از دیجی بهم کلای دست دوم داده بودن در حالی که چیزی به اسم دست دوم فروشی ندارند...

خلاصه گفتم این رو که بعضی وقتا اینجور چیزا عمدی تو کارشون نیست اما بسته بزرگ باشه جای تعجب داره...

ویرایش شده توسط keshishi
لینک به دیدگاه

شما وقتی بیمه کل هزینه مرسوله رو میدن اینطوری نیست هشتصد بدن بهت بیمه نکردی اینطوری شده

لینک به دیدگاه

بیمه کردن مربوط به فروستنده هست.

اگر بار به دستتون نرسید مسئولیتش با فرستنده هست و اون میتونه شکایت کنه و هزینه را از پست بگیره و گیرنده هیچ حق و قاعدتا مسئولیتی نداره.

من بسته ام گم شد (دسته PS4) به کسی فروخته بودم و به دستش نرسید و شکایت کردم بازرسی پست مبدا و پست هم براحتی قبول کردند گم شده و قرار شد پول را به حساب من بریزند (الان 2 ماهه هنوز واریز نشده) ولی پول خریدار را به محض قبول کردن پست پس دادم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام وقتتون بخیر 

من یه ماینتور خرید اینترنتی داشتم که با پست ارسال شده و اولین خرید اینترنتی ارزش بالا بود

تمام سفارش ها از هر سایتی که خرید داشتم حداکثرا یک روز توی مرکز تجزیه تبادلات تهران (دماوند زندگی میکنم) ولی این کالا تا به الان 5 روزه که اونجا موندگاره

با پشتیبانی پست هم که تماس گرفتم تلفن وقتی نوبت میشد قطع میشد!!!!!! 

سایر تایپیک های سایت رو خوندم بعضی دوستان از دزدی بسته ها گفتن مطمغن نیستم ولی تابحال ندیدم که چهار روز بمونه اون هم برای شهرستان بغل گوش تهران

دوستان اگر کسی براش اتفاق افتاده یا اطلاعی داره که چطور پیگیری کنم و حداقل بدونم که کالا سالمه؟ 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به خاطر ایام کرونا و همینطور شب یلدا و ترافیک شدید مرسولات پستی، این مشکل تقریبا برای همه وجود داره و تمام بسته‌ها با تاخیر میرسن.

البته فاصله و شهر و نوع پست هم روی ارسال و دریافت تاثیر داره

بهتره کد رهگیری رو وارد سایت پست کنین و نتیجه رو مشاهده کنین...

بنده هم بسته‌ای داشتم که 22 آبان ارسال شده و هنوز دریافتش نکردم (یعنی ده روز گذشته و بسته‌ی پیشتاز هنوز نرسیده)

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

به خاطر ایام کرونا و همینطور شب یلدا و ترافیک شدید مرسولات پستی، این مشکل تقریبا برای همه وجود داره و تمام بسته‌ها با تاخیر میرسن.

البته فاصله و شهر و نوع پست هم روی ارسال و دریافت تاثیر داره

بهتره کد رهگیری رو وارد سایت پست کنین و نتیجه رو مشاهده کنین...

بنده هم بسته‌ای داشتم که 22 آبان ارسال شده و هنوز دریافتش نکردم (یعنی ده روز گذشته و بسته‌ی پیشتاز هنوز نرسیده)

سلام ایام بکام 

اخه همین دو هفته پیش یه بسته د‌اشتم و 3 روزه رسید و هفته پیشش هم دو روز بیشتر طول نکشید و تاپیک های دوستان که از سرقت بسته ها گفته بودن و پاسخ ندادن به تلفن هم خیلی نگرانم کرده و چون اولین خرید اینترنتی مهم و ارزشمندمه یه حسه بدی چهار روزه ولم نمیکنه 

ممنون از پاسختون دوست گرامی ❤️🌷

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

بسته‌ی پیشتاز

بسته پیشتاز از تهران دو هفته دقیقا طول میکشه برسه کرج. سفارشی مثل اینکه سریع‌تره از پیشتاز در حال حاضر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این روزها تاخیرها خیلی عادی شده

چند روز پیش یه بسته از اهواز فرستادم بانه حدود ۱۰  روز طول کشید

یه شکایت تو خود سایت هم زدم یه جواب چرت و پرت تحویلم دادن

لینک به دیدگاه

تو سایت میزنه مونده ولی راه افتاده اطلاعات رو توی سایت دیر میزنن برا منم بعد ۶ روز که زده بود تو مرکز مونده تازه زد که رسیده به مقصد . نگران نباش

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

تو سایت میزنه مونده ولی راه افتاده اطلاعات رو توی سایت دیر میزنن برا منم بعد ۶ روز که زده بود تو مرکز مونده تازه زد که رسیده به مقصد . نگران نباش

سلام ممنون 🤎 عجیب بود چون پاسخ تماس نمیدادن خیلی حس بدیه انتظار مخصوصا اگه قطعه اخر سیستمت باشه🥺

در 52 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

بسته پیشتاز از تهران دو هفته دقیقا طول میکشه برسه کرج. سفارشی مثل اینکه سریع‌تره از پیشتاز در حال حاضر

واقعا؟؟ اخه دماوند که از شهر شما دور تر و (خیلی) کم جمعیت تر و کم دریافتی تره تا دو هفته قبل 2یا 3 روزه میرسید!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خودم تقریبا یه بان دل خریدم از تهران خودم از شهر آمل هستم 

چهارشنبه فرستادن یکشنبه شب با پارتی بازی رفتم بسته رو از اداره پست گرفتم خدایی رحم نمیکنن جلوی چشمم تیپاکس بودم طرف بسته به اندازه سه متر پرت میکرد به امید این نباش داداش که برات بیارن فردا صبح برو اداره پست تا بسته رو نگرفتی بیخیال نشو چون هیچ رحمی نمیکنن به بسته 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

دوست عزیز خودم تقریبا یه بان دل خریدم از تهران خودم از شهر آمل هستم 

چهارشنبه فرستادن یکشنبه شب با پارتی بازی رفتم بسته رو از اداره پست گرفتم خدایی رحم نمیکنن جلوی چشمم تیپاکس بودم طرف بسته به اندازه سه متر پرت میکرد به امید این نباش داداش که برات بیارن فردا صبح برو اداره پست تا بسته رو نگرفتی بیخیال نشو چون هیچ رحمی نمیکنن به بسته 

نفرستادن اخه به اینجا 

هنوز که هنوزه توی مرکز تجزیه و تبادل تهرانه! 

لینک به دیدگاه

دوستان طبیعی هست من یه بسته برام ارسال شده و برام مهمه زود رسیدنش. اما دیروز که تحویل پست شده همونجا گیر کرده و تکون نمی خوره.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

دوستان طبیعی هست من یه بسته برام ارسال شده و برام مهمه زود رسیدنش. اما دیروز که تحویل پست شده همونجا گیر کرده و تکون نمی خوره.

تکون خورده ولی تو سایت دیر ثبت میشه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، میلاد بهرامن گفته است :

تکون خورده ولی تو سایت دیر ثبت میشه

عجیبه برام. من خودم استان تهرانم. در نتیجه داخل استانی هست. همیشه یه روزه پست پیشتاز دستم میرسید. یادم نمیاد بیشتر از یه روز طول کشیده باشه. از دیروزه منطقه 14 پستي تهران گیر کرده.

1479611455_Screenshot(37).thumb.png.57a05fd160758d5d61ba7f7ba3518956.png

لینک به دیدگاه

دفاتر پیشخوان !!!!! یه پاور خواستم بفرستم واسه گارانتی بعد پنجروز گفتن ادرس که دادی اشتباهه من برگشتش دادن یعنی بی خواص ها حال نداشتن یه ادرس رو هم چک بکنن بعد دوباره مجبور شدم با هزینه خودم بفرستم ولی اینبار بعد یه هفته رسید دستشون و نگفتن ادرس اشتباس کارتن و چسب هم که ندارن خیلی هم ریلکس میشینن پشت میز ارو اروم کار میکنن بینش آب هم میخورن کلا ادارات دولتی ایران طویله است 

نمیدونم ایا وضعیت چاپار هم همینه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...