رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با برنامه HWMonitor چک کنید دمای 37 درجه دمای بلاک (مایع)  هست بنظرم 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون بعد از نیم ساعت روی لوپ تست دما اومد بالا فکر کنم الان دیگه مشکلی نیست - نه ؟ 

کلا اما خیلی خنک تر از 8700k هست دقیقا یادمه اون اصلا زیر 60 نبود توی حالت عادی زیر تست تا 80 و اندی  راحت می رفت 

1339529608_test2.thumb.jpg.18e0b3f5f0bfd3660141ec4d2b5a3059.jpg

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

ممنون از راهنماییتون بعد از نیم ساعت روی لوپ تست دما اومد بالا فکر کنم الان دیگه مشکلی نیست - نه ؟ 

کلا اما خیلی خنک تر از 8700k هست دقیقا یادمه اون اصلا زیر 60 نبود توی حالت عادی زیر تست تا 80 و اندی  راحت می رفت 

1339529608_test2.thumb.jpg.18e0b3f5f0bfd3660141ec4d2b5a3059.jpg

مشکلی نیست  59درجه  دمای نرمالی هست 

لینک به دیدگاه

بسیار خنکه

البته فکر کنم ریخته گری سری xeon فرق داشته باشه و برا همین خنک تر باشه

نمیدونم راستش

چند خریدید این باندلو؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز این بنچمارکی که شما استفاده کردین بیشتر برای زیر استرس بردن گرافیک کاربرد داره اگر واقعا می خواین بدونید که حداکثر دمایی که پردازندتون میره چند هست یک بار تست cinebench r20 رو انجام بدین که همه هسته هارو زیر لود 100 درصد میبره موفق باشید

لینک به دیدگاه

با prime95 سی پی یو رو ببرید زیر استرس دما به 80 هم میرسه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

بسیار خنکه

البته فکر کنم ریخته گری سری xeon فرق داشته باشه و برا همین خنک تر باشه

نمیدونم راستش

چند خریدید این باندلو؟

دقیق بخاطر ندارم متاسفانه چند ماهی میگذره فقط حضور ذهنم هست فروشنده به هیچ عنوان بدون مادربرد گیگایی که داشت سی پی یوش رو نمیفروخت یعنی کلا این سی پی یو رو همه با مادربرد برندی که کار میکردن میفروختن  و فقط یادمه بندل گیگا حدود 600 تومن از بندل ایسوس برام ارزون تر دراومد  .. نماینده گیگا این مادربرد     Gigabyte X299 Aorus Gaming 3 قیمت قبل داشت برا همین ارزون تر از ایسوس پرایم برام در اومد جالب اینجا بود که فکر کنم اولین سری ساخت گیگا بود چون بایوسش اولین نسخه  بایوس تولید شده بود من موقع آپدیت 8-9 ورژن دیدم بعدش اومده بود توی سایت خود گیگابایت  . 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوست عزیز این بنچمارکی که شما استفاده کردین بیشتر برای زیر استرس بردن گرافیک کاربرد داره اگر واقعا می خواین بدونید که حداکثر دمایی که پردازندتون میره چند هست یک بار تست cinebench r20 رو انجام بدین که همه هسته هارو زیر لود 100 درصد میبره موفق باشید

در ۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

با prime95 سی پی یو رو ببرید زیر استرس دما به 80 هم میرسه

ممنونم از توضیحاتتون 

بعد حدود یک ربع زیر لودینگ 100 درصد  - یکم مشکوکه این دمای کم :)) 

test3.thumb.jpg.865e48e2da283917c4966b2350bada77.jpg

ویرایش شده توسط salehderakhshan
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مدل پرازنده من 7820x هست که روی ۴ گیگاهرتز اورکلاک شده البته  avx offset برابر ۴ قرار داده شده تا در صورت مواجه شدن با این دستورات به فرکانس اصلی ۳.۶ برگرده!

در کاربردهای روزمره خودم مثل شبیه سازی های عددی از ۶۰ بالاتر نمیره ولی در استرس تست ها به ۶۵ هم میرسه!

کولر هم مدل Cooler Master ML240R هست.

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

سلام دوست عزیز

مدل پرازنده من 7820x هست که روی ۴ گیگاهرتز اورکلاک شده البته  avx offset برابر ۴ قرار داده شده تا در صورت مواجه شدن با این دستورات به فرکانس اصلی ۳.۶ برگرده!

در کاربردهای روزمره خودم مثل شبیه سازی های عددی از ۶۰ بالاتر نمیره ولی در استرس تست ها به ۶۵ هم میرسه!

خیلی ممنون از نظرتون امکانش هست عکسهایی  پارامترهای بایوستون  مربوط به آور سی پی یوتون رو بفرستید (قسمت فرکانس و ولتاژ)  من روی4.2 آور کردم و یه اپسیلون دیگه بیشتر جا نداره از پایداری در میاد (با سطح سواد خودم البته شاید بیشتر هم میتونه بشه و من پارامترهارو درست نمیزنم ) پس با این اوصاف کلا دمای این سری همینه من گفتم شاید مشکل از جاییه دما رو اشتباه نشون میده

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

سلام دوست عزیز

سلام و وقت بخیر

بنده ام همین مدل سی پی یو رو دارم لطفا میشه اموزش اوورکلاک رو به بنده ام بگین

ممنون میشم کارم مدل و رندرینگ معماری هست 

لینک به دیدگاه

من خیلی در زمینه اورکلاک ماهر نیستم ولی این تنظیمات جستجو در فروم های خارجی و تست بهش رسیدم:

البته برای ماردبرد ایسوس هست و احتمالا مادربردهای دیگه گزینه های معادل دارند.

اینجا می تونید افست avx را وارد کنید که در مواجه شدن با این دستورات فرکانس بیاد پایین و دما بالا نره: من برای هر دو ۴ را وارد کردم.

5awh_dsc_3187.jpg

موارد مربوط به CPU core ratio  که البته من برای خنکتر کار کردن Max cache ratio را محدود به مقدار پیشفرض کردم.

n8bp_dsc_3188.jpg

تنظیمات مربوط به ولتاژ پردازنده و کش که من هر دو را  under volt کردم:

uxwy_dsc_3189.jpg

hrgk_dsc_3190.jpg

تنظیمات مربوط به cpu load-line calibration که من روی level 1 گذاشتم تا مادربرد به صورت اتوماتیک در شرایطی که لازمه کمترین ولتاژ را اضافه کنه!

می تونید level بالاتری را هم استفاده کنید ولی ولتاژ نهایی شما کمی بالاتر میره.

گزینه cpu power phase control هم روی optimize  خود ایسوس قرار دادم  و باعث میشه vrm به اندازه قابل توجهی خنک تر کار کنه.

k97h_dsc_3191.jpg

معمولا لینوکس نسبت به ناپایداری حساس تر از ویندوز هست و با این تنظیمات سیستم من پایدار هست روی لینوکس!

برای تست پایداری هم من از تست هایی مثل prime و OCCT استفاده نمیکنم چون بارگذاری اون ها مشابه کار من نیست و باعث میشه پردازنده بی جهت داغتر کار کنه.

برای تست هم من یک برنامه دارم که از سورس کامپایل میشه و به مدت ۲ ساعت پردازنده کامل زیر بار سنگین میره.

با بررسی های که کردم اگر در حین کامپایل ریست نداشته باشم دیگه جایی برای کار خودم به مشکل نمیخورم نه در ویندوز و نه لینوکس.

البته تنظیمات هر سیستم با سیستم دیگه متفاوت هست و ممکنه پردازنده شما از پردازنده من بهتر جواب بده!

برای من تا ۴.۵ بدون مشکل اور میشه و دما هم مطلوبه ولی خب در این گرونی قطعات ریسک نکنیم بهتره.

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، shadowfax گفته است :

من خیلی در زمینه اورکلاک ماهر نیستم ولی این تنظیمات جستجو در فروم های خارجی و تست بهش رسیدم:

البته برای ماردبرد ایسوس هست و احتمالا مادربردهای دیگه گزینه های معادل دارند.

اینجا می تونید افست avx را وارد کنید که در مواجه شدن با این دستورات فرکانس بیاد پایین و دما بالا نره: من برای هر دو ۴ را وارد کردم.

5awh_dsc_3187.jpg

موارد مربوط به CPU core ratio  که البته من برای خنکتر کار کردن Max cache ratio را محدود به مقدار پیشفرض کردم.

n8bp_dsc_3188.jpg

تنظیمات مربوط به ولتاژ پردازنده و کش که من هر دو را  under volt کردم:

uxwy_dsc_3189.jpg

hrgk_dsc_3190.jpg

تنظیمات مربوط به cpu load-line calibration که من روی level 1 گذاشتم تا مادربرد به صورت اتوماتیک در شرایطی که لازمه کمترین ولتاژ را اضافه کنه!

می تونید level بالاتری را هم استفاده کنید ولی ولتاژ نهایی شما کمی بالاتر میره.

گزینه cpu power phase control هم روی optimize  خود ایسوس قرار دادم  و باعث میشه vrm به اندازه قابل توجهی خنک تر کار کنه.

k97h_dsc_3191.jpg

معمولا لینوکس نسبت به ناپایداری حساس تر از ویندوز هست و با این تنظیمات سیستم من پایدار هست روی لینوکس!

برای تست پایداری هم من از تست هایی مثل prime و OCCT استفاده نمیکنم چون بارگذاری اون ها مشابه کار من نیست و باعث میشه پردازنده بی جهت داغتر کار کنه.

برای تست هم من یک برنامه دارم که از سورس کامپایل میشه و به مدت ۲ ساعت پردازنده کامل زیر بار سنگین میره.

با بررسی های که کردم اگر در حین کامپایل ریست نداشته باشم دیگه جایی برای کار خودم به مشکل نمیخورم نه در ویندوز و نه لینوکس.

البته تنظیمات هر سیستم با سیستم دیگه متفاوت هست و ممکنه پردازنده شما از پردازنده من بهتر جواب بده!

برای من تا ۴.۵ بدون مشکل اور میشه و دما هم مطلوبه ولی خب در این گرونی قطعات ریسک نکنیم بهتره.

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی و عکس از مانیتور گرفتی فقط من یه چیزی رو متوجه نشدم شما فرکانس سی پی یو  و فرکانس بلاک رو اصلا دست نزدی چطوری میشه آور کلاک شده ؟ یا زدی یادتون رفته از اون قسمت عکس بگیری

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی و عکس از مانیتور گرفتی فقط من یه چیزی رو متوجه نشدم شما فرکانس سی پی یو  و فرکانس بلاک رو اصلا دست نزدی چطوری میشه آور کلاک شده ؟ یا زدی یادتون رفته از اون قسمت عکس بگیری

چرا عزیز تنظیم شده: عکس دوم نوشته شده CPU core ratio

من BCLK frequency را تغییر ندادم و به جاش این دو گزینه را مطابق نیاز تغییر دادم:

CPU core ratio  : Sync All Cores

All core ratio limit: 40

که 40 در فرکانس BCLK ضرب و میشه فرکانس بوست پردازنده.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، salehderakhshan گفته است :

ممنونم از توضیحاتتون 

بعد حدود یک ربع زیر لودینگ 100 درصد  - یکم مشکوکه این دمای کم :)) 

داداش جسارت نشه ولی دماتون خیلی هم کم محسوب نمیشه این نتایج تست خودم با پردازنده 5820k که بابا بزرگ پردازنده شما محسوب میشه

Screenshot (22).png

لینک به دیدگاه

عجیب اینه فرکانس شما 3.70 عه 

😐 مگه نمیگید رو 4.2 اور کردید

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

چرا عزیز تنظیم شده: عکس دوم نوشته شده CPU core ratio

من BCLK frequency را تغییر ندادم و به جاش این دو گزینه را مطابق نیاز تغییر دادم:

CPU core ratio  : Sync All Cores

All core ratio limit: 40

که 40 در فرکانس BCLK ضرب و میشه فرکانس بوست پردازنده.

من الان رفتم تنظیمات بایوسم رو نگاه کردم  

من فرکانس BCLK روی 104 گذاشتم یادمه تا 104.7 هم میتونست بره اما هر از گاهی بعد 6-7 ساعت صفحه آبی ویندوز می اومد که خوب رو 104 سیستم پایدار شد

core ratio هم  روی 41

رمم روی باس 3340 الان کار میکنه 

سیستم پایداری کامل داره  - از این بیشتر هم نمیشه :) یه اپسیلون فرکانس هر کدوم رو بیشتر کنم از پایداری می افته  آها تنظیمات ولتاژ هم گذاشتم روی حالت اکستریم ( خاص مین های گیگاس فکر کنم ) دیگه خودش ولتاژ میده 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، salehderakhshan گفته است :

من الان رفتم تنظیمات بایوسم رو نگاه کردم  

من فرکانس BCLK روی 104 گذاشتم یادمه تا 104.7 هم میتونست بره اما هر از گاهی بعد 6-7 ساعت صفحه آبی ویندوز می اومد که خوب رو 104 سیستم پایدار شد

core ratio هم  روی 41

رمم روی باس 3340 الان کار میکنه 

سیستم پایداری کامل داره  - از این بیشتر هم نمیشه :) یه اپسیلون فرکانس هر کدوم رو بیشتر کنم از پایداری می افته  آها تنظیمات ولتاژ هم گذاشتم روی حالت اکستریم ( خاص مین های گیگاس فکر کنم ) دیگه خودش ولتاژ میده 

شما به جای BCLK می تونید فقط همون core ratio را 42 قرار بدید!

در مورد ولتاژ هم بهترین کار تنظیم ولتاژ به صورت دستی هست، معمولا وقتی auto هست مادربرد دست و دل باز میشه!

همون طور که می بینید من هر سه ولتاژ cpu input، cpu core and cache را افست منفی دادم.

اکستریم معمولا نباید واسه اورکلاک تا این حد نیاز باشه، شما یکبار تنظیمات برگردون به پیش فرض و به صورت دستی اورکلاک کن احتمالا نتیجه بهتری میگیرید!

البته تنظیمات فعلی را به خاطر بسپارید.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، shadowfax گفته است :

شما به جای BCLK می تونید فقط همون core ratio را 42 قرار بدید!

در مورد ولتاژ هم بهترین کار تنظیم ولتاژ به صورت دستی هست، معمولا وقتی auto هست مادربرد دست و دل باز میشه!

همون طور که می بینید من هر سه ولتاژ cpu input، cpu core and cache را افست منفی دادم.

اکستریم معمولا نباید واسه اورکلاک تا این حد نیاز باشه، شما یکبار تنظیمات برگردون به پیش فرض و به صورت دستی اورکلاک کن احتمالا نتیجه بهتری میگیرید!

البته تنظیمات فعلی را به خاطر بسپارید.

بله موافقم که برای سی پی یو فرقی نداره اما برای من راندمان کلی سیستم توی بنچمارک های مختلف بر اساس الگوریتم های مختلف ملاکه .. من با افزایش BCLK فرکانس رمم رو هم به 3600 میرسونم همینطور پهنای باند PCIE کمی تغییر میدم / سیستم توی بنچمارکهای مختلف با اینکه فرکانس سی پی یوم 3800 تا 4100 متناوب هست خیلی نتایج بالاتری از کاری که شما میگی و به 4200 میرسه فرکانس سی پی یو گرفتم ..  پاورم کولر مستره خیر سرم نزدیک 2 تومن پولش رو دادم بزار هرچی میخواد وات بکشه :)) ملاکم فقط نتیجه بهتر در بنچمارکها بود 

این تست رو ببینید قیمت پردازنده من رو با قیمت این زنون سرچ کنید با توجه به اینکه اون سیستم رمش اوکتال چنل هست  و من کوآد هم نیستم تنها دوآله 

تنها چیزی که باقی میمونه اینکه توی این شرایط حداکثری به قول شما از عمر قطعات کم خواهد شد یا خیر ؟ من خودم نظرم اینکه اگه هیچ باگی در راندمان دراز مدت مشاهده نشه و دما همیشه تحت کنترل باشه ---> خیرtest6.thumb.jpg.511aa34e8ecd466e15a3f3438eaae063.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

بله موافقم که برای سی پی یو فرقی نداره اما برای من راندمان کلی سیستم توی بنچمارک های مختلف بر اساس الگوریتم های مختلف ملاکه .. من با افزایش BCLK فرکانس رمم رو هم به 3600 میرسونم همینطور پهنای باند PCIE کمی تغییر میدم / سیستم توی بنچمارکهای مختلف با اینکه فرکانس سی پی یوم 3800 تا 4100 متناوب هست خیلی نتایج بالاتری از کاری که شما میگی و به 4200 میرسه فرکانس سی پی یو گرفتم ..  پاورم کولر مستره خیر سرم نزدیک 2 تومن پولش رو دادم بزار هرچی میخواد وات بکشه :)) ملاکم فقط نتیجه بهتر در بنچمارکها بود 

این تست رو ببینید قیمت پردازنده من رو با قیمت این زنون سرچ کنید با توجه به اینکه اون سیستم رمش اوکتال چنل هست  و من کوآد هم نیستم تنها دوآله 

تنها چیزی که باقی میمونه اینکه توی این شرایط حداکثری به قول شما از عمر قطعات کم خواهد شد یا خیر ؟ من خودم نظرم اینکه اگه هیچ باگی در راندمان دراز مدت مشاهده نشه و دما همیشه تحت کنترل باشه ---> خیر

معمولا برای ما که حرفه ای نیستیم میگن از اورکلاک BCLK پرهیز کنید!

دلیلش هم این هست که با اینکار فقط پردازنده اورکلاک نمیشه تمام بخش هایی که  BCLK مرتبط هستند هم اورکلاک میشن از جمله PCIE که فرمودید! بخاطر همین من ریسک نکردم و سراغش نرفتم.

من حتی Max cache ratio را هم محدود کردم در بنچمارک های مموری محور تاثیر زیادی میذاره ولی در کار روزمره و برای مثال کاری که من انجام میدم تاثیر قابل ملاحظه ای ندیدم.

احتمال خیلی زیاد دلیل اینکه از ۴.۲ بالاتر هم نمیتونید برید همین هست و احتمالا ناپایداری از پردازنده نیست و بخش دیگه ای کم میاره که احتمالا با تغییر دستی ولتاژ درست میشه ولی به نظر من ارزش ریسک کردن را نداره در این شرایط بازار قطعات.

بین تغییر core ratio و BCLK شما چند درصد بهبود در نتایج را دیدید؟

البته از نظر کار تخصصی خودتون و نه پنچمارک چون خیلی از پنچمارک ها عملا فقط عددشون برای رکورد خوبه!

بله مهترین فاکتور دما هست و اگر در محدوده مجاز هستید جای نگرانی نیست!

پاورتون چند وات هست؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دماها درست هست من خودم همین پردازنده رو دارمو دقیقا همین مادربرد رو فعلا گذاشتم فقط کولر من قویتر هست اگه دور فن بالا بذارم هیچقت زیر لود کامل به36 بیشتر نمیره.

البته این مادربرد گیگا یک ضعف بزرگ داره و اون هم قدرت اورکلاک بسیار پایینش هسا در مقایشه با مادربرد قبلیمکه پرایم ایسوز بود فرستادمش گارانتی.

.این پردازنده روی برد ایسوزم به خاطر مدار تغذیه بهتر تا فرکانس 4.9 گیگاهرتز تمام هسته اورکلوک میشد که محشر بود توی گیم ها.

با مادربرد پرایم رسیدن به فرکانس 4.8 خیلی آسون و بچه بازی هست اصلا

ویرایش شده توسط EVGA OC
لینک به دیدگاه

درضمن اصلا با 8700 مقایسه نکنید با وجود اینکه اون سوکت کم مصرف تر از سوکت 2066 هست منتهی چون خمیر داره زیرشون واین سوکت لحیم هست انقال حرارت بهتر انجام میشه

ویرایش شده توسط EVGA OC
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، shadowfax گفته است :

معمولا برای ما که حرفه ای نیستیم میگن از اورکلاک BCLK پرهیز کنید!

دلیلش هم این هست که با اینکار فقط پردازنده اورکلاک نمیشه تمام بخش هایی که  BCLK مرتبط هستند هم اورکلاک میشن از جمله PCIE که فرمودید! بخاطر همین من ریسک نکردم و سراغش نرفتم.

من حتی Max cache ratio را هم محدود کردم در بنچمارک های مموری محور تاثیر زیادی میذاره ولی در کار روزمره و برای مثال کاری که من انجام میدم تاثیر قابل ملاحظه ای ندیدم.

احتمال خیلی زیاد دلیل اینکه از ۴.۲ بالاتر هم نمیتونید برید همین هست و احتمالا ناپایداری از پردازنده نیست و بخش دیگه ای کم میاره که احتمالا با تغییر دستی ولتاژ درست میشه ولی به نظر من ارزش ریسک کردن را نداره در این شرایط بازار قطعات.

بین تغییر core ratio و BCLK شما چند درصد بهبود در نتایج را دیدید؟

البته از نظر کار تخصصی خودتون و نه پنچمارک چون خیلی از پنچمارک ها عملا فقط عددشون برای رکورد خوبه!

بله مهترین فاکتور دما هست و اگر در محدوده مجاز هستید جای نگرانی نیست!

پاورتون چند وات هست؟

من روباتی برای بازار ارز نوشتم پردازش بالایی طلب بود که بتونم تحلیل داده های این روبات رو در سالهای گذشته ببینم .. برای من مشهود بود نه حالا آنچنانی ولی با آور bclk بهتر بود  -آقا من خیلی ازتون ممنونم بهره بردم از اطلاعاتتون پاور 850 فول ماژول هست که اشتباه نکنم 1850 خریدم ناقابله .

در 21 ساعت قبل، EVGA OC گفته است :

دوست عزیز دماها درست هست من خودم همین پردازنده رو دارمو دقیقا همین مادربرد رو فعلا گذاشتم فقط کولر من قویتر هست اگه دور فن بالا بذارم هیچقت زیر لود کامل به36 بیشتر نمیره.

البته این مادربرد گیگا یک ضعف بزرگ داره و اون هم قدرت اورکلاک بسیار پایینش هسا در مقایشه با مادربرد قبلیمکه پرایم ایسوز بود فرستادمش گارانتی.

.این پردازنده روی برد ایسوزم به خاطر مدار تغذیه بهتر تا فرکانس 4.9 گیگاهرتز تمام هسته اورکلوک میشد که محشر بود توی گیم ها.

با مادربرد پرایم رسیدن به فرکانس 4.8 خیلی آسون و بچه بازی هست اصلا

من دقیقا به همین موضوع ضعف این مادربرد شک کرده بودم چون منو یاد 8700 مینداخت چون قبلا داشتم و چون ضریب k نداشت یه حد خیلی محدود خود تراشه اجازه آور میداد و حالا اینجا با اینکه اینتل ضریب رو باز گذاشته توی سری X اما واقعا برای من 4100-4200 بیشتر از پایداری در میاد حتی با ظریب BClk 100 . الان که نظرتو دیدم ایمان آوردم مشکل همین بستر ضعیف مادربرد هست .. راستش من این مین رو بندل گرفتم و که حدود 650 تومن ارزون تر از بندل ایسوس پرایم دراومد برام . 

ویرایش شده توسط ِDr.Saleh Derakhshan
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

من روباتی برای بازار ارز نوشتم پردازش بالایی طلب بود که بتونم تحلیل داده های این روبات رو در سالهای گذشته ببینم .. برای من مشهود بود نه حالا آنچنانی ولی با آور bclk بهتر بود  -آقا من خیلی ازتون ممنونم بهره بردم از اطلاعاتتون پاور 850 فول ماژول هست که اشتباه نکنم 1850 خریدم ناقابله .

ظاهرا به نظر میرسه محدودیت از مادربرد هست و پاور مشکلی نداره! نه بابا چه اطلاعاتی در حد همین چند مورد ساده بود که خودتون بهتر آشنایی دارید.😄

من امروز  کنجکاو شدم و برای تست تا 4.4 اورکلاک کردم و بدون هیچ مشکلی پایدار بود سیستم. دما هم نهایت زیر استرس به 75 رسید!

البته در کار خودم از 64 درجه بالاتر نمیرفت اصلا، احتمالا با کولینگ بهتر بشه تا 4.8 هم اورکلاکش کردولی خب نیازی نیست.

با این حال من الان برای کار روزانه روی 4.2 ست کردم به همراه under-volt تا جایی که ممکن بود:

cpu input voltage: 1.8v

cpu core voltage: 1.039v

DRAM voltage: 1.152v

VCCIO: 0.96v

لینک به دیدگاه

در در 4 دی 1398 در 22:40، EVGA OC گفته است :

درضمن اصلا با 8700 مقایسه نکنید با وجود اینکه اون سوکت کم مصرف تر از سوکت 2066 هست منتهی چون خمیر داره زیرشون واین سوکت لحیم هست انقال حرارت بهتر انجام میشه

درود دوست عزیز این سری هیچ کدومشون لحیم نیست حتی i9 7980xe و اینتل از خمیر استفاده کرده عکس پردازنده 10 هسته ای از همین سری i9 7900x که ihs رو برداشتن ضمیمه می کنم

Intel-Core-X-Die-740x692.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...