رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 17 فروردین 1398 در 21:19، Alirezatha گفته است :

سلام بنده cpu i7-7700  دارم و کولر گرین 120 دمای سی پی یو موقع بازی به 80 میرسه

(دمای اتاق زیر 30 درجه هست)

آیا خطرناکه؟

اگر خطرناکه راه حلش چیه؟ آیا این کولر جوابگوی cpu نیست؟

دمای بالای این 7700 خیلی شایع هست و نمیدونم دقیق دلیلش چیه ولتاژ یا ... منم دارم از این پردازنده

لینک به دیدگاه

آقا این خمیر  Deep Cool Z9رو زدم به CPUحدودا دو ساعت Exodusرفتم CPU USAGE روی 80تا 100 دماش از 47 بالاتر نرفت قبلا تا 65هم میرفت

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

آقا این خمیر  Deep Cool Z9رو زدم به CPUحدودا دو ساعت Exodusرفتم CPU USAGE روی 80تا 100 دماش از 47 بالاتر نرفت قبلا تا 65هم میرفت

خمیر انقدر تاثیر نداره ، به احتمال زیاد کولر رو دفعه اول درست نبستی.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

خمیر انقدر تاثیر نداره ، به احتمال زیاد کولر رو دفعه اول درست نبستی.

کولر رو لیون کامپیوتر بسته بود😂دو سال داشت کار میکرد،منکه خمیر زدم بستشم عالی شد مگه میشه تاثیر نداشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

کولر رو لیون کامپیوتر بسته بود1f602.pngدو سال داشت کار میکرد،منکه خمیر زدم بستشم عالی شد مگه میشه تاثیر نداشته باشه

بالاخره ترمال پیسته و ویسکوزش در طول زمان کمتر میشه و سفت میشه و درنهایت خشک! و اونجاست که انتقال دما سخت تر میشه

درکل این تغییر دما با عوض کردن خمیری که 2 سال از عمرش میگذره اونم روی پردازنده داغی مثل 7700 کاملا معقوله!
و درنهایت چیزی ک دوستان گفتن به شدت دلید پیشنهاد میشه که دمات حداقل 10-15 درجه فرق میکنه (این رو هم در نظر داشته باشین که بعد از دمای 80 درجه پردازنده شروع به آندرکلاک کردن میکنه و این یعنی از دست دادن حداقل 10 درصد از کارایی پردازنده )

لینک به دیدگاه

سلام من کارت 1070ti gaming x دارم و رو دو بازی تست کردم (resident evil 2 &SHODOW OF tomb raider) نمیدونم چرا دمای کارت خیلی بالاس...کارت خیلی کم کاره و باز نشده و دو سال گارانتیش مونده...روی گرافیک متوسط که من با ۱۰۶۰ بازی میکردم انقد دما بالا نمیرفت...الان دما رفته رو ۷۸ تا ۸۰ هم میره...اول فک کردم از تهویس چون سقف کیس فن نداشت الان دو عدد فن ب صورت خروجی در سقف تعبیه شده ولی دما همچنان بالاس...چطوری میتونم این دمارو کنترل کنم ؟؟ایا این دما با روزی یک الی دو ساعت بازی ب گرافیک اسیب نمیزنه؟؟؟.البته تنظیمات انویدیا رو ریست کردم ...ممنون میشم کمکم کنین واقعا نمیدونم چه کنم34984326_20190708_230026-1612x784.thumb.jpg.4c2741c00f507d6c010a141dd280ab98.jpg

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم  Main.Asus maximus vii ranger
Cpu. i5 4690K

Cooling . Deep cool ice wind pro

دوستان امروز که رفتم برای خمیر زدن به پردازنده فن دربیارم اتفاقی پایه های فن شکست و چون پای فن این مدل پردازنده ها تو بازار گیر نمیاد مجبور شدم از بست های پلاسیک کمر بندی استفاده کنم البته میتونستم پیچ هم بکنم ولی چون در دسترس نبود بست زدم حالا سوال که من دارم اینه ایا گرمای اطراف  پشت مادربرد پردازنده اونقد زیاد هست که بست اب کنه؟ یا باعث پاره شدنش بشه؟ چون اگه این اتفاق بیوفته فن از تو کیس میوفته و معلوم نمیکنه به کجا اسیب بزنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ÐÂИĪЄĿ گفته است :

مشخصات سیستم  Main.Asus maximus vii ranger
Cpu. i5 4690K

Cooling . Deep cool ice wind pro

دوستان امروز که رفتم برای خمیر زدن به پردازنده فن دربیارم اتفاقی پایه های فن شکست و چون پای فن این مدل پردازنده ها تو بازار گیر نمیاد مجبور شدم از بست های پلاسیک کمر بندی استفاده کنم البته میتونستم پیچ هم بکنم ولی چون در دسترس نبود بست زدم حالا سوال که من دارم اینه ایا گرمای اطراف  پشت مادربرد پردازنده اونقد زیاد هست که بست اب کنه؟ یا باعث پاره شدنش بشه؟ چون اگه این اتفاق بیوفته فن از تو کیس میوفته و معلوم نمیکنه به کجا اسیب بزنه

خیر.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Kamran71 گفته است :

سلام من کارت 1070ti gaming x دارم و رو دو بازی تست کردم (resident evil 2 &SHODOW OF tomb raider) نمیدونم چرا دمای کارت خیلی بالاس...کارت خیلی کم کاره و باز نشده و دو سال گارانتیش مونده...روی گرافیک متوسط که من با ۱۰۶۰ بازی میکردم انقد دما بالا نمیرفت...الان دما رفته رو ۷۸ تا ۸۰ هم میره...اول فک کردم از تهویس چون سقف کیس فن نداشت الان دو عدد فن ب صورت خروجی در سقف تعبیه شده ولی دما همچنان بالاس...چطوری میتونم این دمارو کنترل کنم ؟؟ایا این دما با روزی یک الی دو ساعت بازی ب گرافیک اسیب نمیزنه؟؟؟.البته تنظیمات انویدیا رو ریست کردم ...ممنون میشم کمکم کنین واقعا نمیدونم چه کنم34984326_20190708_230026-1612x784.thumb.jpg.4c2741c00f507d6c010a141dd280ab98.jpg

Zero Frozr روشنه یا خاموش؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Kamran71 گفته است :

سلام 

به دلیل فصل گرماست ربطی به کارت شما ندارد .با برنامه افتر برنر زمان بازی فن رو به طور دستی روشن بگذارید تا تابستان تمام شود .

با تشکر 

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، MSI Support گفته است :

سلام 

به دلیل فصل گرماست ربطی به کارت شما ندارد .با برنامه افتر برنر زمان بازی فن رو به طور دستی روشن بگذارید تا تابستان تمام شود .

با تشکر 

ممنونم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام 

با تشکر 

با این وضعیت اگه روزی یکی دو ساعت بازی کنیم مشکلی اینجاد نمیشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Kamran71 گفته است :

با این وضعیت اگه روزی یکی دو ساعت بازی کنیم مشکلی اینجاد نمیشه؟؟؟

نه دوست عزیز مشکلی نیست . 

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان همونجور که از موضوع برمیاد قصد دارم ببینم میشه ولتاژی که به کارت گرافیک داده میشه رو کاهش داد؟ ایا به ریسکش می ارزه؟ اصلا ریسکی داره؟ و اینکه باعث کاهش دما میشه یا نه؟

@HESAM OVERCLOCK HERO

@memex

@HeX

@big VULTURE

اینم بگم دلیل اینی که میخام اینکارو انجام بدم اینه که تابستونه و هوا گرمه. کارت دماش تا 82 درجه اینا میرسه و دور فنشم وحشتناک میره بالا(حدود 78 درصد)

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

سلام. دوستان همونجور که از موضوع برمیاد قصد دارم ببینم میشه ولتاژی که به کارت گرافیک داده میشه رو کاهش داد؟ ایا به ریسکش می ارزه؟ اصلا ریسکی داره؟ و اینکه باعث کاهش دما میشه یا نه؟

@HESAM OVERCLOCK HERO

@memex

@HeX

@big VULTURE

اینم بگم دلیل اینی که میخام اینکارو انجام بدم اینه که تابستونه و هوا گرمه. کارت دماش تا 82 درجه اینا میرسه و دور فنشم وحشتناک میره بالا(حدود 78 درصد)

دوست عزیز کارت شما rx 580 هستش.این کارت ذاتا کارت داغیه اما دمای 82 خیلی هم بالا نیست که نگران بشید.دور فنتون هم زیاد نیست که!!!!

اگر براتون مقدوره براتون خنک کنندگی کیس رو بهبود بدید یا میتونید درب کیس رو باز کنید و فریم رو روی 60 قفل کنید.

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

اگه کارت radeon دارید

از طریق نرم افزار ادرنالین قسمت تب wattman میتونید اقدام به اندرولت کنید

افست هارو ۲۰-۳۰ میلی ولت کاهش بدید و بعد اون با بنچمارک Unigine Superposition در تنظیمات 4K تست کنید پایداری رو

لینک به دیدگاه

کاهش ولتاژ خطر خاصی نداره و میتونید روی سیستم اعمال کنید . نهایتا در اون فرکانس کارت پایداری خودش رو از دست میده که با برگردوندن تنظیمات به حالت دیفالت یا کاهش فرکانس مشکل حل میشه .

البته شما برای کاهش دما میتونید با قفل کردن فریم روی 60 و کاهش تنظیمات گرافیکی مقدار لود سیستم رو کاهش بدید تا دما هم کاهش پیدا کنه .

اما در مجموع برای کارت 580 دمای 82 درجه زیاد نیست و توجه به قدرت خنک کنندگی کیس هم مهمه .

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز کارت شما rx 580 هستش.این کارت ذاتا کارت داغیه اما دمای 82 خیلی هم بالا نیست که نگران بشید.دور فنتون هم زیاد نیست که!!!!

اگر براتون مقدوره براتون خنک کنندگی کیس رو بهبود بدید یا میتونید درب کیس رو باز کنید و فریم رو روی 60 قفل کنید.

+1

لینک به دیدگاه

برای کاهش دمای کارت گرافیک راه های زیادی هست ولی به نظر من آخرین راه باید دستکاری توی ولتاژ باشه. ممکنه کم کردن ولتاژ خطری نداشته باشه ولی پیدا کردن نقطه پایدار و مطمئن سخته چون اگه می شد با مصرف کمتر و ولتاژ پایین تر کارایی همون حالت عادی رو از کارت گرفت، خود شرکت سازنده این کارو کرده بود.

به نظر من اول تهویه کیس رو بهتر کنید، بعد اگه خیلی وقته که خمیر حرارتی عوض نشده( مثلا حدود 2 سال) اونو عوض کنید. 

در مرحله های بعد می تونید در msi afterburner  مقدار power target و temp target رو کاهش بدید ولی خب مشخصه که قیمتش اینه که کارایی کارت میاد پایین.

در مرحل آخر سراغ کاهش ولتاژ برید. 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین. دور فن 78 درصد زیاد نیس؟ والا کیسم زد 3 کریستال هست که دوتا جلوش فن داره هوارو میده بالا یدونه عقبش هست که میده بیرون. بعدا هم دوتا میخام اضافه کنم به سقفش که دما رو بده بیرون. خوبه؟

در 11 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

اگه کارت radeon دارید

از طریق نرم افزار ادرنالین قسمت تب wattman میتونید اقدام به اندرولت کنید

افست هارو ۲۰-۳۰ میلی ولت کاهش بدید و بعد اون با بنچمارک Unigine Superposition در تنظیمات 4K تست کنید پایداری رو

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین.بله rx 580 هست. والا یکم میترسم اونارو دستکاری کنم که خدای نکرده مشکلی پیش نیاد.

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کاهش ولتاژ خطر خاصی نداره و میتونید روی سیستم اعمال کنید . نهایتا در اون فرکانس کارت پایداری خودش رو از دست میده که با برگردوندن تنظیمات به حالت دیفالت یا کاهش فرکانس مشکل حل میشه .

البته شما برای کاهش دما میتونید با قفل کردن فریم روی 60 و کاهش تنظیمات گرافیکی مقدار لود سیستم رو کاهش بدید تا دما هم کاهش پیدا کنه .

اما در مجموع برای کارت 580 دمای 82 درجه زیاد نیست و توجه به قدرت خنک کنندگی کیس هم مهمه .

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین. من میخام توسط برنامه ی ادرنالین Fps رو روی 65 قفل کنم ولی اعمال نمیشه. میشه دقیقتر توضیح بدین؟ چون تو بازیا اکثرا یا 60 هست یا 120 و بالاتر که من میخام روی 65 قفل کنم حداقل افت فریم داشتنی دچار لگ نشم. البته همینجوریشم کار 65 فریم بیشتر نمیده تو بعضی مپا!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

برای کاهش دمای کارت گرافیک راه های زیادی هست ولی به نظر من آخرین راه باید دستکاری توی ولتاژ باشه. ممکنه کم کردن ولتاژ خطری نداشته باشه ولی پیدا کردن نقطه پایدار و مطمئن سخته چون اگه می شد با مصرف کمتر و ولتاژ پایین تر کارایی همون حالت عادی رو از کارت گرفت، خود شرکت سازنده این کارو کرده بود.

به نظر من اول تهویه کیس رو بهتر کنید، بعد اگه خیلی وقته که خمیر حرارتی عوض نشده( مثلا حدود 2 سال) اونو عوض کنید. 

در مرحله های بعد می تونید در msi afterburner  مقدار power target و temp target رو کاهش بدید ولی خب مشخصه که قیمتش اینه که کارایی کارت میاد پایین.

در مرحل آخر سراغ کاهش ولتاژ برید. 

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین. نه کارت اونقدرا هم کارکرده نیست و هنوز تا 2021 گارانتی داره. اره اول باید یه فن اضاف کنم  به سقفش ببینم چقد تاثیر میذاره

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین. نه کارت اونقدرا هم کارکرده نیست و هنوز تا 2021 گارانتی داره. اره اول باید یه فن اضاف کنم  به سقفش ببینم چقد تاثیر میذاره

خواهش می کنم. / یه پیشنهاد دیگه دوستان هم خوب بوده، این که فریم رو محدود کنید. ممکنه بازی ها 65 نداشته باشن ولی معمولا vsync دارن. اون باعث می شه فریم بازی نهایت تا فریم مانیتور بالا بره که احتمالا برای شما 65 هستش.  

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین. دور فن 78 درصد زیاد نیس؟ والا کیسم زد 3 کریستال هست که دوتا جلوش فن داره هوارو میده بالا یدونه عقبش هست که میده بیرون. بعدا هم دوتا میخام اضافه کنم به سقفش که دما رو بده بیرون. خوبه؟

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین.بله rx 580 هست. والا یکم میترسم اونارو دستکاری کنم که خدای نکرده مشکلی پیش نیاد.

درود. ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین. من میخام توسط برنامه ی ادرنالین Fps رو روی 65 قفل کنم ولی اعمال نمیشه. میشه دقیقتر توضیح بدین؟ چون تو بازیا اکثرا یا 60 هست یا 120 و بالاتر که من میخام روی 65 قفل کنم حداقل افت فریم داشتنی دچار لگ نشم. البته همینجوریشم کار 65 فریم بیشتر نمیده تو بعضی مپا!

خواهش می کنم .

اگر مانیتورتون نهایتا 60 فریم بده فریم 65 میتونه موجب پارگی تصویر بشه . اتفاقا در مانیتورهای 60 فریمی بهترین فریم برای بازی کردن 59 هستش !!!

توی بازی هایی هم که حدود 60 فریم میگیرید میتونید با قربانی کردن بعضی از گزینه های گرافیکی بازی موجب کاهش فشار به گرافیک بشید .

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

خواهش می کنم. / یه پیشنهاد دیگه دوستان هم خوب بوده، این که فریم رو محدود کنید. ممکنه بازی ها 65 نداشته باشن ولی معمولا vsync دارن. اون باعث می شه فریم بازی نهایت تا فریم مانیتور بالا بره که احتمالا برای شما 65 هستش.  

نه داداش 60 فریمه من خودم میخام رو 65 قفل کنم. من بیشتر انلاین میزنم و وی سینک باعث اینپوت لگ میشه برا همین نمیخام ازش استفاده کنم.

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

خواهش می کنم .

اگر مانیتورتون نهایتا 60 فریم بده فریم 65 میتونه موجب پارگی تصویر بشه . اتفاقا در مانیتورهای 60 فریمی بهترین فریم برای بازی کردن 59 هستش !!!

توی بازی هایی هم که حدود 60 فریم میگیرید میتونید با قربانی کردن بعضی از گزینه های گرافیکی بازی موجب کاهش فشار به گرافیک بشید .

نه اتفاقا با 65 و حتی بالاتر پارگی تصویر ندارم. اگه کسی بلده با ادرنالین فریمو محدود کنه ممنون میشم کمکم کنه.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز
به راحتی با wattman می تونید ولتاژ پایین بیارین
گرافیک من rx 570 gaming x
2070361591_Annotation2019-07-10223006.thumb.jpg.71492f53a43f545f7f9303548ea4fada.jpg

محدود کردن فریم از riva tuner  همراه msi afterbuner استفاده کن
1014531748_InkedAnnotation2019-07-10223304_LI.thumb.jpg.0d96698ff833b382934bb83c6a0170ef.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...